چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۱:۳۹Oct 2020 21

جدیدترین‌های «دریای خزر»

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از فردا تا دوشنبه در اکثر مناطق کشور جو آرام خواهد بود، افزود: امروز بارش ها در شمال آذربایجان شرقی، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی رخ خواهد داد.
مازند اصناف   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک ماهی از شروع صید ماهی در دریای خزر می گذرد و به گفته صیادان اوضاع صید بر وفق مراد نیست؛ وضعیت صید ماهیان نسبت به سال های قبل روند کاهشی داشته و این برای صیادان، خبر خوبی نیست.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در دریای خزر رزمایشی را برای آمادگی واحدهای دریایی خود برای شناسایی ناوها و ناوچه های دشمن برگزار کرد.
آقای خبر   ۱ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز در شمال آذربایجان غربی، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش باران همراه با گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می دهد. ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران و رعدوبرق در شمال آذربایجان شرقی، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی تا روز جمعه خبر داد و گفت: دمای هوا در نوار شمالی کشور تا 9 درجه کاهش می یابد.
کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی کشور در گفت وگو با رادیو اینترنتی وزارت راه و شهرسازی، آخرین وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.
از امروز تا جمعه در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور دما بین 6 تا 9 درجه کاهش می یابد و این کاهش دما تا شنبه برای شرق، دامنه های جنوبی البرز و مرکز کشور حدود 4تا 6 درجه است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۴۹    
ساری- رضوی، مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: به دلیل شمالی شدن جریانات هوا، دریای خزر مواج شده و برای فعالیت صیادی طی دو روز آینده مناسب نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - ساری - صید و ماهیگیری در سواحل دریای خزر به روش پره به این صورت است که تورهایی با ارتفاع هفت تا 10 متر و به طول یک هزار و 200 متر به کمک یک قایق به صورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل دریا ( 14 متری عمق دریا ) ریخته و پس از انباشته شدن از ماهیان استخوانی شامل گونه های کفال، سفید و کپور ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به موّاج شدن دریای خزر از عصر امروز تا عصر پنجشنبه این هفته یکم آبان ، صیادان از فعالیت های صیادی خودداری کنند.
دومین رهاسازی سال 1399 بچه ماهیان آزاد دریای خزر مرکز بازسازی و حفاظت ذخایر ژنتیکی آزاد ماهیان شهید دکتر باهنر کلاردشت در رودخانه چشمه کیله تنکابن
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
حمل و نقل کالا بین ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر از طریق بنادر گیلان ، امسال 56 درصد افزایش یافت .
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از فردا به سواحل دریای خزر و خراسان شمالی خبر داد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های گیلان و اردبیل ابرناکی و بار های پراکنده پیش بینی شده است. فردا سامانه بارشی ضمن تقویت به شرق سواحل دریای خزر و خراسان شمالی نیز کشیده می شود. ...
کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام ورود سامانه جدید بارشی به کشور از کاهش 6 تا 9 درجه ای دما در سواحل شمالی کشور از امروز تا روز پنجشنبه خبر داد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: آشوراده تنها جزیرهٔ ایرانی دریای خزر است. این جزیره که در سده های گذشته در پی عملکرد و فعالیت گروه های انسانی با حفر کانال از توده اصلی خشکی خود ، شبه جزیره میانکاله جدا افتاده است. آشوراده در سال 1354 جز نخستین مناطق زیست کره جهان معرفی و ثبت شد. ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۹    
کارشناسان پژوهشکده اکولوژی دریای خزر از سایت پرورش ماهی در قفس در منطقه شهرستان رویان استان مازندران بازدید کردند
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
دمای هوا از امروز تا جمعه در سواحل دریای خزر و استان اردبیل از چهارشنبه تا جمعه در شمال شرق بین 6 تا 9 درجه کاهش می یابد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ساری (پانا) - هواشناسی مازندران نسبت به کاهش دمای هوا از روز چهارشنبه و وزش باد شدید موقتی و رعد و برق هشدار داد. هواشناسی مازندران اعلام کرد که این استان از روز چهار شنبه 30 مهر با مخاطره بارندگی متناوب گاهی بصورت رگباری، وزش باد نسبتاً شدید موقتی ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۳۹    
ابراهیم فراهانی کارشناس مسائل ترکیه درباره حدود مرزی کشورهای سواحل دریا خزر گفت: مسائل موجود در منطقه مدیترانه شرقی موجب شده تا اختلافات مرزی دریایی در ساحل شکل بگیرد که همه بر سر اکتشاف نفت و گاز است. زیرا ترکیه همیشه محتاج نفت و گاز اطراف بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
هواشناسی مازندران درباره مواج شدن دریای خزر از ظهر امروز تا عصر پنجشنبه به فعالان دریایی و صیادان استان هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
فعالیت های صیادی از بعد از ظهر فردا به علت مواج بودن دریای خزر ممنوع است.
جلسه با موضوع بررسی چگونگی ایجاد ایستگاه پشتیبان قفس های دریایی در دریای خزر در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شد
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش نسبی دما، وزش باد و بارندگی در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش نسبی دما، وزش باد و بارندگی در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۵   + ۳۱ سایت دیگر  
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت. به گزارش میزان، کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای بیشتر نقاط کشور جوی آرام پیش بینی می شود و از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل بارش باران همراه با ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش نسبی دما، وزش باد و بارندگی در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش نسبی دما، وزش باد و بارندگی در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۵۶    
صید ماهیان استخوانی دریای خزر به تازگی با همت 4 هزار صیاد مازندرانی شروع شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر سه شنبه و روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش نسبی دما، وزش باد و بارندگی در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
شهرستان چالوس در غرب استان مازندران و در ساحل دریای خزر واقع شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
صید پره یا تور گستر یکی از قدیمی ترین روش های صید ماهیان استخوانی از جمله ماهی سفید در حاشیه جنوبی دریای خزر (استان های گیلان و مازندران) است که قدمتی چند صد ساله دارد ...
