شنبه ۰۵ اسفندساعت ۱۲:۳۳Feb 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عشایر»

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان در خصوص جام پرچم گفت: دومین دوره مسابقات روستاییان و عشایر با عنوان جام پرچم، در سه رشته ورزشی مینی فوتبال، دوومیدانی(پرتاب وزنه) و کاراته در دو گروه بانوان و آقایان در سطوح شهرستان و استان از تاریخ 10 اسفند ماه شروع خواهد شد.
صراط نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت: مستمری پرداختی به روستاییان و عشایر با توجه به حق بیمه ای است که ماهیانه پرداخت می کنند و حکم کمک هزینه برای بیمه شدگان را دارد.
شبستان   ۱ ساعت پیش    
حجت الاسلام تواضع با بیان اینکه یادمان شهدای جهاد عشایر عرب خوزستان در سال 75 به دستور رهبر انقلاب ساخته شده است، گفت: در این یادمان نمایشنامه ردپای روباه روی دم شیر با موضوع جهاد عشایر عرب در برابر انگلیسی ها اجرا می شود.
مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان و عشایر با اعلام واریز عیدی مستمری بگیران صندوق گفت: هزار و هشتصد و سی و شش میلیار ریال عیدی سال 1403 مستمری بگیران صندوق پرداخت شد.
اردوی یک روزه کتابخوانی تحت عنوان "بهون دانایی" در منطقه عشایری "چنگلوا" در شهرستان کهگیلویه برگزار شد.
دوره های تولید فراورده های لبنی گوسفند و بز و اصول پرواربندی گوسفند و بز با حضور محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان ویژه عشایر منطقه دره پهن بهبهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان، در راستای توانمند سازی عشایر در 30 بهمن دوره ای با عنوان دوره بومگردی عشایری، تورگردانی با تاکید بر تور کوچ بهاره توسط صدیقه یوسف نعنایی محقق مرکز شهرستان دزپارت، روستای قلعه سرد برگزار شد. ...
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری، در راستای اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی، جهت افزایش سطح آگاهی و رسیدن به اهداف توسعه پایدار، اداره کل امور عشایر استان چهارمحال و بختیاری با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان ...
توسعه   ۱۰ ساعت پیش    
براساس بررسی های بعمل آمده طی روزهای گذشته آرای مهندس محمدرضا دادگر کاندیدای حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه رو به افزایش گذاشته و قشرهای مختلف مردم اعم از عشایر و روستائیان و جوانان و فعالان بخش خصوصی و هنرمندان از وی حمایت بعمل آورده اند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۳    
در این ویدئو یک بانوی عشایر افغان را می بینید که در دشت به پخت متفاوت و دیدنی قابلی پلو با گوشت می پردازد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
عیدی مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به حساب شان واریز شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۸    
کرمانشاه - ایرنا - اردشیر کشاورز مورخ کرمانشاهی در خصوص نحوه انتخاب نمایندگان کرمانشاه در دوره اول مجلس شورای ملی، اختلافات محلی بویژه در بین سران عشایر و ملاکان منطقه توضیحاتی ارائه می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۰:۳۶    
شیراز- ایرنا - آیین نکوداشت دکتر علی اکبر خسروی نژاد از مفاخر جامعه پزشکی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک ، دانش آموخته مدارس عشایری و از شاگردان استاد محمد بهمن بیگی بنیانگذار تعلیمات عشایر ایران با حضور نخبگان و بزرگان علمی و پزشکی کشور در شیراز برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۳    
مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت:مدارس متوسطه اول و دوم عشایر به تعداد بیشتری از مربیان پرورشی نیازمند است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
چهارمین اردوی کتابخوانی عشایر در قالب رویداد یک روزه خدمت رسانی به مناطق عشایری در منطقه چنگلوا شهرستان کهگیلویه اجرا شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به هفته های پایانی سال، مجموعه های از جمله سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تهمیدات خود را برای پرداخت عیدی به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان اعلام کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۷:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان با بیان اینکه 165 میلیارد ریال وام قرض الحسنه به مستمری بگیران بیمه روستایی در همدان اختصاص یافته که در حال پرداخت است، از واریز عیدی به هشت هزار و 700 نفر مستمری بگیر این صندوق خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۰:۴۴    
همدان-مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان گفت: 8 هزار و 700 خانواده از صندوق مستمری ماهیانه دریافت می کنند و عیدی به مبلغ یک میلیون تومان مصوب و به حساب مستمری بگیران پرداخت شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۲۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کهگیلویه و بویراحمد-چهارمین اردوی کتابخوانی عشایر در قالب رویداد یک روزه خدمت رسانی به مناطق عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد با استقبال پرشور عشایرنشینان منطقه چنگلوا شهرستان کهگیلویه اجرا شد.
