سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۰۰:۳۳Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مبارزه با فساد»

خانه ملت   ۷ ساعت پیش    
نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس در توئیتی موضوع محکومیت رئیس اسبق بانک مرکزی و معاون وی به دلیل تخلفات مالی و اداری را مثبت ارزیابی کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۰   + ۲۶ سایت دیگر  
با این مجازات کدام هدف تامین شد؟ مجازات مجرم یا عبرت و بازدارندگی از جرم؟ آیا با این روند می توان به امر مهم مبارزه با فساد خوشبین بود؟
جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
یک حقوقدان با اشاره به مصوبه ممنوعیت اعلام اموال مسئولین گفت: وقتی مانع انتشار اطلاعات اموال مسئولان شوند، طبیعتا افکار عمومی هم نمی تواند به نظارت بپردازد و شکاف میان دولت و ملت افزون تر و گرایش مسئولین به ارتکاب انواع و اقسام فسادها بیشتر می شود. ...
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
حامد کبودوند گفت: گاها مسئولان برخی مجموعه ها، ارتباط ها و رانت هایی را با مدیران اجرایی سایر دستگاه ها برقرار می کنند که این موضوع موجب کمرنگ شدن مبارزه با فساد می شود، امیدواریم استاندار جدید با دقت و پیگیری نسبت به شناخت فساد در گام نخست و برخورد با عوامل و علت های آن در گام دوم اقدام کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- اعلام محکومیت رییس سابق بانک مرکزی بار دیگر ضرورت سامان بخشی به یکی از مهم ترین چالش های اقتصادی کشور یعنی توزیع ارز را نشان داد. اصلاح این شیوه و درانداختن طرحی نو مسیر هرگونه رانت، سوء استفاده و تصمیم های اشتباه را مسدود ساخته و شرایط اقتصادی را در درازمدت به نفع مردم تغییر می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر دادگستری خواستار تشکیل کارگروهی مشترک میان فراکسیون مبارزه با فساد اقتصادی مجلس شورای اسلامی و شورای مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد اقتصادی شد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری؛ در نخستین جلسه دولت در چهارم شهریور با بیان اینکه مردم باید عدالت در امور و پیشرفت را احساس کند، اظهار داشت: ما نباید گرفتار دیوان سالاری و پیچیدگی های اداری شویم، انتظار مردم از دولت، مساله مهم و جدی مبارزه با فساد است ...
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۴۹    
محمدحسین شفیعی ها با بیان اینکه باید زمینه فساد در استان برچیده شود؛ گفت: جدیت در مبارزه با فساد و مبارزه بدون ملاحظه با فساد می تواند از برنامه های استاندار آینده باشد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۲:۰۴    
سرویس سیاسی- روزنامه اعتماد روز گذشته در مطلبی با عنوان سه گلوگاه مبارزه با فساد درباره ماجرای انتشار فهرست اموال مسئولان نوشت: دولت جدید در جریان انتخابات بارها شعار داد که اولین مسئله ای را که حل خواهد کرد، پدیده فساد است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: در موضوع مبارزه با فساد و تخلف های شهری رویکرد ویژه داریم و در این راستا تقویت حوزه های نظارتی ضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۰    
دبیر قرارگاه مبارزه با فساد اقتصادی استان البرز در واکنش به حواشی اخیر شورای شهر کرج با اشاره به اینکه دفعه اول نیست که از بیت المال استفاده خارج از عرف می شود، گفت: شاید اگر سامانه دقیق شفافیت برای این موضوع به وجود نیاید برای بار آخر هم نخواهد بود.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۵    
دولت جو بایدن از مبارزه با فساد مالی به عنوان یکی از اهداف اصلی سخن می گوید. در این زمینه، آذربایجان نمونه خوبی به شمار نمی رود. این کشور از میان 180 کشور، جایگاه 129 را در فساد مالی از آن خود کرده است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۲۰    
به گزارش ایران اکونومیست، دولت سیزدهم با شعار عدالت روی کارآمده تا با مبارزه با فساد مانع از تاراج اموال بیت المال و مردم شود، هرچند پیش از ریاست جمهوری حجت الاسلام و المسلمین در مقام رئیس قوه قضائیه به این مقوله پرداخته و ورود جدی به بحث واگذاری ها داشته است ...
مشاور سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: ورود دستگاه های نظارتی از جمله دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و وزارت اطلاعات می تواند در مبارزه با فساد موثر باشد.
در نشست کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران، مدل دیگری در ارتباط با شناسایی بروز فساد در شرکت ها مورد نقد و بررسی قرار گرفت. همچنین در این نشست، از پیشنهاد تشکیل ستاد هماهنگی نظارت بر بازار و رسیدگی به تخلفات از سوی وزارت دادگستری، انتقاد شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۷:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
محرمانه تلقی کردن ثروت مسوولان و مجرمانه شدن افشای آن چه پیامی دارد؟ روشن است که باز کردن این گلوگاه و باز شدن راه فساد تنها نتیجه ای است که از آن می توان گرفت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سیدحسن خمینی گفت: هر راهی برای مبارزه با فساد، جز افکار عمومی ، فسادی بر فسادهای قبلی اضافه خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس مسائل غرب آسیا، مشکلات اقتصادی و مبارزه با فساد را مطالبات عمده مردم در انتخابات پارلمانی عراق را ارزیابی کرد و گفت: بخشی از پیشتازی جریان صدر در انتخابات عراق مربوط به پیگیری خواسته های معترضین و بخش دیگر هم به نرخ مشارکت 41 درصدی و پایین انتخابات بر می گردد.