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
روزی روزگاری غرب و اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم متحد بودند، اما مدت کوتاهی پس از آن در جنگ سرد به دشمنان سرسخت یکدیگر تبدیل شدند. این دوره از تضاد نظامی از سال 1947 شروع شد و تا اوایل دهه 1990 ادامه داشت، مدت کوتاهی پس از فروپاشی دیوار برلین و تجزیه اتحاد جماهیر شوروی ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۱۶    
حسن اسحاقی از کاهش صید ماهی در دریای خزر طی سال جاری خبر داد و گفت: عوامل زیست محیطی، فاضلاب های صنعتی و خانگی و لایروبی ها موجب شده است تا تولید مثل ماهی ها در رودخانه ها، مطابق روال مطلوب انجام نگیرد و زاد و ولد به سختی انجام گیرد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۴۳    
مدیر کل شیلات مازندران از کاهش صید ماهی در دریای خزر طی سال جاری خبر داد و گفت: عوامل زیست محیطی، فاضلاب های صنعتی و خانگی و لایروبی ها موجب شده است تا تولید مثل ماهی ها در رودخانه ها، مطابق روال مطلوب انجام نگیرد و زاد و ولد به سختی انجام گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا- رشت- مهلت صید ماهیان استخوانی در گیلان به طور معمول از نیمه مهر ماه تا نیمه فروردین است .حدود چهار هزار صیاد در 280 کیلومتر آبهای ساحلی گیلان از آستارا تا چابکسر در مهلت قانونی صید به فعالیت مشغولند ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۱    
با شروع فصل پاییز تصور طبیعت هفت رنگ پاییزی در جنگل های شمال گردشگران را برای سفر به استان های شمالی کشور ترغیب می کند. البته برای مسافران تفاوت چندانی ندارد در کدام فصل سال هستیم، آن ها معمولاً اکثر تعطیلاتشان را برای سفر به شهرهای حاشیه دریای خزر برنامه ریزی می کنند ...
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
خلیج فارس: فصل صید ماهیان استخوانی دریای خزر توسط بیش از 10 هزار صیاد فعال در استان های شمالی کشور از بیستم مهرماه آغاز شد. گونه های کفال، ماهی سفید و کپور عمده ترین ماهیان استخوانی دریای خزر هستند که توسط ماهیگران صید و در بازار عرضه می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۷   + ۳۷ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اشاره به آغاز بارش باران در برخی استان ها از جمله سواحل دریای خزر طی سه شنبه اعلام کرد: آلودگی هوا در شهرهای صنعتی افزایش می یابد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۴۵    
مسکو: هواپیمایی که از سال1980 و پس از بازنشستگی در ساحل دریای خزر جا خوش کرده، به جاذبه گردشگری این منطقه بدل شده است. به گزارش آدیتی سنترال، این هواپیمای ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۰:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی گفت: طی سه روز آینده شاهد افزایش محسوس دما در برخی مناطق کشور از جمله سواحل دریای خزر خواهیم بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دریای خزر از امروز به مدت 3 روز برای صید و صیادی مناسب است.
سینا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۳۸    
سیناپرس: در پی بروز جنگ بین کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان، کشور روسیه مانوری نظامی در دریای خزر را آغاز کرده است که موجب بروز نگرانی هایی برای محیط زیست وجانوران بزرگترین دریاچه جهان شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان : یک کارشناس هواشناسی گفت: از اواخر روز سه شنبه و روز چهارشنبه هفته آینده با نفوذ جریانات شمالی شاهد کاهش دمای هوا، وزش باد و بارش در استان های ساحلی دریای خزر خواهیم بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس هواشناسی گفت: از اواخر روز سه شنبه و روز چهارشنبه هفته آینده با نفوذ جریانات شمالی شاهد کاهش دمای هوا، وزش باد و بارش در استان های ساحلی دریای خزر خواهیم بود.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
توجه شما را به تصاویری از رزمایش های روسیه در دریای خزر جلب می نماییم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۸:۱۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ مبادلات اقتصادی بین ایران و روسیه، علیرغم شیوع کرونا، نه تنها کاهش پیدا نکرد، بلکه در ماه های اخیر افزایشی محسوس را تجربه کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۰    
هواشناسی مازندران: دریای خزر از امروز تا سه روز آینده موج کوتاه دارد و برای صید و صیادی مناسب است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
پیرو تفاهمنامه مشترک بین ایران و روسیه، دومین نشست گروه کاری محیط زیست دو کشور به صورت برخط برگزار شد و در آن موضوعاتی مانند گونه های در معرض انقراض نظیر فک خزری و جلوگیری از آلودگی دریای خزر مطرح شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: کنوانسیون تهران در زمینه مسائل حفاظت دریای خزر فعالیت دارد و با وجود اینکه حوزه کاری آن مربوط به منطقه دریای خزر است، دبیرخانه آن در ژنو، پایتخت کشور سوئیس مستقر است!