سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۵:۳۳Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد کرخه»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۴:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
رییس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب گفت:بالغ بر 270 هزار هکتار از مزارع کشت پاییزه استان های خوزستان و ایلام، اردیبهشت را با ذخیره آبی نزدیک به 3 میلیارد مترمکعب پشت سر گذاشت.
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از خوز نیوز، جهانبخش قلاوند روز پنجشنبه در نشست مشترک با مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان و جمعی از مدیران و کارشناسان محلی در سالن اجتماعات سد کرخه با اشاره به اینکه تقویت تولید و اقتصاد مستلزم استفاده اصولی از ظرفیت هاست ...
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۲۲:۵۲   + ۲۳ سایت دیگر  
نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت: سدهای کرخه، دز و بالارود این شهرستان نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند و باید با نگاه کارشناسی، از این ظرفیت های مهم استفاده بیشتری شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۵:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا - مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه 86 درصد حجم سدهای خوزستان آب ذخیره شده است گفت: میزان حجم آب سد کرخه در سال های اخیر با کاهش شدید روبرو بود که امسال با بارش های نسبتا خوب ذخیره آبی این سد به 2 میلیارد و 909 میلیون مترمکعب رسید.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از شرکت مدیریت منابع آب ایران، شاهپور رجائی خاطرنشان کرد: یکی از ایرادهای جدی بر مدیریت منابع آب حوضه کرخه در سال های 1399 و 1400 رهاسازی و استفاده بیش از ظرفیت برنامه ریزی آب سد کرخه با توسعه کشت های پرآب بر شلتوک و مواجهه با کمبود آب و محدودیت برای کشت پاییزه به عنوان کشت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۹:۲۰    
مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان افزایش ظرفیت سدهای استان در سامانه بارشی اخیر را نتیجه مدیریت تخصصی عنوان کرد و گفت: انتقال آب از سد دز به سد کرخه یک اقدام ارزشمند است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۲۲:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان افزایش ظرفیت سدهای استان در سامانه بارشی اخیر را نتیجه مدیریت تخصصی عنوان کرد و گفت: انتقال آب از سد دز به سد کرخه یک اقدام ارزشمند است.
شوشان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۶:۱۲    
با تحیت فراوان روز معلم به همه شاگران کره زمین که در عمل همه مخلوقاتش خواهند بود را می دهم.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۵:۰۸    
در مسیر زیارت کاروان راهیان نور سپاه سیدالشهدا تهران از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور، بازدید از سد کرخه هم در دستور کارمدیران وزائران این کاروان قرار گرفت.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۶:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تأکید به اینکه سد کرخه بزرگ ترین سد مخزنی خاورمیانه و جهان است، یادآور شد: ما باید ایجاد آبخوان های کوچک را در دستور کار قرار دهیم.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۶:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
این کارشناس محیط زیست درباره پروژه اخیر ترکیه در زمینه محدودسازی آب ارس اظهار داشت: در پروژه داپ که ترکیه در حال اجرای آن است، حدود 4 میلیارد و 473 میلیون مترمکعب توان آب ارس از ترکیه است که 4 میلیارد و 400 یعنی 1 میلیارد بیشتر از مخزن سد کرخه است ...
رهیاب   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۱:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
سد کرخه با 20 هزار و 700 بازدید و سد آریوبرزن با 61 هزار و 725 نفر بازدید پربازدیدترین سد های استان در بازه زمانی یادشده بودند.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۰۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
درحالی که سد کرخه اندیمشک در بدترین شرایط خود قرار داشت، بارندگی های روزهای آغازین سال نو این سد را از وضعیت بحرانی نجات داد. سد کرخه اندیمشک بعد از سیلاب سال 1398 در چند سال اخیر با خشکسالی های پیاپی مواجه و در بحرانی ترین وضعیت آبی خود قرار داشت ...
اقتصاد آنلاین / عصر امروز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۶:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس حوضه آبریز کرخه گفت: در مجموع طی سامانه های بارشی از 27 اسفند تا 12 فروردین 510 میلیون متر مکعب آب به سد کرخه رسیده که 40 درصد کل آورد در 7 ماه گذشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۲۱:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
اهواز- مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: در حوضه سد کرخه شرایط به گونه ای است که هنوز به پیک ورودی آب به مخزن سد نرسیده ایم.
