چهارشنبه ۲۵ فروردینساعت ۰۴:۲۰Apr 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب های سطحی»

ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: به رغم بارش های فراوان، حدود 15 درصد از آب های سطحی استان مهار و مدیریت می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
جویبار - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: به رغم بارش های فراوان، حدود 15 درصد از آب های سطحی استان مهار و مدیریت می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - وزیر نیرو با بیان این که سد لاستیکی از سازه های ارزان و زودبازده در عرصه مهار آب های سطحی در شمال کشور محسوب می شود، گفت : ساخت این نوع سد بویژه در مناطق شمالی از جمله مازندران در اولویت تخصیص اعتبار وزارت نیرو است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری خشکسالی یک بلای طبیعی است که امروز تقریبا گریبانگیر اکثر نقاط کشور شده است، شاید در این برهه درمان جدی نیز برای کم آبی وجود نداشته باشد، اگر نتوانیم جلوی برداشت های بی رویه از آب های سطحی و زیرزمینی در کشور را بگیریم، باید شاهد نابودی منابع تامین آب از جمله قنوات ...
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۰    
با توجه به فرا رسیدن فصل بارش های بهاری، بایستی لایروبی کانال جمع آوری آب های سطحی در شهرچای ارومیه جز اولویت های لایروبی قرار گیرد و انتظار می رود مسئولین نیز در جهت لایروبی آن برنامه هایی اتخاذ و نظارت هایی دقیق بر اعمال این موضوع داشته باشند.
رشت 20   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۸:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش رشت20، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به شیوع بیماری فاسیولا در گیلان گفت: این بیماری که از طریق آب آلوده به انگل فاسیولا وارد بدن انسان می شود تا کنون 50 نفر را در گیلان آلوده کرده است. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
شهردار سرخ رود گفت: دفع و هدایت آب های سطحی یکی از دغدغه های اصلی شهروندان سرخ رودی بوده است.
فکر اقتصادی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،شهردار منطقه 17 گفت: در سال گذشته پروژه شبکه جمع آوری آب های سطحی در سطح معابر منطقه 17 نزدیک به 17 کیلومتر طول در 70 معبراجرا شده است که این موضوع کاهش قابل توجه مشکل آب گرفتگی معابر را در پی داشته است. ...
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
در راستای طرح های محرومیت زدایی سپاه، احداث کانال هدایت آب های سطحی در محله اوغان شهرستان گالیکش در حال اجرا است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۴۳    
ایسنا/کردستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: برنامه هایی برای مهار و جلوگیری از خروج آب های سطحی از مرزهای استان به سمت خارج از کشور را در مریوان داریم که از جمله آن احداث سازه های گابیونی و ملاتی است.
استانداری خوزستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۱۱    
استاندار خوزستان در سفر کاری خود به تهران و در نشست های جداگانه با مسوولان کشوری موضوعات مربوط به رفع مشکلات جهاد نصر و همچنین پروژه راه آهن اهواز اصفهان و مشکلات آب و فاضلاب اهواز و جمع آوری آب های سطحی را مورد پیگیری قرار داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان بر لزوم فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در تابستان سالجاری به دلیل کاهش بارندگی و پائین آمدن میزان آب های سطحی و زیر زمینی تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک استاد دانشگاه گفت: خشکسالی شدید امسال اجتناب ناپذیر است. پیش بینی های اعلام شده نیز چشم اندازی برای بارش کافی در فصل بهار را نشان نمی دهد. با این حال با فرض نرمال بودن بارش در فصل بهار، همچنان خشکسالی هیدرولوژیکی خواهیم داشت و تمام آب های سطحی به شدت دچار کمبود خواهند شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس گروه مطالعات آب های سطحی شرکت آب منطقه ای اردبیل از افرایش 27 درصدی میزان بارش در این استان خبرداد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران بسیاری از کارشناسان با اعلام اینکه مازندران استان کم آب و یا در حال خشکسالی است نه تنها موافق نیستند بلکه معتقدند اگر مشکلی در تامین آب به ویژه طی فصل کشاورزی در این استان وجود دارد، به دلیل عملکرد ضعیف در جمع آوری آب های سطحی است، به طوری که بر اساس آمارها ...
اسپاش   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
طبق نظریه اکثر محققان تبخیر آب ها در فضا به دلیل جاذبه بسیار کم و اتمسفر بسیار رقیق مریخ، احتمالا سبب شده است تا آب های سطحی ظرف یک میلیارد سال در فضا تبخیر شوند ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13، مجتبی شکری ، شهردارمنطقه 13 در خصوص اقدامات جدید فنی و عمرانی در بهسازی و احداث شبکه آبهای سطحی گفت : بیش از 20 کانال به طول 500 متر به منظور هدایت آبهای سطحی در سطح منطقه احداث و بازسازی شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۷:۳۶    
ساری- استاندار مازندران گفت: به رغم تلاش های صورت گرفته هنوز کمتر از 12 درصد از آب های سطحی استان جمع آوری و مدیریت می شود.
مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مردم نیوز :یافته های جدید فرضیه های قبلی مبنی بر اینکه اندازه اقیانوس جهانی زمین با گذشت زمان ثابت مانده است را به چالش می کشد و به گفته محققان، تحقیق حاضر، سرنخی از چگونگی تغییر اندازه این اقیانوس در طول زمان ارائه می دهد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران عضوهیئت علمی دانشگاه پیام نور مازندران مدعی شد ضریب مهار آب های سطحی در مازندران در حالی حدود 12 درصد است که میانگین کشوری مهار آب های سطحی به حدود 40 درصد می رسد این در حالی است که مازندران نسبت به متوسط کشوری در بارش نزولات یک استان برخوردار است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
بعد از گذشت چندین سال از اجرای پروژه های دفع آب های سطحی در محله های تنگک شهر بوشهر، هنوز آب هایی که به شکل لجن هستند دفع نشده و معضل بزرگی برای اهالی این محله بزرگ بوشهر شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - سنندج - اجرای طرح آبخوانداری قروه باعث شده که سفره های زیر زمینی در دامنه ارتفاعات بدر و پریشان این شهرستان بر خلاف دشت های های قروه و دهگلان فرو نشست نداشته باشد و سالانه 30 درصد روان آب های سطحی این منطقه به سفره های زیر زمینی هدایت شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۹:۳۹    
ساری - جاری بودن 120 رشته رودخانه و ورود حجم بالایی از آب های سطحی به دریا، ضرورت ساخت نیروگاه های برق آبی کوچک را در مازندارن خاطرنشان می کند چرا که این واحدها می توانند نیازهای منطقه به برق را با هزینه بسیار کم جبران کنند.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۲:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد تسهیلات زائران شهرداری قم از آمادگی شهرداری قم برای کنترل آب های سطحی در بارش های بهاری خبرداد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
باغستان سنتی قزوین یک میراث تاریخی است که شخصیت هایی همچون ناصرخسرو قبادیانی در مکتوباتشان به آن اشاره کرده اند. این پهنه سبز که اطراف قزوین را در بر گرفته به دلایل مختلفی همچون رشد و توسعه شهری و احداث پارک ها، پل ها و کمربندی ها در معرض نابودی قرار گرفته است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: 10 درصد آب های سطحی کشور را داریم ولی به دلیل نبود مدیریت آینده نگر در گذشته نتوانستیم حق آبه خود را از کارون و مارون بگیریم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۰۹:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
دزفول-رئیس امور آب شمال غرب خوزستان نسبت به تخلف در زمینه بهره برداری از منابع آب های سطحی و زیرزمینی در نوروز 1400 در این منطقه هشدار داد و گفت: بهره برداران غیر مجاز از منابع آب منتظر برخورد قانونی باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: به دلیل کاهش جدی ذخایر آبی استان مازندران صدور مجوز حرف چاه در مازندران ممنوع است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۳۵    
مدیرعامل آب منطقه ای مازندران: برای مهار آب های سطحی به دنبال افزایش 30درصدی گنجایش سد های استان هستیم.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۲۰:۳۷    
معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: شبکه جمع آوری آب های سطحی و دفع بهداشتی فاضلاب اهواز با کمک 50 میلیون یورویی رهبر معظم انقلاب آغاز شده است. ...
لحظه آخر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
زمان مطالعه : 3 دقیقه 25 مهر 96 دریاچه بایکال یک دریاچه باشکوه در سیبری شرقی است. سالانه گردشگران زیادی در فصل تابستان برای دیدن این دریاچه ی بزرگ به دل رشته کوه های آبی و سربه فلک کشیده می روند و در زمستان نیز این منطقه بازدیدکنندگان خاص خود را دارد ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۲۳:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
ایرنا: شهردار خرمشهر با بیان اینکه ستاد بازآفرینی شهری به منظور اجرای طرح جمع آوری آبهای سطحی شهر خرمشهر 46 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داد گفت: مطالعات این طرح انجام شده و امیدواریم در سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز شود. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ساری - استاندار مازندران با بیان اینکه 15 درصد آب های سطحی استان جمع آوری می شود، افزایش بهره وری از آب های سطحی را لازم دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۲:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر گفت: سیستم کنونی نه تنها هزینه های سنگین مدیریت آب های سطحی رابه شهرداری تحمیل می کند بلکه آلودگی آب، پس زدگی در شبکه و کاهش ذخایر آب های زیرزمینی را به دنبال دارد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۸:۴۴    
معاون پژوهشکده نانو فناوری و مواد پیشرفته دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: استفاده از نانو در صنعت کشاورزی، یکی از کاربردهای این علم در جهان محسوب می شود که با توجه به کمبود منابع آبی در ایران استفاده از تصفیه کننده های نانویی در پالایش آب های سطحی و کاهش سطح تبخیر آنها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۲:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
در طرح آماربرداری منابع آب های سطحی و زیزمینی همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی، منابع آب سطحی استان 21 درصد کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ چند طرح عمرانی در حوزه شهرداری منطقه سه زاهدان با حضور کوثری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری به بهره برداری رسید. این پروژه ها شامل بهره برداری از 400 هزار متر مربع آسفالت معابر، تجهیز مبلمان پارکی بوستان های شمالی و حاشیه شهر زاهدان، 20 هزار مترمربع پیاده روسازی ...