تجارت امروز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۲۵   + ۷۴ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه گفت: شخصاً قائل بودم و دنبال این هستم که بعضی از فرآیندهای پیچیده و فسادزا را با همکاری دولت و مجلس کوتاه کنیم تا با شفاف تر، چابک تر و کارآمدتر شدن ساختارها، مشکلات مردم کاهش یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۰۸    
گروه استان ها – امام جمعه کرمان گفت: دولت با قاطعیت به دنبال حل مشکلات بوده و اقدامات دولت درحل مشکلات معیشتی و مبارزه با فساد در رفع مشکلات جامعه موثر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان گفت: دولت جدید با قدرت و قاطعیت و خستگی ناپذیری در مسیر رفع مشکلات قدم برداشته است و در این مسیر مبارزه با فساد را سرلوحه قرار داده است که در کنار تمام این اقدامات رفع این مشکلات صبر و حوصله می خواهد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
محمدباقر محمدی لائینی گفت: مطالبه ما پررنگ کردن معنویت و خواسته های شهدا است، مطالبه ما توجه جدی به اشتغال، صادرات، کنار رفتن خائنان، نفوذی ها و جاسوس ها است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۱:۱۰    
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: مطالبه ما پررنگ کردن معنویت و خواسته های شهدا است، مطالبه ما توجه جدی به اشتغال، صادرات، کنار رفتن خائنان، نفوذی ها و جاسوس ها است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
قربانی گفت: مبارزه با فساد اولویت مهم دستگاه قضایی است اما این مهم ساز و کار خود را باید دنبال کند و در واقع راه مبارزه با فساد فضای مجازی نیست چراکه بزرگترین آسیب فضای مجازی بازگو کردن شنیده های بدون سند و مدرک است و این به امید مردم و بدنه جامعه آسیب وارد می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۷:۱۶    
گروه استان ها- امام جمعه قزوین گفت: نباید عدالت خواهان را ساکت کنیم؛ چرا که سکوت عدالت خواهان خسارت های بسیاری به جامعه می زند و اگر با عدالت خواهان برخورد کنیم، انگیزه عدالت خواهی در جامعه کشته می شود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
برترین ها: عبدی: تنها دلیل محرمانه بودن ثروت مدیران کشور فقدان اراده برای مبارزه با فساد است. والا ثروت چیست که بخواهد محرمانه باشد؟ مگر اینکه ثروت محصول گناه و فساد باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تشکیل قرارگاه مبارزه با فساد از دستگیری مدیران متخلف و فاسد خبر داد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۱:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
تحول در دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد در سالهای اخیر موجبات ساماندهی امور و رضایتمندی مردم را ایجاد کرده است، با وجود تبعاتی که جوان گرایی و شایسته سالاری ایجاد کرد ولی این کار انجام گرفته، همانگونه که رئیس کل دادگستری استان در زمان ورود خود به کهگیلویه و بویراحمد اشارعه کرده بود، قضاوت ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یاشار سلطانی در توییتر نوشت: با فتح همه قوا توسط اقتدارگرایان، تاریخ مصرف شعار مبارزه با فساد تمام و سوت مسابقه سهم گیری از بیت المال زده شد. با “محرمانه کردن دارایی مسئولان” و “طرح صیانت” مردم دیگر حتی نمی توانند تماشاچی رقابت بخور بخور مسئولان باشند. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس قوه قضاییه گفت: می توان برای اصلاح امور، پیشگیری از جرم و تشویق افراد برای مبارزه با فساد بسیاری از مسائل را با مردم درمیان گذاشت و نباید در این خصوص خودسانسوری کرد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۲۵    
کارشناسان و اغلب نمایندگان مجلس معتقدند که تصویب طرح شفافیت آرا و تسری آن در ابعاد دیگر می تواند باعث افزایش اعتماد مردم نسبت به قوه مقننه و نمایندگان مجلس شده و زمینه بسیاری از فسادها و رانت های موجود را نیز از بین می برد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : عباس عبدی در پیام توییتری نوشت: تنها دلیل محرمانه بودن ثروت مدیران کشور، فقدان اراده برای مبارزه با فساد است. عباس عبدی در توییتی نوشت: تنها دلیل محرمانه بودن ثروت مدیران کشور، فقدان اراده برای مبارزه با فساد است ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام رشیدزاده با اشاره به تلاش ویژه سازمان بازرسی در پیگیری تخلفات و مفاسد گفت: در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی برای ما وجود ندارد و با متخلفین و مفسدین هیچ اغماضی نخواهیم کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: اجرای قانون و مبارزه جدی و قاطع با فساد از رویکردهای دستگاه قضایی در استان است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۳    
