سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۰۱:۲۴Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تغییر اقلیم»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۴۱    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری واژه تغییر اقلیم در دهه های اخیر زیاد شنیده می شود، بسیاری نیز حوادث آب و هوایی را به این پدیده نسبت می دهند، تئوری ها و فرضیه های زیادی نیز در رابطه با مکانیزم و دلایل تغییر اقلیم توسط اقلیم شناسان سرشناس دنیا ارائه شده است، نظریه هایی که برخی مواقع با هم در تضاد هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که به صورت میانگین در سطح نیروگاه های کل کشور 20 درصد آنها از سوخت مازوت استفاده می کنند
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
محمدرضا محبوب فر کارشناس محیط زیست با اشاره به اجرایی شدن طرح انتقال آب از دریای عمان به مناطق کویری اظهار کرد: طرح انتقال آب از دریای عمان به مناطق کویری یک طرح عجولانه بود که علی رغم مخالفت کارشناسان و متخصصان حوزه ی آب اجرا شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۱۲    
بیرجند - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند گفت: براساس تحقیقاتی که انجام شده، پیامدهای تغییرات اقلیمی مانند خشکسالی و سیلاب های مخرب باعث بروز و ظهور پدیده مهاجران اقلیمی در شرق کشور شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۰۹    
انجمن علمی دانشجویی گروه آبخیزداری دانشکده منابع طبیعی و علوم دانشگاه تربیت مدرس نشست نقش گازهای گلخانه ای در تغییر اقلیم و اثرات آن بر فرآیندهای هیدرولوژیکی را برگزار می کند.
سینا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۸:۱۳    
به گفته اکبری، اقلیم شناس حتی اگر روند انتشار دی اکسید کربن کاهش یابد باز هم تا سالیان تقریبا طولانی باید متحمل آثار زیان بار تغییرات اقلیمی باشیم؛ بنابراین صحبت کردن از آن برای فراهم سازی شرایط سازگاری باید در بستری مطمئن صورت بگیرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۰:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
اردکانیان گفت: طبق برآورد ما 8.4 میلیون مشترک معادل 30 میلیون نفر از جمعیت کشور مشمول تخفیف صد درصدی بهای برق می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۲۵    
وزیر امور خارجه تاجیکستان با سفرای انگلستان، فرانسه و هماهنگ کننده دائم سازمان ملل متحد در این کشور دیدار و در مورد منابع آبی و تغییر اقلیم گفت وگو کرد.
سینا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۱۸    
دانشمندان ثابت کرده اند یکی از تهدیدات گرمایش جهانی آسیب بر امینت غذایی و قطع زنجیره غذایی است امروزه یکی از بزرگترین نگرانی ها چگونگی تامین غذای مورد نیاز بشر است. ...
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۲:۵۳    
به گزارش خبرخودرو، رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست به ارزیابی تصمیم پلیس راهور مبنی بر ترخیص موتورسیکلت های توقیفی و تاثیر آن بر آلودگی هوا پرداخت.
فرادید   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۰:۵۶    
اکنون محققان نشان داده اند که تغییر اقلیم مانع زوال سریع این توفان ها بعد از رسیدن به خشکی می شود. توفند ها از رطوبت ناشی از آب های گرم استوایی نیرو می گویند - که در واقع همان سوختی است که باعث باد های شدید می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
دولت بایدن احتمالاً علوم زمین را اولویتی بزرگ تر برای ناسا خواهد دانست و از این رو تلاش های این سازمان برای بازگشت به ماه تا سال 2024 را کند خواهد کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
انرژی در ایالات متحده، نسبت به سایر دولت های غربی چالشی تر و بحث برانگیزتر است. در انتخابات هفته گذشته نیز شاهد این موضوع بودیم. جمهوریخواهان، انرژی را عامل رشد اقتصادی و توانایی ژئوپلتیک می دانند، اما دموکرات ها، انرژی را عامل مهم تغییر اقلیم می شناسند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه جامعه: عضو هیات علمی موسسات تحقیقات شیلاتی کشور گفت: اره ماهی ها در حال انقراض هستند و هیچ آماری از تعداد این گونه ها وجود ندارد.تورج ولی نسب عضو هیات علمی موسسات تحقیقات شیلاتی کشور با اشاره به تغییر اقلیم و آلودگی های نفتی در خلیج فارس ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۹:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست گفت: 70 درصد ذرات معلق از جنس دوده است که منشأ آن نیز سوخت های فسیلی و خودروهایی است که از گازوئیل استفاده می کنند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۵:۱۲    
تغییر اقلیم از کشاورزی صنعتی جهانی شده مبتنی بر سوخت های فسیلی متأثر است و بحران اقلیمی نیز به شکل های گوناگون بر امنیت غذایی تأثیر می گذارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۲۰    
ایسنا/خراسان شمالی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به کاهش بارندگی پی در پی طی چند سال اخیر در فصل پاییز گفت: تغییر اقلیم تاثیر نامطلوبی در عملکرد تولید گندم در این استان داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
قزاقستان در شاخص عملکرد مقابله با تغییر اقلیم در میان 61 کشور جهان در جایگاه 54 قرار گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۱:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست درباره چرایی کمبود بارش ها و تغییرات اقلیم در کشور توضیحاتی داد.
