دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۱:۰۶Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اجاره نشینی»

خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۲۶    
به عنوان یک مستاجر وقتی خانه ای را اجاره می کنید، مستلزم رعایت بندهای قرارداد اجاره و قوانین دیگر هستید. وظیفه اصلی قوانین، برقراری آرامش در جوامع کوچک و بزرگ است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس اتحادیه مشاورین املاک استان یزد گفت: طبق شواهد ومشاهدات میدانی حدود 40 درصد خانوارهای یزدی مستاجر می باشند.
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی درباره اجاره داری حرفه ای، راهکار خروج از بازار اجاره نشینی سنتی را راه اندازی سیستم اجاره داری حرفه ای عنوان کرده است.
روزنامه اصفهان امروز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
قرارداد اجاره منازل با بیست درصد افزایش قیمت منعقد می شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی سامانه ای طراحی شده که آدرس آن در پایگاه اینترنتی راه و شهرسازی وجود دارد و همچنین با عنوان سامانه املاک و اسکان نیز قابل جست و جو است. مالکان موظف هستند، آدرس و مشخصات ملک خود را در این سامانه ثبت و مستاجران هم باید مشخصات و وضعیت اسکان خود را در آن اعلام کنند. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۵:۰۵    
خبرگزاری میزان - در این گزارش به اظهارات آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه در آبان ماه 99 در جلسات مسئولان عالی قوه قضاییه اشاره می شود. برخورد دوگانه غربی ها با عملکرد جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر ...
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۴:۳۰    
اجاره نشینی برای بسیاری از خانوارها، جانشین خرید خانه به شمار می آید. به این ترتیب که با توجه به قیمت مسکن، ناگزیر می شوند یا ترجیح می دهند تقاضای خود را برای تملک مسکن به تعلیق درآورده، در مقابل به بازار اجاره مسکن روی آورند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۷:۰۶    
بسیاری از دستگاه های اجرایی و دولتی دارایی های زیادی را در حوزه زمین و مستغلات برای خود دست و پا کرده اند، با توجه به اینکه قیمت زمین و ساختمان در کشور به حدی افزایش یافته است که رؤیای خانه دار شدن به رؤیای اجاره نشینی تقلیل پیدا کرده است ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۰۸:۲۰    
قیمت های کاذب مسکن در استان البرز، تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی مهاجران به این استان، شده است. بسیاری از ساکنان این شهر، چون توانایی خرید آپارتمان را ندارند، مجبورند همچنان به اجاره نشینی تن بدهند.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۷:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: تحولات و نوسانات قیمتی در بازار مسکن پس از جهش های ریز و درشت بازار ارز که از سال 97 شروع شد، سریع تر بوده به گونه ای که براساس برخی محاسبات با قدرت خرید فعلی و فرض توقف تورم سالانه همچنین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در اعداد اعلام شده در بهمن ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۷:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
هیچ پایگاه داده جامعی در ارتباط با نوع زندگی و سکونت طبقه ی کارگر در دست نیست؛ نمی دانیم چند درصد کارگران شاغل و بازنشسته فاقد خانه شخصی هستند؛ اما براساس داده های میدانی می توان تخمین زد که حداقل 50 درصد کارگران –چه شاغل و چه بازنشسته- فاقد خانه شخصی و مجبور به اجاره نشینی هستند ...
تازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۷:۲۰    
اجاره های بالا و وضعیت اقتصادی نابسامان، شرایط دشواری را برای مستاجران در تمام کشور ایجاد کرده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۴۶   + ۶۲ سایت دیگر  
باتوجه به گزارش منتشرشده از سوی مرکز آمار، قیمت هر متر مربع زمین در تهران طی پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته 120درصد افزایش داشت.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: عزت الله مهرآوران بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون مشکل سریال های امروز را در نداشتن قصه می داند و می گوید آن قدر حواشی اضافه می کنند که آن قصه زیر این حواشی پنهان می شود.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۰۵    
بازار مسکن با افزایش یکباره قیمت با مشکلات بسیاری مواجه شد.به گونه ای که طی سال های گذشته بسیاری از متقاضیان مصرفی مجبور به ترک این بازار شدند، تا جایی که حتی اجاره نشینی در برخی از مناطق پایتخت به یک آرزوی دست نیافتنی برای برخی از افراد جامعه تبدیل شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون مشکل سریال های امروز را در نداشتن قصه می داند و می گوید آن قدر حواشی اضافه می کنند که آن قصه زیر این حواشی پنهان می شود.
