دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۱۷:۴۳Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاددانان»

تحلیل بازار   ۸ دقیقه پیش    
یزد- علوی راد، عضو انجمن اقتصاددانان ایران گفت: بررسی ها نشان می دهد مردم استان یزد در بهمن ماه 1399 نیز فشار بیشتری را نسبت به میانگین کل کشور از ناحیه خشم تورم متحمل شده اند.
ایفنا   ۵ ساعت پیش    
پایگاه خبری فولاد ایران - مقامات چینی سیاست جنجالی تک فرزندی را در سال های اخیر لغو کردند و به افراد اجازه داشتن دو فرزند دادند اما اقتصاددانان می گویند برای جبران کاهش رشد، همزمان با رسیدگی به کاهش نرخ زاد و ولد و پیر شدن سریع جمعیت چین، تغییرات دیگری نیز لازم است ...
روزنامه شروع   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تجارت خارجی و ارتباط آن با رشد اقتصادی ، یکی از موضوعات بحث برانگیز به ویژه در انتخاب استراتژی های توسعه در کشورهای درحال توسعه است و هنوز بین اقتصاددانان برای این موضوع که چگونه سیاست های تجاری و نرخ رشد اقتصادی می توانند ارتباط داشته باشند، توافق وجود ندارد.
همشهری   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
محسن رضایی درباره مشکلات بازار سرمایه گفت: پول را هیچکس نمی تواند حبس کند. وقتی مردم مستضعف گاو و گوسفند خود را فروختند و پولش را در بورس سرمایه گذاری کردند ارزش سهام بالا رفته بود اما این واقعی نبود. بسیاری از اقتصاددانان هشدار دادند. جزئیات انتقادات رضایی به بازار بورس را در این ویدئو ببینید.
زومیت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۸:۱۵    
طبق مقاله ی یکی از اقتصاددانان دانشکده ی اقتصاد لندن، با تبدیل بیت کوین به ارز رایج جهان، سرمایه گذاران روی این رمزارز طبقه ی اشرافی نوین جامعه خواهند بود.
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۹    
موضوع مزمن شدن تورم در اقتصاد ایران یکی از مواردی است که تقریبا همه اقتصاددانان بر سر آن متفق القول هستند و از آن به عنوان یکی از مخرب ترین آفات ساختار اقتصادی کشورمان یاد می کنند. ...
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
از نگرگاه اقتصاددانان سرمایه داری، بهره، اصلی ترین عاملی است که اقتصاد را پویا وا می دارد. اما در اقتصاد اسلامی به شدت از آن نهی شده است و قرآن با تأکید فراوان ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : بیکاری از جمله مسائلی بوده که همواره ذهن اقتصاددانان و دولت مردان را به خود مشغول کرده است. نرخ بیکاری در تمامی اقتصاد ها اعم از کشور های توسعه یافته یا در حال توسعه بسیار حائز اهمیت است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از فایننشال تایمز، گزارش جدید اداره کار آمریکا منتشر شد و نشان داد 730 هزار آمریکایی دیگر این هفته برای اولین بار درخواست حمایت از بیکاری خود را به ثبت رسانده اند. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۱:۵۹    
برخی اقتصاددانان اعتقاد دارند بازار آزاد در هیچ مکانی وجود ندارد بلکه انگیزه سود شرکت ها را ترغیب می کند تا برای کسب منافع بیشتر هر کاری انجام دهند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ادموند فلپس معتقد است اقتصاد صرفاً نباید به سود به عنوان نتیجه توجه کند و آثار و پیامدهای اخلاقی نیز باید مورد توجه اقتصاددانان باشد.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۳    
اقتصاددانان بر این عقیده هستند که آزاد سازی منابع ارزی بلوکه شده ایران می تواند قیمت دلار را در بازار کشور با نوسانات بسیاری همراه کند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۴:۱۴    
پرداخت دلار 4200 تومانی باعث ایجاد کمبود سیستماتیک در بازار روغن خوراکی کشور شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۲:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند که سود امسال بانک، به 1.85 میلیارد دلار خواهد رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
شهلا حیدری تحلیلگر بازار سرمایه در جوامع مختلف حمایت از گروه های آسیب پذیر و بهبود توزیع درآمد همواره یکی از دغدغه دولت ها، اقتصاددانان و جامعه شناسان بوده است. توزیع درآمد نه تنها از موضوعات اقتصادی است، بلکه از شاخص های مهم اجتماعی و سیاسی نیز تلقی می شود ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۰:۱۴    
در حالی که دنیا و اقتصاددانان برگزیده ی این مرز و بوم از اقتصاد آزاد و دخالت کمتر دولت سخن می گویند در این سوی میدان شاهد دخالت های بیشتری از سوی دولت هستیم. در زبان و روی کاغذهای نوشته شده از خصوصی سازی و دخالت کمتر دولت سخنانی است اما در عمل خصولتی ها و اقتصاد دستوری را شاهد هستیم... ...
