یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۱۶:۱۱May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیکاران»

آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۲۸   + ۷۱ سایت دیگر  
براساس این گزارش در سال 1401، به میزان 40،9 درصد جمعیت 15 ساله و بیش تر از نظر اقتصادی فعال بوده اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به سال قبل (1400) تغییری نداشته است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۰۱    
رئیس مرکز توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران گفت: خواسته ها و مهارت های ویژه باید قبل از فارغ التحصیلی تعریف شود تا دانشجویان در بازار کار دانش تخصصی را داشته باشند و بیشترین فارغ التحصیلان و بیکاران و مهاجران در رشته های مهندسی IT هستند.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۵۵    
حسب تصمیم هیأت محترم دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با محوریت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، در نظر دارد طرح پرداخت حق بیمه بیکاران به بنگاه های اقتصادی را اجرا کند . کارجویانی که در سه دهک اول درآمدی قرار دارند و تحت پوشش نهادهای حمایت نمی باشند، با ثبت نام در سامانه moshavegh.mcls.gov ...
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۴۹    
با عنایت به دستور مقام عالی وزارت مبنی بر اجرای طرح پرداخت حق بیمه بیکاران به بنگاه های اقتصادی، اولین جلسه ویدئوکنفرانس با موضوع تبیین و تشریح نحوه اجرایی نمودن طرح مذکور در روز دوشنبه مورخ 1401/12/8 با ده استان منتخب خراسان جنوبی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، مازندران ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
براساس آمار منتشرشده طی سال 1401 سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیلان آموزش عالی از کل بیکاران 2/37درصد بوده است
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۶:۰۹   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد فارغ التحصیلان بیکار را حدود یک میلیون نفر ذکر کرد و از راه اندازی سامانه جامع اطلاع رسانی بازار کار تا شهریور ماه امسال خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
داریوش مجد : نگاهی به آمار انتخاب رشته و ورود دانشجویان به دانشگاه های کشور نشان می دهد تمایل برای ادامه تحصیل در جوانان کاهش 50 درصدی داشته به طوری که به گفته معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد: امروز 600 هزار صندلی خالی در دانشگاه ها داریم ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
صندلی های دانشگاه دارد خاک می خورد، نیمی از داوطلبان کنکور هم قید انتخاب رشته را زده اند و عطای تحصیلات دانشگاهی را به لقایش بخشیده اند، همین امروز هم وزارت آموزش عالی اعلام کرده نزدیک به یک میلیون نفر از بیکاران صاحب تحصیلات دانشگاهی اند اما رقابت در برگزاری آزمون نهایی بالاست ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ترویج فرهنگ کار و مهارت آموزی را حلقه مفقوده اشتغال فارغ التحصیلان کشور دانست و گفت: سامانه نظام جامع اطلاع رسانی بازارکار تا شهریور ماه امسال راه اندازی می شود.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
بازداشت شدگان در بازجویی پلیس خود را دانشجوی رشته بازیگری و هنر معرفی کرده مدعی شده اند برای ایفای نقش در تئاتر خیابانی این لباس را خریداری کرده اند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد بیکاران فارغ التحصیل را حدود یک میلیون نفر برشمرد و گفت: سامانه نظام جامع اطلاع رسانی بازارکار تا شهریور ماه امسال راه اندازی می شود
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۴۰   + ۳۵ سایت دیگر  
محمود کریمی بیرانوند, معاون اشتغال وزارت کار تعداد بیکاران فارغ التحصیل را حدود یک میلیون نفر برشمرد و گفت: فقدان اطلاعات دقیق و تکمیلی از جمله مدرک تحصیلی، رشته، سن، محل زندگی، تراکم جمعیتی استان ها و مهارت های تخصصی مهم ترین چالش اساسی رفع این مسأله است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۲:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
حوادث رکنا: رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی که با ترفند اشتغال زایی اقدام به کلاهبرداری 30 میلیارد ریالی از 32 نفر کرده بود، خبر داد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۴۹    
بیکاران تحصیلکرده عبارت ناخوشایندی است که در ادبیات اقتصادی و شغلی کشور به کار برده می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
تسنیم : رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی گفت: ضروری است بنگاه های اقتصادی، اصناف، اتحادیه ها و بازار کار، تقاضای خود را برای تربیت نیروی انسانی اعلام کنند تا بتوانیم با هم افزایی و تربیت نیروی انسانی مسیر اشتغال را هموار کنیم ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل منطقه آزاد ارس از مشکل کمبود نیروی کار در این منطقه خبر داد گفت: بیشتر شهرهای کشور با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند آما در نتیجه بهره برداری از پروژه های اشتغالزایی، در منطقه آزاد ارس با مشکل کمبود نیروی کار مواجه شده ایم.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۷:۳۳    
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در دومین نشست شورای هماهنگی در سال 1402 گفت: در جهت خدمت بیشتر به جامعه هدف و مردم استان، جلسات شورای هماهنگی از حالت نمادین به سمت جلسات کاربردی رفته است.
