پنجشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۱:۳۶Feb 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انستیتو»

فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۷:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما محققان هنوز در حال کشف زوایای مختلف این مسئله هستند که سیگار چگونه حتی سال ها پس از ترک نیز به سلامت افراد آسیب می رساند ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۶:۳۲    
هجدهمین دوره مقدماتی اردوی آموزش بازی سازی انستیتو ملی بازی سازی در شهر سیرجان استان کرمان برگزار می شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه تولید واکسن سالک را در انیستیتوپاستور دنبال می کنیم، گفت: به زودی با تلاش محققان انیستیتوپاستور نخستین واکسن سالک را به دنیا معرفی خواهیم کرد.
یک اندیشکده غربی در پی انجام مطالعه ای گزارش داد، چین اکنون به عنوان بزرگترین قدرت دیپلماتیک دنیا مطرح است و حضور دیپلماتیک آن در سراسر جهان گسترده تر از حضور آمریکاست.
رییس انستیتو پاستور ایران ساخت و تولید واکسن سالک را از اولویت های اصلی این مجموعه در سال آتی خواند و با بیان اینکه در دنیا واکسنی برای این بیماری وجود ندارد، گفت: در آینده ای نزدیک اعلام خواهیم کرد که در چه مرحله ای از تولید این واکسن قرار داریم.
هجدهمین دوره مقدماتی اردوی آموزش بازی سازی انستیتو ملی بازی سازی در شهر سیرجان استان کرمان برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، اردوی آموزش بازی سازی شهر سیرجان ویژه علاقه مندان 15 سال به بالاست ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۲۷    
شانزدهمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه های سراسر روسیه توسط رایزنی فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در فدراسیون روسیه به میزبانی انستیتو کشورهای آسیایی و آفریقایی دانشگاه دولتی مسکو برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
انستیتو ورزشی اینسپایر هند از تیم منتخب کشتی آزاد استان البرز برای برگزاری اردوی مشترک سه هفته ای در این کشور دعوت کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۰:۰۳    
رئیس انستیتو پاستور ایران در خصوص جایگاه محصولات دانش بنیان گفت: محصولاتی در این حوزه به مرحله تولید رسیده اند و تعدادی از شرکت های دانش بنیان با انستیتو پاستور ایران همکاری دارند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۲:۰۶    
نشست علمی بین المللی شاخص های کتاب آموزشی در فلسفه اسلامی در سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی و با همکاری انستیتو فلسفه آکادمی علوم در روسیه و بنیاد مطالعات اسلامی ابن سینا برگزار شد.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه تحقیقات بالینی، اپیدمیولوژی و آمار زیستی انستیتو پاستور ایران می گوید: در حال حاضر کودکانی برای تزریق 2 واکسن روتاویروس و پنوموکوک تعیین شده اند که بتوانند 3 دوز کامل را دریافت کنند و واکسیناسیون شان ناقص نماند.
رییس انستیتو پاستور ایران در خصوص انتشار برخی اخبار به نقل از وی مبنی بر "شناسایی اولین مورد ابتلا به سویه جدید کرونا در کشور" اعلام کرد: هیچ سویه جدیدی از کرونا مشاهده نشده است . زیر سویه JN1 مدتها پیش همراه با زیرسویه های دیگر گزارش شده بود و سویه جدید محسوب نمی شود ...
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، رحیم سروری در بازدید از غرفه جام جم در نمایشگاه رسانه های ایران در پاسخ به این پرسش که این روزها چه زیر سویه ای از کرونا در کشور شایع است؟ توضیح داد: این روزها وارینات شایع در کشورهایی مانند آمریکا JN.1 است که حدود 60 درصد از ابتلاها را شامل می شود. ...
هفدهمین اردوی آموزش بازی سازی انستیتو ملی بازی سازی با حضور 60 دانش آموز از 30 بهمن در شهرستان ملارد کار خود را آغاز کرده است. به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، اردوی آموزش بازی سازی شهرستان ملارد در مرکز پرورش استعداهای درخشان علامه حلی در حال برگزاری است ...
55آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس انستیتو پاستور ایران از شناسایی اولین نمونه ابتلا به سویه جدید ویروس کرونا موسوم به JN1 خبر داد و گفت: علائم خفیف و شبیه سرماخوردگی است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: پس از اینکه ورود سویه جدید کرونا بارها توسط مسئولان کشور تکذیب شد، امروز رئیس انستیتو پاستور ایران از شناسایی اولین نمونه ابتلا به سویه جدید ویروس کرونا موسوم به JN.1 خبر داد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انستیتو پاستور ایران از شناسایی اولین نمونه ابتلا به سویه جدید ویروس کرونا موسوم به JN1 خبر داد و گفت: علائم خفیف و شبیه سرماخوردگی است. رحیم سروری از شناسایی یک مورد ابتلا به سویه جدید کرونا موسوم به J.N.1 خبر داد و اظهار کرد: سویه غالب کرونا در جهان سویه ای جهش یافته [...]
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۱:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس انستیتو پاستور ایران، ساعتی پیش از شناسایی اولین نمونه ابتلا به سویه جدید ویروس کرونا موسوم به JN1 خبر داد. این خبر در سالگرد ورود کرونا به ایران اعلام می شود، روز سی ام بهمن سال 1398 به طور رسمی اعلام شد ویروس کرونا در ایران شناسایی شده است، حالا بعد از چهار سال امشب رحیم سروری [...]
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۰:۰۶    
سروری در غرفه روزنامه قدس: در دنیا هنوز واکسنی برای سالک تولید نشده و بسیار انگل پیچیده ای هست. ما خودمان را با شرایط تحریم تطبیق دادیم.
رئیس انستیتو پاستور ایران از شناسایی یک مورد ابتلا به سویه جدید کرونا موسوم به J.N.1 خبر داد و اظهار کرد: سویه غالب کرونا در جهان سویه ای جهش یافته به نام جی ان وان است که حدود 60 درصد در آمریکا شیوع دارد و در ایران نیز اولین مورد ابتلا به این سویه کرونا شناسایی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۸:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس انستیتو پاستور ایران با اشاره به سابقه 100 ساله این انستیتو در واکسن سازی، در عین حال اقدامات انجام شده در دوران کرونا و شناسایی اولین موارد این بیماری و طراحی کیت های تشخیصی در دوران بحران این بیماری را تشریح کرد.
رییس انستیتو پاستور ایران اعلام کرد: 10 درصد از اعضای هیات علمی انستیتوپاستور جزو دانشمندان مطرح دنیا هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
در دومین روز از نمایشگاه رسانه های ایران؛ رییس انستیتو پاستور ایران از غرفه خبرگزاری مهر بازدید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۷:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
رییس انستیتو پاستور ایران گفت: کیت تشخیص سویه های مختلف کرونا در کشور تولید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رییس انستیتو پاستور ایران، به تشریح مهم ترین دستاوردهای انستیتو پاستور پرداخت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رییس انستیتو پاستور ایران از صادرات واکسن های هپاتیت بی و ب.ث.ژ به کشور ونزوئلا خبر داد و گفت: این انستیتو، کیت های تشخیصی کووید برای تشخیص سویه های مختلف تولید کرده است .
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
ویولاین سنت آندره از نویسندگان این تحقیق و متخصص زیست شناسی محاسباتی در انستیتو پاستور پاریس، گفت: سیگار علاوه بر اثرات کوتاه مدت، تأثیر قابل توجهی بر ایمنی طولانی مدت دارد و افراد سیگاری حتی سال ها پس از ترک سیگار، همچنان در برابر بیماری ها و عفونت ها آسیب پذیر هستند. ...
