یکشنبه ۰۲ آبانساعت ۰۵:۴۶Oct 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید ناخالص داخلی»

اقتصاد آنلاین / صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۱۸   + ۸۷ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به رشد اقتصادی ایران در فصل دوم سال2021 علیرغم آسیب های ناشی از همه گیری ویروس کرونا، تاکید کرد: این امر نشان دهنده آن است که اقتصاد ایران به طور قابل توجهی از رکود خارج شده و به سمت بهبود حرکت کرده است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 80 درصد 399 واحد تولیدی فعال استان زیر ظرفیت خود کار می کنند، گفت: یکی از دلایل پایین بودن تولید ناخالص داخلی استان کهگیلویه وبویراحمد این است که واحدهای تولیدی یا تعطیل هستند یا زیر ظرفیت دارند کار می کنند.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۳۴    
ثروت این کارآفرین در حال حاضر از تولید ناخالص داخلی نیوزلند فراتر رفته و به زودی دارایی وی از تولید ناخالص داخلی پرتغال نیز فراتر خواهد رفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دکترسیدمهرداد سیادت نسب یکی از مهم ترین برنامه های اعلام شده رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت، توجه به لزوم توسعه صادرات غیرنفتی با تاکید بر نقش آن در اقتصاد، اشتغال ...
جدیدترین گزارش تحلیل تحولات اقتصاد کلان و اقدامات بانک مرکزی در شهریورماه 1400 حاکی از عبور نقدینگی از 4000هزار میلیارد تومان است. همچنین تا 9مهر جمعاً معادل 9.5 میلیارد دلار ارز با نرخ ترجیحی بابت واردات کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و واکسن کرونا تامین ارز شده که 1 ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۵    
رشد اقتصادی را می توان به معنای افزایش ارزش کالاها و خدمات تنظیم شده با تورم در طول زمان تعریف کرد. آمارشناسان به طور متعارف چنین رشدی را به صورت درصد افزایش تولید ناخالص داخلی حقیقی یا GDP تعریف می کنند.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت با بیان اینکه 2 هزار میلیارد تومان از منابع شرکت های سرمایه گذاری استانی در صندوق توسعه و تثبیت بازار رسوب کرده است، گفت: دولت می خواهد ظرف دو تا سه هفته آینده لایحه اختصاص سهام عدالت به جاماندگان را ارائه کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
آژانس آب و هوایی سازمان ملل متحد روز گذشته (سه شنبه) هشدار داد که یخچال های طبیعی آفریقا طی دو دهه از بین خواهند رفت و این امر باعث روبرو شدن 118 میلیون فقیر با خشکسالی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش اقتصادی منطقه ای خود اعلام کرد تولید ناخالص داخلی افغانستان به دنبال آغاز حکومت طالبان تا 30 درصد سقوط خواهد کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ساری- به رغم سهم 46 درصدی صنایع غذایی مازندران در تولید ناخالص داخلی اما همچنان جای خالی برندها در این صنعت پرفروش و پر مشتری احساس می شود.
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۴    
پایگاه خبری فولاد ایران - تولید ناخالص داخلی چین با کندترین سرعت در یک سال گذشته مواجه شده است، زیرا بحران شدید انرژی، اختلالات حمل و نقل و تشدید بحران املاک بر دومین اقتصاد بزرگ جهان تأثیر می گذارد. در سه ماهه سوم سال جاری، اقتصاد این کشور تنها 4.9 درصد رشد کرده است که بسیار کندتر از افزایش 7 ...
طلا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
پیش بینی ها بر این است که تا سه سال آینده نرخ تورم در کشور به زیر 40 درصد نمی رسد و در سال 24-2023 تراز مالی نیز به منفی 6.8 درصد تولید ناخالص داخلی می رسد. بدین معنا که کسری بودجه حدود 7 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- گروه اقتصاد بین الملل : آمارهای اداره آمار چین گویای رشد اقتصادی کمتر از انتظار این کشور در فصل سوم 2021 هستند. به دنبال رشد کمتر از انتظار فعالیت های صنعتی چین در ماه سپتامبر ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۰۰    
نیلی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف گفت: با کاهش تولید ناخالص داخلی، یک دهه است که رشد اقتصادی مبتنی بر سرمایه گذاری در کشور متوقف شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۵:۳۰    
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: هوشمندسازی نظام مالیاتی، رعایت عدالت و انصاف، مؤدی محوری به جای ممیز محوری، ساماندهی معافیت های مالیاتی، وضع پایه های مالیاتی جدید، افزایش 50 درصدی نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی، و فساد ستیزی برنامه های اولویت دار نظام مالیاتی در دوره جدید محسوب می شوند.
