سه شنبه ۰۹ خردادساعت ۰۲:۴۱May 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب های سطحی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مرحله اول تصفیه خانه خلیج فارس با تصفیه روزانه دو هزار متر مکعب فاضلاب و آب های سطحی در یکی دیگر از شنبه های امید و افتخار شهر تهران ، افتتاح شد.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
شهردار منطقه 19 گفت: در بحث محور آزادگان و آب های سطحی آزادگان که از مسیر رفیوژ میانی آزادگان انتقال داده می شود، در سه کیلومتر آن مسیر، لوله گذاری آسیب دیده و فرو ریخته که باید حتما این لوله گذاری را به ضلع جنوب آزادگان انتقال دهیم.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۵۴    
مجری طرح بررسی میزان آموکسی سیلین در تصفیه خانه ها متذکر شد: اگر آموکسی سیلین به آب های سطحی و زمین های کشاورزی برسد به راحتی توسط محصولات کشاورزی جذب و وارد بدن انسان می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
عملیات اجرایی 12 طرح آبخیزداری در شهرستان بروجن برای کنترل روان آب های سطحی و تقویت آبخوان ها آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عملیات اجرایی 12 طرح آبخیزداری در شهرستان بروجن برای کنترل روان آب های سطحی و تقویت آبخوان ها آغاز شد.
شهرداری یزد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست منطقه دو شهرداری یزد با اشاره به اقدامات این منطقه در راستای مقابله با سیل های احتمالی و دفع آب های سطحی، از حفر چاه های جذبی در سطح این منطقه خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
شهردار منطقه 19 گفت: مدیریت آب های سطح منطقه را در قالب یک طرح کلی با دو مشاور بررسی می کنیم و در کنار آن زیرساخت هایی را با مخزن های آب با حجم 2 هزارو 500 مترمکعب در پارک ولایت ایجاد کردیم و امسال نیز یک مخزن 10 هزار متر مکعبی را در میدان تره بار ایجاد خواهیم کرد.
خوزپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
قنبری شهردار مسجدسلیمان: این طرح به منظور رفع مشکل آب گرفتگی های این محل در مرحله اجراست که با انجام این عملیات از آبگرفتگی معابر در فصل بارندگی به شدت کاسته خواهد شد. ...
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۴۸    
رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به اینکه فرونشست زمین و کاهش آب های سطحی ربطی به ساخت شبکه های مترو ندارد، گفت: بعضا گفته می شد با ساخت شبکه های مترو، برخی از قنوات ممکن است دچار آسیب شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۳    
هدایت آب های سطحی و جدول گذاری در محله سلطان آباد شهر گلستان از مصوبات ستاد بازآفرینی شهر گلستان بوده که عملیاتی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
شهرداری تهران اعلام کرد: برای پیشگیری از آبگرفتگی معابر، طرح ساماندهی فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی در میدان تره بار بهمن اجرایی شده است.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۴۴    
شرکت مهندسین مشاور سازاب اندیش جهت تکمیل کادر خود در تهران از متقاضیان واجد شرایط دعوت به همکاری می کند. مهندس آب جنسیت: آقا و خانم مقطع تحصیلی: کارشناسی رشته تحصیلی: آبیاری، عمران سابقه کاری: 3 سال مسلط به طراحی شبکه های جمع آوری آب های سطحی و سیلاب حقوق توافقی ...
