دوشنبه ۲۸ خردادساعت ۱۶:۵۸Jun 2024 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سن ازدواج»

تبیان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۷:۲۷    
در سال 1402 میانگین سن ازدواج پسران به 30 و دختران به 26 سال رسید. افزایش سن ازدواج موجب کاهش کیفیت زندگی جوانان، کاهش فرزندآوری، پیرشدن جمعیت و افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۲:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران گفت: ایجاد انگیزه و ارائه تسهیلات تشویقی از مهم ترین عوامل مؤثر در کاهش میانگین سن ازدواج و افزایش این سنت حسنه است.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۸:۴۰    
طی سال های گذشته آمار سن ازدواج بالا رفته است و شاهد کاهش چشم گیر آمار ازدواج هستیم و دیگر کمتر جوانی را می توان دید که میل به تشکیل خانواده داشته باشد. ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۷:۵۰    
علی حسینی رسیدن به بلوغ جسمی، فکری، عاطفی، اجتماعی و فرهنگی را از معیارهای تعیین سن ازدواج دانست و گفت: متأسفانه بسیاری از دختران و پسران تنها عشق را ملاک ازدواج قرار می دهند.
سبلان ما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۸:۴۷    
مردم خلخال نبود اشتغال و مسکن را عامل اصلی بالا رافتن سن ازدواج مطرح کردند. به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ؛ مردم خلخال اغلب مشکلاتی از قبیل عدم اشتغال جوانان،نبود مسکن و همچنین مشکلات فرهنگی را از دلایل بالا رفتن سن ازدواج عنوان کردند.
رسا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۲:۴۵    
اصفهان – حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: زوج های جوان مراقب باشند در صورت بروز هرگونه اختلاف و مشکلی در زندگی زناشویی این کلام امام راحل که با هم بسازید را با یکدیگر مرور کنید و آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۲۲:۵۰    
همدان-فرماندار شهرستان فامنین گفت: تسهیل ازدواج جوانان و فرهنگ سازی ازدواج آسان و مقابله با رسومات نوظهور و بالا رفتن سن ازدواج را از اهداف برگزاری هفته ازدواج است.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مهم ترین سرمایه هر جامعه ای خانواده است و باید برای قوام و استحکام بنیان آن سرمایه گذاری کرد؛ اما متأسفانه میانگین سن ازدواج در استان کردستان بالاتر از میانگین کشوری است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۹:۴۵   + ۲۸ سایت دیگر  
یک جمعیت شناس از وجود 5 میلیون و 500 هزار مرد و 4 میلیون و 600 هزار زن در بازه سنی ازدواج خبر داد و گفت: میانگین سن ازدواج در 4 دهه گذشته برای دختران 20 سال و برای پسران 25 سال بود اما این رقم اکنون برای مردان به 30 سال و برای زنان به 25 سال رسیده ...
روز نو   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
12 میلیون نفر در سن ازدواج هستند، اما سالانه 10 تا 12 درصد افرادی که در سن ازدواج هستند، ازدواج می کنند.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۲۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
دانستنی آنلاین: ازدواج یکی از مراحل زندگی است که اغلب آدم ها این مرحله را تجربه می کنند، اما طی سال های اخیر با تغییر سبک زندگی و چالش های فرهنگی و اقتصادی ناشی از آن، شاهد کاهش آمار ازدواج یا افزایش سن ازدواج در جوانان هستیم.
اتحاد خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۷:۲۰    
اتحاد خبر-زینب رنج کش: اول ذی الحجه (19 خرداد) سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) روز ازدواج نامگذاری شده است؛ به همین مناسبت اتحادخبر از تعدادی جوانان نگرخواهی انجام داده و نظرشان را درباره دو سوال مشترک چرا سن ازدواج بالا رفته است؟ و موانع و مشکلات ازدواج جوانان چیست؟ جویا شده است...
الف   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به استان های پرخطر در زمینه طلاق بیان کرد: با توجه به اینکه در نقشه آمایشی، سن ازدواج 18 تا 35 سال در نظر گرفته شده است، استان های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، کردستان و لرستان از این نظر در وضعیت سبز و استان های سمنان، بوشهر، البرز ...
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۴:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت ورزش و جوانان: هم اکنون 12 میلیون نفر در سن ازدواج هستند و سالانه 10 تا 12 درصد افرادی که در سن ازدواج هستند، ازدواج می کنند.
