پنجشنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۰۸:۵۱May 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع آب»

آذرمغان   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، جبرائیل رمضانی عصر چهارشنبه در نشست سازگاری منابع آب در اردبیل اظهار کرد: ما چالش تأمین آب شرب را در شهر اردبیل سال هاست که به گوش مسئولان کشوری و استانی رساندیم اما گوش شنوایی برای حل این مشکل و چالش جدی وجود ندارد. وی تصریح کرد: ما باید پنج [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش    
گروه استان ها - سد دالکی بزرگترین طرح توسعه منابع آب استان بوشهر با پیشرفت 40 درصدی بر اساس برنامه زمانبندی وارد مدار بهره برداری می شود و 9 هزار و 800 هکتار نخیلات دشتستان را آبیاری می کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری ویژه کاشان گفت: دشت بزرگ کاشان به عنوان منطقه ای خشک و کویری با بارش باران کم در کشور شناخته شده و هرساله با کاهش نیم متری سطح آب مواجه هستیم.
کرمان نو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
کرمان نو- سرپرست امور منابع آب شهرستان بم از رفع انسداد مسیر قنات قنبرآباد شیخی بم خبرداد و افزود: در حال حاضر اظهارنظر درباره دلیل انسداد مسیر قنات اجحاف است زیرا این اتفاق در زیرزمین رخ داده و هر زمان آزادسازی صورت گرفت همه چیز مشخص خواهد شد.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۲    
اتحادخبر: مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری وزهکشی استان بوشهرگفت : در راستای بهره برداری مطلوب از منابع آب لایروبی کانال بهرام آباد و کانال معروف به کلگه درشبکه آب پخش به طول 3000متر عملیاتی گردید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
سد باغان برای کمک به تامین آب آشامیدنی و صنعت و کاهش اتکا به منابع آب زیرزمینی در شهرستان جم در حال ساخت است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: در حال حاضر 22 اکیپ گشت و بازرسی به صورت شبانه روزی در تمامی محدوده های استان از منابع آب استان حفاظت می کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
استاندار لرستان گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها، با کمبودهای بسیاری در حوزه منابع آب مواجه هستیم که ضرورت همکاری بین دستگاهی برای استفاده صحیح از منابع موجود را دو چندان می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها خشکسالی و سوءمدیریت منابع آب موجود در سیستان و بلوچستان موجب شد نماینده ولی فقیه در استان از شرایط مدیریت منابع آب انتقاد جدی کند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۷:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: اقدامات روابط عمومی ها باید بر اساس سه شاخص عدالت، شفافیت و اعتماد صورت پذیرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۲۲:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد_ ایرنا_ استاندار لرستان گفت:امسال منابع آب استان با کاهش قابل توجهی نسبت به سال های گذشته مواجه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۲۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار لرستان گفت: برای مقابله با افزایش خسارت و حفظ منابع آب مدیران دستگاه های مربوطه باید ابتکارات دیگری به کار گیرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۷:۵۰   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: امسال در کشور قطعی برنامه ریزی شده آب نخواهیم داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: به دلیل برداشت های بی رویه و کاهش بارندگی خطر فرونشست زمین دشت اردبیل را تهدید می کند.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۹:۴۶    
به گزارش تابا، “داوود حری” با اشاره به دستورالعمل شرکت مدیریت منابع آب ایران در خصوص برگزاری مانور پدافند غیر عامل در کل کشور، ضمن اعلام آمادگی پرسنل و تجهیزات شرکت آب غدیر، از روشن شدن 2 ساعته دیزل ژنراتورهای تاسیسات ام الدبس و قیصریه، جهت تست و آمادگی لازم در مواقع ضروری خبر داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منابع آب شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت از رفع تصرف حدود یک هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه های چالوس و ماشلک خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۶:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
کرج – ایرنا- مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای استان البرز اعلام کرد : بررسی های آماری بیانگر کاهش 22 تا 35 درصدی ذخایر آب سدهای این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۷:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ارسلان هاشمی سرپرست حوضه آبریز رودخانه سفید رود بزرگ با اشاره به آخرین وضعیت تامین منابع آب مورد نیاز کشاورزی در حوضه آبریز سفیدرود بزرگ اظهارکرد: بر اساس گزارشاتی که از نحوه آبیاری شبکه بزرگ آب کشاورزی گیلان هست، تامین منابع لازم آبی برای 172 هزار هکتار در شبکه فومنات ...
