شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۸:۵۱Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرانه مصرف آب»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۱۷    
گروه استان ها- سرانه مصرف آب در کرمانشاه افزایش یافته و بالاتر از میانگین کشوری قرار گرفته است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
سرانه مصرف آب شرب در کلانشهر کرمانشاه 53 لیتر بیشتر از میانگین کشوری یعنی 223 لیتر در شبانه روز است.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۲۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، هوشنگ بازوند بعد از ظهر امروز در جلسه مقابله با تنش آبی استان کرمانشاه اظهار کرد: میانگین سرانه مصرف آب در استان کرمانشاه 235 لیتر در شبانه روز و 38 درصد بالاتر از میانگین کشوری بوده که مسائلی مانند خشکسالی مشکلاتی برای تأمین آب شرب شهر کرمانشاه ایجاد کرده است. ...
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۱:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بروز بحران آب را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با توجه به افزایش دمای هوا، میزان مصرف آب در استان بوشهر به شدت افزایش یافته که صرفه جویی و مدیریت مصرف آب برای جلوگیری از بروز بحران امری ضروری است. ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۰۸:۵۴    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه اکنون استان در اوج شدت گرما قرار دارد اظهار داشت: افزایش دمای هوا زمینه مصرف آب شرب را افزایش می دهد و این درحالی است که در شرایط کرونایی مصرف این ماده حیاتی بیشتر کرده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۲۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام وزارت نیرو، سرانه مصرف آب در استان قزوین 250لیتر در شبانه روز است که مردم 100لیتر بیشتر از استاندار آب مصرف می کنند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۲:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
شهرستان های ورامین، شهریار، پیشوا و پاکدشت و ری قطب های مهم کشاورزی استان تهران هستند که بیشترین سرانه مصرف آب را به خود اختصاص می دهند، بیش از 35 درصد از منابع آبی استان یعنی حدود 2410 میلیون مترمکعب در بخش کشاورزی مصرف می شود که نشان از ضرورت اصلاح جدی الگوی مصرف آب در این بخش دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۹:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: در ایران در حدود 40 سال پیش سرانه منابع آب تجدیدپذیرش به ازای هر نفر 2000 مترمکعب بود، اکنون این منابع به 1000 مترمکعب رسیده است. این مهم باید به ما انگیزه بیشتری بدهد نه اینکه صرفا به دلیل کمبود آب، مصرف روال صحیحی به خود بگیرد.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۲۰:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا: وزیر نیرو اعلام کرد سرانه مصرف آب در کشور که زمانی 2 هزار متر مکعب بود، به حدود هزار متر مکعب رسیده ولی با این وجود باید انگیزه بیشتری برای مدیریت مصرف به تمامی افراد داد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: سرانه مصرف آب در شهر مشهد نسبت به میانگین کشوری و همچنین سایر کلانشهرهای کشور کمتر می باشد به طوری که اگرچه استاندارد سرانه میانگین مصرف اب بین 70تا 140لیتر در شبانه روز می باشد اما این مولفه در شهر مشهد در حال حاضر 120لیتر می باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۲:۱۲    
شیراز - استاندار فارس گفت: سرانه مصرف آب در شیراز 220 لیتر است که در زمان پیک مصرف به حدود 720 هزار متر مکعب برای این کلان شهر نیازمند هستیم.
قم نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۱۵:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
قم نیوز: مدیر عامل آبفار قم با اشاره به کمبود منابع آبی از افزایش 12 درصدی مصرف آب در استان قم طی سه ماهه ابتدایی سال جاری ابراز نگرانی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
شهرری - ایرنا - مدیرعامل آبفای منطقه 6 تهران با اشاره به اینکه الگوی استاندارد ماهانه مصرف آب برای هر خانواده در کشور 14 متر مکعب و در شهرستان ری 17 متر مکعب است، گفت: سرانه مصرف آب خانواده های این شهرستان سه مترمکعب بیشتر از میانگین کشوری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: سرانه مصرف آب استان حدود 70 لیتر بالاتر از استاندارد کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه سرانه مصرف آب در کشور 170 لیتر در شبانه روز است، گفت: این رقم در کرمانشاه بیش از 220 لیتر می باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: سرانه مصرف آب شرب روزانه مشترکان کردستانی 25 لیتر بالاتر از استاندارد کشور(170 لیتر) است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، سرانه مصرف آب شرب در شهر کرمانشاه را 53 لیتر بیشتر از میانگین کشوری یعنی 223 لیتر در شبانه روز اعلام کرد و گفت: این سرانه در کشور 170 لیتر و در دنیا 150 لیتر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، از حفر 70 چاه جدید برای جبران کمبود آب در استان خبر داد و گفت: 340 هزار نفر از جمعیت شهری70 هزار از جمعیت روستایی استان، با تنش آبی مواجه هستند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۴:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
شهر تهران تنها یک مرحله با بحران آبی فاصله دارد. اگر صرفه جویی نشود بحران در پیش است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۴۳    
بانک جهانی سرانه مصرف آب برای هر نفر را حدود 100 مترمکعب اعلام کرده اما میزان مصرف هر ایرانی قریب به 80 درصد بیشتر از این مقدار است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۱:۳۵   + ۳۱ سایت دیگر  
محمد رضا بختیاری مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به سرانه مصرف آب در پایتخت گفت: در حال حاضر سرانه مصرف آب در تهران به 240 لیتر و در شهرهای استان تهران هم به 210 لیتر رسیده است. ...
