سه شنبه ۰۵ تیرساعت ۱۸:۰۰Jun 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه ریلی»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۶:۲۶    
استاندار هرمزگان مطالعات جامع توسعه ریلی استان را یکی از مهمترین تصمیمات اجراشده دولت سیزدهم برشمرد و فراهم نمودن زیرساخت رشد استان را ثمره اجرای پروژه های پیشران عمرانی دانست.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان استاندار هرمزگان مطالعات جامع توسعه ریلی استان را یکی از مهمترین تصمیمات اجراشده دولت سیزدهم برشمرد و فراهم کردن زیرساخت رشد استان را ثمره اجرای پروژه های پیشران عمرانی دانست.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۲۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، استاندارهرمزگان روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح های توسعه وسرمایه گذاری بندر شهید رجایی، اهتمام ویژه دولت سیزدهم در حوزه حمل و نقل را چند وجهی دانست و با اشاره به اختصاص هزار میلیارد تومان ویژه توسعه ریلی در آخرین سفر رییس جمهور شهید به استان هرمزگان ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۰۹:۳۵    
سپهرغرب در پی گفت و گو با مدیران ارشد راه آهن همدان گفت: در پی عدم عمل به تعهدات ازسوی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص تکمیل ایستگاه و بخش اداری، امکان برنامه ریزی برای توسعه حمل و نقل ریلی در همدان منتفی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۰۷:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه آهن غرب کشور گفت: دولت برای راه اندازی خط ریلی راه آهن غرب کشور 50 هزار میلیارد تومان هزینه کرده است.
رئیس جمهوری آذربایجان تصریح کرد: کریدور شمال-جنوب با توسعه زیرساخت های ریلی ایران به حیاتی ترین رگ حمل ونقلی جهان تبدیل می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۲:۵۳   + ۵۱ سایت دیگر  
راه آهن با اعلام اینکه لکوموتیو قطار ترانزیتی افغانستان توسط کنسرسیوم توسعه ریلی در مرز شمتیغ رها شده بود، از حرکت بدون مجوز این محموله به سمت مرز رازی خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۲۳:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان گفت: دومین قطار ترانزیتی افغانستان بعد از تخصیص لکوموتیو کنسرسیوم برای خروج از کشورT امکان حرکت دارد که در ادامه مشروط به همکاری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی انجام خواهد شد.
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان کریدور شلمچه بصره با اهمال مدیریت راه آهن کاملا زمین خورد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۰   + ۳۲ سایت دیگر  
راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اعلام این که کنسرسیوم توسعه ریلی مجوز قطار ترانزیتی افغانستان-ترکیه را نداشت از آمادگی برای حمل بارهای ترانزیتی این مسیر خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۲۳:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر کنسرسیوم توسعه ریلی ایران و افغانستان با بیان اینکه کریدور ریلی خواف هرات، افغانستان را از محاصره خشکی بیرون می آورد و به شبکه ریلی ایران متصل می کند، گفت: این کریدور علاوه بر برنامه ریزی هایی که دولت های متخاصم برای حذف آن داشتند، مانند بسیاری از موضوعات درگیر تحریم داخلی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۰:۴۲    
معاون بین الملل کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان با بیان جزئیات درباره دلایل توقف قطار ترانزیتی افغانستان_ترکیه اظهار امیدواری کرد که طی هماهنگی های انجام شده با وزیر راه و شهرسازی برای آزادسازی لوکوموتیو متوقف شده، شاهد حرکت قطار در دو روز آینده خواهیم بود.
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۸:۱۷    
گمرک ایران اعلام کرد: درخواست کتبی کنسرسیوم توسعه ریلی برای کالای ترانزیت از افغانستان، امروز بعدازظهر ارائه شده و به محض اظهار کالا از سوی کنسرسیوم، در سریع ترین زمان ممکن کارهای تشریفات گمرکی آن انجام می شود و قطار برای ادامه راه آماده خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون کنسرسیوم توسعه ریلی با بیان اینکه راه آهن لکوموتیو کنسرسیوم ریلی را از یکم اردیبهشت توقیف کرده است، گفت: مسؤولان هیأت حاکمه افغانستان گفتند اگر راه آهن جمهوری اسلامی ایران نمی خواهد بگذارد کریدور شرق به غرب به بهره برداری برسد ...
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهره برداری و بازرگانی راه آهن در خصوص قطار ترانزیتی افغانستان - ترکیه که در خاک ایران قرار دارد، گفت: کنسرسیوم توسعه ریلی به خلاف اعلام کرد "واگن بارداری وارد ایران نشده است"، اما چون این واگن ها بارگیری شده بود ...
