یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۷:۳۹Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ قرآنی»

ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۴۹    
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در مورد مباحث بودجه ای که در گذشته عده ای ابهاماتی به آن وارد کرده بودند، به شکل گیری کارگروه اولویت ها در دبیرخانه شورای توسعه اشاره کرد و گفت: در جلسات این کارگروه که با حضور صاحب نظران مالی، حراست و اداری برگزار شد ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل (پانا) - مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نمار دانش آموزی استان اردبیل به میزبانی شهرستان سرعین آغاز شد. غفور حضوری،معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در جریان بازدید از روند برگزاری مسابقات اظهار کرد: مسابقات قرآن ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۱:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
قائمشهر- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی را موجب مصونیت بخشی در برابر هجمه های فرهنگی غرب دانست.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: باید توانمندی و تخصص بانوان در امور مختلف مورد توجه قرار گیرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: باید توانمندی و تخصص بانوان در امور مختلف مورد توجه قرار گیرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۲:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
صد و سی و سومین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد که با کلیات طرح قرارگاه قرآنی شدن مساجد با محوریت امام جماعت و اصلاح برخی ارکان آن و شناسایی مساجد موفق قرآنی کشور به عنوان پایلوت این طرح موافقت شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد اردبیل در آئین افتتاحیه برنامه های اوقات فراغت کانون های مساجد خلخال گفت: مساجد را به عنوان پایگاه قرآنی در سطح استان تقویت خواهیم کرد تا مروج فرهنگ قرآنی در سطح جامعه باشیم.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه گفت: دهه کرامت فرصتی برای ایجاد پیوند مستحکم جوانان با قران کریم و تبیین فرهنگ قرآنی است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۳۰    
محمدنژاد با بیان اینکه هدف از برگزاری مسابقات مدهامتان ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی است، گفت: این مسابقات به دلیل سطح بالای فنی فرصت مغتنمی برای حضور قاریان و حافظان استان است تا معلومات خود را در معرض داوری قرار دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
جلسه 133 مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی،هشتم خرداد به منظور بررسی دو پیش دستور و دو دستور در دبیرخانه شواری عالی انقلاب فرهنگی برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
جلال حمزه مسؤل حوزه فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کهریزک گفت : برگزاری این مسابقات زمینه ساز آشنایی بیشتر فرزندان این مرز و بوم با فرهنگ قرآنی است و همچنین بیانگر مسیر صحیح زندگی و هدایت گر نوجوانان و جوانان است تا به واسطه آن در مسیر اصلی قرآن قرار بگیرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: مسابقات قرآنی باید به گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه منجر شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به گسترش فرهنگ قرآن در جامعه به ویژه در نسل جوان گفت: در ساخت بقاع متبرکه، مساجد و حرم امامزادگان(ع) فضای معنوی مورد توجه باشد و به گسترش فرهنگ قرآنی توجه شود.
استانداری گیلان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به گسترش فرهنگ قرآن در جامعه به ویژه نسل جوان گفت: در ساخت بقاع متبرکه، مساجد و حرم امام زادگان(ع) فضای معنوی مورد توجه باشد و به گسترش فرهنگ قرآنی توجه شود . ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۵۳    
مایلی رستمی اشاعه فرهنگ قرآنی با برگزاری مسابقات بهار در بهار را دستاورد مقدس جریان سازی قرآنی در شرکت ملی گاز ایران دانست و گفت:عمل به قرآن در کنار شرکت کارکنان، همسران و فرزندان کارکنان در مسابقات قرآنی برای ما مهم است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۴۷    
رضوانی در اختتامیه مسابقات لیگ قرانی شهرستان البرز گفت:اولین دوره جشنواره لیگ قرآنی شهرستان البرز با هدف ترویج فرهنگ قرآنی در سطح شهرستان البرز برگزار شد
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۰۰    
