سه شنبه ۲۴ فروردینساعت ۱۲:۰۲Apr 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خشکسالی»

تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش    
لرستان- موموندی، مدیر امور دام جهادکشاورزی لرستان گفت: کاهش 39 درصدی باران در استان سبب خشکسالی و کمبود علوفه شده است.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: خشکسالی سال زراعی 1399-1400 بر منابع تامین آب برخی از روستاها بویژه بشاگرد تاثیر گذاشته است.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری خشکسالی یک بلای طبیعی است که امروز تقریبا گریبانگیر اکثر نقاط کشور شده است، شاید در این برهه درمان جدی نیز برای کم آبی وجود نداشته باشد، اگر نتوانیم جلوی برداشت های بی رویه از آب های سطحی و زیرزمینی در کشور را بگیریم، باید شاهد نابودی منابع تامین آب از جمله قنوات ...
کاهش چشمگیر میزان بارش باران در سال زراعی جاری در لارستان موجب بروز پیامدهای منفی و جبران ناپذیری برای حیات انسانی و طبیعی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۲:۴۵    
وضعیت آب های زیرزمینی کشورمان چند سالی است که مطلوب نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۲۵    
خشکسالی در گناباد بر سر دامداری و کشاورزی سایه افکنده است.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
کمتر کسی را می توان یافت که به دوام و مقاومت گوشی های آیفون در شرایط مختلف تردید داشته باشد. در همین رابطه، اخیرا خبری منتشر و اعلام شده که گوشی آیفون 11 پرو مکس یک گردشگر که حدود یک سال پیش در دریاچه ای در تایوان افتاده بود، پیدا شده و مثل روز اول کار می کند. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
در 2_3 روز آینده در قسمت های نیمه غربی، شمال غرب، قسمت هایی از دریای خزر و زاگرس جنوبی احتمال رگبار باران وجود دارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۲۷    
رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: مشکلات و کمبودهای آبی و خشکسالی های چند ساله اخیر باید به وضوح توسط مسئولان برای مردم بیان شود چراکه مردم به عمق فاجعه ای که آینده استان را تهدید می کند، آگاه نیستند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۴۲    
اجرای پروژه های آبخیزداری در استان بوشهر سبب شده که این استان تا حدودی از پیامدهای خشکسالی در امان بماند. در چند سال اخیر 429 سازه آبخیزداری در استان ساخته شده است که این سازه ها توانسته اند تا حدودی روان آب ها را کنترل کرده و از فرسایش خاک جلوگیری کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- برخی از دانشمندان پیش بینی می کنند که با توجه به تغییرات آب و هوایی و گرم شدن هوا، خشکسالی شدید در انتظار منطقه غرب آمریکا آست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- با توجه به نبود بارش در چند سال گذشته و امسال، زنگ های خطر به صدا درآمده و خطر خشکسالی در کمین کشور و استان کردستان است.
برترین ها / شفقنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: مشکل اصلی مسوولان مبارزه با کرونا این است که اگر به جای تمرکز بر این انتشار داده های نادرست که دیر یا زود حقیقت آنها آشکار می شود، می کوشیدند که اطلاعات درستی در اختیار مردم قرار دهند، امروز وضع بهتری در ماجرای کرونا داشتیم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: کارگروه سازگاری با تغییرات اقلیمی در استان ایجاد شد که ضمن رصد و پایش تغییرات اقلیمی بتواند استراتژی های لازم را در مواجه با هر یک از پدیده ها را داشته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: اردیبهشت ماه به علت کاهش اثر منفی پدیده جوی لانینا بارش های خوبی در استان رخ خواهد داد اما جبران کم بارشی یک سال زراعی نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: خشکسالی و کم آبی زاینده رود یکی از مهم ترین مشکلاتی است که نیازمند مدیریتی کارآمد، عادل، با اراده و آینده نگر در جهت احیا و ساماندهی است.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۳۱    
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی از خشک شدن 140 چاه مالداری در مسیر کوچ و خسارت به 80درصد از مراتع عشایر استان بر اثر خشکسالی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۲۱    
