چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۰:۳۰Oct 2020 28

جدیدترین‌های «بازآفرینی شهری»

ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۳۳    
یک کارشناس طراحی شهری گفت: توجه به حیات بافت تاریخی و حفظ اصالت آن در فرآیند بازآفرینی شهری اهمیت زیادی دارد.
روابط عمومی شهرداری ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۱:۱۴    
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها - به گزارش روابط عمومی شهرداری مرودشت: جلسه ستاد بازآفرینی شهری با حضور معاون فرماندار، شهردار و دیگر اعضای این ستاد در فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت برگزار شد . ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری از اختصاص قیر رایگان به پروژه های نوسازی و بهسازی بافت های نابسامان شهری خبر داد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از تامین قیر برای آسفالت سکونتگاه های غیررسمی اردبیل خبر داد و گفت: تامین قیر رایگان و هزینه آسفالت و بهسازی معابر شهرستان های پارس آباد از جمله مصوبات سفر استانی بود.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: در سفر معاون عمرانی وزیر کشور و معاون بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی ، اختصاص خدمات شهری و تجهیز شهرداری های استان مورد تصویب قرار گرفت. ...
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۹:۴۴    
بعد از برگزاری سمینار شهرداران استان در محل سالن شهید رجایی استانداری اردببل، مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، مهدی عبوری معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ، قلندری معاون عمرانی استاندار ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس اداره عمران شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: طرح پیاده راه خیابان فردوسی شهر سنندج به عنوان یکی از طرح های اولویت دار، 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات بازآفرینی شهری گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: به علت شرایط آب و هوای استان تعداد متقاضیان مسکن از استان های اصفهان و خوزستان در استان چهارمحال و بختیاری افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- کلان شهر 1.8 میلیون نفری تبریز دارای 2 هزار و 500 هکتار بافت فرسوده است و در حدود 25 درصد جمعیت این شهر در سکونتگاه های غیر رسمی و حاشیه شهر زندگی می کنند که در دولت تدبیر و امید با اجرای بازآفرینی شهری در این مناطق روزنه هایی برای ساماندهی این معضل شهری ایجاد شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
ساری- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه بازآفرینی شهری سبب توسعه متوازن شهرها می شود، گفت: بازآفرینی شهری حاشیه نشینی را کاهش می دهد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تاخیر در تصویب طرح ویژه راهبردی توسعه پایدار و یکپارچه جزایر جنوب کشور، در رقابت با کشورهای همسایه بیشتر نمودار می شود اما توجه به این ظرفیت های زیست محیطی و اقتصادیِ خدادای در یک سال گذشته به نحوی تسریع یافته که در قسمت های مختلف از جمله توجه به تجهیز بنادر تجاری جنوب ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۵:۴۲    
بازآفرینی شهری سیاستی است که در جهت پاسخگویی به چالش های شهرها اتخاذ شده است و نقش مهمی را در کیفیت بخشیدن به زندگی شهروندان ایفا می کند؛ اما تحقق آن به مولفه هایی نیاز دارد که نبود آن ها گاه مشکلات زیادی را سبب می شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری - اولین همایش ملی بازآفرینی شهری در شهر ایرانی در تاریخ 12 آبان 1399 توسط دانشگاه بجنود در شهر بجنورد برگزار خواهد شد. با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 190 میلیارد ریال اعتبار از سال 1397 تاکنون برای اجرای طرح های بازآفرینی شهری در شهرهای بزرگ استان هزینه شده است.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۶۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمود شایان در تشریح اهداف کلیدی چهارگانه در بانک مسکن گفت: هدف اول ما ایفای نقش مهم و موثر در توانمندسازی مالی فاقدین مسکن در سراسر کشور است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- معاون بازآفرینی شهری راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت 90 درصدی پروژه بازآفرینی نجف آباد یاسوج خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: طی 2 سال گذشته 500 میلیارد ریال از محل اعتبارهای صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های بازآفرینی شهری در استان هزینه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۷:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
مسوول اداره هماهنگی و امور اجرایی معاونت بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی لرستان گفت: سهم لرستان از طرح بازآفرینی شهری 19 محله بوده و در حال حاضر 21 پروژه با ارزش 18 میلیاد تومان در این حوزه در حال اجرا است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - بافت تاریخی گرگان بعنوان وسیع ترین بافت تاریخی شمال ایران طی سالهای اخیر و پس از اجرایی شدن طرح جامع مصوب کالبد زنده تری پیدا کرده و در این بین اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان برای احیای بناهای تاریخی موقوفه خود در این محدوده اقدامات جدی تری را آغاز کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۲:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از اختصاص اعتبار ملی برای تامین هزینه ساماندهی برخی مناطق و سکونتگاه های غیررسمی بهبهان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۴۲    
کاشان- ایرنا- مدیر امور شهری فرمانداری ویژه کاشان گفت: بر اساس مطالعات مشاور طرح توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی کاشان، 20 طرح جدید بازآفرینی شهری در بافت تاریخی و حاشیه شهر به ستاد بازآفرینی شهری پایدار معرفی شد که در انتظار تامین اعتبار است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - مدیر امور شهری فرمانداری کاشان گفت: 20 پروژه جدید بازآفرینی شهری در بافت تاریخی و حاشیه شهر کاشان به ستاد بازآفرینی شهری پایدار کاشان معرفی شده اند.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در بازدید از سکونتگاه های غیر رسمی شهر پیرانشهر گفت: بازآفرینی شهری پایدار یک رویکرد همه جانبه برای ارتقای کیفیت زندگی شهر پیرانشهر به شمار می رود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۸    
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به همراه معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل راه وشهرسازی استان از مراحل ساخت مدرسه 12 کلاسه ماراغان در شهرستان سردشت بازدید کردند.
دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی بر استقرار شرکت عمران شهرهای جدید در شهر جدید گلمان در استان آذربایجان غربی تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت نقل از وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی) فرزانه صادق مالواجرد، معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی و مهدی عبوری ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به لزوم اطلاع رسانی گسترده در خصوص طرح های بازآفرینی شهری گفت: مردم، اطلاع کافی در خصوص تسهیلات نوسازی بافت فرسوده ندارند که باید این نقیصه با تلاش زیاد برطرف شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- با حضور معاونان وزیر راه و شهرسازی از طرح های بازآفرینی شهری و سکونت گاه های غیررسمی شهرهای سردشت و پیرانشهر مورد بازدید قرار گرفته و موانع و مشکلات آنها از نزدیک بررسی شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۴۱    
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در بازید از محلات هدف بازآفرینی شهری سردشت گفت: ساخت مراکز آموزشی و خدماتی در محلات بازآفرینی شهری سردشت به ویژه محله هدف مسیر جاده بیوران سرعت می گیرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۵۰    
حجت الاسلام سلیمانی فرد گفت: 140 عنوان برنامه در دهه وقف در استان گلستان برگزار می شود.
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در جلسه مشترک ستاد بازآفرینی شهری پایدار آذربایجان غربی و کمیسیون ماده 5 گفت: شهر جدید گلمان، ظرفیت کم نظیری دارد که می توان بسیاری از نیازهای شهری ارومیه به سمت این شهر سوق داد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در جلسه مشترک ستاد بازآفرینی شهری پایدار و کمیسیون ماده 5 با بیان این که بازنگری در طرح جامع ارومیه باید براساس جوابگویی به نیازهای محلی انجام شود ...
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری از طراحی شهری یکپارچه اراضی پادگان لشکر 64 ارومیه بازدید و بر تسریع در ساماندهی این اراضی، تاکید کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۱۳    
ارومیه - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: 243 طرح بازآفرینی شهری در هفت شهرستان این استان شامل ارومیه، خوی، میاندوآب، مهاباد، بوکان، سردشت و پیرانشهر تعریف شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: 26 پروژه بازآفرینی شهری با اعتبار 200 میلیارد ریال جهت احیای بافت های فرسوده، ناکارآمد شهری و سکونتگاه های غیر رسمی در آذربایجان غربی اجرا می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شهردار لنگرود گفت: چهار طرح در قالب بازآفرینی در این شهر در حال اجرا است.
گیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
گیل خبر/ ظهر دیروز ، طیبه بینا ، مدیر منطقه سه شهرداری رشت به همراه میثم حرفت خواه ، رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهری و معاونین منطقه سه به دیدار امیر دریادار دوم مهدی شعبانزاده ، فرمانده جدید مرکز تخصص های دریایی نداجا رشت رسیده و در خصوص مشکلات شهری و دیگر موارد به گفتگو پرداختند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی گفت: سند توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی کشور (مصوب سال 1382 و 1393) از طریق همکاری شرکت بازآفرینی شهری ایران با پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی اصلاح و بازنگری می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
دبیر منطقه دو دبیرخانه های منطقه ای انتقال تجربیات بازآفرینی شهری کشور گفت: در منطقه دو استان های اصفهان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان قرار دارد که ریاست این دبیرخانه بر عهده شهردار اصفهان و دبیر آن معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان است.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از معرفی بیش از 35 هزار متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی واحدهای فرسوده به بانک مسکن خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: با دستور معاون وزیر راه و شهرسازی 35 قطعه از اراضی سرمایه ای شرکت بازآفرینی شهری ایران به ارزش 10 میلیارد تومان در اختیار طرح توسعه امامزاده حسین(ع) قرار می گیرد تا تملک این طرح به انجام برسد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از تخصیص اعتبارات جدید به پروژه های بازآفرینی شهری بابل و امیرکلا خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۲۵    
معاون فنی اجرایی شرکت یادمان سازه: بزودی زمین های آزاد شده در محور نیلوفری یا شارباغ در اختیار پیمانکار قرار می گیرد تا ساخت بزرگترین طرح بازآفرینی شهری آغاز شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۷:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از اجرای بزرگ ترین طرح بازآفرینی شهری در پایتخت خبر داد.
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار قرچک بر لزوم ارتقای زیرساخت ها و افزایش سرانه های عمومی از جمله سرانه بهداشتی و درمانی در محلات هدف بازآفرینی تأکید کرد و از ادارات خواست برای تحقق اعتبارات پروژه های این ستاد تمام تلاش خود را بکار گیرند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد از تکمیل و بهره برداری 12 طرح بازآفرینی شهری در استان طی سال گذشته خبر داد.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان به همراه رئیس اداره نظارت بر اجرای طرح های مسکن و بازآفرینی شهری این معاونت از روند اجرایی پروژه مسجد باروداب نهاوند بازدید به عمل آورد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۴۴    
سلسله نشست های مدیریت و تولید مسکن به همت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۰:۲۰    
دنیای اقتصاد : کمیته راهبری مگا پروژه آیمان ، بزرگ ترین طرح بازآفرینی شهری کشور با حضور مدیرعامل و معاونان شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در شهر تبریز تشکیل جلسه داد.