سازمان مدیریت بحران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: متولی اعلام تغییرات جوی، سازمان هواشناسی است و سایر دستگاه های اجرایی کشوری و استانی باید از نظرات کارشناسی این دستگاه تبعیت کنند.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست از نقش ناوگان فرسوده در آلودگی هوا و لزوم تسریع فرآیند اسقاط آنها سخن گفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۰:۴۲    
ایسنا/خراسان رضوی یک کارشناس ارشد جغرافیای طبیعی گفت: تغییرات اقلیمی از ابتدای آفرینش در روی کره زمین تا به امروز پیوسته در حال انجام بوده، اما آنچه که طی سال های اخیر مشکل ساز شده، سرعت زیاد تغییرات اقلیمی است.
استانداری خوزستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۶:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
پنجمین نشست شورای سلامت استان به بررسی و برنامه ریزی در خصوص کنترل بیماری های غیرواگیر، کنترل چاقی دانش آموزان و مقابله با عوارض تغییر اقلیم اختصاص یافت.
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۲۰    
رئیس دانشگاه سمنان از اجرای طرح ارزیابی اثرات تغییر اقلیم بر سلامت در ایران با همکاری وزارت علوم و مشارکت اساتید دانشگاههای مختلف کشور با محوریت این دانشگاه خبر داد .
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه و بهره برداری از خودروهای آتش نشانی و دوربین های دوربرد پایش حریق در محل یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان برگزار شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه سمنان گفت: طرح ارزیابی اثرات تغییر اقلیم بر سلامت در ایران با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مشارکت استادان دانشگاه های مختلف کشور با محوریت این دانشگاه اجرا می شود.
روزنامه سراج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر این که مسائل تنوع زیستی نباید سیاسی شود، گفت: امروز تنوع زیستی هم در دنیا و به خصوص کشور ما قربانی موضوعاتی همچون افزایش مصرف، مسائل سیاسی بین المللی و تغییر اقلیم است که باید برای حفظ تنوع زیستی به این مسائل توجه ویژه شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۵۹   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: موسسه تحقیقات آب باید به سمت تولید داده های صحیح و دقیق در زمینه آب و آب و فاضلاب حرکت کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
توجه بانک مرکزی اروپا به موضوعات اجتماعی مانند تغییر اقلیم و نابرابری با حضور لاگارد به عنوان رییس بانک مرکزی اروپا بیشتر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به صورت میانگین 20 درصد نیروگاه ها و کارخانه های کشور از سوخت مازوت استفاده می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۱۴    
ایسنا/خراسان رضوی پدیده تغییر اقلیم و گرم شدن بر بسیاری از جنبه های زندگی بشر تاثیر خواهد گذاشت. امروزه مشاهده می شود در هر گوشه ای از جهان پدیده های آب و هوایی نظیر سیل، خشکسالی و طوفان ها افزایش یافته و به صورت تهدیدی روزمره در تولید و ذخیره مواد غذایی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران گفت: راهکارهای سازگاری با تغییر اقلیم در حوضه آبریز دریاچه ارومیه شناسایی می شود و بر این اساس طرح مطالعاتی آن آغاز شده و 6 تا 8 ماه آینده نتایج به دست خواهد آمد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست جزئیاتی را از طرح جدید این مرکز برای کاهش آلودگی هوای اتوبوس های حمل و نقل عمومی تشریح کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
در حالی امروز - 24 اکتبر - روز جهانی مبارزه با تغییر اقلیم است که می توان گفت بشر این روزها به دلیل بارش های سیل آسا، خشکسالی های متعدد و آتش سوزی های جنگلی گسترده بیش از هر زمان دیگری طعم تلخ تغییرات اقلیم را چشیده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
اگرچه مطالعات جامعی درمورد اثرات تغییر اقلیم بر گونه های ساکن مناطق مرتفع کوهستانی در ایران انجام نشده است، ولی برخی از این گونه ها مانند کبک دری به واسطه کاهش مطلوبیت زیستگاه، به طور جدی تحت تاثیر پدیده تغییر اقلیم قرار می گیرند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - گرمایش جهانی یا تغییر اقلیم، چالش های زیادی برای حیات انسان رقم زده به طوری که کارشناسان معتقدند با ادامه این روند تا سال 2025 نیاز آبی جهان در بخش کشاورزی 1.3، صنعت 1.5 و شرب 1 ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۵۲    
