یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۰۰:۰۲Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصلحت نظام»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پایین بودن نسبت نقدینگی به تولید ناخالص داخلی در ایران در مقایسه با سایر کشورها هشدار داد مهار تورم از طریق سرکوب نقدینگی منجر به توقف و کندی تولید در کشور خواهد شد.
کارشناس اقتصادی و مشاور کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : نامگذاری امسال به نام کاهش تورم و افزایش تولید ،از تخصصی ترین و مرتبط ترین نامگذاری های چندین سال گذشته است که باعث کنترل و کاهش تورم می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۲۸    
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اهتمام به توسعه شرکت های دانش بنیان موجب رشد و پیشرفت اقتصاد کشور می شود و تولید در کشور سرعت و ضریب فزاینده بالایی پیدا می کند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در دولت رئیسی روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت می فروشیم، در حالی که در دولت روحانی روزانه با نظارت آمریکایی ها 300 هزار بشکه نفت می فروختیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۱:۰۴    
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نظام کنترلی به هیچ وجه وجود ندارد وقتی نرخ ارز، موتور اصلی تورم قرار می گیرد همه عرضه کنندگان کالاها، کالاهایشان را متاثر از آن نرخ عرضه می کنند.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
محمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید با به قدرت رسیدن بنیامین نتانیاهو، خطر حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران افزایش یافته است. معاون پیشین وزات امور خارجه دولت تصلاحات در گفتگو با روزنامه شرق با بیان این مطلب به تلاش های اسرائیل و رایزنی ها و لابی ها این کشور اشاره کرده و می افزاید ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۰:۴۰   + ۵۷ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: سید ابراهیم رئیسی در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون بودجه سال 1402 کل کشور را که در جلسه علنی روز چهارشنبه 24 اسفند 1401 مجلس شورای اسلامی تصویب و از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام در اجرای اصل 112 قانون اساسی جمهور اسلامی ایران موافق با مصلحت نظام تشخیص داده شد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۵:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مهمترین مساله ای که مانع رشد اقتصادی و دغدغه مردم شده است بحث تورم است. تورم عاملی است که اقتصاد را از حالت پیش بینی پذیری خارج کرده است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۰:۴۵   + ۲۲ سایت دیگر  
یک عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 گفت: لایحه بودجه 1402 کل کشور فردا برای اظهار نظر نهایی مجددا به شورای نگهبان فرستاده خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: همه اشکالات مدنظر مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان در لایحه بودجه 1402 کل کشور برطرف و این لایحه امروز برای اظهار نظر نهایی، دوباره به شورای نگهبان فرستاده شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۸:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه میان نظام و ملت ایران نمی توان تفکیک قائل شد، گفت: دشمن تصور می کنند اسرائیلِ در حال سقوط می تواند برای آنها کاری کند. برای همین به آن متوسل می شوند که به ایران حمله کند، اما هرگونه حمله نظامی به ایران مساوی با نابودی اسرائیل است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور روسای قوای مقننه و قضائیه، دبیر و دیگر اعضا، جلسه فوق العاده ای تشکیل داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به اختلافات بودجه ای هنوز رسما به مجلس شورای اسلامی ارسال نشده است اما با ابلاغ آن بودجه سال آینده نهایی می شود.
