دوشنبه ۰۴ تیرساعت ۱۷:۵۱Jun 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دفاتر اسناد»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
پس از افشاگری خبرگزاری تسنیم مبنی بر قطع ارسال پیامک هزینه های دفاتر اسناد رسمی به مراجعه کنندگان، ارسال این پیامک ها دوباره برقرار شد!
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۰۷:۱۰    
عصبانیت و عدم حوصله جوابیه نویسیان کانون سردفتران در مطالعه سطر به سطر گزارش منتشره تسنیم، این نگرانی و شائبه را ایجاد می کند که آیا این حضرات در تنظیم اسناد مردم در دفاتر اسناد و در احراز هویت هنگام تنظیم سند و ... نیز با همین میزان دقت عمل میکنند؟!
راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ارسال پیامک اعلام هزینه ها و اعلام شناسه بعد از تنظیم سند برای مراجعان به دفاتر اسناد رسمی که امکان گرانفروشی دفاتر را می گرفت، متوقف شده است! این مسئله عملا راه را برای ارتکاب تخلفات سنگین مالی "دفاتر اسناد رسمی" باز می کند!
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۰۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
سند تحول قضایی برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات دفاتر اسناد رسمی، در راستای رفع مشکل کمبود سازوکار های پیشگیری از بروز اختلاف در قراردادها، پنج راهکار مشخص دارد.
صما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۰:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
در نشست کارگروه فناوری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حسن بابایی تأکید کرد که اسناد عادی تنظیمی در مشاوران املاک فاقد وجاهت قانونی هستند و بر اهمیت زیرساخت ها و سامانه های لازم برای اجرای قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول تأکید کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۷:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان یزد از فراهم شدن امکان ثبت نام قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمانهای ثبتی فاقد سند در دفاتر اسناد رسمی استان با کمترین هزینه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۵:۱۲    
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: هرگونه خرید و فروش، تنظیم اسناد صلح، نقل و انتقال و فروش امتیاز پروژه های اقدام یا نهضت ملی مسکن توسط دفاتر اسناد رسمی ممنوع است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۳:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی همدان با بیان اینکه آگهی های خرید و فروش نهضت ملی مسکن در استان غیرقانونی به شمار می رود، گفت: هرگونه خرید و فروش، تنظیم اسناد صلح نقل و انتقال و فروش امتیاز پروژه های اقدام یا نهضت ملی مسکن شهرهای 32 گانه استان توسط دفاتر اسناد رسمی ممنوع است.
پایگاه خبری 2020   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری2020 ، در اولین دوره رقابت های فوتسال حقوقدانان ایران که با حضور تیم هایی متشکل از کانون های وکلای دادگستری، قضات، پرسنل دادگستری، سران دفاتر اسناد رسمی و مرکز مشاوران قوه قضائیه از سراسر کشور به میزبانی اصفهان برگزار می شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
هرگونه خرید و فروش، تنظیم اسناد صلح، نقل و انتقال و فروش امتیاز طرح های اقدام یا نهضت ملی مسکن توسط دفاتر اسناد رسمی در خراسان رضوی ممنوع است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۰۹:۲۸   + ۶۹ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، حسین فاضلی هریکندی با اعلام صدور احکام قطعی 14 متهم پرونده شبکه جعل اسناد رسمی و تصاحب املاک مردم در طالقان گفت: پس از اطلاع رئیس حوزه قضائی طالقان از جعل سند ملک یکی از شهروندان در یکی از دفاتر اسناد رسمی طالقان، با دستور بررسی ابعاد موضوع ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۳:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
قم - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: هرگونه خریدوفروش، تنظیم اسناد صلح، نقل وانتقال و فروش امتیاز پروژه های اقدام یا نهضت ملی مسکن توسط دفاتر اسناد رسمی ممنوع است.
پانا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کانون سردفتران و دفتریاران خبر از مجازی شدن خدمات دفاتر اسناد رسمی داد و گفت پس از مجازی شدن این موضوع، دیگر نیازی نیست مردم برای دریافت خدمات گوناگون به صورت مکرر به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: هرگونه خرید و فروش، تنظیم اسناد صلح نقل و انتقال و فروش امتیاز پروژه های اقدام یا نهضت ملی مسکن توسط دفاتر اسناد رسمی ممنوع است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۷:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل معاون دادستان اردبیل از ورود عملیات به گام جدید خبر داد و افزود: در گام بعدی با دفاتر اسناد رسمی متخلف و تعاونی های مسکن اداراتی که مرتکب جرم و موجب گرفتاری افراد زیادی شده اند برخورد می شود.