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۶    
گیل خبر/ اصلاح شبکه هدایت آب های سطحی منطقه پاسداران آستارا به طرف خیابان اسکله توسط شهرداری آستارا
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۲۰    
بهره برداری از استخر ذخیره آب های سطحی شهر فردوس، علاوه بر مهار رواناب ها سبب رونق کشت گندم و جو در اراضی اطراف آن شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
به دلیل شکستگی خط اصلی لوله 300 میلیمتری آب توسط پیمانکار جمع آوری آب های سطحی شهرداری کرمانشاه، آب محله های؛ کارمندان، فرهنگیان فاز2 و محدوده استانداری امروز تا حدود ساعت 22 قطع خواهد بود.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: برنامه جمع آوری، استحصال و هدایت آب های سطحی در 50 شهر استان توسط شهرداری ها و با هدف پیشگیری از وقوع سیل و آبگرفتگی معابر با توجه به خطرپذیری سیل در آن مناطق در دست تدوین است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
وضعیت تنش آبی در مازندران به حدی است که معاون هماهنگی امور استانداری گلستان نسبت به آن زنهار می دهد: مازندران اکنون در وضعیت تنش آبی قرار دارد و به دلیل ضعف در مهار و ذخیره سازی آب های سطحی است که به آسانی راهی دریا می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
زنجان-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: بعد از 15سال مشکل نفوذ آب های سطحی و زیر سطحی به رختشویخانه رفع و مطالعات ژئوفیزیک در این مجموعه انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل معاون امور زیربنایی شهرداری اردبیل در خصوص آبگرفتی پل نیایش گفت: آبگرفتگی پل نیایش اردبیل با هدایت آب های سطحی به رودخانه بالیقلو رفع خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۷:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
سرپرست معاونت توسعه و پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: برابر ارزیابی کیفیت آب های سطحی، کمترین میزان شاخص کیفیت مربوط به کانال ها و مسیل ها در مناطق غربی ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری آبفای استان اصفهان گفت: برای دسترسی پایدار و مقابله با حوادث غیر مترقبه در مدار قرار گرفتن سامانه دوم آبرسانی در استان اصفهان ضروری به نظر می رسد.
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۸    
گیل خبر/ آغاز لوله گذاری هدایت آبهای سطحی حدفاصل بیمارستان غدیر تا شرکت گاز توسط شهرداری سیاهکل آغاز شد. اعضای شورای اسلامی شهر از روند اجرای این پروژه بازدید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
شهرداری منطقه یک شهر کرمانشاه در رابطه با احداث کانال به آبشوران جهت انتقال آب های سطحی به قره سو مدعی است، زمانی مکلف به انجام این اتصال است که منابع آب شهرستان ابتدا نسبت به رفع معارضات و رفع مشکل زمین های تصرف شده که این کانال باید از آن منتقل شود اقدام کند و سپس شهرداری نسبت به اجرای عملیات ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۶:۲۱    
شهردار فلاورجان گفت: اجرای پروژه دفع آب های سطحی با تخصیص اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال به طول یک کیلومتر در دست اجرا است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۳:۰۵    
معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه تنش آبی مهم ترین دغدغه نیمه نخست امسال استان است، گفت: نخستین عامل این موضوع، به ضعف در مهار و ذخیره سازی آب های سطحی استان باز می گردد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۸:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: استان اکنون در وضعیت تنش آبی قرار دارد و نخست به دلیل ضعف در مهار و ذخیره سازی آب های سطحی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور مطالعات آب های سطحی شهر قزوین خبر داد: اولین گروه از دریچه های کامپوزیت به عنوان جایگزین دریچه های فلزی در بلوار شهید بهشتی نصب شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
لایروبی و رسوب برداری کانال های جمع آوری آب های سطحی در منطقه 9 پایتخت انجام شد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۳۵    
فرماندار علی آبادکتول منابع آب را مهم ترین عامل توسعه پایدار شمرد و بر مدیریت استفاده از آب های سطحی و زیرزمینی و انجام اقدامات و راهکارهای مناسب جهت صیانت و حفاظت از منابع آبی تاکید کرد. ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۹:۰۹    
از سال های 1370 به بعد برداشت ما از آب های سطحی و زیرزمینی به مراتب بیشتر از میزان ذخیره آب بوده است، در نتیجه ما از ذخایر خوردیم، درحالی که آب تمدن یک سرزمین است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۸:۵۳   + ۲۰ سایت دیگر  
از سال های 1370 به بعد برداشت ما از آب های سطحی و زیرزمینی به مراتب بیشتر از میزان ذخیره آب بوده است، در نتیجه ما از ذخایر خوردیم، درحالی که آب تمدن یک سرزمین است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۶:۰۳    
معاون خدمات شهری شهرداری زنجان با تاکید بر اینکه آبیاری مکانیزه مزایای زیادی برای شهر و شهروندان به ارمغان خواهد آورد، گفت: کاهش قابل ملاحظه آب مصرفی، کاهش هزینه های نیروی انسانی، افزایش بهره وری آبیاری، تشکیل نشدن آب های سطحی و مدیریت میزان آبدهی از مزایای اجرای این طرح است.
