چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۰۶:۲۰Oct 2020 21

جدیدترین‌های «مولوی»

ابنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: من از حدود 30 سال پیش با آیت الله تسخیری آشنا شدم و گواهی می دهم که وی، هیچ موقع کوچک ترین ضعفی در عقیده خودش نشان نداد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
نمایش قدرت و حضور طرفداران برگزاری تجمعات و دیدارهای احزاب مخالف دولت در برنامه امشب انداز جهان کانال اردوی شبکه سحر به طور زنده بررسی می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ...
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۱۶    
مولوی دهمرده تصریح کرد: رفتار و حرف هایی که باعث ایجاد تفرقه می شد از دیدگاه نبی مکرم اسلام به عنوان خبیثه نامگذاری شدند که باید از آنها دوری کرد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۵۵    
مولوی موحد گفت: وحدت برای جمهوری اسلامی ایران که کشوری تاثیر گذار و بزرگ در منطقه است به عنوان یک استراتژی مهم تعریف شده است نه به عنوان تاکتیک.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۶    
مولوی رحیم نامدار گفت: مشترکات بسیاری در اسلام وجود دارد که با تاسی به آنها می توان بر مشکلات فائق آمد و دشمن را از رسیدن به اهدافش مایوس کرد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مسئولان فکر می کنند ما دورهمی کار می کنیم و هر زمان که صلاح دانستند، می توانند کارمان را تعطیل کنند. این جمله را اوشان محمودی می گوید؛ یکی دیگر از کارگردان های جوان تئاتر که در آستانه اجرای نمایشش با اطلاعیه تعطیلی مراکز فرهنگی رو به رو شده است. ...
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان نباید همه فکر و ذکر خود را به غرب معطوف کنند تا شاید آبی از غربی ها برای ما گرم شود که تا به الان نیز اینگونه نبوده؛ بنابراین برای گذر از این وضعیت اقتصادی باید به توانمندی های داخلی تکیه داشته باشیم. ...
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۳    
مولوی دهانی با تاکید براین مطلب که مسلمانان یک وظیفه دینی و یک وظیفه ملی دارند، تاکید کرد: مسلمین باید هم وحدت ملی خود را حفظ کنند هم وحدت دینی. همانگونه که مقام معظم رهبری به تمام ادیان، مذاهب و اقوام به صورت مساوی نگاه می کند.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۸    
مولوی عبدالله وحیدی فر با بیان اینکه نبی مکرم اسلام از مکه مکرمه به مدینه منوره که مشرف شدند دستور به پیمان اخوت بین انصار و مهاجرین را دادند، گفت: برای بقا، استحکام و بنای دین مبین اسلام وحدت یک امری واجب و ضروری است.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، ابراهیم مولوی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان در پنجاه و یکمین جلسه صحن شورا گفت: جمع آوری بنر و بیلبوردهای یادبود و گرامیداشت استاد محمدرضا شجریان از سطح شهر هیچ گونه ارتباطی به مجموعه شورای شهر و شهرداری همدان ندارد. ...
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۸    
مولوی دوست محمد درواخ با اشاره به این مطلب که ما امروزه نیازمند اتحاد و اجتماع هستیم، گفت: اتحاد و اجتماع سنگ بنا و برادر یکدیگر هستند و ما مسلمان ها با حفظ آن نباید بگذاریم تا بهانه ای دست دشمن بیفتد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۴۴    
مولوی مصطفی زیتونی گفت: وجود اهل بیت پیامبر(ص) به ویژه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در کشور باعث ایجاد وحدت میان مسلمانان شیعه و سنی شده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۱۵    
مراسم بازگشایی ورودی خط7 مترو در نواب با حضور مدیران شرکت مترو و شهردار منطقه 11 برگزار شد. به گزارش همشهری، تا کنون ایستگاه های میدان صنعت، دانشگاه تربیت مدرس، شهید نواب صفوی، رودکی، کمیل، بریانک، هلال احمر، میدان محمدیه، مولوی و بسیج، در خط 7 متروی تهران به بهره برداری رسیده اند ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۶    
مولوی گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تعداد 50 عنوان کتاب جدید در بخش های مختلف برای استفاده جوانان به کتابخانه کانون فرهنگی هنری معین الضعفا سامان اهدا شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نوید مولوی زاده، تولیدکننده قطعات خودرو گفت: محیط زیست اهرم فشار و نیروی کافی برای الزام استفاده از کاتالیست توسط تولیدکنندگان موتورسیکلت را ندارد.
