دوشنبه ۰۶ تیرساعت ۰۶:۴۶Jun 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مناطق آزاد تجاری»

خودرو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۲۰:۱۴   + ۲۹ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی مناطق آزاد خبر از ممنوعیت واردات خودرو به مناطق آزاد، طبق مصوبه هیئت وزیران در خصوص واردات خودرو داد. سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی با بیان اینکه واردات برخی اقلام از قبیل خودرو به کشور ممنوع شده و مناطق آزاد هم مشمول آن شده اند گفت ...
دولت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۸:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون امور مجلس رئیس جمهور ظرفیت و قابلیت های مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی را در حوزه افزایش صادرات، رونق تولید و اشتغال مورد اشاره قرار داد و بر رفع موانع حقوقی و قانونی و مدیریت منسجم و یکپارچه در این مناطق تاکید کرد.
اندیشه کیش   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۴:۵۳    
دبیر و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد حسب بندهای 4،5 و12 ” شرح وظایف و اهداف دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1375/7/12 شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی، مسئول بررسی و پیگیری موارد مبتلابه و تنظیم و ارائه طرح به هیات دولت و مجلس شورای اسلامی است. دکتر سعید [...]
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور به همراه رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از جزیره هرمز بازدید کرد.
در دیدار سرگئی میلوشکین مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه، الک ساو چنک و نائب رییس دومای روسیه و هیات همراه با سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی بر گسترش همکاری های دو و چند جانبه ایران و روسیه با تکیه بر ظرفیت های در مناطق آزاد ایران ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۵۷   + ۵۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- لوایح ایجاد مناطق آزاد تجاری -صنعتی مازندران، سرخس و دوغارون اعلام وصول شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۸:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: باید فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره تعامل مجلس و دولت سرلوحه کار قرار گیرد، چراکه رهبری با هوشیاری این پیام را به مجلس و دولت ارایه داده است، البته بحث مشورت گرفتن از نمایندگان مجلس بسیار مهم است.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: باید فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله) درباره تعامل مجلس و دولت سرلوحه کار قرار گیرد چراکه رهبری با هوشیاری این پیام را به مجلس و دولت ارایه داده است. البته بحث مشورت گرفتن از نمایندگان مجلس بسیار مهم است .
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۳:۱۶   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: لوایح ایجاد 3 منطقه آزاد تجاری- صنعتی دوغارون ، سرخس و مازندران به مجلس شورای اسلامی ارائه شد.
دومین نشست توانمندسازی زنان در مناطق آزاد با رویکرد توانمندسازی زنان در محل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی برگزار شد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز با دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی آخرین وضعیت مناطق آزاد موجود و اطلاع از برنامه زمان بندی مناطق آزاد جدید بررسی شد.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: پیش از این 8 منطقه آزاد فعال در کشور موجود بود که سال گذشته 7 منطقه جدید نیز ابلاغ شد، برای همه آن ها مدیر اجرایی معرفی کردیم و این مناطق در مرحله راه اندازی هستند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۷:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون مناطق آزاد تجاری صنعتی مجلس از وعده رئیس جمهور برای حل مشکلات مالیاتی مناطق آزاد که طی سال های اخیر بر خلاف ماهیت و کارویژه های اصلی این مناطق یکی از مهمترین چالش های بازدارنده برای کسب و کار و همینطور سرمایه گذاران و کارگران بوده را پیگیری و برطرف کند .
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در گفتگو با خبرگزاری فارس از مثبت شدن تراز تجاری در مناطق آزاد تجاری صنعتی در سال 1400 و موافقت بانک مرکزی با تأسیس بانک فراساحل در این مناطق خبر داد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۹:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - با حکم دیوان عدالت اداری، بخشنامه دبیر شورای عالی مناطق آزاد در خصوص منوط شدن قراردادهای سازمان های مناطق آزاد به تأیید این شورای عالی ابطال شد. ...
