چهارشنبه ۰۸ تیرساعت ۲۰:۲۵Jun 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ قرآنی»

معاون وزیر و رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری کشور بیان کرد: انیمیشن ایرانی باید راوی خوبی برای مسائل تاریخی، تمدنی و آداب و رسوم فرهنگ ایرانی اسلامی، مشکلات و معضلات کشور، آسیب های اجتماعی، فرهنگ قرآنی و... ما باشد.
ایسنا   ۶ ساعت پیش    
ایسنا/خوزستان یک شاعر و داستان نویس معتقد است: فضای منسجم و قالب هنری ادبیات باعث شده است جایگاه مفاهیم و فرهنگ قرآنی در سیر متداوم ادبیات فارسی همواره مشاهده شود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از سند راهبردی توسعه قرآنی البرز با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، امام جمعه کرج، اعضای شورای فرهنگ عمومی و دستگاه های متولی ترویج فرهنگ قرآنی در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس امور قرآنی اوقاف قم گفت: شاهد رشد 70 درصدی در زمینه ثبت نام مسابقات سراسری قرآن کریم هستیم که این موضوع نشان دهنده توسعه فرهنگ قرآنی و کسب آمادگی لازم در تعداد افراد بیشتری است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۸:۲۲    
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان البرز از رونمایی این سند مهم در البرز خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۶:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
جلسه شورای فرهنگ عمومی و آیین رونمایی از نقشه مهندسی فرهنگی کشور برش استان البرز و سند راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی با حضور و سخنرانی حضرت آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۴:۵۳    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: با همبستگی بیشتر موسسات و فعالان قرآنی استان می توان اقدامات خوبی در راستای اعتلای فرهنگ قرآنی در جامعه انجام داد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور با تلاوتی چند از آیات قرآن کریم توسط نفر اول مسابقات بین المللی قرآن و قاری حرم حضرت رضا(ع) سید جواد حسینی در مشهد مقدس آغاز شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۱:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز امام جمعه کرج با اشاره به هجمه های دشمنان برای تضعیف فرهنگ جامعه، گفت: انقلاب ما انقلابی فرهنگی است و برهمین اساس باید در این بخش اقدامات گسترده تری صورت گیرد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه 90 درصد مردم سودان، سوادشان را از طریق سواد قرآنی به دست آورده اند، گفت: توجه به قرآن کریم تنها از طریق مساجد کافی نیست و لازم است از ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ قرآنی استفاده شود.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۲۶    
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه محور تحولات فرهنگی در جامعه در وزارت آموزش و پرورش تعریف می شود گفت: آموزش و پرورش با ویژگی هایی که دارد پاشنه آشیل نظام توسعه فرهنگ قرآنی کشور به شمار می رود.
با توجه به مصوبه شورای توسعه فرهنگ قرآنی زیر مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی ، مجوز همه مراکز قرآنی توسط دبیرخانه صدور مجوز موسسات صادر می شود .
دانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۴:۵۴    
ائمه جماعت سیستان و بلوچستان در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته؛ تبلیغ ارزش های دینی و ترویج فرهنگ قرآنی را وظیفه عمومی و همگانی دانستند و همچنین یکی از آفت های بسیار مخرب و خطرناک در جامعه را مواد مخدر عنوان کردند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در راستای تقویت و گسترش فرهنگ قرآنی و شتاب بخشی به نهضت تربیت حافظین قرآن، تفاهم نامه همکاری بین سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و دانشگاه علوم ومعارف قرآنی امضا شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با بیان اینکه قرآن کریم نسخه شفا بخش بشریت است، گفت: آموزش و پرورش از دستگاه هایی است که می تواند در توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه کمک کند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۵:۴۸    
امینی بر لزوم گسترش فرهنگ قرآنی میان بانوان تاکید کرد و گقت: باید با بهره گیری از ظرفیت های هیئت های اندیشه ورز بانوان قرآنی در شهرستان بتوانیم فرهنگ قرآنی را در میان بانوان گسترش دهیم.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۹:۰۹    
مرکز قرآنی نورالرضا سمنان برنامه ها و فعالیت های تابستانی خود را در ایام تابستان برای غنی سازی اوقات فراغت و توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی اعلام کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۶:۴۷    
نهمین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه، گلی کانی فرماندار، حجت الاسلام والمسلمین دربانی مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، آبکار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر این شورا و سایر اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد.
نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان فارس به ریاست احمدرضا نداف، مدیرگروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در خصوص میزان بودجه قرآنی گفت: سال گذشته نصف بودجه برای حفظ قرآن به صندوق شورای توسعه فرهنگ قرآنی واریز شد که بعد از بررسی برنامه ها به آنان مبالغی اختصاص یافت. ما برای بودجه سال گذشته بالای 5 میلیارد تومان را برای حفظ عمومی کشور قرار دادیم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۶:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
یکصد و بیست و پنجمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی امروز یکشنبه 29 خرداد در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور اعضا با بررسی شاخص های انتصاب مدیران امور قرآنی برگزار شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۳:۱۹    
هفته گذشته دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی از تخصیص 50درصدی اعتبارات به حفظ قرآن کریم خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز 29 خردادماه به منظور نهایی سازی و تصویب شاخص های انتصاب مدیران امور قرآنی در دبیرخانه شورای توسعه برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: اجرای طرح اتقان مهم ترین فعالیت پیش روی جامعه قرآنی کشور است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به انتظارات جامعه قرآنی از این سازمان گفت: افزایش بودجه یکی از مهمترین انتظارات ماست و امیدواریم که این انتصاب باعث شود بخشی از بودجه سازمان تبلیغات اسلامی به سازمان دارالقرآن هدایت شود.
پانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش حفظ کلام الهی که از مطالبات مقام معظم رهبری است را وظیفه خود دانست و آن را مسیری سهل جهت تربیت نسلی همگام با مکتب شهید سلیمانی خواند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۸:۳۵    
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید سازمان دارالقرآن با اشاره به انتظارات جامعه قرآنی گفت: افزایش بودجه قرآنی یکی از مهمترین انتظارات جامعه قرآنی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید سازمان دارالقرآن با اشاره به انتظارات جامعه قرآنی از این سازمان گفت: افزایش بودجه یکی از مهمترین انتظارات ماست و امیدواریم که این انتصاب باعث شود بخشی از بودجه سازمان تبلیغات اسلامی به سازمان دارالقرآن هدایت شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محمدی با بیان اینکه مسابقات قرآن مکمل آموزش و مشوقی برای ارتقای فرهنگ قرآنی جوانان است، گفت: افرادی که قرآن می آموزند باید در جایی سطح خود را محک بزنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: ریشه هر تحول فرهنگی، قرآنی است و شاه بیت تحول قرآنی تحول در موضوع حفظ قرآن کریم است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۳:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی ادامه داد: شاه بیت تحولات فرهنگی تحول قرآنی است.کسی که در تهران فعال فرهنگی و قرآنی است، باید نگاه، افق دید و سطح تلاشش متفاوت باشد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۷:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس بیست و نهمین جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم در ساختمان شهید سلیمانی سازمان اوقاف و امور خیریه و به میزبانی مرکز امور قرآنی این سازمان برگزار شد. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مومنی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی از آموزش های قرآنی یک هزار و 624 نفر از مددجویان کمیته امداد خبر داد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش در حکمی، اصغر باقرزاده ، به سمت قائم مقام و دبیرکمیسیون آموزش عمومی قرآن کریم منصوب کرد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن حکم یوسف نوری به شرح زیر است: برادر ارجمند، جناب آقای اصغر باقرزاده معاون محترم پرورشی و فرهنگی با سلام ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۰۸:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
کیش - ایرنا - معاون امور قرآنی دفتر نهاد امام جمعه کیش گفتت: در راستای توسعه و اعتلای فرهنگ قرآنی تعداد کلاس های آموزش این کتاب آسمانی در سطح جزیره 2 برابر می شود.
هراز نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۲۱:۱۸    
دومین محفل بزرگ قرآنی در آمل برگزار شد به گزارش هراز نیوز : با حضور حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی امام جمعه ، حجت الاسلام بهرامی رییس اداره اواف و امور خیریه آمل ...
دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبات هیئت امنای صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی را که در جلسه پنجاه و ششم این شورا، مورخ 1401/02/25 به تصویب رسیده بود را برای اجرا ابلاغ کرد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۰:۳۶    
فرماندار کلاله به اتفاق امام جمعه، فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان، از روند ساخت ساختمان جامعة القرآن در شهر کلاله بازدید بعمل آوردند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری;شیبک فرماندار کلاله در این بازدید گفت:ساخت این مرکز قرآنی ...
دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ارتقای جایگاه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم که در جلسه پنجاه و ششم شورای توسعه فرهنگ قرآنی به تصویب رسیده بود را برای اجرا به سازمان اوقاف و امور خیریه ابلاغ کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۵    
انتشار اسامی اعضای کاروان قرآنی کشورمان به سرزمین وحی، برگزاری سی وششمین جشنوره قرآن و عترت دانشجویان، اعلام جزئیات مسابقه مشکات، برگزاری جلسه کارگروه بودجه ستاد طرح ملی حفظ قرآن و تشکیل جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی از جمله مهمترین اخبار و رویدادهای روزهای آغازین خردادماه 1401 بود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی ضمن اشاره به برخی ناکامی ها و کامیابی های در رسیدن به اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی، گفت: در هماهنگی و تقسیم کار ملی و نیز نظارت و ارزیابی توفیقاتی حاصل شده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان گفت: تقویت و ترویج فرهنگ قرآنی از طریق رقابت سالم راهورد اصلی مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان و فرهنگیان است. ...
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۹:۵۱    
کارشناس دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به در نظر گرفتن سامانه ای برای ارائه گزارش دستگاه های قرآنی جهت درج در کتاب سال قرآن، گفت: تلاش خواهد شد تا پایان فصل بهار کتاب سال قرآن مربوط به فعالیت های سال 1400 نهایی شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۳:۳۶    
هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان استان با معرفی نفرات برتر به پایان رسید. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۷:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
کیش - ایرنا - نخستین کرسی تلاوت قرآن اذانگاهی با هدف اعتلای فرهنگ قرآنی در جزیره کیش آغاز شد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۴:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، نخستین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان قم در سال جاری با حضور جمعی از مدیران و مسئولان استان قم برگزار و گزارش هایی از فعالیت های قرآنی ماه مبارک رمضان ارائه شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۲:۲۱    
جلسه پنجاه و ششم شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز یکشنبه 25 اردیبهشت ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست سعیدرضا عاملی و جمعی از مسئولان قرآنی برگزار و از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشور رونمایی شد.
جلسه پنجاه و ششم شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز یکشنبه 25 اردیبهشت ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر سعیدرضا عاملی و جمعی از مسئولان قرآنی برگزار و از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشور رونمایی شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۲۲:۴۶    
حوزه/ نخستین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان قم در سال 1401 با حضور جمعی از مدیران و مسئولان استان قم برگزار و در این نشست گزارش هایی از فعالیت های قرآنی ماه مبارک رمضان ارائه شد.