چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۲:۲۴Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سدهای کشور»

ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- میزان پرشدگی سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر 1402) تا پنجم اسفند ماه به 45 درصد رسید، در حالی که خروج آب از سدها نسبت به سال گذشته افزایش 22 درصدی داشته است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
گزارشات نشان می دهد که ذخایر آب کشور و سدهای آب، کاهش 4 درصدی داشته است.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: یکی از روش های مدیریت آب، سد سازی است که زیادی هم در آن افراط کردند و همین موضوع باعث شد تا مخازن سد تا حدی پر نشود. از ابتدای دهه 80 تقریبا همیشه نیمی از مخازن سدهای ایران خالی از آب بوده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۸:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
سد گاران مریوان درپی بارش های اخیر سریز شد. مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: در پی بارش های اخیر سد گاران مریوان به عنوان دومین سد استان کردستان، امروز سه شنبه یکم اسفند سرریز کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب کشور گفت: ورودی های آب نسبت به پارسال 18 درصد و نسبت به 5 ساله 40 درصد کاهش دارد و همین نسبت را می توان در حوزه آب زیرزمینی هم متصور بود یعنی آبخوان ها با کسری بیشتری مواجه می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
با ثبت 30.9 میلیمتر بارش در بهمن ماه امسال، 2 میلیارد و 560 میلیون مترمکعب ورودی جدید آب به سدهای کشور داشته ایم.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۲   + ۲۵ سایت دیگر  
میزان خروجی از مخازن سدهای کشور در این تاریخ 9 میلیارد و 260 میلیون متر مکعب ثبت شده که این عدد در قیاس با سال گذشته که عددی معادل 7 میلیارد و 420 میلیون متر مکعب بوده بیانگر افزایش 25 درصدی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۳۳   + ۴۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت آب کشور با اعلام اینکه میزان ورود آب به سدهای کشور نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش داشته است، گفت: حجم آب موجود مخازن سدها با وجود 43 درصد پرشدگی، همچنان 7 درصد نسبت سال گذشته کمتر است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۸:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: آخرین وضعیت سد های کشور تا 28 بهمن نشان می دهد حجم آب سد ها هفت درصد کاهش داشته است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس تازه ترین گزارش دفتر اطلاعات و داده های آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، در حال حاضر سد دوستی با افت 70 درصدی نسبت به سال قبل، فقط 5 در صد آب دارد.
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، در بازه زمانی ابتدای سال آبی تا بیست ویکم بهمن، ورودی آب به سدهای کشور نسبت به مدت زمان مشابه 17درصد کاهش یافته است.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۳:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از وضعیت سدهای کشور، از ابتدای سال آبی تا تاریخ 22 بهمن ماه، 18 سد بیش از 50 درصد آب دارند و میزان بارش ها نیز تا بیستم بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد کاهش داشته است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وضعیت سدهای کشور در دومین ماه فصل زمستان نشان از کاهش 17 درصدی آب ورودی به سدها از ابتدای سال آبی جاری تا 21 بهمن هم زمان با افزایش 25 درصدی مصرف دارد.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۱۶   + ۸۱ سایت دیگر  
درحال حاضر با وجود 20 میلیارد و 780 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در سدهای کشور، 42 درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و 58 درصد این ظرفیت خالی است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۱:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
بارش های زمستانی هم به داد کمبود آب در ایران نرسید. نیمی از ذخایر سدهای کشور همچنان خالی است. در همین حال مدیرعامل آبفای تهران گفته که سه سال خشکسالی را پشت سر گذراندیم و اتفاقی رخ نداده است. این در حالی ست که فرونشست زمین به سرعت در حال پیشروی در کشور و به طور مشخص در تهران است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب کشور گفت: موجودی آب مخازن سدهای کشور نسبت به سال آبی گذشته 4 درصد کاهش پیدا کرده و تا به امروز به 42 درصد پرشدگی رسیده است.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۰:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - حجم آب 16 سد مهم و بزرگ کشور درحالی که روزهای اخیر شاهد بارش بودیم همچنان نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. وضعیت بارش ها در فصل پاییز امسال امیدوارکننده نبود و در زمستان هم در نیمه نخست بهمن با وجود بارش ها نتوانسته وضعیت حجم مخازن برخی سدهای کشور را بهبود دهد. ...