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ساعت 24- مسئول آموزش همگانی انستیتو تغذیه، نکاتی را در خصوص تغذیه زنان در دوران بارداری تا پساقاعدگی توضیح داد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۲۰ سایت دیگر  
مسئول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور با اشاره به اهمیت سلامت زنان و دختران به تشریح نقش تغذیه در دوره های مختلف زندگی زنان پرداخت.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۵۱    
جلسه شورای معاونین انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۵:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
دانشمندان در انستیتو پاستور فرانسه دریافته اند که حتی سال ها پس از ترک سیگار، اثرات توتون بر سیستم ایمنی بدن باقی می ماند.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
از همین رو وزارت جهاد کشاورزی علاوه بر تأمین کامل نیاز بازار و افزایش ذخایر این کالا در کشور به دنبال کاهش قیمت برنج در بازار و تنظیم آن است.کارشناسان معتقدند با افزایش عملکرد ارقام محلی از سه تا 3 ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۱:۱۲   + ۲۵ سایت دیگر  
مسئول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور با اشاره به وجود عوامل متعدد در رشد قدی کودکان، گفت: شیر یا معادل های آن می تواند نیاز بدن به کلسیم را در تا حد چشمگیری تامین کند وبر عکس کمبود مصرف شیر و لبنیات منجر به کاهش مواد مغذی مورد نیاز برای رشد به ویژه رشد قدی خواهد شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۸:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
قرار بود دو واکسن روتاویروس و پنوموکوک توسط موسسه تحقیقاتی انستیتو پاستور تولید و تا دهه فجر امسال رونمایی شود تا نسخه ایرانی آن در اختیار خانوده ها قرار گیرد و واردات این دو واکسن به پایان برسد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۵:۵۲    
به منظور بررسی وضعیت پروژه های تحقیقاتی و چالش های موجود، معاون پژوهش و فناوری مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور از انستیتو بازدید کرد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۳:۲۱   + ۳۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا میرغفاری، نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با مهر عنوان کرد: کمیته مزد ذیل شورای عالی کار قرار داشته و هر سال عدد سبد معیشت که شامل اقلام خوراکی و غیرخوراکی است از سوی این کمیته استخراج می شود. وی افزود: اقلام خوراکی را انستیتو تغذیه ایران بر اساس [...]
انستیتو ملی بازی سازی مستقر در بنیاد ملی بازی های رایانه ای در روزهای پایانی بهمن ماه دوره آموزش بازی سازی مقدماتی را در شهرستان ملارد برگزار می کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۲:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
مهندسان انستیتو فناوری ماساچوست(ام آی تی) آمریکا یک برچسب اولتراساوند نوآورانه برای رصد اندامهای داخلی بیماران ابداع کرده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۳:۴۶    
وزیر بهداشت از غرفه انستیتو پاستور ایران در مسیر راهپیمایی 22 بهمن بازدیدکرد.
موج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۲:۰۳    
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران گفت: اگر چه واریانت جدید کووید 19 در حال گردش خفیف است اما ممکن است واریانت جدید شیوع پیدا کند که از پل ایمنی ایجاد شده عبور کند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۲۱:۴۳    
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران از آمادگی این انستیتو برای تولید واکسن های پنوموکوک و روتاویروس خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی انستیتو پاستور ایران، از پایش بیماری های نوپدید در حیات وحش برای پیشگیری از طغیان بیماری ها در انسان خبر داد.
موج   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۴۱    
مصطفوی گفت: عدم گزارش بیماری به بیان عدم گردش آن سویه خاص نیست، بلکه ممکن است بدلیل کاهش گردش ویروس و نمونه گیری باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل روابط عمومی انستیتو پاستور ایران با اشاره به تولید 16 میلیون دوز واکسن "پاستوکووک" در دولت سیزدهم، از آماده سازی زیرساخت ها برای تولید واکسن های "پنوموکوک" و "روتاویروس" خبر داد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه ایران تنها کشور دارای انستیتو پاستور در خاورمیانه است، گفت: بیش از 16 میلیون دز واکسن پاستوکووک و پاستوکووک پلاس در دولت مردمی تولید و عرضه شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران، ضمن اشاره به تولید واکسن هایی نظیر پاستوکووک، هپاتیت ب، ب. ث. ژ، ضد سرطان های مثانه و هاری دامی در عین حال اقدامات انجام شده جهت تولید واکسن های پنوموکوک و روتاویروس را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۴۳    
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران از تولید بیش از 16 میلیون واکسن پاستوکووک در دولت سیزدهم خبر داد.