یکشنبه ۲۱ خردادساعت ۰۲:۳۵Jun 2023 11
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ابن سینا»

خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- معاون توسعه و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: گروه تخصصی جراحی ابن سینا برای ارائه خدمات تخصصی به بیماران مناطق محروم به کهگیلویه و بویراحمد سفر می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۴:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون توسعه و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: گروه تخصصی جراحی ابن سینا برای ارائه خدمات تخصصی به بیماران مناطق محروم وارد استان می شود.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه و منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: گروه تخصصی جراحی ابن سینا برای ارائه خدمات تخصصی به بیماران مناطق محروم وارد استان می شود.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۳:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: عامل این حمله دارای سابقه درمان بیماری روانی بوده و در بیمارستان ابن سینا مشهد پرونده مفتوحه درمانی دارد و ماهیت تروریستی نداشته است.
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۵:۳۰    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، کتابی را که اینک به معرفی آن می پردازیم عنوانش هست فلسفه ابن سینا : شرحی نو بر الهیات شفاء با تکیه بر درس گفتارهای استاد حشمت پور که در انتشارات وزین دانشگاه ادیان و مذاهب به چاپ رسیده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۱۳    
بنیاد مطالعات اسلامی ابن سینا و انتشارات صدرا تازه ترین آثار ایرانی به زبان روسی را در نمایشگاه کتاب میدان سرخ مسکو عرضه کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی: امام بزرگوار ما ابعاد شخصیتش از ابن سینا و شیخ طوسی بزرگتر و متنوع تر است. سرآمدان تاریخ را نه میشود حذف کرد و نه تحریف کرد. امام خمینی سرآمد همه جانبه است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مقام معظم رهبری: امام بزرگوار ما ابعاد شخصیتش از ابن سینا و شیخ طوسی متنوع تر است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۴۴   + ۷۸ سایت دیگر  
رهبر انقلاب با بیان اینکه جبهه دشمن، امروز هم مثل دیروز در مقابل ملت ایران صف کشیده اند، تاکید کردند: دشمنی استکبار با ملت ایران با عقب نشینی های موضعی اصلاح نمی شود. همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی -ابن سینا، کارگاه آموزشی دو روزه “ساخت محلول و بافر با رویکرد بیولوژیک” را برگزار می کند. کارگاه آموزشی “ساخت محلول و بافر با رویکرد بیولوژیک” روز پنجشنبه و جمعه 25 و 26 خردادماه 1402 در پژوهشگاه ابن سینا (بزرگراه شهید چمران، اوین ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بنای ساختمان ابن سینا در دانشگاه صنعتی شریف تهران توسط مهندس حسین امانت و با همکاری مهندس منوچهر ایران پور به شکلی زیبا طراحی و ساخته شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه ای از آثار و کتب منتشره در بنیاد مطالعات اسلامی روسیه(ابن سینا) طی مراسمی در انستیتو آسیا آفریقای دانشگاه دولتی مسکو به درخواست گروه های اسلام شناسی و زبان فارسی به این مرکز اهدا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۹    
بنیاد مطالعات اسلامی ابن سینا روسیه طی 15 سال فعالیت در این کشور، برای آشنا کردن شهروندان روسی، بویژه دانشجویان، محقفان و دانشگاهیان با فرهنگ و تمدن ایرانی-اسلامی، انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) ده ها عنوان کتاب به زبان روسی منتشر کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۹    
دانشجویان بین الملل از برج فناوری ابن سینا دانشگاه صنعتی امیر کبیر بازدید کردند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینای جهاددانشگاهی گفت: شانس موفقیت درمان IVF ،چهل و پنج درصد است. مردانی که اسپرم غیر نرمال دارند یا زنانی ذخیره تخمدانی شان اندک است، می توانند از این روش درمانی استفاده کنند. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
دکتر عاطفه گرگین، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته، عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا، به مناسبت روز جهانی بهداشت قاعدگی، درباره تعریف خون ریزی های شدید قاعدگی گفت: خون ریزی شدید قاعدگی یکی از انواع اختلالات قاعدگی است. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۴۷   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا همزمان به بهانه روز جهانی بهداشت قاعدگی با تاکید بر لزوم افزایش فرهنگسازی پیرامون این رخداد طبیعی بدن، در این رابطه توصیه هایی را مطرح کرد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۲    