سلام نو / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۷:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد سهم فارغ التحصیلان آموزش عالی از جمعیت بیکار کشور در سال گذشته به طور میانگین حدود 40 درصد برآورد شده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۴:۳۲    
به گزارش مشرق، فعال رسانه ای با انتشار تصویری در صفحه توئیتر خود نوشت: طبق گزارش وزارت کار ایالات متحده تعداد درخواست ای جدید برای مزایای بیکاری در هفته گذشته با 13000 افزایش به 242000 رسید! افزایش بیکاری، اخراج کارکنان ...
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: باتوجه به این که نیروهای تحصیل کرده بخش قابل توجهی از بیکاران را تشکیل می دهند و یکی از مشکلات واحدهای تولیدی نیز یافتن نیروی کارگر است، متناسب با این ظرفیت بر سرمایه گذاری در بخش دیجیتال تلاش می کنیم تا مشاغل باب میل تحصیل کرده ها ایجاد شود.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۳:۱۵    
زهرا رمضانی، خبرنگار: جمعیت قابل توجه بیکاران فارغ التحصیل دانشگاه ها، عدم به روزرسانی مناسب برخی سرفصل های دانشگاهی، چالش های صنعت کشور و نقش کمرنگ دانشگاه ها در رفع آنها، موانع موجود در فعالیت پژوهشی اساتید، خالی ماندن صندلی دانشگاه ها و... را باید معضلات اصلی این روزهای نظام آموزش عالی برشمرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بیش از 30 درصد بیکاران استان را دانش آموختگان دانشگاهی تشکیل می دهند، گفت : تشکیل تعاونی می تواند 2 مشکل اصلی آنان برای ایجاد اشتغال پایدار شامل سهم آورده اولیه و تضامین بانکی را حل کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از اجرای طرح پرداخت حق بیمه بیکاران به بنگاه های اقتصادی مازندران خبر داد و گفت: در این طرح، پرداخت حق بیمه بیکاران به بنگاه های اقتصادی در بخش های خصوصی و تعاونی اجرایی می شود.
برترین ها / جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
این شاخص که مختصر واژگان Not in Employment, Education or Training بوده، روایتگر وضعیت جوانان در سن 15 تا 24 ساله ای است که نه درحال تحصیلند (ترک تحصیل کرده اند) نه مشغول مهارت آموزی و نه در جایی مشغول به کار هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
پاشنه آشیل جوانان بیکار در استان کرمانشاه، فارغ التحصیلان هستند که با هدف مدرک گرایی ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به دنبال آن هستند که در شغل و منسب دولتی به کار گرفته شوند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- برای "محمد" روز خوبی به نظر می رسید. او به تازگی موفق شده بود 80 دلار از تجارت رمز ارز های دیحیتال در نوار محاصره شده غزه به دست آورد. محمد زمانی که در سال 2013 میلادی از دانشکده کشاورزی فارغ التحصیل شد نتوانست شغل خوبی پیدا کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۵:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با اشاره به اینکه در یک سال گذشته 2 هزار و 447 نفر بیکاران به کار گمارده شدند، گفت: تعاون، کار و رفاه اجتماعی متولی اشتغال و حتی ایجاد اشتغال است و از زیربار اشتغال استان شانه خالی نخواهیم کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۲۰:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
اشتهارد- عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: امروز درصد بالایی از بیکاران جامعه دارای تحصیلات تکمیلی فوق لیسانس و دکترا هستند و این موضوع خسارت ایجاد می کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: از سه هزار و 860 پرونده در حوزه کارگری و کارفرمایی در گلستان، یک هزار و 300 پرونده به سازش ختم شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری از اجرای طرح کارورزی و پرداخت حق بیمه بیکاران به کار گرفته شده در واحدهای تولیدی و طرح یارانه دستمزد را از جمله طرح های حمایت از نیروی کار و بخش تولید برشمرد و افزود: اولویت ما مهارت آموزی نیروی کار جوان است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
چین برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت قصد دارد 20 درصد از رشته ها و دروسی که نامناسب برای توسعه اجتماعی-اقتصادی تشخیص داده می شوند را به دلیل افزایش بیکاری حذف کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۵:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
معاون توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، کلیات طرح پرداخت حق بیمه بیکاران به بنگاه های اقتصادی را تشریح کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۸:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: طرح پرداخت حق بیمه بیکاران به بنگاه های اقتصادی در بخش های خصوصی و تعاونی در استان اجرا می شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس نتایج آماری زمستان 1401 که مرکز آمار ایران آن را منتشر کرده نرخ مشارکت اقتصادی (نرخ فعالیت) جمعیت 15ساله و بیشتر نشان دهنده آن است که تنها 40.5 درصد جمعیت در سن کار از نظر اقتصادی فعال بوده اند و در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۹:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
