جمعه ۰۱ تیرساعت ۱۷:۵۳Jun 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرانه مصرف آب»

ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، "علیرضا الماسوندی" در همایش ملی بهره وری در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی افزود: در برخی نقاط ایران به سبب نوع شرایط آب و هوایی، سرانه مصرف آب ایران برای هر نفر در حدود 650 متر مکعب بوده که استاندارد آن یک هزار و 700 متر مکعب است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان تبریز گفت: براساس آمار های ارائه شده مصرف آب در کشور ما نزدیک به دوبرابر استاندار های جهانی است که با الگو های اسلامی ما هم متضاد است.
کاوک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش کاوک نیوز حمیدرضا نامداری از نصب 448 عدد شیر اهرمی کاهنده تک پایه در سطح مدارس شهرهای کرج، اشتهارد و محمدشهر خبر داد و گفت: این اقدام در راستای مدیریت مصرف آب و با هدف فرهنگ سازی و کاهش سرانه مصرف آب در مدارس استان البرز انجام شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۶:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ابوالحسن عالی گفت: سرانه مصرف آب در استان بوشهر برای هر نفر 320 لیتر در شبانه روز است که بخشی از آن به دلیل گرمای هوا طبیعی است، اما بخشی از آن باید صرفه جویی شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۲:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: کاهش پنج درصدی سرانه مصرف آب، گذر از تنش آبی، تولید محتواهای فاخر و آموزشی از جمله اهداف ترسیم شده برای فعالیت دفاتر روابط عمومی در شرکت های آب و فاضلاب کشور در سال جاری است.
سفیر لرستان   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۷:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: 130 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی سالانه از طریق منابع چاه و چشمه در این استان تامین و مصرف می شود. به گزارش پایگاه خبری سفیرلرستان یاسر اکبریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۰:۵۸    
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف آب، خدمات مشترکان و کاهش هدررفت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: سرانه مصرف کل آب شرب در ایران شامل مصارف خانگی و غیر خانگی است که این رقم 235 لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز اعلام شده است.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۳:۳۲    
معاون بهره برداری آب شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: در حال حاضر سرانه مصرف آب در قزوین 190 لیتر در شبانه روز است که نسبت به روزهای عادی 30 درصد افزایش پیدا کرده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۰:۱۲   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفترمدیریت مصرف آب، خدمات مشترکین و کاهش هدررفت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: سرانه مصرف کل آب شرب در ایران شامل مصارف خانگی و غیر خانگی است که این رقم 235 لیتربه ازای هر نفر در شبانه روز اعلام شده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۱:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفترمدیریت مصرف آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در ارتباط با مصرف آب در ایران، اظهار کرد: سرانه مصرف کل 233 لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز، سرانه مصرف خانگی 191 لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز و سرانه مصرف هر واحد خانگی 478 لیتر به ازای هر واحد است.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24 - در حالی که استان تهران در چهارمین سال خشک قرار دارد اما سرانه مصرف آب در این استان عدد بالایی است، با این حال 55 درصد خانوارهای تهرانی، ماهانه حدود 30 هزار تومان هزینه قبض آب پرداخت می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۱:۳۷   + ۲۱ سایت دیگر  
در حالی که استان تهران در چهارمین سال خشک قرار دارد اما سرانه مصرف آب در این استان عدد بالایی است، با این حال 55 درصد خانوارهای تهرانی، ماهانه حدود 30 هزار تومان هزینه قبض آب پرداخت می کنند.
خبر گوهر دشت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۱:۳۴   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگوهردشت؛ محسن اردکانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به وضعیت بارندگی ها و کمبود منابع آبی در استان تهران، اظهار داشت: میانگین بارش های استان تهران در 50 سال اخیر، سالانه 280 میلی متر بوده در حالی که در سال آبی گذشته مجموع بارش های این استان 190 میلی متر ثبت شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
سرانه مصرف آب در شهرستان خمینی شهر، 153 لیتر در شبانه روز و از میانگین مصرف استانی 17 لیتر کمتر است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: باید با اطلاع رسانی، مردم به این باور برسند که مصرف آب را باید کنترل کرد زیرا بخش عمده ای از کنترل مصرف به عهده مردم است و از سوی دیگر سرانه مصرف آب در استان خیلی بالا است.
