شنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۰:۳۰Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خشکسالی»

خبرگزاری مهر   ۵۶ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه استان با مشکل خشکسالی روبرو است، گفت: وضعیت بارندگی در شرق استان بسیار ضعیف است.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- با وجود وقوع یخبندان و برودت هوا طی هفته های اخیر اما آمار مربوط به بارش نزولات آسمانی در گلستان بیان گر استمرار خشکسالی و به خطر افتادن زراعت در این استان است.
معاون محیط زیست خراسان رضوی گفت:خشکسالی های اخیر موجب شده که هر سال شاهد حضور گونه های کمتری از پرندگان مهاجر باشیم که به استان مهاجرت می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
جشنواره برفی دنا بعد از چندین سال به دلیل خشکسالی و نباریدن برف امسال با حضور گسترده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از نقاط مختلف به ویژه شهر یاسوج و البته با حضور جمع کثیری از گردشگران از نقاط مختلف کشور به خصوص مناطق جنوبی و استان هایی مثل بوشهر و فارس و خوزستان در پیست اسکی کاکان در حالی برگزار ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۰:۴۰    
بانوی کارآفرین کرمانی، مواجهه با خشکسالی و نابودی باغ ها را سرآغاز مسیر اشتغالزایی و رسیدن به جایگاه قهرمان ملی تولید عنوان کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۷:۱۱    
بیرجند (پانا) - معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت خراسان جنوبی جزو مناطق نسبتاً خشک به شمار می آید و در سال های کم باران چون خطر خشکسالی و سبز نشدن بیابان ها ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۱:۳۵    
رئیس مرکز خشکسالی گفت: براساس آمار بارش های سال آبی جاری در استان تهران نسبت به دوره نرمال 64 درصد کمتر است.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۰:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
از حدود 10 سال پیش به این سو، کشور به صورت مداوم بارندگی های کمتر از میانگین بلندمدت را تجربه کرده و گرفتار خشکسالی شده، هرچند در دو سال آبی 1397-1398 و 1398-1399 به ترتیب 342.1 و 317 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مشاور دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی استان همدان گفت: 10 درصد روستا های استان به علت خشکسالی و کود منابع آب خالی از سکنه شده است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
در دهه های اخیر کشور و گلستان شاهد تغییراتی اقلیمی بوده که خود را به اشکال مختلف از جمله تغییر شکل و شدت بارش ها، تغییر توزیع زمانی بارش ها، افزایش دما و ذوب شدن ذخایر برفی و در نهایت وقوع پدیده های حدی نشان داده است. ...
صبح قزوین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۱:۱۴    
کارشناس هواشناسی گفت: برای امروز تا اواسط هفته آینده امواج حاصل از سامانه بارشی از سطح منطقه عبور خواهد کرد که موجب بارش های پراکنده در ارتفاعات خواهد شد.
عصر همدان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۳:۰۱    
به گزارش عصرهمدان؛ سید روح الله حسینی شاخص، فرماندار فامنین روز چهارشنبه 5 بهمن ماه در جلسه هماهنگی برگزاری اولین همایش الگوی کشت شهرستان فامنین گفت: در این راستا باید متولیان امر نسبت به برگزاری دوره های آموزشی و همایش ها اقدامات لازم را به عمل آورند و در همین خصوص اولین همایش الگوی کشت کم آب بر ...
آنا / دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۶:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: در بخش هایی از استان سیستان و بلوچستان که مردم به دلیل سرما و نبود سوخت مجبور به استفاده از وسایل گرمایشی برقی شده اند، میزان مصرف بیشتر نسبت به ماه گذشته محاسبه و هزینه های مرتبط با این مصرف اضافی بخشیده می شود.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، چند سال اخیر به طور مداوم خبرهای ناخوشایندی از وضعیت آبی کشور می شنویم؛ همه آنها نشاندهنده این است که وضعیت ذخایر سدها و منابع آبی زیرزمینی کشور مناسب نیست؛ از طرفی هم خشکسالی و کم بارشی فشار آورده و مشکلات زیادی را رقم زده است البته در چند هفته گذشته ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار باخرز گفت: با خشک شدن و کم آبی 130 قنات به دلیل خشکسالی های اخیر در این شهرستان، مهاجرت روستائیان افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز خشکسالی گفت: براساس تغییرات دمایی کشاورزان بحث کوددهی را تا هفته آینده به سبب بارش های کمتر از نرمال به صورت طبیعی انجام دهند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: تداوم خشکسالی ها باعث شده در حال حاضر حدود 38 درصد کاهش بارندگی نسبت به میان مدت و نسبت به سال قبل که سال خشکی بود، تقریبا 28 درصد کاهش بارندگی داشته باشیم.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: یک کارشناس حوزه آب گفت: اکنون به نقطه ای می رسیم که پرتگاه است تا جایی که بزرگترین نگرانی بحران تامین آب شهر تهران است چراکه به جایی می رسیم که حدود 4 میلیون نفر از جمعیت در کم آبی قرار می گیرند، امکان جیره بندی هم وجود ندارد و ذخیره سدها هم پاسخگو نیست. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
200 هکتار از اراضی مرتعی قره چفت برای احیای مرتع و خشکسالی های سال های اخیر بذرپاشی و کپه کاری می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دولت آنقدر درگیر مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها است که زمان و منابع لازم برای مقابله با بحران آبی که کشور را فلج می کند را ندارد. اما ادامه شرایط آبی، تنش های داخلی، ناآرامی های اجتماعی را افزایش می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
قم- مدیر کل محیط زیست استان قم گفت: در 6 ماهه نخست سال پدیده گرد و غبار، استان قم را آزار می دهد که این امر به دلیل کاهش حقابه ها و همچنین افزایش خشکسالی است.
