چهارشنبه ۲۵ فروردینساعت ۰۴:۱۲Apr 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ابن سینا»

دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
جهانی گفت: افزایش آمار مبتلایان به کرونا در دلفان نگران کننده است و ظرفیت بیمارستان این شهرستان تکمیل شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۵۵    
هر چند یونانی ها را نخستین کسانی می دانند که دست به جمع کردن دانش بشر در قالب دانشنامه زدند ولی این کار در مشرق زمین نیز تاریخچه خودش را دارد؛ دانشنامه علایی ابن سینا یا مفاتیح العلوم ابوعبدالله کاتب خوارزمی را می توان در همین زمینه نام برد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از پلمب 38 واحد متخلف در همدان خبر داد و گفت: هفته گذشته 5 رستوران تعطیل شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۵۳    
نماینده شورای عالی آموزش و پرورش در امور مدارس ماندگار در یادداشتی تصریح کرد: مدرسه ماندگار ابن سینا افتخاری بزرگ برای آموزش و پرورش استان همدان است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۲۵    
مسئول واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: این واحد علمی از مهر 99 فعالیت خود را آغاز کرده و هدف آن بهره گیری از استعداد دانشجویان تازه وارد است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: همدان _ استاد دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: برای مانع زدایی از تولید در داروسازی سیاست گذاری ها باید تغییر کند و از هیئت علمی به جای مقاله، فناوری مطالبه شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: طرح جمع خوانی قرآن کریم همزمان باماه مبارک رمضان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این استان اجرا می شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه ابن سینا با اشاره به اینکه مصرف سیگار اثرات بدی بر سلول های تخمدان می گذارد، اظهار داشت: در خانمی که سیگار می کشد ذخیره تخمدان چند سال زودتر از موعد مقرر یعنی تقریبا 32 سالگی اتفاق می افتد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۰:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: از ابتدای شیوع کرونا 11 هزار و 479 نفر در اثر ابتلا به این بیماری در بیمارستان های استان بستری شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: از ابتدای شیوع کرونا 11 هزار و 479 نفر در اثر ابتلا به این بیماری در بیمارستان های استان بستری شده اند.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۵۵    
تهران- ایران پرس: همایش بین المللی انسان شناسی در حکمت ابن سینا (IBSIC) روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، 5 الی 7 دی ماه 1400 در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار می گردد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
نصرالله موسویان می گوید: ابن سینا جایی است که هم می توانیم نسب مان را به آن بازگردانیم و هم می توانیم با آن به جهان جدید وصل شویم و ابزارهایی به ما می دهد که با آن می توانیم هم دریابیم چطور شکل گرفته ایم و هم جهان جدید را متاثر سازیم.
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
تأملاتی در باب فلسفهٔ هنر اسلامی - قسمت ششم
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس تیم فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: پنجاه بیمار در همدان، در انتظار پیوند کلیه قرار دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از 881 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان همدان خبر داد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۸:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
دکتر بهزاد قربانی _ عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا بیان کرد: ناباروری یک سلسله پیامدهای روانی به همراه دارد که متعاقب آن یک سلسله پیامد اجتماعی را هم به دنبال دارد که همگی با هم در یک مسیر مورد ارزیابی قرار می گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
هشتمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا 25 فروردین به فلسفه ریاضیات ابن سینا اختصاص دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
ویدیوکلیپ "اعتبار ملت" شامل بیانات مهم رهبر حکیم انقلاب درباره انرژی هسته ای، به مناسبت 20 فروردین روز ملی فناوری هسته ای، توسط فرهنگ سرای ابن سینا تولید و منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از انجام 3 هزار و 204 ماموریت اورژانسی طی طرح سلامت نوروزی در همدان خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
همدان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرایی شدن نسخه نویسی الکترونیک افزود: زودتر عملیاتی شدن این طرح در کشور به نفع مردم، دولت و نظام سلامت کشور است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرایی شدن نسخه نویسی الکترونیک افزود: زودتر عملیاتی شدن این طرح در کشور به نفع مردم، دولت و نظام سلامت کشور است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: بیش از 780 بیمار کرونایی در استان بستری هستند و ظرفیت تخت های کرونایی برخی بیمارستان ها تکمیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا در البرز گفت: در برخی از مراکز درمانی، بخشی از هزینه های درمان ناباروری را دولت پرداخت می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از افزایش دو برابری مراجعات بیماران کرونایی به بیمارستان های همدان خبر داد و گفت: در حال حاضر 47 درصد کادر درمان استان واکسینه شدند و این روند ادامه دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۹:۵۶   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه و مرکز درمان ناباروری ابن سینا گفت: با توجه به تنوع روش های موجود و اینکه برای هر نوع علت ناباروری، حتی فقدان اسپرم و تخمک، روش درمانی متناسب وجود دارد، می توان گفت ناباروری به پایان رسیده است.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۹:۱۵    
رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به ضرورت در اطلاع رسانی موفقیت های روی داده توسط نظام برای افکار عمومی، از اجرایی شدن حدود 9 پروژه مهم توسط وزارت دفاع ، سرمایه گذاری عظیم راه آهن( تعریف 12 ردیف ملی بنام راه برای استان) راه اندازی پتروشیمی ابن سینا و .. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۴:۱۱    
ادامه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا در سال جدید از چهارشنبه هجدهم فروردین 1400 از سر گرفته می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: مراجعه بیماران سرپایی مبتلا به کووید 19 به بیمارستان های استان دو و نیم برابر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۵:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
همدان _ رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: پنج استان برای تزریق مرحله نخست واکسن تولید داخل انتخاب شدند که یکی از آنها استان همدان است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
ابن سینا به چه کارمان می آید؟ عنوان سخنرانی سیدنصرالله موسویان در مجموعه درس گفتارهای درباره ابن سینا است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
این اثر جدی تالیفی در چهل سالگی نویسنده نگارش شده، در زمانیکه فلسفه کاران ایرانی درگیر هگل گرایی، هایدگر گرایی و فروید و لکان گرایی و یا ملاصدرا و ابن سینا گرایی و بسیاری از گرایی های دیگر هستند ...