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مقایسه سهم بخش های مختلف در مصرف آب ایران با کشورهای اروپایی7 خرداد 1400 ساعت: 19:3 آمارنشان می دهد 90% آب ایران را بخش کشاورزی سنتی و غیراستاندارد هدر می دهد و بهره وری پائین منابع تولید ازچالش های مهم بخش کشاورزی ایران است ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه همشهری: نظر سنجی ها امیدوارکننده هستند، مشاهدات میدانی دردناک و ناامید کننده هستند. شرکت کنندگان در نظرسنجی هایی که درباره کم آبی برگزار می شوند، نسبت به بحران آب ایران کاملا آگاهند و به شدت نگران آن هستند. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۸:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
استاد دانشگاه کنکوردیا گفت: مصرف آب از میزان موجودی آب پیشی گرفته و دلیل آن بالا رفتن جمعیت و افزایش سرانه مصرف آب و سرآمد همه دلایل مدیریت غیرواقعی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
شیراز_ایرنا _ مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس با بیان اینکه سرانه مصرف آب در فارس متعارف نیست اظهار داشت :سرانه مصرف در فارس حدود 290 لیتر در یک شبانه روز است در حالی که مصرف متعارف باید 150 لیتر باشد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۱:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
سرانه مصرف آب هر شهروند شمال تهران 123 درصد بیشتر از متوسط کشوری است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۶:۱۴    
تهران یکی از شهرهای پرمصرف منابع آبی شناخته می شود تا جایی که سرانه مصرف آب شرب در این شهر 240 لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر است که باتوجه به سرانه 170 لیتر کشوری، تهرانی ها 70 لیتر بیشتر از سرانه کشور مصرف می کنند که طبق گفته کارشناسان این مساله یک فاجعه آبی است و باید مدیریت مصرف صورت بگیرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تهران یکی از شهرهای پرمصرف منابع آبی شناخته می شود تا جایی که سرانه مصرف آب شرب در این شهر 240 لیتر بر ثانیه در شبانه روز به ازای هر نفر است که باتوجه به سرانه 170 لیتر بر ثانیه کشوری ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۰۵   + ۳۵ سایت دیگر  
تهران یکی از شهرهای پرمصرف منابع آبی شناخته می شود تا جایی که سرانه مصرف آب شرب در این شهر 240 لیتر بر ثانیه در شبانه روز به ازای هر نفر است که باتوجه به سرانه 170 لیتر بر ثانیه کشوری ...