آنا / ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۱۶   + ۶۲ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: تصمیمات خوبی برای ارایه کمک ها و تسهیلات مالی به گلخانه ها و دامداری هایی که از خشسالی و سرمازدگی دچار آسیب شده اند، اتخاذ می شود.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۷:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
عرب های مرداب نشین که زمانی در تالاب های هزاران ساله هویزه پادشاهی می کردند می گویند که حالا حتی کمتر از قبل مورد احترام هستیم!
آنا / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۱۰   + ۴۲ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پیگیری های دستگاه دیپلماسی برای احیای حقابه هیرمند تاکید کرد: افغانستان باید به حقابه هیرمند متعهد باشد و دولت جمهوری اسلامی ایران این موضوع را از مجاری بین المللی پیگیری می کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۰۲    
غار هایی که در این ویدیو مشاهده می کنید در قرن نوزدهم، زمانی که درگیری و خشکسالی شدید منطقه را ویران کرد، به مخفیگاهی برای اعضای قبایل باسیا و باتاونگ تبدیل شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: از ابتدای سال زراعی تا اول دی ، بارش ها در گلستان 30 درصد کاهش داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۶   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور به منظور بازدید، افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چندین طرح عمرانی و زیرساختی در استان سیستان و بلوچستان با استقبال استاندار و جمعی از مقامات محلی وارد فرودگاه زابل شد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
طرح انتقال آب دریای عمان به 16 استان کشور، طرحی ملی است که سابقه طرح آن به دودهه می رسد، این پروژه که در روزهای اخیر توسط رئیس جمهور در استان یزد افتتاح شد، از همان ابتدا مخالفان و موافقان پرشوری داشت. به گفته مسوولان طرح، فاز اول این پروژه در سال 1405 به بهره برداری می رسد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۲۲    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری سال هاست که چهارمحال و بختیاری با اختاپوس خشکسالی دست و پنجه نرم می کند، بارش های پاییز و زمستان در سال آبی جاری نویدبخش آغاز سال های پربارش بود، اما باید دید این بارش ها ادامه پیدا می کنند یا اینکه هم چنان باید با بحران کم آبی مواجه باشیم ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۸:۵۳    
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی ضمن ارائه گزارشی نسبت به میزان بارش ها طی دی ماه با بیان اینکه این بارندگی در رفع خشکسالی های عظیم کشور نقش پررنگی ندارد، اظهار کرد: تا نیمه اول بهمن و به احتمال قوی تا پایان آن بارش ها کمتر از نرمال و به طور نسبی زمستانی سرد و خشک مورد انتظار است.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
براساس آمار بارش ها در کشور تا اول بهمن 1401، در حالی که قم با کاهش 65 درصدی نسبت به میانگین درازمدت، بدترین خشکسالی را در بین 31 استان تجربه می کند، روزگار بوشهر با 61درصد بارندگی بیشتر از میانگین 54ساله، کاملاً رویایی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: توسعه باغات شیبدار یکی از راهکار های مقابله با خشکسالی در استان کرمانشاه درحال اجراست.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
متاسفانه علی رغم سفیدپوش شدن نقاط مختلف کشور، 20 هزار هکتار از تالاب بین المللی گمیشان بر اثر خشکسالی و کمبود بارش به یک نمکزار وسیع تبدیل شده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۴۳   + ۳۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی درباره پیش بینی میزان بارندگی ها در هفته های باقی مانده از فصل زمستان اظهار کرد: طی دو هفته آینده کشور بارندگی هایی به شدت زیر حد نرمال تجربه خواهد کرد و بارش قابل توجهی پیش بینی نمی شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان خشکسالی و پدیده گرد و غبار(ریزگرد) از بحران هایی است که پا بر روی گلوی نواحی شمالی و مرزی گلستان گذاشته و با خشکی خلیج گرگان علاوه بر نقاط شمالی نفس سایر شهرهای استان هم تنگ خواهد شد حال با وجود پیش روندگی آن اگر برای مقابله با آن دست روی دست بگذاریم خیلی زود در مصاف با این غول خاکی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۰    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری دانشیار گروه مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد گفت: اگر بارش ها به صورت برف و باران تا چند سال آینده نرمال و بالاتر از نرمال باشد، می توان امیدوار بود که از دوره خشکسالی عبور کرده ایم و با چند بارش نمی توان گفت که دوران خشکسالی در این استان به پایان رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- استمرار خشکسالی و کمبود بارش سبب شد تا بخش زیادی از تالاب بین المللی 20 هزار هکتاری گمیشان در شمال غربی استان گلستان خشک و به نمکزاری سپید تبدیل شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
