پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۱۶:۳۴May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب دریا»

شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۴۷   + ۹۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری گفت: پس از برجام توان رقم فروش نفت از 900 هزار بشکه به 2 میلیون و 800 هزار بشکه رسید، همچنین هزینه انتقال آب دریا به فلات مرکزی ایران که از صندوق توسعه ملی بوده، از محل فروش نفت در پسابرجام به دست آمده است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۱    
در 35 سال اخیر جمعیت شهری رشد بی سابقه ای داشته است. در حال حاضر یخ های گرینلند هفت برابر سریع تر از سال 1990 در حال ذوب شدن هستند. سطح آب دریا ها هر ساله 3.6 میلیمتر سریعتر از گذشته در حال افزایش است. مطابق برآوردها، 45 کشور جهان در 35 سال آینده در خطر خشکسالی هستند و البته رتبه ایران هم چهار است!
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۱    
گروه استان ها مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای آب شیرین کن چهارم بوشهر به ظرفیت 17 هزار مترمکعب گفت: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی با سرمایه گذاری 245 میلیارد تومان اجرا شده که تابستان امسال فاز نخست آن افتتاح می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش مصارف آب در حوزه صنعت، کشاورزی و مصارف خانگی، تاکید کرد: بهترین اقدامی که امروز می تواند ما را از این وضعیت خارج کند بحث شیرین سازی آب دریا است.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۶:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
تحقیقات یکی از شرکت های دانش بنیان با استفاده از دانش و تخصص فناوران داخلی در زمینه بومی سازی سامانه های گندزدایی الکتروکلریناتور آب شور در کشور مشغول به تحقیق و توسعه است و در حال حاضر به عنوان تنها شرکت ایرانی در جمع 10 تولیدکننده مطرح الکتروکلریناتور آب دریا قرار گرفته است. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۸:۰۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران سامانه پالایس هیدروسفریک پساب و آب دریا توسط مریم آخوندیان و رضا رمضانی پژوهشگر محیط زیست ساخته شده است. اقدامی اثر گذار که می تواند زمینه بازچرخانی آب را در استان مازندران و حتی کشور فراهم کند. ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
خارگ نیوز: مدیر کل دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت و مدیر واحد PMU شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور93 دستگاه نمک زدایی که در کل کشور وجود دارد در 4 استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
فرارو: غواصی شغل بسیار سختی است، بخصوص اگر بدون کپسول اکسیژن صورت گیرد فشار زیادی بر ریه ها وارد می شود. غواصان ماهر می توانند بدون اکسیژن تا چند دقیقه نیز در اعماق شنا کنند و همزمان به صید بپردازند. البته اگر چیزی برای صید وجود داشته باشد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۸:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به شرایط بحرانی نخلستان های جنوب خوزستان در تابستان امسال هشدار داد و گفت: وضعیت رودخانه کارون با کاهش آبدهی، بحرانی و نفوذ آب دریا به این رودخانه قطعی است که این مسئله آب شرب اهواز، خرمشهر ، آبادان و نخلستان ها را تهدید می کند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا : شما می توانید از زیر این قایق آب دریا را ببینید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/فارس استاندار فارس در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان فارس استفاده صنایع استان از آب دریا را ضروری دانست.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران ( پانا) – مدیر مرکز مدیریت بحران های طبیعی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به خطوط لوله ای که قرار است آب دریا را به مراکز کشور منتقل کنند، می گوید براساس برنامه ریزی های انجام شده مصرف آب صنایع به تدریج به سمت آب دریا حرکت می کند و در این زمینه برنامه ریزی هایی از سوی وزارت نیرو انجام شده و یکی ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رکنا : خودوریی از اعماق آب دریا بیرون کشیده شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۵:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
گروهی از محققان مؤسسه اس آر آی در کالیفرنیا با استفاده از یک کایت زیرآبی توانسته اند از جذر و مد آب دریا برای تولید برق استفاده کنند.
