سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۰۲:۵۹Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدیریت منابع آب»

تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس تازه ترین گزارش دفتر اطلاعات و داده های آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا 20 اسفند ماه با رشد 5 درصدی نسبت به سال گذشته همراه شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری آوج گفت: طرح جامع مدیریت منابع آب شرب و کشاورزی برای تامین آب شرب و کشاورزی و تقویت آبخوان ها، احیاء و بهسازی چشمه ها و قنوات در این شهرستان در دستور کار قرار دارد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۰:۳۶    
معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: مازندران در بخش کنترل مهار آب های سطحی نسبت به کشور عقب مانده و در استانداردسازی شبکه های توزیع آب کشاورزی این وضعیت دیده می شود.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
حیدر داوودیان با حکم معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه ای مازندران معرفی شد.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
با آغاز خانه تکانی در روز های پایانی سال همزمان با افزایش دما، صنعت آب کشور نیازمند همراهی مردم در مدیریت مصرف به منظور تامین پایدار آب است. بر اساس آخرین آماری که از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران منتشر شده، ورودی مخازن سد های کشور تا سیزدهم اسفند به 13 ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۲۶   + ۳۹ سایت دیگر  
48 درصد حجم سدهای کشور پر از آب شد درصد پرشدگی سدهای کشور که هفته گذشته 47 درصد بود در هفته جاری و پایان روز شنبه گذشته (13 اسفند ماه) با یک درصد افزایش به 48 درصد رسید ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس مدیریت منابع آب گفت: سرنوشت کشورهای مختلف در حوضه آب به یکدیگر وابسته است، بنابراین زمان آن است که آب خواری برخی کشورها خاتمه پیدا کند و دیپلماسی آب می تواند به این موضوع خاتمه دهد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
نرخ فرونشست در ایران پنج تا هفت برابر متوسط جهانی ست. محمد فاضلی، پژوهشگر آب و توسعه می گوید: ایجاد همکاری و مشارکت در مدیریت منابع آب، 6 شرط اساسی دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۱۸    
معصومه ابتکار/ رئیس اسبق سازمان حفاظت محیط زیست آینده ایران به مساله مدیریت محیط زیست وابسته است. ما با تهدید تمدنی جدی از ناحیه تغییر اقلیم و مدیریت منابع آب و مسائلی مثل گردوغبار مواجه هستیم که جای نگرانی دارد و برای مدیریت آن باید برنامه ریزی بلندمدت شود ...
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل حراست و امور محرمانه شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به جامعه حدود دو هزار نفری بانوان شاغل در صنعت آب کشور گفت: در مجموعه وزارت نیرو و صنعت آب ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شاخص پرشدگی مخزن 5 سد کشور به 100 درصد رسید و آب این سدها لبریز شده است. بر اساس آمار شرکت مدیریت منابع آب کشور تا تاریخ 7 اسفند 1401 از کل سازه های مدیریت منابع آب سطحی کشور 5 سد به طور 100 درصد پر از آب شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۶:۰۵    
معاون تلفیق و تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در استان بوشهر، بسته طرح های مدیریت منابع آب کشور در قالب طرح هایی از جمله شیرین سازی آب دریا، کنترل منابع آب سطحی و کنترل سیلاب به بهره برداری رسیده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران باران های اسیدی و ریزگردها را 2 چالش زیست محیطی خوزستان بیان کرد و گفت: این 2 چالش بر منایع آب و کشاورزی خوزستان آثار مخربی برجای گذاشته است. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۴    
معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران: امنیت ملی شامل؛ توسعه پایدار، اقتصاد، محیط زیست و جامعه در گرو امنیت آبی است.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به چالش های تامین آب، مدیریت و بهره وری از آن بیان کرد: امنیت غذایی در کشور به طور کامل با امنیت آبی گره خورده است و چنانچه قادر نباشیم آن را به درستی مدیریت کنیم نسل فعلی و نسل های آینده با بحران آب روبرو خواهند شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در حوزه آلاینده های آب و خاک قوانین بازدارنده ای در کشورمان وجود ندارد و این مسئله مشکلاتی را به وجود آورده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری های نوین شرکت توانیر گفت: در حوزه کشاورزی نخستین هدف ما در کنار مدیریت انرژی در پیک بار تابستان، مدیریت منابع آب توسط کنتور های هوشمند است.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۹:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - حجم موجودی آب سدهای کشور با رشد 6 درصدی همراه شده اما همچنان 28 سد مهم برای مصارف شرب و کشاورزی از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 1401) تا 6 اسفندماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 تا 75 درصد کاهش را ثبت کردند. ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق قم، دکتر حامد احمدی در جلسه ای که با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۸:۴۹    
