یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۲۲:۳۸Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازآفرینی شهری»

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: با مشارکت بانک مسکن و دستگاه های عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری در سال1401 بیش از 8 هزار میلیارد تومان در محلات هدف بازآفرینی شهری هزینه شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۷:۲۱    
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: با افزایش تولید مسکن ضمن تعادل بخشی به عرضه و تقاضا می توان به یک قیمت تعادلی در بخش مسکن نیز رسید و جلوگیری افزایش قیمت ها را در این بازار گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه سرانه های خدمات زیربنایی و روبنایی اعم از فرهنگی، آموزشی، انتظامی، بهداشت و درمان، ورزشی در محدوده های سکونتگاه های غیررسمی و بافت های فرسوده پایین تر از حد متوسط نقاط توسعه یافته همان شهر هستند، نوساری مسکن را از اولویت های اصلی بازآفرینی شهری برشمرد.
گیل ابراز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۰:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
اعلام سامانه تلفنی 137 شهرداری رشت برای گزارش های شهروندی به منظور تسریع در طرح ترمیم سریع آسفالت معابر سطح شهر رشت گیل ابراز _به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت : با دستور سرپرست شهرداری رشت طی هفته گذشته روکش آسفالت معابر شهری توسط معاونت حمل و نقل ترافیک ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: 33 پروژه بازآفرینی شهری در مناطق مختلف استان اردبیل در حال اجرا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۳:۰۵    
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: تولید 200 هزار واحد مسکونی در قالب نوسازی بافت های فرسوده در سال جدید هدف گذاری شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۷:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مدیریت های شهری متأثر از مدیریت ها و شاخص های کلان کشور، می توانند در تحقق شعار سال رهبر معظم انقلاب مبنی بر مهار تورم و رشد تولید تأثیرگذار باشند؛ باید در کل کشور و اصفهان در راستای کنترل افزایش قیمت هایی که به دست شهرداری و شوراها است، تلاش و اقدام کنند.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۲۲    
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری قرچک منصوب شدند.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و بهار طبیعت در پیامی این عید را به همه هموطنان تبریک گفت.
نشست ستاد بازآفرینی شهر لار و آیین بهره برداری از پروژه های حوزه بازآفرینی این اداره کل باحضور روستا عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۴    
شهردار قزوین گفت: به همت مدیریت شهری قزوین چندین پروژه در مناطق محروم همچون نواحی منفصل، شهرک دانش، ناصرآباد و هادی آباد اجرا شده که در قالب بازآفرینی شهری در بافت های فرسوده شهر، نوسازی در حال اجراست.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بخش عمده فعالیت های شرکت را در طی سال 1401 شامل مرمت تاریخی 212 محله در 196 شهر، بهره برداری از 117 پروژه هدف بازآفرینی شهری در استان های محروم ...
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شرکت بازآفرینی شهری با تشکیل هرچه بیشتر حلقه های اندیشه ورزی، مرجع علمی در حوزه نوسازی بافت های فرسوده خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی از انجام نهضت بهسازی و آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری در 400 شهر طی سال 1401 خبر داد و گفت: در برنامه است تا طی 3 سال آتی در محلات فرسوده و ناکارآمد مشکلی تحت عنوان معابر خاکی وجود نداشته باشد.
استاندار گلستان در نهمین جلسه شورای مسکن استان گفت: شهرداری های استان موظفند نسبت به اجرای مصوبه ستاد بازآفرینی شهری استان مبنی بر تخفیف 100 درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت های فرسوده استان اقدام کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: بسته تشویقی دیگری که در بودجه سال آینده نیز زمینه اجرای آن فراهم شده، بسته تشویقی زمین یا کلید به کلید است. اما آنچه که امروز از شهرداری ها انتظار می رود این است که برای تشویق مردم و سازندگان، صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده تسریع شود.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در نشست هم اندیشی با شهرداران 65 شهر بزرگ و 45 سازمان های عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری ها بر نقش محوری شهرداری ها در شتاب دادن به نوسازی مسکن در بافت فرسوده تاکید کرد.
میلاد لارستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۲۳    
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار ویژه لارستان در دیدار با مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور در تهران، در خصوص احیا بافت های تاریخی و فرسوده منطقه لارستان...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار قم با بیان اینکه اراضی 48 هکتاری پردیسان برای پشتیبانی طرح های بازآفرینی شهری اختصاص یافته است، گفت: این اراضی برای 10 محله قم ازجمله چهل اختران، دروازه ری، قبرستان نو، میدان مطهری و... در نظر گرفته شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۴    
ایسنا/هرمزگان شهردار قشم گفت: نداشتن سند مالکیت از مهمترین مشکلات سد راه بازآفرینی شهری بافت فرسوده بود که با پیگیری های انجام شده مسائل اخذ سند مالکیت در این بافت حل شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری تیران گفت: 32 هکتار بافت قدیمی شهر مشمول طرح بازآفرینی شهری است که متناسب با طرح کارشناسی برنامه ریزی و احیا می شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۵۱    
مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان بیان کرد : بازآفرینی شهری فرصت مناسب برای احیا و بازسازی محله های اصیل شهرها و جلوگیری از گسترش فیزیکی شهرهاست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: برای اجرای پروژه های بازآفرینی شهری استان در محلات هدف یک هزار و 280 تن قیر رایگان جذب و در اختیار شهرداری های استان قرار گرفت.
