پنجشنبه ۰۷ مهرساعت ۲۱:۱۵Sep 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دور زدن تحریم»

بورس نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رمزارز ها اساسا یکی از راهکار ها جهت دور زدن تحریم ها قلمداد می شود و این موضوع می تواند یک اقدام مثبت در کشور محسوب شود.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
حسن مردای گفت: یکی از راه هایی که اجازه می دهد در شرایط تحریم نفت یا فراورده های آن را به دیگر کشور ها به فروش برسانیم، ایجاد پالایشگاه های فراسرزمینی است که فرصتی مناسب برای صادرات و دور زدن تحریم است.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، روز سه شنبه به نقل از مقام بلندپایه ناشناسی گزارش شد که سه بانک دولتی ترکیه، تنها بانک هایی که در این کشور تراکنش ها با کارت های میر روسیه را پردازش می کنند، در حال برنامه ریزی برای خروج از این سیستم هستند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه از 7 ماه گذشته با مشکل عدم اجازه برای ترخیص قطعات هواپیما از گمرکات مواجه هستیم، گفت: در فرایند دور زدن تحریم ها برای خرید این قطعات امکان ثبت سفارش وجود ندارد و با این اقدام گمرک، شرکت های هواپیمایی با یک تحریم مضاعفی مواجه شده اند.
دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۸:۵۵    
حسن دانایی فر گفت: عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای علاوه بر دور زدن تحریم ها می تواند کشورمان را به قدرت برتر منطقه تبدیل کند و این موضوع برای آمریکا گران تمام شد.
سلام نو / صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۹:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
به گفته بانک مرکزی ریال دیجیتال" برای تبدیل اسکناس ها به موجودیت های قابل برنامه ریزی به وجود آمده است. در ادامه بیشتر با ریال دیجیتال آشنا شوید.
تیتر20   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل سیاسی ظرفیت شانگهای را برای خنثی کردن تحریم یادآور شد و تاکید کرد شانگهای بخش بزرگی از بازار جهانی است و 50 درصد نفت تولید جهان را مصرف می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۶:۳۳   + ۵۶ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر گفت: طی یک سال گذشته آمریکا دو شهروند ایرانی را به بهانه واهی دور زدن تحریم دستگیر کرده که هر دو در شرایط نامساعدی به سر می برند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
سید ابرایهم رییسی، رئیس جمهور ایران در دیدار با نخست وزیر ژاپن گفت: ارتباطات اقتصادی و تجاری ایران با بسیاری از کشورهای دنیا در حال توسعه است.
آنا / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۲۳:۵۰   + ۵۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه ارتباطات اقتصادی و تجاری ایران با بسیاری از کشورهای دنیا در حال توسعه است، اظهار داشت: با توجه به سوابق طولانی همکاری های ایران و ژاپن و زمینه های متعدد، روابط دو کشور می تواند به شکل روزافزون تقویت شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۲۳:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- کمیته تحریم در سنای آمریکا در حال بررسی طرحی است که براساس آن، همه موسساتی که سقف قیمتی مطرح شده برای نفت و فرآورده های نفتی روسیه را رعایت نکنند، مشمول تحریم خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
بانک های ترکیه اعلام کردند که استفاده از سیستم پرداخت میر روسیه را به دنبال هشدار واشنگتن مبنی بر اینکه موسسات مالی در صورت کمک به مسکو برای دور زدن تحریم های آمریکا در معرض تحریم های ثانویه قرار می گیرند، متوقف کرده اند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
العربی الجدید، عضویت کامل ایران در سازمان همکاری های شانگهای را نقطه تحولی در تاریخ سیاست خارجی ایران توصیف کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
غلامرضا انصاری معاون سابق اقتصادی وزات خارجه در گفتگو با قرن نو، در خصوص اینکه پیوستن به سازمان شانگهای چقدر به دور زدن تحریم های آمریکا کمک می کند و فضاسازی حامیان دولت در این خصوص چقدر نزدیک به واقعیت است، گفت: در قرن بیست و یکم توجه اقتصادی جهان به منطقه آسیا و اقیانوس هند متمرکز است ...
