چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۱:۲۴Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازآفرینی شهری»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سازمان نوسازی شهر تهران "برنامه تأمین مسکن شهر تهران" را تهیه کرده که بر اساس آن بخش عمده نیاز شهر تهران به مسکن از طریق نوسازی بافت های فرسوده و مابقی نیز با نوسازی پلاک های ناپایدار واقع در سایر بخش های شهر تأمین خواهد شد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از ابلاغ تسهیلات 8 هزار واحد تسهیلات برای نوسازی بافت های فرسوده خبر داد و گفت: تسهیلات تا 300 میلیون تومان با نرخ سود 9.5 درصد پرداخت می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: ساخت 160 واحد مسکونی طرح اقدام ملی در فرخشهر کلید خورده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون شهرسازی و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری، گفت: به مرور زمان برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن پیامک جهت تکمیل پرونده ارسال می شود و اگر شخصی تاکنون پیامک دریافت نکرده است به دلیل رد درخواست آن ها نیست بلکه با توجه به بالا بودن تعداد افراد ...
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: سرنوشت محلات کمتر برخوردار باید به دست جوانان همین محلات تغییر یابد و نیاز است مشارکت مردم محلات را در نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده و کمتر برخوردار جلب کنیم، شرکت نیز وظیفه دارد ساکنان را در راستای تحقق این مهم توانمند کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان شهردار نهاوند گفت: متاسفانه تاکنون بازآفرینی شهری در نهاوند مورد توجه قرار نگرفته است و به زودی املاک واجد ارزش در این شهر تعیین تکلیف می شوند.
خبر دیشموک   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
نشست ستاد بازآفرینی شهری با حضور صادق خلیلیان، استاندار خوزستان، علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد آئینی، معاون وزارت راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و جمعی از مسئولان در محل استانداری خوزستان برگزار شد. ...
خبر روز   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا زنگنه سرپرست شهرداری رامهرمز گفت،اجرای عملیات آسفالت معابر شهری در محله های بافت فرسوده بزودی آغاز می شود. فرشید فرجی/به گزارش خبرنگارخبرروز با پیگیری های صورت گرفته وتلاش مجدانه شهرداری وشورای اسلامی شهر کار آسفالت این مناطق به مساحت 14300 مترمربع از محل اعتبارات بازآفرینی شهری و 43000 متر ...
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
با حضور معاون وزارت راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از بافت های فرسوده شهرستان آبادان و همچنین پروژه دفع آب های سطحی در سلیچ غربی بازدید به عمل آمد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری گفت:فرصت جذب تسهیلات برای یکهزار واحد مسکونی در محدوده بافت فرسوده آبادان در نظر گرفته شده است.
سلام نو / رهیاب   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۷:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
نشست علمی و تخصصی با عنوان " آمایش سرزمین و دگرسازی بینش و کنش برای مواجهه با پدیده اسکان غیررسمی " در مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری برگزار خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه منازل ساکنان مناطق کم برخوردار و فرسوده سقف لرزان و ناپایداری دارند گفت:این شرایط خطر جانی برای ساکنان آنها در پی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
متقاضیان تسهیلات بافت فرسوده درچهارمحال و بختیاری در سامانه بازآفرینی شهری ثبت نام کنند
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان از آغاز اجرای طرح ساماندهی محلات کم برخوردار استان در قالب طرح ملی بازآفرینی شهری خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- سرپرست اداره تشکل های حرفه ای و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: در زمان حاضر یکهزار و 685 هکتار بافت ناکارآمد در 12 شهر این استان شناسایی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۸:۵۳    
همدان- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قرار نیست ستادهای بازآفرینی شهری در سطح استان ها به صورت فرمایشی برگزار شود و خروجی نداشته باشد بلکه این ستادها محل تشریک مساعی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۷:۳۱    
ایسنا/همدان معاون وزیر راه و شهرسازی ایران گفت: با توجه به ظرفیتی که در محلات محدوده بازآفرینی شهری وجود دارد، سالانه 150 هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در بافت فرسوده و کم برخوردار ساخته شود.
