دوشنبه ۱۸ اسفندساعت ۰۷:۰۷Mar 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نظام آموزشی»

رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۷:۵۷    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
قم- مدیرپژوهش بنیاد هدایت با اشاره به ضرورت نزدیکی حوزه و دانشگاه در علوم انسانی گفت: ورود دانشگاهیان به حوزه نشانگر ضعف نظام آموزشی در معرفی حوزه علمیه به دانش آموزان برای ورود به حوزه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۳:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر نمی توانیم ادعا کنیم تمام گزاره های سند تحول و تربیت تمام ساحتی به کف مدرسه رسیده است، درباره برخی اقدامات استراتژیکی که پیرامون اجرای سند عملیاتی شد اما به نظام آموزشی ضربه زد نیز توضیحاتی ارائه کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران(پانا)- معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد با توجه به نهایی بودن و اعتبار امتحانات پایه دوزادهم این موضوع ایجاب می کند که امتحانات این پایه به صورت حضوری برگزار شود. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان دیر گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم 16 واحد آموزشی در بخش های سه گانه این شهرستان به بهره برداری رسیده و یا در حال ساخت است. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: توسعه حرفه ای فردی و گروهی از طریق منابع یادگیری ایجاد شده دردوران کرونا ، ایجاد ارتباط بیشتر و ارائه جذاب و خلاقانه آموزش ها و مفاهیم و همچنین ایجاد فضایی پویاتر و با نشاط تر با بهره گیری از فضای مجازی در دوران پس از کرونا در مدارس ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا- دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش سند تحول بنیادین نظام آموزشی کشور را مایه افتخار دانست و گفت: در صورت تمرکز در آن ، آرزوهای مورد نظر در عرصه تعلیم و تربیت تحقق پیدا می کند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در جمع مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان گفت: نظام آموزشی و تربیتی تمامیت یک ملت است. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حسین معروفی با اشاره به ارزش و جایگاه تعلیم و تربیت، گفت: تعلیم و تربیت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در بخش فارغ التحصیلان کشاورزی نیز با مشکلاتی مواجه هستیم، ضمن انتقاد ازنظام آموزشی تئوری محور کشور گفت: خروجی این نظام آموزشی عملا دارای کارکرد نیست.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۵۱    
حمید رضا رخشانی و صدیقه رستما در نشستی با کارکنان حوزه آموزش ابتدایی استان به بررسی و تحلیل شاخص ها و برنامه های این حوزه پرداختند. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، رخشانی در این نشست از همه حمایت ها و همراهی های مجموعه های مختلف ستادی وزارت با برنامه ها ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: جمع آوری شواهد و مستندات از آموزش در دوران کرونا بسیار اهمیت دارد و این وضعیت باید مستندسازی شود و از تجربه های آن در آینده بهره گیریم. ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
شیراز ( پانا) - به گفته معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با پیام اصلی وزارت آموزش و پرورش، در مدیریت و راهبری مدرسه در دوران همه گیری کرونا، استمرار یادگیری در هر شرایطی با تمرکز بر روی ظرفیت های بومی بوده است. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۴:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: چیزی به پایان سال تحصیلی 1400-13399 باقی نمانده است؛ سال تحصیلی کرونا زده ای که روش های آموزش در مدارس را تغییر داد و معلمان و دانش آموزان به ناچار با آن همراه شدند ...
پایگاه اطلاع رسانی سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۵۰    
با همکاری راهبردی رسانه ملی و وزارت آموزش و پرورش، نظام آموزشی کشور طی یک سال گذشته بهترین استفاده را از رسانه ملی کرد .