هراز نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۲:۴۶   + ۳۳ سایت دیگر  
افرادی که درختان را قطع کنند زندانی می شوند رئیس شورای شهر تهران: افرادی که اقدام به قطع و یا خشک کردن درختان می کنند علاوه بر جرایم نقدی می توانند روانه زندان هم می شوند. راهبری نوشته سالانه تنها 10 تا 12 درصد افراد در سن ازدواج ازدواج می کنند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۲:۱۹   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: از جمله اقدامات خوبی که انجام شده این است که حق فرزند آوری و تاهل افزایش چشمگیری داشته است و به مدت پنج سال، هر سال درصدی بر این مبلغ افزوده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۲۹   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از تدوین نقشه آمایش ازدواج و طلاق در سال 1402 خبر داد و گفت: این نقشه به همه استانداران، ائمه جمعه و وزارتخانه ها ارسال شده تا تکلیف خود را انجام دهند.
اقتصاد ایران: سخنگوی وزارت ورزش و جوانان از تهیه نقشه آمایش ازدواج و طلاق در کشور خبر داد و گفت: 12 میلیون نفر در کشور در سن ازدواج هستند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۰:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه 12 میلیون نفر در سن ازدواج قرار دارند، گفت: سالانه 10 تا 12 درصد افراد در سن ازدواج، متاهل می شوند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
براساس آخرین گزارش رسمی بنیاد پژوهش های مجلس شورای اسلامی، در نظرسنجی سراسری از جوانان 18 تا 34 سال مشخص شده است که تورم، نداشتن شغل و سنت های غلط، اصلی ترین دلایل افزایش سن ازدواج جوانان ایرانی است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه به گفته معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه، میانگین سن ازدواج دختران و پسران کرمانشاهی بالاتر از میانگین کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۳:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ازدواج مقدس ترین عمل در اسلام و از محورهای اساسی این دین است، افزود: والدین باید امکان ازدواج فرزندان خود که به سن ازدواج رسیده اند را فراهم کنند.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل ثبت احوال خوزستان گفت: میانگین سن مردان خوزستانی برای ازدواج اول 28 سال است.
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۹:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
سن ازدواج یکی از شاخصه های مهم برای ارزیابی میزان سلامت و بهداشت جسمی و روانی افراد یک جامعه محسوب می شود و در کشورهای مختلف برای تغییر سن ازدواج نیز بودجه های متفاوتی در نظر گرفته شده است ...
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24-یکی از دلایل کاهش جمعیت بالا رفتن سن ازدواج و عدم باروری در سن بالاست، امروزه امکانی فراهم شده که دختران مجرد هم می توانند سلولهای جنسی خود را دخیره کنند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۵:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
یکی از دلایل کاهش جمعیت بالا رفتن سن ازدواج و ناباروری در سن بالاست، امروزه امکانی فراهم شده که دختران مجرد هم می توانند سلولهای جنسی خود را دخیره کنند.
شوشان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
شوشان نوید قائدی : سی ام اردیبهشت ماه، روز ملی جمعیت، فرصتی مغتنم برای بازنگری در وضعیت جمعیتی کشور و برنامه ریزی برای آینده ای روشن تر است. ایران در سال های اخیر با کاهش نرخ باروری و افزایش سن ازدواج روبرو بوده است که این امر می تواند پیامدهای منفی متعددی برای کشور به همراه داشته باشد ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن ناباروری ایران با اشاره به اینکه از هر پنج زوج یک مورد نابارور هستند، گفت: بیشترین عامل ناباروری در ایران، بالا رفتن سن ازدواج است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۷:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
یک جمعیت شناس یکی از دلایل کاهش تعداد موالید را ناشی از کاهش جمعیت در معرض ازدواج اعلام کرد و گفت: با کاهش تعداد موالید در دو دهه 70 و 80، اکنون تعداد جوانان در سن ازدواج نیز کاهش یافته است ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان امام جمعه سمنان از سونامی جمعیت به عنوان یک دسیسه آمریکایی_ صهیونیستی نام برد و گفت: روند سالمندی، طلاق، افزایش میانگین سن ازدواج و افزایش ناباروری ها عوامل چهارگانه منجر به سونامی جمعیتی در استان هستند.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۵:۴۳    
حوزه/ حجت الاسلام کوهی گفت: افزایش سن ازدواج، موجب تغییر الگوی باروری مادران و کاهش رشد جمعیت می شود. الگوی باروری مادران در سال های اخیر تحت تأثیر مستقیم افزایش سن ازدواج بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه میبد: فراهم کردن زمینه ی ازدواج آسان، مانع بالارفتن سن ازدواج می شود.