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۱:۵۹   + ۵۳ سایت دیگر  
از میان سدهای مهم تأمین آب شرب و کشاورزی ایران، ذخایر آبی 18 سد، کمتر از 20 درصد است؛ در واقع بیش از 80درصد ظرفیت مخازن این سدها خالی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب گفت: موجودی سدهای کشور در حال حاضر 20 میلیارد و 70 میلیون متر مکعب است که نسبت به سال گذشته کاهش 3 درصدی را نشان می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب گفت: موجودی سدهای کشور در حال حاضر 20 میلیارد و 70 میلیون متر مکعب است که نسبت به سال گذشته کاهش 3 درصدی را نشان می دهد.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۸:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - میزان ورود آب به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر 1402) تا 14 بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد کاهش را نشان می دهد در حالی که میزان خروج آب رشد 24 درصدی داشته است. ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۴۱    
گروه اقتصادی ایران آنلاین : ضرورت صرفه برای مواجه نشدن با تنش آبی با آنکه بارش های اخیر اندکی بر ذخائر آبی کشور تاثیر گذاشته است، اما با توجه به کاهش 43 درصدی میانگین بارندگی ها در سال آبی جاری ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۹:۵۱   + ۲۷ سایت دیگر  
درحال حاضر با وجود 20 میلیارد و 620 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در سدهای کشور، 42 درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و 58 درصد این ظرفیت خالی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه تکنولوژی نانو حباب، که در سد ساوه افتتاح شد، راندمان و کیفیت آب افزایش می دهد، گفت: تلاش می کنیم این طرح فناورانه را در مابقی سدهای کشور استفاده کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۱:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- میزان ورودی آب به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جار (ابتدای مهر 1402) تا هفتم بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد کاهش نشان می دهد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۰:۰۹    
گروه اقتصادی ایران آنلاین : اگر از دنیای سیاست و جنگ های منطقه ای و بگومگو های حزبی بگذریم، شاید بحران کم آبی کشور یکی از چالش های اساسی این روزهای کشور باشد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۰:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
در یک هفته اول بهمن ماه با بارش هایی که در نقاط مختلف کشور صورت گرفت، در مجموع 420 میلیون مترمکعب منابع جدید آبی به سدهای کشور وارد شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۰   + ۸۲ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، فیروز قاسم زاده، سخنگوی صنعت آب در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری آب ایران با اشاره آخرین وضعیت بارش ها و موجودی سدهای کشور اظهار داشت: سال آبی 1403-1402 در حالی 127 روز خود را سپری می کند که پیش بینی های بارشی محقق نشده است و سال جاری به عنوان چهارمین سال خشک متوالی، [...]
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
گرمای سراسری در ایران نمود بیشتری داشته، زیرا بی مبالاتی در مصرف آب به ویژه در حوزه کشاورزی، صنعت و برداشت های بی رویه از دریاچه ها، کشور را دچار چالش جدی و خالی شدن بیش از 70 درصد سدهای کشور وضعیت بحرانی ایجاد کرده است ...
سخنگوی صنعت آب کشور گفت: استان های فارس، هرمزگان، بوشهر، قم، خراسان رضوی، مرکزی، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، یزد، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، سمنان، تهران، لرستان، البرز، همدان و خوزستان جزو استان هایی هستند که بارش های کمتری دریافت کرده اند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۰۷:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، در بازه زمانی ابتدای سال آبی تا یکم بهمن، ورودی آب به سدهای کشور نسبت به مدت زمان مشابه 11 درصد کاهش یافته است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۴:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، چهارمین سالی است که سرزمین خشک و نیمه خشک ایران با خشکسالی مواجه است. بارندگی کم، ذخایر سدها خالی و مصارف آب به ویژه در کشاورزی و صنایع بالاست. زنجیره ای که آژیر قرمز بی آبی و قطع آب را در میانه فصل زمستان به صدا درآورده است. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۴:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
فیروز قاسم زاده درباره وضعیت مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا 30 دی ماه، اظهار کرد: ورودی سدهای کشور در حال حاضر 6.18 میلیارد مترمکعب است که نسبت به سال آبی گذشته 11 درصد کاهش داشته است.
