دوشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۱۹:۲۶May 2022 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عشایر»

دولت   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور عشایر ایران بر ضرورت ایجاد مرکز اصلاح نژاد اسب اصیل ترکمن در کشور تاکید کرد.
اقتصاد آنلاین   ۳ ساعت پیش    
بیمه به منزله تضمینی است که در ازای کاری که یک شخص انجام می دهد، در همین راستا برای تضمین زحمات روستاییان و عشایر که دوره شباب خود را صرف رفع نیاز غذایی جامعه می کنند، بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر 18 سال قبل ذیل قانون وزارت رفاه و تامین اجتماعی تصویب شد که توسط سازمان بیمه سلامت ارائه می شود.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
آئین سنتی شیردوشان امامدر دیباج از توابع شهرستان دامغان استان سمنان، هر سال در جوار امامزاده محد بن جعفر صادق و زیر سایه درخت اورس دیباج، کهنسال ترین درخت اورس استان سمنان برگزار می شود ...
تیم جامعه پزشکی در روستا های صعب العبور و عشایر روستای تیک بخش بازفت خدمات رسانی کردند.
ایسنا   ۶ ساعت پیش    
ایسنا/خراسان شمالی کارشناس برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی از اجرای طرح تمام شمار پروژه های اشتغال پایدار روستایی و عشایر در این استان خبر داد.
کوچ عشایر کرمانشاه از نواحی گرمسیر کرمانشاه و همچنین استان های ایلام و خوزستان به مناطق ییلاقی استان آغاز شد.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: امسال یک میلیارد و 670 میلیون ریال برای آبرسانی عشایر این شهرستان خراسان شمالی ابلاغ شد و تفاهم نامه ای در این زمینه با فرمانداری امضا شد.
ایسنا   ۸ ساعت پیش    
ایسنا/اردبیل فرماندار شهرستان مشگین شهر گفت: ییلاقات سبلان به هیچ وجه آماده اتراق عشایر کوچ نشین نیست و باید منتظر بهبود شرایط جوی در این منطقه باشیم.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پردیس – ایرنا – بخشدار مرکزی شهرستان پردیس گفت: تمهیدات لازم جهت تردد عشایر از مسیر کوچ هر ساله آنان در محدوده مراتع میان بند و دره بهشت این شهرستان انجام شده تا عشایر در مدت کوچ بدون مشکل تردد داشته باشند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۱۹    
یورش نیروی زمینی و هوایی رژیم بعث عراق به 10 فرودگاه نظامی و غیرنظامی کشورمان در تاریخ سی ویکم شهریورماه سال 1359 آغاز شد. این یورش صدام موجب شد تا نیروهای مسلح ایران از ارتش، سپاه و بسیج تا نیروهای داوطلب مردمی و عشایر برای دفاع از خاک میهن وارد عمل شوند.
70 راس دام عشایر به دلیل سرمای ناگهانی و تغییر شرایط جوی در مناطق ییلاقی اردبیل تلف شدند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۰:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اردبیل گفت: پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان ، کشاورزان و عشایر در جمعیت روستایی و شهرهای زیر 20 هزار این استان کمتر از 40 درصد جمعیت هست که باید بصورت جدی با کمک فرمانداری ها ، بخشداری ها و دهیاری ها افزایش یابد.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۲:۳۰    
پنجمین نشست ستاد برنامه هفتم توسعه سازمان امور عشایر ایران با بررسی میزان تحقق شاخص های توسعه در مناطق عشایری در برنامه ششم، برگزار شد.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۱:۰۰    
بیست و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر ارسباران در قشلاق هارنا در شهرستان کلیبر برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۰:۴۹    
زابل - دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس گفت: به منظور جلوگیری از تشدید پیامدهای خشکسالی و مهاجرت مردم از منطقه سیستان تنوع بخشی به تولیدات عشایر در دستور کار قرار گیرد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۵:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
مجری طرح برق رسانی روستایی شرکت توانیر با اشاره به اقدامات برق رسانی به روستاهای کشور، از بهسازی شبکه برق 7000 روستای کشور تا پایان سال در قالب طرح بهارستان خبر داد.
