پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۶:۵۵May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم های ترامپ»

تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۲۳   + ۳۴ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، یک مقام ارشد وزارت امور خارجه روز یکشنبه در یک جلسه پرسش و پاسخ، به سؤالاتی در خصوص آخرین وضعیت گفت وگوها، مواضع کشورمان در مذاکرات و چشم انداز احیای برجام پاسخ گفت. ...
اقتصاد آنلاین / جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۱۸   + ۲۲ سایت دیگر  
یک مقام ارشد وزارت امور خارجه ایران در تشریح فضای کنونی مذاکرات جاری در وین با بیان این که بحث توافق موقت مدت هاست که از دستورکار خارج است، گفت: به مرحله مذاکره در خصوص متن رسیده ایم ولی در خصوص مفاهیم هنوز موضوعات حل نشده ای باقی مانده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۹:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
53 سیاستمدار آمریکایی در نامه ای به رئیس جمهور کشورشان تأکید کرده اند رفع تحریم های وضع شده در دولت پیشین این کشور را نباید امتیاز به ایران تلقی کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
دیپلماسی ایرانی: سخنگوی وزارت امور خارجه تعرض به اماکن دیپلماتیک ایران در عراق را به شدت محکوم کرد و گفت: شب گذشته در پی تعرض به سرکنسولگری ایران در کربلا یادداشت اعتراضی به سفارت عراق در تهران تسلیم شد. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق فواد ایزدی در توئیتی به اظهارات جدید نماینده آمریکا در قالب 3 بند اشاره کرد و نوشت: اظهارات جدید نماینده آمریکا: 1- هر تعداد از تحریم های ترامپ را که خواستیم نگه می داریم. 2- در پی رسیدن به توافقی طولانی تر و قوی تر هستیم. ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
کریس مورفی، سناتور دموکرات آمریکایی نوشت: به یاد داشته باشید که ما از تحریم های ترامپ هیچ چیزی به دست نیاوردیم، تحریم ها هیچ گونه تاثیر عملی نداشتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۳:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کریس مورفی سناتور دموکرات تاکید کرد که تحریم های دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا علیه ایران هیچ عایدی برای ایالات متحده نداشت.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۲:۵۹    
خارگ نیوز: یک مقام آمریکایی در گفت وگوی تلفنی با خبرنگاران تصریح کرده دولت جو بایدن آن دسته از تحریم های ترامپ علیه ایران را که با برجام ناسازگار نیستند حفظ خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۲:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
سناتور سرشناس آمریکایی اذعان کرد که این کشور از تحریم ها علیه ایران چیزی به دست نیاورده است.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۳:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
کریس مورفی در حساب کاربری خود در توییتر نوشته است: جنگ طلبان علیه ایران می گویند اگر ما برای ورود مجدد به برجام هر کدام از تحریم های غیراقتصادی ترامپ علیه ایران را برداریم آسمان به زمین می رسد. او در ادامه نوشته است: اما به یاد داشته باشید آمریکا از تحریم های ترامپ هیچ چیزی به دست نیاورد ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس سنای آمریکا تصریح کرده کشورش هیچ چیز از تحریم های دولت پیشین این کشور علیه ایران به دست نیاورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۱:۳۴   + ۲۷ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس سنای آمریکا تصریح کرده کشورش هیچ چیز از تحریم های دولت پیشین این کشور علیه ایران به دست نیاورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۱:۲۷    
یک نماینده مجلس سنای آمریکا تصریح کرده کشورش هیچ چیز از تحریم های دولت پیشین این کشور علیه ایران به دست نیاورده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۰:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
در تازه ترین اخبار از دور چهارم مذاکرات احیای برجام، به نظر می رسد دیپلمات ها آماده اند برای مدت طولانی تری در وین بمانند. در این میان، برخی منابع به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داده اند که این کشور آن دسته از تحریم های ترامپ را که با برجام ناسازگار نیستند، حفظ می کند.