استانداری گیلان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۷:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به شرایط مناسب آب و هوایی استان و مدیریت انجام شده در بخش آب، از کشاورزان خواست شخم نهایی و نشاء مزارع خود را تا هفته جاری به اتمام برسانند. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
حجم آب مخزن سد کرخه بزرگ ترین سد خاکی خاورمیانه و یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب خوزستان به دلیل بارندگی کم در وضعیت بحرانی قرار گرفته است. به گفته مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در میان سدهای استان خوزستان ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر امور منابع آب شهرستانهای تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد گفت: هم اکنون افزون بر یک هزار حلقه چاه آب غیر مجاز در شهرستان باخزر استان خراسان رضوی وجود دارد و این چاهها به طور غیر قانونی آب استخراج می کنند.
رشت پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۴:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
فرماندار رشت با تاکید بر اهمیت پیشبرد مراحل کشاورزی بر اساس برنامه زمان بندی و نحوه استفاده از منابع آبی، اظهارداشت: نظارت بیشتر بر منابع آب موجود و رعایت برنامه های اعلامی آب گذاری انهار، از جمله الزامات مواجهه با بحران بی آبی بوده و باید در دستور کار قرار گیرد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
پارک جنگلی گلپایگان با درختان انبوه و گونه های گیاهی خاص چشم انداز زیبایی برای گردشگران فراهم می کند. پارک ها با داشتن بازدیدکننده فواید مشخصی برای اقتصاد شهری و محلی و فواید زیادی برای محیط زیست اطراف دارند ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شهریار - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان شهریار از اخذ یک فقره سند مالکیت 6 دانگ تک برگی برای مساحتی بالغ بر 47 هکتار از زمین های بستر رودخانه شور در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۵    
مدیر منابع آب شهرستان های قائم شهر و سوادکوه از توقیف ادوات حفاری چاه غیر مجاز در سوادکوه حبر داد.
ایانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان آذربایجان شرقی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی و اعضای شورا در محل استانداری تشکیل شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۵۵   + ۳۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر رودخانه های مرزی و منابع آب مشترک شرکت مدیریت منابع آب ایران از رهاسازی حداکثر جریان آب به سمت کشور عراق با وجود خشکسالی حاکم بر ایران خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر رودخانه های مرزی و منابع آب مشترک شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: هیچ گونه نقض حقوق عراق نسبت به رودخانه های مرزی، از سوی ایران رخ نداده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
کاشان - ایرنا - رییس اداره منابع آب اردستان گفت: هم اکنون 40 نقطه بحرانی سیلاب در این شهرستان شناسایی شده که باید با تامین اعتبار مورد نیاز به مرور اصلاح شود.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۷:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “جواد حاجیانی” با اعلام این خبر افزود: بعد از ارزیابی سیلاب های اخیر، وزارت نیرو تاکنون بالغ بر 7400 مورد سازه تقاطعی غیراصولی را شناسایی کرده و برای برنامه ریزی و پیگیری رفع انسداد به متولیان امر (وزارتخانه های راه و ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۴:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: با وجود حاصل خیز بودن دشت قزوین و وجود منابع آب سطحی مناطق روستایی این استان از نظر آب، راه و سلامت جزو محروم ترین نقاط کشور هستند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون عمرانی استانداری لرستان گفت : این استان در بحث زیرساخت ها دچار عقب ماندگی است، ابن در حالی است که ما در حوزه های مختلف از جمله منابع آب دارای ظرفیت هستیم.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رکنا:مصطفی فدایی فرد (پژوهشگر آب و محیط زیست و مدیر سابق طرح جامع آب کشور) با گفتن از اینکه ما منابع آب و خاک مورد نیاز برای تداوم زندگی در کشور را با شتابی فزاینده و به شکلی بسیار ناپایدار مصرف کرده و آلوده می کنیم ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس امور منابع آب ابرکوه با بیان اینکه برداشت غیرمجاز آب باعث شوری آب در برخی چاه های کشاورزی، افزایش عمق برداشت و ایجاد فروچاله ها شده گفت: تاکنون 42 مورد فروچاله و فرونشست زمین در ابرکوه شناسایی شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۹:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه آب گفت: اکنون اطلاعات بیانگر این است که بین 30 تا 40 درصد ریزگردها کانون داخلی دارند و بیش از 60 تا 70 درصد از خارج از کشور و از عربستان، اردن، سوریه و عراق وارد کشور ما می شوند، اما واقعیت ناامیدانه این است که کانون