مجمع تشخیص مصلحت نظام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۷:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
عصر روز پنجشنبه 25 اسفندماه، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله آملی لاریجانی که از صبح امروز آغاز شده بود، با حضور رئیس قوه قضاییه، دبیر و دیگر اعضای مجمع ادامه یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۰۷   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از طرح برخی موضوعات نادرست درباره هیأت عالی نظارت در مجلس، گفت: متأسفانه در مجلس، مطالب نادرستی درباره هیأت عالی نظارت مجمع طرح شده است و در این اظهارنظرها، تلقی های اشتباهی در بیان برخی نمایندگان مجلس مشاهده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۳:۲۰   + ۲۷ سایت دیگر  
هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه ای فوق العاده به ریاست آملی لاریجانی، اصلاح مغایرت های بودجه 1402 با سیاست های کلی نظام توسط مجلس را بررسی کرد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۱:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام ، در جلسه عصر روز چهارشنبه 24 اسفندماه 1401 بررسی سیاست های کلی توسعه دریامحور در دستور کار قرار گرفت و بحث در کلیات و بند اول این سیاست های کلی ادامه یافت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتی تأکید کرد: پی بردن دولت های عربی به واقعیت افول قدرت آمریکا و نشانه های فروپاشی اسرائیل، می تواند نقطه آغاز همگرایی در جهان اسلام باشد که آن را به فال نیک می گیریم
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
طرح شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها، به دلیل اصرار نمایندگان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
آیندنیوز نوشت: محمد صدر گفت: ارزیابی من از اوضاع سیاست خارجی کشور خوب نیست. البته این ارزیابی تنها در حوزه سیاست خارجی هم نیست؛ سیاست داخلی هم همین است. ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۱:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور در دولت روحانی می گوید نمی فهمم چرا FATF همان روزهای اول که به مجمع تشخیص مصلحت آمد، تصویب نشد؟ به گزارش روزنامه شرق، مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است: اینکه مدام گفته شود ما سفره شما را به برجام و FATF و مانند آن گره نمی زنیم ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-شیرین جمشیدیان : لایحه بودجه 1402 در حال بررسی در شورای نگهبان است و کمیسیون تلفیق نیز به طور همزمان جلساتی را برای رفع ایرادات شورای نگهبان برگزار می کند. اما یکی از ایراداتی که این روزها بر بودجه 1402 وارد شده، از سوی هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام است ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۸:۵۱   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد و به موضوع اختلافی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان درباره مواردی از طرح اصلاح قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری رسیدگی کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۸:۱۱   + ۲۵ سایت دیگر  
هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بندالحاقی10 تبصره11 و بند الحاقی5 تبصره8 و بند ل تبصره9 را مغایر با سیاست های کلی نظام قانونگذاری تشخیص داد.
وانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یک عضو کمیسیون بودجه مجلس که گفت در هیچ جای آیین نامه داخلی مجلس نیامده که مجمع تشخیص مصلحت نظام می تواند درباره مصوبات مجلس در بودجه نظر دهد؛ تصریح کرد که مجمع تشخیص مصلحت نظام در حوزه بودجه دخالت ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده ساری در مجلس گفت: اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نظارت به جای دخالت در کار مجلس بر عملکرد دستگاه ها نظارت می کردند امروز بحث عفاف و حجاب تبدیل به مقوله سیاسی و دوقطبی نمی شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: مجمع تشخیص مصلحت در بودجه دخالتی نداشته است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام در حوزه مصوبات بودجه دخالتی ندارد، گفت: فقط هیات عالی نظارت مجمع در سیاست های کلان از جهت رویکردی و جلوگیری از مغایرت مصوبات با سیاست های کلی نظام از طریق شورای نگهبان ورود می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۵۷   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یک عضو کمیسیون بودجه مجلس که گفت در هیچ جای آیین نامه داخلی مجلس نیامده که مجمع تشخیص مصلحت نظام می تواند درباره مصوبات مجلس در بودجه نظر دهد؛ تصریح کرد که مجمع تشخیص مصلحت نظام در حوزه بودجه دخالت ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۱:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه ای فوق العاده به ریاست آیت الله آملی لاریجانی، بندهایی از بودجه 1402 را از جهت تطبیق و مغایرت نداشتن با سیاست های کلی نظام بررسی کرد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۲۹   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش مردم سالاری آنلاین ، رحیم زارع در حاشیه نشست امروز صبح کمیسیون تلفیق برای بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال 1402 گفت: همانطور که مستحضر هستید امسال مجلس در بررسی بودجه محدودیت های زمانی داشت لذا از شورای نگهبان و هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در بررسی لایحه بودجه تشکر ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 گفت که در جلسه امروز کمیسیون بخشی از ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه بررسی و رفع شد و قرار است عصر امروز هیات رئیسه تلفیق جلسه ای با هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: طرح شفافیت قوای سه گانه در انتظار تعیین تکلیف مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
توافق سال 1376 طی سفر اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاض و سفر سعود فیصل وزیر امور خارجه عربستان به تهران در سال 77 به امضای دو کشور رسید.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری که عموما نام او را در جمع مجمع روحانیون مبارز و در کنار سیدمحمد خاتمی در ذهن داریم، در قامت عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مانند گذشته از دغدغه های خود برای برون رفت از وضع فعلی در جامعه کنونی ایران حرف می زند.
