دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۰۱:۰۳Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازآفرینی شهری»

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۴۲    
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجانشرقی گفت : قرارداد تهیه طرح های تفصیلی با رویکرد بازآفرینی شهری شهرهای تبریز، مرند و سردرود بین اداره کل راه و شهرسازی استان به عنوان کارفرما با شرکت های مهندسین مشاور منتخب منعقد گردید.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۰۷    
مدیر کل راه وشهرسازی کردستان گفت: در راستای توسعه امکانات و توزیع عادلانه خدمات زیرساختی و رفاهی در مناطق مورد هدف باز آفرینی از جمله حاشیه شهر سنندج ، بزرگترین مرکز محله غرب کشور در نایسر سنندج ساخته می شود .
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - بازآفرینی شهری نگرشی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات شهری است که در نهایت به یک پیشرفت پایدار اقتصادی، کالبدی، اجتماعی و محیطی می رسد به همین منظور در لرستان 26 طرح بازآفرینی شهری در حال اجرا یا به بهره برداری رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از طرح های مصوب بافت فرسوده در نیمی از شهرهای گیلان خبر داد و گفت: از 52 شهر گیلان 30 شهر مصوبه بافت های فرسوده و تاریخی داشته و تا پایان سال هم برخی دیگر از طرح ها با توجه به تعریف مشخص تصویب می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - سرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: طرح احداث بزرگترین مرکز محله غرب کشور در سنندج هم اکنون از 70 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
دانش شکیب با بیان اینکه عمده پروژه های بازآفرینی شهری آستانه اشرفیه در محدوده بقعه متبرکه آقا سیدجلال الدین اشرف قرار دارد گفت: 30 درصد جمعیت شهری آستانه اشرفیه در محدوده بافت فرسوده زندگی می کنند
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
پدرام از نوسازی و بهسازی ساختمان های موجود در بافت فرسوده با همکاری وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها خبر داد و گفت: طرح های بازآفرینی شهری در بافت فرسوده 30 شهر گیلان اجرایی می شود.
استانداری خراسان رضوی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۰:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
رسیدگی به کمبودها و مشکلات شهرک شهید رجایی از مناطق حاشیه شهر مشهد به عنوان یکی از مناطق حاشیه نشین این کلانشهر در قالب طرح بازآفرینی شهری به همت استاندار خراسان رضوی و مدیران دستگاه های اجرایی آغاز شد.
استانداری خراسان رضوی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۰:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی گفت: 505 پروژه عمرانی در قالب طرح بازآفرینی شهری در 78 محله واقع در حاشیه کلانشهر مشهد انجام خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - سرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: این استان هم اکنون 35 طرح در حال اجرا دارد که اتمام آنها نیازمند 500 میلیارد ریال اعتبار است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان ضمن انتقاد از اجرای نامطلوب بازآفرینی شهری در لرستان، گفت: اقدام ملی شتاب خوبی گرفته که لرستان در این زمینه پیش رو است و پروژه های آن تعریف شده و در بسیاری از شهرها قابلیت اجرا دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرماندار فردیس گفت: طرح مطالعاتی بازآفرینی شهری تا پایان سال به اتمام می رسد و محدوده های نیازمند بازآفرینی و احیای بافت فرسوده مشخص می شود.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد شهری گفت: تمام وزرای مسکن و تصمیم سازان از جمله آقای اسلامی باید این پروژه ها را کنار بگذارند و در حوزه خود برای مدل نهادی بکوشند. قانون گذاری در ایران محملی شده برای گرفتن بودجه نفت و وصل شدن به بشکه نفت و تغذیه کردن برای رانت خواری. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۸    
نشست مشترک معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری ایران به منظور اصلاح سیاست های کلان و ضوابط و مقررات حوزه بازآفرینی شهری در سطح کشور، برگزار شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری بندرعباس از اورهال، بازسازی، تقویت کارخانه و راه اندازی مجدد کارخانه آسفالت شهرداری این کلانشهر خبر داد.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۳:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: خانه خاندان موذن زاده در اردبیل به موزه معنوی و ارزشمند تبدیل می شود. علی نیکزاد در نشست با مسوولان بازآفرینی شهری در اردبیل اظهار کرد:
