پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۱۵:۲۱Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای خزر»

تحلیل بازار   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رشت- وزیر کشور با اشاره به موهبت دریای خزر گفت: اقتصاد دریا محور را با همکاری کشورهای همسایه خزر باید تقویت کرد.
به گزارش کارشناس سازمان هواشناسی برای سواحل دریای خزر بارش باران ادامه خواهد داشت و در نواحی غربی کشور سامانه جدید بارشی پیش بینی شده است.
تصاویر صفحه نخست روزنامه های پنجشنبه 6 آبان ماه مازندران را در گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان مشاهده کنید.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۹    
13استان گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کردستان و زنجان همانطور که سازمان هواشناسی پیش بینی کرده بود از روز سه شنبه، 4آبان شاهد بارش باران ...
روز نو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۷:۰۷   + ۵۰ سایت دیگر  
یکشنبه فعالیت سامانه در جنوب غرب کاهش می یابد و در مناطقی از شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین البرز و تهران و همچنین در غرب سواحل دریای خزر بارش ادامه خواهد داشت.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی ایران گفته است از سال 1974 به بعد حد متوسط سالانه شش سانتی متر تراز آب دریای خزر کاهش پیدا کرده است. کاهش آب خزر می تواند پیامد ها منفی اقتصادی داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
بیستمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران با محور محیط زیست دریای خزر و خلیج گرگان از امروز در گرگان کار خود را آغاز کرد.
مدیرکل مرکز علوم جو و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه تراز آب دریای خزر در حال کاهش است، گفت: این پدیده باعث بروز مشکلات زیست محیطی در تالاب ها و همچنین اختلال در عملیات بندری شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۹:۵۲    
به گزارش کارشناس سازمان هواشناسی برای سواحل دریای خزر بارش باران ادامه خواهد داشت و در نواحی غربی کشور سامانه جدید بارش باران کشاورزان استانهای غربی کشور را خوشحال خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- عرض کانال چپاقلی تنها آبراه بازمانده از کانال های سه گانه ورودی و تامین آب دریای خزر به خلیج گرگان به کمترین حد خود در سال های اخیر به میزان 100 متر رسیده است که با انسداد تدریجی این دالان آبی به زودی حیات این تالاب بین المللی با چالش جدی مواجه خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۵:۳۳   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی کشور با اشاره به کاهش بارندگی در حوضه دریای خزر، از کاهش 1.5 متری تراز آب این دریاچه طی 26 سال اخیر خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۰:۲۹   + ۴۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: کشتیرانی دریای خزر با توان حمل 200هزار تن انواع کالا و همچنین در اختیار داشتن 6 هزار TEU کانتینر معمولی، یخچالی و تهویه دار با ظرفیت و آمادگی کامل حمل انواع کالا های صادراتی و وارداتی در منطقه دریای خزر را انجام می دهد ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۶:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
وزرای خارجه ایران و ترکمنستان در تهران گفتند که خزر دریای دوستی، غیرنظامی و متعلق به کشورهای حاشیه آن است و کشورهای ساحلی می بایست از مواهب اقتصادی آن بهره مند شوند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
برداشت شن و ماسه از سواحل دریای خزر در حال تبدیل کردن آن به مرداب است. محمدرضا محبوب فر، پژوهشگر حوزه بحران های محیطی می گوید: از دلایل ساحل خواری، ساخت و ساز در سواحل و صادرات شن و ماسه به کشورهای دیگر است.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی گیلان گفت صیادان توجه کنند، دریای خزر از امروز تا صبح پنج شنبه برای صیادی و فعالیت های دریانوردی نامناسب است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
صید ماهیان دریای خزر از ابتدای فصل صید تاکنون 26 درصد افزایش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
دریای خزر در گیلان از امروز تا صبح پنج شنبه برای دریانوردی و صیادی نامناسب است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۴۴    
کاپیتان داوود تفتی، مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر اظهار کرد: طبق تفاهمنامه با سازمان توسعه تجارت از ماه جاری با کنترل ظرفیت، بار به هر اندازه و مقدار حمل خواهد شد و سازمان توسعه تجارت متعهد شده برای حمل منظم کالا ضرر احتمالی را برای شرکت کشتیرانی جبران کند کاپیتان تفتی درباره جزییات تفاهمنامه شرکت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۷:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سطح آب دریای خزر که در خرداد سال 1399 نسبت به مدت مشابه سال قبل تر از آن کاهشی 11 سانتیمتری داشت، در بهار امسال نیز افتی 19 سانتیمتری را نسبت به سال گذشته به ثبت رساند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۵۴    
بیست و پنجمین نشست کمیته هماهنگی هواشناسی–آبشناسی دریای خزر (CASPCOM) به ریاست رییس سازمان هواشناسی برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: وقوع بارش ها در مناطق واقع در سواحل دریای خزر، شمال غرب و غرب کشور پیش بینی می شود به طوری که در برخی از استان ها تحت تأثیر بارش می تواند با ریسک وقوع سیلاب نیز همراه باشد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
طی دو روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان افزایش ابر، وزش باد، گاهی رگبار و رعدوبرق دور از انتظار نیست. همچنین دریای خزر طی فردا و چهارشنبه (4 و 5 آبان) مواج و متلاطم خواهد بود.
