شنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۲:۴۱Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع آب»

مدیر منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: پیرو جذب و پذیرش مشمولین وظیفه در شرکت مدیریت منابع آب ایران و شرکت های تابعه آن، داوطلبان امریه سربازی برای نوبت اعزام 1/2/1401برای مقاطع کارشناسی ارش و دکترا به آدرس سایت amriyeh.moe.gov.ir مراجعه نمایند. ...
استانداری تهران   ۱ ساعت پیش    
مدیر امور منابع آب شهرستانهای ورامین،قرچک و پیشوا از شناسایی 39 حلقه چاه غیر مجاز طی دو روز کاری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
تحلیل بازار   ۳ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
سنندج – آریانژاد، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان از شناسایی و انسداد 430 حلقه چاه غیرمجاز طی سال جاری در این استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
کارگاه تخصصی با عنوان اهمیت بازی وارسازی در صنعت آب کشور توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای فردا یکشنبه 9 بهمن در شرکت منابع آب ایران برگزار می شود.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای بوشهر از افزایش 61 درصدی بارش باران در استان نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: میانگین بارندگی استان بوشهر در سال آبی جاری تاکنون معادل 278 میلیمتر است. ...
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
سطح آب دریای خزر پس از بالاترین تراز آب 80 سال اخیر در سال 1995 میلادی، با سپری غیریکنواخت در حال کاهش است. بیشترین میزان این کاهش در بازه زمانی سال های 2008 تا 2015 میلادی به وقوع پیوسته و این رخداد با کاهش قابل ملاحظه آبدهی رودخانه های مهم شمالی از جمله رودخانه ولگا هم زمان بوده ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شهرستان تربت جام گفت: منابع آبی شهرستان باخرز قربانی طمع کاران و حفاران غیرمجاز است.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمدکرمی در دیدار با مدیران مجموعه جهاد کشاورزی استان تغییر روش ها و بکارگیری فناوری نوین برای ارتقای تولید و اقتصاد کشاورزان،آموزش و ترویج کابردی برای ارتقای علمی بهره برداران بخش کشاورزی ضروری برشمرد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۴:۱۲   + ۳۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تنها 2 درصد از منابع آب کشور در استان تهران وجود دارد در حالی که 20 درصد جمعیت کشور در آن ساکن است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مشاور دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی استان همدان گفت: 10 درصد روستا های استان به علت خشکسالی و کود منابع آب خالی از سکنه شده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
با پیگیری های شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان 3 هکتار از اراضی تصرف شده در بستر رودخانه سنگی رودان رفع تصرف شد. به گزارش صبح ساحل، نبی الله شریفی رئیس اداره منابع آب شهرستان رودان گفت: در راستای دفاع از حقوق عامه، 3 هکتار از اراضی که در بستر رودخانه فصلی سنگی رودان با هدف احداث باغ تصرف شده بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس آبفای شهرستان نایین با بیان اینکه این شهرستان در موقعیت بیابانی و خشک قرار گرفته و بارش باران کم و منابع آب محدودی دارد، گفت: در فصل تابستان که مشکل کیفیت آب را داریم، آب انبارها پتانسیل بسیار خوبی هستند و برای آینده نیز بسیار مؤثر بوده و در بحران ها به کمک مردم می آیند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شهرستان مشگین شهر گفت: به دلیل نبود بارش میزان حجم ذخیره آبی در سد احمد بیگلو از 27 میلیون متر مکعب به 6 میلیون و 300 متر مکعب رسیده است.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۳    
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از پایش آنلاین رودخانه هراز خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران از انسداد هزار و 90 حلقه چاه غیرمجاز از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه توسط امورهای منابع آب خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۳    
سرپرست امور منابع آب رباط کریم از آغاز لایروبی رودخانه شاهچای به منظور افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه در محدوده شهر گلستان از توابع شهرستان بهارستان در حوزه عملکرد این امور خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۳    
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران از پایان عملیات برف سنجی در حوضه آبریز سد ها خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۳    
سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس از جلوگیری از حفاری 3 حلقه چاه غیر مجاز در حال حفر و توقیف ادوات حفاری در محدوده عملکرد این امور، خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۳    
مدیر امور منابع آب شهریار گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی 58 حلقه چاه غیر مجاز طی دی ماه سال جاری شناسایی شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۸    
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در دو دهه اخیر نسبت به آمار ماقبل آن حدود 30 درصد آبدهی رودخانه ها کاهش یافته است.
