دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۲۳:۰۲Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای خزر»

اول فارس   ۵۳ دقیقه پیش    
به گزارش اول فارس ، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی در جنوب غرب و جنوب کشور فعال است، گفت: در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال استان های بوشهر و فارس ، جزایر شمالی خلیج فارس، جنوب اصفهان ،شمال کرمان ،بارش باران پیش بینی می شود. ...
مدیرکل محیط زیست استان مازندران، لایروبی دریای خزر را یکی از راهکارهای کاهش تلفات پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
دریای خزر امروز و فردا مواج است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اشاره به بارش برف و باران در 20 استان از کاهش دما در استان های ساحلی دریای خزر و ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۹:۲۲   + ۶۷ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اشاره به بارش برف و باران در 20 استان از کاهش دما در استان های ساحلی دریای خزر و ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۱۴    
نفت دریای خزر مدتهاست که مورد توجه کشور های حاشیه آن قرار داشته است. پیش تر نیز، وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ترکمنستان، دو طرف توافقنامه همکاری به منظور توسعه یک میدان نفتی مشترک در دریای خزر امضا کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
به گفته کارشناس سازمان هواشناسی کشور، فعالیت سامانه بارشی جدید، امروز برخی استان ها را در بر می گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۱:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
از امشب تا اواسط هفته روند تدریجی افزایش دما بین 7 تا 10 درجه در بیشتر مناطق کشور به جز سواحل دریای خزر و شمال غرب، پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۳۵    
دریای خزر امروز و فردا آرام و برای فعالیت های دریانوردی مناسب است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با اشاره به استمرار پسروی آب خلیج گرگان و ضرورت شتاب بخشی به عملیات اجرایی احیای این پهنه آبی شرق دریای خزر گفت که برای جلوگیری از آسیب زیست محیطی این خلیج باید احیا شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر با اشاره به مدیریت مناسب حمل ونقل جاده ای و ریلی نسبت به بنادر،گفت:توسعه زیرساخت های بندری دریای خزر نیاز اصلی برای توسعه بازار حمل دریایی است.
اقتصاد ایران: رایزن بازرگانی روسیه در ایران گفت: جلسات ما با طرف ایرانی برای کشتی رانی و کشتی سازی در دریای خزر آغاز شده و بازرگانان 2 کشور از برقراری خط مستقیم دریایی ایران و روسیه استقبال کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
یادداشت تفاهم بین دولت های آذربایجان و ترکمنستان در مورد اکتشاف و بهره برداری مشترک از میدان هیدروکربن دوستلیک در دریای خزر در مجلس ملی آذربایجان تصویب شد.
روز نو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۳:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز دوشنبه (11 اسفند) مجدد در استان های جنوبی و شمال غرب کشور و غرب سواحل دریای خزر بارندگی پیش بینی می شود.
خبرگزاری ایرنا: سازمان هواشناسی بر اساس تحلیل نقشه های پیشیابی اعلام کرد که امروز پنجشنبه سامانه بارشی در نیمه جنوبی کشور به جز جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب هرمزگان فعال است. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۷:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: در این جا تصاویری از تاریخ نه چندان دور این سرزمین گذاشته ایم، نگاه به عقب شاید کمکِ آینده باشد. تهران، خرداد هفتادوشش افتتاح هتل هیلتون (استقلال) در شمال تهران، سال چهل ویک تماشای تلویزیون در تهران نیم قرن پیش ساحل دریای خزر در ابتدای دهه چهل، عکس از جک گاروفالو ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۰:۱۱    
ضعف ناوگان حمل و نقل دریایی ما در دریای خزر باعث شده است تا صادرات ما به روسیه از طریق دریای خزر نباشد بلکه از طریق خاک آذربایجان و با مشکلات عدیده باشد. در حالی که صادرات به روسیه از طریق دریا بسیار راحت تر است. به راستی چرا برای تجهیز ناوگان دریایی ما در خزر در طول این سال ها فکری نشده است؟!
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی کشور با صدور دو هشدار از افزایش ارتفاع موج در دریای خزر، دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز خبر داد و نسبت به ممنوعیت تفریحات آبی و شنا، ممانعت از تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی توصیه کرد.
آژانس خبری ریحان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دومین همایش ملی حفاظت از ماهیان بوم زاد ایران با تاکید بر ماهیان حوضه آبریز دریای خزر به صورت آنلاین در دانشگاه گیلان برگزار شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- خبرگزاری تلگرافِ قزاقستان از آستانه اعلام کرد، قاسم ژومارت توقایف رئیس جمهور این کشور امروز چهارشنبه اصلاحیه طرح گسترش مرزهای آبیِ قزاقستان در دریای خزر را امضا کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
پسروی آب دریای خزر و خشک شدن خلیج گرگان نگرانی های زیادی را درباره پیامد های آن به وجود آورده است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۳۸    
کارشناس سازمان هواشناسی از فعالیت دو سامانه بارشی؛ یکی در جنوب و دیگری در شمال کشور خبر داد و اظهار کرد که امروز در استان های سواحل دریای خزر و اردبیل کاهش 8 تا 12 درجه ای دما را خواهیم داشت.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
اینجا ایران خودمان است! دقیق تر که بخواهیم آدرس بدهیم باید به بندرانزلی، نگین گردشگری گیلان، شهری ساحلی با بندری بزرگ که عنوان اولین و بزرگ ترین بندر ایران در سواحل جنوبی دریای خزر بر پیشانی اش می درخشد سری بزنید.