اقتصاد آنلاین / بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۵۲   + ۵۰ سایت دیگر  
مدت زمان انتظار برای خانه دار شدن در تهران به یک قرن رسید.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- تبلیغات و بازارگرمی، قیمت آپارتمان و املاک در شهرهای اطراف تهران بخصوص پردیس را افزایش داد. نابسامانی بازار مسکن، افزایش نرخ اجاره بها و اعمال سلیقه ای نرخ ها سه ضلع موثر در رشد حاشیه نشینی در کشور است ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۱:۵۵    
ساختمان جدید کتابخانه عمومی سیدالشهدا روستای بَنوان خیر از توابع شهرستان استهبان واقع در استان فارس به بهره برداری رسید. این کتابخانه پیش از این در ساختمانی استیجاری مستقر بود.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۲:۳۱    
آنچه به عنوان افزایش اجاره نشینی در رسانه ها مطرح شده حاکی از آن است که میزان اجاره نشینی در سال جاری به بیش از 90درصد رسیده اما این آمار منتشره با واقعیت همخوانی ندارد، این دسته از مستاجران قبلا کجا زندگی می کردند که در آمارهای اجاره نشینی قرار نداشتند؟
خبرهای فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۲:۲۰    
به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم ، همین موضوع باعث شد تا بسیاری از خانواده ها فرصتی برای خرید خانه به دست نیاورند، به عبارت دیگر باید گفت که رشد سریع قیمت مسکن به ویژه در سال جاری به حدی بود که حتی آنهایی هم که قصد خرید داشتند نتوانستند صاحب خانه شوند ...
روز نو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
مسکن سهم بزرگی در سبد هزینه خانوار پیدا کرده است این سهم به بیش از 50 درصد رسیده که بی سابقه ترین میزان در دهه های گذشته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۱:۰۲    
ادب اسلامی به جای بدگویی و بدزبانی، دست رد مجلس انقلابی به شفافیت، اجاره نشینی گران تر از خرید مسکن، خنده هایش خاطره شد، دلایل رد کلیات لایحه بودجه 1400 برخی از عناوین روزنامه های امروز است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۶:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
دست رد مجلس انقلابی به شفافیت، روایت جهانگیری از نامه به رهبری، تأیید کارایی 91 درصدی واکسن روسی کرونا، بغداد و تهران: عملگرایی به جای حاشیه سازی، رکوردزنی تورم مسکن در دی ماه، اجاره نشینی گران تر از خرید مسکن، درگذشت علی انصاریان و غروب غم انگیز چهارشنبه ...
اقتصاد آنلاین / خودرو بانک   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۳:۱۰   + ۶۴ سایت دیگر  
رییس سازمان مالیاتی با بیان اینکه آیین نامه مالیات بر خانه ها و خودروهای لوکس بزودی ابلاغ می شود،گفت: این مالیات سالانه اخذ می شود و جریمه سنگینی برای فرارکنندگان از آن در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۱:۱۴    
اقتصاد ایران: برخی پشت بام اجاره می کنند، برخی همراه با یک خانواده دیگر مشارکتی اجاره می کنند، اما مساله اجاره نشینی فقط اقتصادی نیست، این گزارش نشان می دهد که چه مصائبی برای زنان مطلقه و تنها در اجاره نشینی وجود دارد.
شادا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رییس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه رشد اجاره نشینی و تعداد مستاجران به دلیل کاهش قدرت خرید متقاضیان است، گفت: این روزها بازار مسکن در حالت ثبات قیمتی قرار گرفته است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۱:۲۸    
شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۵۷    
سردبیر مطالبه: بیکاری و اجاره نشینی مرا افسرده کرده است. چاره ای جز خوردن قرص اعصاب ندارم.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رکنا: مرور روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تداوم چرخه معیوب کمک به خودروسازان، اجاره نشینی در تهران لاکچری شد و سراب جهش خودرو با مصوبات متغیر دولت، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
برترین ها / ساعت24   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۷:۳۶   + ۲۶ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: بازگشت قیمت ها به درگاه های آنلاین خرید و فروش، فرصتی را فراهم کرده که بتوان نگاه مشخصی به روند رهن و اجاره املاک در بازار پایتخت ایران داشت. بررسی ها نشان می دهد اجاره خانه در تهران با وجود آغاز روند ثبات در قیمت ها از آبان، نسبت به حداقل دستمزد کارگران بسیار بالاست. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۲:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
مخالفت دیوان با خواسته ریاست جمهوری، روحانی: شعار آب و برق مجانی را محقق کردیم، پشت پرده حملات مهاجرانی به بورقانی و اصلاح طلبان، شفافیت به بهارستان خواهد رسید؟ توهین بی سابقه نماینده سبزوار به مطبوعاتی ها، اجاره نشینی در تهران لاکچری شد ...
