چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۲:۴۵May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انتقال آب»

شانا   ۲ ساعت پیش   + ۹۰ سایت دیگر  
رئیس جمهوری گفت: پس از برجام توان رقم فروش نفت از 900 هزار بشکه به 2 میلیون و 800 هزار بشکه رسید، همچنین هزینه انتقال آب دریا به فلات مرکزی ایران که از صندوق توسعه ملی بوده، از محل فروش نفت در پسابرجام به دست آمده است.
جلیلی یکی از وظایفی را که در قانون به عهده رئیس جمهور گذاشته شده، مسئولیت بودجه کشور دانست و گفت: از مهمترین کارویژه های رئیس جمهور و وظایفی که به عهده اوست، مدیریت بودجه کشور است؛ به همین خاطر، رئیس سازمان برنامه و بودجه در کسوت معاون ریاست جمهوری است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس با اشاره به اینکه خشکسالی دریاچه بختگان که نگرانی هایی را درباره مرگ جوجه های فلامینگو را ایجاد کرده است، گفت: بنا بر نظر گروه های مشاور و متخصص از دانشگاه شیراز و صاحب نظران، انتقال آب به محل زادآوری این پرنده آغاز شده و جابجایی جوجه ها در دستور کار است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره آبفای هندیجان از آغاز عملیات لوله گذاری انتقال آب در برخی از مناطق روستای حسین آباد این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
حسینعلی ابراهیمی کارنامی گفت: . امیدواریم اقدامات در راستای احیای تالاب ها قبل از خروج پرندگان از آن انجام شود و امیدواریم در زمستان 1400 تلفات محیط زیستی با انتقال آب به تالاب میانکاله را شاهد نباشیم.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۸:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
اگر سرمایه گذاری ها را به جای انتقال آب معطوف به بازچرخانی آب و اجرای طرح های تصفیه آب و فاصلاب نماییم دستاورد اقتصادی بالاتری را خواهیم داشت. به گزارش نباء خبر ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۸:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به ممنوعیت انتقال آب برای کشت محصولات آبدوست در اراضی دیم استان گفت: علیه متخلفین در این رابطه اعلام جرم و به دستگاه قضائی معرفی می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان با اشاره به ضرورت انتقال آب خزر به استان برای رفع مشکل جدی کم آبی گفت: سرمایه گذار برای انتقال آب خزر به استان آماده همکاری است و رفع موانع اداری لازمه اجرای این طرح است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت:حل مشکل آب در استان سمنان نیاز به سرمایه گذاری دارد تا با دستگاه های اجرایی استان در جهت حل مشکل آب و انتقال آب دریای خزر مشارکت کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه با انتقاد از وزارت نیرو در رابطه با عدم رهاسازی به سمت دریاچه ارومیه گفت: متاسفانه حتی یک سوم حقابه آب به سمت دریاچه رهاسازی نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۰۶    
ایسنا/اردبیل نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: تا پایان امسال عملیات انتقال آب به شهر خلخال از طریق سد بفراجرد به بهره برداری می رسد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیر مرکز مطالعات بحران های طبیعی دانشگاه شهید بهشتی می گوید در کشور ژاپن 80 درصد شبکه انتقال آب از چدن داکتیل است که نشت آب آن کمتر از 6 درصد است؛ این در حالی است که نشت آب در تهران حدود 25 درصد است. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۰۵    
یکی از سیاست های مهم دولت برای تأمین آب شرب، انتقال آب با صرف هزینه های سرسام آور است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی فریدن گفت: خط انتقال آب به طول چهار هزار و 200 متر از شهر داران به روستای قفر با با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال در حال تکمیل است.