مرآت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۰۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ابوالفضل صدقی گفت: چشم انداز خوبی برای سیاست خارجی و اقتصاد ایران پس از دائمی شدن عضویت کشورمان در سازمان همکاری شانگهای مورد انتظار است و این مسئله ایران را در دور زدن تحریم ها بیش از پیش کمک خواهد کرد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۱:۰۶    
اندیشکده شورای آتلانتیک نزدیکی روابط ایران با روسیه را برای غرب خطرناک دانست و یکی از دلایل آن را تجربه طولانی ایران در دور زدن تحریم ها و اجرای پروژه کریدور شمال جنوب عنوان کرد که به خاطر تکمیل نشدن یک قطعه در ایران آغاز به کار نکرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۷:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه فایننشال تایمز امروز (پنجشنبه) به نقل از مقامات غربی گزارش داد، ایالات متحده در حال افزایش فشار بر بانک های ترکیه است که پرداخت های انجام شده با کارت های بانک "میر" روسیه را می پذیرند.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۳:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
الهیان با بیان اینکه تدبیر مقامات ایران می تواند باعث دور زدن تحریم ها و فروش نفت به کشورهای اروپایی شود، بیان کرد: با توجه به نیاز اروپایی ها، موانع را باید از پیش پای فروش نفت ایران برداشت. در این شرایط به نظر می آید که ایران دیگر محتاج مذاکرات و توافق نیست.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
گفته شده وقتی فرزند رفت والدینی که مسئولیت دارند باید از کشور بروند ولی منظور رفتن از ایران نیست بلکه از مسئولیت کنار بروند اما اگر کسی برای دور زدن تحریم ها رفته است این کار خوبی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد که آمریکا و اتحادیه اروپا به برای جلوگیری دور زدن تحریم ها علیه مسکو به ترکیه فشار آورده اند تا با سامانه پرداخت ملی روسیه به نام میر همکاری نکند.
قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک اظهار کرد: من عملکرد آقای رییسی را بسیار خوب ارزیابی می کنم به ویژه اگر بخواهم مقایسه ای با دولت های گذشته داشته باشم.
انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در توئیتی، به اخبار منتشر شده درباره مهاجرت فرزندش واکنش نشان داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که مذاکرات توافق هسته ای به پایان بازی نزدیک می شود، آمریکا همچنان به تحریم شرکت های پتروشیمی ایران ادامه می دهد.
جی اس ام   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۳:۴۶    
به نظر می رسد روسیه راهی برای دور زدن تحریم های اپل و واردات آیفون 14 پیدا کرده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
دورزدن تحریم های بانکی با روسیه و چین و حذف دلار تبلیغاتی است که این روزها بیشتر از همیشه از زبان مدیران اقتصادی کابینه سیزدهم شنیده می شود اما فعالان اتاق بازرگانی می گویند چین همچنان مبادلات با ایران را به صورت کالا به کالا انجام می دهد و روسیه فعلا تنها با یک بانک مبادلات محدودی با ایران انجام ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۰۰:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه با بیان اینکه ترانزیت و انرژی در پیمان شانگهای برای ایران اولویت بالایی دارد، گفت: در سفر رئیس جمهور به ازبکستان، رسمیت عضویت ایران در پیمان شانگهای مشخص می شود. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
عراق به عنوان مهم ترین همسایه و متحد سیاسی، اقتصادی، نظامی و بین المللی جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار مهمی در دور زدن تحریم های ناجوانمرانه ایالات متحده دارد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
در میان سیگنال های مثبت در خصوص نزدیک بودن دستیابی به توافق جدید هسته ای بین تهران و واشنگتن پس از یک سال و نیم مذاکره در وین، چشم کشورهای غربی که از زمان جنگ روسیه و اوکراین از بحران انرژی رنج می برند به نفت ایران دوخته شده که به علت تحریم های آمریکا صادرات آن ممنوع شده است ولی لغو این ممنوعیت ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: وقتی تحریم باشد هزینه ها اضافه می شود و دانشگاه ها از این بعد تحت تاثیر هستند و خیلی از تجهیزاتی که لازم بود خریداری کنیم به این دلیل که تحریم وجود داشته، مجبور شدیم با دور زدن تحریم و با 20 یا 30 درصد افزایش قیمت خریداری کنیم و گاهی هم اصلا نتوانسته ایم خریداری کنیم.
رسانه ژاپنی نوشت که تجارت فراساحلی نفت خام روسیه و صادرات غیرقانونی این کالا از طریق یونان به عنوان یک راه برای دور زدن تحریم ها افزایش یافته است.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی تحریمی رمزارزها می توانند بسیاری از مشکلات در بخش مبادلات پولی را برطرف سازند که متاسفانه در این بخش قانونی نداریم.
