چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۰۸:۴۲Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اجاره نشینی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۸:۴۴    
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه فاز اول 7 مجتمع اداری استان کرمان هفته دولت 1402 به بهره برداری می رسد گفت: با بهره برداری از این پروژه ها مشکل اجاره نشینی 48 اداره در شهرستان های استان برطرف می شود.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
استاندار اردبیل با تأکید بر توجه ویژه به سرمایه بزرگ و ارزشمند وجود خیرین مسکن ساز استان، گفت: با توجه به بالاتر بودن میزان اجاره نشینی در استان اردبیل نسبت به میانگین کشوری، استفاده حداکثری از همه ظرفیت های موجود برای احداث مسکن ضروری است. ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
امسال نرخ رهن و اجاره رکورد زد و قیمت ملک به طرز سرسام آوری افزایش یافت. حالا مالکان با صراحت اعلام می کنند که دیگر تعیین کننده قیمت رهن و اجاره نیستند؛ بلکه این صاحب خانه ها هستند که حرفشان ملاک است و هر قیمتی که برای رهن، اجاره و فروش ملک اعلام می کنند، باید بی برو برگرد اجرا شود. ...
رئیس ستاد دیه استان قزوین گفت: جابه جایی چندین باره محل ستاد دیه چالش هایی را به همراه داشت که با کمک خیران توانستیم بعد از دو دهه در آستانه نیمه شعبان به اجاره نشینی پایان داده و مکان ثابت داشته باشیم.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیر کمپین معلولان با اعلام اینکه با توجه به میزان خط فقر مطلق اعلام شده در میان خانواده های ایرانی، فرد دارای معلولیت و سرپرست خانوار، با هزینه های اجاره نشینی و مشکلات معیشتی بی شمار از مستضعف ترین اقشار جامعه هستند که حامی و حمایتی ندارند
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۵۲    
این روز ها اجاره نشینی دیگر خوش نشینی نیست. زیرا مستأجران روز های پراسترس و کلافه کننده ای را پشت سر می گذارند و با غولی به نام رهن و کابوس ماهانه ای به نام اجاره دست وپنجه نرم می کنند.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۹:۰۱   + ۲۲ سایت دیگر  
هم میهن گزارشی از آخرین وضعیت اجاره بهای خانه در تهران و تاثیر افزایش آن بر زندگی اشتراکی خانواده ها منتشر کرده است.
راه امروز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
غیبی افزود: اگر این سیستم و بی برنامگی موجود را ادامه دهیم قیمت ها افزایش پیدا خواهد کرد و توان مردم به کف میزان خود می رسد. از سوی دیگر آمار اجاره نشینی افزایش می کند و بازار اجاره نیز در وضعیت نامناسب تری قرار می گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۸:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
شهردار تهران در آئین آغاز عملیات اجرایی ساخت 10500 واحد مسکونی بر حل مشکل اجاره نشینی و بد مسکنی در پایتخت تأکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۶:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از تحویل 18 ماهه مسکن پرسنل این سازمان در تهران خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۳:۲۰    
در حالی دنیا از افزایش فلج کننده اجاره بها رنج می برد، سیاست های رادیکال پایتخت اتریش در حوزه مسکن می تواند الگو باشد.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۱۴    
سیاست کاهنده تورم عمومی و سیاست کاهنده تورم مسکن دو راهکاری است که باید توسط به کار گرفته شود تا در ماه های بعد شاهد بروز جهش مجدد در بهای اجاره نشینی و بازگشت اجاره بها به نقطه جوش تورمی نباشیم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه در حوزه مسکن ایثارگران در خوزستان نزدیک 20 هزار مسکن عقب هستیم، گفت: بر خلاف تصور عموم، نرخ بی مسکنی و بیکاری در ایثارگران بیش از عموم مردم است، معلوم است به موارد قانون در این باره عمل نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۷:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
یزد- رئیس جمهور گفت: مسکن دغدغه جدی مردم به ویژه جوانان است و تلاش ما کمک به مردم برای نجات از اجاره نشینی است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۸:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
با وجود بالا رفتن نرخ اجاره بها در آلمان، بررسی ها نشان می دهد سهم هزینه اجاره آپارتمان برای یک شهروند حدود 13 درصد از درآمد ماهانه است، اما همین سهم در تهران، آن هم با درآمدهایی که مرکز آمار ارائه داده، خیلی بیشتر از اینهاست. ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
تجارت امروز: اجاره نشینی زمانی خوش نشینی بود؛ این روزها بی چارگی و آوارگی است؛ هر روز قیمت اجاره بها بالا می رود و کسی هم برایش اهمیتی ندارد که صدایی که زیر پایش می شنود صدای استخوان های قشر متوسط و ضعیف جامعه است که زیر بار این فشار در حال نابود شدن هستند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۰:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مستاجرها و موجران، امسال، سخت ترین روزهای زمستانی در این بازار را تجربه می کنند. بررسی ها وتحقیقات میدانی دنیای اقتصاد از شرایط بازار اجاره مسکن در نیمه دی ماه نشان دهنده آن است که شرایط در این بازار، زمستان امسال، نه تنها برای مستاجرها که برای موجران نیز بسیار دشوار است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
سرعین- استاندار اردبیل گفت: آمار اجاره نشینی در اردبیل بالاتر از متوسط کشوری است و باید در این حوزه فکری اساسی کنیم.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
یک خانواده شش نفره در یک خانه 90 متری اجاره ای در کنار هم زندگی می کنند، مادر خانواده می گوید زندگی با چهار فرزند سخت است اما به شیرینی هایش می ارزد و اگر باز هم به عقب برگردد، همین مسیر را طی می کند، پدر خانواده با نگاه به لبخندی که بر لب فرزندانش است، می گوید لبخندشان رزق ماست.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
اجاره نشینی همیشه سخت نبود؛ روزگاری هم بود که اجاره نشینی برای مستأجر به مراتب هم از خانه شخصی داشتن برایش راحت تر بود ! این روایتی از اجاره نشینی است در روزگاری که مردم اعتقاد داشتند: خانه پُر از دشمن باشد، خالی نباشد .
