پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۰۲:۴۶Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ قرآنی»

حوزه   ۴ ساعت پیش    
حوزه/ اولین جلسه دارالقرآن کریم حوزه علمیه استان خوزستان، در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در بین مدارس علمیه استان، با حضور شورای معاونین حوزه خوزستان و کارشناسان قرآنی برگزار شد.
ندای اصفهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تنها راه سبقت گرفتن از این همه مشکلات، عمل به قرآن و رواج فرهنگ قرآنی است. شرط آن است که مسئولین جامعه نیز همانند دانشمندان عزیز کشور، مصداق های انجام آیه های قرآن باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمد قمی گفت:مسئله اصلی اهتمام بیشتر به تفسیر و تدبر در مضامین و مفاهیم قرآن کریم است. البته معنی آن بی اعتنایی به ظاهر قرآن، روخوانی و روان خوانی و قرائت خوب و حفظ و کتابت نیست.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۱۸    
افتخاری گفت: امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت های هیئت های اندیشه ورز بانوان قرآنی در استان های کشور بتوان فرهنگ قرآنی را در میان جامعه بانوان و دیگر آحاد ملت تعمیق و گسترش داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مسابقه فرهنگ قرآنی به مناسبت ماه رجب از سوی مرکز آموزش قرآن کریم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در حال برگزاری است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۴    
مدیرکل تبلیغ و امور دینی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بر ضرورت ترویج فرهنگ قرآنی در سطح دانشگاه ها تاکید کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: تمام بخش های دانشگاهی اعم از رئیس دانشگاه، معاون های آموزش، پژوهش و... باید خود را نسبت به ترویج فرهنگ قرآنی مسئول بدانند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۶:۴۷    
عصر ایکنای سومین روز اسفند ماه به تدوین دانشنامه حوزه علمیه در آستانه یکصدمین سال تاسیس آن، نمایان شدن نقش هدایتگری قرآن کریم در معلم قرآن، احتمال افزایش اعتبارات ردیف صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی و پایان ضبط تلاوت شرکت کنندگان خارجی مرحله نهایی مسابقات بین المللی قرآن، پرداخته است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم بندر ماهشهر در مجلس با بیان اینکه ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه ضروری است،گفت: پایه و زیر بنای اصلی کارهای فرهنگی، ترویج ،اشاعه فرهنگ قرآن و تربیت نیروهای قرآنی است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۰    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با مناسب ارزیابی کردن مصوبات فرهنگی کمیسیون تلفیق بودجه، از احتمال تغییر و افزایش اعتبارات ردیف صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۸:۲۶    
سیدجعفر صادقی در برنامه امروز افق رادیو قرآن با اشاره به برنامه ریزی سازمان دارالقرآن الکریم برای بسط و توسعه فرهنگ قرآنی از طریق فضای مجازی، گفت: براین اساس سامانه ای در سه بخش آموزشی، خدمت رسانی و تسهیل گری ...
برترین ها / شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۰:۴۱   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: احمد خاتمی گفت: در دنیا صف طولانی برای نان رایگان در این دوران بحران کرونا تشکیل شد، اما مقام معظم رهبری طرح کمک مومنانه را ارائه کردند که با عزت و احترام کمک های مردمی را درب خانه فقرا ببرند و این مدیریت مایه مباهات و افتخار است که از این بحران با سربلندی عبور کردیم و به واکسن آن ...
دولت   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که هیچ تحولی در جامعه صورت نمی گیرد مگر از مسیر یادگیری، افزود: مقتدرترین نیروی جامعه معلمان هستند. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با تأکید بر اینکه قرآن باید اولین ماده درسی باشد، گفت: ظرفیت تأثیرپذیری با بالا رفتن سن کمتر می شود. در دوران دانش آموزی باید به آموزش قرآن و مفاهیم آن با جدیت پرداخته شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۷    
مسابقه مفاهیم فرهنگ قرآنی به مناسبت ماه رجب، از کتاب نفاق و حب و بغض تألیف محسن سعیدیان به همت مرکز آموزش قرآن کریم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در حال برگزاری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در جشنواره ملی عکس آیات از ظرفیت هنر فاخری مانند عکس در راستای ترویج فرهنگ قرآنی استفاده شده است.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۴۸    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در جشنواره ملی عکس آیات از ظرفیت هنر فاخری مثل عکس در ترویج فرهنگ قرآنی استفاده شده است.