ورزش 3   ۱۴۰۱/۰۶/۱۸ - ۱۴:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
مهدی تاج، رییس جدید فدراسیون فوتبال ایران، در جریان نشست خبری دیروزش با اصحاب رسانه از نکته ای جدید پرده برداشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۱:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
عدم تعلیق تحریم بانکی در برجام موجب شد درآمد نفتی ایران در دوره اجرای برجام وصول نشود و بعد از خروج آمریکا هم به دلیل از بین رفتن زیرساخت دور زدن تحریم در دوره اجرای برجام، ایران عملا نفتی نفروخت که پولش را وصول کند.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۸:۴۰    
گزیده اخبار و تحولات اقتصادی بنگلادش در هفته دوم شهریور ماه 1401 مندرج در رسانه های این کشور به شرح زیر ارائه می گردد. بنگلادش قصد دور زدن تحریم های اعمال شده علیه روسیه را ندارد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه در مورد استفاده روسیه از کشورهایی که به تحریم نپیوسته اند به عنوان بستر برای دور زدن تحریم های غرب ابراز نگرانی کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۶:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
ایران به زودی از ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند به طور گسترده در تجارت خارجی خود برای دور زدن تحریم ها استفاده خواهد کرد.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران به دنبال اجرای توافقنامه عشق آباد، قرارداد بین المللی حمل و نقل چندوجهی برای تسهیل حمل و نقل کالا میان کشورهای آسیای مرکزی است. ایران همچنان با موانع سیاسی حیاتی از سوی غرب، اسرائیل و کشورهای عربی همسایه مواجه است ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۲۲:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
رادیو فردا: روسیه را ه های دور زدن تحریم ها را از ایران آموخته است رسانه آمریکایی رادیو فردا گزارش داد روسیه راه های دور زدن تحریم ها را از ایران یاد گرفته است. ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۲۰:۳۴    
امور خارجه پیشنهاد تشکیل میز بیمه در وزارتخانه را داده ایم. پس از این اظهارات ، خبرنگار کیهان به رئیس بیمه مرکزی یادآور شد که طبق تاکید رئیس جمهور و وزیر اقتصاد مسئولان دولت نباید اقتصاد کشور را به برجام گره بزنند بنابراین شما الان باید درباره توفیقات کشورمان در اداره صنعت بیمه بدون برجام سخن ...
صبح قزوین   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
کاظم غریب آبادی با اشاره به اینکه عاملان شهادت سردار سلیمانی در هیچ کجای جهان امنیت نخواهند داشت، گفت: آمریکا 30 نفر از ایرانیان را به اتهام دور زدن تحریم ها زندانی کرده و لازم است در اسرع زمان این افراد آزاد شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۰۲:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
یک روزنامه ترکیه ای در گزارشی نوشت که شرکت های آمریکایی به دنبال آن هستند که از طریق شرکت های ترکیه ای، تحریم های روسیه را دور بزنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه ینی شفق ترکیه به نقل از منابعی آگاه گزارش داد که شرکت های آمریکایی از طریق ترکیه به دنبال دورزدن تحریم ها و تجارت با روسیه هستند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
دیوید ایگناتیوس، روزنامه نگار باسابقه واشینگتن پست، که این مطلب را در پی گفت وگو با سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا منتشر کرده افزود که تامین جنگ افزار ایرانی برای ارتش روسیه به یک کانال حیاتی مبدل شده ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۶/۰۴ - ۲۲:۳۵   + ۲۳ سایت دیگر  
رسانه های غربگرا که چند ماه ادعا می کردند کارشکنی روسیه موجب پیش نرفتن مذاکرات احیای برجام شده، حالا می گویند: روسیه برای احیای برجام و دور زدن تحریم ها از این طریق روزشماری می کند !
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۶/۰۴ - ۱۵:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع و داده های ردیابی نفت کش ها اعلام کرد که چین در چند سال اخیر میلیون ها بشکه نفت ونزوئلا را علیرغم تحریم های ایالات متحده برای جبران میلیاردها دلار بدهی کاراکاس به پکن منتقل کرده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
با این همه در روزهای اخیر با توجه به سیگنال های ارسالی از طرف های حاضر در مذاکرات به نظر می رسد اعضا بیش از هر زمان دیگری به توافق نزدیک شده اند. در این فضا متیو کارنیتسچنیگ، تحلیل گر پالیتیکو ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۰۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ایران باید اولویت های خود را برای بعد از احیای برجام مشخص کند.
پرسش   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۸:۱۹    
ایران، ناوگان نفت کش های خود را به دستگاه هایی مجهز کرده که با انتقال داده های نادرست، امکان یافتن موقعیت خود را دشوارتر می کنند و اکنون بخش عمده نفت ایران به منظور دورزدن تحریم های آمریکا از این طریق به فروش می رسد.
راه امروز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفتی گفت: با در نظر گرفتن مشکلات متعدد و موانع موجود، بهره برداری از ارز های دیجیتالی را می توان گامی موثر و منطقی در دور زدن تحریم های اقتصادی دانست.