دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۳:۰۵Oct 2020 26

جدیدترین‌های «روستاییان»

ایرنا   ۵ ساعت پیش    
تهران - ایرنا - رییس ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور گفت: 30 هزار بیمه عمر و آتیه برای روستاییان مناطق محروم به صورت رایگان در اختیار ستاد جهاد توانمند سازی قرار می گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در دیدار اسدالله رازانی، رئیس هیأت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور که اصغری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ابراهیمی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ...
شعار سال   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مناطق روستایی و عشایری کشور از جمله اصفهان دارای مزیت هایی است که با شناخت ظرفیت ها و استعداد ها و برنامه ریزی های انجام شده افزایش تولید، اشتغال زایی و سرمایه گذاری را در این مناطق رقم زده است که به اعتقاد کارشناسان در مسیر جهش تولید قرار گرفته است و برخی از چالش های موجود باید برطرف شود.
دانا   ۸ ساعت پیش    
رزمی گفت: بیش از 3 میلیون از جمعیت خراسان رضوی تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند که 60 درصد آنها در روستاها سکونت دارند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون اشتغال وزارت کار از اختصاص 10درصد بودجه مشاغل روستایی به مشاغل خانگی خبر داد و گفت: راه حل مشکل اشتغال در کشور هماهنگی بین دستگاه های مختلف است و این وزارتخانه نقش هماهنگ کننده را دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون 97/22 درصد خانوار روستایی و 100 درصد خانوار شهری استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند که شامل یک میلیون و 647 هزار مشترک تحت پوشش گاز طبیعی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۱۰    
ایسنا/اردبیل مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: در حال حاضر 32.5 درصد جامعه عشایری و روستایی در استان اردبیل تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار دارند.
میلاد لارستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۴۹    
شماره 1584 میلادلارستان منتشر شد.تیتر یک این شماره به خبر بخشدار مرکزی لار در خصوص “راه اندازی اولین فروشگاه زنجیره ای روستاییان کشور در لارستان” اشاره دارد.خبرهای منطقه و کشوری...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف از آمادگی این اتحادیه برای صدور بیمه 400 هزار قالیباف در کشور خبر داد و برقراری مجدد بیمه قطع شده قالیبافان و بافندگان فرش را خواستار شد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۳   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: هدف از پیشبرد پروژه اعتبارسنجی، ارزیابی و رتبه بندی مقاصد گردشگری روستایی این است که همه روستاها، هدف گردشگری باشند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۰    
عامل توسعه شبکه دست بافته های داری و دستگاهی گفت: قالی بافان تا زمان راه اندازی بیمه تأمین اجتماعی، از بیمه روستاییان و عشایر استفاده کنند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۱۳    
نوشهر- برخی از روستاییان حاشیه محور اصلی نوشهر- رویان با بیان اینکه اقدام برخی دستگاه های خدمات رسان نظیر گاز و راه مصداق زمین خواری است از اعمال سلایق در تعیین حرایم طرح های گازرسانی و راه انتقاد کردند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۱۸    
بی خیره اسمی است که روستاییان منطقه بر یکی از چشمه های دیار ملکشاهی نهاده اند چرا که هیچ ثمری از آن عاید مردم نمی شد، اما سپاه پاسداران عادت ها و نشد ها را تغییر داد و از توانستن را در این منطقه صعب العبور صرف کرد تا به داد مردم برسد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۵۹   + ۳۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مرکز آمار ایران تورم مهر ماه را اعلام کرد که بر اساس آن تورم نقطه ای نان و غلات با تورم نقطه ای 52.6 مواجه شد که بیشترین نرخ تورم در گروه خوراکی ها و آشامیدنی ها را به خود اختصاص داده است. تورم نقطه ای به معنای درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل می باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
