یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۲۳:۳۳Oct 2020 25

جدیدترین‌های «کمیسیون بهداشت مجلس»

نماینده   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس از حضور وزیر بهداشت و رئیس دیوان محاسبات در این کمیسیون برای بررسی نحوه تخصیص یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی به بخش سلامت خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به اینکه 27 درصد نمونه های تحقیقات بالینی سازمان بهداشت جهانی در کرونا مربوط به ایران است، گفت: چرا تجربه تلخ اعتماد به سازمان های ظاهرا جهانی در حوزه جمعیت را دوباره با کرونا تکرار می کنیم؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس از حضور وزیر بهداشت و رئیس دیوان محاسبات در این کمیسیون برای بررسی نحوه تخصیص یک میلیاردیورو از صندوق توسعه ملی به بخش سلامت خبرداد.
برترین ها / آخرین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۴   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نوشت: چرا از نمایندگان مردم در مجلس هیچکس عضو ستاد ملی کرونا نیست و از درون آن خبر ندارد؟ زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در حساب کاربری خود در توئیتر، پنج سوال از وزارت بهداشت ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۲    
در هفته های اخیر شاهد کمبود انسولین قلمی در سطح داروخانه های کشور هستیم، ماده دارویی که حکم مایع حیات بیماران دیابیتی نوع یک را دارد؛ نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس معتقد است که نظارت ها اجبارا باید تشدید و علمی شود و همچنین دستگاه های نظارتی و قضایی کشور باید با عوامل و کسانی که این نابسامانی را در ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۴۶    
زهرا شیخی در نامه ای به رئیس جمهور از بی توجهی به طب سنتی ایرانی در شرایط بحرانی کرونا انتقاد کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۰۸   + ۲۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی طی نامه ای خطاب به رئیس جمهور نسبت به عدم استفاده از ظرفیت های طب سنتی ایرانی برای درمان بیماران مبتلا به کویید _19 انتقاد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: طبق آماری که در اختیار داریم، میزان واردات انسولین در 6 ماهه امسال نسبت به 6 ماهه سال گذشته نه تنها کاهشی نبوده بلکه افزایشی بوده و 1.3 برابر بیش تر از سال 98 بوده است اما چه اتفاقی افتاده که امروز کمبود انسولین در کشور وجود دارد؟
خبرگزاری رضوی   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۳۴    
تهران- عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید فعال عمل کرده و ممنوعیت سفرها و برگزرای تجمع ها را با جدیت پیگیری کند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۴۴    
فاطمه محمدبیگی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: باتوجه به اینکه چندماهی بیشتر به انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده است اگر جدول هزینه_فایده استیضاح رئیس جمهور را ترسیم کنیم این استیضاح فایده ای برای مردم ندارد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس از بررسی بررسی کمبود داروی انسولین قلمی با حضور رئیس سازمان غذا و دارو در این کمیسیون خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: جهان امروز درگیر جنگ های بیولوژیکی است و در چنین شرایطی افزایش آگاهی و دانش مردم نسبت به موضوعات مرتبط با سلامت و بهداشت از طریق فیلم ها و جشنواره های مرتبط یک ضرورت است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۷    
عضو کمیسیون بهداشت مجلس از اینکه تمرکز لازم بین دانش آموز و معلم در تحصیل مجازی وجود ندارد انتقاد کرد و گفت: فرزندان در مدارس باید و نباید های اجتماع را علاوه بر آموزش فرا می گیرند که باید آموزش و پرورش فکری برای آن کند.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۱۴    
علی نوبخت حقیقی، رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی و رئیس سابق کمیسیون بهداشت مجلس طی نامه ای خطاب به محمدرضا واعظ مهدوی رئیس انجمن علمی اقتصاد سلامت، ضمن تشکر از ابراز نگرانی انجمن اقتصاد سلامت ایران درمورد آزادسازی قیمت ارز مواد اولیه دارویی در بیانیه ای که خطاب به سران قوا منتشر شده بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس از اینکه تمرکز لازم بین دانش آموز و معلم در تحصیل مجازی وجود ندارد انتقاد کرد و گفت: فرزندان در مدارس باید و نباید های اجتماع را علاوه بر آموزش فرا می گیرند که باید آموزش و پرورش فکری برای آن کند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
رییس کمیته اقتصادی سلامت و تجهیزات پزشکی کمیسیون بهداشت ضمن تشریح علت کمبود انسولین قلمی در کشور گفت که به زودی پارت های دوم و سوم انسولین قلمی وارد کشور خواهد شد و بخش قابل توجهی از مشکل کمبود انسولین حل می شود.