مدیر شعبه بروجرد بیت الاحزان با تأکید بر اینکه قطعاً خدمات بخش مردمی در ترویج فرهنگ قرآنی بر کسی پوشیده نیست، گفت: مؤسساتی، چون بیت الاحزان حیات خود را مدیون لطف مردم و رهنمون ها و هدایت های باری تعالی هستند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی با تأکید بر مقابله با اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه جهان اسلام، تصریح کرد که راه مقابله با توطئه های ایالات متحده و رژیم صهیونیستی رجوع به فرهنگ قرآنی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۳۰    
جشن روز دختر با حضور دختران و با رویکرد ترویج فرهنگ قرآنی و عرضه توانمندی های دانش آموزان در مدرسه شاهد حضرت فاطمه(س) بجنورد برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۰:۱۶    
مدیر آموزش و پرورش رامشیر از دریافت مجوز فعالیت مرکز دارالقرآن "نورالثقلین" با هدف ترویج و تقویت فرهنگ قرآنی میان دانش آموزان بخش مشراگه این شهرستان خبر داد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۰۶    
نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید اینکه خواندن قرآن را باید فرهنگ سازی کنیم، گفت: آموزش و پرورش باید پای کار باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: دستگاه های فرهنگی استان برای ترویج قرائت و اجرای برنامه های قرآنی و آشنایی مردم با کتاب روشنگر الهی فرهنگ سازی کنند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۷    
رئیس اداره اوقاف اوقاف امورخیریه شهرستان گرگان با بیان اینکه ترویج فرهنگ قرآنی هدف مسابقات قرآنی اوقاف است، گفت: چهل و ششمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف در بخش های آوایی، گروهی، معارف عمومی و معارف تخصصی از تاریخ 16 اردیبهشت آغاز شده و تا 15 خرداد ادامه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به تشکیل شورای توسعه فعالیت های قرآنی در 15 شهر استان، آن رادر ترویج فرهنگ قرآنی موثر دانست.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۴    
عضو مجلس خبرگان رهبری و مشاور رئیس جمهور در آئین اختتامیه مرحله نهایی ششمین دوره رقابت های شوق تلاوت گفت: تنها راه مبارزه با ویروس شک و تردید که امروزه به جان برخی از جوانان افتاده است، انس با قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) مشق آیه ها از سوی انجمن خوشنویسان آستانه اشرفیه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مازندران - حجت الاسلام والمسلمین محمدی لائینی، فرهنگ قرآنی را سد محکمی در برابر فرهنگ منحرف غرب دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، این جلسه با محوریت هماهنگی برگزاری مراسم محفل قرآنی به مناسبت بزرگداشت کنگره ملی 3400 شهید استان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سوم خرداد و همچنین هماهنگی برگزاری برنامه های دهه کرامت و جشن روز دختر در دفتر امام جمعه نمین با حضور ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۳:۳۰    
جلسه ای با حضور دبیرکل بنیاد قرآن و معاونت برنامه ریزی راهبردی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در دفتر مرکزی بنیاد قرآن برگزار شد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۰۲    
ایرانگردی با هدف ترویج فرهنگ قرآنی ؛ این انگیزه ای بود که امیر خدافرد را به فکر انداخت تا سوار دوچرخه اش شود و گشت وگذارش دور ایران را شروع کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
علیرضا معاف گفت: در منشور توسعه فرهنگ قرآنی به حوزه پژوهش های قرآنی و تولید آثار فاخر قرآنی و نیز چاپ آثار دینی و مذهبی توجه جدی شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۵:۰۴    
نفراول رشته ترتیل مسابقات دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت: مهم ترین نقش مسابقات و جشنواره های قرآنی گسترش فرهنگ قرآنی و بهترین فرصت برای شکل گیری یک خانواده قرآنی و تشکیل یک تیم پژوهشی قرائتی است که فضای رقابتی صرف ممکن است ریشه تعاملات و اخوت را دچار تزلزل کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۲۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری لرستان ، عبدالحسین کلانتری عصر امروز در مراسم اختتامیه سی وهفتمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه های کشور که در دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: فرهنگ غربی داعیه این را داشته که می تواند بدون وحی و منابع قدسی از نابالغی در آمده ...
اولین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی با حضور اعضا شورا به میزبانی اداره اوقاف و امور خیریه خلخال برگزار گردید .