صبح کیش   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، رحمان سادات نجفی گفت: فعالان اقتصادی براساس ماده 13 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری - صنعتی جمهوری اسلامی ایران به مدت 20 سال از پرداخت مالیات بر عملکرد و دارایی در داخل حریم مناطق آزاد معاف هستند. ...
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۱:۳۳    
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت با اشاره به پیشرفت های سامانه جامع تجارت ابزار امیدواری کرد تا در ماه های آینده خلأهای باقی مانده در استفاده جامع از این سامانه با همکاری سایر دستگاه ها مرتفع شود.
کاشف اسرار   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کاشف اسرار -مدیر پاسخ گویی شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی به وسیله سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ، آخرین وضعیت پروژه رها شده ساخت ” پارکینگ فاز تجارت و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی ” را تبیین کرد. ...
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری اقتصادی و ویژه اقتصادی، توضیحاتی درباره آخرین وضعیت کیش برای میزبانی از جام جهانی 2022 قطر ارائه کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۰۰:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
مهر : دیوان عدالت اداری در حکمی دستورالعمل سازمان امور مالیاتی مبنی بر اخذ مالیات از فعالان اقتصادی که همزمان در مناطق آزاد و سرزمین مادر فعالیت می کنند را ابطال کرد ...
دولت   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۲۱:۲۴   + ۵۲ سایت دیگر  
دومین جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم عصر امروز(سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
دبیرکل مناطق آزاد سوریه خواستار امضای تفاهم نامه همکاری مشترک مناطق آزاد تجاری و صنعتی سوریه و ایران شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۸:۳۵   + ۲۶ سایت دیگر  
کیش- ایرنا- دبیرکل مناطق آزاد سوریه خواستار امضای تفاهم نامه همکاری مشترک مناطق آزاد تجاری و صنعتی سوریه و ایران شد.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات را تسلیت گفت.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در خصوص مدیریت فاجعه متروپل آبادان در منطقه آزاد اروند گفت: وزیر محترم کشور بعد از رییس محترم جمهور مهمترین نقش مدیریتی را در مدیریت چالش های شهری بر عهده دارد و باید از ایشان به دلیل حضور مسئولانه ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۰۹:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهوری دو مصوبه تعیین دو عضو هیئت مدیره منطقه آزاد ارس و تعیین فهرست و شاخص های مناطق و شهرستان های غیربرخوردار از اشتغال را برای اجرا ابلاغ کرد. ...
صبح کیش   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۲۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، طهمورث قاسمی در گفتگوی خبری سیمای مرکز کیش، افزود: یک دستورالعملی صادر شد و این دستورالعمل در خصوص نحوه محاسبه مالیات صادر شده است و همچنین اعمال معافیت های موضوع ماده 13 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری - صنعتی جمهوری اسلامی ایران و این دستورالعمل مغایر با متن ماده ...
با هدف ایجاد منطقه آزاد مشترک ایران و سوریه، نشست مشترکی با حضور ایاد کوسا مدیرکل مناطق آزاد سوریه و هیات همراه با سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در محل دبیرخانه شورایعالی برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۳ - ۱۱:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: دسترسی مناسب به بازارهای بکر جهانی شامل عراق، سوریه و دریای مدیترانه از مزایای منطقه آزاد تجاری قصرشیرین است که هیچ یک از مناطق آزاد تجاری در سایر مناطق چنین مزایا و قابلیتی ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۲۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی تاکید کرد: برای بهبود شرایط درمانی و افزایش تخت بیمارستان، از وزارت بهداشت و درمان درخواست ساخت بیمارستان 120 تختخوابی داشتیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۴:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: بی توجهی برخی دستگاه های دولتی به ماده 65 احکام دائمی برنامه توسعه یکی از موانع تحقق اهداف اقتصادی در مناطق آزاد کشور است و باعث نارضایتی بسیاری از فعالان اقتصادی نسبت به محدودیت های اصلی در مناطق آزاد شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۱:۱۹   + ۱۸ سایت دیگر  
دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: واردات منطقه آزاد در سال گذشته حدود یک میلیارد و 100 میلیون دلار بود که عمده آن مربوط به مواد مورد نیاز برای تولیدکنندگان داخلی بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۰:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: تقریبا تمام مشوقات و معافیت هایی که مناطق آزاد از آن برخوردار بوده اند مورد حمله قرار گرفت و همه باید یک دل و یک صدا برای رونق تولید، اشتغال، سرمایه گذاری و صادرات در منطقه تلاش کنند.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: با توجه به اینکه مناطق آزاد محل سرمایه گذاری، تولید، اشتغالزایی و صادرات است می توانند کانون نجات اقتصاد کشور باشند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۱۷:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا، حجت الاسلام و المسلیمن سیدمحمد علی آل هاشم روز چهارشنبه در دیدار سعید محمد، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی کشور با وی افزود: منطقه آزاد ارس از پتانسیل های صنعتی، کشاورزی و اشتغالزایی بالایی برخوردار است و مدیرعامل [...]