پارس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۳۰    
عضو کمیسیون بهداشت مجلس یازدهم گفت: وعده هایی که مسئولان اجرایی به پرستاران داده اند، عملی نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
کمیسیون بهداشت مجلس و دولت همچنان بر ادامه تخصیص ارز4200تومانی به دارو تأکید دارند؛این در حالی است که این سیاست نه تنها اهداف اولیه خود را محقق نکرده بلکه به فساد و رانت گسترده دامن زده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت برادر رئیس کمیسیون بهداشت و درمان را به ایشان تسلیت گفت.
برترین ها / دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۰:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
راه دانا: سید محمد پاک مهر نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ضمن تکذیب خبر فروش کلیه شهروندان ایرانی به کشورهای همسایه اظهار داشت: موضوع و خبر فروش کلیه شهروندان ایرانی به کشورهای همسایه مثل عراق، روسیه ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه اختصاص تمام بخش های بیمارستان های دولتی به بیماران کرونایی، منابع درآمدی بیمارستان ها را به شدت کاهش داده است، گفت: در دروان جنگ بیولوژیک باید بخشی از ظرفیت بیمارستان های خصوصی به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت در پیامی درگذشت برادر دکتر شهریاری - رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی - را تسلیت گفت.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۰۲    
زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دفتر پایگاه خبری، تحلیلی صاحب نیوز حضور یافت و در جریان روند کار این پایگاه خبری قرار گرفت. مشروح این بازدید به زودی منتشر می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، درگذشت برادر وی را تسلیت گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی طی پیامی به حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درگذشت برادر وی را تسلیت گفت.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سیدمرتضی خاتمی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در رابطه با چگونگی شیوع بیماری کرونا در فضا های عمومی و سیستم حمل و نقل شهری به میزان گفت: رعایت فاصله گذاری فیزیکی عامل مهم و موثری برای پیشگیری از ابتلا به کروناست ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری کُردپرس، ورود فاضلاب روستاهای اطراف سنندج به سد وحدت که موجب طعم و بوی ناخوشایند آب شرب سنندج شده، در حدود سه سال اخیر همواره یکی از موارد مورد بحث در فضای مجازی بوده اما شرکت آبفای استان کردستان همواره به جای رفع این مشکل به دنبال تکذیب و رد این مسئله بوده و با ارائه تکذیب نامه ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان نماینده مردم کردستان و دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی به وزیر نیرو در خصوص مشکلات و پروژه های ناتمام آب و فاضلاب در حوزه سنندج، دیواندره و کامیاران تذکر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۷:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس پرداخت یکسان حق بیمه توسط تمام مردم را بی عدالتی دانست و گفت: نباید حق بیمه فردی که در منطقه محروم زندگی می کند با کسی که در تهران ساکن است، یکسان باشد.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
برنامه مخاطب خاص رادیو سلامت این هفته با شرکت اقایان:دکتر محمدرضا واعظ مهدوی معاون اسبق وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی استاد دانشگاه شاهد،دکتر خیرآبادی عضو هیئت مدیره سندیکای تولید کنندگان داروهای انسانی،مهندس فرامرز اختراعی دبیر سندیکای تولید مواد اولیه دارویی کشور ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: تامین معیشت و نیازهای داروئی جامعه، حداقل خواسته مردم است و تامین آن مشهودترین وظیفه دولت است .
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۲:۴۳    
نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم از بخش های مختلف بیمارستان حضرت زهرا (س) واقع در منطقه محروم زینبیه اصفهان بازدید کرد.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
احمد آریایی نژاد، عضو سابق کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر همدان ، گفت: این ویروس از قبل شناخته شده بود و وجود داشت، در کتب پزشکی نیز به آن اشاره شده بود. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
فارس: فاطمه محمدبیگی عضو کمیسیون بهداشت مجلس یازدهم در میزگردی که خبرگزاری فارس درباره جمعیت برگزار کرده بود گفت: ما تنها کشور در دنیا بودیم که به شکل پرتگاهی و با نمودار شکسته جمعیت خود را فعالانه کاهش دادیم که این کار را با روش عقیم سازی در ایران عملیاتی کردیم. ...
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی با توجه به وظیفه نظارتی خود، از سازمان برنامه بودجه و بانک مرکزی در جلسات کمیسیون بهداشت مجلس دعوت کردیم و جلساتی در این زمینه با آن ها داشتیم تا قول هایی که در زمینه بحث های مالی و جذب نیروهای جدید داده بودند را عملیاتی کنند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۳۸    
ملک فاضلی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی: اگر نقاهتگاه ها به عنوان بخشی از مراکز درمانی برپا شوند، می توانند بار سنگین مراکز و کادر درمان را کم کنند؛ در غیر این صورت اگر مراکز درمانی و نقاهتگاه ها هر کدام جداگانه مقوله درمان را پی بگیرند موازی کاری خواهد شد و مشکلات دیگری را در پی خواهد داشت.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبه وزارت بهداشت در خصوص عدم تخصیص اعتبارات حوزه درمان گفت: مطالبه وزارت بهداشت در این باره به حق مبرم بوده و این موضوع را به جد پیگیری می کنیم.