کلام تازه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۲:۲۴    
کلام تازه | جلسه مدیریت منابع آب شهرستان گلبهار با حضور محمدرضا حاجی زاده فرماندار و مدیر امور آبفای استان در مشهد تشکیل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
مرور آمار جهانی سدهای بزرگ در کشورهای مختلف بیانگر آن است که کشورهای کره جنوبی و ژاپن در هر هزار کیلومتر مربع به ترتیب 37 و 23 برابر ایران سد بزرگ ساخته اند و از این ابزار مدیریت منابع آب به بهترین نحو استفاده می کنند.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
استاندار همدان تاکید کرد: بر اساس هشدارهای لازم نسبت به کاهش 7.5 متری ارتفاع آب در سفره های زیرزمینی، مصرف منابع آبی در منطقه بهار باید با کنترل بیشتری انجام شود. ...
سلامت نیوز / جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۹   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با اینکه احداث سد یکی از معیارهای مهم توسعه یافتگی است اما به خاطر مکان یابی نامناسب بخشی از رودخانه های کشور از بین رفته و بضاعت طبیعی اقلیم فروکش کرده که نشان از برخی اشتباهات در احداث سدها بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم حرکت خوب شهرداری قم در عرصه حفاظت از آب های زیرزمینی تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ بازدید از وضعیت چاه نیمه ها، بازدید از خسارت های ناشی از سرما و یخبندان و شرکت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان از جمله برنامه های سفر دکتر مخبر به استان سیستان و بلوچستان است. ...
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست امور منابع آب شهرستان رباط کریم از انسداد 10 حلقه چاه غیر مجاز به عمق 465 متر در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شهر ری از رفع تصرف 13 هزار مترمربع از بستر و حریم رودخانه سرخه حصار واقع در روستای نظرآباد از توابع شهرری خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۳    
سومین نظارت ستادی ویژه درویشی فرماندار ویژه شهرستان ورامین از اداره امور منابع آب جنوب شرق استان تهران (ورامین ) صورت پذیرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
سردار غلامرضا جلالی گفت: پدافند غیرعامل بر استفاده از منابع آب دریا، چه در شمال و چه در جنوب تأکید داشت، اما توجه به ملاحظات زیست محیطی و سایر ضوابط و الزامات اجرایی، ضرورتی انکارناپذیر است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین تهران، علی اکبر حسینی رمدانی سرپرست امور منابع آب فیروزکوه با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی تلاش و پیگیری کارشناسان واحد آب های سطحی و واحد حقوقی و به منظور حفظ انفال و تثبیت بستر رودخانه ها، نسبت به اخذ سند مالکیت برای تمام رودخانه های شهرستان فیروزکوه اقدام به عمل آمد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه میانگین بارش در استان البرز نسبت به وضعیت نرمال با کمبود 76 میلیمتری مواجه است، گفت: در این وضعیت کمبود منابع آبی در ماه های آینده دور از انتظار نیست.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
رییس اداره منابع آب شهرستان ابرکوه با اشاره به کسری سالیانه 35 میلیون مترمکعب آب مخزن در دشت ابرکوه گفت: به دلیل برداشت بی رویه آب از چاه های کشاورزی، از 19 دشت استان یزد 14 دشت آن ممنوعه و چهار دشت در حالت ممنوعه بحرانی هستند که دشت ابرکوه از جمله این دشت هاست.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
دفتر اطلاعات و داده های آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، در گزارش جدیدی وضعیت حجم آب 20 سد مهم شرب و کشاورزی کشور را اعلام کرد.
