پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۴:۰۶Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نظام آموزشی»

باشگاه خبرنگاران   ۵ ساعت پیش    
تقویت نظام آموزشی، آخرین سوالی بود که به صورت مشترک از نامزدها انتخابات ریاست جمهوری پرسیده شد.
مهراله رخشانی مهر در آیین کلنگ زنی دبیرستان 12 کلاسه شهید باهنر در محمودآباد گفت: در زیرنظام تامین فضا، تجهیزات و فناوری به منظور تحول در نظام آموزشی، تحول در مدرسه سازی به عنوان یک بستر مهم دیده شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
دانشجویان و دانش آموزان موضوع سوال ما از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بودند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور نیازمند تحول بنیادین و ارتقای منزلت و معیشت فرهنگیان است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی از حمایت وزارت آموزش و پرورش از برگزیدگان نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند خبر داد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، علی رمضانی، در مورد جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، جمیله علم الهدی عصر امروز در تجمع فرهنگیان هوادار سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است،گفت: فکر می کنم مشکل اصلی این است که نتوانستیم ایده های امام(ره) در حوزه تعلیم و تربیت را اجرایی کنیم. ...
رییس جمهور با اشاره به راه اندازی دو سامانه مهم ساختار و مدیریت خدمات دولت در دولت های یازدهم و دوازدهم، گفت: توسعه دولت الکترونیک از اقدامات اساسی و زیربنایی در دولت تدبیر و امید بوده است و بسیار خرسندیم که این دولت توانست برای نخستین بار تصویر روشنی از دولت را ارائه کند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش بسته تحولی پایش و ارزیابی ملی نظام آموزش و پرورش با رویکرد تضمین کیفیت را جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها، ابلاغ کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۹:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی امروز نیز صحبت از پیشرفت کشور می کنیم به این معنا نیست که دانش آموزان و دانشجویان در این عرصه نقش آفرینی ندارند؛ همین امروز نوجوان و جوان ما باید نقش خود را در این جهاد و جهش پیدا کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۸:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه می توانیم در فرهنگ دست برتر را داشته باشیم،گفت: اگر در بسیاری از عرصه ها موفق شویم، به استناد فرهنگ بوده است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۵:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نظام آموزشی باید دغدغه مسئولان رده اول کشور باشد، گفت: تمامی دولت ها شعارهای خوبی برای اعتلای آموزش و پرورش داده اند اما باید بدانند که موفقیت دولت آینده در حوزه آموزش در گرو اجرای سند تحول بنیادین است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۴:۰۴    
رخشانی، نیک پناه و حجت الاسلام بامری در نشستی به بررسی برنامه های آموزشی و فرهنگی دانشگاه فرهنگیان استان پرداختند. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
یک پژوهشگر و استاد دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد که دولت سیزدهم برای ارتقای منزلت اجتماعی معلمان اقدام کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدرس دانشگاه زنجان بر اجرای علمی و صحیح رتبه بندی معلمان تأکید کرد و گفت: امیدوارم شاهد روزی باشیم که نظام آموزشی ما در رأس امور دولت ها قرار دارد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۹:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بنده آنقدر که نگران شروع آموزش حضوری مدارس هستم، نگرانی در خصوص دانشجویان ندارم، خصوصاً برای مدارس ابتدایی تا نظام آموزشی بیش از این دچار صدمه و آسیب نشود.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در برنامه "انتخاب و فرهنگ" رادیو فرهنگ، با بیان این مطلب گفت: در نظام آموزشی ما جای آموزش مهارت، خلاقیت، تربیت و اجتماعی شدن خالی است و افراد در یک سیستم مکانیکی، شبیه خط تولید ماشین آموزش می بینند و درنهایت ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش بر استفاده مناسب و اثر بخش از ظرفیت هایی مانند صندوق ذخیره فرهنگیان در ایجاد جو سازمانی مطلوب، بهبود نظام جبران خدمات معلمان و دیگر کارکنان آموزش و پرورش از جمله بیمه تکمیلی و تسهیلات اعطایی در راستای اولویت های وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان وزیر آموزش و پرورش گفت: کنکور به صورت ناخواسته، اهداف نظام تعلیم و تربیت را با آسیب جدی روبرو ساخته و یکی از خطاهای نظام آموزشی کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کنکور به صورت ناخواسته، اهداف نظام تعلیم و تربیت را با آسیب جدی روبه رو ساخته و یکی از خطاهای نظام آموزشی کشور است، گفت: رأی اولی ها باید در انتخابات نقش آفرین باشند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سید محسن حاجی میرزایی بابیان اینکه سال تحصیلی گذشته بزرگترین چالش آموزش و پرور ش در قرن بود ،گفت: سال تحصیلی گذشته به دلیل پیچیدگی بیماری کرونا و در ابهام بودن آینده این بیماری تمام ماموریت های اموزش و پرورش تحت تاثیر قرار گرفت.