دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۲۰:۳۶Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سدهای کشور»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۳۷   + ۴۱ سایت دیگر  
در جلسه ای به ریاست معاون اول رئیس جمهور طرح های کوتاه مدت و میان مدت برای حل مسائل تامین آب شرب در کشور مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم جهت تامین مالی 86 طرح اضطراری برای تامین آب شهرهای دارای تنش اتخاذ شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در حال حاضر میزان ورودی آب به سدهای کشور تا 20 بهمن ماه معادل 15میلیارد و 9 میلیون مترمکعب بوده که این عدد در مقایسه با سال گذشته که عددی معادل 14 میلیارد و 79 میلیون مترمکعب بوده دو درصد کاهش داشته ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، به دنبال بهتر شدن وضعیت بارشی کشور، درصد پرشدگی سدها به 50 درصد رسیده، اما همچنان 22 سد مهم تأمین کنند آب شرب و کشاورزی از ابتدای سال آبی جاری تا 20 اسفندماه هر کدام با کاهش از 25 تا 75 درصد روبه رو هستند. ...
حیات   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
با وجود 24 میلیارد و 450 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در مخازن سدهای کشور، همچنان نیمی از ظرفیت مخازن سدها خالی است.
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
میزان پرشدگی سدهای کشور که هفته گذشته 48 درصد بود، در هفته جاری و پایان روز گذشته (20 اسفند ماه) با 2 درصد افزایش به 50 درصد رسید.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، بارش های اخیر اندکی وضعیت آب موجود در سدهای کشور را بهتر کرده است همچنین گرم ترشدن هوا سبب شده پوشش برفی ذوب شده و به این ترتیب حجم سدها افزایش یابد. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، در بازه زمانی ابتدای سال آبی تا بیستم اسفندماه، حجم آب پشت سد زاینده رود به 261 میلیون مترمکعب رسیده که برابر 21 درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش را ثبت کرده است.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۱:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در شرایط کنونی حجم آب موجود در مخازن 23 میلیارد و 72 میلیون مترمکعب ثبت شده که نسبت به سال گذشته که عددی معادل 22 میلیارد و 66 میلیون متر مکعب بود پنج درصد افزایش یافته و درصد پرشدگی مخازن سدهای کشور به عدد 48 درصد رسیده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۸:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در حال حاضر میزان ورودی آب به سدهای کشور تا 13 سفندماه معادل 13 میلیارد و 33میلیون مترمکعب بوده که این عدد در مقایسه با سال گذشته که عددی معادل 13 میلیارد و 37 میلیون مترمکعب بوده کاهش نداشته ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۲۶   + ۳۹ سایت دیگر  
48 درصد حجم سدهای کشور پر از آب شد درصد پرشدگی سدهای کشور که هفته گذشته 47 درصد بود در هفته جاری و پایان روز شنبه گذشته (13 اسفند ماه) با یک درصد افزایش به 48 درصد رسید ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۲۵    
درصد پرشدگی سدهای کشور که هفته گذشته 47 درصد بود که در هفته جاری و پایان روز گذشته (13 اسفند ماه) با یک درصد افزایش به 48 درصد رسید. مسئول وبسایت اصفهان زیبا در این مطلب 12 انگاره (تصویرسازی ذهنی) را که به بازنمایی آمریکا و... ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، بارش های اخیر اندکی وضعیت آب موجود در سدهای کشور را بهتر کرده است. بر اساس تازه ترین گزارش دفتر اطلاعات و داده های آب شرکت مدیریت منابع آب ایران ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۳۸    
شاید این سوال به ذهن خیلی ها خطور کند که زمستان امسال بارندگی های خوبی داشتیم پس دیگر مشکل کم آبی نداریم در حالی که اینطور نیست چون میزان آب ورودی به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه در سال آبی گذشته 11 درصد کاهش را نشان می دهد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شاخص پرشدگی مخزن 5 سد کشور به 100 درصد رسید و آب این سدها لبریز شده است. بر اساس آمار شرکت مدیریت منابع آب کشور تا تاریخ 7 اسفند 1401 از کل سازه های مدیریت منابع آب سطحی کشور 5 سد به طور 100 درصد پر از آب شده اند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، گرچه وضعیت بارشی کمی بهتر شده است، اما همچنان اثر این بارش ها در وضعیت ذخایر سدها نمایان نشده به طوری که 28 سد مهم تامین کنند آب شرب و کشاورزی از ابتدای سال آبی جاری تا 6 اسفندماه هر کدام با کاهش از 25 تا 75 درصد روبه رو شده اند. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
با وجود 23 میلیارد و 350 میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور در حال حاضر 47 درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و 53 درصد این ظرفیت خالی است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۱:۴۱   + ۲۲ سایت دیگر  