یک مقام آمریکایی گفت، از آنجا که برجام از قبل مورد توافق قرار گرفته قرار نیست چیز جدیدی ابداع شود اما برخی تحریم های دولت قبلی که با برجام سازگار است زیر سوال نخواهند رفت.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۰:۵۴   + ۳۱ سایت دیگر  
ایرنا: مقامات کنونی و سابق آمریکایی و همچنین منابع آگاه اعلام کردند، دولت بایدن در حال بررسی عقب نشینی از برخی از سخت ترین تحریم های اعمال شده دوره ترامپ علیه ایران است تا بدین ترتیب تهران را به بازگشت به پایبندی به توافق هسته ای متقاعد کند. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۲۲:۴۷    
جلسه ای در کمیسیون تلفیق داشتیم و توافق شد که استراتژی ما همان چیزی باشد که حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند. تحریم ها باید کامل لغو شود. اخیرا نیز با آقای عراقچی در مجلس گفتیم که تحریم ها را به خوب و بد تبدیل نکنند؛ اینطور نباشد که تحریم ها به تحریم های حقوق بشر، تحریم های ترامپ و غیر طبقه بندی شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۰:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
مارک فیتزپاتریک کارشناس موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک تاکید کرد : جو بایدن بهتر است برای اجرایی کردن تعهد انتخاباتی خود در زمینه بازگشت به توافق هسته ای ایران زمان را از دست ندهد و هر چه سریعتر دیوار تحریم های دولت ترامپ را خراب کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۲۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مارک فیتزپاتریک، معتقد است که جو بایدن به احترام تعهد انتخاباتی خود مبنی بر بازگشت به توافق هسته ای و اطمینان از صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران، باید دیوار بلند تحریم های ترامپ را تخریب کند؛ هرچه زودتر بهتر.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۲۳:۴۵    
اقتصاد نیوز : نهال طوسی تحلیلگر سیاست خارجی و امنیت ملی نشریه پالیتیکو پیش تر در مطلبی با عنوان میدان مین تحریم های ترامپ برای بایدن نوشته بود که دولت جدید احتمالاً درخواهد یافت که احیای برجام آنطور که گفته، در عمل آسان نیست.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۸:۰۱    
هدف از تحریم های شدید علیه ایران ایجاد فشار بر رهبران این کشور از طریق دشوار کردن زندگی برای شهروندان آن است. این تحریم ها تاکنون در ایجاد بحران اقتصادی و آسیب رساندن به رفاه ایرانی های عادی موفق عمل کرده اند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۵۸    
تهران-ایرنا- حضور چهار ساله ترامپ در راس قدرت آمریکا، تهدیدهای جدی متوجه اقتصاد کشورمان ساخت. نفوذ لابی های یهودی در تیم سیاسی و خود شخص ترامپ و نیز دلارهای نفتی کشورهای عربی باعث شد که ترامپ ضدیتی مضاعف با جمهوری اسلامی ایران پیدا کند و در این عرصه سخت ترین تحریم ها را علیه ایران اعمال کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ملت ایران فراموش نکرده است که در عصر برجام وقتی روشن شد تحریم ها در عمل برداشته نشده است، آقای عراقچی در تلویزیون ظاهر شده و اساسا هدف لغو تحریم ها را منکر شد و گفت هدف مذاکرات لغو تحریم ها نبوده است!
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۰:۴۰    
عباس عراقچی بعد از اولین دور مذاکرات جدید وین در یک مواضع منفعلانه اولا از توقف تحریم ها، نه لغو آنها و ثانیا فقط از تحریم های ترامپ، نه همه آنها سخن گفت و اذعان کرد که بایدن حتی حاضر به توقف تحریم های ترامپ هم نیست!
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز؛ ایلان گلدنبرگ، مشاور ویژه خاورمیانه در دولت اوباما و مسئول پرونده ایران در تیم انتقالی جو بایدن، در یادداشتی با تأکید بر اینکه بازگشت متقابل ایران و آمریکا به توافق هسته ای یک ضرورت جدی برای واشنگتن است، استدلال می کند که چرا استفاده از تحریم های ترامپ توسط دولت بایدن منطقی نیست.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۷:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: چنانچه فقط تحریم های برجامی رفع شود، امّا تحریم ها ترامپی سر جای خود باقی بماند، عملاً بازگشت آمریکا به برجام فایده ای ندارد چون ترامپ به شیوه های مختلف همان تحریم های برجامی را اعمال کرده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۸:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : نخستین شرط ضرورت رفع کامل همه تحریم هاست و در این بین تفاوتی میان تحریم هایی که در دوره اوباما وضع شده و یا تحریم های ترامپ نخواهد بود. چه آنکه در دوران اوباما نیز تحریم های بسیاری علیه ایران وضع شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد بازگشت آمریکا به برجام مشروط به برداشتن کامل تحریم های برجامی و تحریم های ترامپ و همچنین راستی آزمایی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
دفتر خدمات پژوهشی کنگره آمریکا طی گزارشی اعلام کرد در حالی که هند برای فعالیت های بازسازی در افغانستان از تحریم های ترامپ علیه ایران معاف بود، در 4 سال گذشته تمامی کارها در بندر چابهار را متوقف کرد و تنها در اواخر سال 2020 فعالیت را از سرگرفت.
رهیاب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
سال نود و نه را میتوان سال کمبود مایحتاج ضروری خانواده ها دانست و این امر فشار زیادی به سفره خانواده های خوزستانی وارد کرد؛ حال باید دید تراژدی قیمت های بازار شب عید در آستانه ماه مبارک رمضان نیز تکرار خواهد شد؟
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۲۴   + ۲۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - یک منبع مطلع تاکید کرد آمریکا علاوه بر تحریم های دوره ترامپ باید تحریم های ضد برجامی دوره اوباما را هم لغو کند. یک منبع مطلع نزدیک به مذاکرات وین به شبکه پرس تی وی گفت: لغو تحریم های برجامی کافی نیست. تحریم های ترامپ با برچسب های دیگر هم باید لغو شود. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۳۰   + ۷۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان -سید عباس عراقچی در گفت وگو با شبکه NHK ژاپن اظهار داشت: ما در مسیر درستی حرکت می کنیم و فضای گفت وگو ها سازنده و مثبت است. اما باید بدانیم که این کار آسان نخواهد بود، بنابراین ما دوباره مذاکره خواهیم کرد و مذاکرات را از سر خواهیم گرفت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۸:۲۵    
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در توئیتر نوشت: در مصاحبه با کریستین امانپور خبرنگار سی ان ان تشریح کردم که رئیس جمهور آمریکا باید گزینه ای را انتخاب کند.