حادثه 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
حادثه 24 - با تلاش آتش نشانان نوجوان 14 ساله از میان دود و آتش واحد مسکونی در خیابان مولوی نجات یافت. صبح روز گذشته در پی تماس ساکنان یک ساختمان سه طبقه مسکونی با سامانه 125 و اطلاع رسانی این آتش سوزی، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله همزمان آتش نشانان ایستگاههای4 ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان اعلام کرد: طرح ضوابط پیشنهادی برای ایجاد بام سبز در شهر همدان مورد بررسی و تصویب اکثریت اعضای شورای شهر قرار گرفت. به گزارش سپهرغرب به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ ابراهیم مولوی در پنجاه ویکمین صحن شورا ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۵۶    
نویسنده خاتون خاطره کوشیده تا دریافت های ذهنی، حسی و ذوقی خود به عنوان مسافری مشتاق به قونیه و دیدار با مولوی را روایت کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۰    
مرحوم عبدالحمید مولوی به آستان قدس رضوی سخت علاقه داشت. او عمر خود را در این روضه مبارکه گذرانیده بود و به این کار مباهات می کرد. علامه عزیزالله عطاردی، دیگر خراسان شناس مشهور، دراین باره می نویسد: همگان به کار و تخصص او اعتقاد داشتند و به آرا و نظریاتش اعتماد می کردند و مورد توجه قرار می دادند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۷    
عبدالحمید مولوی را پدر خراسان شناسی لقب داده اند. او در آغاز به واسطه آموزش های پدر به فرهنگ و تاریخ و ادبیات علاقه مند شد و بعد ها تحت آموزش های علمای مشهوری، چون شیخ حسنعلی نخودکی، حاج شیخ مجتبی قزوینی و حاج علی اکبر نوغانی قرار گرفت و با علوم قدیم آشنا شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۱    
نمی شود از خراسان شناسی حرفی به میان بیاید و مهدی سیدی در آن حضور نداشته باشد. در گفت وگوی کوتاهی که با سیدی داشتم، از اهمیت مولوی و آثارش پرسیدم و کتابی که او چندین سال پیش به نام مشهد در آغاز قرن 14 تصحیح و چاپ کرده بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۱    
خانه مولوی ها خانه مردی دانشمند و عالم است که همه فرزندانش همچون پدر به فرهنگ و علم این شهر و این سرزمین خدمت کردند. عبدالحمید مولوی سال ها در محله سناباد و خیابان مولوی که به نام خاندان او نام گذاری شد زندگی کرد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۵    
مرحوم عبدالحمید مولوی (1357-1286) در مشهد دیده به جهان گشود. پدرش، حاج میرزا علی محمد نجم التولیه، از علمای عصر خود بود و منصب مستوفیگری مسجد گوهرشاد و همچنین منجمی آستان قدس را داشت. اجدادش اهل علم و تقوی بودند و جد بزرگش، حاج میرزا عبدالجواد، خطیب آستان قدس بود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۴۵    
بازار کفن فروشان و پالان دوزها محله بازار دارالخلافه از سبزه میدان شروع می شد و تا انتهای بازار مال فروش ها که به خیابان مولوی می رسید، امتداد داشت. معروف ترین بازارچه طهران قدیم، بازار کنار خندق بود که خندق پایتخت کنار آن قرار داشت ...
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: وقف مثل چشمه جاری از مصادیق صدقه جاریه است که ثواب آن تا روز قیامت شامل حال وقف کننده می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۸:۵۵    
محمود رنجبر گفت: مثنوی به سه بخش از زندگی پیامبر اشاره کرده است و بعضی اوقات از آن در مقام تمثیل بهره برده است. او حکایت هایی از پیامبر را در آثار خود آورده است و به نقل سخنی از پیامبر پرداخته است یا به نقل اتفاقی درباره پیامبر پرداخته است ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۸:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
مولوی عنایت الله رسولی زاده گفت: امروزه استکبار جهانی با تمام قدرت مشغول تفرقه افکنی در میان مسلمین بوده و این وظیفه علمای شیعه و اهل سنت است تا بر لزوم وحدت و بیان اشتراکات تاکید کنند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۳۷    
خراسان رضوی - مولوی مطهری گفت: این امنیت پایدار، عزت و افتخار و پیشرفت های علمی در کشور نتیجه وحدت و شهادت است.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
یازدهمین یادواره شهدای وحدت "سرداران شهید شوشتری و محمدزاده" پنجشنبه 24 مهر 1399 با حضور محمد باقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی، فرماندهان سپاه استان و 800 نفر مولوی اهل سنت با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مجتمع آیه های مشهد برگزار شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۶    
مولوی مطهری ضمن تأکید بر ترویج فواید وحدت و اخوت بین مسلمانان گفت: امنیت، پیروزی و پیشرفت های علمی نظام اسلامی همگی نتیجه وحدت و شهادت است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۷    