احتساب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۲۷    
احتساب - به گزارش کیاست به نقل از خبرنگار روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان لرستان به نقل از دفتر آب به حساب نیامده معاونت بهره برداری آب این شرکت، با توجه به فرسودگی خط انتقال آب فولادی تغذیه مخزن مذکور و نشت از دیوارها و کف مخزن در طی سنوات گذشته که موجبات هدر رفت و مشکلاتی جهت منازل مسکونی ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر تورج فتحی کارشناس ارشد محیط زیست و منابع آب درمورد مشکل بی آبی شرق کشورمان با برنامه گفتگوی علمی مصاحبه کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - فرماندار دهلران گفت: عملیات اجرایی خط انتقال آب شرب روستای حاضرمیل 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: اجرای خط لوله فولادی انتقال آب از برج آبگیر سدیامچی به تصفیه خانه آب شرب اردبیل موجب پایداری تامین آب شرب می شود.
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به آب گرفتگی های مکرر معابر پردیسان، گفت: عدم احداث کانال انتقال آب های سطحی در پردیسان باعث آب گرفتگی مکرر شده و باید این مشکل توسط اداره کل راه و شهرسازی برطرف شود؛ با احداث این کانال، آب های سطحی به سمت رودخانه قمرود هدایت می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۷:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کیار از آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب آشامیدنی شهر دستنا خبر داد و گفت: با بهره برداری از این طرح کمبود آب شرب این شهر برطرف می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۷:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
یک فعال محیط زیست گفت: تنها راهی که در کوتاه مدت برای نجات جان فلامینگوهای گرفتار در دام بی تدبیری مدیران اجرائی کشور وجود دارد، انتقال آب به صورت مصنوعی به دریاچه بختگان است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
کاهش بارندگی و افزایش دما شرایط کم آبی را در بیشتر استان های کشور طی بهار و تابستان امسال رقم خواهد زد. یک کارشناس آب ضمن اشاره به لزوم همکاری و همراهی دستگاه ها، مسئولان و مردم برای عبور از این شرایط، بر ضرورت مدیریت آب تاکید کرد و گفت: متاسفانه جای مدیریت آب در کشور خالی است.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۷    
درطی بارندگی امروز در شهر آشخانه، جوی های آب توانایی انتقال آب را به علت مسدود شدن نداشتند و آب باران در خیابان های سطح شهر جاری شده بود.
روزنامه شروع   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان از تعویض شیرآلات و اتصالات فرسوده خط لوله انتقال آب 15 خرداد با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
شوش- نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث تونل کوهرنگ 3 و پروژه بهشت آباد برای انتقال آب غیر کارشناسی است و خوزستان را با بی آبی در همه ماه های سال مواجه می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۸:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشکده برنامه ریزی و علوم محیطی دانشگاه تبریز با تاکید بر این که احیای دریاچه ارومیه نیازمند انجام تکنیک های کاهش تبخیر است، متذکر شد: ارس را با کانال کشی و انتقال آب هرچند کم از آن، ویران نکنیم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خشکسالی تهدیدی برای تامین آب شرب شده است، اظهار کرد: برای تامین آب شرب برخی از مناطق جنوبی کشور، استفاده از خط لوله برای انتقال آب خلیج فارس در دستور کار قرار گرفته است.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۶:۳۰    
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به آسیب بارندگی به مسیر فیروزکوه تا گرمسار گفت: حل مشکل کانال مسیر انتقال آب مستلزم تعامل آب منطقه ای سمنان و تهران است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل _ ایرنا _ نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای پروژه خط انتقال آب سد نساز واقع در بخش خورش رستم خلخال آب این سد خاکی پس از 10 سال انتظار مورد استفاده کشاوزان این منطقه قرار می گیرد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۵۲    
معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار بندرگز به همراه بخشدار نوکنده و رییس امور منابع آب غرب گلستان از روند احداث کانال بتنی انتقال آب زراعی تغذیه مصنوعی روستای استون آباد بازدید کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان با اشاره به بروز تنش آبی در مناطق مختلف استان خوزستان گفت: از جمله این مناطق شهر دهدز است که پروژه انتقال آب از سد کارون سه به این شهر با اعتبارات مناطق محروم اجرایی می شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۹:۴۸    