بی خیره اسمی است که روستاییان منطقه بر یکی از چشمه های دیار ملکشاهی نهاده اند چرا که هیچ ثمری از آن عاید مردم نمی شد، اما اکنون در این روستا با تلاش جهادی سپاه، 120 هکتار زمین کشاورزی آبیاری می شود و 30 هکتار زمین شیبدار به باغ مثمر تبدیل شده است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۰۶    
مدیر بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران گفت: از 110 هزار نفر بیمه شده تحت پوشش، 30 هزار نفر بانوان هستند که توانستند به عضویت بیمه در بیایند و از این یارانه ای که دولت در نظر گرفته بهره مند شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۱۶    
اردبیل - ایرنا - اجرای طرح نهضت توسعه بیمه اجتماعی در روستاهای استان با هدف گسترش پوشش بیمه ای روستاییان پنجشنبه بصورت نمادین طی آیینی در روستای باروق اردبیل آغاز شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: طرح نهضت توسعه بیمه اجتماعی در روستای باروق اردبیل برای اولین بار و با هدف حمایت از روستاییان و کشاورزان آغاز بکار کرد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
شماری از اهالی روستای "دوموکی" بخش بم پشت شهرستان سراوان به دنبال افزایش جمعیت دانش آموزان، خواستار احداث و راه اندازی مقطع تحصیلی متوسطه دوم در این روستا شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- کارگزار معین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بوکان گفت: حدود هفت هزار خانوار ساکن در مناطق روستایی این شهرستان زیرپوشش خدمات این صندوق هستند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
بخشدار سراجو روز چهارشنبه در آیین افتتاح این مراکز ورزش روستایی افزود: ایجاد و توسعه زیرساخت های ورزشی در مناطق روستایی و محروم زمینه ساز ارتقا و شکوفایی استعدادهای ناب ورزشی خواهد بود ...
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد: بیش از 400 هزار قالیباف و فعال حرف مرتبط در سراسر کشور در قالب تفاهم نامه همکاری که بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و مرکز ملی فرش ایران منعقد شد، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استاندار مازندران گفت که در سال جاری روستاییان در قالب اشتغال روستایی حدود سه هزار و 150 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
نقدینه - رییس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد: بیش از 400 هزار قالیباف و فعال حرفه های مرتبط در سراسر کشور در قالب تفاهم نامه همکاری که بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و مرکز ملی فرش ایران منعقد شد، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۱۰    
تسهیلات ساخت و مقاوم سازی مسکن روستایی در قالب تسهیلات 500 میلیون ریالی و کمک های بلاعوض 300 میلیون ریالی به روستاییان پرداخت شده است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد: در قالب تفاهم نامه همکاری که بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و مرکز ملی فرش ایران منعقد شد، بیش از 400 هزار قالیباف و فعال حرف مرتبط در سراسر کشور تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۳۴   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد: در قالب تفاهم نامه همکاری که بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و مرکز ملی فرش ایران منعقد شد، بیش از 400 هزار قالیباف و فعال حرف مرتبط در سراسر کشور تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
رئیس صندوق بیمه روستائیان و عشایر گفت: از امروز قالیبافانی که تحت پوشش هیچ پوشش بیمه ای نبودند تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار می گیرند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مرکز ملی فرش ایران برای تحت پوشش قرار دادن بیش از 400 هزار قالیباف و سایر فعالان حرف مرتبط در سراسر کشور با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تفاهم نامه همکاری امضا نمود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه سال گذشته سه هزار نفر در این استان با سواد شدند، گفت: بیشترین تعداد کم سواد و بی سواد استان، ساکن روستاها هستند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
همدان - ایرنا - مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همدان با تاکید بر بیمه کردن افراد فاقد بیمه این استان گفت: میانگین جذب بیمه روستایی در این استان 35 درصد است.
رکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: وام قرض الحسنه برای روستائیان با هدف اشتغالزایی به 20 میلیون تومان افزایش یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان گفت: طبق قانون سن بازنشستگی بیمه روستاییان 65 سال است، اما افرادی که درخواست بازنشستگی پیش از موعد دارند می توانند با 70 سال بازنشسته شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار ساوجبلاغ با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی توسط عده ای سود جو مشکلات فراوانی پیش روی روستاییان قرار گداده است گفت : مردم حق دارند آب سالم و بهداشتی داشته باشند .
معدن24   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
دو تن از معاونان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به اتفاق جمعی از کارشناسان طرح های معدنی این وزارت خانه از طرح معدنی احداث کارخانه کنسانتره فولاد خراسان در سنگان خواف بازدید کردند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت 10 میلیارد تومان وام به روستاییان در حوزه هایی از جمله کسب و کارهای خرد روستایی، خرید انشعابات آب، برق و گاز و هزینه های درمانی خبر داد.
بانک مرکزی ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۱۲   + ۳۲ سایت دیگر  
شورای پول و اعتبار عصر امروز و در مصوباتی جداگانه با افزایش سقف مانده تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، تخصیص منابع بانکی به اولویت های دو بخش صنعت و معدن و مسکن، افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی روستاییان و افزایش تسهیلات ساخت و خرید مسکن نخبگان موافقت کرد.
شورای پول و اعتبار عصر امروز و در مصوباتی جداگانه با افزایش سقف مانده تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، تخصیص منابع بانکی به اولویت های دو بخش صنعت و معدن و مسکن، افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی روستاییان و افزایش تسهیلات ساخت و خرید مسکن نخبگان موافقت کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به اهمیت پویایی اقتصاد خانوارهای روستایی بر آموزش و توانمندسازی روستاییان در راستای دستیابی به توسعه پایدار و استفاده بهینه از منابع کشور تأکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - گلستان استانی روستامحور با اقتصاد عمدتا مبتنی بر کشاورزی است بر این اساس دستگاههای اجرایی استان توسعه منطقه را بر پایه رشد شاخص های روستایی بنا نهاده اند از این روی با سلسله اقدامات عمرانی سالهای اخیر سطح برخورداری روستائیان گلستان از جاده مناسب به 98 درصد افزایش یافت.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: طرح های آب شرب مربوط به 150 هزار نفر از روستاییان منطقه سیستان و بلوچستان تا پایان سال مالی 99 به ثمر می رسد و وضعیت بهتری خواهند داشت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۵    
رضایی توانمند سازی روستاییان را بستر تحقق توسعه پایدار دانست، گفت: آموزش مهم ترین گام در توانمند سازی است.
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر بیمه اجتماعی استان گلستان گفت: علمای احناف ترکمن صحرا فعالیت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر راجایز می دانند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
روستاییان سبزوار همانند بسیاری دیگر از مناطق روستایی خراسان رضوی با چالش همیشگی کمبود و تشکیل صف های طولانی گازمایع در آستانه فصل سرما مواجه هستند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون صندوق بیمه اجتماعی روستاییان در یادداشتی نوشت: صندوق بیمه روستاییان محل خوبی برای رسیدگی به روستاییان است اما به میزان کافی حتی در بین مسئولین نیز شناخته شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بخشدار مرکزی خرمشهر گفت: تاکنون برای 90 درصد از روستاییان بخش مرکزی خرمشهر ثبت نام اولیه عوائد حاصل از سوخت انجام شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۳   + ۴۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو، با اشاره به مشکلات شهرستان چابهار در حوزه آب و فاضلاب، گفت: وزارت نیرو در چند سال اخیر اقدامات خوبی را در حوزه تأمین آب شرب انجام داده و امیدواریم تا پایان سال 1400، حدودا 150 هزار نفر از روستاییان این منطقه از آب شرب برخوردار شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۴    
بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی امام خمینی (ره) گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری، از 303 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی، 182 میلیارد و 160 میلیون ریال آن برای طرح های اشتغالزایی روستاییان استان هزینه شده است.