دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۲:۵۴Oct 2020 26

جدیدترین‌های «خشکسالی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۶ ساعت پیش    
خشکسالی ها، کشاورزان شیرکوهی را به کشت زرشک مرغوب ترغیب کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۱۴    
ایسنا/خراسان رضوی پدیده تغییر اقلیم و گرم شدن بر بسیاری از جنبه های زندگی بشر تاثیر خواهد گذاشت. امروزه مشاهده می شود در هر گوشه ای از جهان پدیده های آب و هوایی نظیر سیل، خشکسالی و طوفان ها افزایش یافته و به صورت تهدیدی روزمره در تولید و ذخیره مواد غذایی ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۰۸   + ۱۷ سایت دیگر  
فیلم نمایش عروسکی آب و دیگران به نویسندگی و کارگردانی علی رضا ناصحی در قالب طرح نمایش نما در پایگاه اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نمایش گذاشته شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به شرایط ویژه اقتصادی این روزها، بخش عمده ای از مردم کم درآمد در مسیر رودخانه "مند" از طریق کشاورزی امرار معاش می کنند و سود حاصله از این سد به غیر از کم شدن سطح آب زیرزمینی، خشک شدن پایین دست این رودخانه و در نهایت پدیده ربزگردها و خشکسالی را به دنبال خواهد داشت.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۰۷    
تهران (پانا) - طبق آمارها مهر و آبان همیشه جزو ماه های پربارش محسوب می شود اما رئیس مرکز خشکسالی کشور خبر دیگری می دهد؛ امسال نه تنها پاییز کم بارش است بلکه زمستان هم کم بارش خواهد بود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۰۸    
زاهدان- ایرنا- استان سیستان و بلوچستان به دلایلی همچون گستردگی و تنوع محیط طبیعی، فرو رانش صفحه دریای عمان در منطقه مکران، وجودگسل های فراوان، کم و نامنظم بودن بارش های جوی و تاثیرپذیری از سامانه های مونسونی اقیانوس هند، قابلیت حادثه خیزی بالایی دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۰۲    
مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی در اواخر مهر ماه امسال خبر از شرایط کم بارش و حتی بدون بارش در بیشتر مناطق و استان های کشور طی آبان ماه داده بود، اما روز گذشته ...
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نان فطیر – خشکسالی – تخریب ساختمان – پلاک مخدوش – دستفروش – پلمب و بسته – تاکسی – لایروبی رودخانه – اتوبوس – مترو
نجف آباد نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
صدا و سیما: مدیر جهادکشاورزی شهرستان نجف آباد گفت: به دلیل کم آبی و خشکسالی در این شهرستان، کشاورزان روستا های فیلور و رحمت آباد، با کرایه زمین در استان های دیگر اقدام به کاشت و برداشت پیاز کرده اند.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۲۵    
معاون وزیر نیرو گفت: با اینکه آب ورودی به سدها نسبت به سال گذشته 37 درصد کاهش دارد، اما موجودی فعلی مخازن سدهای ایران نسبت به سال گذشته فقط 4 درصد کاهش نشان می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
در حالی امروز - 24 اکتبر - روز جهانی مبارزه با تغییر اقلیم است که می توان گفت بشر این روزها به دلیل بارش های سیل آسا، خشکسالی های متعدد و آتش سوزی های جنگلی گسترده بیش از هر زمان دیگری طعم تلخ تغییرات اقلیم را چشیده است ...