جماران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران ، واشنگتن پست در گزارشی نوشت: اقتصاددانان آمریکایی هشدار می دهند میلیون ها شغل که در پی شیوع ویروس کرونا تغییر کرده و یا به طور کامل از بین رفته اند، دوباره نمی توانند فعالیت های خود را از سر بگیرند و این موضوع یک ضرورت شدید به تغییر شغل و آموزش مجدد را در آمریکا ایجاد می کند. ...
اقتصاد آنلاین / مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۱:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
اقتصاد ژاپن سه ماهه پایانی سال قبل را با رشد مثبت به پایان رساند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
علم اقتصاد با ادعای اتصال به قوانین فیزیک، ادعای تجربی بودن یا Science بودن خود را دنبال کرد. لیکن قوانین فیزیک توسط اقتصاددانان این رشته ناقص بیان شد.
تعداد آمریکایی هایی که این هفته برای اولین بار درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را به ثبت رساندند، با رشدی غیرمنتظره نسبت به هفته گذشته مواجه شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۲۱    
اقتصاددانان به این نتیجه رسیده اند که سرمایه گذاران می توانند غیر منطقی باشند. در واقع، خطاهای تصمیم گیری سرمایه گذاران می تواند بر عملکرد بازارها تأثیر گذار باشد.
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه ایران نوشت: در سال 2020 زورآزمایی بشر با کووید 19 نشان داد که انسان هرگز بدون کمک تکنولوژی نمی تواند از پس مشکلات خود بربیاید. فناوری های مختلف از ساعت های هوشمند گرفته تا روبات ها و کامپیوتر های کوانتومی مورد استفاده برای پردازش سریع اطلاعات به منظور ساخت واکسن کرونا و.. ...
ایفنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۲۵    
پایگاه خبری فولاد ایران - رئیس جمهورانی که خود را در حال خروج از رکود اقتصادی می دانند مدت هاست که به هشدارهای اقتصاددانان شیفته تورم توجه می کنند، زیرا آنها می ترسند که با اقدام تهاجمی برای تحریک یک اقتصاد درگیر، برابر با افزایش قیمت ها خواهد بود که در دهه 1970 تجربه شد ...
قلم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دلبستگی حسن روحانی به دلار 4200 تومانی که از بهار 1397 زاد و رشد کرد انگار تمام شدنی نیست و با وجود این همه مخالف در میان اقتصاددانان و فعالان اقتصادی و کارشناسان باز هم آن را در لایحه بودجه دولت برگشت داده شده از سوی مجلس گنجانده است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۸:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه همدلی: اقتصاددانان فقر را با شاخص فلاکت می سنجند و مردم عادی با نگاهی به وضعیت دلار در بازار آزاد و تاثیر نرخ هر واحد از این اسکناس آمریکایی بر قیمت کالاهای اساسی، یا مهم تر از همه بر اساس ارزش حقوق و دستمزدی که هر ماه دریافت می کنند نسبت به تورمی که روز به روز از جاهای عجیب سر درمی آورد ...
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۰:۲۹    
اشاره: چند سال است که مسئله پیوستن به گروه اقدام ویژه مالی (FATF) که یک نهاد بین المللی ناظر بر شفافیت مالی است، به محل مناقشه میان دولت و برخی نهادها ازجمله مجلس دهم، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام تبدیل شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو انجمن اقتصاددانان ایران گفت: خروج سرمایه از کشور، تشکیل سرمایه ثابت ناخالص داخلی و جذب سرمایه گذاری خارجی بزرگ ترین مصیب های اقتصاد ایران را باید در صدر بزرگ ترین مصیب های اقتصادی ایران قرار داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در یادداشت روزنامه ایران آمده است: وقتی روند سیاستگذاری های اقتصادی کشور را بررسی می کنیم، اقتصاددانان در این بخش غایب نیستند، برای مثال در سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و نهادهای دیگر اقتصادی دولت، همواره اقتصادخوانده ها حضور دارند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اقتصاددانان برجسته از مالیات هایی همچون CGT حمایت می کنند و برای رونق گرفتن اقتصاد معتقدند که باید انگیزه های سوداگری را تضعیف کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : زمانی که دو تن از اقتصاددانان مشهور و باریک بین چپ میانه در آمریکا در مورد اولین طرح بزرگ داخلی رئیس جمهور جدید اختلاف نظر دارند، این موضوع می تواند به یک خبر معمولی تبدیل شود اما زمانی که این دو تن به مناظره در این مورد بپردازند ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
شفقنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از تلاش جمعی از اقتصاددانان کشور برای تهیه و ارسال قریب الوقوع یک گزارش جامع از تخلفات 150 سوداگر بازار بورس خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۴۲   + ۹۳ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از تلاش جمعی از اقتصاددانان کشور برای تهیه و ارسال قریب الوقوع یک گزارش جامع از تخلفات 150 سوداگر بازار بورس خبر داد.
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۶:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین شاخص های اندازه گیری عدالت اجتماعی و اقتصادی در کشورها، توزیع درآمد است. به این معنا که هرقشر و دهکی تا چه میزان از درآمد بهره مند هستند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۲۳:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
در حالی که همچنان درباره مزایای اصلاح پولی و حذف چهار صفر، بحث های بسیاری میان اقتصاددانان مطرح است، بانک مرکزی نخستین بار در مرداد سال جاری با رونمایی از ایران چک های 50 هزار تومانی که چهار صفر آن کمرنگ شده بود، خود را برای اجرای اصلاح پولی آماده کرد.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۲۳:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش بورس نیوز ، در حالی که اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رفینیتو پیش بینی می کردند سود خالص توتال در سال 2020 به 3.86 میلیارد دلار برسد، این شرکت در گزارش خود اعلام کرد که در سال گذشته به سود خالص 4.06 میلیارد دلار دست یافته است. همچنین توتال در سه ماهه آخر سال 2020 به سود 1 ...
جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
تصمیم جدید درباره دامنه نوسان که با واکنش های متعددی از سوی فعالان بازار سرمایه روبه رو شد، از شنبه هفته آینده اجرایی می شود ناظر امیدوار به نجات است اما اقتصاددانان نسبت به چهار تهدید هشدار می دهند.
اقتصاد آنلاین / ایران جیب   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۸:۱۶   + ۴۴ سایت دیگر  
مسئولان بانک مرکزی به اسکناس های جدید اسکناس های بین نسلی می گویند، چرا که در صورت اجرایی شدن طرح حذف چهار صفر همچنان امکان استفاده را خواهد داشت.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاددانان و برخی تحلیلگران اعتقاد دارند بازار جهانی نقره آینده پرامیدی را در پیش دارد و بهترین راه برای سرمایه گذاری اندک و سودآوری هنگفت خواهد بود.
نبض بورس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۴:۴۴   + ۶۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به انتقادات اقتصاددانان درباره تصمیمات جدید شورای عالی بورس واکنش نشان داد. اقتصادنیوز پیش تر در دو گزارش جداگانه به بررسی تصمیمات شورای عالی بورس پرداخته بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
نویسنده کتاب روایت یک فروپاشی می گوید: ورود درآمدهای سرشار نفتی به کشور موجب شکل گیری استبداد در شاه شد که این مساله باعث شد سیستم برنامه ریزی در کشور با جمله به عرض رسیده کاملا از بین برود.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۲۱:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
پس از کش و قوس های بسیار و تاکید اقتصاددانان طیف های مختلف و مجلس بر اشکالات اساسی لایحه بودجه 1400 دولت بالاخره اصلاح آن را پذیرفت.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مسائل اقتصادی کمی را می توان یافت که اقتصاددانان در خصوص آن اجماع نظر داشته باشند.با این وجود تبعات منفی و آثار تورمی لایحه بودجه سال آینده از معدود مواردی است که اکثر جناح های سیاسی و تفکرات مختلف اقتصادی همنظر هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو انجمن اقتصاددانان ایران گفت: به اعتبار پنج دلیل رد کلیات لایحه بودجه 1400 توسط مجلس اقدام درستی بود و تنها ایراد وارد به مجلس تأیید کلیات این بودجه در کمیسیون تلفیق بود زیرا در مقوله بودجه، تائید یک کل معیوب به اعتبار اصلاح اجزاء بسیار دشوار است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۱:۵۳    
کلیات لایحه بودجه 1400 سرانجام پس از کش وقوس های فراوان 45روزه، در حالی روز گذشته از سوی اکثریت نمایندگان مجلس رد شد که اقتصاددانان و کارشناسان بسیاری معتقد بودند اجرایی شدن لایحه خسارت های کلانی بر اقتصاد خواهد گذاشت و مجلس می تواند با رد لایحه بودجه ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۸:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
علوی راد عضو انجمن اقتصاددانان ایران گفت: مبلغ چک های برگشتی استان یزد در آذر 99 برخلاف کل کشور کاهش یافته است.
یکی از جذاب ترین و پرتکرارترین سوالات در محافل اقتصادی این است که چه زمانی جایگاه بزرگ ترین اقتصاد جهان دستخوش تغییر خواهد شد و چین می تواند با عبور از آمریکا جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین قدرت اقتصادی جهان مستحکم کند.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۸:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش نما، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه 14 بهمن ماه 99) پارلمان پس از رد کلیات لایحه بودجه سال 1400 کل کشور طی سخنانی اظهار داشت ...
برترین ها / نقدینه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۲:۵۵   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی دولت به رد لایحه بودجه 1400 توسط مجلس واکنش نشان داد. علی ربیعی: از نمایندگان محترم که پیام نگرانی دولت و اقتصاددانان از تغییرات اساسی و غیر کارشناسی در لایحه بودجه را دریافتند تشکر می کنیم. ...
برترین ها / جماران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۳:۰۸   + ۲۸ سایت دیگر  
خانه ملت: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت از تجربه کمیسیون تلفیق برای ارائه لایحه پیشنهادی بودجه استفاده کند. محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (سه شنبه ...