یکشنبه ۳۰ اردیبهشتساعت ۲۰:۴۳May 2024 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آمار ازدواج»

پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که خراسان جنوبی جزو رتبه های اول در آمار ازدواج و فرزندآوری است، اما در دریافت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری جزو رتبه های آخر است که حق مردم این نیست.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که مسوولان کشور در تلاش برای جلوگیری از پیری جمعیت هستند اما آمارهایی که از تجرد قطعی دختران و عدم تمایل جوانان به ازدواج خبر می دهند نشان از عدم موفقیت در این تلاش ها دارد ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
اخیرا معاون بهداشت وزارت بهداشت در خصوص جوانی جمعیت به مواردی اشاره کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی از لحاظ آمار ازدواج جوانان در رتبه دوم کشوری قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۷:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی از لحاظ آمار ازدواج در رتبه دوم کشوری قرار دارد.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رکنا:چند روز پیش خبری در رسانه های دولتی منتشر شد که از کاهشی شدن 3 درصدی آمار طلاق نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر می داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۲۲   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز جوانی جمعیت وزارت بهداشت با اشاره به کاهش آمار ازدواج در سال 1402 به دلیل پیری جمعیت، از افزایش زایمان زنان 20 تا 24 سال در کشور خبر داد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۰:۵۷    
کاهش آمار ازدواج خود باعث کاهش میزان آمار طلاق بوده و برخی دیگر این اعداد و ارقام را عددسازی در جهت سفید کردن آسیب سیاه طلاق می دانند که سال هاست عوارض روحی، روانی و مادی آن تبعات بسیاری به همراه داشته است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۶:۱۲   + ۲۵ سایت دیگر  
عباس عبدی در یادداشتی با عنوان صنعت دستاوردسازی در روزنامه اعتماد نوشت: متأسفانه یکی از ویژگی های بارز جناح حاکم دستاوردسازی است، که به علت فقدان دستاورد های ملموس و قابل توجه، با تفسیر و تعبیر های گوناگون می کوشند که برای دولت و مجلس دستاورد تعریف کنند.
بارداری زنان هر قدر در سنین بالاتری اتفاق بیفتد ریسک بروز اختلالات ژنتیکی را در فرزندان بالاتر می برد و مادران باردار بالای 35 سال نیازمند مراقبت های ویژه تری هستند. ...
عباس عبدی در یادداشتی با عنوان "سیاست گران و شکست خورده" در روزنامه اعتماد، به این موضوع پرداخت. وی توجه به قانون فرزندآوری کرده و بعد از گذشت بیش از دو سال از اجرای این قانون، نیازمندی به ارزیابی موفقیت و شکست آن را بیان کرده است ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۴:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- رئیس اداره ثبت احوال گچساران گفت: 398 مورد ازدواج سال گذشته در این شهرستان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال 1401 که 380 مورد بود افزایش یافته است.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۰۰:۴۶   + ۳۹ سایت دیگر  
یکی دیگر از نکاتی که باید در بررسی مالیات بر مهریه در نظر گرفت، تاثیر این مالیات بر آمار ازدواج است. در شرایطی که ایران با چالش پیری جمعیت دست و پنجه نرم می کند و حمایت از ازدواج از مهم ترین سیاست های دولت محسوب می شود، به نظر می رسد که مالیات بر مهریه می تواند تاثیر منفی بر آمار ازدواج بگذارد.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۵:۴۹   + ۲۰ سایت دیگر  
مطالعه ای که اخیرا انجام شده نشان می دهد که ممکن است روزی در ژاپن همه نام خانوادگی یکسانی داشته باشند، مگر آن که قوانین محدود کننده ازدواج تغییر کند و آمار ازدواج بالا برود ...
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۶:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
بررسی داده های مرکز آمار ایران نشان می دهد که آمار ازدواج در سال 1401 نسبت به سال 1395 بیش از 25 درصد کاهش و آمار طلاق نیز بیش از 12 درصد افزایش داشت.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۵:۳۷    
آمار ازدواج در سال 1401 نسبت به سال 1395 بیش از 25 درصد کاهش و آمار طلاق نیز بیش از 12 درصد افزایش داشت.
