سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۰۰:۳۲Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون بهداشت مجلس»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
اکوایران : سال 1402 در شرایطی آغاز شد که همچنان وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی نامشخص است و آن طور که رییس کمیسیون بهداشت مجلس گفت چنانچه ارز مورد نیاز دارو و تجهیزات پزشکی تامین نشود به چالش برمیخوریم.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در شرایطی که قرار بود نیمی از بودجه نظام ارجاع خدمات پزشکی به حوزه سلامت الکترونیک اختصاص پیدا کند، ریالی به این حوزه اختصاص نیافت.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۹:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه ارتقای کمی و کیفی بیمه دی در دستور کار جدی بنیاد شهید است، گفت: در مورد تعیین درصد برخی جانبازان و یا افزایش درصد از کارافتادگی که نسبت به آن اعتراض داشتند قرار شد هر چه سریع تر نسبت به تشکیل مستمر کمیسیون پزشکی اقدام شود تا زمان بررسی درخواست شان طولانی ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت مجلس نوشت: تعطیلات در همه کشور های دنیا وجود دارد و معمولا در این ایام مقداری نظم ساعات بیداری و خواب افراد به هم می ریزد، حتی الگوی غذایی نیز تغییر می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی بدون تعارف برای تامین منابع اجرای سند ملی سلامت بخش ابراز نگرانی کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
طرح ملی سلامت بخش توسط وزیر بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس رونمایی شد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از طرح سلامت بخش ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامی داشت یاد شهدا اظهار داشت: وظیفه ما است که ادامه دهنده راه شهدا باشیم. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته سلامت الکترونیک کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه انتظارمان از سازمان تامین اجتماعی در حوزه تکالیف سلامت الکترونیک محقق نشده است، از اعمال ماده 234 در مورد استنکاف و نقص عملکرد این سازمان از قانون خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۸:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: شرط موفقیت سامانه نظارت مردمی صندوق بازنشستگی کشوری امکان بازخورد درست و نتیجه پیگیری انجام شده درباره یک تخلف یا فساد به مردم به ویژه فرد گزارش دهنده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۸:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از انتقاد اعضای این کمیسیون از عدم آسیب شناسی اجرای پایلوت پزشک خانواده در استان های فارس و مازنداران خبر داد و با اشاره به مصوبات نشست امروز کمیسیون متبوعش ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۸:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
نشست اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی امروز 21 اسفند ماه 1401 برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از سیاست های سازمان برنامه و بودجه در مورد عدم اختصاص ردیف بودجه مشخص برای پیشبرد برنامه های سلامت الکترونیک، بر لزوم توجه ویژه دولت به این موضوع و گسترش بیمارستان های هوشمند در کشور تاکید کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۴۵   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه مشکل کمبود و نبود برخی داروها هنوز رفع نشده و مسئولان مربوطه آمار دقیقی از کمبودهای دارویی ندارند، گفت: برخی بیماران به علت مشکلات اقتصادی از خرید بخشی از داروهایشان صرف نظر می کنند در حالی که عدم مصرف کامل داروها سلامت آنها را در معرض خطر قرار می دهد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۱۱    
مرصاد نیوز: عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه بیش از 200 مدرسه درگیر مسمومیت دانش آموزان شده است، گفت: ماده استنشاقی مورد استفاده در مدارس خطرناک نیست.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی: سال آینده در حوزه تجهیزات پزشکی مشکل جدی خواهیم داشت و امروز این مسئله را اعلام می کنیم که در سال آینده نگویند چرا نگفتید. اگر ارز مورد نیاز تامین نشود به چالش بر می خوریم.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۷:۵۶    
سالم خبر: رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت بهداشت برای رفع نیاز دارو و تجهیزات پزشکی به سه میلیارد دلار ارز نیاز دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۳:۴۴   + ۳۰ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: سال آینده در حوزه تجهیزات پزشکی مشکل جدی خواهیم داشت و امروز این مسئله را اعلام می کنیم که در سال آینده نگویند چرا نگفتید. اگر ارز مورد نیاز تامین نشود به چالش بر می خوریم.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با یادآوری اینکه طرح دارویار با تلاش و همت دولت سیزدهم و مجلس یازدهم اجرا شد، افزود: این طرح به صورت هدفمند عملیاتی و اجرایی شده و در راستای جلوگیری از رانت و اختلاس در حوزه دارو موثر است و تامین منافع ملی را در پی دارد در واقع هیچ کدام از دولت های پیشین جرات اجرای این طرح ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۷:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از انتخاب اعضای هیات رئیسه کارگروه بررسی دلایل مسمومیت دانش آموزان در نشست امروز این کارگروه خبر داد.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از انتخاب اعضای هیئت رئیسه کارگروه دلایل مسمومیت دانش آموزان خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
موج مسمومیت دانش آموزان مدارس دخترانه از 9 آذر 1401 در قم آغاز شد؛ سپس به بروجرد و دیگر شهر ها از جمله تهران رسید. زهرا شیخی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفته تا 8 اسفند حدود 1200 نفر در قم و بروجرد مسموم شده اند.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رکنا سیاسی: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد پیگیری کمیسیون در خصوص مسمومیت های ادامه دار دانش آموزان اظهارکرد: کمیسیون آموزش با کمیسیون بهداشت مجلس و وزرای آموزش و پرورش و بهداشت و نماینده وزارت اطلاعات جلسه ای داشتیم که جلسه خوبی هم بود و نمایندگان دغدغه های خود را بیان کردند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: فردا اولین جلسه کارگروه ویژه بررسی علل مسمومیت دانش آموزان در کمیسیون تشکیل می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: ملک فاضلی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از روند بررسی و پیگیری های مجلس در خصوص مسمومیت سریالی دانش آموزان در کشور اظهار بی اطلاعی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه گیلان در جنگ ترکیبی و جمعیتی، کمترین زایش را در بین استان های کشور دارد، گفت: متأسفانه باید اعلام کرد که نسل گیلک که در تاریخ، تمدن ساز و در انقلاب، موثر بوده با انقراض نسلی روبرو است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: دولت های گذشته جرات ورود به موضوع طرح دارویار را نداشتند اما دولت سیزدهم وارد گود شد و موفق بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی آخرین نتایج بررسی و خبرهای مسمومیت دانش آموزان را بازگو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۵۸   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: تیمی از کمیسیون بهداشت برای بررسی مسمومیت دانش آموزان قمی اعزام شده که نتیجه بررسی ها متعاقبا اطلاع رسانی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: تیمی از کمیسیون بهداشت برای بررسی مسمومیت دانش آموزان قمی اعزام شده که نتیجه بررسی ها متعاقبا اطلاع رسانی می شود.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۱   + ۳۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس درخصوص تعداد دانش آموزان مسموم شده گفت: تا 8 اسفند مسمومیت خفیف 799 دانش آموز در قم گزارش شده است، درباره بروجرد هم چیزی که امروز در جلسه مطرح شد از دوم تا هشتم اسفند نزدیک به 400 نفر از دانش آموزان مسمومیت خفیف داشتند.
