جمعه ۰۲ آبانساعت ۱۲:۱۲Oct 2020 23

جدیدترین‌های «سن ازدواج»

آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان در برنامه تلویزیونی بدون توقف با اشاره به اینکه قوانین ما ضد ازدواج است، تصریح کرد: استراتژی غلطی که در حاکمیت داشتیم این بود که سن ازدواج باید در جوانان بالا برود.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر:30 سری جهیزیه با اعتبار 300 میلیون تومان با کمک منابع کمیته امداد امام خمینی و کمک یکی از افراد خیر روز پنجشنبه به زوج های جوان شهرستان دیر اهدا شد. ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
چندی پیش معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به لزوم اصلاح قانون در خصوص کودک همسری، اظهار داشت که در قانون فعلی کفی برای سن ازدواج نداریم، گرچه در تبصره ای مقید به نظر قاضی و رأی کارشناسی شده باشد، ولی از نظر ما مشکلاتی در زمینه کودک همسری وجود دارد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان ضمن اشاره به تجرد 60 درصد بانوان در سن ازدواج اردستانی گفت: با توجه به اینکه کاهش جمعیت را در اردستان شاهد نبود ایم اما کاهش ازدواج را شاهد هستیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/همدان یک روانشناس گفت: در حال حاضر با توجه به مسائل اقتصادی، مشکلات مالی و عدم توانایی پذیرش مسئولیت خانوادگی ازدواج سفید به سرعت در کشور و کلانشهرها در حال افزایش است و دختر و پسر باهم به توافق می رسند که بدون تعهد در کنار هم زندگی کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۷    
افزایش مدت زمان سربازی در این وضعیت اقتصادی ادامه اشتباهات گذشته است، امری اجباری و مقدس که آینده جوانان، میانگین سن ازدواج و موارد دیگری را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مسوول بخش ناباروری بیمارستان فاطمیه همدان یکی از راهکارهای موثر در پیشگیری از کاهش باروری را ازدواج به موقع دانست و از مادران خواست تا مشوق دخترانشان برای ازدواج بهنگام به ویژه در سن 20 تا 30 سالگی با هدف داشتن فرصت زمان بیشتر برای فرزندآوری باشند.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۲:۵۳    
بحران شخصیتی با ازدواج در سنین بالا به مرور زمان و با افزایش سن ازدواج و تمایل افراد به دیر ازدواج کردن ؛باید منتظر اختلالات حی وروانی اجتماعی در جوانان بود! در چند سال اخیر سن ازدواج به صورت فزاینده ای رو به رشد است که با عدم تامبن نیازهای روحی و جسمی جوانان، آنان با
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۳۸    
در راستای ساماندهی و تسهیل ازدواج جوانان، جلسه ستاد ساماندهی ازدواج جوانان به ریاست حسینی نیا سرپرست فرمانداری مینودشت و سایر اعضاء ستاد در محل فرمانداری شهرستان مینودشت برگزار شد . ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۰۵    
معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در وبینار حقوق کودک در نظام حقوقی ایران گفت:در قانون فعلی، کفی برای سن ازدواج نداریم گرچه در تبصره ای مقید به نظر قاضی و رای کارشناسی شده، ولی از نظر ما مشکلاتی در زمینه کودک همسری وجود دارد.
معاونت امور زنان و خانواده   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۶    
معصومه ابتکار: گرچه در قانون، سن ازدواج با تبصره ای مقید به نظر قاضی می شود اما می توان گفت در حال حاضر حداقلی برای سن ازدواج وجود ندارد و همین امر مشکلاتی را برای بسیاری از کودکان ایجاد کرده است. ایجاد شده در تاریخ: دوشنبه 21 مهر 1399 - 13:08 آخرین ویرایش:سهشنبه 22 مهر 1399 - 11:06 ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۱:۳۲    
قدیم تر ها که مؤلفه های جامعه بر محور سنت ها استوار بود، وقتی جوانی به سن ازدواج می رسید خانواده و بزرگ تر های فامیل دست به کار می شدند و بر مبنای همان مؤلفه های جامعه سنتی از بین دختران دم بخت فامیل، دوست و آشنا برای پسران جوانشان گزینه هایی را پیدا می کردند. ...
پرسش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۱:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
در سال های اخیر برخی از نمایندگان زن مجلس تلاش کردند که سن ازدواج در قوانین کشور را تغییر دهند، اما با مقاومت سایر نمایندگان و نیز روحانیون روبه رو شدند.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۵۲   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه بدنبال افزایش سن ازدواج نیستیم، تصریح کرد: از نگاه ما، رسیدن به بلوغ فکری ازدواج کافی است اما حقیقتا زیر 13 سال کودک است و تبعات زیادی از نظر جسمی و روحی روانی دارد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به لایحه اصلاح سن ازدواج در کمیسیون لوایح دولت و اهمیت آن در جهت تبیین و حفظ حقوق کودک اظهار کرد: گرچه در قانون ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۱۲    
سردرگمی جوانان در ارتباط با یکدیگر حالا باعث شده که این ارتباطات عمر طولانی نداشته باشد. ضربه های روحی سخت و عدم اعتماد به همین رابطه ها شاید سبب افزایش سن ازدواج و حتی طلاق شده است.
