جمعه ۰۸ مردادساعت ۱۴:۵۵Jul 2021 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قولنامه»

یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۷:۰۲    
مراجع قانونی، املاکی را که به صورت قولنامه ای معامله می شوند را به رسمیت نمی شناسند. براساس قوانین موجود، مالک کسی است که سندرسمی به نام او و در دفاتر اسناد، ثبت شده باشد.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۴    
رئیس اداره آموزش و پرورش شیروان گفت: اولویت ثبت نام در مدارس به دانش آموزان همان منطقه و همسایگان آن مدرسه تعلق دارد و برای ثبت نام ارائه سند ملکی یا قولنامه ی مورد نیاز است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
معمولاً افراد برای معامله اموال غیرمنقول مثل ملک یا اموال منقول مانند اتومبیل، از طریق مشاوران املاک یا خودرو اقدام می کنند.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۳:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
سرهنگ عباس نظری اظهار کرد: در پی اعلام شکایت فردی به پلیس آگاهی لرستان مبنی بر اینکه پدرش چند سال قبل دار فانی را وداع گفته و برادرش برای اقدامات سودجویانه و کسب منافع مادی با دستکاری و جعل قولنامه یک دستگاه واحد مسکونی ارثیه پدریشان را تصاحب کرده است، موضوع به صورت ویژه در [...]
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۴۹    
یک وکیل دادگستری می گوید، مصوبه مجلس در مورد الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول جایگاه سند رسمی را ارتقاء می دهد و تا حدود زیادی نیز به نفع خریدار است اما قولنامه را از درجه اعتبار ساقط می کند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
قولنامه دستی نوشته ای است که بین دو یا چند نفر در خصوص اموال خود، اعم از منقول یا غیرمنقول، با یکدیگر در خارج از دفترخانه اسناد رسمی، تنظیم می گردد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
رکنا_ رییس پلیس آگاهی استان از کشف یک فقره کلاهبرداری به ارزش 5 میلیارد ریال و دستگیری متهم در خرم آباد خبر داد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۵:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران از دستگیری کلاهبرداری که یک دستگاه آپارتمان را به 4 مال باخته فروخته بود خبرداد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۹:۳۰    
قولنامه یا مبایعه نامه، سندی رسمی است که با وجود امضای طرفین معامله، کاملا جنبه قانونی دارد. بنابراین هنگام نوشتن این سند، باید با دقت به تمامی مواردی که در آن ذکر می شود توجه کرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - علی دیزجی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران در نشستی با رؤسای اتحادیه مشاورین املاک، نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران شیوه های رفع اختلافات تفسیری ناشی از تفاوت تنظیم قولنامه در متون چاپی و دست نویس در معاملات و خودرو تبیین و مورد بررسی قرار داد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۰:۲۳   + ۶۰ سایت دیگر  
ارزان ترین آپارتمان عرضه شده به بازار مسکن شهر تهران طی چهار روز اخیر یک واحد 45 متری قولنامه ای 12 سال ساخت در طبقه همکف واقع در محله یافت آباد است که 385 میلیون تومان به فروش می رسد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
گاهی دو نفر تصمیم می گیرند قراردادی با هم منعقد کنند، اما شرایط لازم برای تنظیم قرارداد وجود ندارد. برای مثال خریدار برای انعقاد قرارداد خرید خانه، پول کافی ندارد، اما می تواند آن را تا مهلت مشخصی فراهم کند. در چنین مواردی، دو طرف با یکدیگر قراردادی می بندند که به آن قولنامه گفته می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۰۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
نوشتن قولنامه از کارهای مهم است که به دلیل آگاهی نداشتن نسبت به مسائل و مباحث حقوقی مرتبط با آن، در برخی موارد موجب اختلاف، درگیری و حتی تشکیل پرونده های قضایی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۴:۳۵    
معاملات قولنامه ای یکی از معاملات ملک است که اما و اگر ها در مورد آن بسیار زیاد است؛ بنابراین بهتر است با اطلاعات و آگاهی کامل بر سر معاملات قولنامه ای بنشینید و ملکی را قولنامه کنید.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق عبدالله گنجی در توئیتی نوشت: از دفتر جناب اژه ای تماس گرفتند برای اخذ ایده. -معاونت دفاع از آزادیهای مشروع ایجاد نمایید -معاملات فسادزا و مالیات گریز قولنامه ای راجمع کنید -به2سندی بودن خودرو پایان دهید -به2سندی بودن منازل پایان دهید ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۴:۲۷    
ایسنا/همدان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری اسدآباد گفت: قولنامه های صوری برخی از بنگاه ها موجب مشکلات و دغدغه برای آموزش و پرورش شهرستان برای ثبت نام دانش آموزان شده که با شناسایی بنگاه های متخلف با آنان برخورد می شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاحات موادی از طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول برای تامین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.