حجم آب موجود در سد های کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ماه) تا 6 اسفند ماه با رشد 6 درصدی نسبت به سال گذشته همراه شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، در بازه زمانی ابتدای سال آبی تا ششم اسفندماه، پُرشدگی سدها به 47 درصد رسیده است.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مرکز پژو هش های مجلس اعلام کرده است سالانه نزدیک به 3 میلیارد متر مکعب آب از مخازن سدهای کشور تبخیر می شود این در حالیست که 6 سد بزرگ کشور مخازنی با ظرفیت 3 میلیارد متر مکعب و بیشتر دارند و تطابق نقشه این 6 سد با نقشه گسل های منطقه نشان می دهد که همه آنها مستعد ایجاد زلزله هستند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
فعالان زیست محیطی و مردم روزی خسته می شوند و آن هایی که خسته نمی شود کار را آنقدر آرام و بی صدا پیش می برند که نمی فهمیم کی به تمام رسیده. این اتفاقی است که برای خیلی از سد های کشور اتفاق افتاده و حیات و ممات زیست کره را به خطر انداخته است. با این حال همیشه وضع به این شکل پیش نرفته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۰:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: با وجود 22میلیارد و 500میلیون مترمکعب ذخیره آبی در سدهای کشور، نسبت به ذخایر 21میلیارد و 790میلیون مترمکعبی آب سدها در زمان مشابه سال قبل، شاهد رشد 3درصدی در منابع آبی سدها هستیم ...
حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه 1401) در حالی به رقم 23 میلیارد و 350 میلیون مترمکعب رسیده که این رقم در سال آبی گذشته 22 میلیارد و 90 میلیون مترمکعب بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دکتر مجتبی شوریان/ عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی بررسی ها نشان می دهد که موجودی سدهای کشور در سال جاری نسبت به سال قبل، کاهش قابل ملاحظه ای داشته است ...
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
ریزش های جوی اخیر کمبود آب در کشور را جبران نکرد. میزان بارندگی تاکنون نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته 11 درصد کاهش را نشان می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی طبق اعلام وزارت نیرو در سال جاری کشور برای سومین سال متوالی با کاهش میزان بارندگی ها، کم آبی و کاهش میزان ذخایر سدها روبه رو شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۵:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
ذخیره آب سدهای کشور با وجود کاهش 10 درصدی در ورودی آب، به 21 میلیارد و 790 میلیون متر مکعب رسید و 80 میلیون متر مکعب از سال گذشته بیشتر شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۶:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
درحال حاضر 21 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب آب در سدهای کشور ذخیره شده که نشان دهنده پرشدگی 44 درصدی مخازن سدها و خالی بودن 56 درصد این ظرفیت است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۲۷    
رییس موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اظهار داشت: خزر یکی از دریاچه های مهم کشور هم به لحاظ توسعه اقتصادی و هم واردات و صادرات است، مجموعه های کشاورزی و صنعتی کنار دریا قرار دارد اما مسئله این است که سالانه 9 تا 18 متر افت دارد که لازم است به تبعات آن توجه شود.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۱:۴۸   + ۴۰ سایت دیگر  
براساس آخرین آمار ارائه شده از بین 52 سد مهم شرب–کشاورزی تا 23 بهمن ماه 19 سد بیش از 50 درصد آب دارند. خبرگزاری میزان _ ایسنا نوشت: در حال حاضر میزان ورودی آب به سدهای کشور تا 23 بهمن ماه معادل 9 میلیارد و 61 میلیون مترمکعب بوده که این عدد در مقایسه با سال گذشته که عددی معادل 10 میلیارد و 77 ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۷:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بارش های اخیر اندکی وضعیت سدهای کشور را بهتر کرد، اما به گفته فیروز قاسم زاده سخنگوی صنعت آب از اواسط اسفندماه فرایند ذوب شدن برف ها سبب تغییر در ورودی سدها خواهد شد. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، از ابتدای سال آبی تا شانزدهم بهمن ماه، حجم آب پشت سد زاینده رود به 148 میلیون متر مکعب رسیده که برابر با 12 درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته سه درصد افزایش را ثبت کرده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۶:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب با اشاره به رشد 10 برابری سدسازی طی چهار دهه اخیر در کشور گفت: علی رغم بارندگی ها در زمستان سال جاری، ورودی کل سدهای کشور نسبت به سال گذشته با 12 درصد کاهش همراه بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۵:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب گفت : ورودی آب به سدهای کشور 8.9 میلیارد مترمکعب بوده که نسبت به پارسال 12 درصد کاهش دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۲:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا شانزدهم بهمن ماه به 21 میلیارد و 13 میلیون مترمکعب رسید که در مقایسه با سال گذشته کاهش یک درصدی داشته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب اظهار داشت: ورودی آب به سدهای کشور 8.9 میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به پارسال 12 درصد کاهش دارد.
