سه شنبه ۲۹ مهرساعت ۱۸:۲۰Oct 2020 20

جدیدترین‌های «قطار شهری»

ایمنا   ۸ ساعت پیش    
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد از تصویب لایحه پیشنهادی کسر کرایه بلیت قطار شهری مشهد بر اساس فاصله و مکان در شورای شهر این کلانشهر خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۵۱    
شهرداری مشهد، دیروز سرانجام پس از نزدیک به دو سال پیگیری، توانست موافقت اعضای شورای شهر را با لایحه محاسبه کرایه قطار شهری بر مبنای مدل ترکیبی میزان مسافت، ناحیه و مدت زمان استفاده از خدمات، بگیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ورودی شرقی ایستگاه مترو شهید نواب صفوی با حضور علی امام مدیرعامل شرکت قطار شهری تهران و حومه و نصرالله آبادیان شهردار منطقه 11 تهران مورد بهره برداری قرار گرفت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۲۹    
ایسنا/خراسان رضوی لایحه سیاست کسر کرایه بلیت قطار شهری مشهد در شورای اسلامی شهر مشهد به تصویب رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
در جلسه امروز شورای شهر با مجوز انتشار 20 هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی موافقت شد تا با توزیع این اوراق سازمان قطار شهری اقدام به تاسیس ایستگاه برای خط A مترو و اگر نیاز بود در خط B هم از این اوراق استفاده کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد گفت: میزان جابه جایی مسافر در خطوط قطارشهری مشهد ظرف روزهای پایانی ماه صفر امسال نسبت به مدت مشابه پارسال حدود 75 درصد کمتر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مقایسه آمار مسافران ایام آخر دهه صفر با سال گذشته نشان دهنده کاهش حدود 75درصدی جابجایی مسافر از طریق خطوط قطار شهری است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش جماران ، خبرگزاری فرانسه از بریده شدن سر یک مرد در واگن قطار شهری در شمال غربی پاریس خبر داده است. امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه می گوید حادثه سر بریدن یک معلم تاریخ در حومه پاریس یک حمله تروریستی آشکار بود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۷:۳۲    
گروه استان ها- معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: تکمیل 4از اول قطار شهری کرمانشاه نیازمند اعتبارات بیشتری و حدود 150 میلیارد تومان است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۳:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
سرویس دهی ناوگان اتوبوسرانی و قطارشهری مشهد فردا مصادف با سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) انجام می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۰:۱۱    
مدیرعامل شرکت بهره برداری شرکت قطار شهری شهرداری مشهد از سرویس دهی خطوط قطار شهری در روز شنبه 26 مهرماه مصادف با سالروز شهادت امام رضا (ع) از ساعت 6 تا 22 خبرداد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه محدودیت های کرونایی از امروز(چهارشنبه 23 مهرماه 99) در 36 شهرستان استان آغاز و تا دوم آبان ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: خطوط اتوبوسرانی و قطار شهری (مترو) شیراز در صورت رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی تعطیل می شوند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۱۲    
اسکندرپور گفت: تلاش برای اتمام و به بهره برداری رساندن ایستگاه های قهرمانان و ایستگاه های عادل آباد و امیرکبیر خط 2 قطار شهری شیراز تا پایان سال در حال انجام است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری شهرداری مشهد گفت: خطوط قطار شهری در ایام پایانی صفر سرویس دهی ویژه خواهد داشت.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار رباط کریم گفت: با رایزنی های انجام شده و تمهیدات در نظر گرفته شده، به زودی 3 ایستگاه ریل باس در فازهای 2، 5 و 6 در شهر پرند جانمایی خواهد شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۸    
شرکت مترو منطقه اصفهان پس از خرید دستگاه ضدعفونی فرابنفش UVC و آموزش استفاده از آن به کارکنان، هر شب نسبت به ضدعفونی واگن های مترو اقدام می کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۵۶    
مدیرعامل شرکت قطارشهری شهرداری مشهد و با بیان اینکه اکنون مشغول رفع و تکمیل نواقص برخی از ایستگاه های خط 2 هستیم، درباره آخرین وضعیت خطوط قطارشهری مشهد گفت: کارِ تکمیل فاز مقابلِ ایستگاه 3 در کوهسنگی و الندشت و سعدی در حال انجام است و این فاز به زودی به اتمام می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
خزانه دار و عضو شورای اسلامی شهر تبریز سوال کتبی خود از مسئولان قطارشهری را تقدیم رئیس شورا شهر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل قطارشهری مشهد گفت: حفاری خط 4 قطار شهری مشهد در فروردین ماه 1400 آغاز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
طی احکامی از سوی شهردار اهواز، رسول جامعی به سمت سرپرست سازمان قطار شهری و مرادحسینی به سمت سرپرست معاونت خدمات شهری منصوب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۸:۰۲    
قطار برقی مشهد- گلبهار- چناران که بزرگترین پروژه درون استانی خراسان رضوی است فعلا در ایستگاه بلا تکلیفی جا مانده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۲۷    
رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس از توزیع بیش از 20هزار لوح فشرده با موضوعات توسعه و ترویج آموزش مهارتهای فرهنگ ترافیک خبر داد . ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز خواستار استفاده مسافرین مترو از ماسک و خودداری از درآوردن ماسک در فضای داخلی مترو شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴:۳۹   + ۲۵ سایت دیگر  
شرکت مترو تهران اعلام کرد: ایستگاه مترو تربیت مدرس در بخش تقاطعی با خط 6 مترو، بهمن سال جاری به بهره برداری می رسد.