پانا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سازمان هواشناسی نسبت به افزایش موج تا 3.5 متر در دریای خزر، بارش باران در 12 استان و کاهش دما تا 12 درجه سانتیگراد در نوار شمالی کشور هشدار داد. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اشاره به شمالی شدن جریانات روی دریای خزر از بارش باران و برف خبر و نسبت به لغزندگی جاده ها و طغیان رودخانه ها هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گلستان با اشاره به آغاز فعالیت سامانه ناپایدار جوی از شامگاه امشب دوشنبه در استان گفت که در این مدت ارتفاع امواج در دریای خزر به 2/5 متر و سرعت وزش تندباد دریایی به 70 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید و این شرایط برای ماهی گیری ناایمن است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت. به گزارش میزان، صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی کشور گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۶    
اداره کل هواشناسی گلستان برای صیادان و ساحل نشینان از فردا تا پنج شنبه هشدار دریایی صادر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از آغاز بارندگی شدید در نوار ساحلی دریای خزر همراه با کاهش دما از عصر امروز (دوشنبه) خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۵   + ۴۳ سایت دیگر  
امروز با شمالی شدن جریانات برروی دریای خزر در 5 استان کشور بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه آب و محیط زیست گفت: زمین های اطراف دریاچه ارومیه توسط چاه های حفاری شده متعدد، تبدیل به آبکش شده است و با آبکش که نمی توان به دریاچه ارومیه آب رساند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۸:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر اظهار داشت: طبق تفاهمنامه با سازمان توسعه تجارت از ماه جاری با کنترل ظرفیت، بار به هر اندازه و مقدار حمل خواهد شد و سازمان توسعه تجارت متعهد شده برای حمل منظم کالا ضرر احتمالی را برای شرکت کشتیرانی جبران کند
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۲۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
انباشت پسماند در استان های شمالی هم دریا و هم شالیزار را در معرض جدی قرار داده است. زباله های زیادی در فاصله بسیار اندک از دریای خزر رها شده اند و شیرابه های آن به صورت مستقیم وارد دریا و شالیزارها و با غات اطراف می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۲۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی گفت:روز دوشنبه با شمالی شدن جریان ها بر روی دریای خزر در اردبیل، گیلان ، غرب مازندران، شمال آذربایجان غربی و شرقی بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم سمنان سرخه و مهدیشهر در مجلس: تامین اعتبار تکمیل سد فینسک در حال پیگیریست و رایزنی های لازم برای انتقال خط آب دریای خزر انجام شده است.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۳۳   + ۵۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (2 آبان) با عبور امواج تراز میانی، در ارتفاعات استان های واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
دریای خزر از روز دوشنبه سوم آبان در معرض موج های 5 متری قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۲:۲۸    
گرگان- ایرنا- زوج جوان گیلانی با هدف حمایت از فوک کاسپین مسافت رشت تا بندرترکمن را با دوچرخه رکاب زدند و در پایان مسیر ضمن تاکید بر حفاظت از محیط زیست یک قلاده فوک گرفتار در تور صیادان را در دریای خزر رهاسازی کردند.
صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
حدود 4200 صیاد از 53 شرکت تعاونی پره ماهیگیری در استان مازندران از 20 مهرماه فعالیت ماهیگیری خود را آغاز می نمایند که سهم ماهیان صید شده در مازندران 62 درصد و بالغ بر 47 تن در سال می باشد ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
با فرا رسیدن فصل پاییز صید ماهی استخوانی در دریای خزر شروع می شود، گونه های کفال، ماهی سفید و کپور عمده ترین ماهیان استخوانی هستند که صید می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران با اعلام هشدار قرمز برای هرگونه فعالیت های دریایی ، اعلام کرد که دریای خزر از روز دوشنبه با نفوذ و استقرار سامانه پرفشار سطح زمین و شمالی شدن جریانات هوا ، طوفانی می شود و ارتفاع امواج در این دریا به پنج متر خواهد رسید.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی از بارش باران و برف طی امروز تا چهارشنبه در برخی استان ها از جمله استان های ساحلی دریای خزر خبر داد.دمای تهران نیز به 5 درجه کاهش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - فوک 12 ساله خزری که در تور صیادان شبه جزیره میانکاله گرفتار شده بود پس از نمونه برداری و اطمینان از سلامت جسمانی، در پهنه آبی پیرامونی جزیره آشوراده و دریای خزر رها شد.
ایران خبر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
هواشناسی امروز برای 10 استان کشور بارش باران پیش بینی کرده است. از اواخر دوشنبه و طی روز سه شنبه بارش در گیلان و مازندران شدید و دریای خزر مواج و توفانی خواهد بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت. به گزارش میزان، کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی امروز برای مناطقی از آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل و شمال زنجان و امشب برای غرب گیلان و همچنین روز یکشنبه برای ارتفاعات قزوین، البرز ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
امسال شاهد تلفات غیرعادی فک ها در سواحل دریای خزر هستیم و این موضوع سوال برانگیز شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
وضعیت دریای خزر امروز برای فعالیت های دریایی آرام و مساعد است.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ماهیان استخوانی دریای خزر بر اثر تکثیر مصنوعی، دستخوش تغییرات ساختار ژنی شده اند و نسل شان به خطر افتاده است. به گزارش بصیرآنلاین ، فصل صید آغاز شده بود، صیدی که سالهاست با بیم و امید های فراوانی همراه شده است، با همه این ها راهی ساحل دریا شدم، جایی که می خواهم صیادان غیرمجاز را ملاقات کنم ...
سازمان هواشناسی از بارش باران و برف طی امروز تا چهارشنبه در برخی استان ها از جمله استان های ساحلی دریای خزر خبر داد.دمای تهران نیز به 5 درجه کاهش می یابد.
برترین ها / اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۹   + ۳۷ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، گفت: طی روزهای جمعه و شنبه در سواحل دریای خزر روند افزایش نسبی دما حاکم می شود. صادق ضیاییان با اشاره به اینکه امروز (30 مهرماه) در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید ...