جمعه ۰۸ بهمنساعت ۰۲:۲۱Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تغییر اقلیم»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
رشت- آتش سوزی های عمدی در اراضی ملی به ویژه تالاب برای تصرف زمین ها، تغییر کاربری و ساخت و سازها سبب تغییر اقلیم و بلای جان گیلان شده و کوتاهی دست متجاوزان مطالبه مردم در سفر دولت است.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۷:۱۲    
رکنا: رئیس بخش تحقیقات بیابان در موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع با تاکید بر نقش مهم سوء مدیریت منابع آبی در داخل و خارج کشور در افزایش میزان وقوع گرد و غبار در ایران گفت: سوء مدیریت منابع آبی سهم بیشتری در تشدید پدیده ریزگردها در کشورمان نسبت به تغییر اقلیم داشته است ...
افق تهران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بیان کرد: حفظ منابع آب بسیار مهم است چرا که تغییر اقلیم وضعیت آبی کشور را تحت تاثیر قرارداده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۱۷    
رئیس سازمان هواشناسی گفت: در منطقه ما نیز در اثر تغییر اقلیم شاهد افزایش دما و بارش خواهیم بود. منظور از افزایش بارش لزوما افزایش بارش های روتین نیست و می تواند به شکل سیلابی باشد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
شاهسونی رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، اظهار کرد: 14 ایستگاه در تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار دارند و این مناطق با شاخص بالای 150 در وضعیت اضطرار هستند و در منطقه 19 کیفیت هوا در وضعیت خیلی ناسالم قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، هوای 14 ایستگاه تهران را در شرایط ناسالم برای همه گروه ها اعلام کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۹    
سیدمحمدرضا رضوی با بیان اینکه پدیده تغییر اقلیم در مازندران موجب شده است تا زمان، مکان، شدت، مدت و نوع بارش دچار تغییر شود؛ گفت: اکنون بزرگ ترین مشکل ما در مازندران این است که هر سال، روزهای یخبندان ما یک روز کمتر می شود و اینگونه است که در ارتفاعات ما کمتر برف می بارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۴۴   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اعلام اینکه کیفیت هوای 14 ایستگاه تهران در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد، تاکید کرد که گروه های حساس، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۰    
مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه پدیده تغییر اقلیم در مازندران موجب شده است تا زمان، مکان، شدت، مدت و نوع بارش دچار تغییر شود؛ گفت: اکنون بزرگ ترین مشکل ما در مازندران این است که هر سال، روزهای یخبندان ما یک روز کمتر می شود و اینگونه است که در ارتفاعات ما کمتر برف می بارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۷    
تاجیکستان خواستار تقویت همکاری کشورها در جهت کاهش اثرات منفی تغییرات اقلیم بر منابع آبی و معرفی گسترده مدیریت یکپارچه منابع آبی شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۱:۳۳   + ۳۳ سایت دیگر  
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هوای پایتخت برای تمام گروه ها در شرایط ناسالم است، گفت: با توجه به ادامه پایداری هوا و کیفیت هوا، وزارت بهداشت درخواست تشکیل کمیته اضطرار کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۷:۵۰    
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: 11 ایستگاه تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار دارند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۵:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
آمار رو به رشد آلزایمر در کشور، مصرف رکورد زد، گاز قطع نشد، شکایت دستگاه های دولتی از کسب و کار های نوپا ممنوع، حراج های هنری دلالی یا شکوفایی اقتصاد هنر؟ چرا آمریکایی ها از ارائه تضمین وحشت دارند؟ تغییر اقلیم در فلات خشک ایران؟ سفر به روسیه روی خط کاربران و قطع زنجیره کاهش تورم ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
بارش شدید برف و کولاک و سرما در هفته گذشته قسمت های مختلفی از ایران را درنوردید. بارشی که در برخی استانها در 40 سال اخیر بی سابقه بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۴:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مخاطرات، زیست محیطی و مهندسی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با اشاره به ورود کشور به پدیده تغییر اقلیم از حدود دو دهه پیش، تصریح کرد: امروز در کشور با رخدادهای حدی، غیرنرمال و غیرطبیعی مثل وقوع سیلاب ها مواجه ایم که می تواند یکی از نشانه های تغییر اقلیم باشد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ایران در رتبه ششم آلودگی هوای غرب آسیا است، گفت: همچنین ایران در بین 106 کشور دنیا رتبه 23 شاخص کیفیت هوا را داشته و تهران در میان سایر پایتخت های جهان رتبه نوزدهم غلظت ذرات معلق PM2.5 را به خود اختصاص داده است.
