پنجشنبه ۱۰ فروردینساعت ۰۵:۵۶Mar 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب دریا»

پیام خاوران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۲۵    
طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به خراسان جنوبی که سال ها از آن صحبت می شد در دولت سیزدهم با تاکید رئیس جمهور و پیگیری مسوولان در سطوح ملی و استانی عملیاتی شده و اکنون اجرای آن با افزایش سرمایه و نهایی شدن محل آبگیری سرعت گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
سیریک - رئیس شورای اسلامی شهر بندر گروگ گفت: بر اثر طوفان شدید، طغیان آب دریا و نبود حوضچه ایستگاه قایق، 20 فروند قایق صیادی غرق و خساراتی به آنها وارد شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۵۹    
یک نماینده مجلس گفت: مجوز شیرین سازی آب دریا اخذ شده اما هیچ کاری صورت نگرفته و نتیجه ای نداشته است. شیرین سازی آب دریا مستلزم حمایت دولت است و دولت باید برای خرید آب شیرین سازی شده تضمین بدهد اما اقدامی صورت نگرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۲:۲۷    
بوشهر- محمدی زاده استاندار بوشهر با بیان اینکه با تکمیل طرح های جدید آب شیرین کن، روزانه 240 هزار متر مکعب آب دریا در بوشهر شیرین سازی می شود از کاهش وابستگی آب شرب این استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
بدنبال وزش باد شدید، طوفان و بالا آمدن سطح آب دریا در جزیره هرمز، به بخشی از تاسیسات و زیرساخت های شهری این جزیره خسارت وارد شد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۵:۴۰    
آتلانتیس افسانه ای را فراموش کنید، این شهر ها که از آن سخن می گوییم روزی روزگاری محل زندگی مردمانی بوده است اما بر اثر فاجعه های طبیعی، بالا آمدن آب دریا ها یا شاید سیلاب های عمدی زیر آب رفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۳:۰۸    
جنگل های حرا نوع عجیبی از پوشش گیاهی دریایی در هرمزگان هستند که ریشه های آنها قادر به شیرین سازی آب دریا است. این جنگل ها در پهنه وسیعی از این استان از سواحل شرقی تا غربی و جزایر گسترانیده شده است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا-خیابان های شهر اسکندرون در استان جنوبی هاتای ترکیه پس از بالا آمدن سطح آب دریا طی شب گذشته مملو از آب شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی، در نتیجه بالا آمدن سطح آب دریا ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رکنا:مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان درباره وضعیت سد زاینده رود گفت: حجم سد در حال حاضر 308 میلیون مترمکعب است، حجم سد در در سال گذشته در چنین روزی 238 میلیون متر مکعب و در متوسط بلندمدت 688 میلیون متر مکعب بوده است ...
اخبار رسمی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۱۴    
چهارشنبه 01/12/24 ، (اخبار رسمی) : شنا کردن یکی از راه های خنک شدن در فصل تابستان است. اما بهتر است با آمادگی کامل اینکار را انجام دهید. حاضر شدن بدون ایمنی پوستی زیر نور خورشید، آسیب های شدیدی از جمله آفتاب سوختگی، التهاب، سوزش و در موارد شدیدتر سرطان های پوستی را در پی دارد ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
فعالان عرصه صنعت تصفیه آب و شیرین سازها معتقدند، باتوجه به شرایط اقلیمی کشورمان و وضعیت بارش آن، امروزه بیش از هر زمان دیگری نیازمند دستگاه های فناورانه برای بازگردانی آب های مصرفی به چرخه مصرف شهری هستیم.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
استاندار گلستان با اشاره به تاکیدات دولت سیزدهم و ریاست جمهور اظهار کرد: هدف ما حمایت و پشتیبانی از تولید است تا بتوانیم رشد و توسعه استان را تسریع کنیم و نیاز استان و کشور را مرتفع سازیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان استاندار گلستان، از شیرین سازی آب دریا برای رفع مشکل کم آبی در استان خبر داد و گفت: متاسفانه 95 درصد آب شرب استان از منابع آب زیرزمینی تامین می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در یک رویکرد بسیار غیرمنتظره به انرژی های تجدیدپذیر، محققان کره ای یک غشای پیشرفته ارزان قیمت و به راحتی تولید کرده اند که در واقع برق تولید می کند زیر فاضلاب، آب دریا یا آب های زیرزمینی را به آب آشامیدنی تبدیل می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- استاندار گلستان با اشاره به ضرورت کاهش برداشت آب شرب از منابع زیر زمینی، گفت: نیاز آبی گلستان با شیرین سازی آب دریا برطرف می شود.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: در حال حاضر 2 راهکار شیرین سازی آب دریا برای تامین آب شرب غرب استان و تکمیل سدنرماب برای رفع چالش آبی شرق استان پیش روی ماست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان دکتر علی محمد زنگانه امروز دوشنبه 15 اسفند در جلسه با دکتر فرخ مسجدی رئیس امور آب ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۱۸   + ۲۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تعیین اعتباراتی برای وزارت جهاد کشاورزی جهت اجرای الگوی کشت و همچنین کشت شورورزی با آب دریا موافقت کردند.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
