یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۸:۴۹Oct 2020 25

جدیدترین‌های «مسیل»

میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۰۵    
خبرگزاری میزان - هدایتی نیا با اشاره به فصل پاییز و امکان تشدید بارش ها و افزایش نزولات جوی در این موقع از سال، طغیان رودخانه های فصلی و سیلابی شدن مسیل ها را یکی از مظاهر مهم شکل گیری حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی در این شهرستان برشمرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استانها-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: با توجه به اینکه احتمال سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد لذا مردم از تردد در مسیر رودخانه ها خودداری کنند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۱۴    
این روزها که شهر، سر زنده از باران الهی است، پاکبانان، کارگران و کارکنان زحمتکش اداره خدمات شهری مناطق 22 گانه شهرداری تهران، شبانه روز تلاش می کنند تا زباله ها، مسیر هدایت آب ناشی از بارندگی های پاییزی را مسدود نکند و آب گرفتگی در مسیل ها به وجود نیاید و همچنان صدای زندگی در شهر جریان داشته باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش پنج تا 9 درجه ای میانگین دمای هوا طی این مدت خبر داد و گفت: احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد. همچنین مردم مراقب اصابت صاعقه باشند.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۵۹    
مدیر امور منابع آب دماوند از لایروبی مسیل خسروان به آیینه ورزان به طول 4 کیلومتر در حوزه عملکرد این امور خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۱۵    
ثریا روزبهانی این روزها که شهر، سر زنده از باران الهی است، پاکبانان، کارگران و کارکنان زحمتکش اداره خدمات شهری مناطق 22 گانه شهرداری تهران، شبانه روز تلاش می کنند تا زباله ها ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۱۸    
معاون خدمات شهری شهرداری گرگان از اجرای طرح لایروبی مسیل های این شهر خبر داد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کسی نمی تواند برود در مسیل بایستد، در حالی که صدای سیل را هم می شنود و بعد بگوید می ترسی که وسط رودخانه بایستی؟ من نمی ترسم. خب نترس بایست تا آب بیاید و ببردت! یا زلزله دارد تکان می دهد می گوید می ترسی که زیر این سقف بایستی؟
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
با حضور اعضای هلال احمر شهرستان شمیرانات، مانور مدیریت بحران با موضوع آبگرفتگی و سیلاب در مسیل دارآباد برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: امسال 4 و نیم میلیارد تومان اعتبار برای لایروبی و مطالعات مسیل ها و حریم و بستر رودخانه های استان تخصیص داده شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۷:۲۹    
با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا در کشور و افزایش محدودیت ها و همچنین لغو جلسه مهم شورای عالی سران قوا، بحث ها در مورد احتمال تعطیلی مجلس شورای اسلامی در میان مردم و فعالان سیاسی آغاز شده است.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۰:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
قالیباف دوباره به روحانی کنایه زد/ شهدا خود را به مسیر مسیل انداختند تا کسی را آب نبرد رئیس مجلس شورای اسلامی در پی شناسایی و بازگشت پیکر مطهر شهید بلباسی و 6 تن دیگر از شهدای سرافراز مدافع حرم به کشور نوشت: شهدا خود را به مسیر سیل انداختند تا کسی را آب نبرد.
نجف آباد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۶:۵۱    
واحد خبری دفتر امام جمعه نجف آباد: پنج شنبه هفدهم مهر ماه، هم زمان با اربعین حسینی، حجت الاسلام مصطفی حسناتی امام جمعه نجف آباد با حضور در بیمارستان شهید محمد منتظری این شهر، از آمادگی طلاب و نیروهای مردمی برای کمک به کادر درمان خبر داد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۲:۰۰   + ۴۸ سایت دیگر  
سخنان رئیس جمهور محترم در جلسه هیئت دولت با واکنش های منفی و اعتراض های فراوانی رو به رو شده است که کماکان نیز ادامه دارد. ایشان با تاکید بر ضرورت پیروی از عقل و رعایت پروتکل های بهداشتی گفته اند یک کسی نمی تواند برود وسط مسیل بایستد ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۹:۴۶    
لکن حضور در عرصه و میدان عمل و پذیرش آن شرایطِ توأم با خطر، لازمه تحقق مأموریت و وظیفه می باشد و منع از حضور در آن، به منزله منع از اجرای وظیفه خواهد بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
نویسنده کتاب مسیل گفت: جاده اربعین جاده حرکت است، حرکت به معنی تحولات درونی! سیر و سفر روحانی و نه فقط آفاقی، این مفاهیم با احادیث هم منطبق است.
