جمعه ۰۸ بهمنساعت ۰۹:۰۹Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خشکسالی»

مدیرکل مدیریت بحران قم گفت: عدم حل مشکلات زیست محیطی و خشکسالی در دریاچه نمک قم، این دریاچه را به معضلی جدی برای کشور تبدیل خواهد کرد. محسن اروجی در نشست علمی آموزشی آلودگی هوا، اثرات بهداشتی و چالش های اجرای قانون هوای پاک در استان قم ، افزود: برخلاف بسیاری از کلان شهرهای کشور ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- رییس اداره بهسازی امور تولید اداره کل امور عشایر خراسان شمالی گفت: خشکسالی، کاهش بارندگی و افزایش قیمت علوفه سبب شد تا میزان تولیدی شیر به وسیله دامداران عشایر استان 30 درصد کاهش یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اجرای طرح های آبخیزداری با توجه به شرایط خراسان جنوبی که چندین سال بوده با خشکسالی همراه و بارش های آن همراه با سیلاب بوده یک ضرروت مهم به نظر می رسد که البته نیاز به تأمین اعتبار است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص آبخیزداری به عنوان یکی از راهکارهای مبارزه با سیل و خشکسالی با داوود صادقی کارشناس مسائل اقتصادی به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل گفت که افغانستان با بدترین خشکسالی در دو دهه اخیر روبرو بوده است و بیش از نیمی از مردم این کشور با گرسنگی شدید روبرو هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- صحنه کارکردن کودکان کار در سطح خیابان ها ی اصفهان منظره ای است که قلب هر انسانی را به درد می آورد. براساس اعلام مسئولان استانی ازجمله دلایل افزایش این کودکان خشکسالی در منطقه شرق اصفهان و مهاجرت اتباع خارجی به استان بیان شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۹:۵۳    
ایسنا/خراسان جنوبی معاون آبخیزداری منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: آبخیزداری و آبخوان داری یکی از عوامل مهم در کاهش خسارات ناشی از سیل و خشکسالی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۹:۴۰    
گچساران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: تولید علوفه های مرتعی در این شهرستان بر اثر خشکسالی و آتش سوزی امسال 70 درصد کاهش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۸:۵۴    
گرگان - ایرنا - احتمال ورود جبهه جدید هوای سرد همراه با تکرار بارش برف و باران، علاوه بر امیدواری به کاهش مشکلات خشکسالی و کمبود آب، ضرورت آمادگی نیروهای امدادی برای مقابله با بحران را افزایش داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۷:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
میانگین بارندگی در کشور از ابتدای سال آبی جاری 98.3 میلیمتر بوده است که چهار درصد بیشتر از میانگین بلند مدت بوده یا به عبارتی میانگین بارش کشور در محدوده نرمال است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
میانگین بارندگی در کشور از ابتدای سال آبی جاری 98.3 میلیمتر بوده است که چهار درصد بیشتر از میانگین بلند مدت بوده یا به عبارتی میانگین بارش کشور در محدوده نرمال است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۱:۰۲    
رزماری، یک گیاه خانگی عالی است و همانند دیگر گیاهان مدیترانه ای، قادر به تحمل خشکسالی است و آفتاب دوست است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد-ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: خشکسالی در این استان موجب افزایش نرخ بیکاری و مهاجرت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
نیویورک-ایرنا- دبیرکل سازمان ملل با بیان اینکه بیش از نیمی از مردم افغانستان با سطح بالای گرسنگی مواجه هستند، اظهار داشت این کشور شاهد بدترین خشکسالی در دو دهه اخیر است و 9 میلیون نفر از مردم افغانستان در شرایط قحطی قرار دارند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۸:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
دکتر احمد وحیدی در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات بحران استان اردبیل با بیان اینکه باید بهترین استفاده ممکن را از نزولات آسمانی اخیر در کشور داشته باشیم ...
