دوشنبه ۰۲ خردادساعت ۰۱:۲۱May 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوضه آبریز»

ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۳:۵۳    
ایسنا/اصفهان دانش آموخته دکترای مهندسی آب از دانشگاه صنعتی اصفهان در رساله خود با عنوان تدوین چارچوب مدیریت منابع آب در حوضه آبریز زاینده رود با تأکید بر جنبه های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی به موضوع حکمرانی آب توجه کرده و از طریق مطالعات کاربردی و مصاحبه با کارشناسان امر و مدل سازی فرآیندها ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۷    
رساله دانش آموخته دکتری دانشگاه صنعتی اصفهان با عنوان تدوین چارچوب منابع آب در حوضه آبریز زاینده رود با تأکید بر جنبه های اجتماعی، اقتصادی و زیست محلی در کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تقدیر شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر معاون مهندسی و تجهیز منابع مالی حوضه آبریز زهره گفت: سد باغان در شهرستان جم با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در افق کوتاه مدت به بهره برداری خواهد رسید.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: قائم مقام اسبق وزیر نیرو با تاکید بر این که انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه به تنهایی موجب احیای این دریاچه نمی شود، عنوان کرد: مهمترین مساله ای که باعث تشدید روند خشک شدن دریاچه ارومیه در سال های اخیر شده ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - معاون مهندسی و تجهیز مالی حوضه آبریز زهره، جراحی و رودخانه های جنوبی کشور در وزارت نیرو گفت: از تمام ظرفیت های ملی و استانی بوشهر برای اجرای طرح های توسعه آب در این استان به کار گرفته می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان تالاب آق گل ملایر با توجه به شرایط خاص و فصلی بودن آن همواره در فصل بهار پر آب می شود اما حال که حدود دو ماه از بهار می گذرد، همچنان خشکی و بی آبی بر زندگی در آق گل سایه افکنده است ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۹:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
در افت قابل ملاحظه تراز آب دریای خزر در سال 2021 میلادی، کاهش میزان بارش در حوضه آبریز خزر نسبت به متوسط سالانه و افزایش یک درجه ای میانگین دمای سطح آب دریا در این سال نسبت به میانگین بلندمدت و اثر آن در افزایش میزان تبخیر از سطح آب، تأثیرگذار بوده است.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ مدیر روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای استان با تشریح آخرین وضعیت منابع آبی استان،خواستار تداوم فعالیت های صدا و سیمای استان در راستای اطلاع رسانی و اقناع سازی کشاورزان در موضوع مدیریت خشکسالی شد. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
دریاچه ارومیه به عنوان بزرگ ترین دریاچه داخلی ایران در 2 دهه گذشته به دلایلی چون خشکسالی های پی در پی، استفاده بی رویه از آب های زیرزمینی و جاری حوضه آبریز و افزایش دمای هوا با خطر خشکسالی روبرو بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وضعیت بارشی کشور رفته رفته و با گرم تر شدن دمای هوا روبه کاهش گذاشته است به گونه ای که این هفته و هفته منتهی به 6 خردادماه از میزان بارش ها به طور قابل ملاحظه ای کاسته می شود و درعین حال حوضه آبریز دریای خزر در این وضعیت بالاترین میزان بارش را خواهد داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست حوضه آبریز رودخانه سفید رود بزرگ گفت: با توجه کاهش بارندگی به دلیل برنامه ریزی انجام شده و همچنین همراهی مردم گیلان، نیاز آبی کشاورزان و شالی کاران به طور کامل تامین شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۲۸   + ۳۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر رودخانه های مرزی و منابع آب مشترک شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: برخلاف بزرگ نمایی هایی که صورت می گیرد، اثرگذاری رودخانه های ایران بر عراق بسیار اندک و در کل حدود 6 درصد حوضه آبریز دجله و فرات است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۶:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از اجرای طرح توسعه و تنوع سازی معیشت حوضه آبریز دریاچه ارومیه با همکاری بنیاد ملی نخبگان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۱:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس حوضه آبریز کارون بزرگ گفت: تکمیل طرح آبرسانی غدیر، آب شرب چهار میلیون 700 هزار نفر جمعیت شهری و روستایی معادل 52 درصد از جمعیت استان خوزستان تا افق سال 1425 را تامین خواهد کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان زمین شناسی ضمن اشاره به تدوین برنامه منشأ گرد و غبار کشور در این سازمان, گفت: انتقال آب از یک حوضه آبریز به حوضه آبریز دیگر تنش آبی را در کشور تشدید کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۰۰:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس حوضه آبریز زهره- جراحی و حوضه های جنوبی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: اکنون به دلیل تغییر شرایط بارش در کشور تدوین و اجرای الگوی کشت متناسب با موجودی منابع آبی ضروری است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۱:۲۰    