اتاق خبر 24   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه برخی کارشناسان معتقدند تصویب مالیات ستانی از خانه های خالی در بودجه 99 توسط کمیسیون تلفیق، اقدامی بی فایده است، اما برخی دیگر آن را تأکیدی بر قانون موجود و زمینه ساز اجرای آن می دانند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پشت صحنه لغو مصوبات شورای رقابت، تقلیل رؤیای خانه دار شدن به اجاره نشینی و 1000000 نفر بیکار شدند، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۰:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نرخ مسکن در دولتی که مسکن مهر را مسخره می کرد و آن را قوطی کبریت و مزخرف می نامید، چنان افزایش یافته است که به گفته یک کارشناس مسکن، اجاره مسکن هم برای مردم رؤیا شده است، از سوی دیگر به گفته رئیس اتحادیه املاک متقاضیان خرید مسکن توانایی مالی خود را از دست داده و اجاره نشین شده اند ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۲:۵۵   + ۵۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه معاملات مسکن در 10 ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تا 33 درصد رشد داشته است، گفت: اگر شوک ارزی نداشته باشیم بازار مسکن تا سه سال آینده آرام است. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۴   + ۳۴ سایت دیگر  
کارشناس مسکن با اشاره به رها شدن بازار مسکن توسط دولت "شکست" این بخش را نتیجه این رهاشدگی اعلام کرد و گفت: امروز اجاره مسکن به یک رویای سخت تبدیل شده است.
تهران پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
این بازیگر سینما و تلویزیون گفت: سال ها در تهران اجاره نشین بودم و افزایش قیمت اجاره بها باعث شد برای همیشه به شمال کشور برای زندگی بروم.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۵:۲۰    
تورم اجاره بهای مسکن در خزان بازارها، تغییر مسیر داد و نزولی شد. ▫️آمار رسمی از روند رشد اجاره بها در کشور نشان می دهد سرعت رشد هزینه اجاره نشینی در فصل سوم 99 کاهش یافت. ...
تورم اجاره بهای مسکن در خزان بازارها، تغییر مسیر داد و نزولی شد. آمار رسمی از روند رشد اجاره بها در کشور نشان می دهد سرعت رشد هزینه اجاره نشینی در فصل سوم 99 کاهش یافت.
مناطق 4 و 5 تهران به عنوان پرمعامله ترین مناطق پایتخت محسوب می شوند؛ وضعیت اجاره نشینی در این مناطق نشان می دهد اجاره بهای پیشنهادی از سوی موجران این مناطق تقریبا نسبت به ماه گذشته ثابت مانده است.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۳:۵۴    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، رشد قیمت مسکن طی سال های گذشته که چندین بار هم جهشی بود باعث شد تا مسکن در مسیر منحنی تورم قرار بگیرد تا دیگر واژه اجاره نشینی خوش نشینی به تاریخ بپیوندد. از همین رو برنامه عصرگاهی ایرانشهر امروز به همین موضوع می پردازد. ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
اجاره نشینی هزار و یک دردسر دارد تا جایی که برای رفع مشکلات آن قانونگذاران دست به کار شده اند و ماده های قانونی را پشت سر هم ردیف کرده اند تا شاید اندکی از وخامت اوضاع کاسته شود.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۲۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مهری رضایی مسکن از هر زاویه ای که نگاه کنیم موضوعی مهم و قابل اهمیت در اقتصاد کشور است. از منظر اقتصاد کلان، بسیاری از فعالیت های اقتصادی به رونق بازار مسکن وابسته است و به این ترتیب رکود مسکن در این سال ها، بسیاری از صاحبان مشاغل مرتبط با این زمینه اقتصادی را با خطر ورشکستگی روبرو کرده است ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
همگام با رشد روزافزون شهرنشینی روند اجاره نشینی نیز رو به افزایش است. با توجه به اینکه موجر و مستأجر دو طرف قرارداد اجاره نامه محسوب می شوند این پرسش مطرح می شود که حقوق مستأجر در این قرارداد چیست و صاحبخانه چه در برابر مستأجر چه تکالیفی را برعهده دارد؟
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۰۹:۳۳    
تورم افسارگسیخته و بی سابقه سال های اخیر در بازار مسکن، قدرت خرید مصرف کنندگان را به شدت کاهش داده و مردم به جای رؤیای خانه دار شدن، تبعات اجاره نشینی را در خواب می بینند.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۸:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
شهر بیست/ مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه اگر طلبه ای منزل داشته باشد و سطح عالی شهریه هم را داشته باشد، قطعاً با سختی می تواند زندگی کند، گفت: 10 هزار طلبه مستأجر در قم داریم که در بهترین حالت تمامی اماکن سکونتی حوزه به سه هزار منزل هم نمی رسد.