شنبه ۰۲ مردادساعت ۰۷:۰۳Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «برنج»

ایسکانیوز   ۲ ساعت پیش    
برای درست کردن ماهی شکم پر بهتر است از ماهی قزل آلا استفاده کنید. ماهی شکم پر به همراه برنج غذای خوشمزه و مجلسی است.
خارگ نیوز   ۹ ساعت پیش    
خارگ نیوز: ممنوعیت فصلی واردات برنج از امروز همزمان با اول مردادماه آغاز شده و تا پایان آبان ادامه دارد، گمرک در این مدت مجاز به ترخیص برنج های وارداتی نیست مگر طبق شرایط تعیین شده باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۵:۱۱    
برداشت مکانیزه برنج در شالیزار های قائمشهر آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۰۰   + ۷۱ سایت دیگر  
ممنوعیت فصلی واردات برنج از امروز همزمان با اول مردادماه آغاز شده و تا پایان آبان ماه، گمرک مجاز به ترخیص برنج های وارداتی نیست مگر طبق شرایط تعیین شده.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
سال می آید و می رود و نه تنها دشواری ها در زراعت برنج کمتر نمی شود بلکه هر سال یه مشکل روی مشکلات قبلی سوار می شود؛ امسال هم از مشکلات گرانی و نایابی کود، سم، کارگر، سینی و بذر شروع شد و در ادامه هم به کم آبی ختم شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- در شرایط رهاشدگی بازار قزوین توسط استاندار، رئیس سازمان صمت و سایر مسئولان اقتصادی استان قیمت برنج و حبوبات هم این روزها افسار پاره کرده و به سرعت در مسیر گرانی و گران فروشی حرکت می کند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۷:۰۷    
شفقنا رسانه _این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ته چین معمولا غذایی است که خیلی به آن توجه نمی شود و غذایی سخت قلمداد می شود اما با فوت و فن هایی که آموزش می دهیم آن را پایه ثابت وعده های غذایی تان می کنید. ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
آب موجود در مخزن سد کرخه به میزان کمتر از 30 درصد است و در مخزن سد نیز کمتر از 25 درصد ظرفیت آب وجود دارد. این در حالی است که کشاورزان خوزستانی در 20 هزار هکتار از اراضی پایین دست کرخه برنج کاشته اند و این کشاورزان در 30 هزار هکتار از اراضی پایین دست دِز هم به کشت برنج پرداخته اند.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای استان کرمانشاه گفت: با هماهنگی شورای تامین و دستور مقامات قضایی بسیاری از خزانه های برنج که کشت شده مورد امحا قرار گرفت و در حال برخورد با تعدادی دیگر هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از پیش بینی برداشت 30 هزار تن شلتوک در استان خبر داد و گفت: حدود 18 هزار تن برنج سفید از این شلتوک ها به دست خواهد آمد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
کاهش قدرت خرید مشتریان ایرانی باعث شد که فروش برخی اقلام غذایی در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی ها اقساطی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- نشست بررسی مشکلات بخش های مختلف مازندران از جمله کمبود آب شرب و کشاورزی ، دغدغه کشاورزان از قیمت و بازرگانی برنج،محدودیت های کشت دوم برنج ،طرح های منابع آبی و پسماند امروز پنجشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان ،رییس برنامه و بودجه و مجمع نمایندگان استان در مجلس برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۷:۰۷    
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: سطح کشت برنج در استان اصفهان از 20 هزار هکتار در ترسالی به کمتر از 2 هزار هکتار کاهش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۳:۰۶    
با توجه به بروز خشکسالی و کمبود آب، خشکه کاری برنج در لرستان در حال انجام است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۳:۱۱    
برداشت برنج از 23هزار هکتار از شالیزارهایِ آستانه اشرفیه آغاز شد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اینکه عده ای در این گیرودار بگویند مقصر کشاورزی است که مدرن نیست، بله کشاورزی باید مدرن شود. اما باید بدانیم که کشاورز به تنهایی نمی تواند. شکاف های اجتماعی نیز دقیقا اینچنین پیش می آید که خوزستان با این همه رود نباید برنج بکارد و متهم می شود به کشاورزی سنتی، اما جای دیگر اجازه کشت سنتی داشته باشد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۵:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پیش بینی می شود بیش از 180 هزار هکتار از شالیزارهای استان به صورت مکانیزه برداشت شود.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۵:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
گرانی، بازار برنج را از مشتری خالی کرده و نگرانی ها درباره کاهش ذخایر برنج و افت تولید و واردات در حال افزایش است و بازار را دچار وضعیتی بی سابقه کرده است. *** کاهش میزان ذخایر برنج ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۵:۰۱   + ۴۶ سایت دیگر  
رئیس انجمن برنج گفت: اعداد 36 تا 36.5 کیلو کیلوگرم برای مصرف سرانه برنج در ایران تعیین شده که با توجه به رغبت کمتر جوانان به برنج و همچنین کاهش قدرت خرید، این ارقام کم شده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
بررسی آمار منتشرشده از سوی وزارت صمت حاکی از آن است که قیمت مرغ در خرداد امسال نسبت به خرداد سال گذشته با 105 درصد افزایش قیمت بیش از 2 برابر شده است. همچنین قیمت برنج تایلندی به روند صعودی خود ادامه می دهد، به طوری که قیمت هر کیلوگرم آن به 14 هزار و 780 تومان رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد- ایرنا - رئیس اداره منابع آب شهرستان سلسله گفت: چهار دستگاه موتور تلمبه غیرمجاز از افرادی که بدون اخذ مجوز مبادرت به کشت برنج در منطقه "کاکارضا" کرده بودند، توقیف شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مسیح کشاورز گفت: قیمت برنج خارجی دیگر تهدیدی برای برنج ایرانی ندارد در نتیجه ضرورتی ندارد که دنبال ممنوعیت واردات باشند .
