یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۱۰:۲۲Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خشکسالی»

نصیر نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
سیدمحمدحسن آل هاشم روز یکشنبه در گفت وگویی با بیان اینکه با هدف حمایت از عشایر در شرایط سخت خشکسالی مقرر شده شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به خرید دام مازاد عشایر اقدام کند، افزود: برای جلوگیری از ایجاد تنش قیمت بازار، کمیته ای در استان با حضور رییس جهادکشاورزی، اداره کل امور عشایر ...
پانا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - کاهش بارندگی در سال آبی گذشته به سال آبی جدید رسیده و طبقه گفته های رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی بارش های پاییزی دیرتر از حد معمول آغاز می شود. ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
بجنورد-ایرنا- معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: خشکسالی و کاهش بارندگی ها سبب شد تا امسال میزان گرد و غبار در آسمان افزایش یافته وکیفیت هوا در مرکز استان کاهش یابد.
فرادید   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
پیش از این شرکت بازرگانی دولتی ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده بود تولید برنج 18درصد به دلیل خشکسالی کاهش یافته است و به همین منظور توزیع برنج دولتی با قیمت مصوب 18500 تومانی ادامه دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۹:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر، الگوی کشت پاییزه و کاشت محصولات استراتژیک در این استان باید رعایت شود.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی خشکسالی پیش بینی کرده پاییز امسال خشکسالی خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۰:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی پاییز امسال را نیز خشک و زمستان را نرمال و زیر نرمال پیش بینی کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- کارشناسان معتقدند به واسطه رفع برخی از آسیب های ناشی از خشکسالی چاره ای جز انتقال آب از خلیج فارس به خراسان جنوبی وجود ندارد اما در الزامات این انتقال باید دقت کافی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی خشکسالی با بیان اینکه خشکسالی امسال را می توانیم یک ابرخشکسالی بدانیم؛ چون همه وسعت کشور را تحت تاثیر قرار داده است گفت: احتمال اینکه کشورمان در وضعیت پربارش قرار بگیرد 10درصد است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۴:۴۰    
چهارمحال و بختیاری چند سالی است که با خشکسالی کم سابقه ای دست و پنجه نرم می کند و دیرپایی این پدیده به عرصه های طبیعی و رویشگاه های نباتی استان به شدت آسیب وارد کرده و این مساله باعث شده تا استان در معرض خطر سیلاب قرار گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- مدیر کل هواشناسی گلستان گفت: میانگین تعداد روزهای بارانی ایستگاه های هواشناسی گلستان در سال زراعی، معادل 71 روز بوده که نسبت به نرمال حدود 25 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
علیرغم اینکه آبخیزداری از عوامل موثر مدیریت ریسک خشکسالی و سیل است ولی بودجه ای از اعتبارات خشکسالی به آبخیزداری تخصیص داده نشده است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به تداوم روند خشکسالی در استان اظهار داشت: بر اساس نقشه های پیش یابی می توان گفت که پاییز امسال نیز بارش های موثر و در حد نرمالی در استان نخواهیم داشتیم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: شکارچیان غیرمجاز پس از تعقیب و گریز طولانی، توسط محیط زیست شکار شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۵    
ایسنا/خراسان شمالی معاون پایش اداره کل محیط زیست خراسان شمالی از کاهش تعداد روزهای با هوای پاک در این استان به علت وقوع خشکسالی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
با ایجاد 25 مرکز نوآوری در کشور، خلاقیت ها، ایده ها و فناوری های نو به گسترش حوزه آب و خشکسالی کمک کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - علاوه بر اینکه خشکسالی سبب شده تا اکثر روستا های استان زنجان با مشکل کم آبی مواجه باشند اما در تعدادی از روستا ها برخی از باغ ویلا ها نیز با انشعابات غیرمجاز سهم آب روستاییان را می بلعند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تاریخ طبری را که می خوانیم نگارنده اش از یک خشکسالی بزرگ در روزگار زمامداری فیروز می گوید که چون هفت سال طول کشید باعث قحطی شد. تاریخ می گوید در عهد اردشیر بابکان هم چون مدت ها باران نبارید هزاران نفر از گرسنگی مردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۹   + ۲۸ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش 40 درصدی بارندگی ها طی سال آبی گذشته نسبت به حد نرمال گفت: بارندگی ها طی سال آبی جاری دیرتر از حد نرمال آغاز می شود و پاییز کم بارشی پیش رو داریم.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون آب و آبفای وزیر نیرو می گوید سال آبی گذشته با 37 درصد کاهش بارندگی در مقایسه با متوسط 52 سال گذشته به پایان رسید و می توان این سال را خشک ترین سال نیم قرن اخیر نامید. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان اردستان گفت: با توجه به کاهش بی سابقه بارش باران و خشکسالی های اخیر بیش از 200 قنات در شهرستان اردستان دچار خشکی فصلی شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۰۷    
گروه استان ها- بیشتر قنوات گناباد با کاهش آب دهی روبه رو هستند و روستاها روند مهاجرت به شهر را آغاز کرده و برخی از آن ها در این سالیان خالی از سکنه شده است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
به گفته معاون آب و آبفای وزیر نیرو، سال آبی گذشته با 37 درصد کاهش بارندگی در مقایسه با متوسط 52 سال گذشته به پایان رسید و می توان این سال را خشک ترین سال نیم قرن اخیر نامید. تهران – اقتصادبرتر – 03 مهر 1400 ...