رسانه کلیک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۱:۰۴    
ناظران اروپایی نگران خطرات استخراج ارزهای دیجیتال با فرایند اثبات کار (PoW) برای اهداف مقابله با تغییر اقلیم هستند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۹:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به مرگ های منتسب به آلودگی هوا در ایران گفت: تعداد کل مرگ های منتسب به آلودگی هوا به علت ذرات معلق2.5 در کشور در سال گذشته 11هزار و 129نفر اعلام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۶:۳۱    
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: بر اساس پژوهش های صورت گرفته در سال 99 هزینه مرگ بر اثر آلودگی هوا در اهواز 456 میلیون دلار برآورد شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: 500 هزار موتورسیکلت روزانه در تهران در حال تردد است که 92 درصد از آن ها کاربراتوری هستند که 20 برابر خودرو آلودگی ایجاد می کنند. آلودگی روزهای جمعه مربوط به چهارشنبه و پنجشنبه است!
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۵:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا - رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد کل مرگ های متتسب به آلودگی هوا (ذرات معلق PM2.5) در کشور در پارسال، 11 هزار و 129 نفر اعلام شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در نشستی با معاون اول رییس جمهوری 62 حکم در زمینه هوای پاک مورد بررسی گرفت که تاکنون 35 حکم نهایی شده است، در این احکام وظایف دستگاه ها، میزان اعتبار و زمان اجرای برنامه ها در راستای کاهش آلودگی هوا مشخص شده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۰   + ۴۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: دکتر عباس شاهسونی درباره مقایسه وضعیت کیفیت هوای ایران با سایر کشورها با اشاره به اینکه ایران در منطقه غرب آسیا رتبه ششم آلودگی هوا را دارد، گفت: همچنین با توجه به میانگین ذرات معلق در منطقه غرب آسیا، هیچکدام از کشورها نمی توانند به رهنمودهای سازمان جهانی برسند. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست درمجلس شورای اسلامی گفت: در کشور ما شواهدی چون افزایش متوسط دما، کاهش بارش ها، افزایش تعداد و شدت حوادث زیست محیطی شدید (مانند سیل و خشکسالی) نشان دهنده بروز روز افزون اثرات گرمایش جهانی و تغییر اقلیم در کشور است.
رادیو پیام   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان: "توانیر و فلات های قاره"همچنان آلاینده معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست : هیچ نیروگاهی مجوز استفاده از مازوت ندارد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به عوامل موثر بر کاهش آلودگی هوا گفت: لازم است به موضوع از رده خارج کردن خودروهای فرسوده ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۶:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز تحقیقات کیفیت هوا و تغییر اقلیم درباره مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در سال 1399گفت: مرگ های ناشی از مواجهه با آلودگی هوا در سال 1399 حدود 9 میلیون و 226 هزار و 277 نفر است که این میزان یعنی 56 درصد مرگ و میر بر اثر آلودگی هوا و ذرات معلق در هوا است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به تأثیرات تغییر اقلیم و تشدید دوره های خشکسالی و قرار داشتن ایران در منطقه خشک و نیمه خشک و کم باران جهان، ضرورت توجه به محیط زیست و حفاظت و حراست از کیفیت منابع آبی به مثابه یک وظیفه ملی، بیش از پیش ضرورت دارد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور اظهار داشت: تکثیر هسته های بذری در ایستگاه اصلی مراغه ضامن تداوم تولید در بخش کشاورزی دیم کشور است. تهران – اقتصادبرتر – 27 دی 1400 ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۱:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به منظور دریافت عوارض آلایندگی وسایل نقلیه موتوری، با توجه به سهم بالای منابع متحرک موتوری در انتشار آلاینده ها، پیشنهاد شده است بخشی از درآمد ناشی از اجرای تکالیف بند ب ماده 29 در زمینه پایش،کاهش ...
