دوشنبه ۲۴ خردادساعت ۰۳:۰۰Jun 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع آب»

همدان پرس   ۴ ساعت پیش    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از جذب 500 میلیارد تومان اعتبارات ملی برای سرمایه گذاری پروژه های آبرسانی استان خبر داد | 36 روستای استان به دلیل خشک شدن چشمه ها و محدود بودن منابع آب زیر زمینی، با استفاده از تانکرهای سیار آبرسانی می شوند.
روزنامه شروع   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۴:۳۶    
مدیر اداره منابع آب شهرستان ساوه از رفع تصرف 670 متر مربع از بستر و حریم مسیل روستای یولاق در این شهرستان خبر داد.
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفای وزارت نیرو گفت: برنامه های سازگاری با کم آبی استان ها، در صورت اجرا منجر به کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی و اصلاح مصرف در حد 9 میلیارد متر مکعب تا پایان برنامه هفتم توسعه خواهد شد.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۱۰    
مشکلات امور منابع آب شهرستان دماوند با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران بررسی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - محققان دریافتند تغییرات آب و هوایی زمین و ذوب شدن یخچال ها موجب بروز تغییرات مهمی در منابع آب قاره آسیا شده است که زندگی بیش از یک میلیارد نفر از ساکنین این قاره را تحت تاثیر قرار می دهد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۴۳    
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان به اتفاق سرپرست امور منابع آب شهرستان گنبدکاووس و مدیر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی شرکت از عملیات تعمیر و بازسازی سدهای کوچک انحرافی و طرح های زودبازده شهرستان گنبد کاووس بازدید کردند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ریس کل دادگستری استان کرمان با اعلام بحران مدیریت مصرف آب تاکید کرد: مدیریت مصرف منابع موجود مهم تر از تامین آب است،
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره منابع آب شهرستان لنگرود: 5 هزار متر مربع از زمین های بستر آب بندان کیاکلایه در این شهرستان رفع تصرف شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه با بحران مدیریت مصرف آب در تمامی بخش ها روبه رو هستیم، گفت: ارزش اقتصادی آب در کشور باید جدی گرفته شود زیرا اگر نگاه اقتصادی به آب نداشته باشیم، ارزش آب در بین مدیران و مردم توجیه پذیر نخواهد بود.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۸:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع آب شهرستان نطنز گفت: مطالعات تعیین حد بستر و حریم 64 کیلومتر از مسیل های شهرستان نطنز انجام شده و 54 کیلومتر باقیمانده نیز در سال جاری در دست مطالعه است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۶:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری خشکسالی مربوط به استان خاصی نبوده و استان های مختلف کشور درگیر این معضل هستند، اما وقوع طوفان گرد و غبار در چهارمحال و بختیاری نشان از تبدیل شدن این استان به منطقه ای بیابانی دارد، گرچه استان های کویری به دنبال انتقال منابع آب از این استان هستند ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۰:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
استاندار سمتان از کاهش محسوس 34 درصدی روان آب در استان خبر داد و گفت: کسری آب می بایست از منابع خارج استان تامین شود. علیرضا آشناگر در نشست شورای حفاظت از منابع آب و سازگاری با کم آبی به میزبانی سالن غدیر استانداری سمنان ضمن بیان اینکه روان آب های موجود در استان 34 درصد کاهش داشته که رقم قابل توجهی ...