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۱:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن انتقاد از گرانی عجیب پیاز علت اصلی این افزایش قیمت را فاش کرد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
اظهارنظرهای مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران در چند وقت اخیر چه در شبکه های اجتماعی و چه در مصاحبه ای که تازگی از وی منتشر شد واکنش های زیادی را از سوی اقشار مختلف از مردم در پی داشته است. به خصوص آنکه میرسلیم در مصاحبه اخیر خود به صراحت گفت: من کاری به نظر مردم ندارم.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص مصوبات مجلس در لایحه بودجه 1402 نظرات و ایراداتی داشته اند که فردا در کمیسیون تلفیق بودجه مورد بررسی قرار می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۰۶   + ۲۴ سایت دیگر  
هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلساتی فوق العاده بند هایی از بودجه 1402 کشور را از حیث تطبیق و عدم مغایرت با سیاست های کلی نظام بررسی کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۵۴   + ۲۲ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 در مجلس، تشکیل شورای نظارتی در تشخیص مصلحت نظام به منظور بررسی طرح ها و لوایح را موازی کاری با رویه شورای نگهبان دانست که باعث روی زمین ماندن بندهایی از قانون بودجه نیز شده است و از رهبر معظم انقلاب خواست تا برای رفع این مشکل ورود پیدا کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقدامات هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که چرا هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام جلوتر از شورای نگهبان درباره مصوبات مجلس در لایحه بودجه نظر می دهد؟
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
این گشایش در مسیر روابط همکاری ایران با عربستان طی سفر اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران به ریاض در آغاز سال 1998 و نیز سفر سعود فیصل وزیر امور خارجه عربستان به تهران در ماه مه همان سال که به امضای توافقنامه همکاری میان دو کشور در چندین زمینه انجامید، خود را نشان داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۸:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به توافق ایران و عربستان گفت: یکی از نکات مثبت توافق تضعیف رژیم صهیونیستی است و ثانیا از پیمان صلح ابراهیم جلوگیری می کند که اسرائیل داشت با رابطه اش با کشورهای عربی، منطقه خلیج فارس را گسترش می داد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۱:۰۶   + ۵۸ سایت دیگر  
هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بندهایی از بودجه 1402 کشور را از نظر انطباق با سیاست های کلی بررسی کرد.
مجمع تشخیص مصلحت نظام   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۱:۳۵    
در پی درگذشت دکتر حسن غفوری فرد، از چهره های خوشنام و خدوم انقلاب، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیام تسلیتی صادر کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۰:۳۱    
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: زمانی که جهاددانشگاهی شروع به کار کرد، هنوز اصطلاح دانش بنیان به کار برده نمی شد ولی از همان ابتدا مفهوم دانش بنیان با روح جهاددانشگاهی پیوند خورده بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله آملی لاریجانی در پیامی حسن غفوری فرد را خدمتگزاری توانمند و انقلابی توصیف کرد و افزود: خدمات شایسته آن مرحوم ماجور و ماندگار خواهد بود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کشور نیازمند ایجاد سه هزار پارک علم و فناوری در حوزه پتروشیمی و صنایع پایین دستی آن است.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری با همراهی علی آقامحمدی مشاور اقتصادی مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز وارد استان مرکزی شد تا ضمن افتتاح و رونمایی از مراکز و واحدهای ...