پنجشنبه ۲۶ فروردینساعت ۱۰:۱۶Apr 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار مسکن»

دنیای اقتصاد   ۱۰ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد در یک وبینار سه ساعته به معرفی بازیگردانان بازار مسکن در سال 1400 و تشریح نقش هر کدام از آنها خواهد پرداخت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
از روز نوزدهم فروردین عملیات ثبت املاک مسکونی در سامانه اعلامی وزارت راه و شهرسازی توسط مالکان کلید خورده است.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۱:۳۷    
یکی از شاخص های غیر رسمی اقتصاد ایران که بیانگر حال و روز شرایط حاکم بر کشور است، شاخص های مرتبط با بازار مسکن تلقی می شوند اما متاسفانه به دلیل ضعف آمار و اطلاعات در کشور قادر به مشاهده برخط شاخص های بازار مسکن ایران نیستیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
پورابراهیمی، رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب: مالیات بر خانه های خالی می تواند بازار مسکن را هم در بخش ساخت و ساز و هم در بخش اجاره به تعادل برساند.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۷:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، شفافیت را یکی از عوامل مهم نوسان در بازار مسکن دانست. *** راه اندازی سامانه اسکان و مسکن به گزارش خبرگزاری صنایع ، پروانه اصلانی با اشاره به راه اندازی سامانه اسکان و مسکن، اظهار داشت: ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۷:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: نبود شفافیت یکی از عوامل مهم نوسان در بازار مسکن است و متأسفانه عموماً افراد تمایلی به ارائه اطلاعات اموال خود ندارند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مالیات بر خانه های خالی می تواند بازار مسکن را هم در بخش ساخت و ساز و هم در بخش اجاره به تعادل برساند.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۰۷    
کیمیا نجفی شاید در گذشته با کمی پس انداز و یا وام مسکن می شد خانه ای را خرید اما رشد قیمت افسارگسیخته ملک طی سال های اخیر صاحب خانه شدن را به رویایی دست نیافتنی تبدیل کرده است. ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: تلاش دولت برای سرکوب و دستکاری نرخ اجاره بهای خانه برای دومین سال باعث کاهش شدید کیفیت مسکن و بروز انواع پدیده های موسوم به بدمسکنی در کشور شده است.
طبق قانون مالیات بر خانه های خالی در صورتی که صاحبان و ساکنان خانه، اطلاعات ملکی خود را ثبت نکنند از برخی خدمات عمومی و اجتماعی و اقتصادی محروم خواهند شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: با ثبت اطلاعات مربوط به مالکیت در سامانه اسکان و املاک و شناسایی خانه های خالی، بازار مسکن برای موسساتی که تا هزار واحد خانه خریده و برای سرمایه گذاری خالی نگه داشته اند پر ریسک شده و بازار مسکن از پول های سرگردان خالی می شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
محمد اسلامی پیش از ظهر امروز چهارشنبه 25 فروردین در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر درباره قیمت مسکن اظهار کرد: بازار مسکن دچار التهاب است و قیمت ها واقعی نیست امیدواریم این شرایط حباب گونه از بازار مسکن رخت بربندد و مردم بتوانند ثباتی را شاهد باشند ...
وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف از راه اندازی سامانه املاک و اسکان علاوه بر به دست آوردن اطلاعات جامع و کامل از وضعیت سکونتی و برنامه ریزی برای جریان پایدار تولید مسکن، رفع التهاب بازار مسکن از طریق جلوگیری از احتکار مسکن با ابزار جرایم مالیاتی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: با ثبت اطلاعات مربوط به مالکیت در سامانه اسکان و املاک و شناسایی خانه های خالی، بازار مسکن برای موسساتی که تا هزار واحد خانه خریده و برای سرمایه گذاری خالی نگه داشته اند پر ریسک شده و بازار مسکن از پول های سرگردان خالی می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: دولت هیچگونه چشم داشتی به منابع مالیاتی ندارد و قرار بر این است که منابع مالیات بر خانه های خالی در حوزه تامین مسکن استفاده شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: با ثبت اطلاعات مربوط به مالکیت در سامانه اسکان و املاک و شناسایی خانه های خالی، بازار مسکن برای موسساتی که تا هزار واحد خانه خریده و برای سرمایه گذاری خالی نگه داشته اند پر ریسک شده و بازار مسکن از پول های سرگردان خالی می شود.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان معتقدند بازار مسکن در یک سال اخیر با نوسانات قیمتی همراه بوده و همچنین این روند رکود بازار به دلیل افزایش بی رویه و غیر اصولی در قیمت ها است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در همین زمینه: 10 نکته کلیدی برای درج اطلاعات در سامانه املاک واسکان کشور
اقتصاد آنلاین / مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مالیات بر خانه های خالی می تواند بازار مسکن را هم در بخش ساخت و ساز و هم در بخش اجاره به تعادل برساند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
برآیند گزارش هایی که در سال گذشته از سوی نهاد های پژوهشی و آماری منتشر شده، گویای وضعیت نگران کننده بازار مسکن برای متقاضیان کم درآمد است. با وجود اینکه برخی مسوولان اقدام به تعیین سقف قیمتی برای واحد های مسکونی دارند و بیشتر بر سمت عرضه کننده برای کنترل قیمتی تاکید دارند ...