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۹:۳۷    
رییس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمایه گذاری های سازنده ای که در کشور و استان روی داده است، از اخذ وام 220 میلیون دلاری جهت راه اندازی پتروشیمی ابن سینا و طرح این موضوع که گرانی موجود در کشور حباب است و وضعیت واقع اینگونه نباید باشد و .. سخن گفت.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مجموعه مقالات جهان شمولی در اخلاق از سوی انتشارات صدرا ی مسکو و با مشارکت انستیتو فلسفه آکادمی علوم روسیه و حمایت بنیاد ابن سینا چاپ و منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۳:۲۶    
ایسنا/همدان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: همچنان شاهد روند افزایشی موارد کرونا در بخش بستری و به طور خاص بخش سرپایی هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از انجام 560 ماموریت جاده ای در طرح سلامت نوروزی در همدان خبر داد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
گزیده بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت نیمه ی شعبان سالروز میلاد حضرت امام زمان(عج) با عنوان "حقیقت قطعی" از سری تولیدات ویدئویی نشان توسط فرهنگ سرای ابن سینا تولید و منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۴:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا درباره افزایش موارد سرپایی و بستری ابتلا به بیماری کرونا در همدان هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با ابراز نگرانی از افزایش تعداد مراجعات سرپایی به مراکز درمانی استان که روز گذشته به 446 مورد رسیده و قبلا 270 مورد بوده است گفت: این زنگ خطری است که احتمال افزایش تعداد موارد مرگ و میر در روزهای آینده وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۶:۵۵    
در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو، بنیاد مطالعات اسلامی ابن سینا و انتشارات صدرا به نمایندگی از کشورمان حضوری فعال دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۶:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: هم اکنون حال 26 بیمار مبتلا به کرونا در استان همدان وخیم گزارش شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: در شبانه روز گذشته فوت بیمار مبتلا به کرونا در استان ثبت نشده است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ابوعلی حسین بن عبدالله مشهور به ابوعلی سینا، ابن سینا، بوعلی سینا و ملقب به شیخ الرئیس است که در بخارا پایتخت سامانیان چشم و به جهان گشود و در سال 416هجری در همدان وفات کرد. آرامگاه ابن سینا در زمان قاجاریه و به دستور نوه فتح علیشاه به اسم نگار بنا نهاده شد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - حمید هادوی مدیر بنیاد ابن سینا گفت: این بنیاد فرهنگی مطالعاتی ایرانی در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو شرکت خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۴:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: تعداد موارد مثبت ابتلا به کرونا از ابتدای شیوع این ویروس در همدان به 10 هزار و 662 نفر رسید.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۰۱:۰۱    
متخصص زنان و عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا با اشاره به پرخطر بودن بارداری دوقلویی یا چندقلویی گفت: بارداری دو یا چندقلویی عوارض متعددی دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۲:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از صدور 420 اخطاریه و معرفی به مراجع قضائیه در بازرسی از واحدهای تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی خبر داد و گفت: 20 واحد متخلف پلمب شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۵:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فن آوری های علوم زیستی ابن سینا گفت: طی چند سال اخیر، دغدغه تمام گروه های پژوهشی پژوهشگاه ابن سینا، انجام طرح های پژوهشی با هدف پاسخگویی به نیازهای جامعه و تأمین نیازهای کشور و حل برخی مشکلات کشور بوده و اقدامات صورت گرفته از زمان شیوع همه گیری کرونا ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۵:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
فراخوان مقاله همایش بین المللی انسان شناسی در حکمت ابن سینا از سوی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران اعلام شد.
یک پزشک   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کتاب سرگذشت نامه ابن سینا در دوران کودکی داشتم که شرح حال دوران جوانی او بود. در فصلی، این روایت مشهور از او نقل شده بود که بیمار جوانی را ویزیت کرده و توانسته بفهمد که درد جوان عاشقی است! ...