جمعه ۱۰ آذرساعت ۱۱:۲۵Dec 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اسناد رسمی»

قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۲۲:۳۳    
عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: متاسفانه برخی قوانین که در راستای مقابله جدی با فساد هستند، مانند قانون اعتبار اسناد رسمی، سوت زنی و تغییر وضعیت نیروهای شرکتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام گیر می کنند.
احکام صادره برای متهمان پرونده صرافی کریپتولند اعلام شد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
نظر به اینکه آقای سیدحسین پرآور فرزند ید محمد طی وکالتنامه شماره 45832 مورخ 30/08/1401 دفترخانه اسناد رسمی شماره 66 بستک وکیل آقای عبدالرحمن سمیعی پور فرزند عبداله به شماره شناسنامه 594 صادره از حوزه بستک به استناد دو فقره استشهاد محلی اعلام داشته است که سند مالکیت ششدانگ یک قطعه زمین دارای پلاک ...
موج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۶:۱۰    
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به طرح ویژه نظارتی و بازرسی گفت: با اجرای این طرح در مرکز کشور طی 8 ماه، 258 مورد از دفاتر اسناد رسمی بازرسی شدند که منجر به کشف 258 مورد تخلف در 145 دفتر شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۵:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: 10 سردفتر اسناد رسمی متخلف در تهران به علت عدم تصویربرداری دفاتر دست نویس برای آرشیو الکترونیکی، عدم رعایت نظامات سردفتری و ایجاد تأخیر در ارائه دفاتر سنتی جهت تصویربرداری (اسکن) به دادگاه انتظامی سردفتران معرفی شدند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۸:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون سازمان ثبت اسناد در پاسخ به چرایی تاخیر یکساله در صدور مجوز دفتر اسناد رسمی گفت: سرعت اجرای کار ما بالاست، پاسخ استعلام اعتیاد و سو پیشینه و ... زمان بر است. ...
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: ما می توانیم شرایط را به گونه ای مدیریت کنیم که در سامانه املاک و مستغلات هیچ مشاور املاکی نتواند کمیسیون بالاتر از تعرفه دریافت کند مشابه آنچه در دفاتر اسناد رسمی وجود دارد همه چیز در سامانه ثبت شود، پیشنهاد داده ایم اما گوش ندادند و حتی خودشان هم برنامه ندارند.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ما می توانیم شرایط را به گونه ای مدیریت کنیم که در سامانه املاک و مستغلات، هیچ مشاور املاکی نتواند کمیسیون بالاتر از تعرفه دریافت کند. مشابه آنچه در دفاتر اسناد رسمی وجود دارد همه چیز در سامانه ثبت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۷:۵۴    
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تمامی واحد های ثبتی مازندران در صورت نداشتن تعارض مالکیت تا پایان امسال دارای اسناد رسمی می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۲:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- آیین رونمایی از تمبر ملی جشنواره کنس دشو در شهرستان آمل به عنوان یکی از آیین های محلی و کهن مردم شهرهای مرکزی مازندران به همت فرهنگ دوستان و مسوولان انجام شد.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۹:۲۹   + ۷۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاوران املاک ضمن اشاره به اینکه در فاز اول رکود بازار مسکن به سر می بریم و قیمت مسکن کاهش یافته اما اگر کسادی معاملات ادامه یابد در آینده با ریزش تعداد مشاوران املاک مواجه خواهیم شد ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
نظر به اینکه آقای مرشد حلیجی فرزند محمدصالح طی وکالتنامه شماره 130143 مورخ 25/08/1402 دفترخانه اسناد رسمی شماره 146 شیراز وکیل آقای طالب حلیجی فرزند محمدصالح به شماره شناسنامه 1020 صادره از حوزه بستک به استناد دو فقره استشهاد محلی اعلام داشته است که سند مالکیت ششدانگ یکبابخانه دارای پلاک 217 ...
خانه خشتی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۸:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
سیدمهدی هاشمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در همایش استانی بررسی وضعیت تثبیت مالکیت موقوفات استان کرمان با اشاره به اهمیت صدور اسناد رسمی مالکیت، بر ضرورت تسریع در امر حدنگاری اراضی و املاک وقفی تاکید کرد.