کاهش بارش ها در شرق کشور به ویژه خراسان جنوبی، امسال به بالاترین حد خود در سال های گذشته رسیده و کشاورزان را با بحران کم آبی مواجه کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- احداث 429 سازه آبخیزداری بخشی از تدبیر و تلاش هشت ساله دولت های یازدهم و دوازدهم برای مهار خشکسالی و پیامدهای ناگوار آن بر منابع طبیعی در استان بوشهر است که اگر با عملکرد همه دولت های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در این بخش در این استان مقایسه شود، بازهم افزایش دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۷:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: میزان بارش ها در سال زراعی جاری در حداقل ممکن بوده در 30 - 40 سال گذشته بی سابقه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۶:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- اجرای طرح های انتقال آب با توجه به معضلات فراگیر خشکسالی و کم آبی در اصفهان بویژه خشکی زاینده رود به تاکید کارشناسان ضرورتی است اجتناب ناپذیر که برنامه ریزان باید برای تحقق این نیاز اساسی منطقه تدابیر ویژه ای بیندیشند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سال آبی جاری به نیمه رسیده و فرصت بارش برای بخش زیادی از کشور از دست رفته است. در زمان باقی مانده تا انتهای سال آبی هم بارش زیادی پیش بینی نشده است. زمانی که بارندگی های سالیانه از مقدار متوسط کمتر باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان شمال غرب و غرب کشور توصیه می شود که به فکر کشت دیم بهاره نباشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
خشکسالی باعت از بین رفتن محصولات بیش از هزار و 200 هکتار از مزارع دیم گراش شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس با بیان اینکه توسعه طرح های مهم کشاورزی تحقق شعار سال جاری است، گفت:کشت گلخانه ای راهکارمناسبی برای مدیریت خشکسالی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
لارستان- ایرنا- برداشت محصولات زراعی در گراش استان فارس در حالی آغاز شد که به گفته مدیرجهاد کشاورزی این شهرستان، بروز پدیده خشکسالی و کم بارشی محسوس محصول بیش از یک هزار و 200 هکتار از کشت دیم مزارع در منطقه را از بین برده است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۱۲    
رداشت گندم از 107 هزار هکتار مزارع دیم و آبی استان بوشهر در حالی آغاز شده است که بنا بر پیش بینی های سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر امسال امیدی به تولید بیشتر از 77 هزار تن نخواهد بود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
در پی خشکسالی های دو دهه اخیر و کم بارشی به ویژه در سال زراعی جاری در جنوب شرق کشور که در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است، سیستان و بلوچستان تبدیل به بیابان شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: خشکسالی امسال در استان چالش بزرگی پیش روی حفاظت از حیات وحش خواهد بود که تنها با مدیریت درست و کمک دوست داران محیط زیست از این مشکلات، فائق خواهیم شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
هرچند که از سال های گذشته تاکنون بسیاری بر ممنوعیت کشت برنج در استان فارس تاکید داشتند و کمبود آب در فارس باعث شده تا مسئولان دست به دامان تأمین آب از خلیج فارس شوند، اما تصمیمات مجلس با برداشتن این قانون باعث شد که داستان خشکسالی و خالی شدن سفره های زیر زمینی در استان فارس همچنان ادامه داشته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیر کل هواشناسی البرز با اشاره به کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری اعلام کرد که زنگ خطر کم آبی و خشکسالی در این استان به صدا در آمده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند- معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به خشکسالی و کمبود بارندگی ها در استان، قرارگاه استانی آب به عنوان طرحی اورژانسی تشکیل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: تداوم 15 ساله خشکسالی و برداشتهای بی رویه از منابع آب باعث شده است 30 شهر این استان با مشکل تامین آب مواجه شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مشهد - مدیر حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: در سال آبی جاری با کاهش شدید بارش ها و خشکسالی شدید رو برو هستیم، لذا باید برای مدیریت منابع آبی اقدامات گسترده ای انجام شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از راه اندازی قرارگاه استانی آب با دستور ویژه استاندار خبر داد و گفت: اگرچه در کارگروه های استان، شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه مقابله با خشکسالی را داریم اما با توجه به اهمیت موضوع آب، این قرارگاه تشکیل شد.
مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : گرمای شدید و خشکی هوا در تابستان سال 2018 میلادی و تا حدودی 2019، اروپا را دچار بحران شدید بی آبی کرد. از جمله عوارض آن می توان به آتشسوزی های حیات وحش در جنوب و حتی شمال اروپا، توقف کشتیرانی در رودخانه های بزرگ مانند دانوب، محدودیت در سیستم های آبیاری و کاهش تولید برق اشاره کرد. ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سازمان هواشناسی سال گذشته، پاییز و زمستان کم بارشی را در کشور پیش بینی کرده بود، این کم بارشی اکنون به بهارامسال هم منتقل شده و آن طور که سحر تاجبخش، رئیس سازمان هواشناسی می گوید: از مهر سال 99 تا شهریور 1400، جزو 5 سالی است که بیشترین کم بارشی را از سال 1370 تا کنون داشته ایم. ...
فرادید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
این کم بارشی تنها محدود به سیستان و بلوچستان نمی شود چرا که خشکسالی دامن اکثر نقاط کشور را گرفته و همه 31 استان کشور با میزان مختلفی از کاهش بارندگی مواجه هستند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۴:۰۳    
در ابتدای سال جدید در کنار تداوم ابربحرانهای گذشته همچون تحریم و پاندمی کرونا و آسیبهای اقتصادی، خشکسالی و بی آبی نیز به دیگر بحرانها اضافه شده است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۱:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه نگاه یک با اشاره به دستاوردهای هسته ای که در سالروز 20 فروردین اعلام و معرفی شد، گفت حوزه عملکرد سازمان بسیار وسیع است از جمله در صنعت، کشاورزی و پزشکی. بخش عمده 133 دستاورد به چرخه سوخت هسته ای برمی گردد و غنی سازی ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
علی ملک ثابت گفت: زمانی که خشکسالی در کشور وجود دارد و نهاده های دامی نیز افزایش قیمت داشته و قاچاق دام هم وجود دارد نمیتوان انتظار داشت که قیمت گوشت افزایش نیابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس ضرورت اجرای طرح ملی انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس که یکی از اهداف آن تامین زیرساخت های توسعه فارس و مدیریت تولید، توزیع و مصرف آب در این استان است با توجه به خشکسالی های پی در پی سال های اخیر دو چندان می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران دلیل کاهش کیفیت هوا در فروردین 1400 را کاهش بارندگی و ایجاد کانونهای گردو غبار در اثر خشکسالی برشمرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر جهاد کشاورزی سربیشه گفت: یکی از راهکارهای غلبه بر معضلات خشکسالی استفاده از گیاه سورگوم است که می تواند منبع غذایی مناسبی برای تغذیه دام و طیور در شرایط بحران باشد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
برداشت گندم در استان بوشهر از 15 فروردین آغاز شده و این درحالی ست که امسال به دلیل خشکسالی 22 هزار هکتار از مزارع گندم دیم از بین رفته و تاکنون فقط 550 تن گندم برداشت شده از مزارع استان بوشهر تحویل مراکز خرید شده است.
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۴۲   + ۴۸ سایت دیگر  
فولاد مبارکه همواره مدیریت پایدار آب و توجه به ارزش اساسی آب را سرلوحه کار خود قرار داده و توانسته است در مقایسه با شرکت های بزرگ فولادساز جهان، رکورددار کمترین حجم آب مصرفی به ازای هر تن تولید فولاد باشد.
پایگاه خبری ایزنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۲۲    
به گزارش آژانس خبری ایذه (ایزنا) ؛ کوچ بهاره عشایر بختیاری از مسیر شهرستان ایذه به سمت استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد. امسال با توجه به وضعیت بد بارندگی و خشکسالی موجود، کوچ عشایر به دلیل نبود علوفه و گرمای پیش زودرس در استان خوزستان زودتر از سال های پیش و زمان دائمی خود آغاز شد. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز :با اینکه نخل ها از درختانی هستند که نیاز آبی کمتری دارند و در مقایسه با برخی دیگر از درختان در مقابل کم آبی مقاوم ترند اما خشکسالی های مستمر که طی 10سال اخیر اتفاق افتاد ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان ، خراسان جنوبی استانی کویری با هوای گرم است که خشکسالی های چند سال اخیر اقلیم منطقه را تحت تاثیر قرار داده و کاهش نزولات جوی و کاهش منابع آبی استان باعث افزایش سطح دشت و بیابان در استان شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۵۶    
خشکسالی و افزایش بیماری دام ها در خراسان جنوبی، صدای دامداران را درآورده است.