پنجشنبه ۰۱ آبانساعت ۰۸:۱۵Oct 2020 22

جدیدترین‌های «دوران جنگ»

دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مسئول روابط عمومی شرکت نفت و گازگچساران گفت: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس با همکاری هنرمندان بومی و توانمند شهرستان با کمترین امکانات و هزینه، بر آن شد که در این زمینه اثری ماندگار تولید شود تا نسل های جوان واقعیت های دوران جنگ را در قالب این فیلم کوتاه به تماشا بنشینند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
منصور بابایی جانباز گرانقدر 70 درصد قطع نخاع از استان کرمان پس از مدت ها تحمل بیماری های مختلف ناشی از تشدید صدمات دوران جنگ دارفانی را وداع گفت و به دیدار یاران شهیدش پیوست.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز : فرمانده انتظامی شهرستان سرپل ذهاب از کشف یک گلوله توپ عمل نکرده باقی مانده از دوران جنگ تحمیلی در سرپل ذهاب خبر داد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۳۱    
گروه استان های بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛ – عذرا شباب؛ جامعه شناسی ادبی به علت کارکردهای بیرونی آن از اهمیت اجتماعی والایی برخوردار است، مطالعه آثار ادبی با همین نوع نگرش، جلوه ها و نمودهای مختلف اجتماعی را از زوایای تصاویر ادبی نمایان می سازد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۵۲    
رئیس سرویس جاسوسی استرالیا امروز (سه شنبه) در جمع قانونگذاران کشورش با بیان اینکه سطح جاسوسی در استرالیا از دوران جنگ سرد بالاتر رفته است، هشدار داد که شهروندان از سوی قدرت های خارجی مورد نظارت و آزار قرار گرفته اند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
ایده دموکراسی آمریکایی دوران جنگ سرد خود را در روزگاری می بیند که رئیس جمهوری مستقر کشورش فریاد می زند: رای من کجاست؟ .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- آلبوم موسیقی یادش بخیر با محوریت دفاع مقدس، بازسازی نغمات و مداحی های دوران جنگ تحمیلی با مضامین مذهبی و دفاع مقدس در 10 قطعه توسط حوزه هنری زنجان تولید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
پیکر شهید فرمان پوریعقوب،که در دوران جنگ تحمیلی به دست دشمن بعثی به شهادت رسیده بود،به تازگی شناسایی شد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۰:۴۷    
بالگردهای کبرا در دوران جنگ به کمک راکت هایدرا ، موفق شدند ضربات سنگینی به نیروهای متجاوز عراقی وارد کنند. البته هواپیماهای جنگنده اف-4 و اف-5 نیز از این سلاح برای حمله به دشمن بهره می برند.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
همراهی شیعه و سنی در دوران جنگ تحمیلی و مقابله با ناآرامی های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از برگ های زرین تاریخ انقلاب است؛ این مهم حاصل ساماندهی سازمان پیشمرگان کرد مسلمان بود؛ این نیرو ها بدون تعصبات مذهبی و قومیتی در کنار برادران شیعه خود، نقش مهمی در تثبیت امنیت در مناطق غربی کشور داشتند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
پیروز این انتخابات، حجت الاسلام حسن روحانی بود. او از سابقه داران انقلاب محسوب می شد و در دوران جنگ از یاران و همراهان همیشگی مرحوم هاشمی بود. روحانی همچنین سابقه پنج دوره نمایندگی در مجلس و نایب رئیسی آن را داشت و از سال 71 تا 92 رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
یکی از شهرهای مرزی کشورمان در دوران جنگ تحمیلی توسط یک خلبان ارتشی آزاد شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
همراهی شیعه و سنی در دوران جنگ تحمیلی و مقابله با ناآرامی های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از برگ های زرین تاریخ انقلاب است؛ این مهم حاصل ساماندهی سازمان پیشمرگان کرد مسلمان بود؛ این نیرو ها بدون تعصبات مذهبی و قومیتی در کنار برادران شیعه خود، نقش مهمی در تثبیت امنیت در مناطق غربی کشور داشتند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
اگر از ابتدای انقلاب اسلامی تا پایان دوران جنگ 8 ساله ایران و عراق را – به دلیل عدم تفکیک جناحی و گرایش چهره های سیاسی – فاکتور بگیریم در طول سه دهه باقی مانده، در زمان های گوناگون، هر دو جناح سیاسی کشور کرسی های انتخابی ممکن در مجلس و دولت را در اختیار داشته اند ...
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
نیروی زمینی 2.5 میلیون سرباز را در دوران دفاع مقدس آموزش داد و به جبهه های حق علیه باطل اعزام کرد؛ که این عدد خود بیانگر نقش محوری نزاجا در دوران جنگ تحمیلی است...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۱:۵۲   + ۲۱ سایت دیگر  
"سیاست خارجی و امنیتی ایالات متحده از سال ها پیش در این مسیر پیش می رود که جایگاهی که این کشور در دوران جنگ سرد به عنوان ابرقدرت پیدا کرده بود به لحاظ استراتژیک دوباره تنظیم شود".