ستار مهربان (کارشناس و پژوهشگر حوزه سلامت) به خبرنگار ایلنا گفت: وزارت بهداشت، کمیسیون بهداشت مجلس و سازمان نظام پرستاری برای تحقق مطالبات پرستاران در حال تلاشند اما سرعت لازم را ندارند و هنوز شاهد اتفاقات چندان مثبتی نیستیم. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا عزم و اراده جدی برای اجرای سختگیرانه پروتکل های بهداشتی ندارد، گفت: ایشان به طور مداوم بر ضرورت نظارت سختگیرانه بر اجرای رعایت پروتکل ها تاکید می کند اما در عمل شاهد اقدام موثری نیستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از افزایش کرونا در مدارس و دغدغه والدین و معلمان در این زمینه گفت: رئیس جمهور با بازگشایی زودتر از موعد سال تحصیلی جدید و آموزش و پرورش با از دست دادن فرصت 7 ماهه محتواهای تدریس مجازی ضربه بزرگی به کشور زدند.
پلیس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۳۸    
گروه استان ها- خراسان شمالی- رئیس مجمع نمایندگان استان و نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تورم، گرانی، بیکاری و پدیده شوم اعتیاد امنیت جامعه را به خطر انداخته و جرایم را نیز افزایش می دهد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: شوراها یکی از ارکان مهم و قوانین مترقی نظام جمهوری اسلامی هستند که نباید آنها را دست کم گرفت اما در مدت پنج دوره فعالیت کاری نمره قابل قبولی در سطح کشور نگرفته اند که باید گلوگاه ها و امتیازات نامطلوب را حذف کرد تا شوراها به جایگاه واقعی خود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۷:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها - عضو کمیسیون بهداشت مجلس از پیش بینی توزیع 12 میلیون دوز واکسن آنفلوانزا در ایران خبر داد و گفت: فعلا این واکسن برای عرضه عمومی و آزاد توزیع نشده و امیدواریم توزیع آن تا هفته آینده انجام شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: دولت باید تکلیف آن یک میلیارد یوروی اهدایی از سوی رهبر معظم انقلاب به وزارت بهداشت را مشخص کند و بگوید چرا تنها 27 درصد از آن هزینه را پرداخت کرده است، اگر این کمک به حساب وزارت بهداشت واریز شود به طور قطع می تواند مشکلات این وزارتخانه را حل کند.
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۱۴    
وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس یازدهم جان بر کف حاضرند برای مقابله با مشکلات و رفع دغدغه های مردم و تصویب قوانین و نظارت قانونی بر اجرا و سیستم های کشور جانشان را برای مردم از دست بدهند. ...
الف   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم خدمتگذار ملت است گفت: از مردم می خواهم درگیر جو رسانه ای که مجلس یازدهم را به توپ بسته نشوند و اخبار واقعی را از صحن و کمیسیون ها پیگیری کنند چرا که اتفاقات بسیار خوبی در کمیسیون ها در حال رخ دادن است و طرح ها و برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تازه ترین ها – گروه استان ها، مجتبی جهانتیغ: با پایان فصل تابستان و مسافرت های رایج شهریور ماه (بیش از دو میلیون سفر) و بازگشایی پرحرف و حدیث مدارس علی رغم مخالفت های جامعه پزشکی و نهادهای متولی سلامت از جمله کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی هم اکنون شاهد رکوردشکنی ابتلاء از آغاز بحران کرونا در ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۸:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه درگیر جو رسانه ای که مجلس یازدهم را به توپ بسته اند هستیم گفت: طرح های خوبی در کمیسیون ها نهایی شده که به زودی عملیاتی خواهند شد؛ مردم نباید جنگ تبلیغاتی دشمن علیه نمایندگان را باور کنند ولی با این حال مجلس بودجه 1400 را به نحوی مصوب می کند که مشکلات حل شود.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به قاچاق معکوس نوارهای تست قند خون، گفت: ارز دولتی باید به تولید داخل اختصاص یابد نه به کالای وارداتی که در نهایت از کشور به صورت قاچاق خارج می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس معتقد است نحوه مدیریت بهداشتی و پزشکی در دوره ریاست جمهوری فعلی ایالات متحده آمریکا باعث شد میزان تلفات و ابتلا به کووید 19 بسیار افزایش یابد.