بسته طرح های مدیریت منابع آب استان بوشهر با هدف تنوع بخشی به منابع تامین آب و همچنین مدیریت سیلاب طراحی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۶:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
در سفری که بزودی رئیس جمهور به بوشهر خواهد داشت، بسته طرح های مدیریت منابع آب شامل 5 طرح بزرگ در قالب پروژه های شیرین سازی آب دریا، ساخت سد مخزنی و کنترل سیلاب با سرمایه گذاری 7 هزار و 430 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ماه) تا 6 اسفند ماه با رشد 6 درصدی نسبت به سال گذشته همراه شده است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۱۴   + ۲۶ سایت دیگر  
بر اساس آمار شرکت مدیریت منابع آب هم اکنون 5 سد کشور در 4 حوضه آبریز لبریز از آب شده اند و شاخص پرشدگی مخزن در آن های به 100 درصد رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس آمار شرکت مدیریت منابع آب حجم آب موجود در سد های 5 گانه تهران 223 میلیون متر مکعب بوده و 28 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۴:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
رشت- فرماندار رشت بر لزوم استفاده از تجربه موفق سال گذشته در مدیریت منابع آب کشاورزی تاکید کرد و گفت: همراهی کشاورزان در مدیریت منابع آبی ضرورت دارد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
کنار گذاردن ذی نفعان از مدیریت منابع آب و انباشت اختیارات در دستگاه های حاکمیتی عاملی مهم در تعمیق بحران آب در کشور بوده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۲۱:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو از آمادگی ایران برای حضور در طرح های آبی عراق و اجرای پروژ ه های متعدد در این کشور خبر داد. تیتربرتر به نقل از صدا و سیما، علی اکبر محرابیان در حاشیه دیدار با وزیر آب عراق با اشاره به بررسی راهکارهای مدیریت منابع آب مشترک ایران و عراق افزود ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصاد ایران اکونومیست ، " محمد تاج الاسلام" روز پنجشنبه در ارتباط برخط با سیزدهمین اجلاس شورای حکام آب در ستاد وزارت نیرو، نیاز به منابع آب در این کشور را زیاد دانست و گفت: بنگلادش کشوری پرجمعیت با مساحت کم است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۵:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون وزیر آب و انرژی افغانستان گفت: به دلیل بروز جنگ های متعدد با مشکلات زیادی در حوزه مدیریت منابع آب مواجه بوده و کشمکش های سیاسی امکان مدیریت منابع آب را از کشور افغانستان گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
دلیر جمعه وزیر انرژی تاجیکستان گفت: مرزها نمی توانند انسان ها را محدود کنند و نقش اب بر همه مشهود است و برای توسعه پایدار ضروری است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، علی اکبر محرابیان روز پنجشنبه در حاشیه سیزدهمین اجلاس شورای حکام آب در ستاد وزارت نیرو در جمع خبرنگاران، گفت: در راستای توسعه دیپلماسی دولت به ویژه در حوزه آب شاهد برگزاری سیزدهمین دوره حکام آب بودیم که اغلب اعضا به صورت فعال حضور داشتند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
وزارت نیرو گفت: همکاری بین جمهوری اسلامی ایران، کشور ها و سازمان های عضو این شورا در چارچوب ماموریت و اهداف مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری در توسعه و گسترش همکاری های منطقه ای مدیریت منابع آب در سطح بین المللی و منطقه ای محسوب می شود.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۴   + ۳۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: یکی از اصلی ترین اولویت های مدیریت جهانی آب بویژه در مناطق درحال توسعه و کمتر توسعه یافته برای مدیریت و مواجهه با چالش های فعلی و آتی، مدیریت آب در ابعاد مختلف و ایجاد تعادل و توازن پایدار بین عرضه و تقاضای آب است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
بزرگترین مجمع تصمیم گیری حوزه آب منطقه با عنوان شورای حکام آب به ریاست ایران در تهران برگزار می شود.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
با حکم مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان، حامد نژادحسینی بعنوان سرپرست مدیریت منابع آب شهرستان های رضوانشهر، ماسال و انزلی منصوب شد.
