چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۰۶:۰۶Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدیریت منابع آب»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۵:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به چالش افزایش مصرف آب در استان تصریح کرد: اگر منابع آبی را مدیریت نکنیم، با چالشی برای مصرف امروز و تهدیدی برای نسل آینده مواجه می شویم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس حوزه آبریز رودخانه زاینده رود و حوزه های جنوب غربی فلات شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: با برنامه تعادل بخشی می توان بر یکی از بزرگترین چالش های آینده استان یزد که آب است، فائق آمد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۹:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی کرج از بهسازی نهر اصلی روستاهای ارنگه، گوراب و ابهرک خبر داد و گفت: این پروژه علاوه بر مدیریت منابع آب و جلوگیری از فرسایش خاک و هدررفت آب، افزایش راندمان آبیاری و دبی آب را به دنبال داشته و همچنین باعث آرامش روانی ساکنین منطقه و گردشگران می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رییس حوزه آبریز رودخانه زاینده رود و حوزه های جنوب غربی فلات شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: افزایش چاه های غیرمجاز و مصرف آب های تجدیدناپذیر چالش بزرگ آب کشور است.
مازنی نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران برلزوم مدیریت کم آبیاری برای مخاطرات خشکسالی تاکید کرد. هادی ایزدی امیری با اشاره به کاهش میزان نزولات جوی، بر ضرورت اعمال مدیریت منابع آب و کم آبیاری برای کاهش مخاطرات و تبعات خشکسالی تاکید کرد و گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در راستای اجرای برنامه سازگاری با کم آبی و مدیریت منابع آب و خاک ، امسال 50 هکتار به مساحت 150 هکتاری گلخانه های استان افزوده می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۱:۴۰    
رضوی، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب با بیان اینکه نبود سد در برخی از استان ها مانند لرستان خسارت سیلاب را چند برابر کرد، گفت: کسانی که نگاه کوتاه مدت دارند در سال های خشک می گویند که سدها اضافی اند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۱:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان با اشاره به پیشرفت 88 درصدی سد نرماب شهرستان مینودشت گفت: با توجه به هماهنگی با وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب ایران، آبگیری اولیه این سد اواسط تیر ماه امسال با هدف کنترل و مهار سیلاب آغاز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل اسبق شرکت منابع آب ایران گفت: زلزله ممکن است بیاید و تا 100 سال دیگر رخ ندهد، ولی سیلاب اگر ظرف 5 سال در منطقه ای مانند آق قلا اتفاق بیافتد، هیچ سرمایه گذاری حاضر نیست در صنایع کشاورزی سرمایه گذاری کند و این فرصت از مردم گرفته می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۰:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا نوشت : پرویز گرشاسبی، معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، با بیان اینکه ما در کشور 32 میلیون هکتار بیابان داریم که هم منشأ زمین شناسی دارند و هم منشأ اقلیمی تصریح کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل اسبق شرکت منابع آب ایران گفت: دولت در حوزۀ آب زیرزمینی که مسئلۀ اول ما است و تامین 65 درصد از آب کشور را برعهده دارد، مدیریتی به خرج نمی دهد.