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: ما مطالعه ای را از پیک اول تا دوم کرونا انجام دادیم و نشان داده شد که ارتباط معناداری بین افزایش ذرات معلق، ازون، دی اکسید نیتروژن و افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران وجود دارد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۵   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: افزایش برخی ذرات معلق ناشی از آلودگی هوا تا 15 درصد باعث افزایش مرگ و میر کرونا می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
پیش بینی آبان کم بارش و آلوده در کلانشهرهای صنعتی، متخصصان بیماری های عفونی را نگران گسترش کرونا کرده است. رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست این نگرانی را تأیید و اعلام می کند: افزایش یک واحد ذرات معلق در هوا موجب 8درصد افزایش مرگ ومیر ناشی از کووید-19 می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۴۷    
معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تاکنون هیچ اقدام جدی برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده انجام نشده است که این روند باید اصلاح شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست با هشدار نسبت به افزایش آلودگی هوای تهران طی سال جاری گفت: افزایش یک واحد ذرات معلق هوا باعث 8 درصد افزایش فوت ناشی از کرونا می شود.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۰:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مردم نیوز :فاطمه محمدی نصرآبادی، افزود: روز جهانی غذا خواستار همبستگی جهانی برای کمک به همه جمعیت ها و به ویژه آسیب پذیرترین افراد برای برون رفت از بحران و مقاوم سازی نظام های غذایی است تا بتوانند در برابر افزایش نوسانات و شوک های آب و هوایی مقاومت کنند ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۸:۳۵    
امروزه یکی از مهمترین دغدغه دولت ها در امر توسعه یافتگی، حفظ امنیت غذایی است که تغییر اقلیم تهدید جدی در این امر به شمار می رود. در این گزارش به آخرین کتاب ها در بحث تأثیر تغییر اقلیم بر چرخه غذایی پرداخته ایم.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست به تشریح کیفیت هوای تهران و تاثیر آلاینده های ناشی از خودرو و سوخت بر آن در 6 ماه نخست امسال پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
براساس یک مطالعه تازه، تغییر اقلیم زمین که باعث گرمایش شده از سال 1995 بیش از نیمی از دیواره بزرگ مرجانی استرالیا را از بین برده است.
سازمان هواشناسی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۵۵    
برگزاری نشست مجازی وضعیت خدمات اقلیم در سال 2020 وضعیت خدمات اقلیم در سال 2020 در نشست مجازی با حضور کلیه کشورهای عضو سازمان جهانی هواشناسی مورد بررسی قرار گرفت. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۵:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس منابع طبیعی و آبخیزداری ضمن تاکید بر نقش فعالیت های بشر در تخریب محیط زیست بر وقوع و تشدید برخی بلایای طبیعی به ویژه سیلاب ها، گفت: تشدید روند تخریب پوشش گیاهی جنگل ها و مراتع، معدن کاوی و سدسازی بی ضابطه، بحران های محیط زیستی منطقه ای و تغییر اقلیم باعث افزایش دما ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۹:۲۵   + ۳۳ سایت دیگر  
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص افزایش احتمال موارد مرگ به علت ابتلا به کووید 19 در صورت مواجهه طولانی مدت با آلاینده های هوا هشدار داد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
سیده الهام عزیزی، رییس گروه تغییر اقلیم مرکز ملی هوای سازمان محیط زیست در گفت وگو با میزان گفت: واقعیت این است که انتشار گاز های گلخانه ای، ما را گرفتار برخی تغییرات آب وهوایی کرده است ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- سید محمد مهدی میرزایی قمی، رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم در گفت وگو با میزان گفت: آسیب پذیری منابع آب و حساسیت آن ها در برابر تغییرات اقلیم از جمله چالش هایی است که در سال های اخیر مورد توجه دولتمردان و دانشمندان قرار گرفته است ...