دولت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از این ماه شاهد افتتاح مداوم واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی خواهیم بود، گفت: سرعت پیشرفت این طرح به میزان مشارکت مردم بستگی دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
بررسی اطلاعات میدانی از بازار مسکن تهران بیانگر آن است که عرضه واحدهای مسکونی ملکی و اجاره ای در سال جدید بیش تر از گذشته شده و این امر می تواند زمینه کاهش قیمت مسکن را مهیا کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدرس علوم اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد با بیان اینکه اجرای درست قانون مالیات بر خانه های خالی، از سوداگری در بازار مسکن جلوگیری می کند، گفت: اگر فرآیند اجرای این قانون به درستی صورت بگیرد در واقع جراحی اقتصادی بوده و نتایج مفیدی را به دنبال دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس هیات مدیره انجمن انبوه سازان خراسان رضوی گفت: پیش بینی درباره آینده بازار مسکن بستگی به وضعیت سیاسی کشور و چگونگی اوضاع برجام دارد، اما تجربه سال های طولانی این موضوع را تثبیت می کند که امن ترین و بهترین منبع سرمایه گذاری در کشور مسکن است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۷:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- نگاهی به وضعیت و تحولات بازار معاملات مسکن در کلانشهر اصفهان نشان می دهد که صدور پروانه های ساختمانی از سال 98 افزایش یافته است، بیشترین پروانه ساختمانی صادر شده و معاملات مسکن در منطقه هشت و بیشترین میانگین قیمت خانه مربوط به منطقه 6 است و حدود 100 هزار خانه خالی دارد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۸:۴۷   + ۲۰ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار مسکن گفت: بعضی از برآوردها درخصوص کسری بودجه حدود 300 هزار میلیارد تومانی سال 1400 این پیغام را به کنشگران اقتصادی می دهد که احتمالا وضعیت تورمی در سال جاری تداوم پیدا خواهد کرد؛ بنابراین نمی توان انتظار داشت که قیمت مسکن کاهش پیدا کند اما با توجه به جهش سنگین دو سال گذشته ...
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۶:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
بازار رهن و اجاره مسکن در طول سه هفته گذشته از نخستین ماه سال بر اساس رفتار موجر و مستاجر در برخی مناطق مورد بررسی قرار گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۰:۰۶    
مسعود سعادتمند تحلیلگر بازار مسکن وضعیت اجاره نشین ها در کشور، روزبه روز بدتر می شود و این موضوعی نیست که از چشمان عموم مردم و سیاست گذاران دور مانده باشد. افزایش شدید قیمت مسکن از سال 97 تاکنون و تاثیرات آن بر بازار اجاره، منجر به بروز مشکلات جدی برای مستاجران شده است ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۹:۲۲    
همانند سال های گذشته هیچ برنامه مشخصی درحوزه مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد و دولتی ها به گفتار درمانی در این حوزه می پردازند و اتفاق مثبتی در حوزه ایجاد تعادل در حوزه مسکن رخ نخواهد داد مگر این که اتفاقات جدیدی در این بخش به وجودآید که بسیار کار دشواری است و این اتفاقات جدید نیزمنوط به ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۹:۲۰   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه تاکنون یک میلیون و 300 هزار خانه خالی شناسایی شده و لیست آن در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است، گفت: با تکمیل ثبت نام مردم در سامانه املاک براساس قانون جدید و اخذ مالیات، تلاطم در بازار مسکن فروکش می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۷:۴۰   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت:تاکنون 1 میلیون و 300 هزار خانه خالی شناسایی شده و لیست آن در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است و با اقدام تکمیلی ثبت نام مردم در سامانه املاک براساس قانون جدید مسلما تلاطم در بازار مسکن فروکش کرده و مردم آسایش پیدا خواهند کرد.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: بدنبال تنظیم بازار مسکن و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن هستیم.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۶:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی خالی در کشور شناسایی شده و فهرست آن در اختیار سازمان مالیاتی قرار گرفته است، سامانه ثبت املاک و اسکان را راهی برای تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن معرفی کرد. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۰۳    
مهدی سلطان محمدی اظهار داشت: یکی از عواملی که باعث افزایش قابل توجه قیمت دارایی های فردی شد انتظارات تورمی بالایی بود که در سال گذشته شکل گرفت .