ارتش جمهوری اسلامی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۲۰    
سرتیپ دوم عظیمی : سرتیپ دوم عظیمی شاخصه اصلی انقلاب اسلامی ایران را یک ماهیت دینی و قرآنی دانست و تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب هم که به نقش جوانان توجه ویژه ای شده است در بحث ترویج فرهنگ قرآنی هم نیروی جوان با آن شور ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۳۶    
مدیرعامل اتحادیه قرآنی مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت استان یزد گفت: اتحادیه با مشارکت رادیو یزد بر آن است تا با اطلاع رسانی از فعالیت های قرآنی، زمینه جذب بیشتر آحاد مردم را نسبت به فرهنگ قرآنی فراهم کند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مسعود شکوهی گفت: دارالقرآن ها می توانند در گسترش فرهنگ قرآنی در کشور و تامین سلامت معنوی جامعه نقش موثری داشته باشد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ معاون تهذیب حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه اخلاق در فرهنگ قرآنی این است که به سراغ تحقق اراده پروردگار برویم، گفت: اگر تصمیم گرفتیم این کار را انجام دهیم بسیار اخلاقی هستیم، معنویت اسلامی نصرت بخشیدن به دین خداوند است، معنویتی که جبهه اسلامی را تضعیف می کند فریب کاری و دغل بازی است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ فرمانده نیروی انتظامی استان فارس گفت: ما تمام قد وارد عمل شدیم و به هر شکلی که شورای فرهنگ عمومی تصمیم بگیرد، نیروی انتظامی برای توسعه فرهنگ قرآنی در خدمت است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۰۹    
. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محمد دستورانی با بیان اینکه مراکز دارالقرآن الکریم وابسته به آموزش و پرورش می توانند نقش به سزایی در ترویج فرهنگ قرآنی داشته و با شناسایی استعدادهای دانش آموزان و جذب و ترغیب آنها در فعالیت های مرتبط با قرآن ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
آیت الله دژکام گفت: سال 1400 باید سال تمرین با هم بودن و کار تشکیلاتی برای کار جدی حول ترویج فرهنگ، علوم و فعالیت های قرآنی و عترت است.
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۲:۰۱    
مساله توجه به قرآن و اهمیت دادن به آن در جامعه از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گرفته و در دستور کار نهادهای فرهنگی قرار گیرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه جای خالی یک رویداد ملی در عرصه فعالیت های قرآنی که زمان برگزاری آن دهه مبارکه فجر باشد، خالی است، گفت: در گذشته جشنواره آیات با 33 رشته با هدف گرامیداشت دهه فجر طراحی شده بود، اما اجرای جشنواره با آنچه مطلوب است، فاصله دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۰۹   + ۴۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور با تسلیت درگذشت حضرت آیت الله سید محمد ضیاء آبادی اظهار داشت: این روحانی وارسته، از علمای مهذب، فعال و مروج دین در تهران محسوب می گردید که تمام عمر شریف خود را در مسیر ترویج فرهنگ و معارف قرآنی سپری کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۰:۱۲    
رئیس اجرایی شورای عالی قرآن شهرداری تهران گفت: ترویج فرهنگ و اندیشه قرآنی ضرورتی بود که امام خمینی(ره) براساس آن انقلاب اسلامی را پایه ریزی کرد. انقلاب اسلامی، قرآن را در میان مردم آورد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: آزادی که امام ترسیم کرده بود حرکت در مسیر اسلام و قرآن بود چرا که یکی از مهمترین اهداف انقلاب اعتلای فرهنگ قرآنی است.
