چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۳:۲۷Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نظام آموزشی»

قدس آنلاین   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دارم همه تلاشم را می کنم تا مداد را رام کنم و حداقل یک کلمه بنویسم، اما بی فایده است. ضربان قلبم رفته بالا و اضطرابی از همان جنس که تمام عمر فقط و فقط در محیط مدرسه تجربه اش کرده بودم همه جانم را فرا گرفته است
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۰:۳۷   + ۴۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر کردند نقشه راهی برای عملیاتی شدن هر چه بهتر نظام های موجود در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تدوین و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: علی برجیسیان، نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: نظام آموزشی باید تغییر کند و به تبع آن هویت معلم و اساتید و معیشتشان هم حل می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۷:۳۸    
یک کارشناس تعلیم و تربیت، جای شورای عالی تربیت را در نظام آموزش و پرورش خالی دانست و گفت: مفهوم تربیت در نظام آموزشی و تربیتی کشور ما گنگ است؛ به همین دلیل تربیت به ساده ترین شکل آن یعنی ارائه اطلاعات تقلیل یافته است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایرنا با با اشاره به اجرایی شدن طرح سنجش دستاوردهای یادگیری دانش آموزان دوره اول متوسطه ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۲۰:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، درباره نزدیکی تفکر پایداری به جریان های تندرو مثل طالبان گفت: آنچه من از برخی حرکت های جبهه پایداری برداشت می کنم این است که آن ها از جنس تفکر شبیه سلفی گری و واپسگرایی هستند و جنبه های مثبت مدرنیته مثل انتخابات را قبول ندارند
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۳:۵۲    
تهران- ایرنا- بازیگر نمایش شیزوفرنی گفت: حامد رحیمی نصر در شیوه اجرایی خود تیغ تند انتقادات اجتماعی خود را از زاویه یک بیمار شیزوفرنی بیان می کند و می گوید که نظام آموزشی و نظام اجتماعی می تواند موجب ایجاد شیزوفرنی شود.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۰    
زهرا سیف آذرنژاد-روزنامه نگار حداقل 3علت عمده برای تنبیه بدنی دانش آموزان در مدرسه وجود دارد: 1- اعتقاد به آثار تربیتی زجر بدنی براساس پارادایم سنتی آموزش و تربیت 2- حفظ اقتدار معلم و کارکنان مدرسه از طریق سرکوب دانش آموز 3- عدم توانایی معلمان و عوامل اجرایی مدرسه در مدیریت رفتار در شرایط بحرانی ...
موج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۶:۴۳    
چهارمین نشست این همایش با موضوع سلامت معنوی قرآن بنیاد و نظام تربیتی و آموزشی با تأکید بر نقش مسجد، مدرسه، حوزه علمیه، دانشگاه، خانواده و فرزند پروری با ارائه حسن ملکی با موضوع نظام آموزشی و سلامت معنوی و حجت الاسلام فرج الله هدایت نیا با موضوع خانواده، مدرسه و فرزندپروری معنوی برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: حوزه های علمیه در معنای عام خود، یعنی برادران و خواهران یک نظام آموزشی ماموریت محور هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر دبیرخانه کشوری درس فیزیک در آموزش و پرورش، ضمن تحلیل سوالات طراحی شده در آزمون های نهایی فیزیک پایه دوازدهم (از زمان استقرار نظام آموزشی 3-3-6 تا کنون) سطح کلی سوالات امتحانی را متوسط ذکر کرد.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۵۱    
بازتاب/مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ایلام گفت: 70 درصد مدارس جدید در مناطق محروم و روستایی استان ایلام بازسازی و یا نوسازی شده و تحویل نظام آموزشی استان شده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان ازشرکت 112 نفر از معلمان دوره ابتدایی دردوره آموزشی برنامه ملی توانمندسازی معلمان دوره ابتدایی خبر داد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تکریم از محمود حکیمی طی ارسال پیامی، تاکید کرد: مواجهه و مطالعه جوانان دیروز که نسلی انقلاب ساز و تحول آفرین نام گرفتند، با آثار ارجمند استاد محمود حکیمی ...
تقریب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان گفت: دانشگاه محلی برای توسعه علم و محور تحول در جامعه است و اگر جامعه ای بخواهد به معنی واقعی متحول شود باید از نظام آموزشی در مدارس و دانشگاه شروع کند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۹:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
محمود رضایی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گفت: نظام آموزشی زمانی می تواند کارآمد و موفق باشد که عملکرد تحصیلی یادگیرندگان در دوره های تحصیلی مختلف مورد توجه قرار گیرد. ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
پس از ابلاغیه ابراهیم رئیسی برای تشکیل سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، دیروز اساسنامه این سازمان پس از اصلاحاتی تصویب شد تا سازمانی ملی برای سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور فعالیت خود را آغاز کند.