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۸:۱۰    
یک ساعت خاص و قدیمی مربوط به دوران جنگ جهانی دوم به دست یک ساعت ساز حرفه ای تعمیر و بازسازی شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۴:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
مهرداد جهاندیده گفت: رزمندگان قشر بسیج کارگری از مهمترین و تاثیرگذارترین اقشار در تاریخ ایران بودند که نقش آنها در دوران قبل از انقلاب اسلامی، مبارزه با رژیم ستم شاهی، بعد از انقلاب اسلامی، دوران جنگ تحمیلی و پس از جنگ تحمیلی و دوران سازندگی بسیار پررنگ است.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
جنگ رسانه ای از جمله کاربردی ترین ابزار فشار نرم در عرصه بین الملل است که سابقه استفاده از آن به دوران جنگ سرد و تنازع کشور های بلوک غرب علیه اتحاد جماهیر شوروی باز می گردد ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
یک اقتصاددان با بیان اینکه ارائه کوپن الکترونیکی در شرایط جنگ اقتصادی ضروری است، گفت: یکی از مشکلات کنونی اقتصاد ایران، دادن آدرس های اشتباه است و منافع خیلی ها در ارائه این آدرس ها و تحلیل های غلط است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۲۸   + ۳۸ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد نسبت به بازگشت ذهنیت های دوران جنگ سرد هشدار داد و گفت: خطر سلاح های کشتار جمعی و تهدیدهای سایبری و ماورای جو، اوضاع امنیتی جهان را نسبت به گذشته بدتر کرده است.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سعید بیاضی زاده 22 سال بیشتر نداشت که داوطلبانه به صفوف مدافعان حرم بانوی مقاومت حضرت زینب کبری (س) درسوریه پیوست و در منطقه حماه به شهادت رسید.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۲۴    
بهنام ملکی اقتصاددان با بیان اینکه ارائه کوپن الکترونیکی در شرایط جنگ اقتصادی ضروری است، گفت: یکی از مشکلات کنونی اقتصاد ایران، دادن آدرس های اشتباه است و منافع خیلی ها در ارائه این آدرس ها و تحلیل های غلط است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید شوشتری قبل از دوران جنگ نیز در همه صحنه ها حضور داشت، همیشه این سه عنصر وحدت، خدمت و امنیت در وجود شهید شوشتری بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ابوالفضل جلیلی نویسنده و کارگردان سینما با مرور خاطرات خود از اولین تجربه های فیلمسازی اش گفت: فیلمسازی در شرایط کرونا نظیر فیلمسازی در دوران جنگ است. همانطور که بهترین فیلم ها در دوران جنگ ساخته شدند، امروز هم می توان بهترین فیلم ها را ساخت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۲۹    
صابر با بیان اینکه مجاهدت رزمندگان اسلام و ملت ایران را سرافراز کرد گفت: دیدار با رزمندگان و جانبازان دوران جنگ تحمیلی توفیق و سعادتی بزرگ است.
تامین اجتماعی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۰    
صفحات تاریخ ایران زمین همواره شاهد ایثارگری و رشادت های شیرزنانی بوده که دوشادوش دلاورمردان این دیار پرگهر در دفاع از آرمانها و اهداف والای این انقلاب ارزشمند نقش آفرینی کرده اند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رسانه های دولتی ژاپن امروز (سه شنبه) گزارش کردند، این کشور احتمالا در نشست رهبران با کره جنوبی و چین در سال جاری میلادی شرکت نمی کند، مگر آنکه اقدامات مناسب درباره مناقشه با سئول برای پرداخت غرامت به نیروهای کار اجباری دوران جنگ دوم جهانی انجام شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۳۷   + ۱۸ سایت دیگر  
مجموعه تلویزیونی نبردی دیگر درباره زندگی اسرای ایرانی در اردوگاه های عراق، طی 16 قسمت از شبکه افق سیما پخش خواهد شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سریال تلویزیونی نبردی دیگر درباره زندگی اسرای ایرانی دوران جنگ در یکی از اردوگاه های ارتش بعث عراق است ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک پاسارگاد و رییس کل بانک مرکزی در دوران جنگ با بیان عملکرد این بانک در زمان جنگ، معتقد است همدلی ملی در تنگنا، رمز موفقیت کشور بود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۲۰    
با نگاهی به تاریخ جهان متوجه می شویم که همواره جنگ تبعات منفی برای کشور مقصد داشته است و نه تنها موجب از دست دادن جان میلیون ها انسان می شود بلکه باعث عقب ماندگی آن کشور و عدم رشد و پویای آن نیز می شود، اما در این بین کمتر پیش آمده که دوران جنگ تحمیلی ایران از منظر اقتصادی مورد واکاوی قرار گیرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۴    
سازنده فیلم برنده امی معاون رئیس جمهور (Veep) در حال ساخت درامی هجوآمیز از روابط و دیدار میخائیل گورباچف و رونالد ریگان در پایان دوران جنگ سرد است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از ورایتی، فیلم جدیدی از دوران جنگ کره توسط ژانگ ییمو (Zhang Yimou) فیلمساز مطرح چینی با نام سردترین اسلحه (The Coldest Gun) در دست ساخت قرار گرفت. نویسندگی این فیلم را چن یو به همراه با ژانگ می نویسند و ساخت آن توسط مقامات چینی تأیید شده است. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۰۲    
وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: خداپرستی، شهامت و شجاعت رزمندگان در جبهه ها موجب وحشت دشمن بعثی شده بود و وظیفه امروز ما این است تا این فرهنگ را به نسل جوان منتقل کنیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: در دوران جنگ پایه های جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا و رشادت های رزمندگان کشورمان مستحکم شد.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دفاع مقدس در شرایط جنگ اقتصادی الگوی مقاومت است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۲۸    
: هر دو رژیم در حالی برای کشته های مردم یهود در دوران جنگ جهانی دوم یادبود برگزار می کنند که خودشان در حال کشتن مردم یمن هستند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۶:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
شرق: با پایان دوران جنگ و آغاز دورانی که نیاز به بازسازی کشور یک اولویت بود، هاشمی رفسنجانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد؛ انتخاباتی که از 79 نامزد آن، صلاحیت دو نفر از سوی شورای نگهبان تأیید شد و حتی صلاحیت مهدی بازرگان نیز رد شده بود ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۷:۴۵    
خبرگزاری میزان - زیباترین روز های زندگی این اثر خاطرات سیده فوزیه مدیح، به قلم سمیه شریفلو است که روایتگر حوادث و اتفاقات دوران جنگ تحمیلی است که با زبانی شیوا و روان بیان شده است. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۴۸   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری با بیان بخش هایی از رشادت های شهید مهدوی در دوران جنگ تحمیلی و در هم شکستن هیمنه استکبار جهانی در منطقه خلیج فارس که به منظور روحیه دادن به دشمن بعثی وارد نبرد مستقیم با ملت ایران شده [...]
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۹:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: جمهوری اسلامی ایران قدرت آن را دارد که هر وقت اراده کند از تسلیحات مشابه استفاده کند و حتی تجهیزات پیشرفته تری را جهت مقابله به مثل دارا است که حکام عراق را در وضعیت اسف باری قرار دهد. لکن با احترام به حقوق انسانی، اصول اسلامی و حقوق بین المللی تاکنون از مقابله به مثل اجتناب نموده ایم.
سینما سینما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه سینما به نیروی هوایی و دریایی جنگ تحمیلی بدهکار است، بر لزوم تولید آثار سینمایی و مستند با موضوع دفاع مقدس تأکید کرد. ...
روز نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۵۶   + ۲۰ سایت دیگر  
حضور زنان در دوران جنگ تحمیلی و نقش آنان در 8 سال دفاع مقدس، بی شک موضوعی غیرقابل انکار است، اما تاکنون آن گونه که باید به آن پرداخته نشده است. براساس آخرین آمار بنیاد شهید و امور ایثارگران بیش از 8هزار و 900 زن در 8 سال دفاع مقدس جانباز شده اند، شاید این آمار برای خیلی ها تعجب آور باشد ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
با تحول جدید در یکی از توانایی های مهم اما کمتر شناخته شده نیروهای مسلح کشورمان، اکنون بالگردهای نیروی دریایی سپاه امکان شلیک موشک کروز ضد کشتی با برد بیش از 100 کیلومتر را دارا هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
بخشی از صحبت های حضرت آیت الله خامنه ای درباره ماجرای عملیات آزادسازی سوسنگرد و تقابلشان با بنی صدر را در قالب یک ویدئو مشاهده می کنید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۴۰   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر سپاه در دوران جنگ به برنامه تلویزیونی "سرچشمه" آمد و از ناگفته هایش گفت. از خسارت هایی که توسط میرحسین موسوی و بهزاد نبوی به بیت المال در جنگ وارد شده تا ملاقات با قذافی و آشنایی با شهید طهرانی مقدم.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام مرزوبوم روایت مهری یوشی از غربت زنان در دوران جنگ را منتشر کرد. ⁦⁩ مرداد 61 به تهران برگشتم. همسرم در آن زمان جبهه بود ما خانه نداشتیم. مانده بودیم چه کنیم. انسیه گفت بیایید خانه ما. می خواهیم به شیراز برویم. هر دو باردار بودیم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ابوالفضل و عباسعلی دو نیروی اطلاعات و عملیات در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران هستند که هر دو همزمان با سالروز ولادت امام حسین (ع) به شهادت رسیدند.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
روحانی، روستائیان را تولید گران بزرگ کشور بویژه در دوران جنگ اقتصادی دشمنان خواند و با برشمردن اقدامات و دستاورد های بزرگ دولت تدبیر و امید در حوزه توسعه روستا ها تاکید کرد که جنگ اقتصادی دشمنان، بدگویی کانال های ضد انقلاب و سخنان ناروا و ناآگاهانه برخی افراد در داخل ...