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۰۸:۳۲    
متوسط بارندگی در ایران یک سوم متوسط بارندگی جهانی است، اما سرانه مصرف آب در ایران نیز وضعیت مناسبی ندارد. براساس گزارش ها، سرانه مصرف آب در کشور 250 لیتر نفر در روز است، در حالی که سرانه مصرف آب در جهان 150 لیتر نفر در روز است ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۸:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفای تهران گفت: هر شهروند تهرانی در شبانه روز 250 لیتر آب مصرف می کند در حالیکه سرانه مصرف هر شهروند در بسیاری از کشورهای پیشرفته 170 لیتر در شبانه روز است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۳:۳۴   + ۴۵ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفای تهران گفت: هر شهروند تهرانی در شبانه روز 250 لیتر آب مصرف می کند در حالیکه سرانه مصرف هر شهروند در بسیاری از کشورهای پیشرفته 170 لیتر در شبانه روز است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۸:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
بررسی های آماری 50 سال اخیر نشان می دهد که متوسط حجم بارش های یکساله استان تهران 280.4 میلی متر بوده اما میزان بارندگی هایی که در 100 روز نخست سال آبی جاری در این استان رخ داده، فقط 33.9 میلی متر معادل 12.1 درصد بارندگی های سالانه است ...
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۵:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
بررسی های آماری 50 سال اخیر نشان می دهد که متوسط حجم بارش های یکساله استان تهران 280.4 میلی متر بوده اما میزان بارندگی هایی که در 100 روز نخست سال آبی جاری در این استان رخ داده، فقط 33.9 میلی متر معادل 12.1 درصد بارندگی های سالانه است. ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- تهران چهارمین سال خشک را در حالی پشت سرمی گذارد که سرانه مصرف آب در آن 250 لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر است، برای مقابله با بی آبی در تهران در تازه ترین تصمیم ادارات دولتی ملزم به صرفه جویی 25 درصدی آب شدند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهره برداری آبفای منطقه سه تهران با بیان این که 90درصد آب در اختیارِ ما صرف کشاورزی می شود، افزود: برای یک سیب 70 لیتر آب نیاز است. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، محمد پناهی در برنامه گفتگوی اقتصادی با بیان این که اگر اصلاح سرانه مصرف آب صورت نگیرد و این سرانه اگر به جا و صحیح نباشد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۱:۵۴   + ۵۶ سایت دیگر  
تهران چهارمین سال خشک را در حالی پشت سرمی گذارد که سرانه مصرف آب در آن 250 لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر است، برای مقابله با بی آبی در تهران در تازه ترین تصمیم ادارات دولتی ملزم به صرفه جویی 25 درصدی آب شدند.
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۷:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
وضعیت بارش ها در استان تهران نسبت به دوره بلندمدت 56 درصد کاهش داشته و میزان بارندگی ها در این استان بسیار نامطلوب است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۹:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به تشدید اثرات خشکسالی و افزایش بی رویه برداشت آب، اظهار کرد: نظارت بر منابع آب سطحی و زیر زمینی این استان با هدف کاهش مصارف غیر ضروری تشدید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
کرج- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز گفت: کاهش 30 درصدی سرانه مصرف آب و صرفه جویی 10 درصدی در بخش کشاورزی از طریق اتخاذ تمهیدات مناسب، می تواند از تنش آب در کشور جلوگیری کند.
سراج24   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
آمار نشان می دهد که سرانه مصرف آب در کشوربرای هر نفر 230 لیتر در روز است در حالی که می توان این میزان را به راحتی به 130 یا 150 لیتر در روز برای هر نفر کاهش داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با بیان اینکه متوسط منابع آبی ایران یک سوم میانگین جهانی است، گفت: با این وجود سرانه مصرف آب در کشور دو برابر متوسط جهانی است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- دولت عراق برای حل هدر رفت و استفاده بی رویه از آب و مقابله با کم آبی، اقدام به تعیین میانگین سرانه مصرف آب برای شهروندان عراقی کرد. به گزارش شفقنا به نقل از السومریه نیوز، عون ذیاب عبدالله ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
حسین اکبریان با اشاره به اینکه اصفهان کمترین آب بدون درآمد در کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: این استان پایین ترین سرانه مصرف آب شرب را در کشور دارد که گویای نهادینه شدن فرهنگ مصرف بهینه آب در بین اصفهانی هاست . ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۰۸:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: سرانه مصرف آب شرب در این استان 280 لیتر در شبانه روز است که 100 لیتر فراتر از متوسط کشوری به شمار می رود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۰۳:۱۲    