بر اساس آمارهای سازمان ثبت احوال کشور، 12.2 درصد از ازدواج های صورت گرفته بین سال 91 تا 97 به طلاق ختم شده و 2.8 درصد از این زوج های طلاق گرفته فقط یک سال زندگی کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: سن ازدواج 10 میلیون جوان بالا رفته و به یک نگرانی تبدیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه کشور انتقال پیام شجاعت، ایثار و از خودگذشتگی دفاع مقدس به نسل امروز را وظیفه ای همگانی توصیف کرد .
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۴:۲۵    
افراد متاهل یا کسانی که در آستانه سن ازدواج هستند، بهتر است این پرسش را در ذهن داشته باشند که چه تصویری از شریک زندگی خود دارند. اینکه به واقع همسرشان چه جایگاه و منزلتی نزد آنها دارد؟
روز نو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
منوچهر هادی کارگردان سریال "دل" در گفت و گویی تلفنی در خصوص سن ساره بیات که برای ازدواج در این سریال مناسب نیست، گفت که او در زندگی واقعی خود هم هنوز ازدواج نکرده است و در شرف ازدواج است و در کل سن ازدواج هم در جامعه ما بالا رفته است. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۱    
منوچهر هادی کارگردان سریال "دل" در گفت و گویی تلفنی در خصوص سن ساره بیات که برای ازدواج در این سریال مناسب نیست، گفت که او در زندگی واقعی خود هم هنوز ازدواج نکرده است و در شرف ازدواج است و در کل سن ازدواج هم در جامعه ما بالا رفته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
میبد خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه میبد گفت: اینکه ده میلیون جوان در کشور سن ازدواجشان گذشته است نگران کننده است چراکه موجب فشارهای روحی به جوانان و ایجاد آسیب های اجتماعی می شود که عزم همگانی در خانواده ها، دستگاه ها و مؤسسات و نهادهای مردمی را می طلبد و باید نهضتی برای ازدواج آسان، به موقع و درست رواج پیدا کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۷:۰۱    
مشکلات اقتصادی، سیاست های ضعیف جمعیتی دولت برای تشویق جوان ها به ازدواج و فرزندآوری و تغییر در نگرش فرهنگی نسل جوان، باعث شده است جوانان ایرانی دیگر مانند گذشته یا تمایل به ازدواج نداشته باشند یا فرزندآوری را مانعی برای رسیدن به اهدافشان بدانند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۷:۱۱    
به گزارش مشرق، فاطمه قاسم پور، نماینده مجلس درباره جلسه فراکسیون زنان طی توییتی نوشت: 1) در جلسه فراکسیون زنان با وزیر ورزش و جوانان تاکید شد که گفت و گوهای ابتدایی ما را راضی نمی کند و باید برای رفع مشکلات برنامه ریزی داشته باشیم، ایجاد کمپین و جشنواره سن ازدواج را کاهش نمی دهد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین کاهش جمعیت را مساله نگران کننده ای دانست و گفت: مشکلات اقتصادی و تغییر شیوه زندگی از جمله عوامل کاهش آمار ازدواج در استان به شمار می رود که ادامه آن عواقب متعدد اجتماعی را به همراه خواهد داشت.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۶:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه رسالت نوشت: آلمان طی 75 سال، فرانسه 80 سال و بریتانیا طی 90 سال روند سالمندی جمعیت را طی کرده اند، این در حالی است که کشور ایران تنها در عرض 30 سال به مرحله فوق سالمندی خواهد رسید، این به معنای سرعت زیاد سالمندی جمعیت ایران است. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
خبر فوری: رئیس سابق انجمن جمعیت شناسی ایران گفت: متأسفانه میانگین سن ازدواج زنان 24 است. محمد میرزایی تأکید کرد: تسهیل ازدواج جوانان و توانمندسازی جوانان چالش امروز ماست. میرزایی گفت: اگر جوانان را توانمند کنیم سالمندان آینده ما توانمند خواهند بود در نتیجه خیلی از چالش ها به وجود نمی آید ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت : 30 درصد جمعیت این استان جوان هستند که از این ظرفیت هرچه بیشتر باید بهره برد. نورمحمد فردی سه شنبه شب درحاشیه جلسه شورای راهبردی استان البرز افزود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۰۹    
گروه استان ها- نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه "باید مشوق هایی برای ازدواج جوانان پیش بینی شود" گفت: افزایش سن ازدواج در کشور نگران کننده است.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۶:۳۶   + ۳۶ سایت دیگر  
علی نیکزاد گفت: میانگین سن ازدواج برای دختران 24 و پسران 29 سال رسیده و این در حالی است که 2,5 میلیون جوان از سن 32 سال عبور کرده و هنوز ازدواج نکرده اند و شاید مشکل مسکن یکی از عوامل این پدیده باشد و جدا از اینها، 13 میلیون نفر حاشیه نشین هم در کشور داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۴۷    
مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: مطابق گزارش استخراج شده در پنج ماه نخست سال جاری میانگین سن ازدواج ثبت شده بار اول برحسب سن زوج و زوجه در استان به ترتیب 2 و 3 سال پایین تر از میانگین کشوری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
باتوجه به اینکه ایران نسبت به دهه گذشته با افزایش سن ازدواج همراه بوده باید در نظر داشت که انواع بلوغ ها در جوانان به تأخیر افتاده و به تبع آن تک فرزندآوری نیز بروز پیدا کرده است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
وارد خانه می شوی، از بوی مطبوع غذای خانه پدری خبری نیست، سکوت سنگینی که بر فضا حاکم است و آشفتگی خانه، اما تنهایی انتخاب من بود، انتخابی سخت اما آگاهانه.
