دوشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۱:۱۲Sep 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد کرخه»

تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۶    
معاون تعمیرات نیروگاهی در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از پایش وضعیت واحدهای نیروگاه سد کرخه توسط این شرکت خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: دریچه تونل سد کرخه به مدت یک ماه برای آماده سازی کشت پاییزه در دشت عباس باز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
روز گذشته دریچه تخلیه کننده تحتانی سد کرخه تست شد و احتمالا در 2 هفته آینده به طور کامل بازگشایی و ریسک بهره برداری از این سد، وارد دوره ای جدید، حساس و بسیار خطرناک شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه ارتقای و بهره وری منابع آب سازمان آب و برق خوزستان برای بررسی ظرفیت و پتانسیل سد ها در حوزه های مختلف از سد کرخه بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کشاورزان دشت عباس دهلران که آب مورد نیاز خود را از عقبه سد کرخه تامین می کردند بدلیل بحران کم آبی در کشور و تمکین از قانون و صرفه جویی در مصرف آب، تابستان بدون کشاورزی را سپری کردند.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۵:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار تابا، فرهاد ایزدجو پنجشنبه شب در جلسه قرارگاه سه گانه محرومیت زدایی استان خوزستان با حضور وزیر کشور اظهار کرد: حجم مفید سد گتوند تا تراز 195 متر، سد دز تا تراز 305 متر و در سد کرخه با احتساب 300 میلیون مترمکعب تخلیه سد سیمره در نظر گرفته شده است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس و نماینده مردم دهلران و دره شهر به منظور رفع مشکلات تامین آب مورد نیاز کشت پاییزه از منطقه دشت عباس، تونل و حوزه آبریز سد کرخه بازدیدمیدانی کردند و تصمیماتی در این رابطه اتخاذ شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۲۲:۴۶    
مدیر عامل سد کرخه گفت: تامین آب شرب و نیاز های ضروری در کنار تولید انرژی برق برای پایداری شبکه برق کشور از وظایف سد کرخه است.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
درحالیکه هنوز یک ماه از اعتراضات مدنی مردم استان خوزستان نسبت به تنش های آبی و تاثیر آن به ویژه در منطقه پایین دست سد کرخه و هورالعظیم نگذشته، طرح تفکیک استان خوزستان به دو بخش شمالی و جنوبی از سوی 26 نماینده مجلس شورای اسلامی و در راس آنها یکی از نمایندگان آبادان، بسیار تعجب آور است!
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۷:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
تالاب هورالعظیم طبق گفته های کارشناسان محیط زیست از تنوع زیستی بکر و بی سابقه ای برخوردار است این روز ها به واسطه خشکسالی و کاهش بی سابقه بارندگی ها و عدم رهاسازی آب از پشت سد کرخه در عطش تشنگی در حال جان دادن است و ادامه این شرایط خشکیدن تالاب و مرگ ماهیان و گونه های جانوری آن یک فاجعه عظیم زیست ...
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۳:۴۴    
تالاب هورالعظیم این روزها به واسطه خشکسالی و کاهش بی سابقه بارندگی ها و عدم رهاسازی آب از پشت سد کرخه در عطش تشنگی در حال جان دادن است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۰۸:۲۴    
رکنا: بسته شدن کانال خروجی سد کرخه به روی دشت عباس و بی آب ماندن کشاورزان این منطقه، منجر به وارد شدن خسارت 490 میلیارد تومانی به ذرت کارانی شده است که تابستان هر سال در دشت عباس ایلام به کشت ذرت می پرداختند. در این شرایط، مطالبه اصلی این کشاورزان از دولت جدید، پرداخت خسارت نکاشت به آنهاست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - فرماندار هویزه با بیان اینکه مشکل تنش آبی 37 روستای این شهرستان برطرف شده است گفت:پس از رهاسازی آب از سد کرخه ، رودخانه نیسان از نظر حجم آب به وضعیت پایداری رسیده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: اگر تدبیری برای رهاسازی آب سد کرخه و دز به هورالعظیم نشود، این آب فایده ای برای محیط زیست و دامداران استان نخواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۵:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به تأثیر رهاسازی آب از سد کرخه بر تالاب هورالعظیم گفت: هنوز تأثیرات رهاسازی آب در حوضچه شماره 3 و 5 مشخص نیست چرا که در این حوضچه ها تغییر محسوسی حاصل نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
درمان واقعی زخم های هورالعظیم مستلزم برنامه ریزی و نگاه جامع نگر است و رهاسازی آب از سد کرخه مُسکِنی موقتی است .