استاندار کردستان ضمن اشاره به تلاش برای خدمت به مردم این استان، گفت: تمامی نهادها و ادارات دولتی که سهمی در ستاد بازآفرینی شهری به عهده دارند، باید به صورت فعال در این راستا مشارکت داشته باشند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۹:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی ایران گفت: 300 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود 9.5 درصد به مناطق کم برخوردار و بافت های فرسوده پرداخت خواهد شد.
جماران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار همدان با بیان اینکه 28 روستا در همدان فاقد دهیاری هستند،گفت:در شهر همدان روی توانمندسازی پنج نقطه کار و 55 میلیارد تومان هزینه شده است. به گزارش جماران به نقل از ایسنا ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
گروه استانها- استاندار همدان گفت: در ستاد بازآفرینی شهری استان همدان، دو موضوع مهم یعنی بازسازی بافت های فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- استاندار همدان با بیان اینکه در بحث فرآیند صدور پروانه ساخت ساختمان باید بازنگری صورت گیرد گفت: با هماهنگی صورت گرفته با شهرداری های استان، مصوبه ای تنظیم می شود تا زمان صدور پروانه ساخت ساختمان به یک ماه کاهش یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- سیل اخیر در استان هرمزگان روی دیگری نیز داشت و پرده از فقر و انبوه مشکلات حاشیه نشینان این استان برداشت، آنچه مورد تاکید این است ذکر این مطلب است که هرمزگان به بازآفرینی شهری و روستایی نیاز دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان سرپرست فرمانداری ویژه ملایر با اشاره به اجرای پنج پروژه شاخص بازآفرینی شهری در ملایر، مطرح کرد: تاکنون چهار میلیارد تومان برای پروژه مرکز درمانی سرجو هزینه شده و تکمیل 40 درصد باقیمانده پروژه، نیازمند مساعدت و پیگیری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۴:۵۸    
گروه استان ها - مسئولان استان کردستان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری از معاون وزیر راه و شهرسازی خواستار تأمین قیر رایگان برای آسفالت نواحی منفصل شهری شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۴:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: 20درصد مساحت شهرهای کشور محلات ناکارآمد و کمتر برخوردار بوده که 30درصد جمعیت کشور در این مناطق ساکن هستند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۳:۱۸    
مدیرکل راه و شهر سازی جنوب کرمان از انعقاد تفاهم نامه واگذاری قیر رایگان به شهرداری رودبار جنوب خبرداد و گفت: هدف ما این است محلات هدف بازآفرینی شهری بتوانند از این اقدام بهره مند شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در جلسه مجمع عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: معتقدم محرومیت زدایی کامل از محلات کمتر برخوردار نیاز به اجرای 13 هزار پروژه دارد.
موج   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۵:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهرهمدان گفت: در بررسی لایحه بودجه اصلاحیه متمم سال 1400واقعی کردن بودجه با توجه به منابع درآمد، توجه به مباحث فرهنگی ،اجتماعی ،مذهبی و توجه به بازآفرینی شهری تعمیرونگهداری سازه هاو تاسیسات شهری ... مورد توجه قرار گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی سامانه ثبت درخواست رفع اختلاف ها و مشکلات ملکی و ثبتی در اسرع وقت خبر داد و گفت: با راه اندازی این سامانه، اجرای طرح نهضت ملی مسکن در محلات کمتر برخوردار و هدف بازآفرینی شهری شتاب می گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۴۴    
معاون بازآفرینی شهری راه و شهرسازی استان قزوین گفت: تسهیلات بازآفرینی بافت های فرسوده دو نیم برابر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه 40 پروژه در بافت های فرسوده استان تعریف شده است، گفت: از این تعداد 20 پروژه مربوط به مرکز استان و بیش تر در منطقه غرب شهرکرد قرار دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین از وجود هزار و 438 هکتار بافت فرسوده در استان خبر داد که 500 هکتار آن متعلق به شهر قزوین است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
قصرشیرین - ایرنا - معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: از مجموع 576 واحد مسکن مهر شهید شیرودی سرپل ذهاب که در زلزله آبان سال 96 آسیب دید تاکنون 504 واحد تکمیل شده و به مالکان تحویل داده شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون مسکن و بازآفرینی شهری راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از 274 واحد مسکونی سازمانی این ارگان 267 واحد دارای سکنه است، گفت: مواردی از این دست که فردی بالای 10 سال در این منازل سکونت داشته و حتی اجاره بها پرداخت نکرده باشد در استان داریم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان شهردار ملایر با بیان اینکه وام 250 میلیون تومانی به ساخت و سازهای محلات هدف بازآفرینی شهری تعلق می گیرد، گفت: با پیگیری های شورای اسلامی شهر و شهرداری ملایر شرایط و تسهیلات ویژه ای برای ساخت و ساز واحدهای مسکونی در محلات کمتر برخوردار ملایر، مهیا شد.