پایگاه خبر ی و تحلیلی صدای جریده   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۲۲:۵۲    
صدای جریده – عارف شریفی صرخه: فعال شدن ریزآبه ها، آبراهه ها و سرشاخه های رودخانه کرخه در لرستان می تواند فرصت خوبی برای آبگیری سد کرخه باشد، سد بزرگی که در سالهای اخیر از نظر ذخایر آبی، دچار کمبود قابل ملاحظه ای بوده و چشم کشاورزان و دوستداران محیط زیست به سیراب شدن آن دوخته شده است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۲۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
دانش آموزان پسر مازندرانی در قالب اردو های راهیان نور و پیشرفت از سد کرخه بزرگترین سد خاکی خاورمیانه، یادمان شهدای فتح المبین و کانال کمیل از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در استان خوزستان بازدید کردند.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اجتماعی رکنا: وضعیت سدهای پنج گانه تهران چندان مناسب نیست و اکنون 260 میلیون متر مکعب آب دارد که برابر 5 درصد از حجم این سدهاست. در خوزستان که پرآب ترین جلگه کشور است نیز زنجیره کارون بیش از هفت هزار و 592 میلیون متر مکعب، سد دز 1028 میلیون متر مکعب، سد کرخه بیش از هزار و 368 میلیون متر مکعب ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با حضور در اردوی مسیر روشن از دستاوردهای عمرانی و صنعتی کشور شهر اهواز بازدید کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۲۳:۳۴    
وزیر نیرو ساعتی قبل، پس از سفری دو روزه به خوزستان از سد کرخه بازدید کرد و در جریان آخرین شرایط این سد کلیدی قرار گرفت.
استانداری خوزستان   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۲۲:۱۲    
علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان شامگاه جمعه 22 دی ماه به همراه علی اکبر محرابیان وزیر نیرو از سد کرخه بازدید کرد. سد کرخه، یکی از بزرگ ترین سدهای خاکی دنیا و بزرگ ترین سد خاکی در خاورمیانه است که بر روی رودخانهٔ کرخه در بخش الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک ساخته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۲۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
بیش از 30 هزار نفر در قالب کاروان های راهیان نور و راهیان پیشرفت از سد کرخه اندیمشک بازدید کردند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۳۲    
کاکاوند (پانا) - 80 نفر از دانش آموزان دختر منطقه کاکاوند در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام شد. در اولین روز از این سفر، ضمن بازدید از سد کرخه در شهر اندیمشک ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۹:۳۱    
یکی از جاذبه های دیدنی خوزستان سدهای آن است، همراه باشید تا بدانیم سد دز همان سد کرخه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
تاکنون بیش از 17 هزار نفر از کاروان های راهیان نور و پیشرفت از سد و نیروگاه کرخه بازدید کرده اند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
دانش آموزان باقرشهر اعزامی از سوی سپاه ناحیه حضرت روح الله در نخستین روز از سفر اردویی کاروان راهیان نور در قالب راهیان علم و پیشرفت از سد کرخه بازدید کردند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۹:۲۶    
یونس قادریان رئیس اداره روابط عمومی سد و نیروگاه کرخه در گفتگوی اختصاصی با محمدعلی دوست پناهی خبرنگار خبرگزاری بسیج شهرستان ملارد گفت: دانش آموزان در اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت باید دستاورد عظیم مهندسان ایرانی را در سد کرخه ببینند و به دانشمندان ایرانی افتخار کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۴:۰۰    
دانش آموزان دختر شهرستان نظرآباد استان البرز در نشست تبیینی - بصیرتی سد کرخه شرکت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۴:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
کاروان راهیان نور دانش آموزی دختر استان مازندران در مناطق عملیاتی جنوب از یادمان شهدای فتح المبین، هفت تپه و سد کرخه بازدید کردند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
دانش آموزان دختر منطقه 13 برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و هشت سال دفاع مقدس به مناطق عملیاتی اعزام و با حس و حال خوب قدم به یادمان هایی چون شلمچه، ذوالفقاری، علقمه و مکان هایی چون پادگان دوکوهه، معراج شهدا و سد کرخه گذاشتند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۱:۱۴    
ساری-کاروان های راهیان نور دانش آموزی استان مازندران در قالب اردو های پیشرفت از سد کرخه به عنوان " بزرگترین سد خاکی خاورمیانه " در شهرستان اندیمشک استان خوزستان بازدید کردند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۲۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دانش آموزان دختر مدارس راهنمایی شهرستان اسلامشهر در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند. در این اردو دانش آموزان از یادمان های فتح المبین ، هویزه ، سد کرخه و... دیدن کردند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۰۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
محمد کلهر، فعال رسانه ویدئویی از رود کرخه، حدفاصل سد کرخه تا ورودی هورالعظیم را در صفحه توئیتری خود منتشر کرد. پارک ملی و منطقه حفاظت شده کرخه از یک قسمت تپه ماهوری در شمال و یک بخش دشتی در جنوب تشکیل می شود ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۲۱:۲۷    
مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه از برگزاری نشست شورای اداری شهرستان اندیمشک به ریاست استاندار خوزستان و با حضور مدیر عامل سازمان آب و برق استان خبر داد.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۲۲:۰۳    
استاندار خوزستان در جریان سفر به شهرستان اندیمشک از بزرگترین سد خاکی خاورمیانه کرخه بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تعمیرات اساسی واحد یک نیروگاه سد کرخه در حال انجام است .