مدیرکل دفتر تجهیز منابع مالی، فنی اقتصادی و املاک شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: اولویت نخست وزارت راه و شهرسازی استفاده از ظرفیت خود مردم و نوسازی مردمی در بافت های فرسوده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
شهردار شهرکرد رئیس سازمان مدیریت آرامستان ها، رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهری و مدیر طرح منظریه را منصوب کرد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر اینکه مالکان واحدها و خانه های قولنامه ای امکان دریافت اسناد رسمی را دارند تصریح کرد: کمتر از 10 درصد اراضی در سگونتگاه های غیررسمی تصرفی است هرچند قریب به 60 درصد اسناد آنها عادی و قولنامه ای است.
دیدبان خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۰:۳۷    
با مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری سیرجان از ادامه روند آسفالت معابر سطح شهر تا پایان سال جاری خبر داد. به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری، مجتبی پورخسروانی درباره آسفالت معابر در دست اقدام و معابری که آسفالت آن ها تکمیل شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۲:۲۵    
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از معرفی 37 هزار و 150 واحد خواهان تسهیلات نوسازی دربافت فرسوده خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پس از برگزاری رویداد بزرگ بم شاهد تحولات چشمگیری در نوسازی مردمی در محدوده بافت های فرسوده هستیم.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از معرفی 37 هزار و 150 واحد خواهان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده خبر داد و گفت: بانک مسکن در سال جاری با بیش از 15 هزار واحد در بافت فرسوده قرارداد منعقد کرده است.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در نشست با مدیران روابط عمومی ادارات کل راه و شهرسازی تاکید کرد: کارکنان روابط عمومی علی رغم سختی و مشکلات به طور جهادی آگاهی بخشی و انتقال اطلاعات به جامعه هدف در محلات هدف بازآفرینی شهری را مورد توجه قرار دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- استاندار فارس گفت: کمیته فنی و معماری، کمیته حقوقی، کمیته اطلاع رسانی و کمیته سرمایه گذاری اقتصادی، ذیل کمیته بازآفرینی شهری استان تشکیل شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در راستای اجرای مصوبات سفر استاندار به شهرستان اشنویه 150 تن قیر رایگان برای بهسازی آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری اشنویه تخصیص یافت.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۲:۲۴    
مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت:راهبرد بازآفرینی شهری ارتقای سطح کیفیت زندگی ساکنین موجود در این بافت ها است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از شرکت بازآفرینی شهری ایران محمد آئینی با اشاره به اینکه در سه حوزه ساخت مسکن بسته تشویقی تعریف شده است، اظهار داشت: حوزه اول مربوط به تسهیلات اداری کاری و در رابطه با مجوز صدور پروانه و تراکم ساخت توسط شهرداری هاست. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۱:۰۴   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان جزییات بسته تشویقی وزارت راه و شهرسازی به منظور نوسازی و بازسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری را برای اجرا در خوزستان تشریح کرد.
ایستنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۴:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
اولین کنفرانس ملی روز آینده، شهر آینده با حمایت شرکت خدمات ارتباطی رایتل، برگزار شد. به گزارش روابط عمومی رایتل، این کنفرانس دهم اسفندماه در سالن کنفرانس دانشکده علوم جغرافیایی دانشگاه خوارزمی، توسط این دانشکده و با حمایت رایتل برگزار شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: تصمیمات خوبی برای ارتقای سکونتگاه های غیررسمی در محدوده شهرها گرفته شده، یکی از این موارد بهره مندی سکونتگاه های غیررسمی از اعتبارات ماده 39 ارزش افزوده در بودجه سال آینده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: خراسان رضوی با 278 هزار واحد مسکونی ناپایدار رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است که از این تعداد 216 هزار واحد مسکونی ناپایدار در مشهد است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۲۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: استفاده از تمامی تسهیلات نهضت ملی مسکن توسط ساکنان بافت های فرسوده امکان پذیر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون مسکن و بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی 500 واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن بزودی در گچساران آغاز می شود .
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۶:۰۴    
دستیار ویژه و مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: در بحث بازآفرینی 2 رویکرد وجود داشته که یکی رویکرد توانمند سازی افراد و یک رویکرد نیز توانمندسازی محیط بوده است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۴:۳۰    
با حضور اعضای ستاد بازآفرینی شهری شهرستان مهریز جلسه برگزار و حاضرین به تبادل نظر پرداختند.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
با دستور سرپرست شهرداری رشت و به همت سازمان عمران و بازآفرینی شهری فاز دوم مرمت عمارت بلدیه رشت وارد فاز اجرایی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در حال حاضر 2 میلیون و 700 هزار بافت فرسوده در کشور وجود دارد که خراسان رضوی با 278 هزار واحد مسکونی ناپایدار، بیشترین آمار را داراست.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه عمده حاشیه نشینی در 20 شهر است و یک سوم نوسازی بافت های فرسوده در همین مناطق است، اظهار کرد: استان خراسان رضوی بیشترین بنا های ناپایدار را دارد.