پنجشنبه ۱۸ آذرساعت ۰۸:۳۷Dec 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار مسکن»

قیمت های پیشنهادی فروش در گران ترین منطقه بازار مسکن در آذر ماه تغییر محسوسی نسبت به آبان نداشته است اما معدود فروشندگان واحدهای نوساز در اعلام قیمت مسیر دیگری را در پیش گرفته اند.
پایگاه خبری گسترش   ۸ ساعت پیش    
فشار بر مستاجران 3 برابر خریداران مسکن شد. روند بازار مسکن و اجاره شهر تهران در هشتمین ماه سال کاملا متفاوت از نخستین ماه سال شده است.
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۷:۰۱    
در پی اعلام بانک خلق چین نسبت به کاهش 0.5 درصدی نرخ ذخیره مورد نیاز (RRR) بانک های تجاری، روند بازار میلگرد و به دنبال آن بازار مسکن تغییر کرده است. در واقع، این امر تا کنون رشد قیمت میلگرد و در کنار آن بهبود ساخت و ساز مسکن و روند صعودی بازار آتی را به دنبال داشته است.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۳:۰۳    
برچسب ها آمارهای غلط بانک مرکزی ایجاد نابسامانی و افزایش قیمت ها ستاد ملی مقابله با کرونا شوک به بازار مسکن برچسب ها
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۵۶   + ۳۰ سایت دیگر  
خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان: مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری گفت: بانک مرکزی با ارائه آمار های غلط در حوزه بازار اجاره، خرید و فروش باعث وارد شدن شوک به بازار مسکن می شود. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: اطلاعات دریافتی از تازه ترین فایل های عرضه شده به بازار معاملات خرید و فروش واحد های مسکونی در شهر تهران، جنس غالب عرضه به این بازار در روز های اخیر را نشان می دهد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: بازارها نسبت به افزایش پیش بینی ناپذیری های ناشی از موج های پی در پی دلار نگران هستند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۳:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مصطفی قلی خسروی، رییس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است گزارش های منتشره بانک مرکزی و مرکز آمار وضعیت بازار مسکن را متشنج کرده است.
طلاعات دریافتی از تازه ترین فایل های عرضه شده به بازار معاملات خرید و فروش واحد های مسکونی در شهر تهران، جنس غالب عرضه به این بازار در روزهای اخیر را نشان می دهد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۸:۳۸    
کارشناسان به تازه واردها هشدار دادند که بازار سرمایه برخلاف برخی از بازارها در کوتاه مدت سودهی لازم را ندارد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: در حوزه مسکن، تجربه تامین مالی متفاوت خواهد بود در نظر داریم که از ظرفیت های خارجی در این زمینه استفاده کنیم و منتظر خبرهای خوبی در این زمینه باشید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۲:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
عصرما : جواد امام در واکنش به آمار و ارقامی که روزنامه کیهان در گزارش امروز خود از وضع تورم بازار مسکن پایتخت مدعی شده، می گوید: مسکن ارزانی که کیهان از آن می گوید، احتمالاً مثل گوجه فرنگی ارزان محل زندگی آقای احمدی نژاد است!
وزیر اقتصاد گفت: در حوزه مسکن، تجربه تامین مالی متفاوت خواهد بود، در نظر داریم که از ظرفیت های خارجی نیز در این زمینه استفاده کنیم تا تکنولوژی هایی را برای ساخت مسکن بیاورند و منتظر خبرهای خوبی در این زمینه باشید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۰:۲۷   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است گزارش های منتشره بانک مرکزی و مرکز آمار وضعیت بازار مسکن را متشنج کرده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۰:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نتایج یک نظرسنجی درباره مقصد (بازار) مورد علاقه ایرانی ها برای سرمایه گذاری نشان می دهد، اولویت شماره یک افراد برای سرمایه گذاری، بازار زمین و مسکن است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۹:۳۰    
اقتصاد نیوز : برخی مدعی بودند که دلار در روز دوشنبه کانال 31 هزار تومان را هم تجربه کرده، این درحالی بود که بازیگران اصلی بازار تاکید دارند شاید در قیمت های آنلاین رقم 31 هزار تومان ثبت شده اما معاملات دلار همچنان در کانال 30 هزار تومان صورت می گیرد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۷:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
آرمان ملی: بازار مسکن در آبان ماه با افزایش قابل توجه معاملات همراه بوده است به گونه ای که میزان معاملات علاوه بر رشد 33.5 درصدی نسبت به ماه قبل رشد 63.5 درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است. در واقع بازار مسکن بر اساس آمار بانک مرکزی نسبت به سال گذشته متوسط رشد 17 ...