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۰۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
تورم اجاره با ثبت رکورد جدید برای اولین بار وارد کانال جدید شد و از مرز 40 درصد عبور کرد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۵:۰۲    
عضو کمیسیون عمران در مجلس یازدهم با نگرانی از محقق نشدن وعده ساخت 4 میلیون مسکن در دوره ریاست جمهوری رییسی گفت: به جرات می توان اعلام کرد که تاکنون 100 هزار مسکن هم ساخته نشده است.
راه دانا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۵:۴۷    
تهیه مسکن با قیمت مناسب و واقعی این روزها به آرزویی دست نیافتنی برای مردم شهرستان چابهار تبدیل شده به طوری که اجاره نشینان در پی تحقق این آرزو هر سال از شهرها فاصله گرفته و به حاشیه نشینی روی می آوردند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۰۳:۰۴    
سومین افت متوالی تورم اجاربها در سومین ماه پاییز رقم خورد و از قله های 6.1 درصدی در مهر و 3.7 درصدی در آبان،
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
این روزها خانه دار شدن در پایتخت یکی از رویاهای دور از دسترس عموم مردم است که با وجود حقوق مصوب وزارت کار، تورم رو به رشد و تاثیر آن بر تامین مایحتاج اولیه زندگی، به نقل از شهردار تهران، 67سال زمان می برد تا این رویا محقق شود، یعنی چند نسل باید بگذرد تا یک خانواده بتواند خانه دار شود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
در حالی روی کشت فراسرزمینی به دلیل کمبود آب تاکید میشود که برخی کارشناسان می گویند ما در کشور بیش از کمبود آب، با عدم مدیریت آب مواجه هستیم و لذا اجرای کشت فراسرزمینی هدر دادن سرمایه در دیگر کشورهاست.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۰۸:۰۱   + ۵۰ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار مسکن گفت: بخشی از جامعه هدف مسکن در شمال تهران سرمایه ی خود را به خرید ملک در ترکیه، امارات، یونان، اسپانیا و قبرس اختصاص داده اند و اینجا اجاره نشین هستند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
بدون شک نزدیک بودن به محل کار و تحمیل نشدن هزینه های جابه جایی، کم شدن هزینه های اجاره نشینی از کارگران همه از اثرات مثبت ساخت خانه در نزدیکی شهرک های صنعتی است.