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۹:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، سعید نقدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بالا بودن سرانه مصرف آب در البرز، گفت: سرانه مصرف آب در البرز به علت همسایگی پایتخت و تأمین بخشی از نیازهای آن، استقرار صنایع مختلف، گسترش کشاورزی، نرخ رشد سه برابری جمعیت نسبت به میانگین کشوری و ... بالا است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب(آبفا) ایلام با بیان اینکه کرونا باعث افزایش سرانه مصرف آب تا 600 لیتر شده است، گفت: میانگین افزایش مصرف آب در استان 30 درصد است که ادامه این روند منجر به جیره بندی روزانه خواهد شد.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۴:۰۲    
به گزارش نما مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: در سال آبی جاری (اول مهر 99 تا مهر امسال) با کمبود 50 درصدی بارش نسبت به سال آبی گذشته مواجه هستیم. بهترین راه حل برای خارج شدن از این وضعیت ، لزوم صرفه جویی و مدیریت مصرف 10 درصدی و رعایت سرانه مصرف آب است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۲:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: علاوه بر کاهش میزان بارش، کرونا موجب شد سرانه مصرف آب در این استان نسبت به سنوات گذشته 30 درصد افزایش یابد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۵:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
سرایی گفت: سرانه مصرف آب شرب در شهر تهران 240 لیتر برثانیه در شبانه روز به ازای هر نفر است و تهرانی ها 70 لیتر بیشتر از سرانه کشور آب مصرف می کنند.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۱:۱۷   + ۳۵ سایت دیگر  
مدیرمرکز کنترل آب تهران گفت: سرانه مصرف آب شرب در شهر تهران 240 لیتر برثانیه در شبانه روز به ازای هر نفر است که باتوجه به سرانه 170 لیتر بر ثانیه کشوری، تهرانی ها 70 لیتر بیشتر از سرانه کشور مصرف می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۹:۴۱   + ۳۲ سایت دیگر  
سرانه مصرف آب شرب در شهر تهران 240 لیتر برثانیه در شبانه روز به ازای هر نفر و 170 لیتر بر ثانیه کشوری، تهرانی ها 70 لیتر بیشتر از سرانه کشور مصرف می کنند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
شرکت فولاد مبارکه همواره مدیریت پایدار آب و توجه به ارزش اساسی آب را سرلوحه کار خود قرار داده و توانسته است در مقایسه با شرکت های بزرگ فولادساز جهان رکورددار کمترین حجم آب مصرفی به ازای هر تن تولید فولاد باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
تیموری گفت: برای اینکه مشکلی برای تامین آب آشامیدنی مردم به وجود نیاید باید متوسط سرانه مصرف آب به 150 لیتر در شبانه روز و مطابق الگوی تعریف شده برسد.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
فارغ از میزان نزولات آسمانی خانه تکانی و نظافت روز های پایانی هرسال همیشه به معنای افزایش سرانه مصرف آب شهری است و با آمدن کرونا به ایران هم این میزان مصرف در سایه ترس از ابتلا به این بیماری مرگ آور چندبرابر شد. با این حال بازهم تهرانی ها رکوردار مصرف آب بوده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به افزایش سرانه مصرف آب شرب در سطح استان در روزهای پایانی سال 99 گفت: نحوه مصرف آب شرب در استان نیاز مبرم به فرهنگ سازی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سرانه مصرف آب 39 لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز در استان اصفهان کاهش یافت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۵:۳۴    
در حالیکه رضا پور، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران می گوید اینکه سرانه مصرف آب در تهران بالاست، لزوما تقصیر مردم نیست و 30 تا 40 درصد آن سهم دستگاه و مسئولین دولتی است کارشناسان بر این باور هستند که بخش زیادی از منابع آبی پایتخت که دومین استان فقیر کشور است، در لوله های فرسوده هدر می رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۲۲:۲۰   + ۱۹ سایت دیگر  
تقی زاده خامسی از وجود 320 هزار چاه غیرمجاز در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر سرانه مصرف آب در کشور به یک هزار و 200 متر مکعب رسیده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
سنت دیرینه خانه تکانی عید، مصرف آب در روزهای پایانی سال به ویژه 15 روز آخر را بین دو تا سه برابر سرانه روزانه افزایش می دهد که با توجه به وضعیت کنونی منابع آبی در کشور این میزان تا حدود زیادی نگران کننده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - در روزهای پایانی سال به علت سنت خانه تکانی شاهد افزایش سه برابری سرانه مصرف آب در کشور هستیم، در حالی که ایران کشوری خشک و نیمه خشک با کمبود منابع آبی است و سرانه بارندگی کمی نسبت به متوسط جهانی دارد.
همدان پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان ضمن ارائه گزارش آخرین وضعیت سد اکباتان همدان، از کاهش 12 درصدی ذخایر این سد نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد | شستشوی مرتب دستها و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم موجب افزایش سرانه مصرف آب در میان مردم کشور و از جمله استان همدان شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران از افت بارشها و ضرورت مدیریت مصرف آب خبر داد و گفت: استاندارد ملی سرانه مصرف آب به ازای هر نفر در شبانه روز 150 لیتر است، این رقم به طور متوسط در شهر تهران 233 لیتر و در استان تهران 214 لیتر است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه در حال حاضر سرانه مصرف آب استان در شهر 240لیتر و در روستا 280 لیتراست، گفت: سرانه مصرف آب در استان بیشتر از میانگین جهانی و کشوری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس، گفت: به طور متوسط برای هر دانش آموز در مدارس تک شیفت 30 لیتر سرانه مصرف آب در نظر گرفته شده است.