نشست دهیاران بخش قلعه نو به منظور ایجاد خانه های قرآنی و ترویج فرهنگ قرآنی در بخشداری قلعه نو برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۲:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
قزوین- امام جمعه قزوین گفت: فرهنگ فاطمی و فرهنگ قرآنی همواره با سرعت و جدیت همه جهان را دربرخواهد گرفت و منشأ تحولات آینده خواهد بود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۲۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز 17 بهمن، به مناسبت دهه فجر با حضور در برنامه اخبار قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما به تشریح مبانی قرآنی امام خمینی (ره) در انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ قرآنی در کشور پرداخت. در ادامه این گفت وگوی قرآنی را مشاهده می کنید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۹:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: یکی از کمبودهای قرآنی در کشور، فقدان مرکز مطالعات، راهبری و نظارت بر قرائت قرآن در کشور است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با بیان اینکه در جریان آسیب شناسی و روندپژوهی جریان تلاوت در کشور، تقویت فرهنگ استماع و انصات قرآن در اولویت قرار دارد، به وضعیت اذان نیز اشاره کرد و گفت: متأسفانه بعضی اذان های فعلی، اذان رخوت است نه اذان دعوت ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه نباید فعالیت های قرآنی را به عنوان هدف مد نظر قرار دهیم، گفت: این فعالیت ها را باید به عنوان راهی برای رسیدن به هدف اصلی یعنی توسعه فرهنگی قرآنی در نظر بگیریم.
ارتش جمهوری اسلامی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۲:۵۷    
رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی: حجت الاسلام روشن دل رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی آجا گفت: ترویج قرآن و فرهنگ قرآنی از برکات انقلاب اسلامیست و در این ایام در این محافل نورانی قرآن کریم میتوان در موضوع تبیین نقش قرآن در پیروزی انقلاب ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
چه نوع مطالباتی، اهداف، راهبردها و وظایف سند منشور توسعه فرهنگ قرآنی را نمایان کرد؟
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۹:۵۶    
در پی بررسی فعالیت های قرآنی سطح کشور این بار به سراغ آذربایجان شرقی رفتیم و طی آن با دو تن از فعالان قرآنی و قاریان استان به گفت وگو نشستیم که در این مصاحبه بر موضوعاتی مانند فاصله گرفتن شورای توسعه فرهنگ قرآنی از وظیفه اصلی خود، کم توجهی به فعالیت بخش مردمی، راه اندازی استودیو رادیویی صوتی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایلام-کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام بر لزوم بهره گیری از ظرفیت بانوان برای گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه تاکید کرد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان ری با تصویب طرح های کمیته های آموزش ، فضای مجازی و سبک زندگی برگزار و مقرر شد که برنامه های آموزشی از دهه مبارک فجر آغاز شود.
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام عبداللهی به نقش روحانیت در اشاعه فرهنگ دینی اشاره کرد و گفت: فراهم سازی زمینه حضور روحانیت در مدارس لازمه بهره مندی از ظرفیت روحانیت در ترویج فرهنگ قرآنی است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- هفتمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان ری به میزبانی اداره اوقاف و امور خیریه شهرری برگزار شد. به گزارش شفقنا به نقل از روابط عمومی آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام، این همایش با حضور رئیس اداره اوقاف شهرستان ری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۹:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی کشور با اشاره به برگزاری همایش سراسری سیره فاطمی مکتب قرآنی و منزلت زن در انقلاب اسلامی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) و دهه فجر گفت: هیئت اندیشه ورز بانوان قرآنی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۲۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد- نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر لزوم توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه گفت: ایجاد کتابخانه های تخصصی قرآنی در شهرها در دستور کار است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
فقهی زاده، گفت: از عناصر برجسته شورای فرهنگ عمومی، فرهنگ قرآنی و دینی بوده و فرهنگ عمومی باید بر بنیادهای فرهنگ قرآنی بنا شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۸:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی، بر ضرورت هم افزایی در توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه تأکید کرد و گفت: در این راستا از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد، حوزه های علمی و دانشجویان و خیران و داوطلبان استفاده شود.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یکصد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی لرستان، گفت: فرهنگ قرآنی برجسته ترین بُعد فرهنگ عمومی است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه ترسیم فرهنگ و تمدن نوین اسلامی قرآن بنیان در جهان، نقطه کلیدی است که امام خمینی(ره) بر آن تأکید داشتند و مقام معظم رهبری نیز این مسیر را طی می کنند، گفت: مبنایی ترین، حساس ترین و ضروری ترین اتفاق برای حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی را قرآنیان انجام می دهند.
شبکه قرآن و معارف سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
امروز سه شنبه 7 بهمن 1399 دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به کاهش 80 درصدی بودجه قرآنی در سال 1400 گفت: زمانی که شما از همین مقدار کم هم می کاهید، معنی آن این است که نمی خواهید کار کنید.