شهروند البرز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۱:۵۶   + ۲۳ سایت دیگر  
رییس جمهوری عمل به مقررات و رشد فرهنگی را عامل مبارزه با کرونا عنوان کرد و گفت: کسی نمی تواند وسط مسیل بایستد و بگوید "نمی ترسم" باید به عقل، مقررات و پروتکل بهداشتی عمل کرد.
راه امروز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
پس لرزه های لغو جلسه سران قوا امروز از بهارستان به پاستور رسید. حسن روحانی رییس جمهور در جلسه هیات دولت به تندی از اقدام رییس مجلس انتقاد کرد. او گفت: "کسی نمی تواند وسط مسیل بایستد و بگوید نمی ترسم باید به عقل، مقررات و پروتکل بهداشتی عمل کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۱:۴۱    
آیا محمدباقر قالیباف این روزها در یک مهلکه انتخاباتی زودهنگام افتاده است؟
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس جمهوری امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت رییس جمهوری عمل به مقررات و رشد فرهنگی را عامل مبارزه با کرونا عنوان کرد و گفت: کسی نمی تواند وسط مسیل بایستد و بگوید "نمی ترسم" باید به عقل، مقررات و پروتکل بهداشتی عمل کرد ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۷:۴۸    
حوزه/ انتشارات جمکران روایتها و مشاهدات زهره عیسی خانی یکی از بانوان نویسنده و محقق را در قالب رمانی به زیر چاپ برد و نویسنده با نگاهی تحلیلی و در عین حال اصرار بر ارائه ساده و مخاطب عموم، روایتی را زیارت اربعین در بستر موکب مسجد مقدس جمکران ارائه می دهد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۶   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس جمهور در سخنانی که رسانه ها آن را واکنش به کنایه دستیار سیاسی رییس مجلس به وی در پی لغو جلسه سران قوا توصیف کردند، تصریح کرد: کسی نمی تواند برود در مسیل بایستد، در حالی که صدای سیل را هم می شنود و بعد بگوید می ترسی که وسط رودخانه بایستی؟ من نمی ترسم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس جمهوری عمل به مقررات و رشد فرهنگی را عامل مبارزه با کرونا عنوان کرد و گفت: کسی نمی تواند وسط مسیل بایستد و بگوید "نمی ترسم" باید به عقل، مقررات و پروتکل بهداشتی عمل کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۱۳    
شرکت آب منطقه ای سمنان مدعی است: انسداد مسیل منتهی به آرامگاه شیخ علاءالدوله سمنانی توسط میراث فرهنگی سرخه انجام شده و باید نسبت به اعاده به وضع سابق آن اقدام کنند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۲۰    
خبرگزاری میزان - مسجد مقدس جمکران از اولین مواکب مراکز دینی بوده است که از سال 94 در مسیر نجف کربلا به زائران اربعینی خدمات رسانی کرده. ویژگی انحصاری این موکب خدمت به زوار سیدالشهداء(ع) تحت پرچم صاحب این جریان عظیم، امام زمان(عج) بوده است ...
عصر شرق   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۵۷    
حدود 2.5 هکتار از مسیل خسروان – آئینه ورزان برای جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی بازگشایی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان اظهار داشت: بازگشایی و پاکسازی مسیل ها و رودخانه ها برای پیشگیری از سیلاب در مراکز جمعیتی شهری و روستایی این استان ضروری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین هشدار داد: با توجه به اطلاعیه های هواشناسی احتمال طغیان مسیل ها و رودخانه های استان و وقوع سیلاب از فردا چهارشنبه تا پایان هفته جاری وجود دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۲۵    
ایسنا/مرکزی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه سیلاب دو سال پیش در استان باعث شد بسیاری از مسیل ها و رودخانه ها خود را نشان دهند و تعرضات مشخص شوند، مجموعه قضایی و اجرایی وارد شدند تا این تعرضات تحت کنترل باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - استانداری کرمان طرحی 60 روزه به مرحله اجرا درآورده تا شهرستان قلعه گنج با کمک ماشین آلات مس سرچشمه، برای مهار سیلاب زمستانه مهیا شود، ورود ادوات سنگین مس در رودخانه ها و مسیل ها، نور امید را در دل کشاورزان و اهالی قلعه گنج روشن کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - با آغاز بارش های رگباری و رعد و برق در استان زنجان هواشناسی ضمن هشدار به کشاورزان و باغداران از جاری شدن سیل در مسیل رودخانه ها و آبرگفتگی معابر خبر داده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۲۵    
یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شدت گرفتن بارش ها طی امروز احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب ها در مسیل ها، آب گرفتگی، برخورد صاعقه و اختلال در تردد جاده های کوهستانی را به همراه دارد که در این خصوص حتما باید تمهیدات لازم اندیشیده شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- سرپرست اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از تداوم ناپایداری ها تا فردا در استان خبر داد و گفت: رگباری بودن بارش ها احتمال آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها را به وجود آورده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