فکرشهر: رئیس جمهور با بیان اینکه بر پایان تنش آبی در سراسر کشور متمرکز شده ایم، گفت: از امروز جیره بندی آب در بوشهر پایان یافت و آب گوارا به دست مردم خواهد رسید. ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۱:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو روز جمعه در آیین افتتاح طرح های بزرگ صنعت آب و برق استان بوشهر با حضور رئیس جمهور گفت: استفاده از آب های غیر متعارف مانند آب دریا به عنوان سیاست جدید وزارت نیرو برای رفع نیازآبی کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس جمهور گفت: مردم بوشهر با شیرین سازی آب دریا کامشان شیرین می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۰:۴۴    
رئیس جمهور گفت: حق مردم بوشهر است که آب مورد نیازشان از آب دریا تامین شود.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۹:۵۰   + ۲۵ سایت دیگر  
سیدابراهیم رئیسی در مراسم افتتاح طرح های صنعت آب و برق استان بوشهر با ابراز خوشحالی از تحقق خواسته به حق مردم استان بوشهر در شیرین سازی آب دریا اظهار داشت: امروز شاهدیم با تلاش متخصصان کشورمان در گروه مپنا کار بزرگی انجام شده و مشکل آب شرب بوشهری ها برطرف شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو استفاده از آب های غیرمتعارف را از برنامه های وزارت نیرو عنوان کرد و گفت: آب دریا یکی از مهمترین منابع ما برای استفاده از این آب ها است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۹:۰۲    
بوشهر- وزیر نیرو از شیرین سازی 240 هزار متر مکعب آب دریا در استان بوشهر تا پایان دولت سیزدهم خبر داد.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۳۵    
حدود سه چهارم سطح کره زمین مملو از آب است اما 97 درصد آن به دلیل شوری زیاد قابل آشامیدن نیست، در اینجا تاسیسات آب شیرین کن به کمک بشریت آمده و این آب غیرقابل استفاده آب های آزاد را قابل شرب میکند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: آب دریا به عنوان یک منبع پایدار به خصوص در استان های نوار ساحلی در اولویت بهره برداری قرار گرفته و در همین راستا، 3 طرح عظیم شیرین سازی آب در استان بوشهر در سفر هفته جاری رئیس جمهور افتتاح می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۳:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
بندرعباس - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از تامین 35 درصد نیاز استان از طریق شیرین سازی آب دریا خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۲:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
قاچاقچیان این خطوط لوله را در زیرماسه ها و آب دریا جاسازی و از آن طریق سوخت را از ساحل به دریا و شناورهای متخلف انتقال می دادند.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۲۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
استاندار گلستان اظهار کرد: درآمدهای استان در سال جاری 2400 میلیارد تومان بوده که 2 هزار میلیارد تومان آن از محل مالیات است و تا کنون 93 درصد تحقق مالیاتی داشته ایم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۱:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
با هدف سرمایه گذاری در حوزه تولید برومیت سدیم از آب دریا، دومین هیات سرمایه گذاری چین در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تشکیل جلسه داد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۲:۰۱    
اصغری، کارشناس هواشناسی: آسمان تهران برفی خواهد شد. کرانه دریای خزر شاهد بارش و یخبندان خواهد بود. امروز و فردا اوج بارش خواهد بود و آب دریا مواج خواهد بود. آذربایجان شرقی، غربی، کرمانشاه، قزوین، البرز و خراسان هم شاهد بارش برف خواهد بود
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۷:۳۱    
محققان یک سیستم کارآمد برای جذب دی اکسید کربن از آب دریا ایجاد کرده اند که کمک شایانی به کاهش انتشار کربن می کند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۳:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: 95 پروژه آب شیرین کن به ظرفیت 638 هزار مترمکعب در شبانه روز با حجم سرمایه گذاری بیش از 38 هزار و 600 میلیارد ریال در حال ساخت و بهره برداری است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۱:۵۸    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ، محققان در یک موسسه استرالیایی با استفاده از یک کاتالیزور جدید روشی برای تولید هیدروژن ابداع کرده اند که محصول جانبی کلر نیز بر جای نمی گذارد و می تواند هیدروژن مورد نیاز را به روشی سازگار با محیط زیست تامین کند. ...