شعبانی گفت: ما در بحث مبارزه با فساد تعارف و ملاحظه ای با هیچ کس حتی در داخل دستگاه قضا نداریم و رسانه ها هر جا مصداق و مواردی از فساد مشاهده کردند به ما گزارش دهند.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۵    
سید مهدی رفیعی راد کارشناس مسائل استراتژیک در عکس نوشته ای با تأکید بر نقش های سیستمی نسبت به وظیفه سازی های غیر کارشناسانه نوشت: “ایجاد انتظار در افکار عمومی نسبت به حراست ها بعنوان مسئول مبارزه با فساد، موجب انحراف در مطالبه گری می شود.” پیام فوری ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۹    
سخنگوی شورای شهر کرج، از مسئولان نظارتی و حراستی مدیریت شهری کرج خواست در مبارزه با فساد هیچ شخص و جایگاهی را استثنا نکرده و کوچکترین مماشاتی به خرج ندهند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۸:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
کارشناسان و اغلب نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند که به طور قطع، تصویب طرح شفافیت در مجلس و تسری آن به سطوح و ابعاد مختلف می تواند باعث افزایش اعتماد مردم نسبت به قوه مقننه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده و زمینه بسیاری از فسادها و رانت های موجود نیز از بین برود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا : رئیس قوه قضائیه گفت: می توان برای اصلاح امور، پیشگیری از جرم و تشویق افراد برای مبارزه با فساد بسیاری از مسائل را با مردم در میان گذاشت و نباید در این خصوص خودسانسوری کرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۰   + ۷۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای صبح امروز سه شنبه (20 مهر) همزمان با چهلمین سالروز تاسیس سازمان بازرسی کل کشور از نمایشگاه اقدامات و دستاورد های سازمان بازرسی کل کشور بازدید کرد و در جریان فرآیند های کشف، احصاء و رسیدگی به تخلفات و مفاسد اداری قرار گرفت. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۳:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رهبر جریان صدر عراق در سخنرانی با اشاره به پیروزی نامزدهای وابسته به این جریان، بر مبارزه با فساد تاکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: سازمان بازرسی استان کرمان از سازمان های برتر کشور در زمینه پیشگیری و مبارزه با فساد و نظارت بر صیانت از حقوق بیت المال به شمار می رود و باید تلاش و برنامه ریزی کرد که با تداوم اقدامات خوب و ارزشمند انجام شده، ریشه فساد در استان از بین برود.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
مجلس یازدهمی ها که با شعار شفافیت و مبارزه با فساد پا به ساختمان بهارستان گذاشتند، در عمل نشان دادند که گویا چندان پایبند به شعار و وعده های خود نیستند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه گفت: با اصلاح فرایندهای ارایه خدمات، به صورت خودکار با فساد مبارزه خواهد شداصلاح فرایندهای ارائه خدمات بهترین راه مبارزه با فساد است.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۲    
این روزها که باب مبارزه با فساد و ویژه خواری باز است و یکی از اولویت های دولت آیت الله رییسی رییس دولت سیزدهم و همچنین برنامه های مهم رییس قوه قضاییه بر این مسیر متمرکز شد و برخی مدیران شهری و استانی در مازندران، گیلان و گلستان احضار یا دادگاهی شدند که پرونده آنان نیز در دست پیگیری است ...
رییس دستگاه قضا در نشست با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: همه قوا و دستگاه ها باید تلاش کنند تا در سایه تحقق عدالت در جامعه، یک نفر از نیازهای اولیه زندگی محروم نباشد و دیگری به ثروت هنگفت برسد و به تعبیری یکی از گرسنگی و دیگری از سیری دل درد نگیرد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۹:۰۶    
شهردار تهران اعلام کرده است که گلوگاه های فساد در شهرداری شناسایی شده اند؛ خبری که باعث شد شهروندان به آینده و مبارزه با فساد از سوی تیم جدید مدیریت شهری امیدوار شوند و برای تحقق برنامه های شهردار تهران در راستای پیشرفت و توسعه پایتخت همراه با رفع محرومیت ها و فاصله های طبقاتی و البته توزیع عادلانه ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار تهران اعلام کرده است که گلوگاه های فساد در شهرداری شناسایی شده اند؛ خبری که باعث شد شهروندان به آینده و مبارزه با فساد از سوی تیم جدید مدیریت شهری امیدوار شوند و برای تحقق برنامه های شهردار تهران در راستای پیشرفت و توسعه پایتخت همراه با رفع محرومیت ها و فاصله های طبقاتی و البته توزیع عادلانه ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه آرمان ملی در یادداشتی نوشت: بررسی ها نشان می دهد در مساله مبارزه با فساد به دلیل اینکه تنها معطوف به مبارزه با افراد شده ایم نتوانستیم نتایج مطلوبی به دست بیاوریم و اقدامات موثری در زمینه کاهش فساد صورت دهیم. یک بخشی از فساد در کشور ما در نتیجه ساختارهای معیوب است.