روزنامه ایران: برداشت نگران کننده از ذخایر آب های زیرزمینی و تجدیدپذیر در کشور، با پیشدستی این ارقام حتی بالاتر از استاندارد های جهانی است. وزیر نیرو اعلام کرده که میزان برداشت آب های زیرزمینی 90 درصد آب های تجدیدپذیر و 40 درصد بالاتر از استاندارد جهانی است ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۲۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران با بیان اینکه برای مصرف بهینه آب به خصوص در بخش های صنعتی، اداری و خانگی باید از ظرفیت های فرهنگی و آموزشی استفاده کرد گفت: سرانه مصرف آب شرب در دنیا معمولا بین 120 تا 150 لیتر در روز است، در حالی که در تهران این میزان مصرف بین 250 تا 300 لیتر در روز است.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۵:۲۲   + ۳۷ سایت دیگر  
سرانه مصرف آب شرب در دنیا معمولا بین 120 تا 150 لیتر در روز است، در حالی که در تهران این میزان مصرف بین 250 تا 300 لیتر در روز است و این یعنی مصرفی به میزان دو برابر متوسط جهانی است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
استرالیا از جمله کشور هایی است که در سال های اخیر تحت تاثیر عواملی چون تغییر اقلیم با تنش آبی رو به رو شده است، کشوری با 25 میلیون نفر جمعیت که برخی کارشناسان حتی وضعیت آبی آن را وخیم توصیف می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
اسرائیل با استخراج نقشه دقیق مناطق آبخیز، موفق شده تا 85 درصد از منابع آبی فلسطین را به طور کامل تحت سیطره و چنگال خود درآورد. در سایه این سیاست اشغالگرانه نوین، سرانه مصرف آب یک شهرک نشین در کرانه باختری، 4 برابر سرانه آب مصرفی شهروند فلسطینی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با بیان اینکه آبفا شیراز 864 هزار مشترک دارد، گفت: سرانه مصرف آب در شیراز به 220 لیتر در روز می رسد که رقم بسیار بالایی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۷:۰۶    
مدیر امور آب منطقه ای تربت حیدریه گفت: سرانه مصرف آب شرب در این شهر هرنفر270لیتر است این درحالی است که این استاندارد مصرف 170لیتر است.
سلام نو / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۲۰:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
هموطنان با اصلاح سبک زندگی و روش های مصرف به سادگی می توانند سرانه مصرف را به 150 لیتر کاهش دهند. هم اکنون 46 درصد مشترکین کشور بالاتر از الگوی استاندارد مصرف می کنند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۷:۲۵   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون شرکت آبفای کشور گفت: 269 شهر دارای تنش آبی در سطح کشور شناسایی شده که با اجرای پروژه های اولویت دار از اخلال در ارائه خدمات پیشگیری شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۲:۱۸    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: سرانه مصرف آب در "کرسف" زنجان 350 لیتر و این میزان در میانگین استانی 236 لیتر است که بالا بودن مصرف آب در این شهر را نشان می دهد.
کلام تازه   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۹:۱۳    
کلام تازه | نشست تعدادی از مردم روستای کاهو به همراه اعضای شورای اسلامی این روستا درخصوص مشکل کمبود آب شرب با سرپرست فرمانداری و مدیر آبفا گلبهار به منظور بررسی و رفع مشکلات آب در این روستا برگزار و دستورات رفع این مشکل صادر شد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۰:۱۲    
به گزارش جام جم آنلاین ، بنفشه زهرایی در پاسخ به این پرسش که آیا سرانه مصرف آب خانگی در کشورمان نگران کننده است؟ گفت: برای پرداختن به این مساله باید ابتدا یادآور شد که مصارف آب شهری به دو دسته تقسیم می شود، یکی مصارف آب خانگی و دیگری مصارف آب غیر خانگی است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۳:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
قم- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه 70 درصد مردم قم مصارف عادی دارند، گفت: سرانه مصرف آب در این شهر پایین تر از میانگین کشوری است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۹:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
مهر : خانی با اشاره به اینکه سرانه مصرف آب در شهرستان تبریز در فصل تابستان به 250 لیتر در شبانه روز می رسد، اظهار کرد: مصرف آب شهرستان به واسطه افزایش مشترکان، پنج درصد افزایش یافته است.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۹:۱۳    
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: سرانه مصرف آب در روستاهای کهک بیش از سه برابر شهر قم است که بخش زیادی از آن را مصارف غیرمجاز به خود اختصاص داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تولید و مصرف آب میوه در سال های اخیر در کشور ما افزایش چشمگیری داشته است. در حال حاضر میانگین سرانه مصرف آب میوه در ایران سه لیتر در سال است و حدود 70 واحد تولیدی در نقاط مختلف کشور آب میوه و فرآورده های آن را تولید می کنند که به آن افشرده و یا کنسانتره آب میوه می گویند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۸:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
توکلی بینا گفت: سرانه مصرف آب در روستا های کهک بیش از سه برابر شهر قم است که بخش زیادی از آن را مصارف غیرمجاز به خود اختصاص داده است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۵:۰۵   + ۴۰ سایت دیگر  
قاسمی با تأکید بر لزوم اصلاح رویه مصرف آب، اظهار کرد: با توجه به کمبود و اهمیت حفظ منابع ارزشمند آبی لازم است، مصرف بهینه آب و بدنبال آن رساندن سرانه مصرف آب مطابق استاندار کشوری، به رقم 150 لیتر نفر در شبانه روز در برنامه هر فرد باشد.