به دلیل تجربه موفق تشکیل بزرگترین سندیکای مالی طرح انتقال آب خلیج فارس به شرکت گل گهر سیرجان و مس سرچشمه در کمیسیون اقتصادی مجلس، این بار نیز شاهد درایت ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۲۵    
کاهش بارندگی، تداوم سدسازی و اجرای طرح های انتقال آب وضعیت رودخانه کارون را وخیم کرده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۵۵    
سرهنگ جهانبخش از شروع پروژه انتقال آب به روستای چشم سنگر سپیدشت خبرداد و افزود: خدمت به مردم و محرومیت زدایی مهم ترین رویکرد بسیج سازندگی و گروهای جهادی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۱۲    
کارشناسان راهکار اصلی برای مقابله با بحران آب در خراسان جنوبی را اصلاح الگوی مصرف معرفی می کنند؛ درحالی که مسئولان به طرح های پرهزینه ای مانند انتقال آب از دریای عمان می اندیشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی بابل از احداث کانال برای انتقال آب به مزارع به طول 2 هزار متر در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۴:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
شوش- نماینده مردم شوش در مجلس گفت: تدوین سند مدیریت جامع آب کشور توسط وزارت نیرو یکی از ترفندهای انتقال آب خوزستان برای فلات مرکزی است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
طرح انتقال آب به خراسان جنوبی که سال ها در حد وعده باقی مانده بود، وارد مرحله جدیدی شده تا مردم امیدوار به رفع تشنگی زمین های خشکیده با آب دریای عمان و خلیج فارس باشند چراکه دیگر رمقی برای سفره های آب زیرزمینی باقی نمانده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم گزمه در گفت وگو با میزان، ضمن اشاره به طرح 46 هزار هکتاری دشت سیستان گفت: در حال حاضر همه منابع آبی سیستان از افغانستان وارد کشور می شود و باران های کم و سیلاب و روان شدن آب باعث شده است که بخشی در تالاب سیستان و کشاورزی پایدار نباشد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۰۶    
شهرستان ملکشاهی در فاصله چندکیلومتری از سد ایلام واقع شده و با اینکه سرچشمه سه رودخانه از این منطقه گرفته می شود؛ اما سال هاست که مردم آن با مشکل تامین آب شرب دست و پنجه نرم می کنند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
طرح انتقال آب رودخانه شاه بهرام، آب را که به روستاهای شهرستان باشت نرساند، بلکه نان کشاورزان روستای فتح را آجر کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۶:۵۴    
کرمان – خشکسالی و کمبود بارندگی در کرمان طی 40 سال اخیر بی سابقه است و این در حالیست که هیچ برنامه عملیاتی برای رفع مشکل در طول تابستان وجود ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۶:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
دستگاه قضایی استان چهارمحال و بختیاری پیگیر رفع توقف پروژه آبرسانی بن به بروجن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان گفت: برای انتقال آب خزر به شمال استان گلستان منتظر تخصیص وزارت نیرو هستیم که با توجه به اجازه ندادن محیط زیست هنوز این امر انجام نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
قزوین- با هدف عمل به منویات رهبر انقلاب و تحقق شعار سال خط انتقال آب شرب روستای حصار به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین احداث شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اگرچه بیش از 80 درصد منابع آبی چین در جنوب این کشور واقع شده است اما وضعیت مناطق شمالی کشور چندان مساعد نیست به همین دلیل دولت چین برای تامین آب شرب و کشاورزی مورد نیاز مناطق شمالی از جمله پایتخت، بزرگترین طرح انتقال آب جهان را به طول 1276 کیلومتر اجرا کرد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: تاکنون یک هزار و 300 میلیارد ریال برای اجرای شبکه و سامانه انتقال آب به اراضی پایاب سد آزاد هزینه شده است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: به زودی آغاز عملیات اجرایی پروژه انتقال آب شرب شهر کرمان صورت می گیرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
قزوین- ملکی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: با خرید لوله های خط انتقال، عملیات انتقال آب از سد طالقان به شهرستان آبیک سرعت می گیرد.