لب های خشکیده بختگان همین روزها با تخصیص حق آبه تَر خواهد شد تا شاید اندکی از درد خشکسالی کم کند و مسیر احیا را بگشاید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۲:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیرکل هواشناسی لرستان تاکید کرد: برای اینکه شرایط حوزه کشاورزی استان مطلوب باشد و با خشکسالی مواجه نشویم، نیازمند به بارش های موثر فروردین و اردیبهشت ماه هستیم.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۲:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
تیم تحقیقاتی معتقد است که ساکنان هنگام حفر چاه ها، احتمالا دچار مشکل کمبود آب های زیرزمینی یا حتی خشکسالی بوده اند.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۳:۳۹   + ۲۴ سایت دیگر  
محمد درویش فعال محیط زیست با انتشار عکسی در رشته توییتی نوشت: برپایه آخرین تغییرات ریزش های آسمانی کشور تا اول بهمن 1401، در حالیکه قم با کاهش 65درصدی نسبت به میانگین درازمدت، بدترین خشکسالی را در بین 31 استان تجربه می کند، روزگار بوشهر با 61درصد بارندگی بیشتر از میانگین 54ساله، کاملاً رویایی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۱:۴۵   + ۲۵ سایت دیگر  
بر اساس بررسی داده های سازمان هواشناسی، بارش های کشور درسال آبی جاری 17.9 درصد نسبت به بلندمدت و 24.2 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و شش حوضه آبریز اصلی نیز دچار کم بارشی شده اند.
مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: براساس تحقیقات صورت گرفته از ابتدای مهر ماه پایداری هوا در استان افزایش و میزان بارش های جوی کاهش یافته و انباشت خشکسالی و کاهش بارندگی داریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۸:۰۵    
گرگان- مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در دهه اخیر، علیرغم سال های با بارش نرمال اما آبدهی رودخانه های گلستان کاهش یافته و دچار خشکسالی هیدرولوژیکی شده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۰:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : معاون تلفیق و امور تنظیم گری مدیریت منابع آب گفت: استفاده از پساب در صنایع برای ذخیره سازی آب الزام آور و در صنایع ممنوع است. به گزارش خبرگزاری مهر، استفاده از پساب آن هم در شرایطی که خشکسالی بر کشور سایه انداخته، می تواند راهکاری موثر برای مبارزه با کمبود آب باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۰:۳۲    
رئیس مرکز خشکسالی گفت: بنابر مدل های اقلیمی، بارش ها تا نیمه اول اردیبهشت برای نیمه جنوبی کشور نرمال و بیش از نرمال است که با این وجود وضعیت کشاورزی مناسب خواهد بود.
استانداری قزوین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۹:۳۳    
جلسه کارگروه بند خ ماده 33 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه موضوع استمهال تسهیلات بخش کشاورزی، خسارت دیدگان از خشکسالی سال زراعی 1399 - 1400 جهت بررسی عملکرد بانک ها و روند اقدامات انجام شده و تأکید بر جذب کامل باقیمانده اعتبارات مذکور با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی و بانک های عامل برگزار شد
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۹:۰۱    
پریا امیری پریان-جام جم آنلاین ؛کرمانشاه نسبت به آمار بلندمدت تقریبا نیمی از بارش های سال زراعی را از دست داده است و حتی اگر به ادامه بارش ها در فصل زمستان و بهار سال آینده هم خوشبین باشیم، باز هم کم بارشی های پاییز جبران نخواهد شد. ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۶:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رکنا: مدیر امور آب و فاضلاب مانه و سملقان خراسان شمالی گفت: با کاهش بارش ها و تاثیر پدیده خشکسالی بر وضعیت سفره های آبی زیرزمینی اینک 20 روستا در مانه و سملقان با تنش آبی مواجه است.