شنبه ۱۰ آبانساعت ۱۱:۳۷Oct 2020 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنایع معدنی»

معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)صبح امروز به همراه معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار اسلامشهر از خط تولید و بخش های مختلف شرکت لوله و ماشین سازی ایران بازدید کردند.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۲۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس درباره تحقیق و تفحص از مجتمع فولاد مبارکه اصفهان گفت: همجواری شهرستان مبارکه با مجتمع فولاد هم تهدید است هم فرصت ...
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۲:۵۵    
شیوا نیک وظیفه مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از تخلیه 30 هزار واگن مواد معدنی طی 6 ماهه نخست سال در این منطقه ویژه اقتصادی خبر داد. ...
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - بهای انواع میلگرد در رینگ معاملاتی بورس کالا ظرف هفته جاری از نرخ این محصول در بازار آزاد نیز بالاتر رفت. این اتفاق در حالی رخ داد که نبود تقاضای مصرفی در بازار آزاد باعث شده تا بهای مقاطع طویل فولادی در بازار تهران در هفته جاری، روند کاهشی را طی کند.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۱:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، اساس مشکلات عرضه فولاد در بورس کالا را از جانب آن هایی دانسته که شمش را از بورس کالا به صورت 100 درصدی دریافت کرده اما نهایتا تنها 35 درصد محصول نهایی همچون میلگرد را در بورس عرضه و الباقی را در بازار آزاد به فروش می رسانند و در حقیقت ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - احمد دنیانور با حضور در برنامه 18:30 شبکه خبر، روند رشد تولید صنعت فولاد کشور را مورد بررسی قرار دادند. دنیانور با اشاره به سیر رشد صنعت فولاد کشور گفت ...
کوتاه آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۷:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
نقش پررنگ گل گهر در خرید 7 هزار میلیارد تومان سهام توسط شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی با حمایت ایمیدرو قائم مقام سازمان ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان در مهرماه با حمایت خود بالغ بر 7000 میلیارد تومان سهم از بازار سرمایه جمع آوری کرده است، گفت: ایمیدرو ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۴:۴۰    
مدیر مرکز تحقیقات و فناوری شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: این مرکز ماموریت ارتباط صنعت با دانشگاه با هدف رفع چالش های حوزه معدن و صنایع معدنی سنگ آهن را به ویژه در حوزه بهره وری و بهینه سازی مصرف انرژی دنبال می کند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۲:۱۵    
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: امروز دانش کشف معادن بزرگ وجود دارد و همه کشورها می توانند از آن بهره مند شوند اما واقعیت این است که سرمایه گذاری برای اکتشاف این معادن در کشور اتفاق نیفتاده و متاسفانه بحث اکتشاف معادن مغفول مانده است.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - پیشنهاد اخیر مجلس از نکات مثبت بسیاری برخوردار است؛ اما در یک تبصره نگرانی های خاصی در آن نهفته است که ترس از قیمت گذاری دستوری به شیوه ای جدید اما قانونی را دربردارد که در تاریخ بازار فولاد بی سابقه بوده و عدم کارآیی آن در بازاری همچون خودرو اثبات شده است.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی - ایمیدرو به عنوان نهاد توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی کشور، تاکنون در بیش از 108 شهرستان کم برخوردار و کمتر توسعه یافته، در 82 شهرستان اقدام به سرمایه گذاری در قالب دو استراتژی کلان " توسعه و توانمندسازی" کرده است.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی آلومینیوم - امسال در شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس دو و نیم برابر بیشتر از مدت مشابه پارسال آلومینیوم تولید شد.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - با توجه به اطلاعات ناقص گزارش عملکرد مهر ماه، میزان فروش شمش فولاد صادراتی شرکت که یکی از مهم ترین بخش های فروش شرکت محسوب می شود، اعلام نشده است.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۹:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - طی پنج سال گذشته در بازیافت سرباره فولادی حدود 300 میلیارد تومان به ذوب آهن اصفهان برگشت داده شده که موجب سود این شرکت شده است.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - مجتبی توانگر، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات، درخصوص گزارش کمیسیون صنایع که دو روز گذشته در صحن مجلس قرائت شد گفت: تجربه های قبلی نشان داده است هرگونه قیمت گذاری در بورس کالا تبعات و مفسده به دنبال دارد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه ای به رئیس خبرگزاری صدا و سیما، از تولید گزارش فریاد مردان آهنین در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری قدردانی کرد. ...