عیدی تمامی مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به حساب آنها واریز شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۹:۴۳    
همایش تجلیل از گله داران و عشایر غیور در نقده برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهدا گفت: عشایر نقش بسیار مهمی در صیانت از مرزهای جغرافیایی و اقتصادی کشور و تولید فرآورده های دامی دارند.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور عشایری شهرستان آبدانان گفت : راه های عشایری در بسیاری از مناطق آبدانان به دلیل بارش های اخیر قطع شده است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۱۲    
"بهون دانایی" اردوی کتابخوانی عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دهدشت برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۳:۱۲    
بیست ونهمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و اذان ویژه روستاییان و عشایر منطقه یک کشور شامل استان های قم، تهران، البرز، گیلان، مازندران، گلستان و سمنان در ساری برگزار شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۷    
جشنواره به میزبانی شهرستان کهگیلویه و روستای عشایر نشین چنگلوا چهارشنبه مورخ 2 اسفند از سوی کتابخانه های عمومی وفرهنگ و ارشاد اسلامی، امور عشایر شهرستان و کانون پرورش فکری برگزارشد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۱:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
با حضور اقشار مختلف مردم و کاروان های راهیان نور از سراسر کشور، یادواره شهدای جهاد عشایر عرب خوزستان در گمبوعه برگزار می شود. به گزارش خبرگزاری فارس از حمیدیه، با حضور اقشار مختلف مردم و کاروان های راهیان نور از سراسر کشور، یادواره شهدای جهاد عشایر عرب خوزستان در گمبوعه برگزار می شود. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر قلی زاده رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نقده از برگزاری میز حدمت در محل برگزارس همایش تجلیل از شعبانان ، دامدران و گله داران عشایرخبر داد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۸:۰۰    
گروه های مایه کوبی شهرستان اردل دام های عشایر این شهرستان را که در حال زمستان گذرانی در استان خوزستان هستند، مایه کوبی کردند.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۴:۰۲    
نوروز امسال نیز همانند سال گذشته، سیاه چادرهای عشایر سیستان و بلوچستان در ورودی شهرهای استان، میزبان مسافران و گردشگران خواهند بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور عشایر استان تهران از برگزاری جشن کوچ عشایر با هدف معرفی جامعه عشایری استان تهران به مردم کشور خبر داد.
هشتمین رویداد اردوی کتابخوانی عشایر کشور با همراهی بیش از 80 کودک عشایرنشین در شهرستان کازرون برگزار شد.
هشتمین اردوی کتابخوانی عشایر فارس به میزبانی منطقه عشایری ملای بلوط شهرستان کازرون برگزار شد.
مدیرکل امور عشایر فارس گفت: تا پایان دولت سیزدهم تمام عشایر استان از پنل های تولید برق خورشیدی بهره مند می شوند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
در این ویدئو پخت تماشایی دو مرغ کامل و نان محلی در دشت توسط یک بانوی عشایر افغان را می بینید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران_ ایرنا_مسوول دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال برای نخستین بار 2 هزار سهمیه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای دانش آموزان عشایر در نظر گرفته شده است.
مرحله نهایی بیست و نهمین مسابقات قرآن ویژه روستاییان و عشایر، با حضور 140 شرکت کننده 14و 15 اسفندماه به میزبانی مشهد برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
دزفول – ایرنا – رییس اداره امور عشایر دزفول گفت: 140 هزار لیتر نفت سفید از آغاز فصل سرما تاکنون میان عشایر دزفول توزیع شده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۴۲    
سعید حوائج روز سه شنبه در در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه یک درصد از درآمد ارزش افزوده در حوزه سلامت هزینه می شود، اظهار داشت: درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده نقش موثری در تحول نظام سلامت، به خصوص برای مناطق محروم، روستاییان و عشایر ایفا می کند که در همین راستا [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تفتان- بخشدار مرکزی تفتان گفت: دولت سیزدهم در تلاش برای خدمات دهی بیشتر به عشایر خصوصاً در حوزه شهرستان تفتان است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
رییس سازمان امور عشایر ایران، دستور 10 بندی رییس جمهور برای توسعه مناطق عشایری را یک فرصت طلایی برای رفع مشکلات و معضلات عشایر عنوان کرد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان امور عشایر ایران ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۵۴    
بیرجند - ایرنا - عضو هیات اندیشه ورز جامعه عشایر خراسان جنوبی گفت: انتخاب افراد اصلح و کارآمد علاوه بر موجبات تشکیل مجلس قدرتمند، باعث تحولات جدی جامعه در زمینه های مختلف می شود.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
رضا داودی رد گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه رفع تنش آبی شهرهای استان از مهمترین دغدغه های این شرکت است، اظهار کرد: در حال حاضر در شهرستان کرمانشاه، مناطق جنوبی، شرقی و جنوب غربی بیشترین تنش آبی را دارند. وی افزود: در بخش جنوبی شهر کرمانشاه، پروژه خیابان عشایر به اتمام رسیده و [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
دوره جامع آموزش تسهیلگری توسعه روستایی با حضور فرمانده قرارگاه جهادی وزارت کشور و جمعی از دهیاران، روستاییان، ایلات و عشایر افتتاح شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از رقابت روستاها و عشایر سراسر استان در دهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور خبر داد.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۱:۳۳    
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران گفت: کسی که از شرکت نکردن در انتخابات سود می برد دشمن است.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۳:۵۰    
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه درناحیه مقاومت بسیج شوشتر از برگزاری نشست اتحاد عشایربسیجی شهرک قلی پور این شهر برای حضور پرشور در انتخابات مجلس با حضور مسئول دفتر روحانیون سپاه حضرت ولیعصر(عج )خبرداد.