های داخلی فعال تر می شوند، زیرا فشار به منابع آب زیاد شده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۵:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ محمد ضروری در حاشیه بازدید از سد تالوار و پروژه انتقال آب این سد به همدان که با حضور معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران، استاندار و جمعی از مسئولان استان همدان انجام شد، به خبرنگار ایرنا افزود: با حمایت های استاندار ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- علیرضا الماسوندی معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران روز جمعه به همراه جمعی از مسئولان استان همدان، از روند ساخت سد خرمرود تویسرکان دیدن کردند. #بازدید #معاون #شرکت #مدیریت #منابع #آب #از #روند #ساخت #سد #خرمرود #تویسرکان منبع * [کد خبرنگار:64567]
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بهره وری به طور کلی نسبت میزان محصول یا درآمد به دست آمده به ازای میزان نهاده مصرف شده برای آن است. در صورت افزایش بهره وری در تولید یک محصول می توان مقدار تولید بیشتری داشت بدون اینکه میزان مصرف نهاده را افزایش داد ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۱:۵۹    
به گزارش قم پرس: توسعه نامنظم صنعتی در کنار موج گسترده مهاجرت، نگرانی های جدی را در ارتباط با پشتیبانی و حمایت از منابع زیستی قم ایجاد کرده است، در این بین رشد فزاینده تقاضای مصرف آب مطمئنا مهمترین مسئله و دغدغه اصلی مدیریتی کلان استان می باشد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: برای دستیابی به راهکارهای علاج بخشی کاهش منابع آب دشت اردبیل، از ظرفیت دانشگاه ها استفاده می شود.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - مدیر حفاظت و بهره برداری از منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: استان مرکزی در حال حاضر با فرونشست در دشت های اراک، ساوه، کمیجان، مأمونیه روبرو است ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اعتراض به سدسازی های ترکیه و تاثیر آن بر منابع آب سوریه و ترکیه، موضوع تازه ای نیست. پیش از این نیز ساخت و افتتاح سد ایلیسو سبب اظهار انتقاداتی به ویژه از سوی عراق به ترکیه شده بود. این سد 24 آبان 1400 افتتاح شد و راه جاری شدن 43میلیارد مترمکعب آب را در بستر دجله و فرات بست.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۵:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رکنا: فرونشست زمین یکی از مهمترین معضلات تهران است که به علت برداشت بی رویه از منابع آب زیرزمینی رخ می دهد. البته فرونشست زمین معضلی نیست که فقط تهران را تهدید کند، بلکه بسیاری از شهرهای کشور درگیر این معضل اساسی هستند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۵:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان- مدیر دفتر مشارکت های مردمی شرکت آب منطقه ای اصفهان از تشکیل کارگروه جلب مشارکت های مردمی برای مدیریت منابع آب سطحی و زیر زمینی در این استان خبر داد.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ نشست علمی مدیریت منابع آب و بررسی طرح های توسعه ای منابع آب خوزستان در شرایط خشکسالی در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد. موضوع این نشست اهمیت تعامل مردم و مسئولین در شرایط کم آبی و بهره وری اقتصادی منابع آب بود که چهارشنبه (21 اردیبهشت ماه) با حضور اساتید دانشکده مهندسی آب و ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- مدیر امور منابع آب شیروان گفت: از ابتدای سال آبی تاکنون، حجم مخزن سد بارزو این شهرستان خراسان شمالی 48 درصد کاهش یافته است که زنگ خطر برای کشاورزی منطقه است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: به منظور بهره برداری هر چه سریع تر از سد خرمرود تویسرکان، اعتبارات عمرانی اجرای این طرح به 400 میلیارد تومان افزایش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۱:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- اعلام برنامه های گرامیداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی در کردستان، قهرمانی مریوان در رقابت های والیبال باشگاه های استان، افتتاح ساختمان بهره برداری سد زیویه و اداره امور منابع آب کامیاران و کشف 3.9 کیلو تریاک در سقز عناوین چند خبر کوتاه از کردستان است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۳۷    
منابع آب شرب بسیار محدودند و با ادامه ی روند گرم شدن کره زمین و الگوی مصرف نادرست طی سال های آینده شاهد بحران قضیه آب در جهان خواهیم بود؛ درست است که بیشتر سطح کره زمین از آب تشکیل شده است اما این آب قابل آشامیدن نیست و دراینجا آب شیرین کن حائز اهمیت می شود ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
"ظهیر حیدری نژاد" در نشست بررسی علل و عوامل افزایش گردوغبار در کشور گفت: طبق قانون سازمان های مسئول در مقابله با گردوغبار مشخص شده و بودجه های لازم را دریافت کرده اند اما مشخص نیست کجا مصرف شده است؟ و گاه صرف هزینه های جاری و پرسنلی دستگاه ها شده است. ...