ایسنا/فارس معاون حفاظت، بهره برداری و امور اجتماعی حوضه آبریز رودخانه زهره - جراحی و حوضه های جنوبی گفت: گذر ایمن از شرایط کم آبی با توجه به کاهش بارش ها و آوردها و حصول اطمینان از شرایط کارکرد سدهای فارس وجود دارد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 90 درصد از حوضه آبریز زاینده رود در اصفهان واقع شده است، گفت: فارغ از منافع و مصلحت اندیشی های منطقه ای که حوضه آبریز را به وضع کنونی مبتلا کرده است باید نسبت به اصلاح رویه ها اقدام عاجل صورت بگیرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۲۰:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، محمدرضا کرمی سرپرست هیئت باستان شناسی بند دیدگان را از سازه های آبی هخامنشی ناحیه پاسارگاد خواند که در حوضه آبریز رود پلوار ، بخشی از آبریز بختگان و طشک جای گرفته است. ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۹:۰۸    
خشکسالی به عنوان یکی از پدیده های محیطی شناخته شده است و در واقع بخش جدایی ناپذیری از تغییرات اقلیمی است که می تواند در هر منطقه جغرافیایی حادث شود پس این مساله سایر حوضه های آبریز را نیز تهدید خواهد کرد ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۵:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
در پی کاهش 45 درصدی بارندگی در حوضه آبریز رودخانه کرخه و کاهش بی سابقه آب ورودی به سد کرخه که بروز تنش آبی در مناطق پایین دست این سد را محتمل کرده است ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: با ارسال حکمی از سوی سرپرست حوضه آبریز رودخانه سفیدرود بزرگ، رئیس گروه بهره برداری و نگهداری از آبهای سطحی و پساب شرکت آب منطقه ای قزوین به عنوان دبیر و عضو کمیته تخصصی آب سطحی حوضه آبریز سفید رود بزرگ منصوب گردید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۳:۰۱    
سرپرست حوضه آبریز زاینده رود از بارگذاری های جدید و ایجاد باغات در حوضه زاینده رود با وجود کم آبی های فعلی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان همدان اعلام کرد: تغییر کاربری اراضی و به دنبال آن ساخت خانه باغ ها و احداث استخرهای غیرمجاز در حوضه آبریز سداکباتان همدان مشکل ساز شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مؤلف و گردآورنده کتاب اطلس رودخانه های قزوین گفت: کتاب اطلس رودخانه های قزوین با هدف شناخت رودخانه های جاری در استان قزوین به تفکیک دو حوضه آبریز اصلی سفید رود و فلات مرکزی با حمایت شرکت آب منطقه ای قزوین منتشر شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش وزارت نیرو، گزارش تازه موسسه تحقیقات آب نشان می دهد، وضعیت بارشی کشور در هفته منتهی به پایان اردیبهشت ماه با کاهش چشمگیری همراه خواهد بود. بر این اساس برای هفته جاری، وقوع بارش ها برای نوار شمالی کشور و به صورت پراکنده در برخی از مناطق واقع در محدوده رشته کوه های زاگرس پیش بینی می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر شعب بانک کشاورزی خوزستان گفت: بیمه دام حوضه آبریز کرخه تنها با پرداخت 30 درصد حق بیمه صورت می پذیرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۰۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از شرکت مدیریت منابع آب ایران، علیرضا الماسوندی درباره برنامه جامع دولت برای مدیریت منابع آب در حوضه آبریز زاینده رود، افزود: دولت در گام نخست برای استقرار ساختار حکمرانی موثر آب در حوضه آبریز زاینده رود تدوین نقشه راه مدیریت جامع منابع و مصارف حوضه بر اساس فاکتورهای ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۶:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
با حکم معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، علیرضا الماسوندی معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران، با حفظ سمت به عنوان سرپرست حوضه آبریز رودخانه زاینده رود و حوضه های جنوب غربی فلات منصوب شد.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۵:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
این هفته حوضه آبریز دریاچه ارومیه با بیشینه بارش 73 میلیمتری با متوسط محدوده 21 میلیمتری مقام سوم پربارش ها را به خود اختصاص داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۹:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
برنامه های جامع دولت برای مدیریت منابع آب در حوضه آبریز زاینده رود توسط معاون تلفیق و امور تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران و سرپرست حوضه آبریز زاینده رود تشریح شد.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۷:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، عباس صدریان فر در خصوص وضعیت سد های چهار حوضه آبریز کارون، کرخه، دز، مارون، زهره و جراحی، اظهار کرد: در سال آبی جاری متاسفانه بارش های به وقوع پیوسته تقریبا در تمام حوضه های آبریز منتهی به استان خوزستان، کمتر از میانگین بلندمدت بود. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی و رئیس تیم پایش طرح کشاورزی پایدار از اجرای طرح استقرار کشاورزی پایدار در 183 روستای حوضه آبریز دریاچه ارومیه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۴:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
ارومیه - رئیس موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی و رئیس تیم پایش طرح کشاورزی پایدار از اجرای طرح استقرار کشاورزی پایدار در 183 روستای حوضه آبریز دریاچه ارومیه خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۲:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- 7 حوضه آبریز درجه دو کشور شامل طشک-بختگان و مهارلو، هامون-جازموریان، هامون-مشکیل، بندرعباس-سدیج، رودخانه های بلوچستان، کل، مهران و مسیل های جنوبی و نیز مند- کاریان و خنج در اردیبهشت ماه با بارش کمتر از 50 درصد در بلندمدت روبرو هستند.