مکران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۴:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از سامانه آبرسانی به کلان شهر بندرعباس از آب شیرین کن یکصد هزار متر مکعبی, استفاده از ظرفیت آب شیرین کن ها و شیرین سازی آب دریا را بهترین راه حل برای تامین آب مورد نیاز مردم دانست.♦️به ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۲:۳۲   + ۳۹ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: 290 طرح بزرگ آب، برق و فاضلاب با سرمایه گذاری حدود 64 هزار میلیارد تومان مطابق برنامه همانند سال گذشته و نیم سال دوم 98 در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره برداری می رسد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان این که شیرین سازی آب دریا برای تامین آب پایدار و کاهش وابستگی به منابع آبی از دیگر استان ها، از مهم ترین برنامه های راهبردی این شرکت برای عبور از تنش آبی در تابستان امسال هدفگذاری شده است...
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۳:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: در پی انتشار فیلم آلودگی نفتی در آب های ساحلی روستای تمبک در شهرستان کنگان کارشناسان محیط زیست از محل بازدید و موضوع را بررسی کردند. به گزارش فکرشهر از محیط زیست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۷:۰۵    
گروه استان ها - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان با اشاره به خسارت های سیل در استان بر افزایش بودجه طرح های مهندسی رودخانه در استان تأکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۲۲:۰۱    
پیشروی آب دریا ها و اقیانوس ها به درون خشکی، شهرهایی که در نزدیکی آن قرار دارند را تهدید می کند و جاکارتا پایتخت اندونزی بیشتر از همه با این مشکل دست و پنجه نرم می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۳:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: در حال حاضر معادل نیمی از مصرف آب در هرمزگان از طریق شیرین سازی آب دریا با احداث آب شیرین کن ها تامین می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۰۹:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: طی چهار سال اخیر اقدامات کم نظیر و بسیار مهمی در راستای تامین آب پایدار در هرمزگان با سرمایه گذاری های بزرگ توسط دولت صورت گرفته و در حال حاضر معادل نیمی از مصرف آب در هرمزگان از طریق شیرین سازی آب دریا با احداث آب شیرین کن ها تامین می شود.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۰:۲۹   + ۱۶ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه: مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان به تشریح جزئیات علت مرگ گربه ماهیان در جاسک پرداخت. حبیب مسیحی تازیانی صبح امروز (31 فروردین ماه) با بیان اینکه صیادی عامل مرگ گربه ماهیان در جاسک است ...
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۹:۵۸    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، فریدون عباسی رییس کمیسیون انرژی مجلس در برنامه سلام صبح بخیر به حجم عظیمی از قاچاق سوخت در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه توزیع ناعادلانه ثروت در کشور بخش هایی از ایران را خالی از سکنه کرده است، گفت: انتقال آب دریا به نواحی مرکزی کشور اقدام خوبی است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۱    
بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: میزان شیرین سازی آب از حدود 12 میلیون مترمکعب در سال 92 ، هم اکنون این ظرفیت به 95 میلیون مترمکعب افزایش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۸:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تاکید بر تسریع اجرای طرح های آبرسانی استان ها گفت: بخشی از آب آشامیدنی استان های ساحلی از طریق شیرین سازی آب دریا تامین می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه اکنون ظرفیت تولید آب از تأسیسات آب شیرین کن در استان بوشهر به 2 برابر رسیده است گفت: با بهره برداری از پروژه ها، ظرفیت شیرین سازی آب دریا به 140 هزار مترمکعب افزایش می یابد.