روند بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
آمار ازدواج در سال 1401 نسبت به سال 1395 بیش از 25 درصد کاهش و آمار طلاق نیز بیش از 12 درصد افزایش داشت. به گزارش روند بازار ، بررسی داده های مرکز آمار ایران نشان می دهد که آمار ازدواج در سال 1401 نسبت به سال 1395 بیش از 25 درصد کاهش و آمار طلاق نیز بیش از 12 درصد افزایش داشت. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۴:۰۲    
آمار ازدواج در سال 1401 نسبت به سال 1395 بیش از 25 درصد کاهش و آمار طلاق نیز بیش از 12 درصد افزایش داشت.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۲۲:۴۲    
مدیرکل ثبت احوال استان قزوین گفت: آمار ثبت واقعه ولادت استان قزوین در 11 ماهه امسال 10.9 بوده که در قیاس با آمار کشوری با 12.9 پایین تر بوده و در رتبه 24 کشوری قرار دارد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۰۱:۳۴    
همشهری نوشت: شاخص نسبت ازدواج در کشور – یعنی تعداد ازدواج های ثبت شده به ازای هر هزار نفر جمعیت- از 11.2درصد در سال 1391به بعد روند نزولی را تجربه کرده و در پایان سال 1401به کمترین میزان ممکن یعنی 6.3درصد رسیده است. مرکز آمار ایران می گوید تعداد ازدواج های ثبت شده در کشور از 839هزار و [...]
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۲:۵۱    
ساعت 24 - رکورد پایین ترین آمار ازدواج متعلق به دولت رئیسی است؛ هرچه بیشتر وام ازدواج می دهند، آمار ازدواج کمتر می شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۰:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
گروه جامعه: همزمان با کاهش آمار ازدواج در کشور، تعداد طلاق های ثبت شده طی یک دهه اخیر نیز روند صعودی داشت. بررسی داده های رسمی از جمله مرکز آمار ایران و ثبت احوال نشان می دهد که نسبت ازدواج و طلاق در کشور در حال کاهش است؛ تا جایی که از هر سه ازدواج یک مورد طلاق هم در دفاتر رسمی ثبت می شود. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شاخص نسبت ازدواج در کشور - یعنی تعداد ازدواج های ثبت شده به ازای هر هزار نفر جمعیت- از 11.2درصد در سال 1391به بعد روند نزولی را تجربه کرده و در پایان سال 1401به کمترین میزان ممکن یعنی 6.3درصد رسیده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۷:۱۰   + ۲۸ سایت دیگر  
سال هاست که بانک ها موظف شده اند تا وام ازدواج بپردازند، بلکه جوانان تشویق شوند تا ازدواج کنند و تشکیل خانواده بدهند.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۲۰:۵۷    
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای جوانی جمعیت، تازه ترین آمار ازدواج و فرزندآوری خانواده ارتش در استان را اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل ثبت احوال کردستان از کاهش 4.2 درصدی آمار ازدواج در یازده ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۵:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
آمار ازدواج و فرزندآوری طی سال های اخیر کاهش چشمگیری داشت. متقی فر، مدیرکل برنامه ریزی وزارت ورزش در همین گفته بود: جمعیت مجردهایی که تاکنون ازدواج نکرده اند، حدود 12 میلیون نفر است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۲۲:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
براساس داده های منتشر شده توسط سازمان آمار ترکیه (T İK) در سال 2023 میلادی، 31 هزار و 29 عروس خارجی و6 هزار و 345 داماد خارجی با اهالی ترکیه ازدواج کرده اند.
اقتصاد آنلاین / قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۶   + ۶۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 120 مرکز همسان گزینی از ما مجوز دریافت کرده و در حال فعالیت هستند، اعلام کرد: ما به هیچ سایتی مجوز نمی دهیم بلکه به مراکز مجوز ارائه می کنیم، البته این مراکز می توانند دارای سایت هم باشند.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور گفت که میانگین سن ازدواج در کشور برای خانم ها 4 سال و برای آقایان 3 سال افزایش یافته است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: ساخت خوابگاه دانشجویی متأهلی و مسکن نخبگان، امید را در جامعه افزایش می دهد و باعث افزایش آمار ازدواج و در نتیجه آن فرزندآوری خواهد شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۴:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
با گذشت بیش از دو سال از ابلاغ قانون جوانی جمعیت و تسهیلات و ممنوعیت های مختلف، آمار ازدواج و فرزندآوری همچنان کاهشی است. مرکز پژوهش های مجلس نوشته است که بالا بودن هزینه های آغاز زندگی، هزینه بالای مسکن ...