خبرنما   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سردار یحیی الهی اظهار کرد: در پی مراجعه شهروندی به پلیس آگاهی استان و اعلام اینکه یک قطعه زمین مسکونی به متراژ 100 مترمربع از یک نفر خریداری کرده و پس از مدتی متوجه می شود فروشنده با جعل امضا و تنظیم قولنامه آن را تصاحب کرده و به فرد دیگری فروخته است. وی تصریح کرد: [...]
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۲۳:۰۴    
سردار یحیی الهی اظهار کرد: در پی مراجعه شهروندی به پلیس آگاهی استان و اعلام اینکه یک قطعه زمین مسکونی به متراژ 100 مترمربع از یک نفر خریداری کرده و پس از مدتی متوجه می شود فروشنده با جعل امضا و تنظیم قولنامه آن را تصاحب کرده و به فرد دیگری فروخته است. وی تصریح کرد: [...]
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۹:۴۱    
تفاوت مبایعه نامه و قولنامه از جمله مواردی است که همیشه برای اشخاص سوال بوده است. قولنامه و مبایعه نامه قراردادهایی هستند که افراد در معاملات خود از آن ها استفاده می کنند.
یافته   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۷:۰۴    
چاپ ایمیل توضیحات بخش: اخبار مجموعه : سایر اخبار فرمانده انتظامی استان از دستگیری متهم و کشف یک فقره کلاه برداری به ارزش 10 میلیارد و 500 میلیون ریال در شهرستان "خرم آباد" خبر داد. ...
خبرگزاری پلیس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها - لرستان-فرمانده انتظامی استان از دستگیری متهم و کشف یک فقره کلاهبرداری به ارزش 10 میلیارد و 500 میلیون ریال در شهرستان" خرم آباد" خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت استعلام از سازمان های مربوطه در معاملات املاک، گفت: قولنامه ها باید در سامانه جامع ثبت معاملات املاک ثبت شود.
خبرگزاری پلیس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- لرستان -فرمانده انتظامی استان از دستگیری یک نفر و کشف یک فقره کلاهبرداری با قولنامه جعلی به ارزش 10 میلیارد ریال در "خرم آباد "خبر داد.
عصر خودرو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عصر خودرو- یکی از مراحل مهم خرید و فروش ماشین، نوشتن قولنامه است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا ناصری نژاد جانشین پلیس پیشگیری پایتخت درخصوص چرایی ازدیاد معضل سرقت خودرو یا محتویات آن در کلانشهر تهران به میزان گفت: البته ادعای ازدیاد این رفتار مجرمانه برای پلیس پیشگیری پذیرفتنی نیست. اما وقوع چنین پدیده ای را نمی توان نادیده گرفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
چه فروشنده خودرو باشید و چه خریدار آن، باید نکاتی را درباره نحوه نوشتن قرارداد اولیه خودرو که به آن مبایعه نامه خودرو یا قولنامه ماشین می گویند بدانید.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۵:۲۹    
یکی از مهم ترین کارهایی که در هنگام خریدوفروش خودروی دست دوم باید انجام شود تعویض پلاک خودرو است. خریدار باشید یا فروشنده، قبل از هر چیز باید طبق تاریخ و ساعت دقیقی که در قولنامه برای حضور در مرکز تعویض پلاک مشخص شده است به این مراکز مراجعه کنید ...