سخنگوی صنعت آب با اعلام اینکه میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور تا 30 دی ماه با 11 درصد کاهش روبرو بوده است، گفت: میزان خروجی آب از سدهای کشور نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۰:۲۲   + ۱۹ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب گفت: میزان ورودی سدهای کشور تا پایان دی ماه 6.18 میلیارد مترمکعب است که نسبت به سال آبی گذشته 11 درصد کاهش داشته است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب با اعلام اینکه میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور تا 30 دی ماه با 11 درصد کاهش روبرو بوده است، گفت: میزان خروجی آب از سدهای کشور نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته است. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سخنگوی صنعت آب با اعلام اینکه میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور تا 30 دی ماه با 11 درصد کاهش روبرو بوده است، گفت: میزان خروجی آب از سدهای کشور نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته است.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب با اعلام اینکه میزان ورودی آب به مخازن سد های کشور تا 30 دی ماه با 11 درصد کاهش روبرو بوده است، گفت: میزان خروجی آب از سد های کشور نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته است.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی صنعت آب با اعلام اینکه میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور تا 30 دی ماه با 11 درصد کاهش روبرو بوده است، گفت: میزان خروجی آب از سدهای کشور نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته است. ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی صنعت آب با اعلام اینکه میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور تا 30 دی ماه با 11 درصد کاهش روبرو بوده است، گفت: میزان خروجی آب از سدهای کشور نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته است. ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی صنعت آب با اعلام اینکه میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور تا 30 دی ماه با 11 درصد کاهش روبرو بوده است، گفت: میزان خروجی آب از سدهای کشور نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت آب با اعلام اینکه میزان ورودی آب به مخازن سدهای کشور تا 30 دی ماه با 11 درصد کاهش روبرو بوده است، گفت: میزان خروجی آب از سدهای کشور نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری پیش بینی شده بود که بارش های پاییزه، بارش های رویایی خواهد بود اما پاییز امسال خبری از بارش های موثر نبود، به طوری که با کاهش چشمگیر بارش های پاییزی حجم ذخیره آب پشت سدهای کشور کاهش پیدا کرده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۲۳:۲۷    
با بارش های اخیر میزان برف در کشور معادل یک سوم کل ذخایر آبی سدهای کشور شد و بارش برف نسبت به سال گذشته 71 درصد افزایش داشته است!
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- سخنگوی صنعت آب از کاهش 6 درصدی ورودی مخازن سدهای کشور علی رغم وقوع بارندگی های اخیر خبر داد. به گزارش شفقنا، آقای فیروز قاسم زاده با اشاره به وضعیت مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا 23 دی ماه اظهار داشت: ورودی سدهای کشور در حال حاضر 5 ...
اقتصاد آنلاین / وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۰:۴۲   + ۵۶ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب با بیان اینکه از ابتدای سال آبی جاری تا 9 دی ماه، ورودی سدهای کشور مشابه سال گذشته بوده است، بر ضرورت تداوم مدیریت صحیح مصرف آب تأکید کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۳:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
از ابتدای سال آبی تا بیست و سوم آذرماه میزان بارش ها در کشور معادل 51.9 میلیمتر بوده که این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره های مشابه درازمدت (88.4 میلیمتر) 41 درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (74.9میلیمتر) 31 درصد افزایش را نشان می دهد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۰:۴۷   + ۳۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وضعیت ورودی آب به سدهای کشور همچنان روند منفی دارد.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۵:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
از ذخایر باقی مانده در سدهای کشور از سال گذشته و ورودی های امسال، آن بخشی که برای مصارف شرب، کشاورزی و زیست محیطی رهاسازی می شود، با وجود نیروگاه های برق آبی، برق تولید شده و این برق تولیدی از انرژی پاک آب، به کمک تأمین برق پیک زمستانه آمده است.