جلسه بررسی عملکرد سه استان ایلام، اردبیل، فارس و جنوب استان فارس(لارستان) در خصوص وظایف مرتبط با اقدام های فرابخشی و بین بخشی ستادها در سال جاری با حضور نمایندگان ادارات کل راه و شهرسازی استان های ذکر شده و با مدیریت مدیرکل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رییس اداره نظارت بر طرح های مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: عملیات اجرایی شهرک جوانان تبریز به عنوان بزرگترین طرح ساماندهی حاشیه نشینان کشور پس از تصویب طرح های تفصیلی جدید و آماده سازی آن، اوایل سال آینده آغاز می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مهدی جمالی نژاد گفت: در حال حاضر بسیاری از شهرها طرح تفصیلی خود را مورد بازآفرینی قرار دادند و شهرهایی هم که طرح تفصیلی نداشتند در حال تدوین آن هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۹:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: 18 درصد بافت شهری کشور بافت فرسوده و ناکارآمد است که بیش از 2 هزار و 800 محله را تشکیل می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران از شهرنشینی 74 درصدی جمعیت کشور تا سال 95 خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۱۷    
ایسنا/خراسان شمالی رئیس همایش ملی بازآفرینی شهری در شهر ایرانی گفت: در خراسان شمالی تجربه ناموفق در حوزه بازآفرینی شهری را شاهد بوده ایم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۶    
ایسنا/خراسان شمالی دبیر اجرایی همایش بازآفرینی شهری در شهر ایران گفت: 150 مقاله در این همایش پذیرش شده است که 30 مقاله ارائه می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- همایش ملی بازآفرینی شهری در شهر ایرانی روز چهارشنبه با حضور مسوولان، محققان، اساتید دانشگاه ها در حوزه شهرسازی به صورت مجازی در دانشگاه بجنورد آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
رشت- ایرنا-معاون مسکن و بازآافرینی اداره کل راه و شهرسازی گیلان از تصویب پنج پروژه در محدوده های بازآفرینی شهری و سکونت گاههای غیر رسمی در استان خبر داد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ مسعود الهی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال از محل اعتبارات بازآفرینی شهری سال 98، سه میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شد که 100 تن قیر برای آسفالت این میزان متراژ معابر خریداری شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۹:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رشت- ایرنا- معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: از یک هزار و 570 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده برای طرح های بازآفرینی شهری رشت؛ در مجموع 500 میلیارد ریال جهت مشارکت در اجرای طرح های شرکت آب و فاضلاب استان اختصاص یافت.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
نصف جهان: رئیس اداره راه و شهرسازی کاشان گفت: با توجه به اهمیت مرمت و حفظ آثار تاریخی و میراث فرهنگی به خصوص در منطقه کاشان خانه تاریخی محتشمیان به صورت مزایده به فروش گذاشته می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۳۶    
سرپرست اداره راه وشهرسازی کاشان گفت: برای احیا و مرمت خانه تاریخی محتشمیان و بازآفرینی شهری این بافت تاریخی اقدام می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: مزایده اراضی و املاک متعلق به شرکت بازآفرینی شهری ایران از جمله "مدرسه هدایت" در چارچوب ضوابط و مقررات مزایده و فروش املاک و مستغلات انجام می شود و هدف آن زمینه سازی برای بهره برداری بهینه از این اثر ملی تعیین شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۸:۴۶    
سرپرست اداره راه وشهرسازی کاشان گفت: برای احیا و مرمت خانه تاریخی محتشمیان و بازآفرینی شهری این بافت تاریخی اقدام می شود.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم گفت: سال آینده در سه عنوان قطار شهری، حمل ونقل و بازآفرینی شهری، پیش بینی 1000 میلیارد اوراق مشارکت شده است اما باید دید که میزان حمایت و سرمایه گذاری دولت به چه صورت خواهد بود.