کبنا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۴:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
خطیب جمعه یاسوج گفت: تغذیه نامناسب، سبک نادرست زندگی، ترویج فرهنگ غرب مشکلات اقتصادی و افزایش سن ازدواج را از عوامل کاهش نرخ باروری و پیری جمعیت عنوان کرد و گفت: خجالت آور آن است که کارمند جمهوری اسلامی ایران مجرد است.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۷:۱۲    
روزنامه ایران در مطلبی به قلم مهسا قوی قلب به بحث ازدواج دختران ایرانی پرداخته است. نویسنده در این متن معضل بالا رفتن سن ازدواج را مربوط به خواسته های عجیب دختران برای داشتن ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و ماکروفر دانسته است! در این مطلب آمده: مگر می شود دختری دوست نداشته باشد لباس عروسی بر تن [...]
خرداد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه ایران در مطلبی به قلم مهسا قوی قلب به بحث ازدواج دختران ایرانی پرداخته است. نویسنده در این متن معضل بالا رفتن سن ازدواج را مربوط به خواسته های عجیب دختران برای داشتن ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و ماکروفر دانسته است! ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۵۶    
دکتر کلهر معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: یکی از اولویت هایی که برای خود در نظر گرفته ایم، تحول در سن ازدواج و ورود به بازار کار است
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از اولویت هایی که برای خود در نظر گرفته ایم، تحول در سن ازدواج و ورود به بازار کار است.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۶:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
حوزه / حجت الاسلام ربانی گفت: بالا رفتن سن ازدواج در بین دختران مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده که آینده را بحرانی نشان داده می دهد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۱:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: اگر امروز دولت می خواهد برنامه ریزی بلندمدت و راهبردی برای ساختن آینده کشور کند، باید متمرکز بر جوانی جمعیت، ترغیب جوانان به ازدواج و فرزندآوری باشد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
کاهش روند ازدواج و در عین حال، افزایش سن ازدواج و در نتیجه آن، کاهش موالید و رفتن به سمت و سوی خانواده تک فرزندی؛ دست به دست هم داده تا شاهد رشد جمعیت سالمندی و کاهش جمعیت جوان کشور باشیم.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۰:۲۳    
سرویس کرمانشاه _ خانم بیان پیاب مدیر مرکز مشاوره مامایی همیار مادر پاوه گفت: امروزه کشور شاهد چالش های جمعیتی ناشی از افزایش سن ازدواج و کاهش نرخ باروری و افزایش سزارین و عوارض ناشی از آن در مادران و کودکان است و برای حل این چالش ها نیازمند تغییر نگرش مسئولین نظام سلامت هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار یزد: ظرفیت های مشاوره ای برای افرادی که در سن ازدواج هستند در شهرستان یزد تعریف شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۸:۱۵   + ۵۰ سایت دیگر  
برای مردم قابل پذیرش نیست وقتی چندین دهک تا پایان عمر امکان تهیه مسکن ندارند، بیش از شصت میلیون نفر یارانه بگیر هستند، مشکلات اقتصادی از جمله پاشنه آشیل های نظام است، سن ازدواج بالا رفته است مشاور بالاترین فرد کشور مجلس عروسی خود را در هتل کذائی برگزار کند.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۴:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه نشان دادن زندگی های لاکچری و تجملاتی در رسانه ها انگیزه ازدواج جوانان را کاهش و زندگی را با آسیب های بسیاری روبرو می کند، گفت: باید تلاش کنیم تا سن ازدواج را کاهش دهیم و برای مدیریت این میل خدادادی زمینه تحقق ازدواج بهنگام را فراهم کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی یک متخصص زنان، زایمان و نازایی با اشاره به افزایش سن ازدواج دختران و تاخیر در باروری، گفت: فریز تخمک راهی برای حفظ قدرت باروری دختران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور جوانان وزارت ورزش جوانان گفت: میانگین سن ورود به بازار کار و سن ازدواج در کلانشهر ها به حدود 30 سال رسیده است و ما نیازمند سیاست های حمایتی جدی هستیم که این سن یک دهه کاهش پیدا کند، هم از جهت تشکیل زندگی، هم از جهت حضور در بازار کار.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تغییر ملاک های ازدواج منجر به سخت شدن فرایند انتخاب همسر شده؛ بنابراین به نظر می رسد برای یافتن فرد مناسب برای ازدواج کمک به خانواده و فرد در انتخاب همسر ورود سازوکار دیگر ضرور ی ست؛ براین اساس قانون گذار در ماده (37) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۵:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس یافته های یک بررسی در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی؛ پیدا نکردن همسر مناسب مهمترین عامل فرهنگی از مجموعه عوامل افزایش سن ازدواج جوانان است؛ از سوی دیگر بررسی تحولات اجتماعی و خانواده همچنین تغییر کارکردهای خانواده نیز نشان می دهد ...