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: فسادهای داخلی، سوء مدیریت ها و عدم نظارت و اجرای قوانین کشور از عمده علل شرایط بد اقتصادی امروز کشور است.
ایمیدرو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۲۳   + ۱۹ سایت دیگر  
ایمیدرو به عنوان نهاد توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی کشور، تاکنون در بیش از 108 شهرستان کم برخوردار و کمتر توسعه یافته، در 82 شهرستان اقدام به سرمایه گذاری در قالب دو استراتژی کلان " توسعه و توانمندسازی" کرده است.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز- دومین شماره ساحل توسعه ویژه نامه منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس منتشر شد.
متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۵۵    
دومین شماره ساحل توسعه ویژه نامه منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس منتشر شد.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۱:۴۰   + ۲۳ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید قیمت فولاد و سیمان واقعی شود، گفت: باید مقتدرانه جلوی رانت خواران و دلالان فولاد را گرفت.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۱:۴۰   + ۱۹ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - شرکت مجتمع فولاد خراسان با فاصله ی معنی دار از دیگر فولاد سازان کشور رشد 92 درصدی حاشیه سود خالص را برای 6 ماه نخست سال جاری ثبت کرد.
اقتصاد آنلاین / ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۱۳   + ۵۱ سایت دیگر  
ذوب آهن اصفهان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء تفاهم نامه فروش90 هزار تن ریل را امضا کردند که به عنوان افشای اطلاعات با اهمیت در کدال درج شد.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۱:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - فولاد سفیددشت رشد 13 درصدی تولید آهن اسفنجی در واحد احیاء مستقیم ارا نسبت به مدت مشابه سال گذشته( طی هفت ماه امسال) به ثبت رساند.
اقتصاد آنلاین / ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
پیش نویس طرح کمیسیون صنایع مجلس برای ساماندهی بازار فولاد روز گذشته در صحن قرائت شد و در دو هفته آینده مورد بحث قرار می گیرد.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۱:۴۰   + ۲۵ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - خط برق چهارکیلومتری فولاد قائنات، دریک اقدام بی سابقه در مدت 12روز؛ به شبکه اصلی برق کشورمتصل و35کیلومتر کابل کشی فیبر نوری این مجتمع نیز انجام شد.
ایمیدرو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۲۳   + ۵۹ سایت دیگر  
قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان در مهر ماه با حمایت خود بالغ بر 7000 میلیارد تومان سهم از بازار سرمایه جمع آوری کرده است.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: این سازمان به دنبال نهادینه سازی و سیستمی شدن ارتباط دانشگاه و صنعت است تا به عنوان یک جریان درون زا، افق تازه ای پیش روی این دو بخش ایجاد شود ...
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: آقای غریب پور طی مدت مدیریت ایمیدرو، گام های مثبت و موثری در راستای ارتقای ارتباط دانشگاه و صنعت برداشته است. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۱۲   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس هیئت عامل ایمیدرو در جلسهای که در محل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با مدیران عامل شرکتهای فولاد مبارکۀ اصفهان، فولاد خوزستان و فولاد اکسین برگزار شد ...
بانک ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۰۴   + ۲۹ سایت دیگر  
بانک ملت و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو)، شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران و شرکت مشاور سرمایه گذاری معیار با هدف انتشار گواهی سپرده کالایی بر پایه شمش طلا در بورس کالای ایران تفاهمنامه همکاری امضا کردند. ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۲۲   + ۲۵ سایت دیگر  
دنیی معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: این سازمان به دنبال نهادینه سازی و سیستمی شدن ارتباط دانشگاه و صنعت است تا به عنوان یک جریان درون زا، افق تازه ای ایجاد شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آمارهای مورد بررسی صادرات بخش معدن و صنایع معدنی نشان می دهد که که شمش فولادی در سال های 98- 1392 و پنج ماهه نخست امسال بیشترین سهم را در بین صادرات صنایع معدنی داشته و در افق 1404 هم حداقل بیش از 60 درصد از صادرات صنایع معدنی را به خود اختصاص خواهد داد.
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهوی می گوید: باید از خاک جزیره هرمز صیانت شود تا از خام فروشی آن جلوگیری شده و ارزش افزوده برای مردم آن منطقه در پی داشته باشد.