معدن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -پژوهشگران معتقدند ایجاد فرو چاله های دریاچه ارژن در استان فارس نه به خاطر خشکسالی و برداشت بی رویه آب بلکه به خاطر قرار گرفتن بر روی گسل است و باعث می شود آب دریاچه نیز از بین برود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: خشکسالی یا از پیامدهای پدیده جهانی تغییر اقلیم و گرمایش زمین است که به دلیل واقع شدن ایران در عرض 30 درجه شمالی (کمربند بیابانی و خشک) تاثیر پذیری بیشتر و شدیدتر دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۲    
خبرگزاری بازار: باتوجه به کاهش 18درصدی تولید برنج ایرانی، وزیر جهاد کشاورزی از توزیع برنج خارجی برای رفع کمبود خبر داد. سیدجواد ساداتی نژاد ضمن اطمینان خاطری که بابت ذخایر برنج خارجی داد گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر و کاهش تولید برنج ایرانی ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۳:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “علیرضا کاکاوند” در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت تامین آب شرب شهر کرمانشاه و مشکلاتی که خشکسالی برای منابع آبی شهر ایجاد کرده، افزود: از چاه های میان دربند که یکی از مهمترین منابع تأمین آب شهر است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - وزیر نیرو با بیان اینکه مشکل منبع آب آشامیدنی در ایلام وجود ندارد، گفت: با وجود خشکسالی بی سابقه امسال ولی آب سالم برای شهر ایلام تامین شد اما شبکه آب فرسوده و به ارتقا نیاز دارد که اعتبار مناسب در این خصوص پیش بینی خواهد شد.
اهل کاشانم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
اللهیار دولتخواه در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال جاری تعداد دستگیری شکارچیان متخلف در شهرستان کاشان افزایش قابل توجهی داشته است ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
قاسم تقی زاده خامسی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: سال آبی اول مهر 1399 تا آخر شهریور1400 را می توان یکی از خشکسال ترین سال های نیم قرن اخیر نامگذاری کرد. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
هوشنگ بازوند با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس فرهنگ دفاع مقدس می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
هفدهمین نمایشگاه تخصصی ماشین آلات کشاورزی در حالی از ششم مهر ماه در گلستان آغاز به کار خواهد کرد که امسال با توجه به هزینه های چندبرابری بخش کشاورزی و خشکسالی های مداوم این سؤال مطرح می شود با وجود این مشکلات و قدرت پایین خرید کشاورز ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۰    
گروه استان ها بروز خشکسالی های اخیر تاثیر قابل توجهی در وضعیت اکوسیستم مناطق بیابانی داشته و اگر مورد حمایت قرار نگیرد شاهد خسارت هایی مانند طوفان شن خواهیم بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها_ چشمه تامین آب روستاهای چی تاوه، خمینی آباد،کل گه و ده محمدباقر از توابع دهستان پراشکفت شهرستان بویراحمد خشک شد.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۴    
فرماندار خواف گفت: بروز خشکسالی موجب شده عشایر خواف با مشکلات عدیده ای مواجه شوند و باید به فکر رفع این مشکلات باشیم.
امسال به دلیل کاهش 62درصدی بارندگی در خراسان جنوبی، 850 میلیارد تومان به عشایر این استان خسارت وارد شده است.
