یکشنبه ۰۶ اسفندساعت ۱۲:۰۰Feb 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهر زیرزمینی»

خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از ثبت بیش از 15 هزار نفرساعت کار در ماه برای فعالیت درست پله برقی ها در شهر زیرزمینی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رسانه ها تصاویری از شهر زیرزمینی فنلاند منتشر کردند که ادعا می شود این کشور برای محافظت از مردم خود در صورت حمله اتمی آن را ساخته است.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
درکلان شهری همچون تهران که هر بامداد جان می گیرد، طرح ها و پروژه هایی انجام می شود که دور از نگاه و چشم مردم است؛ اقداماتی که اگر به موقع و اصولی انجام نشود باعث بروز مشکلات و مسائل مختلفی برای شهر و شهروندان آن خواهد شد مثل بهسازی و مرمت کانال های آبهای سطحی ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
شهر زیرزمینی کُرد علیا به عنوان یکی از قطب های گردشگری شهرستان تیران و کرون، شگفتی ساختاری و معماری خاصی را متجلی کرده و هنر پیشینیان ما را در جای جای طراحی شهر به نمایش گذاشته است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
در برنامه مستند فرهنگ امروز دوشنبه 16 بهمن شهر زیرزمینی نوش آباد در قالب یک مستند رادیویی معرفی شده است. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شنوندگان رادیو فرهنگ از طریق امواج رادیویی ا به اصفهان سفر داشته و همراه با سمیه نجفی گزارشگر این رادیو به شهر زیرزمینی نوش آباد سرمی زنند ...
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۹:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
شنوندگان رادیو فرهنگ از طریق امواج رادیویی ا به اصفهان سفر داشته و همراه با سمیه نجفی گزارشگر این رادیو به شهر زیرزمینی نوش آباد سرمی زنند. در شهرستان آران و بیدگل اصفهان شهری زیرزمینی وجود دارد که قدمت آن به 1500 سال قبل بازمی گردد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۹:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
حدود چهار دهه از زمانی که هزاران کارگر و مهندس ایرانی با دستان توانمند خود ساخت تونل های بتنی در اعماق زمین را آغاز کردند، می گذرد.
همگردی   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۲:۱۲    
شهر زیرزمینی اویی یا شهر زیرزمینی نوش آباد شهری زیرزمینی و باستانی واقع در زیر بافت کنونی شهر نوش آباد در هفت کیلومتری کاشان است. این مجموعه قدمتی 1500 ساله داشته و به دوره ساسانیان تا دوره صفوی مربوط می گردد. این اثر در تاریخ 8 مرداد 1385 با شماره 15816 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید ...
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از افزایش 100 هزار نفری مسافر شهر زیرزمینی با توجه به کاهش دمای هوا و بارش های اخیر خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۷:۵۶    
شهر زیرزمینی کاریز با قدمت 2500 ساله، نمونۀ باشکوهی از قنات وسیع جزیره زیبای کیش در خلیج فارس است. این قنات که زمانی آب آشامیدنی جزیره نشینان را تامین می کرد، امروزه به یک شهر زیرزمینی شگفت انگیز با مساحت 10.000 متر مربع تبدیل شده و به شهر کاریز کیش شناخته می شود.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۶:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس،مسعود درستی در این باره افزود: اتصال سیستم فاضلاب در ایستگاه های مترو در فاز اول برای 16 ایستگاه با اتصال ایستگاه شهدای هفتم تیر از اردیبهشت ماه آغاز شد. وی با اشاره به اینکه اتصال خروجی فاضلاب شهر زیرزمینی به شبکه فاضلاب شهری کار بزرگی است که بعد از گذشت نزدیک به [...]