برترین ها / جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۱۶   + ۲۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه مشترک امروز دو کمیسیون بهداشت و آموزش برای بررسی موضوع مسمومیت دانش آموزان قمی گفت : دیروز پیرو دستور رییس مجلس شورای اسلامی با جمعی از همکاران جهت بررسی دقیق موضوع مسمومیت دانش آموزان عازم قم شدیم.
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح علل افزایش تجویز سرم در کشور، از عدم تخصیص بودجه کافی به صندوق بیماران خاص و طرح دارویار انتقاد کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
در نشست کمیته دارو و غذای کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به تداوم هشدارهای مجلس در مورد وضعیت بحرانی دارو تاکید شد که مشکل نقدینگی صنعت دارو باید حل شود و عدم تخصیص بودجه مکفی به طرح دارویار افزایش پرداخت از جیب مردم را در پی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
10 قلم دارو و تجهیزات پزشکی دانش بنیان که نخستین بار در کشور تولید شده اند در مراسم افتتاحیه نمایشگاه سلامت بنیان با حضور وزیر بهداشت، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و رئیس سازمان غذا و دارو رونمایی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: برای کلنگ زنی یک کارخانه تولید کیت آزمایشگاهی 20 ماه تلاش شد تا مشکلات درون بخشی اداری حل شود.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
اما آخرین واکنش هم به مسمومیت دانش آموزان البته در قم، برمی گردد به عضو کمیسیون بهداشت مجلس که روز گذشته به ایلنا، گفته: وزارت بهداشت و وزارت اطلاعات در این زمینه وارد شده اند اما آن چیزی که توقع همه ماست، این است که هر چه سریع تر باید علت این مساله مشخص شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
رکنا: عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم هر چه سریعتر دلایل موضوع مسمومیت دانش آموزان قمی مشخص شود و ما امید داریم که موضوع امنیتی نباشد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: باوجود اینکه شخص رئیس جمهور، وزرا و معاونین اهتمام خوبی به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دارند، اما سازمان برنامه و بودجه، مدیریت های میانی و برخی از دستگاه های تصمیم گیرنده در عرصه اجرای این قانون ضعف جدی دارند.
فرمانداری شهرستان نطنز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۳:۳۳    
تاکیدات و درخواستهای ویژه فرماندار نطنز از معاون وزیر بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس/وجود پزشکان متخصص و حاذق جهت تشخیص درست مشکلات مراجعین به بیمارستان در شهرستان از الزامات می باشد ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نشست کمیته دارو و غذای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی امروز 1 اسفند ماه 1401 برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۲۰:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در نامه ای به رئیس جمهور خواستار وقت ملاقات فوری برای تبادل نظر در مورد مسائل حوزه سلامت شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نشست کمیته دارو و غذای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی امروز 1 اسفند ماه 1401 برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۰:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه امسال شاهد تصویب افزایش مالیات مواد دخانی باشیم، گفت: سال گذشته به ما گفتند اگر درصد افزایش مالیات کاهش یابد، مشکل حل خواهد شد اما در نهایت مافیای دخانیات مانع شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: با لحاظ کلیات بودجه سال 1402 که به مجلس ارائه شده و طبق محاسبه صورت گرفته، سهم سلامت از درآمد تولید ناخالص ملی حدود 4/5 درصد می باشد که باید گفت تقریبا بیش از 40 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۲۰:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
یزد- نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس بر لزوم اجرای طرح پزشک خانواده هم در شهرهای زیر 20 هزار نفر و هم در شهرهای بزرگ تاکید کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۰۸:۰۵    
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در رابطه با رواج نسخه های الکترونیک در مراکز درمانی گفت: به شرطی این نسخه ها مشکل ساز نخواهند شد که برای بیماران سرگردانی ایجاد نکند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: طرح دارویار به 107 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۳:۱۶    
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بدهی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از 900میلیارد تومان به 200میلیارد تومان کاهش یافته است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم زاهدان در سفر یک روزه خود به بررسی زیرساخت های بهداشتی و درمانی شهر جدید رامشار پرداخت. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
نشست اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی امروز 17 بهمن ماه 1401 برگزار شد.