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهبندان، اولین جلسه مثنوی خوانی و شرح و تفسیر آن را برای دوستداران حوزه شعر و ادبیات و مولوی دوستان در سال 99 برگزار کرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۲   + ۲۷ سایت دیگر  
بانک مرکزی به منظور مدیریت بازار ارز تصمیم گرفته سقف خرید در بازار متشکل ارزی توسط بانک ها و صرافی ها را به 500 هزار دلار افزایش دهد که پیش از این 50 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز ها بوده است ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ژرف اندیشی مولانا با نگاه زیباشناختی حافظ در ایام بیداد کرونا
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مولانا جلال الدین محمد بلخی مشهور به مولوی شاعر بزرگ قرن هفتم هجری قمری است. وی در سال 604 هجری قمری در بلخ زاده شد. پدر وی بهاءالدین که از علما و صوفیان بزرگ زمان خود بود به سبب رنجشی که بین او و سلطان محمد خوارزمشاه پدید آمده بود از بلخ بیرون آمد و بعد از مدتی سیر و سیاحت به قونیه رفت ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مولوی کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در حاشیه بازدید قالیباف از تولیدی گسترش بلوچ از وی درخواست کرد قسمت بافندگی این کارخانه برای اشتغال زایی بیشتر مردم منطقه راه اندازی شود.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۷:۵۴    
مولوی عبدالحمید با صدور بیانیه ای، ضمن محکوم کردن ترور مولوی عادل خان، این حمله را ناجوانمردانه توصیف کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان، متن بیانیه مولوی عبدالحمید به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم ...
نماینده   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه نظارت میدانی از حوزه های انتخابیه استان سیستان و بلوچستان با استقبال مولوی سادات امام جمعه اهل تسنن و حجه الاسلام بامری امام جمعه شیعیان سراوان و جمعی از مسئولان این شهرستان وارد سراوان شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مولوی بزرگ زاده امام جمعه موقت اهل سنت چابهار در گفت وگوی رودرو به قالیباف، احداث شهر فرودگاهی چابهار را ضرورت انکارناپذیر دانست و بر شروع روند احداث این شهر تاکید کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
پیمان مولوی - کارشناس اقتصاد
فرصت امروز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۰۹    
سومین کنفرانس بین المللی مدیریت دانشی با رویکرد رهبری دانشگران، هشتم مهرماه همزمان با روز بزرگداشت مولوی در دانشگاه خاتم برگزار شد. تفاوت این دوره از همایش با دوره های قبل در برگزاری آنلاین آن بود و سومین همایش مدیریت دانشی به دلیل محدودیت های کرونایی با حضور بیش از 650 نفر از اساتید دانشگاه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۹:۰۴    
محمدرضا شفیعی کدکنی می گوید نظیر سعدی و مولوی و فردوسی وجود دارد، اما شبیه حافظ نه!
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری گوشی قاپان کلاه لبه دار خبر داد و گفت: این 2 سارق به 50 فقره سرقت موبایل قاپی اعتراف کردند. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۱۱    
حمید عابدی ها، زبان شناس و کارشناس زبان و ادب فارسی گفت: اینکه امروز مولانا جایگاهی ویژه یافته، ناشی از اندیشه ای است که در دوراهی گفتن و مردن شکل گرفته است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۰    
روز گذشته افراد ناشناس مولوی عادل خان یکی از شخصیت های اصلی برگزار کننده تجمع اخیر ضد شیعی در کراچی را به قتل رساندند. این ترور توسط رهبران شیعه پاکستان محکوم شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
همدان - نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان استعفا داد و ابراهیم مولوی به عنوان نایب رئیس جدید شورای شهر همدان انتخاب شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
قزوین- رئیس هیئت امنای موسسه خیریه درمانی امام صادق (ع) قزوین با بیان اینکه مالک امروز درمانگاه نیمه کاره خیابان مولوی شهرداری است، اظهار کرد: آماده ایم در صورت انتقال،پروژه را تکمیل کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین مراحل ساخت درمانگاه خیریه امام صادق (ع) در محله مولوی قزوین از سال 80 آغاز و بعد از پیشرفت 30 درصدی متوقف شد؛ درمانگاهی که قرار بود در حوزه پرتودرمانی و سرطان کار خود را به صورت خیریه در قزوین آغاز کند بعد از گیر کردن در بروکراسی های اداری و تهاترهای صورت گرفته نیمه تمام ماند و اکنون ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال کشته شدن رئیس جامعه فاروقیه شهر کراچی توسط افراد ناشناس، مسئولین کشور پاکستان هند را به تلاش برای ایجاد اغتشاش مذهبی متهم کردند.