دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۱۹:۰۶Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شوراهای حل اختلاف»

رئیس قوه قضائیه گفت: قضات پیش از صدور حکم، به دنبال صلح و سازش طرفین دعوا باشند؛ شوراهای حل اختلاف و نهادهای داوری و میانجی گری بهترین سازوکارها برای این کار هستند.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: در راستای تحقق سیاست های حبس زدایی و ساماندهی و بررسی پرونده های زندانیان، تعداد 129 فقره پرونده در اسفند ماه سال 1399 بررسی و 122 زندانی آزاد، و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی گفت: هشت هزار پرونده مربوط به سنوات گذشته در شوراهای حل اختلاف استان مورد رسیدگی قرار گرفته و از حالت راکد خارج شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی از کاهش 2737 پرونده از موجودی سنوات قبل شعب و 6097 پرونده از موجودی اجرای احکام شورای حل اختلاف این استان در سال گذشته خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: در راستای پایش و غربالگری پرونده های قضایی زندانیان، زمینه آزادی 122 زندانی جرائم غیر عمد به کمک شورای حل اختلاف استان یزد فراهم شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۲۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
پرونده های سازش یافته در شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان در سال گذشته 64.14 درصد افزایش داشته و در همین راستا 359 نفر از زندان آزاد شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۲۱:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
با تلاش دادگستری و شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان و به برکت ماه مبارک رمضان، درگیری 70 ساله سه طایفه در استان هرمزگان، به سازش منجر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری تهران با اشاره به اهمیت فعالیت های شوراهای حل اختلاف زندان گفت: تعداد شعب شورای حل اختلاف در زندان ها جوابگو نیست و باید افزایش یابند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون قضایی رئیس کل و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران از تعیین تکلیف 40 هزار پرونده معوق در سال گذشته خبر داد و گفت: با کمک خیران و اعضای شورا، 36 پرونده قصاص منتهی به رضایت قطعی شد که این آمار در سال 98 تعداد 11 فقره بوده است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۲۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی گفت: پرونده فرد محکوم به قصاص پس از تحمل بیش از 13 سال حبس با تلاش شورای حل اختلاف ارومیه به سازش ختم شده و این زندانی از دار مجازات رهایی یافت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۲۳:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی از صلح و سازش بیش از 55 هزار اختلاف با میانجیگری اعضای شوراهای حل اختلاف استان طی سال گذشته خبر داد.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
در واحدهای قضائی سراسر کشور در سال 1399 ما شاهد افزایش 5 درصدی ورود پرونده های یکتا به واحدهای قضائی و شوراهای حل اختلاف بودیم. چون تعدد مراحل رسیدگی داریم با احتساب تکرار حدود 8 درصد کار قوه قضائیه و ورودی پرونده ها نسبت به سال قبل افزایش داشت اما در حوزه عملکردی ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین توانی در گفتگو با میزان گفت: پرونده مطالبه خواسته سه فقره چک جمعاً به ارزش 6 میلیارد و 300 میلیون ریال با وساطت و میانجیگری اعضای شعبه اول شورای حل اختلاف کازرون منجر به سازش شد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از تصویب کلیات طرح تشکیل سازمان داوری جمهوری اسلامی ایران در این کمیسیون خبر داد و گفت: ایرادات شورای نگهبان به لایحه شوراهای حل اختلاف رفع و به صحن علنی برای بررسی ارسال شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۵۷   + ۲۶ سایت دیگر  
معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف گفت: با پیگیری و تلاش شوراهای حل اختلاف پس از 21 سال، یک فقره پرونده قتل منجر به صلح و سازش و نجات 2 قاتل از چوبه دار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: شورا های حل اختلاف آذربایجان غربی 30 درصد پرونده ها را با سازش مختومه کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۰۴    
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از سازش اختلاف طایفه ای بعد از گذشت 10 سال در مهرستان خبر داد.
ریواس جنوب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
دادستان سابق کهگیلویه به عنوان معاون نظارت و بازرسی مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف کشور منصوب شد. به گزارش ریواس جنوب، طی حکمی محمود حکیم بعنوان معاون نظارت و بازرسی توسعه شوراهای حل اختلاف کشور شد. سوابق حکیم: رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه معاون دادگستری استان چهارمحال و بختیاری ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۷:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: ایرادات شورای نگهبان به لایحه شوراهای حل اختلاف در کمیسیون قضایی رفع شد که از جمله آن می توان به ایراد این شورا به بار مالی جذب و استخدام کارکنان شوراهای حل اختلاف اشاره کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی مجلس از رفع برخی از ایرادات شورای نگهبان به لایحه شوراهای حل اختلاف در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: یکی از ایرادات اساسی در مورد ماده 5 مکرر و استخدام کارکنان بود که قرار شد در نشست آتی کمیسیون تعیین تکلیف شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی از تحقق اولین سازش در پرونده قتل عمد در آغازین روزهای سال 1400 و نجات جان محکوم به قصاص پس از تحمل بیش از 13 سال حبس توسط شورای حل اختلاف ارومیه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف کشور با اشاره به دستیابی به صلح و سازش در 32 درصد از پرونده های قابل صلح مطرح در شوراهای حل اختلاف طی سال گذشته، از هدفگذاری 50 درصدی دراین زمینه طی سال جاری خبر داد.