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
وی همچنین با بیان اینکه کشاورزان استان بین 30 تا 40 درصد آسیب دیده اند از بیمه گران خواست راهکارهایی را برای جبران خسارت آنان فراهم آورند .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۹:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
رشت- امام جمعه رشت از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و صمت خواست همزمان با برداشت محصول برنج از عرضه برنج وارداتی در بازار ممانعت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
کشاورزانی که از کشت محصولاتی مانند برنج جا مانده اند می توانند ذرت علوفه ای و ارزن بکارند و کود ارزان دریافت کنند.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۸:۲۷   + ۴۲ سایت دیگر  
ایسنا: آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که از بین انواع برنج، گوشت و شکر که وضعیت قیمت آن ها در خرداد ماه امسال منتشر شده ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مجتبی یوسفی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر کشاورزان ما در شمال ایران انتقاداتی به واردات برنج دارند این در حالی است که برخی امضاهای طلایی در این بخش هم مشکلاتی را ایجاد کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
شالیکاران گلستانی آستین همت را برای برداشت محصول پر رنج خود بالا زده اند تا با دسترنج آن خستگی از تن بیرون کنند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۶:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا: اگر از گوشت چرخ کرده بیزارید و دنبال یک غذای بدون برنج هستید، کوکوی مرغ پیشنهاد جذاب و لذیذی است. یک کوکو با مرغ و انواع سبزیجات که هم مغذی است هم سیرتان می کند. کوکویی که در کوتاه ترین زمان ممکن به دادتان می رسد و طعم اش آن را به یک وعده غذایی ثابت برای تان تبدیل می کند. مواد لازم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۳:۰۶    
برداشت مکانیزه خوشه های طلایی برنج در شهرستان لاهیجان به صورت مکانیزه آغاز شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۹:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس برنج کاری، خشکاندن تالاب ها برای استخراج نفت و سدسازی های غیرعلمی در خوزستان را از جمله اشتباهات فاحشی دانست که خوزستان را با مشکل بی آبی رو به رو کرده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۶:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
آمارها از افزایش قیمت برنج ایرانی از ابتدای امسال حکایت دارد. درحالی که برداشت برنج آغاز شده و واردات امسال هم آمار خوبی نداشته، بازار مصرف ممکن است به ویژه در فصل ممنوعیت واردات، با کمبود و گرانی مجدد مواجه شود.
برترین ها / ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۷:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
خراسان: بازنشر تصویری از فروش قسطی برنج در یکی از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ کشور، واکنش های زیادی را به همراه داشت. همان طور که در تصویر می بینید هر کیسه 10 کیلویی برنج ایرانی به قیمت 360 هزار تومان در فروشگاه اتکا فروخته می شود اما برای این که مشتریان فروشگاه بتوانند این برنج را بخرند آن را به ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۶:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
در نشست دیروز کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران با حضور تولیدکنندگان، واردکنندگان و بازرگانان حوزه برنج، مسائل و مشکلات حوزه برنج مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ساری- بابایی کارنامی، نماینده مردم ساری و میاندرود با اظهار اینکه دولت واردات محور است، از واردات بی رویه برنج در فصل برداشت انتقاد کرد.
رشت 20   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 و به نقل از ایسنا، مسعود اسدی پرور گفت: شهرستان رشت بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور است و تاکنون برداشت برنج از 13 هکتار از شالیزارهای این شهرستان انجام شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۵:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
برنج های نوبرانه مازندران چند روزی است با افزایش قیمت 20 تا 25 درصدی در مقایسه با پارسال وارد بازار شده است.
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۴۲    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، قاسمعلی حسنی دبیر کل اتحادیه بنکداران در برنامه نمودار درباره به وضعیت بازار برنج اشاره کرد و گفت: برنج نسبت به دیگر اقلام غذایی ، محصول ارزان قیمت به حساب می آید و نوع خارجی و ایرانی آن به میزان فراوان در بازار موجود است. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۵۷    
مدیر جهاد کشاورزی آمل از فعالیت یک هزار و 400 دستگاه کمباین ویژه برداشت برنج همرا ه با معاینه فنی برای شالیزارهای این شهرستان خبر داد.
برترین ها / سیمرغ   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
ایلنا: خشکسالی و کاهش تولید برنج موجب شد وزارت صمت رفع ممنوعیت واردات برنج در فصل کشت را مصوب کند، اما با مخالف وزارت جهاد کشاورزی این ممنوعیت پا برجا ماند. این در حالی است که کارشناسان معتقدند؛ با توجه به کاهش تولید داخلی و افت واردات، کمبود و گرانی برنج محتمل است. ...
مازند اصناف   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
خرید و فروش برنج نوبرانه مازندران پس از گذشت یک هفته از آغاز برداشت محصول از شالیزارهای و روانه شدن کیسه های شالی به شالیکوبی ها ، بر خلاف سال گذشته بدون معطلی و با رونق آغاز شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه گفت: امسال طرح کشت توام برنج و ماهی در 181 هکتار از شالیزارهای این شهرستان اجرا شد.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۴۹    
بخشدار مرکزی رودسر از اولین برداشت مکانیزه برنج در روستای لشکاجان بخش مرکزی رودسر خبر داد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۴۶    
امروز قصد داریم طرز تهیه برنج و کاری با گنبد پنیری را به شما آموزش دهیم، با ما همراه باشید. مواد لازم: 200 گرم برنج پخته شده شیر 200 گرم پنیر رنده شده 20 گرم کره 100 گرم گوشت چرخ کرده 50 گرم پیاز خرد شده 50 گرم هویج خرد شده 150 گرم پوره گوجه فرنگی 2 ق غ پودر کاری ...