تابناک خوزستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه از انجام تست خشک دریچه های سرریز این سد خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیر کل منابع طبیعی استان همدان گفت: استان همدان چهار حوزه آبخیزداری قوی دارد که یک حوزه آن متعلق به تویسرکان است و به رودخانه گاماسیاب می پیوندد و مستقیم به سد کرخه می ریزد و در مجموع یک میلیون 144 هزار حوزه آبخیزداری در استان وجود دارد و این امر در رونق کشاورزی مفید است .
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه ایران: بارش باران، مدیریت مناسب منابع آبی و همراهی کشاورزان باعث شده است تا پر تنش ترین حوضه آبی خوزستان یعنی کرخه نسبت به سال های گذشته از وضعیت بهتری برخوردار باشد بطوری که استاندار خوزستان امیدوار است تا پایان سال آبی جاری یک یا دو مرحله دیگر رهاسازی آب در حوضه سد کرخه و سد مارون انجام ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
استاندار خوزستان: قرار است تا پایان سال آبی جاری چند نوبت دیگر رهاسازی آب در حوضه های سد کرخه و سد مارون انجام شود و آب به تالاب های هورالعظیم و شادگان برسد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
اعضای ستاد مدیریت بحران استان متشکل از مدیران آب وبرق، جهاد کشاورزی و فرمانداران شهرهایی که در مسیر حوضه آبریز کرخه قرار داشتند به همراه مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان از سد کرخه و کانال های کشاورزی این حوزه بازدید کردند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۲۲:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
اهواز- استاندار خوزستان گفت: قرار است تا پایان سال آبی جاری یک یا دو مرحله دیگر رهاسازی آب در حوضه سد کرخه و سد مارون انجام شود تا آب به تالاب های هورالعظیم و شادگان برسد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۴:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
کرخه- مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: با مدیریتی که صورت گرفت وضعیت حوضه آبریز کرخه مطلوب است. به گزارش خبرنگار مهر، شرف الدین شیرازی پیش از ظهر امروز دوشنبه ضمن بازدید از سد کرخه و کانال های کشاورزی این حوزه در جمع خبرنگاران بیان کرد ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری شهرستان شوش با اشاره به استمرار خشکسالی در حوضه آبریز کرخه گفت: کشاورزان شوش 98 درصد الگوی کشت تابستانه تعیین شده در خوزستان را رعایت کردند. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون مطالعات آب سازمان آب و برق خوزستان از سومین مرحله رهاسازی آب از سد کرخه برای تامین آب مورد نیاز در پایین دست این سد خبر داد و گفت: آب در همه شریان های حوضه کرخه جریان دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۰۹:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون مطالعات آب سازمان آب و برق خوزستان: سومین مرحله رهاسازی آب از سد کرخه برای اراضی پایین دست این سد اجرا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۲۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان: با برنامه ریزی های انجام شده برای کشت تابستانه، جریان آب در پایین دست حوضه سد کرخه پایدار و مناسب است.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۶:۰۳    
با انجام طرح ویژه ای از سوی استانداری و سازمان آب و برق خوزستان، حجم بالایی از آب سد کرخه رهاسازی موجی شده و وارد تالاب شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۶:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
بازدید معتمدین و کشاورزان پایین دست حوضه آبریز کرخه از سد کرخه به صورت زنده از صدا و سیمای مرکز خوزستان پخش شد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۲۳:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه تنها 40 درصد ظرفیت سد کرخه آبگیری شده است، گفت: کشاورزان حوضه آبریز کرخه از کشت محصولاتی نظیر شلتوک که نیاز آبی فراوان دارند در تابستان اجتناب کنند. ...