ربیع   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۷:۵۰    
خشکسالی این میهمان ناخوانده که زمینه ساز بسیاری از وقایع پیچیده اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بوده است ،اکنون بر80 درصد از مساحت استان اصفهان سایه افکنده و سطح مراتع و زمین های کشاورزی استان اصفهان را دچار تغییرات عمده کرده است به گونه ای که با ضعیف شدن مراتع ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - وزیر کشور گفت: خوشبختانه بارش برف و باران در مناطق مختلف کشور سبب شد تا حدود قابل توجهی مشکل و معضل مهم خشکسالی که کشور را تهدید می کرد برطرف شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۷:۱۰    
خشکسالی روی داده در سال های اخیر موجب شده ضمن کاهش ورودی آب به ذخایر آبی استان شاهد افزایش خروجی آب از سدهای استان باشیم که موجب وارد شدن فشار به منابع آبی استان شده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۲۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ،کتاب فناوری های کاهش تلفات آب در کانال ها اثر مشترک آقایان محمد صافی و مجتبی محمدی است که در 232 صفحه تالیف و امسال به بازار کتاب عرضه شده است. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۴۱   + ۳۶ سایت دیگر  
هیات دولت با تأمین بار مالی امهال اصل تسهیلات دریافتی خسارت خشکسالی کشاورزان در سال زراعی 1400-1399موافقت کرد.
کمیسیون اقتصاد دولت با اصلاح مصوبه هیأت وزیران درباره مقابله با پدیده خشکسالی و کاهش اثرات ناشی از آن مقرر کرد که 30 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد از منابع عادی بانک ها پرداخت شود و مابه التفاوت سود تا نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار را دولت متعهد شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۱۸    
کاهش شدید بارندگی و خشکسالی که سال گذشته و تا پایان پاییز امسال ادامه داشت سبب نگرانی خیلی ها شد. تا جایی که حرف از بی سابقه بودن بی بارانی ها در چند دهه اخیر به میان آمد و هشدارها هر روز بیشتر می شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۱۹    
تهران- ایرنا- خشکسالی تابستان گذشته در کانادا به ویژه ایالت های غربی این کشور، دامداران کانادایی را با کمبود شدید علوفه و افت سود و فروش روبرو کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به خشکسالی 80 درصد مراتع از بین رفته و 20 درصد دیگر هم در مناطق کوهستانی گرفتار طوفان شن شده اند و از طرفی گرانی نهادها فشار زیادی به عشایر وارد کرده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۲۰    
رئیس مرکز ملی خشکسالی سازمان هواشناسی با پیش بینی بارندگی بهتر از امسال در بهار سال 1401، گفت: توان کشور از نظر تأمین آب به شدت ضعیف و آب های زیرزمینی متلاشی شده است.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ "منوچهر فخری" در نشست ستاد پیشگیری و هماهنگی فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که با حضور مدیرکل دفتر فنی و مدیران دستگاه ها برگزار شد؛ عنوان کرد: بارش های اخیر برف در سطح استان ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایلام- خشکسالی در حالی به عنوان بزرگترین مشکل کشاورزی استان ایلام شناخته می شود که هنوز امهال تسهیلات کشاورزان استان به سرانجام مشخصی نرسیده است.
کیهان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۱:۵۰    
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات آبخیزداری از برداشت علوفه دامی به مقدار سه و هشت دهم تن در هکتار حتی در شرایط خشکسالی شدید کویرخبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- جمعی از دامداران استان گلستان طرح حمایتی ویژه دولت برای حل مشکل تامین نهاده های دامی موردنیاز خود در شرایط کنونی برای عبور از خشکسالی ها و حذف ارز ترجیحی را خواستار شدند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۲۱    
دریا قدرتی پور: طرح های بلاتکلیف انتقال آب طی سال های اخیر و همچنین خشکسالی ها موجب شده که تالاب 47 هزار هکتاری گاوخونی با مشکلات جدی روبرو شود. معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان در رابطه با وضعیت تالاب گاوخونی و ذخایر ژنتیکی این تالاب اظهار داشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خدابنده در مجلس گفت: کشاورز آسیب دیده از خشکسالی که حاصل دسترنج یکساله اش هیچ شده و دامدار بخت برگشته ای که قیمت علوفه موردنیازش از قیمت دامش بیشتر است، تنها امیدش به امهال وام های کشاورزی است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۷    
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز استان اصفهان گفت: افت کیفیت آب های آبیاری فضای سبز باعث شور شدن منابع آبی و هدایت الکتریکی در خاک شده است. مجید عرفان منش گفت: مشکلات اصلی ما برای نگهداری فضای سبز ناژوان علاوه بر محدودیت و محرومیت از آب، خشکسالی است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۶    