شوشان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۱:۱۲    
شوشان اردشیر شمس : بحران آب ایران روز به روز دامنه خود را در پهنه جغرافیایی کشور گسترش می دهد و پیامد های مرگباری چون خشک شدن رودها . دریاچه ها قنات ها چشمه ها و نابودی مزارع کشاورزی را در پیش روی دیدگان میلیون ها شهروند ایرانی قرار داده است ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۰۳:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه شنبه به جهانیان درباره بالاآمدن آب دریا ها تا پایان قرن هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۶:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
دانشمندان استرالیایی موفق به ابداع روشی جدید شده اند که در آن دیگر نیازی به نمک زدایی نیست و می تواند مستقیما از آب دریا، هیدروژن پاک تولید کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۱    
شفقنا- دبیر کل سازمان ملل با هشدار نسبت به خطر غرق شدن آینده با افزایش سطح آب دریا ها عنوان کرد: این موضوع نه تنها به خودی خود یک تهدید است، بلکه عامل تشدید کننده تهدیدات دیگر هم هست. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۴:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر تعداد 95 پروژه آب شیرین کن با ظرفیت 638 هزار مترمکعب در شبانه روز با حجم سرمایه گذاری بیش از 38600 میلیارد ریال (به قیمت زمان عقد قرارداد) در حال ساخت و بهره برداری است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل اظهار داشت: افزایش سطح آب دریا ها زندگی مردم را تهدید می کند و دسترسی به آب، غذا و مراقبت های بهداشتی را به خطر می اندازد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۲۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
بزرگ ترین اجتماع فعالان تعلیم و تربیت ایران در قالب رویداد چهارسوق پنج اسفند برگزار خواهد شد. تیتربرتر تعلیم وتربیت بن مایهٔ رشد آدمی و جامعه است. در این عرصه شناخت و ایده پردازی دو رکن مهم برای پویایی است که تجربه های گران بهایی را رقم می زنند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۴:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: طرح تأمین آب شرب پایدار روستاهای نوار ساحلی و شهرهای چابهار و کنارک از طریق افزایش شیرین سازی آب دریا طی دو سال آینده محقق می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۳:۱۲    
مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: 10 سایت شیرین سازی آب دریا با ظرفیت تولید 34 هزار متر مکعب آب در دست ساخت است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۲۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، علی اکبر محرابیان که در حاشیه سفر یک روزه خود به استان کرمان با رسانه ها گفت و گو می کرد، افزود: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و با هدف کاهش مشکلات آبی در شهر های شمالی استان کرمان ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۰۹:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
آب دریا در سواحل مصر پس از زلزله ترکیه و سوریه به رنگ سیاه در آمد و برای سومین روز متوالی در مصر حالت وحشت به وجود آمد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان؛ مهندس سعید ظفری مدیرعامل شرکت "دانش زیست دریا" با اشاره به تولید سالانه 200 تن از این نمک ها گفت: اگر 35 گرم از این نمک ها را به یک لیتر یا یک کیلوگرم آب اضافه کنیم ...
برترین ها / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۲۰:۳۵   + ۲۹ سایت دیگر  
به دنبال وقوع زلزله در ترکیه آب دریا در سواحل مصر به رنگ سیاه در آمده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۶:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: مهمترین ویژگی تامین آب از منابع غیرمتعارف استمرار آن است، این منابع مشمول خشکسالی و افت سفره نمی شوند و یک آب مطمئن حداقلی را تامین می کنند که در کنار دیگر منابع آب متعارف، می توانند باعث استمرار و اطمینان بخشی به تامین آب باشد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۶:۰۲   + ۲۶ سایت دیگر  
وقوع زلزله 7.7 ریشتری روز دوشنبه در ترکیه و سوریه، موجب بالا آمدن سطح آب دریا در منطقه اسکندرون واقع در استان حاتای ترکیه و جاری شدن سیل در این منطقه شد. حاتای با سوریه هم مرز است. تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از زیر آب رفتن گسترده خیابان های منطقه اسکندرون حکایت دارد ...