آخرین نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
درحال حاضر با وجود 21 میلیارد و 130 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده پشت سدهای کشور، میزان پرشدگی سدها 43 درصد است و 57 درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۹:۲۱    
سد کوثر گچساران این روزها با 83 درصد ابگیری مقام اول سدهای کشور به لحاظ آبگیری را دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۹:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مصرف 195 میلیون لیتری نیروگاه ها در زمستان، ضرورت تداوم صرفه جویی 10درصدی مصرف برق و گاز برای گذر از زمستان و بیش از 40 درصد سدهای کشور پر شده است از مهمترین اخبارآب و انرژی هفته جاری بودند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۹:۱۸    
سخنگوی صنعت آب گفت: در حال حاضر 40 درصد آب مخازن سدهای کشور معادل 19.9 میلیارد متر مکعب پر شده که نسبت به سال آبی گذشته 6 درصد کاهش داشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب گفت: در حال حاضر 40 درصد آب مخازن سدهای کشور معادل 19.9 میلیارد متر مکعب پر شده که نسبت به سال آبی گذشته 6 درصد کاهش داشته است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۶:۳۶   + ۶۰ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه پرشدگی سدهای کشور به بیش از 40 درصد رسیده که با ذوب برف ها میزان پرشدگی سدها بهبود پیدا می کند گفت: اگر روند بارش ها در ماه های آینده به گونه ای باشد که عقب ماندگی در استان های مرکزی نیز جبران شود، سال خوبی را در پیش خواهیم داشت.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
سد های کشور در شرایط نامطلوبی در میزان ذخایر آبی در میانه زمستان امسال قرار دارند؛ درحال حاضر فقط 19 میلیارد و 960 میلیون مترمکعب آب در این سد ها ذخیره شده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
همچنین در این مدت، 6 میلیارد و 500 میلیون مترمکعب آب از سد های کشور به منظور مصارف شرب، کشاورزی، صنعت و زیست محیطی رهاسازی شده که مقایسه این میزان، با خروجی 7 میلیارد و 380 میلیون مترمکعبی آب از سد ها در مدت مشابه سال قبل، نشان دهنده کاهش 12 درصدی در این بخش است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا هشتم بهمن ماه به 19 میلیارد و 960 میلیون مترمکعب رسید که در مقایسه با سال گذشته کاهش شش درصدی داشته است.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا 8 بهمن ماه به 19 میلیارد و 960 میلیون مترمکعب رسید که در هم سنجی با پارسال افت 6 درصدی نشان می دهد.
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۹:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
حجم آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا 16 بهمن ماه به 21 میلیارد و 130 میلیون مترمکعب رسید
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۳۵   + ۲۵ سایت دیگر  
درحال حاضر میزان ذخایر آبی سد های کشور 19 میلیارد و 960 میلیون مترمکعب است که این میزان ذخیره آب، حاکی از پرشدگی 40 درصدی ظرفیت مخازن سد ها و خالی بودن 60 درصد این ظرفیت است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۵    
سوسن نوربخش/ دکترای علوم سیاسی دانشگاه تهران تازه ترین گزارش دفتر اطلاعات و داده های آب شرکت مدیریت منابع کشور نشان می دهد که از ابتدای سال آبی تا 24 دی ماه، 17سد کشور با کاهش 25 تا 75درصدی ذخیره آبی خود مواجه هستند و ذخیره آبی 14سد از سدهای فعال کشور، به کمتر از 20 درصد رسیده است ...
سلام نو / ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۸:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
ریزش های جوی نسبت به دوره مشابه سال گذشته، 22 درصد کاهش دارد و به این ترتیب خبر از بحران آب می دهد.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
امسال میزان آب موجود در سدهای کشور نسبت به پارسال 1.23 میلیارد متر مکعب کاهش یافته است، در استان تهران 5 سد مهم شامل، سد لار، ماملو، طالقان، کرج و لتیان 241 میلیون متر مکعب آب دارد که 25 درصد کاهش داشته است، در این راستا صرفه جویی در مصرف آب بسیار جدی است.