کاوش خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۲:۱۸    
مدیر دفتر مطالعات آب مرکز پژوهش ها معتقد است حکمرانی منابع آبی ما بر اساس اقتصاد سیاسی، رانت، منافع گروه های سیاسی و مولفه های غیرفنی تعریف شده و باید در چارچوب یک آمایش سرزمینی صحیح اصلاح شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ - ۱۳:۴۶    
اهواز - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: بزرگان و معتمدان شهرستان هویزه مردم این شهرستان را از وضعیت کمبود ذخایر آب پشت سد کرخه و صرفه جویی هر چه بیشتر آب مطلع سازند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، چند هفته پیش از شروع به کار دولت سیزدهم زخم ناعدالتی در تخصیص منابع آبی، اصرار بر طرح های انتقال آب و سدسازی ها سرباز کرد ...
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۰۰    
به دنبال انتشار یادداشتی در خبر فوری با تیتر " فاجعه آب درخوزستان تازه شروع شده است " به قلم الماسوندی مدیر عامل اسبق مدیریت منابع آب ایران، امور اجتماعی و روابط عمومی شرکت مدیریت منابع آب ایران توضیحااتی را برای ما ارسال کرد که به شرح زیر است: ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان فرماندار هویزه گفت: در حال حاضر هیچ روستایی در هویزه مشکل آب ندارد و با رهاسازی آب از کرخه، زندگی به هویزه بازگشته است. حبیب عفری مفرد در گفت وگو با ایسنا ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۱:۱۱    
یزدانی پور از انجام واکسیناسیون کرونا در سد و نیروگاه کرخه اندیمشک خبر داد و گفت: این نیروگاه اولین نیروگاه برق آبی کشور است که به صورت منسجم و با برنامه ریزی دقیق همه دستگاه های شهرستان، در محل سد کرخه واکسن کرونا را دریافت کرد.
برترین ها / میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
میزان: در طی یک ماه گذشته خشکسالی و تنش عظیمی اکثر مناطق استان خوزستان به خصوص هورالعظیم، سوسنگرد، حمیدیه، هویزه، بستان و روستا های اطراف آن ها را در بر گرفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۲:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- ورودی آب رودخانه کرخه نور از هفت متر به 15 متر مکعب بر ثانیه افزایش یافت که موجب جریان آب پیوسته و مداوم از ابتدا تا انتهای این رودخانه شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
در شرایطی که ذخایر سد کرخه و دز مطلوب نیست، سد گتوند در حال حاضر بیش از 4 میلیارد مترمکعب آب در مخزن خود ذخیره دارد و پشتوانه تأمین آب این روزهای خوزستان و ماههای ابتدایی پاییز است.
مدیر دفتر مطالعات منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به اینکه خروجی سد کرخه بر اساس برنامه اعلام شده در حال حاضر 160 متر مکعب بر ثانیه است، تاکید کرد: در حال حاضر آن میزان از ذخیره آبی سد کرخه که بالای تراز نیروگاه برقآبی قراردارد، 640 میلیون متر مکعب برآورد می شود.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: سد کرخه، یکی از بزرگ ترین سد های خاکی دنیا و بزرگ ترین سد خاکی در خاورمیانه است که بر روی رودخانهٔ کرخه در شهرستان اندیمشک و استان خوزستان ساخته شده است. سرشاخه های اصلی تشکیل دهندهٔ رودخانهٔ کرخه، رودخانه های سیمره، کشکان، قره سو، گاماسیاب و چرداول هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۲۱    
پس از رهاسازی آب از سد کرخه رودخانه نیسان در هویزه پر آب شد و روستانشینان حال خوشی دارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه در شرایط فعلی چیزی حدود دو برابر برنامه مصوب خشکسالی، در حال رهاسازی آب از سد کرخه هستیم، گفت: هرچه از برنامه اصلی خشکسالی استان فاصله بگیریم، ریسک ها افزایش می باید.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری انتخاب، ویدئویی از گلایه یکی از اهالی روستای بدرِ منطقه سید خلف در پایین دست سد کرخه خورستان را منتشر کرده که وی معاون اول رئیس جمهور را مورد پرسش قرار می دهد و می گوید: پس جهانگیری آمد اینجا و چه گفت؟!. چرا با ما این کار را می کنید؟ ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری انتخاب، ویدئویی از گلایه یکی از اهالی روستای بدرِ منطقه سید خلف در پایین دست سد کرخه خورستان را منتشر کرده که وی معاون اول رئیس جمهور را مورد پرسش قرار می دهد و می گوید: پس جهانگیری آمد اینجا و چه گفت؟!. چرا با ما این کار را می کنید؟ ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۱۴    
یزدانی پور ضمن تشریح شرایط خشکسالی و وضعیت آب مخزن سد کرخه اندیمشک و با تاکید بر ضرورت تامین آب مورد نیاز مردم مناطق پایین دست گفت: تمام توان و ظرفیت مخزن سد کرخه برای تامین نیازهای آبی استان خوزستان به کار گرفته می شود.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: در تابستان امسال دِبی خروجی تونل سد کرخه به سمت دشت عباس به صفر رسیده است و کشاورزان این منطقه برای کشت تابستانه خود بدون آب مانده اند؛ موضوعی که البته موجب اعتراض شدید این کشاورزان شده است ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خدارحم امیری زاده در گفت وگو با میزان، درباره وضعیت کشاورزان خوزستان با توجه به تنش آبی گفت: در حال حاضر وضعیت آب دامداران و کشاورزان خوزستان خوب است میزان آبی که رهاشده تقریباً برای مردم رضایت بخش بوده همچنین آب به تالاب هورالعظیم رسیده است ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
رهاسازی آب از سد کرخه روز چهارشنبه آب به رفیع، بستان، سوسنگرد و برخی از نقاط این شهرستان رسید. پس ازروزها بی آبی در رفیع آب به این شهر رسید و کانال های این منطقه که در هفته های گذشته کاملا خشک شده بودند، دوباره پرآب شدند
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۴۶    
شرایط سد کرخه این روز ها نسبت به روز های گذشته بهتر است و نفس راحتی می کشد.
