جمعه ۰۸ مردادساعت ۱۲:۴۷Jul 2021 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار مسکن»

تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: جبران عقب ماندگی و کمبودهای حوزه مسکن نیازمند تمرکز حداکثری یک وزارتخانه است که با انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی این مهم محقق می شود.
باشگاه خبرنگاران جوان : براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه به امکانات اطراف منزل و موقعیت آن قیمت های مختلفی را می بینیم در این گزارش سعی کردیم از هر منطقه 22 گانه تهران یک مورد قیمت مسکن را با عمر بنای بین یک تا 30 سال و متراژ بین 40 تا 200 متر گردآوری کنیم.
الف   ۲ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: قیمت آپارتمان در تهران با عمر بنای بین یک تا 30 سال را می توانید در این گزارش مشاهده کنید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی با اشاره به مشکل اصلی بخش مسکن که تامین زمین است، گفت: دولت باید زمین رایگان در اختیار مردم قرار دهد تا خود به ساخت و ساز اقدام کنند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
هفته گذشته قیمت هر پاکت 50 کیلویی سیمان در بازار آزاد از 60 هزار تومان به بیش از 100 هزار تومان رسید که این امر تاثیر بسزایی در قیمت نهایی ساختمان و بازار مسکن خواهد داشت.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
شیوع کرونا موجب شده است در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا قیمت مسکن به ویژه اجاره بها کاهش پیدا کند و صاحبخانه ها برای پیداکردن مستاجر نرخ های خود را کم کنند اما در ایران شرایط به طور کلی متفاوت شده و حتی خود دولت ضمن تایید افزایش قیمت ها ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس قیمت ها در بازار مسکن اصفهان و اطلاعات به دست آمده از سایت دیوار، لیستی از متوسط قیمت خرید و اجاره مسکن در برخی از محلات اصفهان و حومه به دست آمده است.
شادا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه اگر قصد داریم بازار مسکن کنترل شود باید در یک برنامه بلند مدت به سمت تولید مسکن پایدار و متعادل شدن عرضه و تقاضا حرکت کنیم گفت: موفقیت تعیین سقف اجاره بها در فصل جابجایی و نقل و انتقالات باید مورد بررسی دقیق تر قرار بگیرد.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۵۹    
رئیس اتحادیه مشاوران املاک ضمن اشاره به رکود کامل بازار معاملات مسکن گفت: در حال حاضر رکود بازار مسکن به دلیل تعطیلی حاصل از کرونا بیش از پیش شده و برخی از فعالین صنف مشاوران املاک برای کسانی که مجبور به جابه جایی هستند از طریق تلفن معامله می کنند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس داده ها و قیمت ها در بازار مسکن تهران، لیستی از متوسط قیمت خرید مسکن در برخی از مناطق جنوب و مرکز تهران تهیه شده است که می توان قیمت خانه در این مناطق را مقایسه کرد.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۲۹   + ۲۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای کمیسیون با طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی به دو وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی خبر داد. به گزارش پیام فوری به نقل از ایسنا، اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت: ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
ابوالفضل مشکینی در ارتباط زنده تلفنی با برنامه رویداد رادیو گفت وگو، در خصوص دیدار رئیس جمهور منتخب با فعالین تولید مسکن در کشور اظهار کرد: به نظر می رسد دولت تازه عزم خود را جزم کرده تا بازار مسکن را رونق ببخشد. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۳:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
کدهایی که رئیس جمهور منتخب درباره بحران قیمت ملک و تخریب قدرت خرید مطرح کرده است، به شکل مشروط می تواند باعث تشخیص صحیح صورت مساله شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۲۸   + ۱۷ سایت دیگر  
طرح های متعددی در خصوص بورسی شدن مسکن به گوش می رسد و برخی اظهارات مسئولان ناظر بر این نکته است که ورود مسکن به بورس می تواند در مهار قیمت این کالای سرمایه ای موثر باشد.
در طول یک سال اول پاندمی کرونا موجی از شهروندان آمریکایی به خرید مسکن رو آوردند اما خریداران بین المللی کاملاً معکوس این روند را دنبال کردند و از بازار مسکن آمریکا خارج شدند.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۴۸    
یکی از دغدغه های بسیار مهمی که افراد در زمان خرید خانه با آن مواجه هستند، بی ثباتی قیمت در بازار مسکن است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تابستان امسال، برخلاف سال گذشته جدا از گرانی در بازارهای مختلف، رکود حرف اول را می زند. به خصوص در بازار مسکن و در حالی که مستاجران نگران قیمت های جدید اجاره ها هستند، خرید و فروش چندانی رخ نمی دهد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۴۸   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: وزیر راه و شهرسازی عرضه سیمان در بورس را باعث سوداگری دانست و گفت: مخالفت خود را در دولت اعلام کردم و امیدوارم زودتر جلوی عرضه سیمان در بورس گرفته شود. ...