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
شیوا نیک وظیفه تبدیل شدن هرمزگان به قطب تولید فولاد و آلومینیوم کشور نشان می دهد که منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در مسیر صحیح قدم برداشته است. منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با گام نهادن در مسیر رشد و توسعه و با تلاش در پیشبرد اهداف متعالی نظام ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۶:۳۰    
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: در حال حاضر محدوده های معدنی کشور فقط 5 درصد از مساحت ایران را در بر گرفته است و از این میزان 2.5 درصد آن یعنی 50 درصد از معادن کشور تعطیل هستند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۳:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: سالانه یک میلیون و 85 هزار تن ماده معدنی طلا در تکاب استخراج و فرآوری می شود .
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۲:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رشد مصرف فولاد در 6 ماه ابتدای سال جاری 19 درصد بوده که این خبر خوبی است ونشان دهنده توسعه صنعتی و پویا تر شدن اقتصاد کشور است.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - جمع کل مقادیر فروش اسلب در دوره 7 ماهه به 780 هزار و 428 تن رسید که این میزان در مدت مشابه سال گذشته معادل 868 هزار تن بوده است.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - جمع کل درآمد های عملیاتی 7 ماهه شرکت به 37 هزار و 554 میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه 7 ماهه سال گذشته افزایش 41 درصدی را نشان می دهد.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - تولید میلگرد در نیمه نخست امسال از سوی فولادسازان به رقم چهار میلیون و 545 هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد 15 درصدی را ثبت کرد.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی سیمان - کارخانه سیمان تهران، کوه بی بی شهربانو را که در جنوب پایتخت و شمال شرقی شهرری قرار دارد، تخریب می کند و این اثر تاریخی را که ظرفیت گردشگری و ثبت ملی دارد ...
اقتصاد آنلاین / ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۲۱   + ۳۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: شواهد نشان می دهد که دولت تمایلی به قیمت گذاری دستوری فولاد ندارد و از این رو سود واقعی حاصل از تولید به شرکت های فولادی و سهامداران می رسد.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه اصفهان گفت نامه اخیر معاون اول رییس جمهوری مبنی بر لزوم رعایت ضوابط بورس کالا در معاملات، بیانگر پایان نگاه دستوری دولت به قیمت فولاد بوده و این خبری خوش برای سهامداران است.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۱۰   + ۲۳ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - داستان قیمت گذاری فولاد همچنان محور بحث میان نهادهای مختلف است. در آخرین گام، معاون قضایی دادستان کل کشور به قضیه ورود کرده و برای دومین بار وزیر صنعت، معدن و تجارت نامه نوشت و خواستار حضور قاطعانه وزارت صمت در عرضه و توزیع عادلانه فولاد در بورس کالا شد.
اقتصاد آنلاین / ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۰۸   + ۱۷ سایت دیگر  
جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می گوید که قیمت گذاری دستوری فولاد منتفی است و مقرر شده با عرضه کل فولاد کشور در بورس کالا، قیمت ها براساس عرضه و تقاضای بازار کشف شود.
اقتصاد آنلاین / ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۳۹   + ۳۲ سایت دیگر  
اولین نشست کمیته طرح های ارزش افزا در ذوب آهن اصفهان،شنبه سوم آبان ماه با حضور مرتضی یزدخواستی و مهرداد تولائیان از اعضای هیات مدیره شرکت،مرتضی ربانی مدیر برنامه ریزی و مهندسی صنایع و مدیران بخش های بهره برداری همزمان با جلسه دیسپاچری در سالن جلسات معاونت بهره برداری برگزار شد.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - فولاد مبارکه را باید بزرگ ترین و حتی مهم ترین واحد فولادی کشور دانست. این شرکت جایگاه ویژه ای در تولید و اقتصادکشور بر عهده دارد. این مجموعه در همین حال، نقش اساسی در تولید ناخالص داخلی ایفا می کند
اقتصاد آنلاین / ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۱۳   + ۲۳ سایت دیگر  
در پی شکستگی استک کائوپر کوره بلند شماره 2 ذوب آهن اصفهان که با تدبیر و خلاقیت تلاشگران این شرکت منجر به توقف تولید نشد ، عملیات بازسازی این تجهیز آغاز گردید.
معدن24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: در نیمه نخست امسال 22 پروانه جدید بهره برداری از معادن خراسان رضوی با استخراج اسمی 11.5 میلیون تن در سال و اشتغالزایی برای 176 نفر صادر شده است. ...