رادیو پیام   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
در روزهای اخیر خبر نصب سامانه ایرانی تصفیه آب در مزرعه پیشرفته پرورش میگو و ماهی امارات در رسانه ها منتشر شد. سامانه ای که توسط 65 محقق از بهترین دانشگاه های کشور در یک شرکت دانش بنیان طراحی و تولید شده است و از نمونه خارجی کیفیت بالاتری دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سامانه الکترولیز آب دریا که توسط محققان یکی از شرکت های دانش بنیان ایرانی طراحی و ساخته شده است، جهت نصب و بهره برداری به کشور امارات صادر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۲۵    
دمای کره زمین رو به افزایش است، سطح آب دریا ها در حال بالا آمدن است و مکان های زیادی به زودی زیر آب ناپدید خواهند شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
استفاده از آب شیرین کن های هسته ای روشی مناسب و کم هزینه برای شیرین کردن آب دریا و آبرسانی به مناطق کویری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۸:۴۶    
شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: طرح انتقال آب خلیج فارس به استان فارس باید با مطالعه راهبردی دقیق همراه باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- معاون امور عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه دولت از بخش خصوصی برای انتقال آب خلیج فارس به فارس حمایت می کند، گفت: صنایع این استان نیز مانند صنایع برخی دیگر استان ها برای اجرای این طرح باید برای تامین اعتبار مورد نیاز جهت اجرای این پروژه اقدام به تشکیل گروه ویژه (کنسرسیوم ) کنند.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
عزیزی گفت: با توجه به ذخیره آب اندک در فارس، انتقال آب به استان از خلیج فارس یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و امروز استان های دیگر از جمله اصفهان، خراسان و کرمان که فاصله بیشتری نسبت با خلیج فارس دارند، انتقال آب را انجام داده اند اما فارس در این عرصه عقب مانده است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
هرازگاهی شاهد مرگ نهنگ ها در سواحل مختلف جهان هستیم، در ویدئو زیر شاهد لاشه یک نهنگ غول پیکر که با آب دریا به سواحل بنگلادش آورده شده است، خواهید بود.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۲۱    
لاشه یک نهنگ غول پیکر با آب دریا به سواحل بنگلادش آورده شد.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۲۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: برق رسانی به پروژه آب شیرین کن 28 هزار مترمکعبی سیراف - جم باید تا پایان خرداد ماه امسال تکمیل شود. به گزارش فکرشهر از ایرنا ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
با همکاری و مشارکت مرکز پژوهشی حوضه اقلیمی خزر در دانشگاه مازندران، پروتوتایپ سامانه هیدروسفریک پالایش پساب و آب دریا ساخته شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۷:۳۵    
اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تهران، با روشهای نوین آب دریا را شیرین و با اجرای این طرح نخستین مزرعه تولید محصولات جالیزی را در لامرد راه اندازی کردند. طرحی که به گفته کارشناسان در کاهش مصرف آب و افزایش تولید محصولات جالیزی بسیار موثر است
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۵:۳۶   + ۴۳ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان های شرقی و فلات مرکزی ایران امروز 24( اسفند) را یکی از روزهای ماندگار و تاریخی در تاریخ چند هزار ساله کهن ایران زمین نامید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
وزارت نفت عراق اعلام کرد با شرکت توتال پیش نویس توافقنامه ای را درباره چهار طرح در زمینه گاز طبیعی، انرژی خورشیدی و فرآوری آب دریا امضا کرده است.
میلاد لارستان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تامین آب پایدار دغدغه و خواسته ی همیشگی مردم جنوب بوده است. این همه برکه ی سر برافراشته آشناترین نشانه است تا بدانیم در سرزمین ما که خبری از آب های جاری نیست...
ایسنا:دکتر روحانی گفت: با توجه به تولید روزانه 110 میلیون لیتر بنزین در کشور، هیچ گونه اخلال و مشکلی در روند تامین، انتقال و توزیع فراورده های نفتی از جمله بنزین در کشور وجود ندارد و در این بخش کاملا خودکفا هستیم، ضمن اینکه قادر به تامین نیازهای خود هستیم، صادرات نیز داریم. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۴:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره شیرین کردن آب دریا و رساندن آن به استان های مختلف خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
نماینده تهران در نامه ای از وزیر صمت خواست توضیحاتی درباره شیرین کردن آب دریا و رساندن آن به برخی از شهرهای کشور ارائه دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: عملیاتی شدن انتقال آب دریا از چابهار به شهرهای مختلف استان از آرزوهای مردم سیستان وبلوچستان است که با همت دولت تدبیروامید و با دستور رییس جمهوری از طریق ویدئوکنفراس تحقق پیدا کرد.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۳:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
درحالی که در آستانه سال نو مردم برای تهیه اندک مایحتاج خود مثل مرغ و گوشت و ... در صف های عریض و طویل فروشگاه های توزیع کننده و در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: هم اکنون کشورهای حاشیه خلیج فارس 26 میلیون متر مکعب از آب خلیج فارس استفاده می کنند در حالی که سهم ما 600 هزار متر مکعب است. پس واجب است که سهم خود را از آب دریا افزایش دهیم. ...
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
یزد - انتظار صنایع و معادن یزد که سال ها آماده حرکت در مسیر توسعه بودند اما بی آبی رمقی برای آنها باقی نگذاشته بود، به سر رسید و امروز کام صنعت با آب دریا شیرین شد.