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
5 هزار دستگاه خودرو به علت تخلف هایی همچون نداشتن بیمه نامه،گواهینامه، بالا بودن میزان خلافی و ناتوانی راننده در پرداخت جریمه و هزینه پارکینگ، در حال حاضر در پارکینگ های استان همدان توقیف شدند و آنطور که پلیس راهنمایی ورانندگی استان اعلام کرده است از رانندگان پس از خرید قولنامه ای وسیله نقلیه ...
اقتصاد آنلاین / فرادید   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۷:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
سارق زورگیر که پس از تصادف ساختگی با خودروهای زنان تلفن همراهشان را سرقت می کرد، دستگیر شد.
خودرو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۰۵:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
برای تعویض پلاک خودرو باید مراحلی را طی کرد تا به کمک آن ها بتوان کار خود را به راحتی انجام داد. در این شرایط کرونایی، تعویض پلاک خودرو برای مالکان خودرو به یک معضل تبدیل شده است که چاره ای هم برای آن به جز مراجعه به مراکز تعویض پلاک وجود ندارد. ...
خبرگزاری پلیس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها -لرستان-فرمانده انتظامی استان ازدستگیری متهم و کشف یک فقره کلاهبرداری به ارزش 10 میلیارد ریال در شهرستان "خرم آباد" خبر داد.
پایگاه خبری جامعه   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
خرید خودروی صفر خیلی کار سختی نیست. کافی است با بررسی کاتالوگ خودرو، با امکانات و شرایط فنی آن آشنا شده و ضمن مراجعه به نمایندگی خودروی مورد نظر، با توجه به بودجه ای که دارید، اقدام به خرید کنید. اما چالش خرید خودرو، در هنگام خرید یک مدل دست دوم به وجود می آید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
امروز در تهران معمولی ترین معاملات آپارتمان کمتر از 3 تا 4 میلیارد تومان نیست یعنی برای یک معامله ساده با نوشتن یک قولنامه در بنگاه معاملات ملکی، 30 تا 40 میلیون حق کمیسیون (یک درصد مبلغ کل معامله) پرداخت می شود!
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
حتما قبل از خرید و یا اجاره خانه، ملک مورد نظر را به طور دقیق و کامل بررسی کنید و تمامی جوانب آن را مانند: خرابی، عیوب و نواقص در نظر بگیرید. اگر در ساختمان عیب و نقصی وجود دارد حتی در صورت اطلاع دو طرف معامله، سعی کنید حتما مشخصات دقیق آن را در متن قولنامه درج کنید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۶:۲۹   + ۳۴ سایت دیگر  
در طرح ارتقای اسناد رسمی که در مجلس مطرح است، سامانه ای پیش بینی شده که تمام کسانی که سند عادی دارند، این سند را در آن ثبت و مهلتی داده می شود تا سند را به سند رسمی تبدیل کنند. بر این اساس باید نقل و انتقالات در مورد املاک دارای سابقه ثبتی، به موجب سند رسمی صورت گیرد.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، سرهنگ غلامعلی شرق در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت : با توجه شرایط کرونایی کشور و از جمله استان البرز، براساس ابلاغ کمیته ملی کرونا طرح محدودیت تردد خودروهای غیر بومی به صورت ویژه در استان البرز در حال اجرا است. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۶:۱۱    
مرکزی- وجود اراضی بدون سند مالکیت و دارای قولنامه به عنوان معضلی جدی و علتی برای توسعه نیافتن بسیاری از مناطق شهری در استان مرکزی تبدیل شده است که باید برای رفع آن از سوی دستگاه های ذی ربط اقدام مناسبی انجام شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