تمدن لر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۷:۳۸    
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: عبور ازخشکسالی و ایجاد تناسب نحوه مصرف و نیاز آبی تنها با آگاهی بخشی و فرهنگ سازی مدیریت صحیح منابع آبی امکان پذیر است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۵۵    
4 طرح فناورانه حوزه آب در حوزه شیرین سازی و تصفیه آب، پرورش ماهی در قفس و دوربین طیف سنج دمایی رونمایی شد.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، با حضور جمعی از مسئولان محلی و صیادان340 هزار قطعه بچه ماهی در سد تنظیمی شهرستان حمیدیه رهاسازی شد. ابوعلی با بیان اینکه عملیات رهاسازی بچه ماهیان بومی ادامه خواهد داشت تصریح کرد: در مجموع از ابتدای امسال تاکنون ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۰۰    
در نشست مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی در امور منابع آب شهرستان گنبد، بر اطلاع رسانی بیشتر آب منطقه ای نسبت به وضعیت خشکسالی ومنابع آبی سال جاری در شرق استان تاکید شد. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۵    
سرپرست دفتر فنی مطالعات طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: جلسه بررسی مطالعات بهنگام سازی برنامه ریزی منابع آب سد نرماب با حضور معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای گلستان در تاریخ 19 خرداد 1400، برگزار شد. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۵    
رئیس اداره منابع آب شهرستانهای کردکوی، بندرگز و بندرترکمن از پر و مسلوب المنفعه شدن 10حلقه چاه در شهرستانهای کردکوی، بندرگز و بندرترکمن خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، حسن درویشی رئیس اداره منابع آب شهرستانهای کردکوی، بندرگز و بندرترکمن اظهار کرد: یکی از معضلات پیش روی ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۵    
رئیس اداره منابع آب کردکوی، بندرگز و بندرترکمن گفت: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آب زیرزمینی و جلوگیری از بهره برداری بی رویه و خارج از پروانه بهره برداری، تا کنون 200 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاههای کشاورزی شهرستان کردکوی نصب شده است. ...
احتساب   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۳۶    
احتساب - به گزارش کیاست به نقل از روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختیاری مدیرعامل این شرکت از لزوم صرفه جویی با توجه به محدودیت منابع آب خبر داد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر منابع آب ضمن تشریح پدیده خشکسالی انسان نهاد گفت: درحال حاضر کشور ما در مرحله حاد بحران آبی قرار دارد و علاوه بر از دست رفتن تالاب ها، سطح آب های زیرزمینی نیز طی سالیان اخیر به دلیل اضافه برداشت ها تغییرات کاهشی شدیدی یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۲۶    
گروه استان ها- در صورتی که اقدامات لازم در حفاظت و احیا خاک و پوشش گیاهی که همان آبخیزداری است صورت نپذیرد، منابع آب مانند رودخانه ها، چشمه ها و آبخوان های اردستان در معرض نابودی قرار می گیرند.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش رادیو اقتصاد یدالله صبوحی عضو تیم اقتصادی مهرعلیزاده در گفتگو با برنامه مناظره اقتصادی (بمناسبت انتخابات1400 ریاست جمهوری) گفت: اگر در اقتصاد رقابت نباشد ما شاهد انحصار و ناکارآمدی خواهیم بود. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای یزد از پیشرفت 90 درصدی طرح ظرفیت سنجی آبخوان چرخاب با هدف تامین پایدار آب شرب شهر یزد خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۴:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن اشاره به مسائل زیست محیطی که باید مورد توجه جدی شورای آینده شهر تهران قرار گیرد، گفت: ثبات، پیگیری و مداومت در اجرای قوانین، جوهره اساسی تجربیات کشورهای موفق در بهبود وضعیت محیط زیست بوده است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور عمرانی استانداری فارس وضعیت 558 روستا و 14 شهر استان فارس به لحاظ منابع آب را بحرانی اعلام کرد. محمود رضایی با اشاره به وضعیت آبی استان فارس، گفت: وضعیت 558 روستا و 14 شهر استان فارس به لحاظ منابع آب بحرانی است و حفر چاه در تمام دشت ها ممنوع اعلام شده است ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۵:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
روز گذشته کودکی 6 ساله در یکی از روستاهای بهره مند از شبکه آب دشتیاری، قربانی هوتگ شد، منابع آبی که مالکیت آن شخصی است و طبق گفته مسئولان امر هیچ استفاده ای جهت شرب از آن نمی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: هفت هزار میلیارد تومان از سال 92 تاکنون برای اجرای 85 درصد از ابر پروژه گرمسیری در کشور هزینه شده که به قیمت روز بیش از 20 هزار میلیارد تومان ارزش دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایلام-قائم مقام شرکت منابع آب ایران به ابهامات آبگیری سد کنجانچم پاسخ داد.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: یکی از محصولاتی که در کشت آن آب زیادی مصرف می شود، هندوانه است که برای کشورهایی مانند ایران که با بحران آب روبرو هستند، مقرون به صرفه نیست.