گیلان صدر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۷:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
فرماندار رشت با تاکید بر اهمیت اجرای پروژه احیاء و ساماندهی تالاب عینک به عنوان ظرفیت گردشگری مهم شهر رشت، اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی باید خود را موظف به همکاری در اجرای این پروژه مهم بدانند. ...
عصر کاسپین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه بروکراسی اداری مانع پیشرفت کارها در رشت شده گفت: مدیران کل در جهت رشد پروژه ها ریسک پذیر باشند. عصر کاسپین ...
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۵۷   + ۵۰ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کمیسیون اقتصادی هیئت دولت پیشنهاد وزارت راه برای افزایش 2 برابری سقف وام مشارکت مدنی در بافت های فرسوده را تصویب کرد. به گزارش راه مردم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم رشت و خمام در مجلس گفت: استان گیلان در سال آینده در حوزه بازآفرینی شهری از اعتبارات بیشتری بهره مند می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۰۱    
بافت تاریخی قزوین؛ پیوند گذشته و آینده است که به علت فرسوده بودن آن نوسازی و بازسازی این بافت ضروری است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۰۷    
علی اخلاقی- معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت بازآفرینی شهری ایران
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر - طاهره ترابی مهوش: مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان با اشاره به آنکه این استان در حوزه بازآفرینی شهری با فاصله و اختلاف زیاد نسبت به سایر استان ها در جذب اعتبارات رتبه نخست را دارد ...
افق تهران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو شورای شهرتهران بیان کرد: مسئولیت سکونتگاه های غیررسمی در محدوده شهر تهران با شهرداری، شورای شهر و دستگاه هایی است که در ستاد بازآفرینی شهری عضو هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- فرماندار رشت گفت: احیای تالاب عینک و نوسازی حرم خواهر امام رضا (ع) در اولویت بازآفرینی شهری رشت قرار دارد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۶    
احمدی با بیان اینکه اجرای طرح بازآفرینی شهری در پروژه های مهم نیازمند همت همگانی است گفت: از پروژه های مهم و تاثیرگذار در رونق اقتصادی و گردشگری حمایت می شوند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۲۶    
فتح اللهی با بیان اینکه بازآفرینی شهری در جذب توریست و رونق اقتصادی بسیار حائز اهمیت است گفت: خواهر امام رشت و تالاب عینک، 2 پروژه مهم در بازآفرینی شهری شهر رشت شمرده می شوند.
مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه 23 بهمن ماه از پروژه های طرح اقدام ملی مسکن و بازآفرینی شهری زنجان بازدید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۶:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- دبیر ستاد بازآفرینی شهر سبزوار گفت: از مجموع 207 اقدام شهری که برای محلات حاشیه این شهر تعریف شده است تاکنون 40 طرح بازآفرینی به ثمر نشسته و ساکنان از آن خدمات بهره مند شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: 20 میلیارد ریال قیر رایگان و چهار میلیارد ریال نقدی از محل اعتبارات شرکت بازآفرینی ایران به این شهرستان تخصیص یافت.
شرکت بازآفرینی شهری ایران در دهه فجر 99، 52 پروژه قابل افتتاح به ارزش 79 میلیارد تومان را در برنامه خود قرار داده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- رییس اداره راه و شهرسازی شیروان گفت: عملیات اجرایی طرح بازآفرینی شهری که از پارسال با 13 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی آغاز شده بود در دهه فجر امسال به پایان رسید.
شهرداری یزد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
جمال الدین عزیزی شهردار یزد به اتفاق سهراب شکر بیگی مدیر کل دیوان محاسبات استان از پروژه بازارچه صنایع دستی یزد بازدید کرد. این بازارچه با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال تکمیل و آماده بهره برداری می باشد که در راستای حمایت از صنایع دستی و همچنین بازآفرینی بافت های ارزشمند و تاریخی شهری در ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
صبح امروز با حضور استاندار کردستان مدرسه 9 کلاسه ننله که در قالب طرح بازآفرینی شهری ساخته شده بود، افتتاح شد.