سیلاب شیراز و خوزستان که رخ داد، شاهد بارندگی های زیادی هم در تهران بودیم و به همین دلیل همه شهروندان بیم آن را داشتند که مبادا سیلاب تهران را هم در برگیرد؛ اما با اینکه در یک روز سطح آب در برخی کانال ها به شدت افزایش یافت اما سیلی در تهران جاری نشد ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
فریبا گودرزی در گفت وگو با میزان در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی 2 روز آینده برای شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر و دامنه ها و ارتفاعات البرز بارندگی پیش بینی می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۸:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
در اثر ورود سامانه بارشی به استان البرز رگبار شدید و ساعتی ، رعد وبرق ، وزش باد شدید، کاهش دما و بارش برف در ارتفاعات، آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب در مسیل ها و اختلال تردد در جاده های کوهستانی مورد انتظار است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: با توجه به بارش باران و تگرگ در روزی های آینده، احتمال لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، اصابت صاعقه در بعضی از مناطق استان وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- اداره کل هواشناسی خراسان شمالی روز یکشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: وقوع رواناب و سیلابی شدن مسیل ها برای روزهای دوشنبه و سه شنبه در پاره ای از نقاط استان پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۵۸    
خمین - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی بر پاکسازی مسیل ها ورودخانه های استان تاکید کرد و گفت: تامین و ذخیره سازی انرژی و ندادن مجوز برای حفاری در زمستان از دیگر مسائلی است که باید مد نظر مدیران دستگاههای اجرایی قرار بگیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - هر سال داستان تکراری بارش های سیل آسا در اردبیل تکرار می شود اما بدون اقدام اساسی در این باره همچنان شاهد وقوع داستان های تکراری سیلاب و آبگرفتگی معابر روبه رو هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
شهردار منطقه یک همدان از اختصاص 80 میلیارد ریال برای ساخت و بهسازی مسیل های شهری این منطقه خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیر منطقه یک شهرداری همدان از اختصاص 80 میلیارد ریال برای احداث و بهسازی مسیل های شهری منطقه یک خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
بنا بر پیش بینی سازمان هواشناسی گیلان سامانه سرد و بارشی از عصر امروز در استان گیلان مستقر و مخاطراتی نظیر بالا آمدن سطح آب رودخانه و مسیل ها و رانش و لغزش زمین را در پی خواهد داشت و می طلبد متولیان بحران از سطح آمادگی کافی برخوردار باشند.
باریش نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۳۹    
با نزدیک شدن به فصل بارش ها، اهمیت لایروبی رودخانه ها و مسیل ها بیش از پیش ضروری به نظر می رسد و یکی از این مکان ها شهر چای ارومیه است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران یکی از بزرگترین اقدامات شهرداری را ایمن کردن پایتخت در برابر سیل عنوان کرد و گفت: بودجه این کار از ابتدای مدیریت کنونی شهر تاکنون بیش از 2 برابر شده است.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
شهردار فرون آباد در بازدید از کانال ها، مسیل ها و انهار سطح شهر که با حضور جلیل سیری رئیس شورای اسلامی شهر و میر رئیس اداره آبیاری شهرستان پاکدشت صورت پذیرفت، گفت: هدف تمامی دستگاه ها ارائه خدمات بی منت به شهروندان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یافته های پژوهشی کارشناسان مدیریت بحران و سوانح نشان می دهد که درصد بالایی از آنچه که به عنوان بلایای طبیعی در کشور رخ می دهد ناشی از دخل و تصرف انسان در محیط پیرامون از جمله تغییر کاربری اراضی، ساخت و ساز، از بین بردن پوشش گیاهی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - دبیر ستاد پیشگیری ،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران البرز گفت: با توجه به هشدار سطح زرد هواشناسی و ورود سامانه بارشی به استان ، مردم از توقف و اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل های فصلی خودداری کنند.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شهردار فرون آباد از لایروبی و پاکسازی مسیل ها و انهار سطح شهر همزمان با آغاز فصل پاییز و بارش های فصلی توسط حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری خبر داد.