معاون بهره برداری و بازرگانی شرکت راه آهن در خصوص فضاسازی های رسانه ای کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان برای عبور قطار ترانزیتی از ایران گفت: گویا کنسرسیوم افغانستانی قصد انجام مقررات مرسوم در حوزه ترانزیت را ندارد و به همین جهت تلاش می کند با دروغ پردازی های رسانه ای جو را تخریب و خارج از مقررات ...
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۹:۳۲    
مدیرعامل کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان درباره خبر توقف قطار عبوری افغانستان ترکیه که از خاک ایران قرار است عبور کند، گفت: اظهار نظر راه آهن جمهوری اسلامی ایران ناشی از بی اطلاعی بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۸:۵۹   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون بهره برداری و بازرگانی راه آهن در خصوص قطار ترانزیتی افغانستان ترکیه با بیان این که کنسرسیوم توسعه ریلی از حسن نیت راه آهن سوءاستفاده کرد، گفت: کنسرسیوم مذکور به تعهدات خود عمل نکرد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۱:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
یک روز بعد از اطلاعیه راه آهن یعنی چهارم اردیبهشت جواد طاهرافشار معاون حمل ونقل کنسرسیوم توسعه ریلی به عنوان متولی راه اندازی قطار ترانزیتی افغانستان - ترکیه در گفت وگویی گفت: بار در حال حاضر در خاک ایران متوقف شده و اعلام اینکه بار وارد خاک ایران نشده درست نیست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۰:۳۵    
مدیرعامل کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان درباره خبر توقف قطار عبوری افغانستان_ترکیه که از خاک ایران قرار است عبور کند، گفت: اظهار نظر راه آهن جمهوری اسلامی ایران ناشی از بی اطلاعی بود در صورتی که اطلاع رسانی ها از 9 فروردین انجام شده بود.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل کنسرسیوم توسعه ریلی گفت: اگر به این بار اجازه انتقال از این مسیر داده نشود تمام این محموله از کریدور لاجورد منتقل و ترانزیت خواهد شد یعنی از مسیر افغانستان- ترکمنستان- دریای خزر به ترکیه می رسد ...
افق تهران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۶:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
سه ایستگاه جدید از خط6 مترو تهران روز شنبه 26 اسفند 1402 توسط شرکت احداث و توسعه ریلی مپنا تکمیل و طی آیین افتتاح با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران و مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران به بهره برداری رسید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۱:۴۹   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت ارتباط با سایر نقاط کشور برای رونق گردشگری گفت: توسعه ریلی فارس با بنادر و شهرهای گردشگری کشور نظیر اصفهان در دستور کار قرار گرفته است.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۶:۰۶    
فرانسوی ها این پروژه را، برنامه ای برای مبارزه با نابرابری ها در منطقه شهری پاریس می دانند و آن را با شعار منطقه شهری 20 دقیقه ای دنبال می کنند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوی گفت: با توجه به اینکه این شهرستان در مسیر تردد مسافران به ترکیه قرار داشته با توسعه ریلی آن گردشگری نیز در خوی رونق خواهد یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۶:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر راه گفت: 2 پروژه ریلی کشور تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید که میزان توسعه ریلی کشور را به دوبرابر متوسط ساله خواهد رساند.
مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور زیربنایی از حمل رایگان بار برای کمک به زلزله زدگان افغانستان توسط شرکت کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان که از اعضای موثر انجمن خیرین راه و ترابریاست، خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۰۶:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با انتقاد از مواضع ارمنستان در خصوص کریدور زنگزور اعلام کرد که استفاده از خاک ایران و توسعه خط ریلی حکایت از مشارکت مثبت این کشور دارد.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصادتهران: مشارکت گروه مپنا در این پروژه از طریق شرکت احداث و توسعه ریلی مپنا و سابیر بین الملل انجام شده است. مپنا در پروژه خط شش مترو تهران، مسئول طراحی، تهیه، ساخت، حمل، نصب، راه اندازی، آموزش و تامین قطعات یدکی و تجهیزات الکتریکال و مکانیکال (E&M) است. ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شرایط حاضر برای فعالیت سرمایه گذاران به خصوص در طرح های توسعه ریلی مناسب نیست و جذاب نمودن آن برای سرمایه گذاری ضرورت دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: از دستاوردهای بزرگ شرکت ذوب آهن اصفهان می توان به تولید ریل اشاره کرد که تا امروز 145 هزار تن ریل را به عنوان یک محصول جدید و پیشران توسعه خطوط ریلی، در قالب راه آهن های سراسری و مترو کلان شهرها تحویل داده ایم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: در گفت و گو با وزیر راه مطالبه تأمین اعتبار موردنیاز این مسیر را کردیم و انتظار داریم تا پایان سال این طرح به طور کامل به بهره برداری برسد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/تهران مدیر عامل راه آهن کشور گفت: برنامه های توسعه ریلی شرق تهران در دستور کار قرار دارد، مردم دشت ورامین باید طعم شیرین استفاده از خطوط ریلی را احساس کنند که این اتفاقات در آینده نزدیک قابل لمس خواهد بود.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
عملیات احداث پست فشار قوی (GIS 63- 20) متروی خط 6 پایتخت توسط شرکت احداث و توسعه ریلی مپنا انجام شد و روز بیستم شهریور 1402 به بهره برداری رسید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۲:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مشهد -ایرنا- رئیس راه آهن افغانستان گفت: برای توسعه کنسرسیوم ریلی خط خواف-هرات باید برنامه ریزی لازم انجام شود و ادامه توسعه ریلی بین ایران و افغانستان لازم است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۵:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره خط آهن دولت موقت افغانستان در دیدار با اعضای کنسرسیون توسعه ریلی ایران درباره طرح خط آهن ایران-افغانستان-چین گفتگو کرد.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
شرکت احداث و توسعه ریلی مپنا موفق به اخذ تأییده ذی ارزش دانش بنیان (رده فناور) در حوزه فناوری ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۴:۰۴    
بهره برداری از خط ریلی زاهدان – خاش علاوه بر کاهش زمان سفر و خطرات تردد در مسیر؛ هزینه رفت و آمد به مرکز استان سیستان و بلوچستان،را نیز برای شهروندان خاشی کاهش داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیر عامل هلدینگ حمل و نقل غدیر گفت: توسعه ریلی یکی ازنیازهای ضروری کشور در تبادل کالا و توسعه اقتصادی است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با تایید نبود توازن میان حجم آزادراه ها و زیرساخت های جاده ای شرق و غرب کشور، گفت: تمرکز بر توسعه و تکمیل کریدورهای شرق و شمال به جنوب شرق کشور باز گشته و دولت بر توسعه ریلی و جاده ای در شرق کشور تمرکز پیدا کرده است.
حیات   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور زیربنایی گفت: بر اساس توافق همکاری مشترک اداره خط آهن و کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان و ایران، دو طرف بر اهمیت احداث کریدور ریلی چین-افغانستان-ایران توافق دارند و پیگیری های لازم از سوی دو کشور برای جذب سرمایه گذاری و مشارکت چین انجام می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۶:۲۹   + ۵۸ سایت دیگر  
نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور زیربنایی گفت: بر اساس توافق همکاری مشترک اداره خط آهن و کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان و ایران، دو طرف بر اهمیت احداث کریدور ریلی چین-افغانستان-ایران توافق دارند و پیگیری های لازم از سوی دو کشور برای جذب سرمایه گذاری و مشارکت چین انجام می شود.
استانداری خراسان رضوی   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان گفت: با ورود نخستین قطار به ایستگاه روزنک در ولایت هرات نخستین گام برای اتصال ریلی شرق و غرب آسیا برداشته شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۲۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس و تحلیلگر اقتصادی گفت: ارزهای آزاد شده کشورمان باید صرف توسعه ریلی و جاده ای و همچنین واردات تکنولوژی های روز دنیا شود تا با حل مشکلات زیرساختی مسیر توسعه اقتصادی بیش از پیش هموار شود.
وزارت نفت   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۴:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
توافقنامه طرح توسعه حمل ونقل بار و مسافر توسط راه آهن از محل صرفه جویی در مصرف سوخت بین شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران امضا شد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۲۱:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
جام جم آنلاین اصفهان ؛ کیانوش کیامرز مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد در حاشیه این جلسه به خبرنگار ما گفت : با توجه به رزومه موفقی که ذوب آهن اصفهان در زمینه تولید انواع ریل ملی دارد، امروز از مدیرعامل این مجموعه به همراه ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
افغانستان برای نخستین بار اقدام به خرید درزین کرده است. این درزین از ایران خریداری و امروز تحویل افغانستان شد. این محصول تولید داخلی ایران است. کشورهایی همچون چین، ترکیه، عربستان، روسیه، قطر و ... نیز از جمله رقبای ایران در تولید آن بشمار می آیند. ...