رییس پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی (ابن سینا) با اشاره به برگزاری پویش حمایت از زوج های نابارور از 30 اردیبهشت تا پنجم خرداد در محل این پژوهشگاه، از شیوع 20 درصدی ناباروری معادل 3.5 میلیون زوج از جمعیت بارور کشور خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله محقق داماد افزود: ما باید حقوق بشر اسلامی را عرضه کنیم اگر مدعی نظام فلسفی هستیم باید پاسخ بگیریم. فیلسوفان چالش پیش رویشان این است بگویند ابن سینا نظرش راجع به حقوق بشر چیست؟
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
جشن خیلی دخترونه در روز پنجشنبه 4 خرداد 1402 در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای ابن سینا برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۲    
دوره آموزشی متمرکز زائران اعزامی به حج تمتع، جمعه 5 خرداد 1402 در سالن ابن سینا در همدان برگزار شد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۴    
دوره تئاتر و بازیگری ویژه نوجوانان با حضور مریم کاظمی در فرهنگسرای ابن سینا برگزار می شود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگاه و مرکز درمان ناباروری ابن سینا جهاددانشگاهی برای دهمین سال پیاپی پویش حمایت از زوج های نابارور را برگزار کرده است و سومین روز روزشمار این پویش به موضوع حفظ باروری اختصاص یافته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۰:۳۵    
گروه گزارش : جنجال های تصاحب چهره های علمی و فرهنگی و تاریخی ایران به حدی رسیده است که ترکیه جرئت پیداکرده با ساخت سریالی درباره ابن سینا، این شخصیت را از آن خودشان بداند درحالی که اسناد موثق تاریخی بیانگر ایرانی بودن ابن سینا و ریشه تاریخی او به سمت بخارا است ...
دنیای بانک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۲۲    
حدود 50 صندوق سرمایه گذاری در سهام اردیبهشت 1402 را با ثبت بازده منفی به پایا ن بردند که در صدر جدول صندوق های مشترک ارز ش کاوان آینده با منفی 6.61 درصد، ترمه ایستاتیس پویا با منفی 5.52 درصد، راهبرد ممتاز ابن سینا با منفی 4.98 درصد و اندیشه خبرگان سهام با مفنی 4.42 درصد قرار دارد. ...
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۰۴    
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، این همایش به مناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و بزرگداشت روز دختر با همکاری موسسه مشاوره شغلی و کارآفرینی کاریزما، دانشگاه پیام نور و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با حضور امیدی مدیر کاریابی کاریزما ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا از دست یابی به روشی جدید برای درمان ناباروری زنان خبر داد و گفت: در این روش از سلول های موجود در خون قاعدگی زنان برای درمان ناباروری استفاده می شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اجتماع بزرگ دختران خورشید هشتم به مناسبت روز دختر و سالروز میلادحضرت معصومه(س) و همزمان با آغاز دهه کرامت در همدان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مراسم که از ساعت 17 تا 19 به میزبانی تالار ابن سینا برگزار از شبکه استانی زنده پخش شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۹    
اساتید عضو فرهنگستان علوم و پژوهشگاه ابوریحان بیرونی و متخصص کتب و نسخ خطی اسلامی با حضور در آرامگاه شیخ الرئیس ابوعلی سینا با قرائت فاتحه نسبت به مقام شامخ این حکیم جهانی ادای احترام کردند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
همدان-جشن دختران خورشید هشتم با حضور خادمین امام رضا(ع) به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر و آغاز دهه مبارک کرامت در سالن ابن سینا همدان برگزار شد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا با تاکید بر اینکه، درمان ناباروری در ایران ارزان است، هزینه هر سیکل درمان در کشور های توسعه یافته را بین 10 تا 15 هزار دلار و در کشور های خاورمیانه 5 تا 6 هزار دلار عنوان کرد و گفت: در ایران هزینه این درمان برای ایرانی ها زیر هزار دلار و بین 600 تا 700 دلار است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه ابن سینا جهاد دانشگاهی با بیان این که خدمات حفظ باروری مثل فریز تخمک تحت پوشش بیمه طرح جوانی جمعیت قرار ندارند، گفت: تحت پوشش قرار گرفتن خدمات حفظ باروری می تواند پیگیری و درخواست شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا با بیان اینکه هزینه درمان ناباروری در کشورهای منطقه 6000 دلار و در ایران 600 دلار است؛ علت عدم تخصیص کامل بودجه اجرای قانون جوانی جمعیت را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا با بیان این که در همه کشورها، خدمات درمان ناباروری گران است، گفت: در کشور ما به دلایل مختلف این درمان ها خیلی ارزان است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه ابن سینا خبر داد: انشالله در آینده نزدیک یک بیمارستان تخصصی یا فوق تخصصی زنان با نام "حکیم ابن سینا" در منطقه 5 تهران راه اندازی می کنیم تا بتوانیم طیف خدماتی که مرکز ناباروری ابن سینا ارائه می کند را گسترده تر کرده و کیفیت خدمات را نیز افزایش دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
نام ابن سینا ، مولانا و نظامی گنجوی دست کم یک بار به گوش هر ایرانی خورده است؛ مفاخری از ایران زمین که نشان ایرانی بودن در تمام آثار آن ها هویداست. با این وجود کشورهای همسایه بارها تلاش کرده اند با تصاحب هویت این مشاهیر، نام خود را در کنار آن ها قرار دهند ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تغییر نگاه به بافت فرسوده رخ داده و تبدیل به فرصت گردشگری شده است، لذا امیدواریم بتوانیم تهدیدهای شهر در بافت فرسوده به یژه بافت فرسوده تاریخی را رفع و شهرها و محلات را متحول کنیم.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی و نقاشی بهار روز جمعه 29 اردیبهشت 1402 در نگارخانه فرهنگسرای ابن سینا گشایش می یابد
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
ترکیه در حال پخش سریالی از ابن سیناست که در آن هیچ اشاره ای به هویت ایرانی وی نشده است!
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۶:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
بادرنجبویه داروی مورد علاقه پزشک بزرگ ایرانی ابوعلی سینا است که جهت تقویت قلب و انبساط روح تجویز می کرده است.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۲۵    
فواید روغن خراطین برای آلات تناسلی از دیرباز مورد توجه متخصصان طب سنتی و همچنین عامه مردم بوده اند. همان طور که می دانید خواص روغن خراطین در افزایش حجم زبانزد هستند و در واقع این محصول بهترین جایگزین برای عمل های جراحی و روشهای پر هزینه و ناکارآمد دیگر بدین منظور است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان اولین سوگواره بین المللی روایت اربعین با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس دانشگاه در سالن ابن سینا دانشکده پزشکی همزمان با ایام شهادت امام جعفرصادق (ع) برگزار شد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۰:۲۴    
پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی با دریافت مجوز مهارت آموزی از مرکز ملی آموزش های مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی، اقدام به برگزاری دوره های مهارت آموزی در این حوزه کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی با دریافت مجوز مهارت آموزی از مرکز ملی آموزش های مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی، اقدام به برگزاری دوره های مهارت آموزی در این حوزه کرده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
تصاحب شخصیت های ایرانی تاریخ توسط کشور همسایه ترکیه تمامی ندارد و قرار است در اقدامی تازه سریال ابوعلی سینا نیز در این کشور ساخته شود و حتما طبق روال گذشته هویت ایرانی وی انکار خواهد شد. اما این تصاحب ها در گذشته به چه شکل بوده است؟
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اگر علاقمند به نقاشی هستید آن هم از نوع اکریلیک می توانید از امروز تا 31 اردیبهشت ماه فرصت دارید که به نمایشگاه نقاشی آقای نقاش بروید. این نمایشگاه به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در عمارت هنرمند واقع در میدان شهدا، ابتدای خیابان ابن سینا کوچه چهارم، آیت ا.. ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
ترکیه که در سال های گذشته از هیچ تلاشی برای مصادره مشاهیر ایرانی فروگذار نکرده، برنامه جدیدی را برای مصادره ابن سینا؛ دانشمند شهیر ایرانی در دستور کار قرار داده است.
هنر صدا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۴:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
مستند چراغداران شنبه 23 اردیبهشت ماه به روایت زندگی حرفه ای ابن سینا، اختصاص دارد. در برنامه چراغداران که شرح کوتاهی از زندگی مفاخر ادبی و فرهنگی کشورمان است بهروز رضوی روایتگر بخشی از زندگی ابن سینا، پزشک، ریاضی دان، اخترشناس، فیزیک دان، شیمی دان، جغرافی دان، زمین شناس و شاعرمی شود ...