اقتصاد آنلاین / معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۳۲   + ۳۴ سایت دیگر  
پروژۀ احداث تصفیه خانۀ استحصال پساب شهری فولاد مبارکه به منظور استفادۀ مجدد از پساب های شهری، کاهش آلودگیهای زیست محیطی ناشی از سرریز پساب های شهری به محیط زیست و استفادۀ بهینه از منابع آبی موجود در تصفیه خانۀ PU21 شرکت، تعریف شد و با انجام موفقیت آمیز اقدامات لازم، وارد فاز راه اندازی کامل شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۰:۵۵    
ایسنا نوشت : احد وظیفه رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه بارش ها طی مهر ماه امسال نسبت به میانگین بلند مدت بسیار کمتر بود، گفت: پیش بینی می شود که کماکان کم بارشی در ایران ادامه داشته باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۱:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه بارش ها طی مهر ماه امسال نسبت به میانگین بلند مدت بسیار کمتر بود، گفت: پیش بینی می شود که کماکان کم بارشی در ایران ادامه داشته باشد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان(پانا)- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان خبر داد هشت هزار و 581 آسیب دیده ناشی از توفان در منطقه سیستان در 6 ماهه نخست امسال توسط نیروهای این جمعیت امدادرسانی شدند. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در خصوص موقوفات حوزه علمیه، گفت: در مجموع استان فارس 55 موقوفه منفعتی دارد که متاسفانه با وجود سنوات گذشته موقوفات احیا نشده و بخشی نیز به دلیل خشکسالی دارای درآمد نیست.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۷    
کارشناسان معتقدند مشکل اصلی ما در مواجهه با بلایای طبیعی درس نگرفتن از گذشته است. ما هر ساله با بلایای طبیعی نظیر سیل و خشکسالی مواجه هستیم اما تنها چیزی که در این زمینه مطرح می شود وعده جبران خسارت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۳۱    
در روزگاری که خشکسالی و کم آبی روستائیان را روانه شهر کرده است، قلندری ها (در استان یزد ) با چاشنی همت و همدلی آبادانی را به روستایشان بازگردانده اند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۵۲    
به گزارش خلیج فارس به نقل از فرارو؛ عفونت فراگیر در میان کوالاها، آتش سوزی های گسترده، خشکسالی و قطع درختان بقایای کوالاها را تهدید می کند.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
کوالاهای باقی مانده از آتش سوزی مهیب استرالیا با بیماری های عفونی دست و پنجه نرم می کنند. به گزارش فرارو، عفونت فراگیر در میان کوالاها، آتش سوزی های گسترده، خشکسالی و قطع درختان بقایای کوالاها را تهدید می کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۶:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران -ایرنا - توسعه مناطق محروم و کمتر برخوردار همواره یکی از اهداف دولت به شمار می رود، در این میان یکی از راهکارهایی که می تواند این هدف را محقق کرده و به فقرزدایی از این مناطق کمک کند استفاده از انرژی های تجدیدپذیر به ویژه در مناطقی است که در سال های اخیر دچار خشکسالی بوده اند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
می متالز - فرونشست در دشت های نجف آباد، مهیار شمالی، مهیارجنوبی، کاشان، گلپایگان، برخوار، اصفهان، اردستان، نطنز و فلاورجان به صورت خطرناکی مشاهده شده و آنچه که مشخص است، فشار بر منابع آب در اثر تراکم جمعیت، صنایع و یا کشاورزی همراه با دوره های خشکسالی و عدم تغذیه متعادل ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز خشکسالی کشور گفت: با وجود آنکه آبان پربارش ترین ماه سال است، اما امسال پیش بینی می شود که بارش قابل ملاحظه ای نداشته باشیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: با تلاش پزشکان داوطلب اعزامی به مناطق محروم و کمتر برخوردار چهار استان متاثر از خشکسالی در قالب طرح ملی نذر آب 3 ، 19 هزار و 942 نفر از بیماران و نیازمندان این مناطق از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان هلال احمر بهره مند شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
پوشش گیاهی آن موجب شده است که پرندگان متنوعی در طول سال به ویژه فصل بهار و پاییز به این تالاب مهاجرت کنند. تالاب گندمان یکی از ده تالاب برتر پرنده نگری در کشور است. ...
99/07/24 اقدامات مناسبی جهت کاهش اثرات خشکسالی تدوین و به مرحله اجرا رسید برای نمونه جایگزینی ارقام گندم و جو گواهی شده ... به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۱۸    
خشکسالی های پی درپی در شهرستان ریگان 50 درصد قنوات شهرستان ریگان را خشکانده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۷:۲۵    
به دلیل خشکسالی های پی در پی نفس های آب در قلب قنات های ریگان به شماره افتاده است ویکی پس از دیگری در حال خشک شدن ونابودی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۵۰    
نوسانات هوا در بخش نوق شهرستان رفسنجان خسارت های فراوانی را به کشاورزان این منطقه وارد کرده است.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۴:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی می گوید که بر اساس مدل های اقلیمی طی روزهای باقی مانده از مهر و حتی آبان و آذر بارش ها در کشور کمتر از نرمال خواهد بود که این مسئله آلودگی هوا در برخی نقاط کشور را به دنبال دارد.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