دانستنی آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۵۳    
برچسب ها بارش برف و باران دانستنی آنلاین سازمان هواشناسی کشور کاهش دما برچسب ها
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
صیادان با تجربه بومی مسئول طرح تکثیر ماهی سفید دریای خزر در رودخانه های شاخص مازندران شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – مجلس ملی جمهوری آذربایجان روز سه شنبه توافقنامه امضا شده میان این کشور و ترکمنستان درباره توسعه مشترک میدان نفتی "دوستلیق " در دریای خزر را تصویب کرد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه: بعد از ظهر امروز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر همراه با ریزش هوای سرد، بارش پراکنده برف و باران در گیلان و مازندران شروع می شود.آسمان تهران امروز صاف در بعضی ساعات وزش باد پیش بینی می شود. ...
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ارتفاع موج در دریای خزر فردا تا 4.5 متر خواهد رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دریای خزر از عصر امروز به تدریج مواج و طوفانی می شود.
سازمان هواشناسی از بارش برف و باران گسترده در اکثر مناطق کشور به دلیل فعالیت دو سامانه بارشی و کاهش 12 تا 18 درجه ای دما در برخی استان ها خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۲:۳۵    
حفظ تالاب گمیشان به عنوان قدیمی ترین تالاب حاشیه خزر، اکنون به یک ضرورت تبدیل شده است. در منطقه ای که باید ماهی خاویاری پرورش دهیم، سایت های پرورش میگوی غیربومی گسترش یافته و این سایت ها ارتباط تالاب و دریای خزر را قطع کرده و اکنون سیلاب فاصله خزر و تالاب گمیشان را پر کرده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۲۵    
دریای خزر امروز آرام و فردا طوفانی است.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۲۳    
طبق روال سال های گذشته، مراکز و پژوهشکده ها در پایان هر سال، گزارشی از عملکرد و فعالیت های خود را ارائه می دهند که دو پژوهشکده آبزی پروری آب های داخلی-انزلی و اکولوژی دریای خزر – ساری از نخستین پژوهشکده هایی بودند که به ارائه گزارش پرداختند.
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا (5 اسفند) گفت: این سامانه سبب خواهد شد که بارش برف و باران در برخی مناطق کشور شدت گیرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اعلام معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان یک هزار و 15 تن انواع ماهی استخوانی به ارزش ریالی 808 میلیارد ریال در دریای خزر صیدشده است.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۴۹   + ۲۳ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور نسبت به کولاک برف، آبگرفتگی معابر و وقوع بهمن در 25 استان طی آخر هفته هشدار داد. به گزارش راه مردم آنلاین به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ...
فرادید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۳۳    
طبق تحلیل نقشه های هواشناسی ایران، امروز 4 اسفند ماه با توجه به نفوذ و فعالیت سامانه بارشی جدید برای مناطقی از دریای خزر و استان کرمان بارش های پراکنده پیش بینی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- آن طور که مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان می گوید قطع ارتباط هیدرولیکی و هیدرولوژیکی تالاب گمیشان با دریای خزر به علت ایجاد کانال های آبرسان به سایت میگو و همچنین فعالیت های مخرب انسانی، این تالاب حال و روز خوشی ندارد.
اقتصاد آنلاین / افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۲:۱۵   + ۳۹ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز آینده در 16 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود، گفت: از اواخر وقت سه شنبه پنجم اسفند سامانه بارشی تازه از سمت جنوب وارد کشور می شود.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۳:۰۵    
کارشناس هواشناسی گفت: با فعالیت سامانه بارشی امشب در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بارش برف و باران پیش بینی می شود.
تازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۱:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی گفت: با فعالیت سامانه بارشی امشب در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بارش برف و باران پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۱:۱۱    
کارشناس هواشناسی گفت: با فعالیت سامانه بارشی امشب در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بارش برف و باران پیش بینی می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
بابلسر- مدیرکل شیلات مازندران میزان کاهش صید ماهیان کیلکا در دریای خزر را 31 درصد بیان کرد و گفت: در دریا سه گونه کیلکا معمولی، چشم دشت و آنچویی زیست می کنند.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۰۸   + ۱۵ سایت دیگر  
تجن هم از سمت دریا و خزر و هم از کوه و بالادست مورد هجمه قرار گرفته و حال و روزش بیش از دیگر رودخانه های استان پریشان است. این رود، از کوه نیرآباد سرچشمه می گیرد، پس از طی مسیری کوهستانی وارد دره تجن می شود، در امتداد مسیر کیاسر-ساری به طرف شرق ساری جریان پیدا می کند و سرانجام به دریای خزر می ریزد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۱۱    
صیادان گیلانی، از 20 مهر تاکنون، بیش از هزار تن ماهی استخوانی از دریای خزر صید کردند.
برترین ها / ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در بیشتر مناطق کشور خبر داد و گفت: در مناطقی از جنوب، جنوب غرب و شرق کشور وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید دور از انتظار نیست. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۱    
دریای خزر امروز و فردا مواج و طوفانی است.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
امین حسین نقشینه در گفت وگو با میزان در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای استان های ساحلی دریای خزر و نقاطی از استان های واقع شمال غرب کشور آذربایجان های غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۵۵   + ۳۷ سایت دیگر  
امروز در استان های ساحلی دریای خزر، برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، خراسان جنوبی و کرمان بارش برف و باران پیش بینی می شود.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
مردم نیوز : منابع خبری شنبه گزارش دادند که نیروی دریایی جمهوری آذربایجان از بیم حملات تروریستی به زیرساخت های انرژی خود، قصد گسترش فعالیت در دریای خزر را دارد. ...