آبادان خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۲    
هر ساله با شروع فصل گرما و افزایش دما واحد خدمات شهری شهرداری ایذه اقدام به آهک پاشی جداول سطح شهر می نماید که این کار باعث جلوگیری از شیوع انواع بیماری های میکروبی و عفونی می شود. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
شهردار منطقه 19 در رابطه با فرونشست در بزرگراه آزادگان توضیح داد: در این بزرگراه دو نقطه به طول 50 الی 60 متر در اطراف لوله های جمع آوری آب های سطحی با فرونشست رو به رو شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شهردار منطقه 19 تهران گفت: در سال 1402، فاز نخست بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب و آب های سطحی پایتخت به بهره برداری می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، خواستار معرفی اولویت های تکمیل شبکه اصلی مدیریت آب های سطحی با هدف افزایش اعتبارات موردنیاز در این زمینه شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، خواستار حمایت شورای اسلامی شهر تهران و همکاری استانداری تهران در جهت تسریع و رفع موانع اجرایی پروژه های جمع آوری و هدایت آب های سطحی شهر تهران شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۲:۴۵    
فرماندار شهرستان خلخال بر ضرورت همکاری تمامی دستگاه های اجرایی جهت جلوگیری از برداشت های غیرمجاز از منابع آب های سطحی و زیرزمینی تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۳:۲۲    
65 هزار هکتار معادل 27 درصد از شالیزار های گیلان با استفاده از آب های سطحی زیر کشت برنج رفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
تا کنون 65 هزار هکتار از شالیزار های گیلان معادل 27 درصد با استفاده از آب های سطحی نشاء شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۹:۳۹    
استادیار محیط زیست دانشگاه تهران گفت: در بحث تحقیقات در زمینه منابع آب از لحاظ نیروی انسانی و ایده و فکر، مشکلی نداریم.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۹:۰۳    
شهردار دهاقان با بیان اینکه پروژه تکمیل و احداث بلوار خلیج فارس اجرا شد، گفت: احداث کانال دفع آب های سطحی در ضلع جنوبی بلوار، حد فاصل میدان جهانگیرخان تا میدان امام علی (ع) به طول 320 متر اجرا شد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۰:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
چهارمحال و بختیاری شهردار شهرکرد گفت: عملیات هدایت آب های سطحی به منظور رفع آب گرفتگی معابر و خیابان های سطح شهر در شهرکرد با اعتبار 172 میلیارد ریال در حال اجرا است ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۰۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
کاهش بارش ها در سال جاری و سال گذشته و همینطور کاهش ورودی آب های سطحی به سد دوستی باعث شده است که حجم آب موجود در این سد تنها به 13 درصد برسد. وضعیت در سایر سدهای خراسان رضوی نیز مشابه است. در این ویدئو توضیحات کارشناسی درباره شرایط تامین آب شرب مشهد و شرایط سد دوستی را در کنار همین سد ببینید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۴:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
شهردار منطقه چهار یزد گفت: پروژه هدایت آب های سطحی بلوار جانباز با اجرای باکس های بتنی پیش ساخته، در کمتر از 12 ساعت عملیاتی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
محمودآباد- نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس با اشاره به پایین بودن مهار آبهای سطحی در استان گفت: میزان مهار آب های سطحی در استان 12 درصد است.
شهرداری یزد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۹:۵۱    
علیرضا نقوی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد از محدودیت ترافیکی از میدان مارکار تا رودخانه مرکزی به جهت اجرای پروژه هدایت آب های سطحی به طول 1800 متر و با اعتبار اولیه 86 میلیارد ریال خبر داد .
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۷:۰۰    
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر بجنورد گفت: مطالعه ارزیابی اعتبار موردنیاز برای طرح هدایت آب های سطحی بجنورد انجام شد و در ارزیابی انجام شده اعلام شد 702 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این عملیات نیاز است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
شهردار حمیدیا از اجرای پروژه لوله گذاری و حفر 60 چاه جذبی برای آمادگی در برابر سیل های احتمالی و دفع آب های سطحی خبر داد.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
انسداد چاه های غیر مجاز و نصب کنتور هوشمند برای جلوگیری از اضافه برداشت آب مطالبه مهم مردم نهاوند است. مدیر امور آب شهرستان نهاوند، یکی از برنامه های مهم مدیریت منابع آب در حفاظت از آب های سطحی و زیرزمینی پر کردن چاه های غیر مجاز است که در این رابطه 338 چاه غیر مجاز در نهاوند شناسایی شده است. ...