رئیس ستاد هماهنگی بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: در سالجاری حدود 100 نفر از افراد در معرض آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه شهرهای زاهدان و زابل آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند و برای ایجاد اشتغال پایدار به بازار کار هدایت شدند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
حسین عبداللهی در مصاحبه با برنامه گفتگوی اقتصادی ، بافت فرسوده را به عنوان یک معضل بالقوه برای هر شهر عنوان کرد و گفت: مسئله مهم این جاست که باید به بافت فرسوده به عنوان یک سیاست گذاریِ عمومی توجه کنیم. ...
رئیس اداره پیشگیری از جرایم اقتصادی قوه قضائیه در سفر به سیستان و بلوچستان از نزدیک از پروژه های بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی این استان در زاهدان بازدید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره بازآفرینی شهری اداره کل راه شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری اختصاص قیر رایگان به ارزش 30 میلیارد ریال برای اجرای طرح های عمرانی به شهرداری میاندوآب به تصویب رسیده است.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان ضمن تشریح پروژه های فعال بازآفرینی شهری این استان اذعان داشت: در حال حاضر جمعیتی بالغ بر 450 هزار نفر در بافت های حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی استان اصفهان سکونت دارند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۵:۰۰    
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد بازآفرینی شهری را زمینه ساز دسترسی به شهری تاب آور دانست و گفت: باید در گام نخست همراهی و مشارکت مردم و نخبگان محلی در این مجموعه وجود داشته باشد زیرا بازآفرینی با سه رکن سازمان ها، سمن ها و جامعه محلی و بخش خصوصی قابل اجرا است.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: تا پایان سال برای 25 هزار واحد مسکن احداثی در بافت های فرسوده تسهیلات کم بهره پرداخت می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران از اجرای 13 پروژه بازآفرینی شهری در استان مازندران با پیشرفت فیزیکی قابل توجه خبر داد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: 2 هزار و 20 محله بافت فرسوده شهری صاحب خانه هلال، امداد، رضوی، برکت و... می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۴:۱۹    
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شهر همدان در بحث بازآفرینی شهری و توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی در جایگاه خوبی قرار دارد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۱:۵۷    
شهردار سمنان گفت: امنیت به عنوان یکی از شاخص های دستیابی به کیفیت زندگی، مفهومی است که تاثیر فراوانی بر سطح رضایتمندی شهروندان و ساکنان محله های مسکونی دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۱:۴۹    
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس در دیدار با معاونان وزارت راه و شهرسازی خواستار تامین اعتبار طرح بازآفرینی شهری خلخال به میزان 4 میلیارد تومان و پرداخت مطالبات شهرداری شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۰:۵۷    
رئیس اداره مطالعات و برنامه ریزی شهری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: به منظور نوسازی بافت فرسوده در کنار نقش آفرینی دولت، شهرداری و شورای اسلامی شهر، باید بخش خصوصی را نیز در پروسه بازآفرینی شهری با استفاده از بسته های تشویقی وارد کنیم.