رییس جمهور بلافاصله پس از ورود به ایلام در محل سد مخزنی کنجانچم واقع در شهر مهران استان ایلام حضور یافت و ضمن بازدید از بخش های مختلف این سد، روند احداث و تکمیل و سامانه های متصل به آن را مورد بررسی قرار داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۸:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
اکبر کرامتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این سال زراعی 528 هزار تُن گندم از سطح مزارع این استان تولید شد که نسبت به سال قبل از آن، حدود 10 درصد کمتر است. وی اضافه کرد: کاهش بارندگی و خشکسالی و حوادث طبیعی و نیز سایر عوامل اقلیمی و محیطی را [...]
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۶:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
تراژدی خشکسالی و مرگ حیات وحش خراسان جنوبی، خشک شدن تالاب بین المللی مهاباد، از بین رفتن خرس سیاه بلوچی در باغ وحش دانشگاه زابل، ارزش بالای زمین در لیسار، تعطیلی برداشت معدنی در دماوند، به دام افتادن شکارچیان متخلف پرندگان، بازگشت یک افعی به طبیعت را در بسته محیط زیست ایمنا بخوانید:
برترین ها / کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۰:۲۷   + ۵۲ سایت دیگر  
برترین ها: معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: سال آبی 1400-1399 با 37 درصد کاهش بارندگی در مقایسه با متوسط 52 سال گذشته به پایان رسید و می توان این سال را خشک ترین سال نیم قرن اخیر نامید. ...
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۱:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، اکبر کرامتی در جلسه ستاد بیمه کشاورزی استان، افزود: این میزان خسارت وارده به میزان یک هزار و 240 میلیارد تومان ناشی از خشکسالی مخصوصا غلات و حبوبات و مابقی در سایر زیر بخش های کشاورزی اعم از زراعی ، باغبانی، دامی ، شیلات و امور زیر بنایی بوده است. حوادث غیرمترقبه ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۱۲    
به گزارش مشرق، سیده زهرا عبدالهی، فعال رسانه ای در توییتر نوشت: رئیس جمهور امروز به سازمان برنامه و بودجه دستور داده حق الزحمه معوقه معلمان و "خسارات ناشی از خشکسالی کشاورزان" هر چه زودتر پرداخت بشه فردا هم احتمالا سفر استانی دیگه ای در پیش داره ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی خوانسار گفت: آلوی پاییزیِ خوانسار، این روز ها گرچه به علت خشکسالی دچار آسیب شده، اما به هر روی، خوانسار همچنان قطبِ آلوسازِ (آلوی خورشتی) استان اصفهان است.
برترین ها / مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
عصر ایران: کشاورزان هندی در روستایی در قاضی آباد هند در اعتراض به اصلاح قوانین کشاورزی از سوی دولت، داخل قبر خوابیده اند! این عکس را خبرگزاری رویترز منتشر کرده است.
اهل کاشانم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
عباس ارغوانی در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، با بیان اینکه در سال زراعی گذشته شرایط بارش و دمایی متفاوتی را در دشت کاشان شاهد بودیم، اظهار داشت: این شرایط یکی از بدترین سال های 50 سال اخیر در 50 سال اخیر در زمینه آب و هوایی بود به نحوی که شاهد کاهش چشمگیر بارش، نبود برف، افزایش مکرر دمای هوا ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سال آبی جدید در حالی از امروز در کشورشروع شد که هم اکنون 259شهر و 8562 روستا با تنش آبی شدیدی درگیرند و کهگیلویه و بویراحمد به عنوان دومین استان کم بارش با کاهش 97 درصدی روبرو است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۳    
زنجان - ایرنا - رسانه ها و مطبوعات زنجان در هفته جاری موضوعات مختلفی را در سرخط اخبار و صفحات نخست خود انعکاس دادند که از جمله آن ها می توان به پیامد خشکسالی بر کشاورزی و توزیع برنج خارجی برای تعدیل قیمت این محصول در استان اشاره کرد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
نمایی هوایی از دریاچه خشک شده سد دیویجسیدی در دیار بکر ترکیه که به علت تغییرات اقلیمی کره زمین در معرض خطر خشکسالی قرار دارد.
سروش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۰۳   + ۴۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور در دستوری به سازمان برنامه و بودجه، بر پرداخت حق الزحمه معوقه معلمان و خسارات ناشی از خشکسالی کشاورزان تاکید کرد.