چهارشنبه ۱۲ آذرساعت ۱۳:۴۶Dec 2020 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرانه مصرف آب»

تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۳:۱۶    
سرانه مصرف آب برخی از شمال شهر نشین های تهران به 350 لیتر در شبانه روز هم می رسد در حالیکه اهالی برخی از شهرهای محروم ناچارند کیلومترها راه را برای تامین آبی که نه تنها کیفیت خوبی ندارد، بلکه فاقد حداقل استانداردهای اولیه است را طی کنند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: متوسط سرانه مصرف آب در بسیاری از شهرستان های استان حدود 10 برابر متوسط کشوری است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
شریعتی: پراکندگی روستا ها سبب افزایش سرانه مصرف آب می شود، اما از دیگر سو شاهد هستیم که پراکندگی روستا ها در خوزستان سبب افزایش محصولات کشاورزی همچون تولید گندم، کلزا، چغندر ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور آب و فاضلاب تربت جام با بیان اینکه سرانه مصرف آب در روستاهای تربت جام بالا است، گفت: بیشترین میزان مصرف آب در روستاهای این شهرستان برای مصرف بی رویه آب در بخش های دام سبک و سنگین است.
افق تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران بیان کرد: سرانه مصرف آب مشترکان تهرانی طی تابستان امسال در زمان اوج مصرف به بیش از 300 لیتر در شبانه روز رسید که این سرانه دو برابر استانداردهای جهانی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان سرانه مصرف آب در روستاهای استان را سه تا چهار برابر استاندارد دانست و گفت: سرانه مصرف آب در روستاهای استان 400 تا 600 لیتر برای هر نفر در 24 ساعت است در حالیکه باید بین 150 تا 160 لیتر برای هر نفر در 24 ساعت باشد.
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۵:۱۵    
مائده مطهری زاده / گزارش را در شماره قبل تا آنجایی پی گرفتیم که دکتر بابک مومنی اظهار داشت به جای صرف میلیاردها تومان برای احداث سد فینسک می توان این منابع را برای رونق کسب و کارهای پرسودتر در اختیار کشاورزان سمنانی قرار داد و حالا بحث ما در قسمت دوم به جاهای حساس تری می رسد که در ادامه خواهد ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۰:۰۳    
سمنان- مسئولان آب منطقه ای سمنان اذعان دارند که فرونشست و شکاف زمین در برخی نقاط سمنان از 10 سانتی متر آغاز و در برخی نقاط نیز تا حد پنج متر نیز می رسد و در حال حاضر میزان متوسط فرونشست در دشت های استان سمنان در مناطق مختلف به 70 سانتی متر رسیده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۲۲:۱۹    
گالیا توانگر یکی از سؤالات همیشگی شهروندان این است که چرا علی رغم بارندگی های شدید در ترسالی ها همچنان با کمبود آب روبه روییم؟ مسئولان می گویند: با وجود بارش های خوب در سال آبی جاری، هنوز از بحران و تنش آبی خارج نشده ایم و در تمام کلانشهرها به مدیریت مصرف آب نیاز داریم. ...