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، عباس گلرو صبح پنجشنبه در نشستی با حضور وزیر آموزش و پرورش و همچنین فرهنگیان و معلمان استان سمنان به میزبانی سالن شهید مطهری سمنان با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی هم پای دولت برای کمک به نظام آموزشی ایستاده است، تاکید کرد: هفته گذشته کلیات لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس مصوب شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۱:۰۲    
عضو شورای تبیین مواضع جمعیت فرهنگیان جوان گفت: نظام رتبه بندی معلمان باید به صورتی که در سند تحول بنیادین آمده است، اجرایی شود تا بتوانیم کیفیت بخشی به امر نظام آموزشی را شاهد باشیم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هدف خود را مبارزه با مدرک گرایی در حوزه آموزش عنوان کرد و گفت: نظام آموزشی ما مختل است و اگر این مسیر را ادامه دهیم سرمایه های بزرگ کشور را به فنا خواهیم داد.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۳:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: متاسفانه وزارت آموزش و پرورش آماری دقیقی از کمبود معلم در اختیار ندارد.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: از مردم خواهش می کنیم به صحنه بیایید. هر یک نفر به 10 نفر زنگ بزند و همه به صحنه بیایند و می خواهیم این روش و شیوه که که با متلک و طعنه همراه است را عوض کنیم. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۲۲:۳۰   + ۳۵ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش در توییت خود نوشت: مصمم هستیم که با تصویب قانون و اجرای سریع رتبه بندی معلمان گامی بلند در تحول نظام آموزشی و ارتقای منزلت معلمان عزیز برداریم.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
بازیگر مطرح سینمای جهان، از رویکرد نژادپرستانه نظام آموزشی و صنعت سرگرمی در آمریکا انتقاد کرد.
وقت صبح   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۸:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
همتی گفت: من مخالف انحصار در سیاست و اقتصاد و فرهنگ و رسانه هستم و این مدل مناظره هم یک جور انحصار است. من معتقدم که مناظره باعث فساد و ناکارامدی می شود. به گزارش وقت صبح به نقل از خبرآنلاین، عبدالناصر همتی در پاسخ به سوالی در خصوص نبود ارتباط معنادار میان نظام آموزشی و نظام اقتصادی کشور گفت: ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۷:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالناصر همتی عصر سه شنبه در دومین مناظره تلویزیونی در پاسخ به نبود ارتباط معنادار میان نظام آموزشی و نیاز واقعی اقتصادی و اجتماعی کشور موجب بالارفتن نرخ بیکاری تحصیل کردگان شده است، برنامه شما برای مناسب سازی نظام و انطباق آن با واقعیات و نیاز آموزشی چیست ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
پاسخ عبدالناصر همتی به سوال نخست در مناظره دوم نامزد های انتخابات ریاست جمهوری درباره راهکار ها برای انطباق نظام آموزشی با نیاز های بازار: ابتدا لازم می دانم از شیوه مناظره انتقاد کنم، چون شبیه به مسابقه هفته شده است. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۷:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
پاسخ عبدالناصر همتی به سوالی درباره راهکارها برای انطباق نظام آموزشی با نیازهای بازار: بهتر بود سوال های مهمتری مطرح می شد تا مردم ببینند نامزدها چگونه پاسخ خواهند داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: امید ما این است که از مسیر رتبه بندی بتوانیم معلمانی با کیفیت تر و با انگیزه تر که از صلاحیت بالاتری برخوردار هستند، در نظام آموزشی کشور داشته باشیم.
اتحاد خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۸:۱۹    
اتحادخبر: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلش شورای اسلامی گفت: با درهم تنیدگی توسعه یافتگی و نظام آموزشی و مهارتی، باید از نیروی ماهر بهره گیریم.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
خورسندی طاسکوه معتقد است: کتاب های تالیفی ما عمیق نیستند، چونکه آدم های عمیق نداریم؛ بخاطر اینکه نویسندگان تراز جهانی نداریم. نویسندگان عمیق نداریم، چونکه نظام آموزشی درستی نداریم که شهروندان عمیق تربیت کند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- با توجه به سند جدید نظام آموزشی هند و قرار گرفتن آموزش زبان فارسی در برنامه مدارس این کشور در کنار 10 زبان کلاسیک، بنیاد سعدی همراه با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دفتر تالیف کتاب های درسی آموزش و پرورش و رایزنی با سفارت این کشور در حال تدوین کتاب های مناسب است.
پانزدهمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور به ریاست دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۰۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تقویت ارتباط و همبستگی میان نظام آموزشی و بازار کار و ارتقای کیفیت آموزشی با رویکرد آموزش تولید محور در هنرستان ها را از جمله برنامه های آموزش و پرورش استان عنوان کرد. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
بهمن 98 بود که زنگ خطر کرونا در ایران به صدا در آمد و از نخستین روزهای اسفند، آموزش حضوری تعطیل شد. آمارها نشان می دهد که آموزش مجازی هم هرگز نتوانست به درستی جای آموزش حضوری را بگیرد. این معضل، نه تنها برای نظام آموزشی ما، بلکه برای کلیت کشور قطعا یکی از بزرگ ترین معضلات دو دهه آینده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۱:۵۱    
در راستای توسعه عدالت آموزشی و بهره مندی همه دانش آموزان از شیوه های نوین آموزشی 16 دستگاه تبلت دانش آموزی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تهیه و به دانش آموزان نیازمند مدارس روستایی منطقه چهاردانگه اهداء شد. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با میزان در پاسخ به سوالی مبنی بر زمان آغاز سال تحصیلی جدید گفت: با توجه به اینکه ما باید همچنان نظام آموزشی را در دوران کرونا پیش ببریم، وزارت آموزش و پرورش هنوز هیچ برنامه ای در این خصوص را تحویل کمیسیون نداده است ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت سی و دومین سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، مجموعه پادکست های پیر خمین که به سخنان امام خمینی (ره) در سال های 1357 تا 1368 پرداخته است، از سوی فرهنگسرای تهران و مدیریت فرهنگی هنری منطقه 22 منتشر شد. در ادامه سخنان امام (ره) را که در سال 1357 ایراد کردند، می شنویم.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای آموزش وپرورش استان گفت: مدیریت آموزشی باید به دور از هرگونه وابستگی سیاسی بوده و برای پیشبرد اهداف سندهای استراتژیک توسعه ای این حوزه، ادامه یابند. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۲۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی گفت: نظام اموزشی باید به آموزش در تمامی ساحت ها بپردازد وبا تغییر دولت باید مدیریت های آموزشی به دوراز هرگونه وابستگی سیاسی پابرجا باشد تا سند های استراتژیک توسعه ادامه یابند. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: قالب ها و ظاهرهای نظام آموزشی به تنهایی موجب رشد نمی شود بلکه باید فضای آزاد اندیشی و تضارب آرا شکل بگیرد تا بتوانیم شاهد رشد و پیشرف باشیم.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۴:۲۰    
حمیدرضا رخشانی گفت: مدارس غیر دولتی بازوان آموزش و پرورش هستند که می توانند نگاهی نو و تحولاتی بزرگ در نظام آموزشی ایجاد کنند. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۲    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: نظام آموزشی ما دچار یک فرایند آسیب به عنوان قطعه قطعه شدن است که این آسیب یک آسیب جهانی است و باید به آن سر و سامان داد.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۰:۵۵    
سول در کتاب آموزش: فرضیات در مقابل تاریخچه (1986) وضعیت آموزش در مدارس و دانشگاه های آمریکا را تحلیل می کند. او به طور مشخص تجربه افراد سیاه پوست و دیگر گروه های قومیتی را در نظام آموزشی آمریکا بررسی می کند و عوامل و الگوهای نهفته در پشت شکست و موفقیت این مسئله را شناسایی می کند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۰۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گزارشی با عنوان توصیه های سیاستی برای بهبود نظام آموزشی و ارتقای سطح پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در دروس ریاضی و علوم براساس نتایج مطالعۀ تیمز 2019 منتشر کرده است. گزارش حاوی نکته ها و تحلیل های قابل توجهی است و می تواند برای پژوهشگران این حوزه مفید باشد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۰۸:۰۰    
موفقیت هر نظام آموزشی منوط به دانش و مهارت های حرفه ای معلم است. معلم متخصص و با مهارت کافی معمولاً بهتر می تواند روش های تدریس را پیاده و مفاهیم درسی را به دانش آموزان منتقل کند بنابراین تناسب در رشته ای که یک معلم در آن دانش آموخته شده با رشته ای که آن را تدریس می کند از اهمیت خاصی برخوردار است.