دانشگاه هنر اصفهان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۶:۰۳    
زمان ثبت نام حضوری شنبه 12 /12/ 1402 لغایت دو شنبه 14/ 12 / 1402 مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری: 1 اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی براساس نظام آموزشی ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مشهد (پانا) - مدیر آموزش و پرورش ناحیه7 مشهد گفت بازی فعالیتی طبیعی، لذت بخش، شگفت انگیز و پر رمز و راز است و یکی از موارد مهم در سند تحول بنیادین و نظام آموزشی بازی و یادگیری برای دانش آموزان بیان شده که افتتاح اتاق بازی مهم ترین اقدام در این زمینه است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۵:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش گفت: در دوران طاغوت از هر 2 نفر، یکی بی سواد بود اما امروز نهضت سوادآموزی داریم که به دنبال باسوادکردن افراد است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۴:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: پیش نویس آیین نامه مسیر رشد معلمی پس از تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش جایگزین همه آیین نامه های فعلی در مورد توانمندسازی معلمان خواهد شد و به اعتقاد بنده یک انقلاب در کیفیت بخشی نظام آموزشی خواهد بود.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۰:۳۳    
گلستان (پانا) - معلم بازنشسته شهرستان کردکوی استان گلستان درباره رشد نظام آموزشی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با پانا گفت وگو کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۰:۳۰    
گلستان (پانا) - مدیر آموزش و پرورش شهرستان رامیان در خصوص پیشرفت نظام آموزشی پس از انقلاب اسلامی ایران و مقایسه آن با قبل از انقلاب با پانا گفت وگو کرد.
خبر روز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۹:۵۲    
استاد پیشین گروه توسعه و سیاست گذاری اجتماعی دانشگاه تهران، با انتقاد از برخی سیاستهای کلان کشور در حوزه آموزش و پرورش، گفت: اکنون با نظام آموزشی کاملا طبقاتی و جداشده مواجهیم که مهم ترین کارکرد آموزش که فضیلتهای مدنی و همبستگی اجتماعی است را نابود می کند ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
استاد پیشین گروه توسعه و سیاست گذاری اجتماعی دانشگاه تهران، با انتقاد از برخی سیاستهای کلان کشور در حوزه آموزش و پرورش، گفت: اکنون با نظام آموزشی کاملا طبقاتی و جداشده مواجهیم که مهم ترین کارکرد آموزش که فضیلتهای مدنی و همبستگی اجتماعی است را نابود می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
قزوین- استاندار قزوین گفت: نظام آموزشی ما باید یک متولی اردویی داشته باشد و کانون پرورش فکری می تواند این مسؤولیت را قبول کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
رسول محمدقلی معاون مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان گفت: متاسفانه نظام آموزشی کشور در برخی از حوزه های استعدادی، استعداد دانش آموزان را خاموش می کند و توجه کمی به حوزه های غیرعلمی داشته است، بنیاد ملی نخبگان عمیقاً باور دارد همه حوزه های استعدادی را باید به رسمیت شناخت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تاکید کرد: بهبود کیفیت آموزشی مدارس دولتی باعث ارتقای کل نظام آموزشی و تربیتی کشور می شود و تحقق این موضوع نیازمند همکاری و انسجام درونی و بیرونی بیشتر مجموعه آموزش و پرورش کشور است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- سرپرست وزارت تحصیلات عالی افغانستان در دیدارهای جداگانه سفیران ژاپن و چین در کابل بر همکاری دو جانبه برای تقویت نظام آموزشی این کشور تاکید کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
خشکبیجار (پانا) - معلم باسابقه خشکبیجاری، نظام آموزشی فعلی را بر مبنای اصول و ارزش های اخلاقی و شریعت اسلام و دانش آموزمحور دانست. راضیه فروزی که در مدرسه نجاتی و مدارس دیگر منطقه فعالیت می کند در گفت وگو با پانا در خصوص تفاوت نظام آموزشی فعلی با 45 سال پیش گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نخستین مدرسه زمستانه به منظور انجام مسئولیت اجتماعی دانشگاه مراغه در حوزه اعتلای نظام آموزشی این شهرستان برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۷:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) لرستان گفت: 142 مدرسه استان با همکاری این نهاد نوسازی، احداث و تحویل نظام آموزشی شده است.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
کرج (پانا) -یکی از دبیران بازنشسته دبیرستان شهید باهنر ناحیه دو کرج گفت سیستم آموزشی درچهل و پنج سال اخیر تغییرات بسیاری کرده است؛ در سیستم آموزشی پیش از انقلاب، محتوا و منابع آموزشی براساس دیدگاه های دینی و مذهبی نبود درحالی که در سیستم بعد از انقلاب ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۴:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
پارس آباد - معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس غیرانتفاعی و مشارکت های مردمی گفت: از آغاز دولت سیزدهم تاکنون بالغ بر 32 هزار باب کلاس درس ساخته و تحویل نظام آموزشی در کشور شده است.