کازرون نما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۲:۵۵    
به گزارش دریافتی کازرون نما؛ صبح روز یکشنبه مورخ 1400/1/15 با حفظ کلیه پروتکل های بهداشتی، رابط و اعضاء شورای حل اختلاف شهرستان کازرون با حجت الاسلام انصاری فرد رئیس دادگستری این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- رییس شوراهای حل اختلاف دادگستری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ایجاد صلح و سازش از مهمترین سیاست های این شورا است،گفت: پارسال بیش از 72 هزار و 252 پرونده در شعب شورای حل اختلاف استان مختومه شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۷:۳۹    
رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه شوراهای حل اختلاف در دستور کار هفته جاری کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قرار دارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۸:۳۹    
رییس کل دادگستری لرستان از منجر شدن 37 درصد پرونده های ارجاعی به شوراهای حل اختلاف استان خبر داد .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۹:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: در 11 ماه سال گذشته 100 هزار و 961 فقره پرونده در شعب شورای حل اختلاف استان کرمانشاه رسیدگی و مختومه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۹:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان فارس در اولین روزهای سال جدید به صورت سرزده با حضور در شهرستان های کوه چنار ، رستم و نورآباد از واحد های کشیک دادسرا ، دادگاه و شوراهای حل اختلاف دیدار کرد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۹:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
برنامه آوای قانون رادیو گفت وگو با موضوع نقش شورای حل اختلاف در ترویج صلح و سازش و کاهش ورودی پرونده ها در نهادهای قضایی و با حضور دکتر غلامرضا مهدوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان تهران به صورت تلفنی گفت و گو کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس شورا های حل اختلاف استان یزد از آزادی 92 زندانی و ایجاد سازش در160 فقره پرونده در شعب شورای حل اختلاف مستقر در زندان ها و بازداشتگاه های استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از آزادی یک نفر از مجازات حتمی قصاص با تلاش اعضای شورای حل اختلاف 19 زاهدان خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۲۱:۳۱    
ذکر این مهم لازم است که مهلت قانونی اجرای قانون شورا های حل اختلاف مصوب سال 1394 در مورخ 22 بهمن سال 1399 به پایان رسیده است و تأخیر نظام قانونگذاری در امر تقنین نمی تواند مجوزی در جهت اجرای قانون فاقد اعتبار یا اعتباربخشی به آن تلقی شود.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۲۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
زنجان (پانا) - رئیس کل دادگستری استان زنجان از دادگستری شهرستان خرمدره بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در سفر یک روزه به شهرستان خرمدره از دادگستری این شهرستان به صورت سرزده بازدید کرد. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
هرمزگان-رئیس کل دادگستری هرمزگان بر لزوم استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف روستایی به منظور گسترش صلح و سازش تأکید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۳:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر کل برنامه ریزی، آمار و فناوری اطلاعات مرکز توسعه حل اختلاف از رشد 35.7 درصدی کشوری میزان صلح و سازش طبق بررسی های آماری در شوراهای حل اختلاف در ماه های پایانی سال 99 خبر داد.
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: استقرار شوراهای حل اختلاف در زندان ها و بازداشتگاه های استان یزد به منظور کمک به افراد زندانیِ تحت قرار های تامین یا محکومیت های مالی و کیفری، انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۲۱    
رئیس شوراهای حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون 11 هزار و 2820 فقره پرونده در شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان به سازش ختم شده است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۰:۲۹   + ۲۵ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر لزوم نظارت بر فعالیت وکلای دادگستری و شوراهای حل اختلاف تاکید کردند. به گزارش شفقنا، مرجع تقلید شیعیان عصر امروز در دیدار رییس دیوان عالی کشور نکاتی را در خصوص رسیدگی به پرونده های قضایی متذکر شده و گفتند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رئیس دادگستری شهرستان جیرفت گفت: 12 هزار و 999 فقره پرونده از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه امسال به شوراهای حل اختلاف این شهرستان ارجاع و 13 هزار و 34 پرونده مختومه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف کنارک، یک نفر در این شهرستان از مجازات حتمی قصاص رهایی یافت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
وزیر دادگستری درباره آخرین وضعیت لایحه نحوه اداره و بهره برداری از آپارتمان ها، گفت: موضوع در کمیسیون لوایح دولت در حال بررسی است و دوستان کانون در جلسات حضور دارند و فعلاً به نتیجه نهایی نرسیده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۷    
حوزه/ سرپرست شورای حل اختلاف استان فارس گفت: شوراهای حل اختلاف فارس با عنایت به تاکیدات ریاست معظم قوه قضائیه مبنی بر سعی در ایجاد صلح و سازش وکاهش تعداد زندانیان مالی موفق به آزادی بیش از 930 زندانی در ده ماهه سال 99 شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۵:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه از پایان اختلافات و نزاع بین دو طایفه در هرسین با بخشش یک محکوم به قصاص خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: با همت و تلاش شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان و جلب رضایت و بخشش اولیا دم، 3 نفر از متهمان به قتل عمد در یک ماه اخیر از مجازات قصاص نفس رهایی یافتند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۴۴   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در این جلسه علاوه بر انتخاب اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری سال 1400، لایحه شوراهای حل اختلاف ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۴۴   + ۲۳ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: رئیس شوراهای حل اختلاف استان کردستان گفت: با تلاش شعبه ویژه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج یک مورد پرونده قتل عمد پس از 42 سال منجر به رضایت شد. ...
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۴:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان فارس از رهایی دو نفر دیگر از محکومین به قصاص نفس در استان فارس با جلب رضایت اولیای دم و با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف استان فارس خبر داد.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۱:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد بیان کرد: با تلاش شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان و جلب رضایت و بخشش اولیا دم، 3سه نفر از متهمان به قتل عمد از مجازات قصاص نفس رهایی یافتند.