تیتر20   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۶:۱۵   + ۴۳ سایت دیگر  
در خصوص جزئیات این طرح گفته شده: با توجه به اینکه بسیاری از افراد توان خرید یک واحد مسکونی به صورت کامل را ندارند، اما در عین حال نمی خواهند سرمایه گذاری در بخش مسکن را از دست بدهند، لذا خرید متری مسکن به اقشار مختلف جامعه کمک می کند تا با پس انداز های اندکی که دارند، وارد بازار مسکن شوند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۷:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
فرارو: منطقه پنج محبوب ترین نقطه تهران بین خریداران مسکن است. در ماه گذشته هزار قرارداد خرید و فروش در این منطقه رخ داده در حالی که ارزان ترین منطقه تهران شاهد 192 قرارداد و منطقه 19 تنها شاهد 52 قرارداد بوده است. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۷:۲۰   + ۳۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار مسکن معتقد است: به نتیجه نرسیدن مذاکرات لغو تحریمها در اول باعث اثرات افزایشی بر بازار ارز و به تبع آن سایر کالاها از جمله ملک می شود؛ البته آنطور نیست که مثل سال گذشته شاهد رشد سنگین قیمت مسکن باشیم.
احتساب   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۴:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
احتساب - فعالان بازار مسکن از کاهش قیمت های پیشنهادی املاک در نیمه جنوبی شهر خبر می دهند . به گزارش کیاست به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، تازه ترین تحقیقات میدانی انجام شده از فعالان و واسطه های بازار مسکن نشان می دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
توقف عرضه زمین، شروع محدودیت برای مهمترین نهاد مسکن بود که در طی 3 دهه بعد مقدمات افزایش قیمت نجومی مسکن را مهیا کرد و پس از توقف عرضه زمین از سال 72 بهای زمین رشد قابل توجهی داشته است.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۰:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
چند روز پس از انتشار گزارش بانک مرکزی در خصوص تحولات بازار مسکن پایتخت، مرکز آمار نیز به بررسی شاخص قیمت املاک مسکونی در تهران پرداخت. به گزارش اعتماد، آن چیزی که در هر دو گزارش خودنمایی می کند، بدتر شدن وضعیت برای خانه دار شدن افراد و البته بی اثر بودن پرداخت وام مسکن است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۰:۲۱    
بازار مسکن دومین بازار سودآور در شش ماهه نخست امسال بوده است. در طی نیمه نخست امسال در بین چهار بازار مالی طلا، دلار، مسکن و بورس، بیشترین میزان افزایش قیمت را دلار داشته است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیر انجمن انبوه سازان کشور با بیان اینکه بازار مسکن همچون سایر بازار ها از نتیجه مذاکرات وین متاثر خواهد شد، گفت: شرکت های سیمانی تلاش دارند از طریق ابزار های رسانه ای شوک قیمتی را به بازار مصالح ساختمانی وارد کنند و قیمت سیمان را افزایش دهند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: اگرچه دلار این روزها بسیاری از بازارها را در موقعیت انتظار و سردرگمی قرار داده اما بازار سهام در شرایط متعادلی به سر م یبرد.
اقتصاد آنلاین / تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۲:۴۹   + ۳۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه رشد نسبی معاملات و قیمت مسکن در آبان ماه اهمیت چندانی ندارد گفت: اگر برجام به نتیجه برسد احتمالا بازار ملک به رونق نسبی می رسد اما ظرفیتی برای رشد سنگین قیمت ندارد.
اقتصاد آنلاین / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
بازار مسکن تهران به شکل آشکار با دوقطبی تورم ملکی مواجه شد. با وجود رشد نزدیک به 50درصدی حجم معاملات مسکن در جنوب پایتخت، قیمت میانگین در این مناطق نه تنها افزایش ماهانه پیدا نکرده که حدود نیم درصد کاهش یافته است. در پنج منطقه شمالی شهر اما تورم ماهانه مسکن در آبان حدود 4/ 1 درصد شد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بازار مسکن در آبان امسال رشد قابل توجه معاملات را تجربه کرده است و جالب اینکه در منطقه ای پر مشتری تهران کاهش قیمت مسکن رخ داده است! این اتفاقات بازار به چه معناست و بازار به چه سمت و سویی خواهد رفت؟
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۱۵    
بازار مسکن دو رکورد جدید امیدوار کننده در آبان ماه به ثبت رساند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
فرهنگی: بازار مکسن را عملا نمی شود دستوری اداره کرد. اکنون دولت با ریل گذاری مجلس به بخش تولید مسکن وارد شده است که بسیار در بازار تاثیرگذار خواهد بود و قیمت ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۲۲   + ۲۵ سایت دیگر  
ایسنا: نزدیک شدن فاصله نرخ های پیشنهادی با قیمتهای قطعی در بازار مسکن در کنار افزایش نسبی معاملات نسبت به سال گذشته می تواند نشان دهنده رسیدن قیمت مسکن به کف، پذیرش رکود از سوی مالکان و ورود تدریجی تقاضای مصرفی به این بازار باشد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۰    
گرگان- سوداگری در بازار مسکن نخستین عامل گرانی بی حساب و کتاب مسکن است این بخشی از یادداشت وحیدحاج سعیدی، فعال اقتصادی برای بازار گلستان است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
در آبان ماه بازار مسکن کمی رونق گرفت و برخلاف آبان ماه های 6 سال گذشته معاملات مسکن رشد قابل توجهی داشت . در این ماه بیش از 7 هزار معامله مسکن به ثبت رسید . رشد متوسط قیمت مسکن حدود 1.2 درصد بود که 9 منطقه نیز عقب نشینی قیمت نسبت به مهرماه داشتند .