صدای زرند   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در آیین تحلیف جمعی از سران دفاتر اسناد رسمی گفت: جایگاه شغلی سردفتری، بسیار با اهمیت و خطیر است و پیش از تاسیس سازمان ثبت، تصویب قانون دفاتر اسناد رسمی علما و مجتهدین، عهده دار این مسئولیت خطیر بوده اند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۷:۲۵    
تفاوت اعتراض به عملیات اجرا و دستور اجرا در اجرائیات ثبت ، مسئله ای اساسی در دعاوی ثبتی است. اسناد بر اساس توان اثباتی به دو نوع رسمی و عادی تقسیم می شوند ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۸:۵۶   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نخستین نشست علمی تخصصی جهت اجرای قانون الزام به تنظیم سند رسمی، بر بهره گیری از کارگزاری های فنی و پیشخوان های دفاتر اسناد رسمی در اجرای قانون الزام به تنظیم سند رسمی معاملات اموال غیرمنقول تأکید کرد.
مردم فردا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۲۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
داده های سازمان مالیاتی، نشان می دهد که در میان اصناف منتخب، سرانه مالیات کارمندان در سال 1401 با رقم 30 میلیون تومان تنها از پزشکان و دندان پزشکان کمتر بوده و به بیش از 3 برابر طلافروشان و املاکی ها و 2 برابر دفاتر اسناد رسیده است.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم-زهرا هوائی رئیس اداره راه و شهرسازی دشتستان گفت؛فردی که در سامانه نهضت ملی مسکن نام نویسی می کند صرفا" یک تقاضاست و هیچ حقوق مالکانه ای در این فرآیند وجود ندارد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
کانون سردفتران و دفتریاران و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر خلاف "قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات" از هرگونه پاسخگویی درباره میزان درآمد دفاتر اسناد رسمی سر باز می زنند؛ آیا این آمار "فوق سری" است که توده مردم امکان دسترسی به آن را ندارند؟!
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۷:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
فرارو - فروش واحد نهضت ملی مسکن از اوایل سال تا الان چند نوبت غیرقانونی اعلام شده است و حتی برای متخلفان مجازات حبس تعیین کرده اند. به گزارش فرارو؛ وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهر های جدید همین چند روز پیش بر ممنوعیت معامله واحد های نهضت ملی مسکن ملی و ثبت آن در دفاتر اسناد تاکید کردند و ...
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۹:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
شیوه نامه خدمات غیرحضوری دفاتر اسناد رسمی در راستای اجرای برخی راهکارهای سند تحول و تعالی قوه قضاییه، به تصویب رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رسید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۴:۰۷    
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: تمامی نقل و انتقالات ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن توسط دفاتر اسناد رسمی و مشاوران املاک ممنوع بوده و بر برخورد با متخلفان از طریق مراجع ذیربط تاکید می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۳:۴۸   + ۵۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: تمامی نقل و انتقالات ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن توسط دفاتر اسناد رسمی و مشاوران املاک ممنوع بوده و بر برخورد با متخلفان از طریق مراجع ذیربط تاکید می کنیم.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۷:۵۷   + ۶۵ سایت دیگر  
در حال حاضر اطلاعات خرید و فروش در دفاتر اسناد رسمی بصورت برخط به سامانه املاک و اسکان اتصال است و محل سکونت اصلی 75 میلیون کد ملی بر مبنای کد پستی در سامانه مذکور احصاء شده است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۴:۱۰    
به طور میانگین مالیات اخذ شده از پزشکان در هر سال 35 میلیون تومان، دفاتر اسناد رسمی حدود 14.5 میلیون تومان، کارمندان 10 میلیون تومان، رستوران ها 9 میلیون تومان، طلا و جواهرفروشان 9.9 میلیون تومان، وکلا 8 میلیون تومان، هنرمندان 6 میلیون تومان، مشاوران املاک حدود 10 میلیون تومان و... است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
رییس کانون سردفتران فدرال روسیه پس از استماع تمام اقدامات کانون سردفتران و دفتریاران گفت: تحت تاثیر پیشرفت دفاتر اسناد رسمی ایران قرار گرفتم.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیران سامانه بیان کردند که در حال حاضر اطلاعات خرید و فروش در دفاتر اسناد رسمی بصورت برخط به سامانه املاک و اسکان اتصال است و محل سکونت اصلی 75 میلیون کد ملی بر مبنای کد پستی در سامانه مذکور احصاء شده است.
سخنگوی کمیسیون اصل نود گفت: طبق گزارش مدیران سامانه املاک و اسکان، تاکنون 570 هزار واحد خانه خالی در شهرهای بالای 100 هزار نفر شناسایی و اخطارهای لازم به صاحبان آنها مبنی بر پرداخت مالیات ارسال شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۰:۵۱    
کنستانتین کورسیک رئیس کانون فدرال سردفتران روسیه با تشریح نظام ثبتی روسیه و اشتراکات دو کشور ایران و روسیه در اهمیت دادن به ثبت رسمی، به جایگاه مهم دفاتر اسناد رسمی در این کشور اشاره کرد و گفت ...