تجارت امروز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۱۴    
در حال حاضر همچنان تعداد فروشنده های بازار مسکن از خریداران به مراتب بیشتر است و این یعنی وزن انتظارات کاهنده قیمت از ناحیه متقاضیان خرید آن قدر بالا بوده که سبب شده فروشنده ها به بازار کم رونق فعلی ورود و آپارتمان های خود را عرضه کنند.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
با وجود اینکه فروشندگان مسکن نسبت به متقاضیان خرید، مصرتر هستند و اکنون در مجموع فروشنده های مسکن حضور پررنگ تری نسبت به خریداران در بازار دارند، اما کمبود آپارتمان نقلی فروشی در بازار مشکلی است که موجب می شود حتی معدود متقاضیان جدی خرید مسکن هم از نیل به هدف خود بازبمانند.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۷:۱۰    
خارگ نیوز: حل مشکلات و موانع ساخت انبوه مسکن بدون قطع کردن دست سوداگران و کنترل قیمت ممکن نیست. اگر فعالیت های سوداگرانه در بازار مسکن کنترل نشود شیرینی ساخت مسکن برای مردم از بین می رود.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
کیمیا نجفی محمود فاطمی عقدا، کارشناس بازار مسکن در خصوص افزایش قیمت سیمان و چالش های آن برای بازار مسکن گفت: بیشترین مصرف مواد ساختمانی در ساخت یک ملک ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۰:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بازار مسکن در تیر ماه در حالی تغییر رنگ داده و از سفید به خاکستری متمایل شده است که این موضوع نشات گرفته از دیدگاه سمت عرضه در بازار است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۰:۳۸    
زندگی مستأجری سخت است. آدمیزاد تا می خواهد با سنگ و در و دیوار خانه اش اخت شود، صاحبخانه هوس مستأجر جدید می کند، ترک کردن مداوم و چند سال یک بار همسایه ها، لزوم شناخت محل جدید سکونت و همسایه های جدید و در یک کلام؛ از صفر شروع کردن همه چیز، همیشه سخت است ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور منتخب در نشست ویژه بررسی الزامات ساخت مسکن تاکید کرد که دست دلالان باید از بازار سیمان و فولاد و سوداگری از بازار مسکن قطع شود. آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز دوشنبه در "نشست ویژه بررسی الزامات ساخت مسکن" با حضور مدیران و کارشناسان تراز اول حوزه مسکن ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۷:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
دولت باید کار را به بخش خصوصی بسپارد و فقط در عرصه هدایت، حمایت و نظارت حضور جدی و موثر داشته باشد و در حوزه تامین مصالح ساختمانی بالاخص در حوزه فولاد و سیمان، باید دست دلالان قطع و به موازات تولید مسکن، دست سوداگران از بازار مسکن کوتاه شود چراکه ساخت مسکن بدون کنترل سوداگری، نتیجه نمی دهد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۷:۲۱   + ۹۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور منتخب در نشست ویژه بررسی الزامات ساخت مسکن تاکید کرد که دست دلالان باید از بازار سیمان و فولاد و سوداگری از بازار مسکن قطع شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۵:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن با اشاره به اینکه چنین افزایش های سرسام آوری در بازار مصالح ساختمانی و همچنین بازار فولاد، دو علامت مهم به بازار مسکن می فرستد، بیان کرد: با توجه به رشد سرسام آور بهای فولاد و سیمان دو سیگنال به بازار مسکن ارسال می شود ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۳۵    
کسب و کار نیوز- در حالی کلاهبرداران در بازار مسکن عنوان می کنند که طرح مسکن ملی اقساطی همان طرح مسکن ملی دولت است که معاون وزیر راه این اقدام را تله ای برای فریب مردم عنوان کرده است ...
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۰۸    
تمامی عوامل در بازار دست به دست هم داده اند تا شاهد رکود شدید بازار مسکن در چهار سال گذشته باشیم. دولت جدید چالش بزرگی در خصوص رکود بازار مسکن دارد. این رکود تورمی در کنار سایر فاکتورهای مالی باعث شده تا حل معضل مسکن در بازه کوتاه مدت دور از انتظار به نظر بیاید.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۱    
افزایش دوبرابری میانگین قیمت خرید مسکن از سال گذشته تا کنون، رویای خانه دار شدن قشر متوسط جامعه از نظر درآمدی را از بین برد، از همین رو، دولت منتخب در فصل رکود بازار مسکن می تواند با کارشناسی دقیق و تشکیل اتاق فکر نخبه و عملگرا در بحث مسکن ورود کرده و ترمز تورم افسارگسیخته بازار مسکن را بکشد.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۳۶   + ۲۳ سایت دیگر  
در شرایطی که تقاضا برای بازسازی واحدهای مسکونی به دلیل رکود بازار مسکن افزایش یافته است، بانک مسکن یک امکان ویژه برای کمک به متقاضیان و مشتریان در طرح های تسهیلاتی خود قرار داده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
در اواسط بهار امسال وزیر راه و شهرسازی مدعی شده بود قیمت مسکن حباب دارد و باید منتظر ارزانی قیمت مسکن بود. با این حال روند قیمت مسکن از خرداد ماه امسال مجددا در گزارش های بانک مرکزی صعودی گزارش شده است.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۱۸    
اولاد کارشناس اقتصادی، زاوه عضو هیئت علمی پژوهشکده وزارت راه، مسکن و شهرسازی و عبداللهی کارشناس حوزه مسکن با حضور در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا به بررسی دستگاه های اقتصادی و دولت آینده پرداختند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۱۶    
دنیای اقتصاد: واسطه های ملکی می گویند هر روز بر تعداد آپارتمان هایی که برای فروش به بازار مسکن عرضه می شود، افزوده می شود و برخی از فروشندگان انصرافی در ماه های گذشته، طی تیر ماه به بازار بازگشته اند.
صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به اطلاعات و قیمت ها موجود در بازار مسکن تهران، برای اجاره نشینی در مناطق شرق تهران چقدر هزینه لازم است؟
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۰:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: واسطه های ملکی می گویند هر روز بر تعداد آپارتمان هایی که برای فروش به بازار مسکن عرضه می شود، افزوده می شود و برخی از فروشندگان انصرافی در ماه های گذشته، طی تیر ماه به بازار بازگشته اند.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - وزارت راه و شهرسازی آخرین آماده باش مالیاتی را به صاحبان خانه های خالی اعلام کرد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۰:۳۸    
حسن رضایی یکی از تراژیک ترین نتایج مدیریت دولت روحانی بر ارکان مختلف کشور را حتماً باید در حوزه مسکن دنبال کنیم. حوزه ای که شاید بتوان آن را در صدر آن فهرست کذایی هم قرارداد! تسلط دوگانه رکود و تورم بر بازار مسکن طی هشت سال مدیریت دولت روحانی ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به اطلاعات و قیمت ها موجود در بازار مسکن تهران، برای اجاره نشینی در مناطق شرق تهران چقدر هزینه لازم است؟ لیستی از متوسط قیمت اجاره ماهانه مسکن در برخی از محلات شرق تهران به دست آمده است.
اقتصاد آنلاین / فرادید   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۷   + ۷۶ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از 399 محله تهران در 250 محله اصلا معامله ای انجام نمی شود گفت: حتما اگر تلاطمی در بازارهای موازی ایجاد شود، اثراتش در بازار مسکن کمتر خواهد بود و ثبات از واکنشهای فعلی این بازار قابل انتظار است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۴:۵۰   + ۳۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: بازار مسکن همواره مترصد ایجاد ثبات اقتصادی و سیاسی بوده و بر این اساس در دولت آینده انتظار افزایش حجم ساخت وساز و رونق نسبی معاملات را داریم؛ تورم مصالح ساختمانی هم تاثیری در این بخش ندارد، زیرا سهم بالایی از قیمت تمام شده را به خود اختصاص نمی دهد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
افشاگری رئیس انجمن سیمان از بازار این کامودیتی در یک سال اخیر، شوک تکان دهنده ای در بازارمسکن ایجاد خواهد کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۳:۳۷    
کیلید علاوه بر کمک هایی که به فرآیند خرید و فروش املاک تهران می کند، توسعه کسب وکار مشاورین املاک را نیز در دستور کار قرارداده و به افزایش فعالیت آنها کمک می کند. همچنین کیلیدپرو"kilidpro" نیز به بهترین شکل، تمام فعالیتهای مشاورین املاک را ساماندهی کرده و به افزایش فعالیت آنها کمک می کند.
اقتصاد آنلاین / پول پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
غلامرضا شریعتی عضو کمیسیون عمران مجلس معتقد است که طرح فروش متری مسکن در بورس کالا می تواند از بهترین روش های سرمایه گذاری در بازار مسکن باشد به طوریکه علاوه بر هدایت سرمایه ها به رشد تولید و تامین مالی سازندگان و خانه دار شدن مردم با سرمایه گذاری های خرد و در طول زمان کمک کرده و آنرا تسهیل می کند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۰۰   + ۴۱ سایت دیگر  
این روز ها با تعطیل شدن چند روزه کلان شهر تهران و البرز بازار مسکن هم تحت تاثیر قرار گرفته و همین خود باعث شده قیمت ها در این بازار مسکن....
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: وزارت راه وشهرسازی، آمار های بانک مرکزی از بازار مسکن و تسری آن به کل بازار را قبول ندارد و رشد 3 درصدی قیمت مسکن در خردادماه را ناشی از بورس بازی در چند منطقه پایتخت می داند ...
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۳۱    
این روزها بازار مسکن در کشور و به دنبال آن آذربایجان غربی در رکود به سر می برد و خرید و فروش به سختی انجام می شود و این در حالی است که دامنه وسیع گرانی در ماه های اخیر با رشد قیمت مصالح ساختمانی منجر به افزایش چند برابری هزینه های تولید مسکن شده است.