شادا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مرتضی زمانیان اقتصاددان اعتقاد دارد سیاست مالیات بر عایدی سرمایه به سه دلیل باید مورد توجه دولت جدید قرار بگیرد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- احمدرضا سرحدی کارشناس بازار مسکن در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه طی دو ماه اخیر رکود بازار مسکن تشدید شده است، اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت مسکن که طی سه سال اخیر رخ داده، قدرت خرید مردم با کاهش بسیار زیادی روبرو بوده ...
بانک ها بخش اعظم تسهیلات را در خرید مسکن و بنگاه داری نیز خرج می کنند در واقع بعداز افزایش تقاضای مسکن و بالطبع بالا رفتن قیمت آن، بعد از دو سه سال بانک با تجدید ارزیابی قیمت مسکن 300 درصد سود شناسایی وکسب می کند! این فعالیت های سوداگرایانه در بازار مسکن سکه و ارز موجب نتایج مخرب می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : طبق محاسبات نرخ سود واقعی در اوراق تسه به 22.4 درصد رسیده و نسبت به هفته قبل صعودی 0.2 واحد درصدی داشته است.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
فرارو - خانه هایی با عمر کمتر از پنج سال در هشتمین ماه امسال سهم 32 درصدی از کل معاملات پایتخت را به خود اختصاص دادند. در حالی که پنج سال پیش در همین موقع سهم این خانه ها از کل معاملات به 47 درصد می رسید ...
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
این روزها که از یک طرف خبر حضور ده ها هزار ایرانی در ترکیه برای حضور در بازارهای بلک فرایدی منتشر شده و از سوی دیگر اخبار دال بر سرمایه گذاری دامنه دار ایرانیان در بازار مسکن ترکیه رسانه ای می شود، بد نیست نگاهی به مسیری که اقتصاد این کشور در حوزه تصمیم سازی های کلان طی می کند انداخته شود ...
اقتصاد آنلاین / فرادید   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
منطقه 6 تهران واقع در محدوده مرکزی شهر را می توان به عنوان یکی از کانون های اصلی عرضه آپارتمان های قدیمی و بدون امکانات برای فروش در مقطع زمانی فعلی معرفی کرد.
اقتصاد آنلاین / بازتاب   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۶   + ۴۱ سایت دیگر  
شش منطقه از شهر تهران که محدوده سکونتی اقشار متوسط و بالا محسوب می شود در بین مناطق 22 گانه حدود نیمی از معاملات مسکن را به خود اختصاص می دهد؛ تعداد قراردادهای خرید و فروش در یکی از مناطق مذکور (منطقه 5) به تنهایی از هفت منطقه جنوبی تهران بیشتر است.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۰   + ۶۷ سایت دیگر  
بررسی رشد متوسط قیمت مسکن در سال جاری حاکی از کند شدن آهنگ این شاخص است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
نرخ تورم ملکی هشت ماه اول 1400، مهم ترین سند تفاوت بازار مسکن امسال با دوره سه سال گذشته -عصر جهش- است که کمترین سرعت رشد قیمت را نشان می دهد. با این حال، ماندگاری این وضعیت، ورود به فضای بهتر یا برگشت به وضعیت قبلی، به یک معادله خارجی حاوی دو متغیر، بستگی دارد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره انجمن انبوه سازان گفت: نهضت ملی مسکن نه در کوتاه مدت بلکه در طولانی مدت تأثیرات مثبتی را بر بازار مسکن خواهد داشت.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۴:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
روند ساخت و ساز مسکن سیر نزولی گرفت و با وجود اینکه معمولا نیمه اول سال بازار مسکن و ساخت و ساز رونق می گیرد، گزارش مرکز آمار نشان می دهد که در فصل بهار امسال وضعیت ساخت و ساز از زمستان سال گذشته بدتر بود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۰:۲۵    
مسعود سعادتمند کارشناس بازار مسکن بازار مسکن، این روزها شرایط خاصی را تجربه می کند که هرچند قابل پیش بینی بود، اما برای عموم مردم از یک سو و برای فعالان و سرمایه گذاران در این بخش از سوی دیگر، نامطلوب است ...