پیام خاوران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور تاکید کرد: نباید با آب به عنوان یک مسئله انتزاعی برخورد کنیم و با توجه به مشکلات موجود مدیریت منابع آب کشور باید با خرد جمعی انجام شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر اینکه بحران آب ایجادشده در کشور ناشی از عملکرد کشور در زمینه مدیریت منابع آب است، گفت: احداث چاه ها سرطانی است که به جان آبخوان های کشور افتاده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
در حالی مقامات عالی رتبه کشورهای عضو مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری تحت نظر یونسکو به میزبانی تهران گرد هم خواهند آمد که بر اساس داده های آماری، وضعیت مدیریت منابع آب و تأمین آب شرب سالم برای بسیاری از کشورهای جهان به یک مسئله مهم تبدیل شده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
محمد درویش، فعال محیط زیست: بر پایه تازه ترین یافته های آماری که شرکت مدیریت منابع آب ایران منتشر کرده است، میزان ریزش های آسمانی کشور از اول مهر تا 28بهمن 1401 به نسبت مدت مشابه در میانگین 54ساله، فقط پنج درصد کاهش را نشان می دهد ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۱:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه 1401) در حالی به رقم 23 میلیارد و 350 میلیون مترمکعب رسیده که این رقم در سال آبی گذشته 22 میلیارد و 90 میلیون مترمکعب بوده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۳:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: 95 پروژه آب شیرین کن به ظرفیت 638 هزار مترمکعب در شبانه روز با حجم سرمایه گذاری بیش از 38 هزار و 600 میلیارد ریال در حال ساخت و بهره برداری است.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مجمع عمومی عادی انجمن روابط عمومی ایران به منظور انتخاب اعضا هیأت مدیره و بازرس روز چهارشنبه 26 بهمن ماه در محل سالن اجتماعات شرکت مدیریت منابع آب برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۴:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر تعداد 95 پروژه آب شیرین کن با ظرفیت 638 هزار مترمکعب در شبانه روز با حجم سرمایه گذاری بیش از 38600 میلیارد ریال (به قیمت زمان عقد قرارداد) در حال ساخت و بهره برداری است.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۸:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
گروه جامعه:میزان بارندگی ها در کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه 1401) تا 22 بهمن ماه به 114.9 میلیمتر رسید، اما همچنان نسبت به دوره بلندمدت و سال گذشته 11 درصد کاهش دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۳۶    
ایسنا/قزوین مدیریت منابع آب و حفظ آب خوان ها توسط بازار آب با چالش های متعددی مواجه است که پس از راه اندازی و با سعی و خطا به مرور شیوه نامه های آن اصلاح خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۸:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
اقدامات اشتباه پهلوی، بسیار است اما سیاست اصلاحات ارضی به عنوان یکی از بدترین راهبردهای معاصر ایران، زمینه ضربه کاری به زیرساخت های مدیریت منابع آب کشور را فراهم کرد به نحوی که 10 سال پس از اجرای آن مهمترین بخش اقتصاد کشور یعنی کشاورزی به طور کامل ورشکسته شد.
اول فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا شانزدهم بهمن ماه به 21 میلیارد و 13 میلیون مترمکعب رسید که در مقایسه با سال گذشته کاهش یک درصدی داشته است. ...
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
فعال صنعت مدیریت منابع آب گفت: قبل از انقلاب هیچ توانی برای اجرای پروژه های فنی-مهندسی آب نداشتیم و وابسته به شرکت های خارجی بودیم، اما امروز نه تنها جزء 4 کشور برتر دنیا در خدمات مهندسی آب هستیم بلکه در این حوزه رقیب سرسخت شرکت های خارجی هم شده ایم.
سلام نو / پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۹:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا 16 بهمن ماه به 21 میلیارد و 130 میلیون مترمکعب رسید