براساس آمارها در اکثر سال های مورد بررسی (1392 الی 1399) تراز تجاری در مناطق آزاد منفی بوده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
با خسارات ناشی از املاک و مستغلات و بحران های انرژی، رشد تولید ناخالص داخلی چین کاهش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- داده های اداره ملی آمار چین (NBS) نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی کشور (GDP) در 9 ماه گذشته سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، 9.8 درصد افزایش یافته است.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
برچسب ها تولید ناخالص کشور چین سرمایه گذاری در دارایی های ثابت مقامات دولتی چین منابع رسمی چین برچسب ها
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود اعلام کرد بدهی دولتی جهان در سال 2021 به 97.8 درصد تولید ناخالص داخلی (جی دی پی) جهان خواهد رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تولید ناخالص داخلی چین 4٫9 درصد در سه ماهه سوم سال جاری میلادی نسبت به سه ماهه دوم رشد کرده که کمترین سرعت رشد اقتصاد چین طی یک سال گذشته را نشان می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۶:۰۹   + ۲۱ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود اعلام کرد بدهی دولتی جهان در سال 2021 به 97.8 درصد تولید ناخالص داخلی (جی دی پی) جهان خواهد رسید.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۳:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: نمی توان میل تاریخی به سوداگری در کشور را کنترل کرد، مگر از طریق مالیات عایدی بر سرمایه؛ همچنین از طریق مالیات بر مجموع درآمد می توان فرار مالیاتی یا تمایل به معافیت ها را در اقتصاد کشور کنترل کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه یکی از تعهدات و برنامه های وی در دولت سیزدهم هدف گذاری در خصوص افزایش 50 درصدی نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی است، گفت : این افزایش مشروط به این است که بار مالیاتی بخش های تولیدی کاهش یابد.
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که بدهی دولت ها 97.8 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان در سال 2021 را به خود اختصاص می دهد.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
یک نشریه وابسته به انستیتو خاورمیانه تصریح کرد ایران بعد از چند سال تحریم و رکود، به ثبات اقتصادی رسیده است. منا فیوچرز در تحلیلی به قلم بیژن خواجه پور نوشت: اقتصاد ایران پس از سه سال رکود، به ثبات رسیده است ...
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۴    
پایگاه خبری فولاد ایران - توسعه دهندگان املاک چین در بازپرداخت بدهی های خود دچار تزلزل می شوند و مانند دومینو به هم می ریزد، درحالیکه پکن هیچ حرکتی انجام نمی دهد. دولت مرکزی تمایلی به کمک مالی به این شرکت ها ندارد و در عوض از مقامات محلی می خواهد که برای شکست آنها آماده باشند. ...
پرسش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
گزارش یاد شده می گوید تا سال 1403 میزان بدهی های دولتی به نصف تولید ناخالص داخلی می رسد و بدین ترتیب، دولت در آستانه ورشکستگی قرار می گیرد و در صورت ادامه تحریم ها، نسبت بدهی دولتی به تولید ناخالص داخلی تا حدود 150 درصد اوج خواهد گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : برخی از شاخص های اقتصاد کلان، به ویژه تورم، همچنان نگران کننده است، اما تولید ناخالص داخلی کشور به رشد ناچیز بازگشته است ، که حاکی از این است که اقتصاد در برابر فشارهای عظیم خارجی و داخلی مقاوم بوده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
امروزه برای ارزیابی جایگاه و نقش صنعت بیمه در اقتصاد ملی به شاخص های متداول حق بیمه سرانه و نسبت حق بیمه به تولید ناخالص داخلی استناد می شود.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نرخ تورم و رشد اقتصادی ایران در سال آینده کمتر از امسال خواهد بود.صندوق بین المللی پول در بخشی از گزارش جدید خود از چشم انداز اقتصادی جهان به وضعیت احتمالی ایران و دیگر کشورهای همسایه آن پرداخت. در ادامه برآورد صندوق از شاخص های کلان اقتصادی کشورهای منطقه آورده شده است ...