جنوب نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
متاسفانه در نبود یک شبکه بهداشتی فاضلاب و رطوبتی بودن هوا و بالا بودن سطح آب، شاهد آسیب های جدی به منازل مسکونی مردم در محلات جنوبی شهر بوشهر هستیم ضمن این که رهاسازی فاضلاب های خانگی و ماندگاری در کانال های آب های سطحی سبب شده با چهره ای نازیبا و معضلاب بهداشتی برای شهروندان نیز همراه داشته باشد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۵:۴۹    
ایسنا/آذربایجان شرقی 88 متر دیگر از کانال سرپوشیده هدایت آب های سطحی ایلی سوی تبریز در کمربندی میانی، مقابل درب جنوبی دانشگاه هنر تخریب و نوسازی می شود.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
این گودبرداری های عمیق سبب تغییر مسیر آب های زیرزمینی و رفتن آن ها به لایه های عمیق تر زمین می شود و ممکن است منجر به تغییر فضا های زیست محیطی منطقه شود؛ به این معنا که برخی از گیاهان که به دلیل دسترسی به آب های سطحی در آن منطقه رشد می کنند، به مرور خشک شده و از بین می روند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها 16 پروژه شهرداری همدان شامل احداث پارکینگ طبقانی آقاحانی بیگ، اجرای بیش از 50 هزار تن آسفالت در منطقه 2، پیاده روسازی در منطقه 2، اجرای پروژه هدایت آب های سطحی تقاطع رسالت، احداث پارک جنگلی اکباتان و غیره افتتاح شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به مراحل در نظر گرفته شده برای احیای دریاچه ارومیه گفت: مهم ترین آن ها کاهش مصرف 40 درصدی از منابع آب های سطحی بود که تاکنون ما به بیش از 550 میلیون متر مکعب از آن دست پیدا کرده ایم و طی پنج سال آینده سالانه حدود 80 میلیون متر مکعب ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۰۳    
شهردار منطقه دو ساری گفت: شهرداری ساری به هدایت آب های سطحی در مواقع بارندگی شدید، توجه جدی دارد.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۴   + ۳۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ قاسم سلیمانی دشتکی با اشاره به دیدار با وزیر نفت گفت: با آقای زنگنه به تفاهم رسیدیم که طرحی از سوی استان خوزستان آماده شود تا وزارت نفت بتواند از طریق دو منبع، حدود 2 میلیارد دلار کمک بلاعوض برای چهار شاخص اجرای سیستم فاضلاب در شهرهای مختلف، تکمیل پروژه های آب شرب ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان با اختصاص اعتبار 500 میلیارد تومان برای پیشگیری از خسارات ناشی از جاری شدن سیلاب در شهرهای دارای مطالعات جمع آوری آب های سطحی موافقت کردند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نمایندگان مجلس با اختصاص اعتبار 500 میلیارد تومانی برای پیشگیری از خسارات ناشی از جاری شدن سیلاب در شهرهای دارای مطالعات جمع آوری آب های سطحی موافقت کردند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مجلس با اختصاص اعتبار 500 میلیارد تومان برای پیشگیری از خسارات ناشی از جاری شدن سیلاب در شهرهای دارای مطالعات جمع آوری آب های سطحی موافقت کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پرداخت تا سقف 5 هزار میلیارد ریال برای پیشگیری از خسارت های ناشی از جاری شدن سیلاب در شهرهای دارای مطالعات جمع آوری آبهای سطحی موافقت کردند.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۰۸   + ۳۷ سایت دیگر  
نمایندگان مردم با اختصاص اعتبار 500 میلیارد تومان برای پیشگیری از خسارات ناشی از جاری شدن سیلاب در شهرهای دارای مطالعات جمع آوری آب های سطحی موافقت کردند.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 56 درصد آبیاری بخش کشاورزی استان از آب های سطحی است که در سال های کم باران با کمبود آب در این بخش مواجه می شویم.