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - رییس مؤسسه روایت سیره شهدا گفت: افزایش سن ازدواج به بالای 30 سال یکی از چالش های امروز جامعه است و این در حالی است که دختر و پسر از 20 سالگی آماده ازدواج هستند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۰:۲۱    
سن ازدواج در مردان و زنان ایرانی بالاتر رفته و این به مفهوم کاهش تمایل به ازدواج تا سنین بالاتر است موضوعی که آمار ازدواج را نیز دستخوش کاهش کرده.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
یک جمعیت شناس گفت: مسئله ای که 95 درصد از مسئولین و کارشناسان و مردم به آن توجه نمی کنند کاهش جمعیت در معرض ازدواج است که بر این اساس باروری از دهه 70 به بعد با کاهش روبه رو شده است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - رییس مؤسسه روایت سیره شهدا با اشاره به لزوم آسان گرفتن ازدواج ها در جامعه، گفت: یکی از عوامل فساد در جامعه افزایش سن ازدواج است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
بی توجهی به مقوله افزایش نرخ رشد جمعیت کشور، به همراه وجود مثلت مشکلات ناباروری زوج های جوان ، پدیده شوم سقط جنین و افزایش سن ازدواج باعث شده است طی 30 سال اخیر نرخ باروری در کشور 70 درصد کاهش یابد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۸:۲۸    
با توجه به آمار و ارقام وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران سن ازدواج در مردان و زنان ایرانی بالاتر رفته و این به مفهوم کاهش تمایل به ازدواج تا سنین بالاتر است موضوعی که آمار ازدواج را نیز دستخوش کاهش کرده.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۵۴    
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه خواف بیان کرد: یکی از اسیب های که در زندگی وعصر امروز وجود دارد مسئله تجمل گرایی در جامعه و خانواده هاست که سبب افزایش سن ازدواج در جوانان شده است.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تحولات اقتصادی و اجتماعی بر مناسبات خانوادگی و زن وشوهری تأثیر می گذارند و برعکس، تحولی همچون تغییر سن ازدواج نیز اثرات و پیامدهای متعدد و مهمی را هم برای فرد و هم جامعه به دنبال دارد. ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۲۳:۵۵    
با بالا رفتن سن ازدواج و مشغله های زندگی، زوجین نیز به احتمال بیشتری بارداری در سن بالا را تجربه می کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۰:۱۶    
کماسی، گفت: با ترویج فرهنگ ازدواج آسان می توان از بالا رفتن سن ازدواج خودداری کرد .
مازنی نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۵:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
ثبت احوال مازندران گزارش وقایع چهارگانه ازدواج ، طلاق ، ولادت و فوت سال 1398 استان را منتشر کرد که نشان می دهد پارسال 19 هزارو 849 واقعه ازدواج در استان ثبت شد که نسبت به سال 97 ، هشت درصد کاهش داشته است. طبق آمار ثبت احوال مازندران میانگین سن ازدواج سال گذشته آقایان 31 [...]
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
یزد- امام جمعه یزد یزد با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه جلوگیری از کاهش جمعیت گفت: کاهش جمعیت و افزایش سن ازدواج خطری جدی است.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۳:۴۸    
ریاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان با ارائه آمار و اسناد غیر قابل انکار با تشریح پیگیری این سیاستهای کاهش جمعیتی در دولت اصلاحات و دولت روحانی گفت:تعهدات این دولتها به سازمان ملل باعث گردیده که این توطئه های خطر آفرین بدون وقفه در کشور اجرایی گردیده و کشور را با بحرانهای شدیدی در عرصه جمعیت و فرزند ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۸:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام از بالا بودن رشد طلاق در سال های ابتدایی زندگی مشترک در ایلام خبر داد و گفت: افزایش میانگین سن ازدواج از دیگر مشکلات استان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۵:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: افزایش طلاق و سن ازدواج در خراسان رضوی این استان را در ردیف استان های رتبه دار کشور در این زمینه قرار داده است که نگران کننده است.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۹:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مراسم اهدای 5 هزار جهیزیه به زوج های کم بضاعت استان خوزستان عصر جمعه با حضور سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) و جمعی از فرماندهان نواحی به همراه مسئولان ستاد اجرایی فرمان امام در سالن اجتماعات امام خامنه ای مجتمع فجر برگزار شد.