درحال حاضر 60 تا 70 درصد از پرونده های مراجع قضائی مربوط به حوزه املاک است! در این میان، حداقل 25 درصد از پرونده های قضائی هم به اسناد عادی و قولنامه ای منتسب شده است. کار به جایی رسیده که رئیس قوه قضائیه هم گلایه کرده که یکی از مشکلات ساختاری قوه قضائیه، بحث اعتبار معاملات غیررسمی و قولنامه ای است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: ساکنان البرز با خودروی پلاک غیر بومی که جریمه برایشان اعمال شده باید با در دست داشتن مستندات سکونت مثل سند خانه یا قولنامه دارای کد رهگیری به واحد اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه تا جریمه لحاظ شده را منتفی کنند.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۵:۱۲    
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت: صدور کد رهگیری برای معاملات خودرو با هدف اینکه هیچ معامله ای بدون کد رهگیری و قولنامه مورد تایید و چاپی اتحادیه انجام نگردد، دست دلالان را از بازار خودرو کوتاه می کند.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۴۰    
درمواردی که طرفین یک معامله،مبایعه نامه یا قولنامه ای در دفتر مشاور املاک یا در بین خودشان نوشته باشند، و تاریخی را بمنظور انتقال سند دردفترخانه معین تعیین نموده باشند، چنانچه هریک از ایشان در موعد مقرر نسبت به حضور در دفترخانه اقدام ننمایند، به درخواست کتبی طرف دیگر ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۰۶    
افزایش بی رویه اجاره ها، قولنامه های بدون کد رهگیری برای فرار از مالیات صاحبخانه ها که امکان وام گرفتن مستأجران را از بین می برد و وضعیت قرمزمشهد روزهای سخت تر از همیشه را برای مستأجران به وجود آورده است.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
یکی از انواع کلاهبرداری، دریافت ضرر و زیان از قولنامه است؛ در برخی موارد، خریدار و فروشنده با هم قولنامه امضا کرده و خودرو را به صورت دو قبضه به یک پارکینگ سپرده اند ...
اعتدال   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۸:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری اعتدال _سرویس اقتصادی جوان آنلاین: برخی کارشناسان اقتصادی هجوم طبقات ضعیف جامعه به خرید زمین های قولنامه ای مسئله دار کنار شهر ها و حتی روستا ها را نشانه ناامید شدن بخشی از خانوار ها نسبت به تحقق رؤیای خانه دار شدن از مسیر های متعارف می دانند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۲:۰۲    
دانستن مسائل حقوقی مختلف درباره خرید و فروش املاک و زمین های کشاورزی می تواند در پیشگیری از وقوع برخی مشکلات و اختلاف ها موثر باشد.
خودرو بانک   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۲۰:۱۰    
هر خودرو دارای پلاک است که به عنوان شناسنامه آن محسوب می شود. تعویض پلاک، اطلاعاتی مانند صاحب خودرو را تغییر می دهد. از این رو بعد از امضای قولنامه و خرید و فروش خودرو، مرحله بعد، تعویض پلاک است. برای این منظور باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا- پنجمین دوره فعالیت شوراهای اسلامی در حالی به ایستگاه پایانی خود نزدیک می شود که صدای اختلاف اعضای این شورا در کلانشهر کرمانشاه بلندتر از سایر کارهایشان به گوش می رسد اما با این حال رییس شورای شهر کرمانشاه می گوید در دوره پنجم خدمات خوب و ماندگاری انجام شده است.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۲۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عامل، هیئت مدیره و اعضای یک شرکت تعاونی مسکن در سال های 97 و 98 با تنظیم قولنامه های مختلف در بنگاه های املاک، 64 واحد آپارتمان را به صورت غیرقانونی به افراد مختلف به فروش رسانده و واگذار کرده اند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: اعضای باند چهارده نفری جاعلان سند و قولنامه ملک با 115 میلیارد ریال کلاهبرداری در استان شناسایی و دستگیر شدند.