برترین ها / نقدینه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۸:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
افزایش قیمت مسکن در سال های اخیر باعث شده تا بسیاری از افراد که اجاره نشین بودند، روزهای پر چالشی را تجربه کنند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۲:۲۳    
در حالی که همواره وعده های مختلفی برای تهیه مسکن خانواده های دارای دو معلول داده می شود اما هنوز بسیاری از این خانواده ها با مشکل اجاره نشینی دست و پنجه نرم می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۷:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
در حالی که همواره وعده های مختلفی برای تهیه مسکن خانواده های دارای دو معلول داده می شود اما هنوز بسیاری از این خانواده ها با مشکل اجاره نشینی دست و پنجه نرم می کنند.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
قیمت رهن و اجاره در بازار مسکن اصفهان همچنان می تازد. مبلغ رهن و اجاره از توان خرید کارگران و کارمندان خارج است و حالا اصفهانی ها برای اجاره نشینی روانه حاشیه شهر شده اند. تعیین نرخ برای رهن و اجاره تابع هیچ فرمول و ضابطه ای نیست ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۰:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : تابستان سال گذشته همزمان با آغاز به کار دولت سیزدهم، تولید مسکن و پایان دادن به بخشی از کابوس اجاره نشینی برای مستاجران در سراسر کشور به عنوان یکی از سیاست ها و اهداف کلان دولت مطرح شد ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۹:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس مسکن با پیش بینی بازار اجاره در ماه های آینده می گوید: به طور قطع باز هم قیمت اجاره افزایش پیدا می کند و این باعث می شود که شاهد کوچ اجاره نشینی از محلات بالا به سمت مناطق پایین شهر باشیم. در عین حال، حاشیه نشینی افزایش پیدا کند.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۳:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد گفت: تفاهم نامه ای 5جانبه به امضا رسانده ایم و قرار است برای احداث 40 هزار مسکن مددجویی در روستاها اقدام کنیم.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۵:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: وقتی تولید مسکن رونق بگیرد اجاره نشینی کمتر می شود و تخفیف در عوارض ساخت، باعث می شود میزان تولید مسکن افزایش یابد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۵:۵۰    
کبرا میر حسینی، راه حل مساله مسکن کتابداران را بهره مندی آن ها از طرح مسکن مهر دانست و گفت: باتوجه به افزایش اجاره بهاء مسکن، دولت و نهاد کتابخانه های عمومی امتیازی نیز برای مسکن مهر کتابداران قائل شوند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بنابر داده های مرکز ملی آمار تورم اجاره بها تقریبا نیمی از افزایش ماهانه قیمت خانوارهای کشور در مهر ما را ثبت کرده و بالاترین سهم را داشته است به طوری که شاخص قیمت مصرف کننده در مهرماه 1401 که از سوی مرکز آمار ارائه شده، نشان می دهد قیمت مسکن در کل کشور در مقایسه با شهریورماه امسال 6 ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۱:۴۰    
شهردار تهران گفت: نگاهی درگذشته حاکم بوده که علاقه به مدیریت گران تهران داشته و حاصل این نگاه نادرست اجاره نشینی 51 درصدی مردم این شهر است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۵:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - شهردار تهران گفت دو نگاه در مجموعه مدیریت شهری به صورت کلان از گذشته تا حال رخ نمایی کرده است؛ یک نگاه برای گشایش مردم و نفع و عایدی آنان است و نگاه دیگر برای گران تر کردن اداره شهر بوده است که شرایطی را فراهم کرد که امروز ویرانی بازار ساخت و ساز و اجاره نشینی در کشور محصول آن نگاه ...
جماران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۰:۱۱   + ۲۶ سایت دیگر  
زاکانی شهردار تهران خاطرنشان کرد: 51 درصد مردم تهران اجاره نشین هستند و خرید مسکن در تهران 67 سال برای یک فرد عادی زمان می برد، یعنی چند نسل باید بگذرد تا یک خانواده بتواند خانه دار شود. در تهران هر اتفاقی که می افتد، نقطه آغاز آن اتفاق در سراسر کشور است ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با ادعای اجاره نشینی شد و گفت: با راه اندازی صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات، خرید و فروش متری و حتی سانتیمتری مسکن امکان پذیر شد.
پرسش   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۲۲:۳۷    
مومنی افزود: اینها گفته بودند که در سال 1401 یک میلیون مسکن برای مردم تدارک می بینند اما ببینید در همین سال چه شرایطی از لحاظ تملک و اجاره نشینی مسکن برای مردم پدیدار شده است.
بیتوته   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۹:۰۰   + ۲۰ سایت دیگر  
سرعت رشد ماهانه اجاره بهای مسکن به رغم عبور بازار اجاره از فصل اصلی نقل و انتقالات، رکورد زد. میانگین مبلغ اجاره آپارتمان هم در تهران و هم در سایر شهرهای کشور ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۰:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
سرعت رشد ماهانه اجاره بهای مسکن به رغم عبور بازار اجاره از فصل اصلی نقل و انتقالات، رکورد زد. میانگین مبلغ اجاره آپارتمان هم در تهران و هم در سایر شهرهای کشور ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۲:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
بررسی بازار اجاره در مناطق شمالی تهران برای واحدهای زیر 100 مترمربع از نرخ های بالا حکایت دارد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۰۵:۲۹    
مالیات بر خانه های خالی که می تواند بر کاهش هزینه اجاره نشینی تأثیر داشته باشد به درستی اجرا نمی شود و این موضوع باعث نقدهای بسیاری شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین گفت: تقاضا برای اجاره نشینی بالا رفته و اگر در ستاد تنظیم بازار در این خصوص برنامه ریزی صورت نگیرد بخشی از جامعه متضرر خواهد شد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
.اجاره نشینی در ایران داستانی یکصد ساله دارد که بخشی از این قصه را باهم مرور می کنیم
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۹:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
هدایت گفت: دولت به متقاضیان نوسازی بافت های فرسوده، وام 450 میلیون تومانی اعطا می کند که 350 میلیون تومان آن با نرخ 9 درصد اعطا می شود.