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مشاور وزیر نیرو و معاون مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی 56 سد مرزی به بهره برداری رسیده که از این تعداد 31 سد در هشت سال گذشته افتتاح شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مشاور وزیر نیرو و معاون مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: مهم ترین هدف احداث سد کنجانچم، ذخیره آب زمستانه حوزه آبریز سد گلال ملک و جلوگیری از هدرفت و خروج آب از مرزهای کشور است.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون شرکت مدیر منابع آب ایلام گفت: سد کنجانچم صبح امروز با اعتبار 405 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی افتتاح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون شرکت مدیر منابع آب ایلام گفت: سد کنجانچم صبح امروز با اعتبار 405 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی افتتاح شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مشاور وزیر نیرو و معاون مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی 56 سد مرزی به بهره برداری رسیده که از این تعداد 31 سد در هشت سال گذشته افتتاح شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
مشاور وزیر و معاون شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: افتتاح سد شهدای کنجانچم علاوه بر تامین آب شرب و بخش کشاورزی نقش مهمی در راستای توسعه بخش گردشگری در استان ایلام خواهد داشت.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: سد کنجانچم در 22 کیلومتری شهرستان مهران یکی دیگر از بخش های مهم طرح عظیم گرمسیری است که امروز با حضور ریاست محترم جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس آبگیری می شود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
عیسی کلانتری نسبت به آزادسازی کشت برنج دریکی از خشک ترین سال های آبی واکنش نشان دادوگفت:توسعه کشور باید بر اساس منابع آب باشد و صنایع آب بر باید در کنار سواحل دایر شوند، در تمام دنیا حتی کشور های پر آب همین گونه است؛ این کار باید 30 سال پیش اتفاق می افتاد تاکنون با معضلی مواجه نباشیم.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۴:۴۵    
مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر، از انسداد 5 حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت بیش از چهار هزار متر مکعب آب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۴:۴۵    
رییس دادگاه عمومی بخش قلعه نو شهرستان ری نسبت به برخورد قاطعانه دستگاه قضا با متخلفین و متجاوزین به منابع آب های زیر زمینی و سطحی تاکید کرد.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۴:۴۵    
مدیر امور منابع آب شهرستان شهریار از انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت بیش از 16 هزار متر مکعب آب از منابع زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۴:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
شهرری - ایرنا - معاون نظارت و بهره برداری شرکت آب و فاضلاب منطقه 6 تهران - شهرری با بیان اینکه آب آشامیدنی باقرشهر پس از بروز حادثه پالایشگاه تهران به صورت مستمر پایش می شود، گفت: نشت موادنفتی و آتش سوزی در این پالایشگاه به منابع تامین آب آشامیدنی این منطقه آسیبی وارد نکرده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۴:۲۸    
رودخانه ها به عنوان مهم ترین منابع آب از دیرباز مورد توجه جوامع انسانی بوده است و بسیاری از فعالیت های انسانی در کنار آن ها گسترش یافته است؛ با گذشت زمان، گسترش جوامع انسانی و افزایش استفاده از منابع آبی، دخل و تصرف غیرطبیعی و تغییر شرایط کیفی رودخانه ها افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر شبکه آبفا آبادان با هشدار نسبت به بحران کم آبی ناشی از محدودیت منابع آب در این شهرستان گفت:از مردم انتظار می رود با جدیت در مصرف آب صرفه جویی کنند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، گفت: مقادیر کاهش بارش در حوضه آبریز کارون بزرگ 37 درصد، کرخه 31 درصد، زهره و جراحی 15 درصد بوده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۱:۲۲    
استاندار کردستان در اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه سازگاری با کم آبی استان، به مردم اطمینان داد آبی از کردستان به استان های دیگر نمی رود.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در دیدار با نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی از بهره گیری تمامی ظرفیت های منابع آب استان در مقابله با تنش های احتمالی آب کشاورزی خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان گفت:با انسداد 4 هزار و 717 حلقه چاه غیر مجاز در استان از اضافه برداشت 292 میلیون مترمکعب آب جلوگیری شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۹:۲۵    
شهرکرد- ابراهیمی، رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش منابع آب بخش کشاورزی، گفت: مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی استان مورد توجه قرار گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
از ابتدای اجرای طرح تعادل بخشی آب تاکنون، 4 هزار و 717 حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان با جلوگیری از اضافه برداشت 292 میلیون مترمکعب آب پر و مسدود شده است.