برترین ها / ناطقان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۱:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا: بیش از سه هفته از تنش آبی در استان خوزستان و به خصوص حمیدیه ، سوسنگرد و بستان می گذرد که این امر باعث تلف شدن بخشی از دام و احشام همچنین کم آبی و بی آبی در این مناطق شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۷:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
از میزان دبی خروجی 170 متر مکعب بر ثانیه سد کرخه ، چیزی در حدود 25 تا 26 متر مکعب بر ثانیه آب به هورالعظیم می رسد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۶:۰۳    
مهم ترین قسمت سفر اسحاق جهانگیری به خوزستان را می توان دیدار با سران عشایر و نخبگان استان دانست. به گزارش خبرنگار جماران، وی که به نمایندگی از دولت ابتدا از دزفول وارد استان خوزستان شد، به بازدید سد کرخه رفت ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۴:۰۱    
10 روز است که شاهد برگزاری اعتراضات مردمی در استان خوزستان نسبت به بی آبی هستیم و حالا چند تن از فعالین اجتماعی و خبرنگاران محلی به روایت وضعیت فعلی این منطقه پرداختند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان گفت: پس از رهاسازی آب از سد کرخه رودخانه ها پرآب و مشکل دامداران و کشاورزان برطرف شده و آب به هورالعظیم هم رسیده است. با همکاری مردم سطح کشت برنج به کمتر از میزان پارسال کاهش یافته است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۳:۰۱   + ۲۲ سایت دیگر  
نماینده ویژه آیت الله رئیسی؛ محمدرضا فاتحی صبح امروز به منظور بررسی وضعیت سد کرخه و ارائه تکنیک های نوین رها سازی آب از حوزه آبی کرخه بازدید کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
رضا اردکانیان گفت: بر اساس آخرین آمار در مراکز غیرمجاز تاکنون 201 هزار و 637 ماینر غیرمجاز کشف شده است که حدود 584 مگاوات معادل چهار نیروگاه گازی، برق مصرف می کردند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
بیش از یک هفته از اعتراضات مردم خوزستان گذشته است. اعتراضاتی که به گفته مدیران ارشد نظام، بحق بوده است. هرچند به دستور روحانی آب سد کرخه برای مناطق پایین دست باز شده و جهانگیری به خوزستان رفته است اما کشاورزان خوزستانی از بی آبی فریاد می زنند و خواست شان مجوز کشت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بخشدار رفیع گفت: با رهاسازی آب از سد کرخه مردم روستا های این بخش از آب کافی برای مصارف خانگی و احشام بهره مند شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۱۰   + ۵۸ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: اگر در 5 سال اخیر 25هزار مگاوات یعنی سالی 5هزار مگاوات ایجاد می کردیم الآن دیگر مشکل خاموشی نمی داشتیم.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۸:۱۰    
بعد از چند روز پرتنش خوزستان حالا به سوی آرامش حرکت می کند، مثل خوزستانی که همیشه بود؛ صبور و نجیب و متین. این همه اش از برکت آب است، از برکت تانکرهای آبی که راهی روستاهای عطشان شده اند ...
برترین ها / شوشان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۱:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
جماران: دیروز یک خبرگزاری از قول یک منبع آگاه در وزارت نیرو مدعی شده بود که حجم زنده و قابل استفاده پشت سد کرخه در حال حاضر بر اساس پایش های روز جاری 760 میلیون متر مکعب است و با این حجم از برداشت تنها 54 روز با صفر شدن آب سد کرخه فاصله داریم. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهوری یکی از دغدغه های بسیار مهم برای برنامه ریزی منابع آب موجود را کشت پاییزه ذکر و اعلام کرد: بخشی از این منابع در حال رها سازی است اما ممکن است بر روی الگوی کشت فصل پاییز تاثیراتی داشته باشد.
ایسنا: مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه ورود آب به زاینده رود هیچ ارتباطی به کارون ندارد، گفت: 90 میلیون مترمکعب برداشت آب در برابر حجم سد کرخه عددی نیست؛ این آب، حق آبه بخش شرق و غرب اصفهان برای باغات بوده است. ...