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
7 سال از عمر تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی می گذرد و بالاخره دولت عزم خود را جزم کرده تا با اعمال نرخ های سنگین، دارندگان خانه های خالی را به عرضه این واحدها به بازار مسکن سوق دهد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: منافع سرمایه گذاران مسکن در این طرح به مخاطره نمی افتد بلکه برای خارج کردن پول هایی که در بازار مسکن سفته بازی ایجاد می کند، موثر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اسلامشهر- وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه بازار مسکن نیاز به آرامش دارد گفت: بازار مسکن لجام گسیخته نخواهد ماند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۱۸   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: منافع سرمایه گذاران مسکن در این طرح به مخاطره نمی افتد بلکه برای خارج کردن پول هایی که در بازار مسکن سفته بازی ایجاد می کند، موثر است.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: منافع عمومی در این اقدامات و ثبت اطلاعات محل سکونت و اطلاعات املاکی نهفته است و با این جریان به دنبال خروج سوداگران از بازار مسکن هستیم.
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
یک مقام مسئول در حوزه املاک با تشریح وضعیت بازار املاک تجاری از سقوط 30 درصدی قیمت مغازه ها و واحدهای تجاری خبر داد. به گزارش کاماپرس، سال 99 شاهد وضعیت ضد و نقیضی در بازار مسکن بودیم و به نظر می رسد این وضعیت در سالجاری نیز تداوم یابد ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، مسکن یکی از نیازهای مهم هر خانواده است و هر فردی نیاز به مسکن، چه شخصی و چه استیجاری دارد. ساخت مسکن با حداقل زیربنا در این شرایط سخت اقتصادی کار هر کسی نیست و دولت موظف است برای تامین مسکن مناسب و مستحکم برای مردم اقدام کند ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
وزارت راه و شهرسازی در تازه ترین تصمیم خود و به منظور اجرای قانون مالیات مستقیم، از مالکان و مستاجران خواست تا مشخصات محل سکونت خود را در سامانه املاک و اسکان به ثبت برسانند.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اختصاص 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت مسکن شهری روزهای خوبی در سال جاری برای ساماندهی بخش مسکن می توان متصور شد .
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۹:۲۸    
در سال جاری به طور تقریبی با تورم رکودی بین 10 الی 15 درصد مواجه خواهیم بود وبه دلیل شرایط اقتصادی، رکودی نیز بر حوزه مسکن و سایر حوزه ها شاهد خواهیم بود اما این که امسال نیزهمانند سال گذشته با جهش قیمتی افسار گسیخته مسکن مواجه باشیم به این صورت نیست. ...
افق تهران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
ثبت تحولات بازار مسکن نشان از رشد بی سابقه قیمت مسکن در40سال گذشته دارد.
اوشیدا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
بازار مسکن به عنوان یکی از بازارهایی که مورد توجه است در سال 1400 با عوامل مختلفی روبروست که می تواند در آن تاثیر گذار باشد
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ غلامرضا هوایی روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی این استان از جمله اقدامات در حال انجام را بجز طرح اقدام ملی مسکن، طرح مسکن اترک عنوان کرد و گفت: با عملیاتی شدن این طرح بازار مسکن در استان اشباع خواهد شد. ...
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
بازار مسکن |تهران : به گزارش اول فارس ، براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه به امکانات اطراف منزل و موقعیت آن قیمت های مختلفی را می بینیم در این گزارش سعی کردیم از هر منطقه 22 گانه تهران یک مورد قیمت مسکن و آپارتمان را با عمر بنای بین یک تا 10 سال و متراژ بین 40 تا 200متر گردآوری ...
سازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۱۵   + ۲۱ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار مسکن گفت: هم اکنون سه پارامتر رشد نسبی ساخت و ساز، رونق اقتصادی و رونق تولید ایجاد شده و با تأمل در معاملات مسکن مواجهیم اما نمی توان از واژه رکود استفاده کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: قیمت مسکن علی رغم رکود باز هم در اسفندماه سال گذشته در حال افزایش بود که نشان می دهد هیچ نظارت و کنترلی بر قیمت بازار مسکن نیست.