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۹:۱۴    
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان گفت: خدمت رسانی و فراهم کردن بستر مساعد در شناخت بهتر استعدادها و علایق دانش آموزان و ایجاد بستر مناسب برای هدایت این نسل به مسیرهای تحصیلی مناسب از اهداف کلی نظام آموزشی کشور است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۹:۲۳    
در طی سالهای اخیر به صنعت گردشگری و توریسم توجه بیشتری شده است. اما همچنان این صنعت در کشور ما نوپاست. و جا برای پیشرفت دارد. خوشبختانه در نظام آموزشی ایران رشته ای به نام گردشگری وجود دارد که در مقطع دیپلم به نام گردشگری و در مقاطع بالاتر بنام های متفاوت که معروف ترین آن مدیریت جهانگردی است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۵    
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: باید نظام آموزشی در دانشگاه های کشور منجر به اثربخشی و اشتغال دانش آموختگان شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پس از یک سال کوچ اجباری دانش آموزان از مدرسه به اینترنت و دور شدن از تخته سیاه، نیمکت و زنگ مدرسه، به رغم دشواری ها در شروع کار اما مسیری را برای نظام آموزشی ایران فراهم کرد که در شرایط عادی جامعه سال ها زمان نیاز داشت.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۳۰    
حوزه/نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نظام آموزشی کشور باید خود را برای دوران پساکرونا آماده سازد، زیرا بسیاری از روابط اجتماعی در جهان از این ویروس متاثر شده اند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
یک جامعه شناس با انتقاد از ماهیت مجهول نظام آموزشی گفت: ما از این دانشجویان انتظاری غیر از غربی فکر کردن نباید داشته باشیم؛ چراکه رشد و پرورشی مبتنی بر آموزه های غربی، شاکله اصلی آموزش در دانشگاه هاست که فضای مجازی هم بر زندگی و تفکر غربی صحه می گذارد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۳:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تعطیلی بی سابقه مدارس کشور به علت شیوع کرونا یک ساله شده؛ یک سال تحصیلی پر افت و خیز که روزهای اندکی شاهد حضور دانش آموزان در مدرسه بود و یکی از متفاوت ترین و البته سخت ترین سال های نظام آموزشی کشور و همینطور خانواده ها را رقم زد.
راه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: جایگاه ویژه و نقش سازنده و موثر امور تربیتی در نظام آموزشی پس از سال های انقلاب تاکنون انکار ناپذیر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک نشریه آلمانی با اشاره به پیامدهای همه گیری کرونا برای نظام آموزشی در جهان، دانش آموزان را بزرگترین بازندگان این بحران به ویژه در کشورهای فقیر دانست.
هاژه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۲۳    
پیامدهای منفی شیوع کرونا، محدود و منحصر به چند موقعیت و موضوع خاص نبوده و سایه ی این همه گیری بر اقتصاد، فرهنگ و رفتارهای اجتماعی شهروندان مشهود بوده است. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه نقشه کلانی از مرحله پیش از ورود به نظام آموزشی تا بازنشستگی در دست نداریم گفت: اکنون تهیه سند معلم صفر تا صد در دستورکار و در حال انجام است.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۷:۱۸    
جوادآباد(پانا) - همزمان با سالروز میلاد امام علی علیه السلام جشن تکلیف ویژه پسران در نمازخانه دبیرستان متوسطه اول شهید طباطبایی روستای محمدآباد عربها در آموزش و پرورش جوادآباد برگزار شد. ...
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری دولت نهایی شد. به گزارش روزانه نیوز از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ناشران کتاب های کمک آموزشی در چند سال گذشته آنقدر فربه شده اند که مسیر نظام آموزشی و برنده و بازنده آن را مشخص می کنند، آینده را رقم و عدالت را به نام خودشان سند می زنند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: یکی از سیاست های نظام آموزشی، توسعه مشارکت مردم و اولیا در برنامه ها و فعالیت های مختلف مدارس است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۰    
عضو شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور گفت: دانشگاه شهید رجایی در حال خروج از مأموریتِ خود یعنی تربیت معلم است، این موضوع تهدید بزرگی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این که نظام آموزشی کنونی پاسخگوی نیاز بازار کار نیست، گفت: طرح کارورزی و مشوق های بیمه ای از اولویت های سیاست های فعال بازار کار است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه یزد با اشاره به نقش اجتناب ناپذیر آموزه های دینی در توسعه همه جامعه، گفت: نهادینه کردن فرهنگ نماز و ارزش های قرآنی مستلزم تحول جدی در نظام آموزشی کشور است.
جلسه چهاردهم شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور به ریاست دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت حضوری و مجازی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه: مدرک فروشی درد کهنه نظام آموزشی که سالهاست آموزش عالی با آن دست به گریبان است و هر روز گره های کور دیگری می خورد. مرکز ثقل فروش این مدارک زیر زمین های میدان انقلاب است ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۰۲    
ترسیم آینده ای بهتر برای جامعه ای که بر مبنای اعتقاد به احیای ارزش های اسلامی شکل گرفته به چگونگی عملکرد نظام آموزشی و نهاد خانواده، رسانه ها و دستگاه های فرهنگی مختلف وابسته است.
سیتنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور، گفت: شبکه شاد تحولی در نظام آموزشی کشور بوده و باید جدی گرفته شود.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
آموزش های الکترونیکی یکی از دستاورد های مهم دانشگاه ها در دوران کرونا است چرا که در این مدل آموزشی تکنولوژی به کمک دانشگاه ها آمد تا در این دوران سخت، آموزش ها متوقف نشود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
عملکرد ضعیف دانش آموزان پایه چهارم و هشتم ایران در آزمون های بین المللی حکایت از ضرورت بازنگری عملکردهای پیشین دارد و یک خانه تکانی جدی در بدنه کارشناسی نظام آموزشی در رأس هر اقدامی نیاز است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۱:۴۴   + ۲۶ سایت دیگر  
تمام ماموریت های نظام آموزشی آسیب دیده و این شبکه گسترده 16.5 میلیونی که با یک مناسباتی با هم ترکیب می شد ملاتش از بین رفته و وارفته است.
عصر مسجد سلیمان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عصر مسجدسلیمان // نماینده مردم مسجدسلیمان ، لالی ، هفتکل و اندیکا گفت: وزیر آموزش و پرورش بداند گزارشات و روایاتی که برخی مدیران استان به وی میگویند با واقعیات آموزش وپرورش خوزستان که سرشار از بی عدالتی آموزشی است تعارض ...
ملیت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
نرخ زاد و ولد از افزایش جمعیت داوطلبان کنکوری در سال های آتی حکایت می کند، اما موضوع حذف کنکور هنوز به اتفاق نظر نرسیده است.
وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۳۰    
دکتر امید نوروزی عضو هیئت علمی دانشگاه واگنینگن هلند در هشتمین کنفرانس آموزش و توسعه سرمایه انسانی در عصر کرونا با بیان اینکه بازشکل دهی به آموزش امری حیاتی است، گفت: دیجیتالی شدن در دانشگاه ها نیازمند اساتید و دانشجویان متخصص و کنش گر است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم با بیان اینکه کمبود های فراوانی در راستای تحقق اهداف آموزشی و پرورشی در دوران ویروس کرونا وجود دارد، گفت: نظام های آموزشی در شرایط کرونا مسیر 100 ساله را یک شبه طی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه متاسفانه نظام آموزشی ما کارآفرین تولید نمی کند، گفت: از مساجد خواستاریم شاخه کارآفرینی را در مسجد آغاز کنند، در این رابطه ما نیز به عنوان کمیته امداد به مساجد کمک خواهیم کرد،
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۲    
حاجی میرزایی گفت: اینکه تاکید داریم سند 2030در جایگاهی ندارد چون ما به دنبال تربیت قرآنی هستیم.
خبر معتبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: نهادهای مرتبط با آموزش و یادگیری با وجود ویروس کرونا، شرایط ویژه ای را تجربه کردند، به طوری که در یک حرکت غیر قابل باور، یک مسیر صدساله را یک شبه طی کردیم.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با توجه به اهمیت مهارت آموزی در نظام آموزشی از راهبرد جدید دانشگاه آزاد برای توسعه کارآفرینی به عنوان فرصتی برای کیفیت بخشی و ارتقای نقش دانشگاه در پرکردن خلأ اشتغال یاد کرد.
باریش نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۵۶    
متاسفانه از زمان شروع ویروس کرونا نظام آموزشی کشور از ابعاد مختلف و متعددی در معرض خطر و آسیب قرار گرفته است. خطر و آسیب های که عدم چاره اندیشی به موقع درباره آن ها آینده کشور و سرمایه های انسانی را با چالشی جدی مواجه خواهد کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
در دهه 60 و چند سال پس از پیروزی انقلاب وقتی جنگ کمر دولت را خم کرده بود، دولت به دلیل هزینه زیاد و درآمد های اندک، نمی توانست نظام آموزشی را به خوبی حمایت کند اما ....
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۱:۱۵    
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: مهارت آموزی کارآمد، به روز و متناسب با نیازهای جامعه باید جایگزین مدرک گرایی در نظام آموزشی شود.