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۲:۰۰    
حجت الاسلام زارعی با بیان اینکه مسابقات مدهامتان، بهترین ظرفیت جهت ترویج فرهنگ قرآنی و اسلامی در جامعه است، گفت: در کنار این مسابقات توجه به پیام های قرآنی و نکته های اخلاقی، اجتماعی و سیاسی قران می تواند بسیاری از آسیب های جامعه را حل و فصل کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۰۳    
اولین مطلبی که از شنیدن و دیدن اصطلاح نمایشگاه قرآن به ذهن خطور می کند مکانی است که ضمن عرضه آثار فاخر گذشتگان، جدیدترین و برترین محصولات را در زمینه فعالیت های قرآنی ارائه می کند. کارآمدی و اثربخشی نمایشگاه زمانی حاصل می شود که مقدمات و ملزومات برپایی آن پیش از اجرا و حین برپایی به درستی فراهم شود.
ارتش جمهوری اسلامی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۹:۲۳    
حجت الاسلام والمسلمین دهدار: رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش گفت: دشمن به دنبال تضعیف نهاد خانواده و از بین بردن فرهنگ قرآنی و سبک زندگی ایرانی اسلامی است تا بتواند از این طریق به اهداف شومش برسد . ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۰۷    
مسئول گروه جهادی قرآنی رهروان حاج قاسم اراک با بیان اینکه برگزاری پویش ها و طرح های قرآنی جذاب یکی از اولویت های این گروه است، گفت: برای توسعه فرهنگ قرآنی نیاز به فعالیت های دور از ذهن و دشوار نیست، بلکه با ابتکار عمل خلاقانه می توان به این مهم دست یافت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۴:۱۰    
بیست وششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور با هدف شناسایی و معرفی چهره های قرآنی در بین دانشجویان دانشگاه پیام نور و گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه دانشگاهی به میزبانی دانشگاه پیام نور تبریز برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
امام جمعه ماهدشت با اشاره به اهمیت جایگاه ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه، گفت: انسان عاقل و اهل تفکر و اندیشه همواره به دنبال نور واقعی و ماندگار است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۸:۱۸    
کارشناس حوزه دین با بیان اینکه مسابقات مدهامتان یکی از راه های مهجوریت زدایی قرآن کریم در جامعه است، گفت: اگر مسابقات مدهامتان با کیفیت و کمیت خوبی برگزار شود و اطلاع رسانی دقیقی داشته باشد قطعا به ترویج فرهنگ قرآنی کمک می کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۲:۲۷    
حجت الاسلام و المسلمین فاطمی گفت: فرهنگ قرآنی درواقع یعنی فروتنی، تواضع، رعایت حلال و حرام، پاکی، دوری از تجملات همچنین زرق و برق دنیای مادی، نجابت و بندگی خدا که لازم است تمامی این موارد در پیشبرد مسائل کشور مورد توجه ویژه قرار بگیرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه امامیه شهرکرد با تأکید بر اینکه مدیریت کشور باید بر مبنای فرهنگ قرآنی باشد، گفت: فرهنگ قرآنی شامل تواضع، فروتنی، پاکی، نجابت، پاکی، رعایت حلال و حرام، دوری از زرق، برق و تجمل و بندگی خداوند است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۲۱:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
قم- دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور مطالبه رهبر معظم انقلاب در خصوص تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم را از اولویت های برنامه های این شورا برشمرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۶:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه گفت: یکی از مهم ترین کارهایی که شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور باید پیگیری کند، بهره وری و بهره گیری از آموزه های قرآنی در سیاست گذاری و تدوین اسناد راهبردی کشور است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
صد و سی و دومین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در حالی عصر دوشنبه برگزار شد که در این جلسه تصمیماتی در مورد طرح مسجد، پایگاه قرآنی اتخاذ و با کلیات طرح موافقت و درباره انجمن خادمان قرآن نیز تصمیماتی گرفته شد.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده سپاه فجر فارس گفت: نشر و ترویج و تبلیغ فرهنگ قرآنی از خواسته های سپاه پاسداران است که باید سطح ملی و فراتر نمود داشته باشد.
سید محمدجواد آل احمد دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، در پیامی فرارسیدن یازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کارگر و دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم را تبریک گفت.
ناصر راشدی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از کسب موفقیت فعالان عرصه فرهنگ قرآنی منطقه به ویژه علی پورمحمدو مائده اصغری در مرحله نهایی بیست و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و نهج البلاغه تقدیر نمود.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۵:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- نخستین رویداد ملی خلاقیت و نوآوری های قرآنی با حمایت اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت (ع) و با مشارکت شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار می شود.