برترین ها / میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۸:۳۹   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به مصاحبه اش با شبکه سی ان ان تاکید کرد که رییس جمهور آمریکا باید میان دو گزینه پایبندی به توافق اوباما یا حفظ تحریم های ترامپ یکی را انتخاب کند. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در توییتی در این باره نوشت: ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۸:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که رئیس جمهور آمریکا باید بین پایبندی به برجام و همچنین اصرار بر تحریم های ترامپ از جمله تحریم های ضد برجامی با برچسب های ساختگی، یکی را انتخاب کند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: به نظر می رسد کسانی در داخل دولت ایالات متحده هستند که بیش از آنکه به توافق هسته ای رییس جمهور اوباما متعهد باشند، به تحریم های ترامپ تعهد دارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: به نظر می رسد کسانی در داخل دولت ایالات متحده هستند که بیش از آنکه به توافق هسته ای رییس جمهور اوباما متعهد باشند، به تحریم های ترامپ تعهد دارند.
الف   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
نشریه پولتیکو به نقل از یک مقام ارشد وزارت امورخارجه آمریکا نوشت که دولت بایدن به ایران اعلام کرده است، تمام تحریم های وضع شده در دوران ترامپ را لغو نمی کند. این مقام آمریکایی همچنین مدعی شده است که توافق هسته ای اصلی به ایالات متحده اجازه می دهد ایران را به دلایل غیر هسته ای تحریم کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اقدام رژیم صهیونیستی به سرکوب فلسطینی ها در مناطق اشغالی و تظاهرات بحرینی ها در حمایت از اسرای در بند زندان های رژیم آل خلیفه از مهم ترین عناوین خبری 24 ساعت گذشته غرب آسیا بود.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۰۱   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امورخارجه ایران تاکید کرد که هیچ نیازی به مذاکره با آمریکا وجود ندارد، چراکه جزئیات برجام پیش تر مشخص شده است. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در گفت وگو با شبکه سی.ان ...
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش نما، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا درباره مذاکرات وین گفت که در کل این مذاکرات سازنده و عملی بود اما همچنان سوالاتی درباره قصد و تمایل ایران درباره اتخاذ گام هایی برای بازگشت به پایبندی وجود دارد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی نوشت: همه تحریم های ترامپ ضد برجام است و باید رفع شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۲۱:۴۲   + ۲۱ سایت دیگر  
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و سید عباس عراقچی معاون وی مواضع خود را درباره انتظارات ایران از نشست وین و رفع تحریم ها بیان کردند. عراقچی اعلام کرد مذاکرات تا تامین نظر ایران ادامه می یابد.
به گزارش نویدتهران،وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی نوشت: همه تحریم های ترامپ ضد برجام است و باید رفع شود. محمدجواد ظریف در توییتی در خصوص تنها گام موجود برای حفظ توافق هسته ای ایران نوشت: ایران مسیر منطقی برای پایبندی کامل به برجام را ارائه می کند ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۶:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در توییتی نوشت: تمامی تحریم های ترامپ، ضدبرجام بودند و باید رفع شوند؛ بدون توجه به تمایزات و نام گذاری های بی منطق و خوسرانه تحریم ها. به گزارش ایسنا، ظریف در پیامی توییتری نوشت: ایران مسیری منطقی برای پایبندی کامل به برجام ارائه می کند: ...
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۶:۵۲   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی ضمن تکرار تنها گام موجود برای احیای برجام، افزود همه تحریم های ترامپ ضد این توافق بوده و باید رفع شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۶:۲۰   + ۳۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی ضمن تکرار تنها گام موجود برای احیای برجام، افزود همه تحریم های ترامپ ضد این توافق بوده و باید رفع شود.
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی ضمن تکرار تنها گام موجود برای احیای برجام، افزود همه تحریم های ترامپ ضد این توافق بوده و باید رفع شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۵:۲۰    
خبرگزاری میزان - ایوان تیموفیف ، مدیر برنامه بحث و مناظره والدای کلاب روسیه، در یادداشتی به موضوع تحریم های آمریکا علیه ایران و چشم انداز احیای برجام پرداخته است. ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مذاکرات برجامی در وین تاثیر بسزایی در قیمت دلار نداشت و قیمت این ارز خارجی بین 25 هزار 200 تا 100 در بازار آزاد در نوسان بود. تهران – اقتصاد برتر – 19 فروردین 1400 ...