معتبر بودن اسناد عادی در کنار اسناد رسمی مشکلاتی را به وجود آورده است. قرار است تا چهارشنبه این هفته طرح اعتبارزدایی از اسناد عادی و قولنامه ای در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شود. اسناد عادی برای مردم مشکلاتی را به همراه دارد که یک نمونه آن را در ویدئوی زیر مشاهده می کنید.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اگر ملک سابقه ثبت دارد، مطلقاً نباید با سند عادی معامله شود و باید حتماً در چارچوب مقررات ثبتی و حقوقی سند مالکیت انتقال داده شود. سند مالکیت رسمی تک برگ این املاک فقط باید از طریق دفاتر اسناد رسمی و ادارات ثبت صادر شود، ولی اگر ملکی سابقه ثبت نداشته باشد و به صورت عادی معامله انجام شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به فواید صدور اسناد رسمی مالکیت، بر ضرورت اقدام فرا دستگاهی در زمینه پیشبرد حداکثری حدنگاری تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۴۳    
کلیه نقل و انتقالات املاکی در کشور به صورت برخط است و اگر ملکی بدهی قطعی شده ناشی از املاک مسکونی خالی داشته باشد این بدهی به دفترخانه اسناد رسمی ارجاع می شود و تا زمانی که این بدهی پرداخت نشود، اگر ثبت نقل و انتقالی انجام شود دفترخانه متضامنا در پرداخت مالیات مسئول خواهد بود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۹:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی در خصوص پیگیری مستندسازی و صدور اسناد رسمی کاداستر بستر رودخانه ها و مسیل ها، تصریح کرد: شرکت سهامی آب منطقه ای مرکزی مکلف است با اولویت این مناطق، نسبت به اخذ اسناد کاداستر بستر رودخانه ها و مسیل ها و با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ...
حیات   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۲۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: با تلاش مامورین حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، باند جعل اسناد رسمی برای دریافت وام ازدواج در ساری منهدم و یکی از متهمین پرونده در راستای قرار تامین کیفری صادره، روانه زندان شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۸:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: با تلاش ماموران حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، باند جعل اسناد رسمی برای دریافت وام ازدواج، در ساری منهدم و یکی از متهمان پرونده در راستای قرار تامین کیفری صادره، روانه زندان شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۴:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: با تلاش مامورین حفاظت و اطلاعات دادگستری، باند جعل اسناد رسمی برای دریافت وام ازدواج، در ساری منهدم و یکی از متهمین پرونده در راستای قرار تامین کیفری صادره، روانه زندان شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۰:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران نامه ای درباره ضرورت های تصویب طرح ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال کردند.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۳:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشستی تخصصی با موضوع بررسی اسناد رسمی گفت: می خواستیم فرودگاه مهرآباد را تثبیت مالکیت کنیم و در روند کار، سندی از اسناد آن را به مدت خیلی طولانی مطالعه و بررسی می کردم تا اینکه رسیدم به حکم یک قاضی.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه به رسمیت شناختن اسناد رسمی به مصلحت کشور است از مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار تعیین تکلیف سریع تر طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اردبیل بر لزوم تبیین آثار حقوقی اسناد رسمی برای مردم به منظور پیشگیری و کاهش اختلاف ها تاکید کرد و از مردم خواست تا پیش از انجام هر گونه معامله ای به سامانه الکترونیکی "ثبت من" مراجعه کنند.
بانک شهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۰:۴۱   + ۳۹ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک شهر، بر اساس اعلام معاونت امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بیشترین میزان وصولی شش ماهه نخست سال 1402 در شهر تهران مربوط به پرونده های مطالباتی بانک شهر بوده است. ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا در گفت وگو با میزان ، ضمن اشاره به سفر رئیس قوه قضاییه به استان کرمان بیان کرد: تعیین تکلیف وسایل نقلیه توقیفی در پارکینگ های استان کرمان حامل این پیام است که قوه قضاییه برای مردم و کنار مردم تلاش می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
یک منبع مطلع گفت: هفته گذشته هم طرح الزام به ثبت رسمی اسناد در صحن مجمع تشخیص بررسی نشد.
همت خبر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
موضوع قیمت گذاری دستوری ، تمامی بخش های صنعت خودرو را با مشکل رو به رو کرده است و اثرات سوء آن روز به روز بیشتر می شود. با تقابل خودروسازان و شورای رقابت هر چند ماه یک بار مسئله افزایش نرخ خودروها و اصلاح نرخ فروش آنها از سوی خودروسازان مطرح می شود که گاهی سازمان حمایت و شورای رقابت بر اساس بررسی ...
هفته نامه نخست   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۰۹:۵۶    
نخست نیوز :محمد باقر عطاریانی _ سید مرتضی مولوی پور مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: در آزمون سردفتری اسناد رسمی خراسان رضوی تعداد 824 نفر برای شهرهای استان پذیرفته شده اند. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۷:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
زوجین می توانند حین تنظیم سند رسمی الکترونیکی، شروط ضمن عقد خارج از آن شروط 12 گانه را به تراضی و توافق، شرط کرده و انگشت بزنند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۵:۴۳   + ۲۷ سایت دیگر  
رای بدوی پرونده باند سازمان یافته ارتشاء، جعل و زمین خواری در استان یزد صادر شد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
از آبان ماه سال 1357که دانش آموزان ایرانی بیانیه دادند و اعلام کردند که 13آبان هر سال را به عنوان روز دانش آموز و با هدف بزرگداشت شهدای این قشر گرامی می دارند 45 سال می گذرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۲:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- احراز هویت اشخاص برای دریافت خدماتی از قبیل دفاتر اسناد رسمی، ازدواج و طلاق و ادارات ثبت شرکت ها منوط به اخذ گواهی امضای الکترونیکی طبق قانون تجارت الکترونیکی مصوب سال 1382 است.