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۶:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان زمین شناسی ضمن اشاره به تدوین برنامه منشأ گرد و غبار کشور در این سازمان, گفت: انتقال آب از یک حوضه آبریز به حوضه آبریز دیگر تنش آبی را در کشور تشدید کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۰:۱۱   + ۶۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان زمین شناسی ضمن اشاره به تدوین برنامه منشأ گرد و غبار کشور در این سازمان, گفت: انتقال آب از یک حوضه آبریز به حوضه آبریز دیگر تنش آبی را در کشور تشدید کرده است.
رویش افکار   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۲۲:۲۲   + ۲۸ سایت دیگر  
به نقل از صدا و سیما، محمد شهریاری، با اشاره به اینکه موجودی ذخایر سدهای پنج گانه تهران هم اکنون 505 میلیون مترمکعب است افزود: در روز مشابه سال گذشته میزان ذخایر 774 میلیون مترمکعب بود که این رقم نشان از کاهش 269 میلیون مترمکعبی ذخایر در سدهای پنج گانه تهران است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توقف پروژه های جدید بارگذاری بر حوضه آبریز زاینده رود گفت: درباره آب تابلوی منابع و مصارف آب داریم که مصوب وزارت نیرو بوده و ما نمی توانیم چیزی را فراتر از این تابلو مبنا قرار دهیم.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۸:۵۴   + ۲۰ سایت دیگر  
موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد که بارش های هفته جاری در برخی از حوضه های آبریز نیمه شمالی کشور می تواند با ریسک بالای وقوع سیل همراه باشد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه اخبار استان ها، حوضه آبریز زاینده رود، این روزها وضعیت مساعدی ندارد که جلوه آن را می توان در قطع چند ماهه جریان آب در بستر رودخانه زاینده رود مشاهده کرد. زاینده رود علاوه بر استان اصفهان، تامین کننده آب برخی از استان های همجوار نیز است که تشدید بحران کم آبی در این [...]
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۰۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: دبیرخانه فرهنگی زاینده رود با هدف جلوگیری از ایجاد تنش بین اقوام مختلف و استان های درگیر با مسئله حوضه آبریز گاوخونی، به طوررسمی از سیزدهم اردیبهشت ماه فعالیت خود را آغاز می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - میزان تبخیر روزانه حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان این هفته نسبت به هفته قبل 1.6 میلیمتر بیشتر خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۷:۵۴   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وضعیت بارشی این هفته حوضه های 6 گانه آبریز کشور نشان می دهد بالاترین میزان بارش ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه مورد انتظار است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۵:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
میزان پرشدگی سدهای استان تهران، سد زاینده رود در استان اصفهان، سدهای استان خوزستان و سدهای حوضه آبریز دریاچه ارومیه در شرایط فعلی به ترتیب حدود 28 درصد، 30 درصد، 58 درصد و 74 درصد است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۰:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس حوضه آبریز کرخه و رودخانه های غربی گفت: مجبوریم مدیریت منابع آب اعمال کنیم که برای تامین آب شرب مردم دچار مشکل نشویم. گرچه حجم ذخیره قابل برداشت سد کرخه جوابگوی آب شرب تا آذرماه نخواهد بود و حتما باید از حوضه مجاور برای آب شرب کمک بگیریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۸:۱۶    
با توجه به خشکسالی ، طبق مصوبات اخیر هرگونه کشت در حوضه آبریز کرخه ممنوع است و برای جبران خسارت کشاورزان پیگیری ها ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
به منظور اجرای طرح بهکاشت، 40 سایت الگویی ترویجی با همکاری محققان و بخشهای اجرایی در 9 شهرستان واقع در حوضه آبریز دریاچه ارومیه اجرا می شود.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۰۱:۳۰    
کارشناس مسوول حیات وحش ایران در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص پلنگ ایرانی به خبرنگار ایرنا گفت: پلنگ در راس هرم غذایی منطقه قرار دارد، برهمین اساس پروژه ' دبیلو.دبلیو ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عباس جنگی مرنی معاون مهندسی و تجهیز منابع مالی حوضه آبریز زهره - جراحی و حوضه های آبریز جنوب کشور و حمید فائزی نیا رئیس گروه نظارت بر طرح های آبی از روند اجرای طرح های اولویت دار وزارت نیرو در استان فارس بازدید کردند و از نزدیک مسائل این طرح ها را ارزیابی و بررسی نمودند.