ایران خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- غفلت، بی برنامگی و کلی گویی نامزدهای ریاست جمهوری درباره آب، بحران دو دهه اخیر و چالش جدی فراروی کشور، آینده ای مبهم و نگران کننده برای مدیریت منابع آب و محیط زیست رقم می زند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد تنها در بالادست 16 پهنه تالابی کشور سد مخزنی داریم؛ لذا تعمیم خشک شدن تالاب های کشور به عملکرد وزارت نیرو در بهره برداری از سدها آن هم در کم آب ترین سال آبی ثبت شده طی 52 سال ناشی قضاوت صحیحی نیست.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۳۶    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان درباره وضعیت تالاب آق گل هشدار دارد و از دستگاه های مدیریت منابع آب استان همدان خواست برای حل مشکل این تالاب به صورت جدی وارد شوند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ریس کل دادگستری استان کرمان با اعلام بحران مدیریت مصرف آب تاکید کرد: مدیریت مصرف منابع موجود مهم تر از تامین آب است،
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه با بحران مدیریت مصرف آب در تمامی بخش ها روبه رو هستیم، گفت: ارزش اقتصادی آب در کشور باید جدی گرفته شود زیرا اگر نگاه اقتصادی به آب نداشته باشیم، ارزش آب در بین مدیران و مردم توجیه پذیر نخواهد بود.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مشاور وزیر نیرو و معاون مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی 56 سد مرزی به بهره برداری رسیده که از این تعداد 31 سد در هشت سال گذشته افتتاح شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مشاور وزیر نیرو و معاون مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: مهم ترین هدف احداث سد کنجانچم، ذخیره آب زمستانه حوزه آبریز سد گلال ملک و جلوگیری از هدرفت و خروج آب از مرزهای کشور است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مشاور وزیر نیرو و معاون مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی 56 سد مرزی به بهره برداری رسیده که از این تعداد 31 سد در هشت سال گذشته افتتاح شده است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۶:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
در پی قطع مکرر آب در شهر خواف، سید حسن رضائیان مدیر آب و فاضلاب شهرستان خواف اظهار کرد: مقدار نیاز آب شرکت های امور آب و فاضلاب بر اساس آمار جمعیتی شهر یا روستا مشخص می شود و در شهر خواف برپایه جمعیتی که در شهر ساکن هستند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر آب به تشریح معایب سد زارم پرداخت و نوشت: جنبش هر هفته یک سد، دسترسی به داده های سدها در تارنمای شرکت مدیریت منابع آب را نیز بسته است تا هر چه خواست دفتر چرکنویس سدسازی را پر کند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - با امضای معاون اول رئیس جمهوری، آیین نامه هماهنگی پیشگیری و مدیریت پدیده گرد و غبار ابلاغ شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت هیئت وزیران در جلسه مورخ 9 خرداد 1400، به منظور پایش اثربخشی سیاست های مربوط به مدیریت منابع آب و آبخیزداری ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۸:۰۷    
با توجه به اهمیت آب و محدودیت منابع آبی، مدیریت منابع آب به خصوص در مناطق خشک و نیمه خشک از اهمیت خاصی برخوردار است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۲:۰۱    
اصفهان- ایرنا - ذخیره کنونی سد زاینده رود در مقایسه با متوسط بلند مدت 70 درصد کاهش دارد و این زنگ خطری برای تامین آب آشامیدنی استان اصفهان است به گونه ای که لزوم مدیریت منابع آب و ممانعت از برداشت بیرویه غیر قانونی را گوشزد می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۲۰:۳۶    
امور اجتماعی و روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران درخصوص خبر منتشر شده با موضوع وضعیت قرمز محیط زیستی وفاجعه ای که در راه است،جوابیه ای صادر کرد.
روزان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
محمد الموتی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه مطالبات زیست محیطی از دولت آینده در دو سطح کلان و خرد دسته بندی می شود، اظهار کرد: دو موضوع بسیار مهم و اساسی در سطح کلان حکمروایی محیط زیست و منابع طبیعی کشور مدیریت منابع آب و تغییر رویکرد نسبت به تغییر اقلیم است. ...
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۲۰:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی و شورای حفاظت آب استان که با حضور رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزهای غربی شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد ...
اقتصاد آنلاین / فرادید   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۱:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
اگرچه از حدود یک دهه پیش توجه مسئولان ایرانی به مسئله جدی کم آبی در کشور جلب شد و این موضوع پا به برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت گذاشت اما بارش های به نسبت بهتر دو، سه سال گذشته، بحران جدی آب در ایران را کمی به حاشیه برد و حالا خشک سالی بی سابقه در نیم قرن گذشته از راه رسیده است؛ بنا بر آمار رسمی ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۳:۵۶    
دسترسی به آب و غذا در کل دنیا برای بقای بشریت و اطمینان از استانداردهای مطلوب زندگی امری ضروری است. به همین دلیل مدیریت منابع آب اهمیتی بیش از پیش می یابد و در این میان استفاده از منابع جایگزین مانند آب شیرین کن های صنعتی، متد شیرین سازی آب های شور و لب شور نیز لازم است.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۹:۲۴   + ۲۶ سایت دیگر  
حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا روز جمعه گذشته (هفتم خردادماه) با کاهش 27 درصدی روبه رو شده است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۹:۲۷    
کارشناس حوزه آب و انرژی گفت:قیمت آب یکی از ابزارهای کنترل و کاهش میزان تقاضا و مصرف آب است اما نباید مدیریت منابع آب و طرح جامع آب را به کاهش مصرف آب در بخش خانگی و یا افزایش قیمت آب در این بخش تنزل دهیم در حالی که متاسفانه این کار انجام شده است . بحران ازآنچه می بینیم به ما نزدیک تر است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: از ابتدای بهره برداری از سد ارس تا به امروز، تعاملات سازنده ای میان ایران و جمهوری آذربایجان برقرار بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در حاشیه پنجاهمین سالگرد بهره برداری از سدهای ارس، میل و مغان، تفاهم نامه ای در راستای افزایش تعاملات مابین ایران جهت بهره برداری از آب و انرژی منعقد خواهد شد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۵    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی به نقل از مدیرجهادکشاورزی درمیان از اجرای طرح محصولات گواهی شده و استاندارد بهاره محصول سیر با هدف فرهنگ سازی در راستای تولید و مصرف محصولات کشاورزی گواهی شده و استاندارد و مدیریت منابع آب و ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل علی اکبر شفیعی در ارتباط زنده با برنامه "صبح وگفتگو" در خصوص مدیریت منابع آب در رادیو گفت وگو اظهار کرد: ما با یک پدیده طبیعی به نام شرایط جغرافیایی رو به رو هستیم و 85 درصد مناطق ایران خشک است و از طرفی بارندگی کشور یک سوم دیگر نقاط دنیاست. ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۹:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، "حسن ساسانی" به عنوان رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان منصوب شد.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۲۳:۰۲    
مدیرعامل شرکت آب غدیر خوزستان از موفقیت این شرکت در تمدید گواهینامه صلاحیت فعالیت در زمینه بهره برداری، نگهداری از شبکه های آبیاری و زهکشی در پایه یک، از سوی شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
کتاب سیاست گذاری آینده محور علم و فناوری در حوزه مدیریت منابع آب نوشته دکتر امیرهوشنگ حیدری، عضو هیئت علمی گروه مطالعات آینده علم و فناوری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و دکتر محسن کشاورزترک دانش آموخته و محقق حوزه آینده پژوهی منتشر شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان کارگران هفت تپه به تهران آمدند و با مراجعه به شرکت مدیریت منابع آب ایران خواستار حل مشکل کم آبی مزارع نیشکر هفت تپه شدند.
اقتصاد آنلاین / سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سازمان های مردم نهاد محیط زیستی نگران واگذاری حریم و بستر رودخانه ها به شرکت های خصوصی هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از پیشنهاد بازنگری 2 پروژه تغذیه مصنوعی در این استان خبر داد و گفت: این درخواست مورد موافقت شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران قرار گرفت.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت منابع آب شهرستان گلپایگان اعلام کرد: ذخیره سد گلپایگان به 35 میلیون متر مکعب رسید.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۵:۵۵    
سلامت نیوز :27روز تا انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم فرصت باقی است و هنوز هیچ برنامه مدونی از چهره های ثبت نام کننده برای حفاظت از منابع طبیعی و زیستی کشور اعلام نشده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی برای اولین بار در سطح کشور، طرح "بررسی اثرات شیوع ویروس کرونا و شیوه های کنترل آن در منابع و تاسیسات آب" با کارفرمایی شرکت مدیریت منابع آب ایران (وزارت نیرو) به مرحله اجرایی رسیده که از جمله همکاری های گروهی از متخصصان دانشگاه های تبریز ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۲۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کارگروه آب مجمع مجالس آسیایی با بیان اینکه دسترسی به آب سالم از عوامل رشد پایدار محسوب می شود، گفت: پارلمان ها باید هرچه بیشتر در جهت تهیه و تصویب قوانین و سازوکارهای مدیریت منابع آب گام بردارند و به منظور کاهش تنش ها و منازعات و اجتناب از چالش های جدید ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۰۰:۲۳    
رضوی، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب می گوید که قرار است عملیات تکمیل ساخت و بهره برداری از 3 سد بزرگ بختیاری، تنگ معشوره و خرسان 3 با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و فایناس های خارجی انجام شود.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۹:۵۴    
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، دو معاون حوضه آبریز کارون بزرگ را منصوب کرد.
پاون   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، دو معاون حوضه آبریز کارون بزرگ را منصوب کرد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۷:۰۴    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از شرکت مدیریت منابع آب ایران ظرفیت کل مخازن سدهای کشور 50.5 میلیارد متر مکعب و درصد پرشدگی سدها در حال حاضر 58 درصد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد کاهش یافته است. درصد پرشدگی مخازن مهم ترین سدهای کشور را تا اردیبهشت 1400 ببینید. ...