598   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۹    
به گزارش پایگاه 598، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: مه لقا خانی بانوی آذربایجانی 25 سال است در جشنواره عشایر قره داغ قهرمان مسابقات اسب سواری آزاد می شود کی بود میگفت جمهوری اسلامی مانع ورزش بانوان است؟!
ایثار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
فرقی ندارد زیر چادر گسترده در دامن کوه باشی یا اهل کوچ مهم آن است که چه خدمتی نیاز داشته باشی، آخرآقای مهندس و بانویش، نوای خدمت بلند کرده و در راه الهی به پیش می روند؛ آنها به عشق رهبرشان جهادگر شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۳۶    
منطقه جنگلی دینارکوه با 62000 هکتار مساحت، پوشیده از درختان بلوط به دلیل مشکلاتی از جمله نبود پاسگاه انتظامی، عدم تخصیص اعتبار، ییلاق و قشلاق عشایر و ... در حال نابودی بوده و نیازمند توجه ویژه مسوولین است.
بیش از یک میلیون و 250 هزار لیتر فرآورده نفتی در بین عشایر استان خراسان شمالی در سال 1400، توزیع شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا- مدیر اداره امور عشایر استان قزوین گفت: در جریان سفر رییس جمهور به قزوین برای نخستین بار اعتباری چشمگیر به میزان 52 میلیارد تومان برای خدمات رسانی به عشایر درنظر گرفته شد که نشانگر حرکت دولت سیزدهم در مدار عدالت است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۷:۴۸    
یورش نیروی زمینی و هوایی رژیم بعث عراق به 10 فرودگاه نظامی و غیرنظامی کشورمان در تاریخ سی ویکم شهریورماه سال 1359 آغاز شد. این یورش صدام موجب شد تا نیروهای مسلح ایران از ارتش، سپاه و بسیج تا نیروهای داوطلب مردمی و عشایر برای دفاع از خاک میهن وارد عمل شوند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۰:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بیست و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر با برگزاری مسابقات سوارکاری، تیراندازی با کمان روی اسب، مچ اندازی، والیبال، چوب کشی، طناب کشی، جمعه 23 اردیبهشت 1401 در محل قشلاق هارنا کلیبر در استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۰:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
آیین سنتی شیردوشان امامدر دیباج از توابع شهرستان دامغان استان سمنان جوار امامزاده محمد دیباج و زیر سایه درخت اورس دیباج، کهنسال ترین درخت اورس استان سمنان جمعه 24 شهریور برگزار شد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
پس از دو سال وقفه به دلیل ویروس کرونا و بیماری کووید 19، بیست و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی، ورزشی عشایر منطقه قره قیه (هارنا) استان آذربایجان شرقی با استقبال گسترده مردم، گردشگران و علاقمندان به ورزش در رشته های سوارکاری، طناب کشی ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
پهلوی اول به پشیبانی دولت انگلستان، در آغاز پیدایش خویش، از در ستیز با عشایر درآمد. این مواجهه خونین، در دوران حاکمیت فرزندش نیز تداوم یافت و به یکی از رویکرد های دائمی این سلسله مبدل گشت ...
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: با هدف اشتغال زایی و ایجاد درآمد 15 مهارت فنی و حرفه ای به صورت رایگان به عشایر خراسان جنوبی آموزش داده می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عشایر دیباج دامغان به شکرانه ورود به فصل جدیدی از کار و تلاش ، جشنواره شیردوشان با نام محلی "امامدر" را بعد از دوسال وقفه کرونایی برگزار کردند.
سازمان امور عشایر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۰:۰۰    
رئیس سازمان بسیج مستضعفان گفت: عشایر نقش بسزایی در تثبیت نظام اسلامی داشته اند و با تقدیم بیش از ده هزار شهید روحیه ولایتمداری خود را اثبات کرده اند.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ایلام از خرید یک هزار راس دام مازاد عشایر خبر داد. *** خرید دام مازاد به گزارش صنایع، عموزاده در خصوص خرید دام مازاد، اظهار داشت: ...
رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد بسته های حمایتی مناسبی از طریق دامدار کارت و روش های دیگر در اختیار تولیدکنندگان خرد قرار می گیرد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۵:۳۳    
شامگاه جمعه 23 اردیبهشت فرماندار علی آبادکتول در معیت معاون وزیر جهاد کشاورزی ورئیس سازمان امور عشایر ایران ،برزعلی مدیرکل جهاد کشاورزی استان و سلطانعلیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ضمن بازدید از کشتارگاه طیور بیتامین از نزدیک روند تهیه و توزیع مرغ گرم در شهرستان واستان را بررسی نمودند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۱    
جلسه هماهنگی مسابقات تیراندازی عشایر کشور با حضور مرتضی قربانی در محل فدراسیون تیراندازی برگزار شد.
موج   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از افتتاح موزه نمایشگاه عشایر در شهرستان گرمی همزمان با هفته میراث فرهنگی و در روزم سوم خرداد خبر داد.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از ارائه 2600 مورد خدمات بهداشت ،درمان و توانبخشی اضطراری در بخش جلیل شهرستان بویراحمد خبر داد وگفت ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۴:۱۴    
سخنگوی شورای هماهنگی شبکه روستاها و عشایر دوستدار کتاب گفت: لازم است بخشی در قالب استان ها در نمایشگاه کتاب تهران تعریف و گنجانده شود تا افراد در خصوص مسائل مختلف با یکدیگر تبادل نظر کنند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۳:۴۷    
به آگاهی هم استانی های محترم می رساند با توجه به افزایش احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو در فصول گرم سال همزمان با فصل فعالیت مخزن بیماری (کنه ها)، ضروری ست هم استانی های عزیز به ویژه گروه های در معرض خطر شامل دامداران، کارکنان کشتارگاه ها، قصابان ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی نفرات برتر بیست و هفتمین دوره ی جشنواره فرهنگی، ورزشی عشایر آذربایجان شرقی (قره قیه) با حضور مسئولان کشوری و استانی معرفی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس اداره امور عشایری استان یزد گفت: درسال جاری 60 دستگاه پنل خورشیدی با هدف ارتقای سطح زندگی عشایر کوچ رو استان در میان آنها بطور رایگان توزیع شد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
بیست و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در آیینی با حضور مسئولان، فرمانده جدید سپاه عشایر کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۵    
شفقنا رسانه_ عکس از منابع مهم اطلاعات است و عکاسان نقشی تاثیرگذار در انتخاب و انتقال این اطلاعات بر عهده دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب، بیان واقعیت صحنه به مخاطب و قابل درک بودن است ...
ایانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
استاندار ایلام در دیدار با عشایر بخش موسیان اظهار داشت : نقش عشایر در دوران مقدس بی بدیل بود و امروز این مهم وظیفه ما را برای خدمتگزاری به این قشر پویا و ارزشمند دوچندان کرده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بیست و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر آذربایجان شرقی با حضور قریب به 50 هزار نفر جمعیت با انجام رشته های متنوع ورزشی از ...
بازتاب ایلام   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
بازتاب ایلام/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: تاکنون یک هزار و 500 راس دام از عشایر استان ایلام خریداری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کوچ بهاره عشایر به چهارمحال و بختیاری از فردا آغاز می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۳۵    
سمنان- پاپی زاده، رئیس سازمان امور عشایری ایران با بیان اینکه سال قبل 700 هزار تن نهاده دامی بین عشایر توزیع شد، گفت: این علوفه ها با هدف کاهش مشکلات عشایر در زمینه خشکسالی توزیع شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی با حضور در بیست و هفتمین جشنواره فرهنگی ورزشی کلیبر از بین المللی شدن آن خبر داد.