سلامت نیوز / شعار سال   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز : حنیف رضا گلزار کارشناس ارشد خاک وآب، لایحه بودجه در فصل "آب" را مانند سال های گذشته ناامیدکننده خواند و به سلامت نیوز گفت: بیش از 90 درصد از بودجه "فصل آب" لایحه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: با تغییر پارمترهای اقلیمی مانند بارش، دما، سرعت باد و روزهای یخبندان، کمیت و کیفیت آب و پوشش گیاهی تغییر کرده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس از نصب تعداد 460 دستگاه کنتور حجمی هوشمند روی چاه های دارای پروانه بهره برداری از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۷:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت منابع آب عراق امروز اعلام کرد که طی چند روز آینده این کشور برای مذاکره درباره موضوع حقابه هیاتی را به ایران و ترکیه اعزام خواهد کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۷:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مژگان خانلو در گفت و گو با ایران اکونومیست افزود: در شرایطی که درآمدهای عمومی به هر دلیل تکافوی تأمین هزینه های عمومی دولت را ندهد و به اصطلاح کسری تراز عملیاتی وجود داشته باشد، دولت مجبور به استفاده از سایر دارایی های خود اعم از دارایی های سرمایه ای و مالی است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
اصفهان- رئیس اداره منابع آب شهرستان اردستان از تجهیز 306 حلقه از چاه های کشاورزی شهرستان اردستان به کنتور حجمی هوشمند خبرداد.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
براساس جدیدترین آمار رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران، در چهارماه ابتدای سال آبی (ابتدای مهر تا پایان دی ماه) در مجموع 6میلیارد و 960میلیون مترمکعب آب وارد مخازن سد های کشور شده که در مقایسه با ورودی 8میلیارد و 570میلیون مترمکعبی آب به سد ها در مدت مشابه سال قبل، کاهش 19درصدی داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر منابع آب شهرستان های رودسر و املش از آغاز عملیات آبگذاری در ایستگاه شاد بست در رودخانه شیرارود خبر داد.
سلامت نیوز / ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه محیط زیست دانشگاه تهران با بیان اینکه در سال های اخیر، کاهش یا قطع دسترسی برخی رویشگاه های جنگلی حرا به منابع آب شیرین بالادست باعث آسیب دیدن این رویشگاه ها شده است، گفت: نرسیدن حقابه آب شیرین به جنگل های حرا ...
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس، آبگیری فعلی سدهای کشور را تقریبا معادل سال گذشته دانست و متذکر شد: سال گذشته حدود 20 درصد کاهش منابع آب شرب و زراعی نسبت به سال 99 داشتیم؛ امسال نیز نسبت به سال 1400 با همین میزان کاهش مواجه بودیم، البته تاکنون 20 درصد این کمبود ترمیم شده است.
یزد فردا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
یزدفردا: مدیرعامل آب منطقه ای استان یزد با اشاره به کسری منابع آب گفت: در اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس به یزد، به دنبال تامین آب پایدار هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۷:۲۱    
غلامرضا ممدوحی مدیر حفاظت و بهره برداری منابع آب شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: از اضافه برداشت 127میلیون متر مکعب آب جلوگیری شد.
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۰۴    
ذخیره باران با استفاده از مخزن آب هنوز به اندازه کافی در سطح شهر و روستاها رایج نشده است. اما شاید اگر اطلاعات بیشتری از مزایای این کار و البته سهل بودن آن در دسترس باشد، افراد بیشتری مشتاق شوند تا این روش را امتحان کنند ...
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیر امور منابع آب سنقروکلیایی گفت: در پی برودت هوا در شهرستان های شرقی استان کرمانشاه، دمای هوای منفی 19 درجه زیر صفر باعث یخ زدن آب دریاچه سد شهداء سنقر شد.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۳۳    
مدیر امور منابع آب دماوند گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی 8 حلقه چاه غیر مجاز طی یک هفته کاری پر و مسدود گردید.