شبستان   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۰۸:۵۸    
این گروه تاکنون از مناطق مختلف شهرهای تهران و کاشان مانند کاخ گلستان، موزه ملی ایران، پل طبیعت، مجموعه ایران مال، کاخ سعد آباد، مجموعه جماران، خانه های تاریخی کاشان، بازار کاشان، باغ فین، تپه های سیلک، کویر مرنجاب ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب کاشان گفت: دفع فاضلاب به کمک چاه های جذبی، مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد را در معرض آسیب و تخریب قرار می دهد، بنابراین اجرای شبکه فاضلاب در نوش آباد ضروری است.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش وقت صبح ، رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تیران و کَروَن از توابع اصفهان گفت: محوطه ای با مساحت بالغ بر10 هزار مترمربع در روستای "دولت آباد" بعنوان دومین شهرِ زیرزمینی دوره اشکانی در این شهرستان شناسایی شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۷:۰۶    
جزیره کیش یک قطب گردشگری دیدنی و جذاب در جنوب کشور است که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. شهر زیرزمینی کاریز کیش از جواهرات تاریخی این جزیره به شمار می رود. در این مقاله با شهر زیرزمینی کاریز کیش آشنا می شوید.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۰:۲۲   + ۳۲ سایت دیگر  
یکی از چالش هایی که اکنون مترو تهران با آن روبروست فرسودگی ناوگان و کمبود تعداد قطار است. در واقع به بحث تأمین ناوگان متناسب با گسترش خطوط توجه نشده و اقدام مناسب برای ورود قطار جدید به چرخه این حمل ونقل ریلی، سال ها متوقف شده بود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۰۸:۵۳    
از شهر زیرزمینی نوش آباد چه می دانید؟ شهری 3 طبقه زیر زمین که بیش از 1500 سال قدمت دارد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۰۹:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه جامعه: مثل یک شهر زیرزمینی می ماند، متروی تهران را می گویم که 7 خط حمل و نقلی آن در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند، بیش از 291 کیلومتر تردد شهری دارد و بیش از 200 قطار آن در 156 ایستگاه تردد می کنند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۰۸:۲۶    
همدان- ایرنا- شهر زیرزمینی دستکند سامن در ملایر ظرفیتی پنهان در حوزه گردشگری با تاریخی کهن از دوره اشکانیان است که طی سال های اخیر با توجه ویژه دولت سیزدهم و گردشگرپذیر شدن آن در ایام نوروز؛ به عنوان ظرفیتی منحصر به فرد، رُنسانسی در صنعت گردشگری استان همدان رقم خواهد زد.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۵:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رکنا: سازمان قطارشهری اصفهان به طور شبانه روزی در حال تکمیل ابرپروژه خط دو مترو است که با بیش از 24 کیلومتر طول و پیش بینی 23 ایستگاه، به عنوان یکی از ابرپروژه های شاخص کلانشهر اصفهان به شمار می رود.
سینا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۴:۳۷    
در این اردو، دانشجوها با مرکز اقامتی میرزاکریمی، اِلِمان های به کاررفته در این مرکز، رنگ های مورداستفاده در بنا و تزئینات، شیوه پذیرایی و مسائل مدیریتی و تأمین مالی مربوط به مرکز آشنا شدند. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۱۵:۰۱    
در جزیره کیش جاذبه های متعددی مانند آکواریوم، کشتی یونانی، شهر زیرزمینی کاریز، مرکز خرید دامون و... وجود دارد. مسافران با سفر به این جزیره زیبا می توانند در کنار مشاهده و لذت بردن از مناظر طبیعی، ساحل و دریا می توانند جاذبه های تاریخی و شهری این جزیره مانند قلعه جنی کیش ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۲۱:۱۶    
شیراز - ایرنا - استاندار فارس که سخنران امروز مراسم روز دانشجو بود، گزارشی 2 ساله از اقدامات انجام شده به دانشجویان دانشگاه های مرکز استان داد؛ گزارشی که حاکی از رفع تنش آبی از 320 روستای فارس تا توسعه شهر زیرزمینی شیراز در خطوط مترو بود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
امضای قانون جرم انگاری سازش با اسرائیل از سوی صنعاء، هلاکت 10 نظامی صهیونیست از جمله چهار افسر در 24 ساعت گذشته، تاکید جهاد اسلامی بر دروغ بودن وجود نقطه امن در نوار غزه، سرگردانی اسرائیل در نیافتن شهر زیرزمینی مقاومت و.. از تازه ترین تحولات فلسطین است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۲۳:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
روزنامه انگلیسی در گزارشی به نقل از منابع وابسته به ارتش اسرائیل به شرح گستره وسیع و ساختار پیشرفته تونل های حماس در نوار غزه پرداخته و این تونل ها را حتی گسترده تر از شبکه متروی شهر لندن دانسته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۰:۳۶   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما، تدابیر و تمهیداتی در نظر گرفته شده تا مسافران شهر زیرزمینی در این ایام به راحتی رفت و آمد کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۷:۰۷    
بی بی سی در گزارشی از دروغگویی اسرائیل درباره بیمارستان شفا متکی بر تصاویر پرده برداشت. رژیم صهیونیست مدعی شده بود این بیمارستان پایگاه فرماندهی حماس است و زیر آن یک شهر زیرزمینی قرار دارد اما پس از محاصره و اشغال این بیمارستان، چیزی کشف نکرد. گزارش بی بی سی را با زیرنویس فارسی می بینید.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۲۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
تصاویر خاص از شهر زیر زمینی غزه را ببینید.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
عصر ایران نوشت: پیش از حمله اسرائیل به غزه، حماس تصاویری از تونل های زیرزمینی که زیر شهر و نوار غزه ساخته شده اند منتشر کرد. تصاویری که تا کنون دیده نشده بود. تونل هایی که با ستون ها و سقف های بتونی ساخته شده اند و نشان می دهد ضد بمباران هستند و به این سادگی ها هم تخریب نمی شوند. ...