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
با بیان اینکه ایلام یکی از استان های پرمصرف آب در کشور است، افزود: متوسط سرانه مصرف آب هر خانوار در شبانه روز در این استان 16.7 مترمکعب است که از میانگین کشوری با 15.3 متر مکعب بیشتر است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۰:۵۵    
برزویی گفت: در مشهد سرانه مصرف آب شرب روستایی 3 برابر سرانه مصرف شهری است که به نظر بنده الگوی مصرف آب در روستاهای اطراف مشهد معنایی ندارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
قزوین- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قزوین گفت: تابستان امسال میانگین مصرف آب شرب در استان برای هر نفر در شبانه روز از 200 لیتر عبور کرده و به 210 تا 220 لیتر افزایش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۲۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی، از تأمین 5650 لیتر در ثانیه آب برای تبریز خبر داد و گفت: اگر جمعیت تبریز 1 میلیون و 700 هزار نفر باشد، سرانه هر نفر از این آب 270 لیتر در شبانه روز است که 50 لیتر بیش از میانگین کشوری است.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
قزوین| مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین با ابراز نگرانی از افزایش سرانه مصرف آب در استان یادآور شد: متوسط سرانه آب برای هر نفر 18 لیتر در شبانه روز است که در حال حاضر این میزان در قزوین به بیش از 210 لیتر رسیده که نگران کننده است لذا از شهروندان انتظار داریم در مصرف آب جدا صرفه جویی کنند
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۱:۵۵   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون نظارت در بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهار کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته سرانه مصرف آب در تهران در طول شبانه روز به طور میانگین 235 لیتر بدون در نظر گرفتن تلفات است که با لحاظ تلفات این عدد حدود 300 لیتر در طول شبانه روز می شود. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
علیرضا کاکاوند با اشاره به افزایش مصرف آب در استان کرمانشاه گفت: سرانه مصرف آب در استان 38 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه گفت: میانگین سرانه مصرف آب در استان هم اکنون 235 لیتر در شبانه روز است که این میزان 38 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۰۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به وضعیت نامناسب استان از نظر منابع آبی گفت: سرانه مصرف آب در شهر کرمانشاه 38 درصد بیشتر از میانگین کشوری است.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۷:۵۷    
به گزارش کردپرس، علیرضا رضوی در جمع خبرنگاران تاکید کرد: این امر اهمیت امر آگاه سازی در راستای مصرف بهینه آب به منظور کاهش افت فشار و قطعی آب در شبکه را بیش از پیش نمایان می کند . ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دوستی دارم که ساکن هلند است و برخی موارد ایران و هلند را که به نظرش منطقی است با هم مقایسه می کند، مثلا نوع الگوی مصرف آب ایرانی ها و هلندی ها. می گوید هلند با این که منابع آبی زیادی دارد اما قوانین سختگیرانه ای برای سرانه مصرف آب دارد، چیری که متاسفانه ما در ایران نداریم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: الان سرانه مصرف در شهر کرمانشاه به 235 لیتر در شبانه روز رسیده که حدود 38 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل اسماعیل بایبوردی به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب به ایرنا بیان کرد: مردم این شهرستان سه ماهه امسال نزدیک به 2 میلیون و 66 هزار مترمکعب آب مصرف کردند در حالی که این آمار در مدت مشابه سال 98 به یک میلیون و 995 هزار مترمکعب می رسید . ...
صدای زرند   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۵:۲۴    
رئیس اداره آب و فاضلاب زرند در مورد مشکلات کمبود آب در زرند بیان داشت: در روستاها دلیل کمبود آب ناشی از عدم تامین آب کافی می باشد که متاسفانه در سال های اخیر هم در زمینه تامین آب فعالیتی صورت نگرفته است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب کردستان با بیان اینکه سرانه مصرف آب شرب مشترکان این استان در شبانه روز 194 لیتر است، گفت: این میزان نسبت به استاندارد جهانی 44 لیتر بیشتر است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۶:۲۱    
قندهاری با بیان اینکه سرانه مصرف آب شرب در برخی از شهرهای خراسان جنوبی چندین برابر سرانه کشوری است، گفت: مدیریت منابع آب بدون مشارکت همگانی امکان پذیر نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کاشان- ایرنا- مدیر اداره آب و فاضلاب اردستان گفت: سرانه مصرف آب در این شهرستان از میانگین استاندارد بالاتر است و تنها 30 درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۲۱:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب استان البرز با اشاره به اینکه سرانه مصرف آب در البرز بیشتر از سایر استان های کشور است، گفت: در این استان هیچ ذخیره ای از سهمیه یک ساله آب نخواهیم داشت و بیش از 96 درصد از حجم آب توسط مردم و حوزه صنعت و کشاورزی مصرف می شود.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۲۰:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
شهر بیست/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم، میزان مصرف آب خانگی را در قم بالا دانست و گفت: سرانه مصرف روزانه در شهر قم حدود 160 لیتر است که باید به حدود 90 لیتر برسد و اگر مصرف کاهش نیابد، طی سال های آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.