ندای پیشوا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
نیروگاه ها اجازه مازوت سوزی نخواهند داشت/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان محیط زیست به هیچ نیروگاهی اجازه سوزاندن مازوت نداده ...
رکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۸:۰۱    
رکنا: سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر غیرقانونی بودن سوزاندن مازوت در نیروگاه هایی که همگی فاقد سیستم کنترل و تصفیه دود مازوت هستند، گفت: وزارت نیرو باید نیروگاه هایی را که مازوت می سوزانند، مکلف به نصب سیستم های کنترلی کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۷:۳۵    
معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: تغییر اقلیم باعث شد زمان و میزان سم پاشی محصولات کشاورزی تغییر کند و کیفیت این محصولات کاهش پیدا کند.
جماران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۷:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
جی پلاس؛ مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: رسیدگی به وضعیت پروژه های مغایر با ضوابط محیط زیستی را نمی توان مسکوت گذاشت چون هم از سوی دفتر ریاست جمهوری و هم شبکه های اجتماعی روی این موضوع تأکید شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست مرکز هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست گفت: موتورسیکلت های انژکتوری ملزم به نصب کاتالیست هستند و این مهم در روند تولید آن ها دیده شده است.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
کاهش بارندگی و تغییر اقلیم و عدم توزیع بارش ها در گستره استان سبب شده تا وقوع ریزگرد نسبت به 10 سال گذشته سه برابر افزایش یابد و این امر زنگ خطر جدی برای گلستان است. ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۶   + ۲۲ سایت دیگر  
فارس نوشت: معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان محیط زیست به هیچ نیروگاهی اجازه سوزاندن مازوت نداده است و واحدهای متخلف پلمب می شوند. ...
شوشان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۱:۰۹    
ما در آینده با ابر بحران های زیست محیطی رویارو خواهیم شد! ما گرفتار آثار زیان بار تغییر اقلیم خواهیم شد! ما حتی برای سلامتی خودمان دچار چالش خواهیم شد! ما میراث بسیار بدی برای فرزندان مان به جا گذاشتیم!
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۰۹:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
منابع انتشار آلودگی در شهرها متفاوت است در شهرهایی مانند تهران، کرج و مشهد بیشتر منابع متحرک در آلودگی هوا سهم دارند اما در اصفهان و اراک منابع ثابت مانند کارخانجات سهم بیشتری را به خود اختصاص می دهند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۳:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) گفت: اکتشاف مس در منطقه ی جانجا نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان ذخیره ای است که به توسعه اقتصادی، پیشرفت و تغییر اقلیم اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۲:۲۳    
به گزارش هه وال موکریان ، در سال زراعی جاری، علیرغم شرایط خشکسالی به وجود آمده و تغییر اقلیم و سایر عوامل زیست محیطی، تولید 6.6 میلیون تن محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی رقم خورد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۲    
تاجیکستان و کره جنوبی در مورد پیامدهای احتمالی تغییر اقلیم بحث و تبادل نظر کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت اعلام کرد که 15 ایستگاه استان تهران در وضعیت اضطرار آلودگی قرار دارند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۲:۳۴    
نماینده مردم بجنورد در مجلس اظهار داشت: در پروژه های انتقال آب به همه استان هایی که دچار پدیده تغییر اقلیم و بی آبی شده اند، توجه شود و به گونه ای رفتار نشود که برخی از مناطق مورد ظلم قرار گیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۸:۲۱    
کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت:هوای زنجان برای گروه های حساس ناسالم است.
سلام نو / روند بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
دلایلی زیادی برای آلودگی هوای کلانشهرها ذکر می کنند اما امسال بیشترین توجه روی آلودگی صنایع، نیروگاه ها و پالایشگاه ها بود و مازوت سوزی بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: 9 ایستگاه تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار و مناطق 9 و 11 بیشترین آلودگی هوا را دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۳:۴۶    
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت: آلودگی هوا چهارمین علت مرگ و میر زودهنگام در دنیاست.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مسیر دستیابی به هدف خالص انتشار کربن صفر یک تعهد 30 ساله است. اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا و انگلستان سه رهبر یا بازیگر اصلی بودند که در اجلاس سال 2021 اعضای کنوانسیون تغییر اقلیم در گلاسکو (COP26) خواستار تسریع حرکت در این مسیر بودند ...