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کشور در 10 سال گذشته با بحران های جمعیتی همزمانی روبه رو بوده که کارشناسان نتایج آن را سونامی سالمندی در 20 سال آینده می دانند. تمایل زوج ها به زندگی بدون فرزند یا تنها یک فرزند، نرخ بالای مهاجرت جوانان، کم شدن آمار ازدواج با توجه به شرایط ناپایدار اقتصادی ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۱:۰۹    
روز جهانی ازدواج هر سال در دومین یکشنبه ماه فوریه با هدف تأکید بر زیبایی ازدواج و تکریم زن و شوهر به خاطر وفاداری و فداکاری هایشان جشن گرفته می شود و گاهی مصادف با روز ولنتاین است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۳:۴۳    
استان گیلان (کمترین) و سیستان و بلوچستان (بیشترین) آمار تولد را در 10 ماه سال 1402 ثبت کرده اند. همچنین استان کهکیلویه و بویراحمد (کمترین) و گیلان (بیشترین) آمار وفات را در 10 ماه سال 1402 ثبت کرده اند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
ایلنا : مدیرکل دفتر برنامه ریزی توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد : درصد بالای آمار ازدواج و طلاق مربوط به جوانان و رده سنی 18 تا 35 است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: آموزش و افزایش مهارت های فردی و ارتباطی زوج ها بسیار با اهمیت بوده و در اولویت کارهای آموزشی قرار دارد که در صورت رسیدن به هدف، شاهد افزایش آمار ازدواج و کاهش آمار طلاق خواهیم بود.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۱    
رئیس ثبت احوال پلدختر گفت: آمار ازدواج طی 9ماهه امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل در شهرستان پلدختر افزایش یافت.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۵:۴۷    
اجتماعی رکنا،تجرد قطعی دهه شصتی ها که حال در آستانه 40 سالگی قراردارند، مورد بحث بسیاری از مسئوالن و کارشناسان است. در شرایطی که سن ازدواج این دهه گذشته و بسیاری از دهه شصتی ها خود را مظلوم ترین نسل می دانند که با زندگی در جنگ ...
حوزه   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۳:۵۶    
حوزه/ امام جمعه گناوه گفت: همه ما مسئولیت داریم برای افزایش آمار ازدواج و فرزندآوری خانواده ها از همه ظرفیت های موجود استفاده کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۴ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - آمار ازدواج و طلاق در سال های اخیر در آذربایجان شرقی همواره رابطه معکوس داشته است به گونه ای که تعداد ازدواج ها در استان در سال های گذشته همواره کاهشی و طلاق ها صعودی بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۰:۵۵    
مدیرکل توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: تدوین اطلس جدید حکایت از بالا بودن آمار ازدواج دارد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۱۱:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
سپهرغرب-گروه جوانی:برخی افراد می گویند کفگیر واسطه و معرف برای ازدواج به ته دیگ خورده است، برای همین سن ازدواج بالا رفته است، خب! در این شرایط پیشنهاد شما برای بالا رفتن آمار ازدواج در فامیل، محله و اجتماع چیست؟
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۰۸:۳۹   + ۴۷ سایت دیگر  
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تسهیلات دولت برای افزایش ازدواج را تشریح کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ازدواج ، یکی از موضوعات داغ است که امروزه در خانواده ها و حتی در سطح جامعه به صورت وسیعی به آن پرداخته می شود. با کاهش جمعیت و تغییر رویکرد دولت ها، شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر جای خودش را به فرزند بیشتر، نشاط بیشتر داده است ...
سلام نو / زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۳:۳۶   + ۴۴ سایت دیگر  
نسبت طلاق به ازدواج حدودا یک سوم است. یعنی از هر 100 ازدواج حدود 32 مورد طلاق اتفاق افتاده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۰۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
رییس ثبت احوال زرندیه گفت: آمار ازدواج در این شهرستان از فروردین تا پایان آذر امسال، 136 واقعه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش دارد.
اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۲۲:۴۷    
نقش تحولات اجتماعی در تغییرات چشمگیر در آمار ازدواج و طلاق در ایران در این تحلیل بررسی شده است.