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۰۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
محوطه ای با مساحت بالغ بر ده هزار مترمربع در روستای دولت آباد اصفهان، بعنوان دومین شهرِ زیرزمینی دوره اشکانی، در تیران و کَروَن این استان، شناسایی شد.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۲:۲۵    
حماس از یک سیستم تونلی گسترده و پیچیده برای حمل سلاح، ذخیره سازی، تدارکات و آموزش نیروهای عملیاتی بهره می برد. این شبکه صدها کیلومتر در زیر نوار غزه و در سراسر مرزهای مصر و فلسطین اشغالی به صورت زیگزاگ بنا شده است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۲:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
محوطه ای با مساحت بالغ بر ده هزار مترمربع در روستای دولت آباد اصفهان، بعنوان دومین شهرِ زیرزمینی دوره اشکانی، در تیران و کَروَن این استان، شناسایی شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۰۸:۳۳    
فیلمی از گزارش شبکه روسی RT از تونل های جهاد اسلامی در غزه منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۰:۰۲    
همدان- شهرزیرزمینی ارزانفود گونه ای منحصر به فرد از معماری است، میراثی که در دل خود تاریخ نهفته این مرزو بوم را جای داده است و چشم انتظار آن است که به روی گردشگران گشوده شود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
شهر زیرزمینی دولت آباد دومین دستکند شهرستان تیران و کرون در استان اصفهان نامیده می شود که در روستای دولت آباد قرار دارد. قدمت آن را مربوط به دوران پیش از اسلام می دانند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
دستکند دولت آباد را دومین شهر زیرزمینی شهرستان تیران و کرون در استان اصفهان می دانند که لایه های تو در توی زیرزمینی اش هرکدام به یکدیگر راه دارند، لایه های تو در تویی که به واسطه قرار گرفتن شان در زیر خانه های مردم روستا، همین مردم را مالک آن ها می کند ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۶:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
ژنرال ها و مسئولان امنیتی و جاسوسی رژیم اشغالگر با اشاره به اینکه اسرائیل قدرت پیروزشدن در جنگ زمینی با غزه را ندارد تأکید کردند ورود زمینی به غزه یعنی افتادن در تله حماس.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۵:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تیران و کرون گفت: ما امیدواریم که شهر زیرزمینی دولت آباد بعد از انجام مطالعات باستان شناسی ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۳:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
تهاجم زمینی رژیم اشغالگر به نوار غزه در حالی آغاز شده که یکی از بزرگ ترین تهدیدها برای نظامیان این رژیم در اعماق زمین های باریکه غزه مدفون شده است؛ تونل های زیرزمینی حماس.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
شهر زیرزمینی کاریز یکی از مکان های تاریخی جزیره کیش است. با زیرنویس همراه باشید و بیشتر درباره این شهر زیرزمینی کیش بدانید.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
این روزها که صحبت از حمله زمینی به غزه است، به نظر می رسد ارتش رژیم صهیونیستی از جنگ تونل ها هراس دارد. در طول سالیان گذشته حماس به ایجاد یک شهر زیرزمینی با ویژگی های منحصربه فرد پرداخته است. برآوردها نشان می دهد حدود 340 کیلومتر تونل در غزه وجود دارد ...
سلام نو / صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۲۲:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
دومین محوطه دستکندهای زیرزمینی در شهرستان تیران و کرون اصفهان، کشف و شناسایی شد./ همشهری آنلاین
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۶:۰۵    
دبیر شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران با اشاره به برگزاری جلسه شورا در متروی پایتخت از اجرای طرح قرآن و عترت در شهر زیر زمینی و راه اندازی دارالقرآن مرکزی در مجموعه مترو تهران خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی قرآن و عترت شهرداری تهران با اشاره به برگزاری جلسه شورا در متروی تهران از اجرای طرح قرآن و عترت در شهر زیر زمینی و راه اندازی دارالقرآن مرکزی در مجموعه مترو تهران خبر داد.