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که روند رشد تولید ناخالص داخلی در کشورهای متمول و ثروتمند، تا سال آینده به روند پیش از همه گیری ویروس کرونا بازگردد، اما چشم انداز مثبتی در این رابطه برای کشورهای فقیر وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۸    
تهران - ایرنا - بر اساس آمار ارائه شده از سوی صندوق بین المللی پول، فقط هفت کشور از 19 کشور حوزه یورو، امسال (2021 میلادی) به تولید ناخالص داخلی خود به میزان قبل از همه گیری باز می گردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
در فاصله ماه های ژانویه – سپتامبر امسال رشد تولید ناخالص داخلی قزاقستان 3.4 درصد بوده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۵۱    
استاندار زنجان گفت: افزایش تولید ناخالص داخلی از برنامه های اصلی در استان است و با توجه به اقدامات قبلی، سعی می کنیم این روند صعودی را حفظ کنیم و به آن شتاب ببخشیم.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
بن سلمان همچنین برآورد کرد که تا سال 2030 حدود دو هزار و 768 میلیارد یورو به اقتصاد این کشور تزریق شود که همزمان با اجرای استراتژی سرمایه گذاری موجب افزایش نسبت صادرات غیرنفتی به تولید ناخالص داخلی غیرنفتی از 16 به 50 درصد و کاهش نرخ بیکاری به 7 درصد خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
توسعه حوزه حمل و نقل و تسهیل در جابجایی ها برای افزایش سرمایه گذاری و توسعه امر گردشگری از دیگر نکات مورد تاکید مقام عالی استان بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۰:۰۰    
زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: افزایش تولید ناخالص داخلی از برنامه های اصلی در استان است، در این راستا زحمات زیادی کشیده شده است و ما تلاش خواهیم این روند صعودی را حفظ کنیم و به آن شتاب ببخشیم.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۴۵    
خبرگزاری میزان _ روزنامه رسالت نوشت: بازار سرمایه در نیمه نخست سال 1400 رشد 6 درصدی را تجربه کرد و نتوانست بیش از این انتظارات را برآورده کند. حالا امید سهامداران به نیمه دوم سال است تا ببینند شاخص کل بورس در پاییز و زمستان چه مسیری را طی می کند و آیا می تواند به رشدی بیشتر از 6 ماهه اول سال برسد ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
الکس هپتنر، مدیرعامل مبادله ارز های رمزنگاری شده Bitmex، پیش بینی کرده است که کشور های در حال توسعه در پذیرش بیت کوین پیشگام خواهند بود. او دو عامل اصلی را برای پذیرش بیت کوین در کشور های در حال توسعه دانست ...
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۴    
پایگاه خبری فولاد ایران - در طول هفته گذشته بحران انرژی در مورد چین و هند در تیتر خبرها بود. قیمت زغال سنگ حرارتی به سطوح بی سابقه ای رسیده که تهدیدی بر رشد تولید ناخالص داخلی و در نتیجه سهمیه بندی برق است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل اسبق بانک مرکزی گفت: رشد نقدینگی باید تولید ناخالص داخلی را افزایش داده و سبب رشد اقتصادی شود.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
گلدمن ساچز قبلاً 5٫7 درصد رشد تولید ناخالص داخلی را در 2021 و 4٫4 درصد رشد را در 2022 پیش بینی کرده بود. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بانک سرمایه گذاری گلدمن ساچز هدف رشد اقتصاد آمریکا در 2021 و 2022 را به ترتیب تا 5٫6 درصد و 4 درصد پایین آورده است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
موسسه اعتبارسنجی اس اندپی گلوبال تخمین می زند سطح بدهی جهانی تحت تاثیر پاندمی کرونا تا پایان امسال سر به فلک کشیده و 260 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با اشاره به سهم 47 درصدی صنعت در تولید ناخالص داخلی و سهم 36 درصدی آن در اشتغال، تاکید کرد که تحریم در کنار تهدیدها، فرصت زیادی برای رشد صنعت ایجاد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
موسسه رتبه بندی S&P گلوبال اعلام کرد شیوع کرونا باعث شد تا بدهی عمومی کشورهای جهان به 2.6 برابر تولید ناخالص داخلی جهان برسد.
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - بدهی سرسام آور ناشی از همه گیری کووید می تواند تا پایان سال 2021 به 260 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان برسد، اما نرخ های پایین بهره می تواند به کنترل وضعیت کمک کند ...
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۳۵   + ۳۸ سایت دیگر  
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در هم اندیشی با انجمن ها و تشکل های حمل و نقلی یکی از اولویت های وزارتخانه را نوسازی ناوگان حمل و نقلی در تمامی بخش ها برشمرد و از تدوین نقشه حمل و نقل کشور در همراهی با بخش خصوصی، خبر داد. ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۴:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
بانک جهانی میزان صادرات ایران در سال گذشته را 17.6 میلیارد دلار و میزان واردات را 16.6 میلیارد دلار اعلام کرده است. حجم تولید ناخالص داخلی ایران 202.8 میلیارد دلار اعلام شده است که دلیل اصلی آن، تبدیل نرخ ریال به دلار بوده است. همچنین سرانه تولید ناخالص داخلی ایرانیان نیز 2414.3 دلار اعلام شده است ...
اقتصاد آنلاین / مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۸:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
عیسی منصوری از افزایش اعتبار تسهیلات مشاغل خانگی به 2000 میلیارد تومان خبر داد و از فعالان حوزه مشاغل خانگی حواست تا در جهت بهره مندی از مزایای بیمه اقدام کنند.