در نظر گرفتن عملکرد سازمان آب و برق خوزستان در تولید برق پایدار به تنهایی بی مهری است؛ این سازمان در خشکسالی در سیل در آبرسانی عملکرد شایان توجهی داشته است. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
حبیب اله دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب دریای عمان به مرکز استان سیستان و بلوچستان می تواند یکی از مهم ترین اقدامات دولت در جهت برون رفت از خشکسالی و تامین آب مورد نیاز مردم منطقه سیستان باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۱۸   + ۴۱ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: رئیس جمهوری، وزیر جهاد کشاورزی را به عنوان رئیس کارگروه ملی بیابان زدایی منصوب کرد. در حکم حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی خطاب به کاظم خاوازی آمده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مقام های رسمی هشدار می دهند که آب و هوای گرم و خشکسالی و وزش بادهای شدید در سراسر کالیفرنیا، تهدید مربوط به آتش سوزی گسترده در این ایالت را افزایش داده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - وقوع خشکسالی های پی درپی در 2 دهه اخیر و متناسب نبودن میزان برداشت با ظرفیت ذخایر آب موجود در یزد که کم بارش ترین استان کشور، کاهش و کسری ذخایر آب های زیرزمینی را به دنبال داشته و وضعیتی بحرانی آب را در این استان کویری تشدید کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
برنج عنبربو در شهرستان سیروان یکی از مرغوب ترین و پرطرفدارترین نوع برنج است که به دلیل خشکسالی ها و کمبود آب در سال های اخیر از کشت آن خودداری می شود در حالی که خشکه کاری تنها روش مناسب و توصیه شده در شرایط کم آبی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۵:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس منابع طبیعی و آبخیزداری ضمن تاکید بر نقش فعالیت های بشر در تخریب محیط زیست بر وقوع و تشدید برخی بلایای طبیعی به ویژه سیلاب ها، گفت: تشدید روند تخریب پوشش گیاهی جنگل ها و مراتع، معدن کاوی و سدسازی بی ضابطه، بحران های محیط زیستی منطقه ای و تغییر اقلیم باعث افزایش دما ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
خوزستان که طی سال های اخیر با مشکلات و معضلات زیادی دست به گریبان بوده، نیازمند کمک ویژه جهادگران و نیرو های بسیجی برای بازسازی است. از خشکسالی ها و گرد و غبار ها گرفته تا سیلاب هایی که صدمات زیادی به مناطق مختلف آن وارد کرده اند و حالا از هر نقطه آن خبر می رسد که گروهی از جهادگران مشغول خدمات ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۶    
ایسنا/سیستان و بلوچستان فرماندار زهک گفت: بیش از 20 سال است که خشکسالی زندگی مردم سیستان را به سختی انداخته است، این منطقه دو ظرفیت بزرگ مرز وچاه نیمه ها را دارد.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
شرکت توزیع برق اصفهان در همه بحرانهای اجتماعی ،اقتصادی با مردم اصفهان همراه بود و به عنوان مثال می توان ظهور و بروز این همراهی را در خشکسالی ها ،بیماری کرونا و بیکاری های شرق اصفهان مشاهد ه کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دانشیار دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد گفت: پدیده هایی مانند فوران آتشفشان، خشکسالی و سیل که برای زمین نقش تعادل دارند، لازمه حیات شناختی کره زمین هستند ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
استاندار خوزستان در حاشیه بازدید وزیر جهاد کشاورزی از قرارگاه بیابان زدایی و کانون های ریزگرد گفت: امیدواریم طی دو سال آینده با توجیهی که در سازمان برنامه ریزی و بودجه و ستاد ملی مقابله با ریزگرد ها خواهد شد و منابعی که در اختیار داریم بتوانیم کار بخش های باقی مانده را نیز به اتمام رسانده و این ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به دنبال خشک سالی و آتش سوزی های گسترده در جنگل‫های سوریه، سوری‫ها روز یکشنبه به دعوت بشار اسد رئیس جمهوری این کشور در همه مساجد کشور نماز استسقاء (طلب باران) اقامه کردند. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم گفت: افزایش متوسط دما در کشور، کاهش بارش ها، افزایش تعدد و شدت حوادث زیست محیطی شدید مانند سیل و خشکسالی در کشور نشان دهنده بروز روزافزون اثرات گرمایش جهانی و تغییر اقلیم در کشور است.
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
اخباری با عنوان اتمام بند کمالخان افغانستان به گوش می خورد که می تواند حجم عظیمی از آب رودخانه هیرمند را در خود جای دهد و خشکسالی مطلقی را برای منطقه سیستان به همراه داشته باشد.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد گفت: خشکسالی پی در پی آثار فیزیکی و روانی زیادی داشته که تلقی نمودن رودخانه فصلی به رودخانه خشک و قابل تصرف، آثار روانی خشکسالی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۳    
تهران - ایرنا - معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از توزیع 6 هزار و 302 بسته غذایی در چهار استان متاثر از خشکسالی در قالب طرح ملی نذر آب 3 از سوی داوطلبان جمعیت هلال احمر خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه خسارت 100 میلیارد تومانی سرمازدگی به بخش کشاورزی استان اصفهان در سال زراعی گذشته گفت ...