موج   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۷:۰۲    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: سرانه مصرف آب در قم نزدیک 160 لیتر برای هر تن در شبانه روز است که باید به زیر 100 لیتر برسد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۶:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت: استان البرز در حوزه مصرف آب شرایط وخیمی را سپری می کند. داوود نجفیان روز دوشنبه دوم تیر ماه در نشست مطبوعاتی که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب برگزار شد اظهار کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، گفت: سرانه مصرف آب در استان 160 تا 165 لیتر است که نسبت به سال گذشته حدود 8 درصد افزایش داشته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۳:۱۵    
فاتحی با اشاره به افزایش میزان سرانه مصرف آب گفت: در صورت عدم صرفه جویی با بحران کم آبی روبرو هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه بیماری کرونا باعث افزایش سرانه مصرف آب تا 600 لیتر شده است، گفت: میانگین افزایش مصرف آب در استان 30 درصد است که ادامه این روند منجر به جیره بندی آب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:در حال حاضر سرانه مصرف آب دراصفهان حدود 150 لیتر در شبانه روز است که اگر مردم در شبانه روز 10 لیتر در مصرف آب صرفه جویی کنند، تابستان با کمترین چالش در تأمین و توزیع آب آشامیدنی سپری می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه مصرف آب روزانه مردم ایران از متوسط جهانی بیشتر است که باید آن را به 150 لیتر در روز کاهش دهیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۰۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
نماینده کاشان با بیان اینکه آب مسئله جهانی است، گفت: سرانه مصرف آب در کشور ما از متوسط جهانی بالاتر است که باید فکری به حال این شرایط کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۰۶:۵۴    
قاسم تقی زاده خامسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار نصیرنیوز اظهار داشت: در موج نخست بیماری کرونا با توجه به حساسیت شهروندان، حضور خانواده ها در محیط خانه و خانه تکانی های نوروزی، میزان مصرف آب شهروندان افزایش چشمگیری پیدا کرد ...
ایران جیب   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۸:۴۰    
سرانه مصرف آب تهرانی ها بازهم افزایش یافت. به طوری که امسال هنوز به پیک (اوج) مصرف آب در پایتخت کشور نرسیده ایم اما تا همین ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با اشاره به افزایش سرانه مصرف آب پس از شیوع کرونا، هشدار داد: از کلیه مشترکان شرکت آب و فاضلاب در سطح شهرها و روستاهای استان استدعا داریم با همکاری بیش از پیش نسبت به مدیریت مصرف آب اقدام کنند تا به دلیل افزایش بیش از حد مصرف دچار قطعی آب و جیره بندی و یا کاهش ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آبفای استان ایلام، گفت: ظرفیت تولید آب در استان بیش از تعداد جمعیت و سرانه مصرف آب در استان تقریبا 2 برابر استاندارد کشور است.
خوزنیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: مصرف روزانه آب در شهر اهواز بیش از 600 لیتر برای هر فرد است که با شیوع ویروس کرونا و فرارسیدن گرما از این مقدار هم بیشتر شده و نزدیک به چهار برابر استاندارد است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب لرستان گفت: با توجه به انجام گندزدایی های مستمر شبکه های آب استان، هیچ گونه مشکل بهداشتی در خصوص وجود موارد منفی از جمله ویروس کرونا و وبا در آب شرب وجود ندارد.
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۴:۲۶    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: از ابتدای اسفندماه سال گذشته از یک سو به علت شیوع ویروس کرونا و از سوی دیگر شستشوهای شب عید باعث شد تا سرانه مصرف آب در استان مرکزی تا 25 درصد در سطح استان افزایش پیدا کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت: عبور از فصل گرم امسال بدون افت فشار یا قطعی آب نیازمند این است که مشترکان دست کم 10 لیتر از مصرف سرانه آب در شبانه روز را کم کنند.
فرصت امروز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۱۰:۳۶    
یکی از مشکلات این روزهای افراد این است که حتی مجبور به شست وشوی بسته بندی محصولات، هستند. در این رابطه شست و شوی مداوم لباس ها نیز به یک چالش جدی تبدیل شده و باعث افزایش چشمگیر سرانه مصرف آب شده است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
ایلام - مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه بیماری کرونا باعث افزایش سرانه مصرف آب تا بیش از حد مجاز شده است، گفت: میانگین افزایش مصرف آب در استان 20 درصد است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۰۹:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه بیماری کرونا باعث افزایش سرانه مصرف آب تا بیش از حد مجاز شده است، گفت: میانگین افزایش مصرف آب در استان 20 درصد است.
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان ، علاء امیریان نژاد صبح امروز در یک نشست خبری در بندرعباس اظهارداشت: بر اساس قرارداد سرمایه گذاران بخش خصوصی با آبفا، هر یک از سرمایه گذاران موظف به تولید آب و فروش آن از طریق شبکه آبرسانی هستند . ...