آخرین نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس هیئت امنای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) ضمن انتقاد از مهجوریت قرآن کریم در جامعه گفت: باید کنار تجوید و قرائت به تفسیر کلام وحی نیز بها داد بنابراین لازم است در این ایام به صورت ویژه نهضتی برای تفسیر قرآن کریم شکل گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۱:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اتحادیه ها و انجمن های علمی دانشجویی کشور، مکمل نظام آموزشی و تربیتی ما در دانشگاه ها هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۹:۱۵    
معاون سابق آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: گلخانه ای کردن و جداسازی دانش آموزان تیزهوش به علت نبود رشد متوازن و متعادل در همه ابعاد عاطفی، اجتماعی، مسئولیت پذیری اجتماعی به ضرر تیزهوشان و دانش آموزان عادی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بعد از کودتای 28 مرداد نظام آموزشی ایران از مدل فرانسوی به امریکایی تغییر کرد و برای گرفتن مجوز دانشگاه در ایران هیئت مستشاری فرهنگی امریکایی باید نظر و مجوز می داد.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۹:۳۲   + ۳۷ سایت دیگر  
به گزارش جهان صنعت نیوز ، یکی از مشکلاتی که نظام آموزشی کشور با آن مواجه بوده؛ عدم پرداخت به موقع حقوق معلمان حق التدریس یا خرید خدمات بوده است. مشکلی که وزارت آموزش و پرورش به تنهایی از حل آن عاجز است و نیازمند همکاری دیگر دستگاه ها خصوصاً سازمان برنامه و بودجه است ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۲:۳۹    
همدان (پانا) - تحقیقات صورت گرفته در زمینه نظام آموزشی شهر سامن در استان همدان، بیانگر پیشرفت های مثبت پس از انقلاب است. شهر سامن در زمان پیش از انقلاب، فقط یک مدرسه داشته که آن هم به دلیل عدم آگاهی درست خانواده ها ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۲۱:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه هجدهمین جشنواره شعر فجر گفت: شعر به زبان حکمت و اخلاق تبدیل شده است و باید در نظام آموزشی تحول ایجاد کنیم تا شعر بیشتر جایگاه پیدا کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۲۰:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه جشنواره شعر فجر گفت: هویت جامعه ایرانی با شعر و ادب گره خورده است. شعر زبان حکمت و اخلاق است و باید در نظام آموزشی تحولی در این زمینه ایجاد کنیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۸:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته اشتغال کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آموزش عالی کشور درصدد پذیرش دانشجویان رشته های پر متقاضی با نیاز کشور است، گفت: این مهم منجر شده تا آمار بیکاران تحصیلکرده ها کاهش یابد، با توجه به ظرفیت بالای جوانان تحصیلکرده فرصت های نظام آمایش آموزش عالی کشور باید اصلاح شود ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۲:۳۹    
آمل(پانا) - معلم پیشکسوت آملی در دبیرستان دخترانه شیوا که خود از دانش آموزان مدارس دوره قبل از انقلاب بود، به بیان تفاوت های نظام آموزشی قبل از انقلاب با نظام آموزشی فعلی پرداخت. دانش آموز خبرنگار: حنانه خلیلی
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۱:۲۱    
نشست تخصصی گروه های درسی مقطع متوسطه ناحیه2 شهرری با محوریت خط مشی ها و سیاست های کلی نظام آموزشی در توانمندسازی معلمان، با حضور معاون آموزش متوسطه و با شرکت سرگروه های درسی، دبیران و هنرآموزان این منطقه در دبیرستان آرمیتا مصلی نژاد برگزار گردید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان تشکل های فرهنگیان در دیدار با وزیر آموزش و پرورش از مهم ترین چالش ها و دغدغه های خود در مسائل نظام آموزشی سخن گفتند.
دولت   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۵:۴۲    
دبیر ستاد توسعه فناوری های شناختی با اشاره به نقش علوم جدید درحوزه آموزشی اظهار داشت: در آینده شاهد نفوذ و تاثیر علوم و فناوری های شناختی از جمله هوش مصنوعی در نظام آموزش و پرورش خواهیم بود و می بایست برای ورود این حجم از فناوری های جدید به نظام آموزشی کشور برنامه ریزی شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۴:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: یکی از پایه های اساسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ارتقای جایگاه حرفه ای با تأکید بر نقش الگویی و جایگاه نیروی انسانی است.