عصر کاسپین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت هفته قوه قضاییه، یک دوره مسابقات فوتسال انتخابی جام صلح و سازش با میزبانی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی ومشاوران خانواده قوه قضاییه گیلان در سالن ورزشی کارگران رشت با حضور تیمهای فوتسال دادگاه تجدیدنظر، دادگستری صومعه سرا ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۴:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست ارائه کلیات طرح تحول دیجیتال، ضرورت و دستاورد های کلان آن در سازمان ثبت بر نظارت هوشمندانه بر عملکرد دفاتر اسناد رسمی و ابلاغ دیجیتال سردفتری در سال جاری با تکیه بر طرح تحول دیجیتال سازمان ثبت تاکید کرد.
ایستنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
صورتحساب های الکترونیکی، راهکار مجلس برای مقابله با سوداگری منبع: Peivast صدور صورتحساب های الکترونیکی بعد از اجرایی شدن قانون مالیات بر سوداگری که امروز (4اردیبهشت) در صحن علنی مجلس تصویب شد، اهرم اصلی اخذ مالیات از حساب های تجای و غیرتجاری است. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید در تازه ترین اقدام خود اعلام کرده اند که معامله هر گونه امتیاز مسکن ملی و ثبت آن در دفاتر اسناد ممنوع و برای آگهی دهندگان نیز جزای نقدی در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۱:۵۶    
وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهر های جدید در تازه ترین اقدام خود اعلام کرده اند که معامله هر گونه امتیاز مسکن ملی و ثبت آن در دفاتر اسناد ممنوع و برای آگهی دندگان نیز جزای نقدی در نظر گرفته شده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۰:۳۰   + ۴۲ سایت دیگر  
وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهر های جدید در تازه ترین اقدام خود اعلام کرده اند که معامله هر گونه امتیاز مسکن ملی و ثبت آن در دفاتر اسناد ممنوع و برای آگهی دندگان نیز جزای نقدی در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
با آن که خرید و فروش واحدهای نهصت ملی مسکن غیرقانونی است، معاملات این واحدها در برخی دفاتر اسناد رسمی شهرهای جدید ثبت می شود.
وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید در تازه ترین اقدام خود اعلام کرده اند که معامله هر گونه امتیاز مسکن ملی و ثبت آن در دفاتر اسناد ممنوع و برای آگهی دندگان نیز جزای نقدی در نظر گرفته شده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
احسان شریف گفت: حیطه وظایف مشاوران املاک کاملا مشخص است و بر اساس اصول مقرر و تعریف شده پیش می رود. مشاور املاک بر مسائل مختلف بازار مسکن اشراف کافی دارد و این موضوع وجه تمایز بنگاه های معاملاتی با دفاتر اسناد رسمی و نهادهای دیگر محسوب می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۰:۴۷   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سید صادق سعادتیان با بیان اینکه دوایر و یا ادارات اجرای اسناد رسمی در هر جایی از کشور به مردم خدمت می دهند، گفت: در حال حاضر حدود 490 اداره ثبت در کشور به مردم خدمت ارائه می کنند ...
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات ثبت نام آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی سال 1403- مربوط به نوبت پذیرش سال 1403 را منتشر کرد. ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
بنگاه املاک جزو مشاغل شناخته شده در کشورمان محسوب می شود که به امور مربوط به خریدوفروش یا اجاره ملک می پردازد. عموم جامعه تصور می کنند که شغل مشاور املاک، کار بسیاری ساده ای است که در عین حال درآمد بالایی دارد، اما باید به این موضوع اشاره کرد که مسئولیت و وظایف این شغل ...
مکران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد استان کرمان با اشاره به شرح وظایف سازمان ثبت و دفاتر اسناد رسمی به عنوان بازوهای اجرایی سازمان، نقش این نهاد در جهش تولید را پررنگ و فزاینده توصیف کرد. به گزارش پایگاه خبری مکران، صبح امروز دیدار نوروزی مدیرکل ثبت ...
متقاضیان نقل و انتقال وسیله نقلیه باید قبل از دریافت نوبت نقل و انتقال، ابتدا از طریق سامانه سکوی وصول دیون قانونی وسائط نقلیه" نسبت به استعلام و پرداخت بدهی شامل مالیات نقل و انتقال خودرو، جرایم رانندگی اقدام کنند.
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۵:۳۴    
مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی سازمان ثبت، اعزام 14 تیم بازرسی متخصص در قالب رزمایش بازرسی از دفاتر اسناد رسمی استان مازندران در هفته گذشته را با هدف پیشگیری از بروز تخلفات و جرایم در دفاتر اسناد رسمی و ارتقاء بهداشت حقوقی در سطح جامعه عنوان کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۰۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
استادیار گروه فقه دانشگاه قم گفت؛ امروزه قرارداد هایی با عنوان قرارداد اجاره رحم در دفاتر اسناد رسمی کشور به جهت ناباروری برخی زوجین وجود دارد که صحت یا بطلان آن ها را بررسی کنیم.
صبح خرد   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۲۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش”صبح خرد”، کانون سردفتران و دفتریاران و کارکنان دفاتر اسناد رسمی استان با صدور پیامی به منتخبان مردم، انتخابات آنها به عنوان نماینده مردم استان در مجلس دوازدهم را تبریک گفت ...