خشکسالی های 20 ساله در خراسان جنوبی سبب شده تا کشت گیاهان با نیاز آبی پایین از جمله گیاه روغنی گلرنگ مورد توجه کشاورزان قرار گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۱    
بجنورد- ایرنا- مدیر امور آب و خاک و فنی و مهندسی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: خشکسالی های پیاپی چند سال اخیر 70 رشته قنات این خطه را که پیشران اقتصادی آن بخش کشاورزی است، خشک کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی اصفهان گفت: 86.9 درصد از مساحت استان درگیر خشکسالی و فقط 13.1 درصد از آن واجد شرایط نُرمال تا تَرسالی است.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
میدان اصلی شهر گمیش تپه یک تابلوی رنگ و رو رفته دارد که با کمی دقت مسیر رسیدن به تالاب بین المللی گمیشان را نشان می دهد، یک پهنه آبی 20 هزار هکتاری که طی چند سال اخیر در جدال نابرابر با خشکسالی زمین گیر شده و روز به روز از مساحت و جانوران ساکن آن کاسته می شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد - ایرنا- فصل زمستان که زمان کشت و کار کشاورزی نیست، کشاورزان دور هم جمع می شوند و درباره عملکرد یکساله خود حرف می زنند، تجربیات خود را با هم در میان می گذارند، عده ای از آنچه خشکسالی به سرشان آورده است، عده ای از قیمت خرید تضمینی و برخی از روش های جدید کشاورزی و بذرهای اصلاح شده حرف می زنند.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۸:۱۰    
رکنا: یک متخصص شیمی تجزیه دارویی با تاکید بر حفظ سلامتی و محیط زیست با رونق استفاده عمومی از محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی به جای محصولات شیمیایی گفت: گرمایش جهانی می تواند منجر به کاهش کیفیت محصولات آرایشی و بهداشتی بخصوص محصولات شیمیایی شود که در تولید آنها از آب زیادی استفاده می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات آبخیزداری گفت: به طور متوسط 3.8 تن در هکتار علوفه دامی قابل برداشت در شرایط خشکسالی شدید قابل استحصال است و در شرایط ترسالی تا 8 تن در هکتار قابل برداشت است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در بحث آب های زیرزمینی همچنان در خشکسالی هیدرولوژیک قرار داریم
سلام نو / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۳   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با تشریح وضعیت دمایی کشور اظهار کرد: دی ماه 1400 با میانگین دمایی پایین تر از حد نرمال به میزان یک درجه سانتیگراد گزارش شده است. اگر این محاسبه از اول سال آبی انجام شود این عدد به 1.1 درجه زیر حد نرمال خواهد رسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۰:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، گفت: تنها راه استفاده از مزایای تَرسالی و دوری از خسارت های خشکسالی سدسازی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه گفت : در سال زراعی 99-1400 با خشکسالی مواجه بودیم و میزان بارندگی ها به یک سوم میانگین بلندمدت کاهش داشت و این موضوع گریبانگیر کشور بود.
سازمان هواشناسی   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۲۰    
نگرانی دبیرکل سازمان جهانی هواشناسی از تاثیر سیل و خشکسالی در منطقه خلیج فارس دبیرکل سازمان جهانی هواشناسی نسبت به ت اثیرات ناشی از چرخه های مکرر سیل، خشکسالی و دیگر تاثیرات اقتصادی و اجتماعی در منطقه خلیج فارس ابراز نگرانی کرد. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۷:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
پرورش سنتی گوسفند و بز از دیرباز در مناطق روستایی و عشایری گلستان رونق داشت اما خشکسالی چند سال اخیر این حرفه مولد را با مشکلات فراوانی مواجه کرد
راه پرداخت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۵۲    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. عصر تراکنش 52 ، منصور حسینی، عضو هیئت مدیره شرکت عصر داده / از گذشته تاکنون همیشه در زمان های خشکسالی رزق و روزی کاهش پیدا می کند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- با وجود خشکسالی های پی در پی و کاهش بارندگی ها در سطح کشور، امکان افزایش یک تا 1.5 میلیون تنی محصولات کشاورزی زراعی و باغی استان گلستان با اجرای پروژه های آب و خاک و زهکشی اراضی دیم ممکن می شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
میری گفت: با توجه به تعطیلی بازار اروپا و چین و کاهش خرید و فروش، قیمت هر کیلو زعفران یک تا 2 میلیون تومان ارزان شده و قیمت هر کیلو زعفران دسته 21 میلیون تومان، پوشال 26 تا 28 میلیون تومان و نگین 32 تا 38 میلیون تومان است. ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر نیاز علی ابراهیمی پاک رئیس بخش آبیاری موسسه تحقیقات خاک و آب کشور با برنامه گفتگوی علمی در مورد بحران خشکسالی و نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان در این موضوع مصاحبه کرد. ...