با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، آئین تکریم و معارفه رئیس هیات مدیره و مدیرعامل و عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد.
دولت   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۱۲:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی با هدف تودیع و معارفه مدیران عامل قدیم و جدید سازمان منطقه آزاد ارس وارد فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز شد.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی با هدف تودیع و معارفه مدیران عامل قدیم و جدید سازمان منطقه آزاد ارس وارد فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری - صنعتی بانه مریوان، گفت: توسعه توریسم درمانی، آموزشی و گردشگری از مهم ترین محورهای توسعه ای مناطق آزاد تجاری صنعتی مریوان _ بانه است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در دهه های متمادی، اقتصاد، سرفصل موضوعات کشور بوده به طوریکه وقتی به تاریخ انقلاب اسلامی نگاه می کنیم به خوبی این موضوع را در بیان و سخنان مسئولان کشور به وفور می شنویم که همگی بر توسعه اقتصادی کشور اصرار و تاکید داشته و آن را یکی از راه های تقویت پایه های نظام و افزایش ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۸:۰۵    
چابهار از مناطق آزاد تجاری استان سیستان و بلوچستان با طبیعتی باورنکردنی، از کوه های مریخی گرفته تا بیابان درک و از جنگل مانگرو و حرا گرفته تا تالاب صورتی لیپار، مقصد پرطرفدار گردشگران ایرانی و خارجی است.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سعید محمد در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: وظیفه سازمان مناطق آزاد تجاری – صنعتی وویژه اقتصادی ایجاب می کند بخش خصوصی بجای انتقال سرمایه خود به خارج از کشور فضای مطمئنی ایجاد کند تا سرمایه های خود را به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به کار گیرد البته این امر نیاز به یک طرح تحولی دارد. ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری گفت شوراهای آموزش و پرورش قرارگاه اصلی تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نظام تعلیم و تربیت کشور است. ...
صبح کیش   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۲۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، محمد رضا پورابراهیمی در مکاتبات جداگانه ای با سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور، مقدسی رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، دکتر منظور ریاست سازمان امور مالیاتی کشور در رابطه با اجرای مفاد معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد کشور آورده است: ...
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
اولین نشست خبری دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری
صمت   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: شیراز دارای ظرفیت های ارزنده ای در حوزه تولید و سرمایه گذاری است و برای باروری این استعدادها، مشوق ها و معافیت های متنوعی در دستور کار قرار گرفته است.
شادا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: 148 میلیون دلار در مناطق آزاد و 15 میلیون دلار در مناطق ویژه سرمایه گذاری شده که در مجموع به 163 میلیون دلار رسید که 17 درصد کل سرمایه گذاری خارجی کشور در سال 1400 را به خود اختصاص داده است.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۰۰:۴۲   + ۲۷ سایت دیگر  
اقتصادتهران: با افتتاح حدود 82 پروژه در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که از سوی رئیس حمهور انجام شد، سرمایه گذاری حدود 6.1 هزار میلیاردی در این مناطق انجام شده است. ...