موج   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۶:۵۳    
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک به ایرانیان اطمینان می دهد که در صورت تصویب قانون الزام اسناد رسمی اموال غیر منقول، اسناد عادی و سفته باطل نمی شود.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۶:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
مخارج حفاظت از رئیس جمهور ترکیه روز به روز در حال افزایش است. بر اساس اسناد رسمی ریاست عمومی امنیت زیر نظر وزارت کشور، مصارف 9 ماهه اول سال 2023 میلادی برای اداره حفاظت ریاست جمهوری به 800 میلیون و 683 هزار لیره رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۴:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امید می رود با تصویب طرح الزام به تنظیم سند رسمی اموال غیرمنقول در مجمع تشخیص مصلحت نظام، شاهد تحول در نظام حقوقی و قضایی در حوزه اسناد رسمی باشیم.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۰۸:۱۷    
پس از تنظیم مبایعه نامه (قولنامه) و عقد قرارداد بیع با تعیین دفترخانه، طرفین قرارداد متعهد می شوند که در تاریخ مشخص شده در مبایعه نامه به ترتیب جهت تنظیم سند رسمی انتقال و پرداخت باقیمانده ثمن معامله در دفتر اسناد رسمی حاضر شوند ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۰۸:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
نظر به اینکه عبدالحمید /سعیدیان فرزند قطب الدین به استناد دو فقره استشهادیه محلی به شماره 140221723136011057 مورخ 3/07/1402 ارسالی از دفترخانه اسناد رسمی شماره 40 شهر بندرعباس مدعیست که سند مالکیت چهارده هزار و ششصد و هشتاد و شش سهم مشاع از سی و دو هزار و صد و هفتاد و دو سهم عرصه و اعیان یک قطعه ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۱:۴۰    
خبرگزاری میزان -بهرام حسن زاده مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در یادداشتی نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بند الحاقی ماده 114 لایحه برنامه هفتم توسعه کشور به منظور بهبود حکمرانی اراضی، تسریع و تسهیل در صدور اسناد رسمی و اجرای کامل طرح ملی حدنگار ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از وصول بیش از 232 هزار میلیارد ریال معوقه بانکی و مطالبات اسناد موجود در شعبات اجرای اسناد رسمی و انفصال دائم 18 سردفتر اسناد رسمی خبر داد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۶:۵۲   + ۲۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در مورد موضوع سلب اعتبار از اسناد عادی و قولنامه ای بیان کرد: در همه کشور ها ، اسناد رسمی مورد پذیرش ، محاکم قضایی و ادارات ، است و حتی قبل از انقلاب اسلامی نیز اسناد رسمی مورد قبول محاکم قضایی بود که بعد از انقلاب اسلامی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۰۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
یک سردفتر اسناد رسمی به دلیل دفاع از "قانون تسهیل صدور مجوزها و رفع انحصار" در رسانه ملی، مورد بازخواست و توبیخ اداره ثبت قرار گرفت!
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۰۸:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در 6 ماهه نخست امسال برای 422 سردفتر ابلاغ صادر کرده ایم و 18 سردفتر اسناد رسمی به انفصال دائم محکوم شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۰۹:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان آیین واگذاری اسناد رسمی شهرک های امام خمینی(ره) و امید شهرستان بم با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در دادگستری استان کرمان برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۵:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت برای ایجاد نمایندگی ثبتی و دائر شدن دفتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق در شهرستان جازموریان ،مهلت دو ماهه داد.
آخرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۸:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
به همین سبب طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول پس از ایراد شورای نگهبان و اصلاحات مجلس نسبت به برخی از مواد آن به تشخیص مصلحت نظام رفت و در انتظار بررسی است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
حرفه ی سردفتری دفتر اسناد رسمی، حرفه ای ذوجنبتین است. هم فن و هنر و مهارت است و هم درآمیخته با دانش حقوق. نویسندگی، هنر است. پس، سردفتری هم هنر است. زیرا تنظیم یک سند تخصصی همانند سند صِداق غیرمنقول، کار هر سردفتر نیست ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امروز بیش از 700 مقام قضایی در هیئت های قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی و قانون ساماندهی در احراز مالکیت ها و صدور اسناد نقش ایفا می کنند.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: جهاد کشاورزی استان، فرمانداران و تمامی نهادهای متولی با برگزاری جلسات هفتگی و فعال تر کردن شهرستان ها، سرعت تبدیل کردن اسناد عادی به اسناد رسمی برای اراضی کشاورزی را با همت جمعی بیشتر کنند.