وعده ایجاد یک میلیون شغل در پایان هر سال از دولت سیزدهم در حالی محقق نشد که در پایان سال 1401 نیز بیش از 2.5 میلیون نفر به خیل بیکاران ایران اضافه شده است.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۲:۳۶   + ۶۷ سایت دیگر  
در زمستان 1401، به میزان 40,5 درصد جمعیت 15 ساله و بیش تر، از نظر اقتصادی فعال بوده اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند که حاکی از افزایش 0.1درصدی نسبت به فصل مشابه در سال قبل است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
داریوش مجد : بیکاران پنهان، افرادی هستند که در تعریف های رسمی بازار کار پوشش داده نمی شوند. آن ها یا جست وجوی خود برای یافتن شغل را متوقف کرده اند، کمتر ازآنچه تمایل دارند، کار می کنند یا در معرض اخراج قرار دارند ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نرخ بیکاری در ترکیه با 2 دهم درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، به 10 درصد رسید. به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی تی.آر.تی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
کرونا، بحران ساخت وساز و کاهش رشد تولید ناخالص داخلی در چین ظرف سال های اخیر باعث شده است تا بر تعداد نیروهای بیکار در دومین اقتصاد جهانی افزوده شود، به نحوی که تعداد بیکاران این کشور در مرز رکوردی جدید باشد ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۲۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
با زوم روی عکس مشخص است نوشته شده توزیع قهوه و دونات رایگان برای بیکاران آمریکا
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
یاسر عرب در کانال خود نوشت: جبرائیلی داستان تاریخی تعریف میکنه، میگه؛ در فلان تاریخ مردم آمریکا به صف طلا و سکه هاشون رو تحویل دولت دادن، اینم عکسش. رو عکس زوم کردیم، دیدیم نوشته توزیع قهوه و دونات رایگان برای بیکاران آمریکا. ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۷:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
ویدئویی از گاف عجیب یاسر جبرائیلی که به عنوان کارشناس اقتصادی در برنامه افقِ صداوسیما حضور پیدا کرده بود در فضای مجازی پربازدید شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۰۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا : بر اساس آمارها، دومیلیون و 300هزار نفر بیکار در کشور وجود دارد که 40 درصد آنها را جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند. در سال های اخیر معضل بیکاری فارغ التحصیلان به یکی از چالش های کشور تبدیل شده که بر توازن و تعادل بازار کار اثرگذار بوده و موجبات بروز ناهنجاری های اجتماعی و برخی ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۰۰:۰۹    
گزارش اداره کل آمار عربستان نشان می دهد دارندگان مدرک لیسانس در خط مقدم بیکاران تحصیل کرده این کشور قرار دارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۱:۴۱   + ۳۲ سایت دیگر  
بر اساس آمارها، دو میلیون و 300 هزار نفر بیکار در کشور وجود دارد که 40 درصد آنها را جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۹:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون اشتغال وزارت کار گفت: 2.3 میلیون نفر بیکار در کشور داریم که 40درصد آنها فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۲:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
با توجه به اینکه دستمزد فقط 27 درصد رشد کرد، در سال 1402 مشوقی که بتواند نیروی کار را برای ورود به بازار ترغیب کند وجود ندارد و بار دیگر بنگاه های اقتصادی با معضل کمبود نیرو مواجه خواهند شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۱۷:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
با ابلاغ دستورالعمل طرح پرداخت حق بیمه بیکاران به بنگاههای اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی، این طرح بطور آزمایشی در 10 استان کشور از جمله سیستان و بلوچستان شکل اجرایی به خود گرفت.
ربیع   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۱۷:۱۱   + ۶۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از مهر، اتاق بازرگانی ایران در جدیدترین تحلیل خود از وضعیت اقتصاد ایران، نگاهی به شاخص بیکاری در سال گذشته و افق پیش روی آن در سال جدید انداخته است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۱۶:۲۰   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون وزیر کار گفت: طبق آمار مرکز آمار ایران هم اکنون 2.3 میلیون نفر بیکار در کشور وجود دارد که 40 درصد این تعداد جمعیت بیکار فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.