کلام تازه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
کلام تازه | مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار از پیشرفت 70 درصدی پروژه ساخت مسیر قطار سریع السیر مشهد - گلبهار - چناران خبر داد و بیان کرد: ساخت مسیر قطار در اجرای بناهای فنی و زیرسازی آن تا 70 درصد پیش رفته و همچنین ساخت تونل و اتصال این مسیر ریلی به خط یکم قطار شهری مشهد در ورودی طرقبه آغاز شده ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۰:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرماندار ورامین گفت: با تعیین تکلیف سه معارض باقی مانده در اجرای خط ریلی قطار شهری ورامین - قرچک - تهران، آخرین گام ها برای فعال شدن دوباره این طرح در حوزه شهرستان برداشته شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه اعلام کرد: پس از رایزنی با شورای عالی ترافیک وزارت کشور و اخذ مجوز رسمی به زودی دوره راهبری قطاربرقی توسط دستگاه سیمولاتور متروی تبریز زیر نظر اساتید مجرب به راهبران جدید آموزش داده می شود.
وزارت کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۵:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در استان البرز نیز به تبعیت از فرمان مقام معظم رهبری و الگوی ملی، اتحاد و انسجام بسیار خوبی بین مسئولان 3 قوه تحت پشتیبانی های نماینده محترم ولی فقیه در استان وجود دارد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: پس از نصب المان های هوشمندی با عنوان پایگاه تندرستی و پایگاه دانش در دو ایستگاه قطار شهری فلسطین و طالقانی مشهد که هم اکنون نیز فعال بوده و مورد توجه و استقبال شهروندان قرار گرفته است، المان سوم با عنوان لبخند ماندگار نیز رونمایی شد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت قطار شهری تهران و حومه گفت: ایستگاه برج میلاد به مرحله بهره برداری رسید و تلاش داریم آن را را حداکثر تا نیمه آبان سال جاری افتتاح کنیم. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا- مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد اعلام کرد که برای رفاه مردم ، شمار سفرهای قطار شهری شهرجدید هشتگرد- کرج افزایش یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- رییس شورای شهر کرمانشاه، تکمیل پروژه قطار شهری را آرزوی شهروندان دانست و گفت: قرار است در سال 99 مبلغ هزار میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یابد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۲۸    
رئیس سازمان حمل ونقل ریلی شهرداری کرج ضمن اعلام آخرین وضعیت فاز یک پروژه قطار شهری کرج، گفت: در پروژه های کلان ملی، عمده ترین مشکل، تامین منابع مالی است،مانند قطار شهری کرج که نیاز مند حمایت مالی است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مشاور کارفرمای پروژه قطار شهری کرج گفت: با وجود تحریم های تحمیلی تمام تجهیزات استاندارد تهیه و خریداری شد و این اطمینان را به شهروندان می دهیم که معیارهای روز دنیا در پروژه قطار شهری کرج رعایت شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای شهر کرج با اشاره به 43درصد پیشرفت کل پروژه قطار شهری کرج، تصریح کرد: با وجود پیگیری رفع مشکلات این پروژه در ابتدای شورای پنجم اما 13درصد پیشرفت پروژه در زمان شورای پنجم صورت گرفت و این درحالیست که در سنوات قبل یعنی 14 تا 15 سال حدود 30درصد از پروژه، پیشرفت داشته است.
پیام خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
شهردار شیراز گفت: امیدوارم با هماهنگی و همراهی مسئولین استانی، شهری و اعضای شورای اسلامی شهر شاهد سرعت بیشتری در احداث قطارشهری باشیم.
روزنامه البرز فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: وعده افتتاح ایستگاه های F و K مترو تا پایان سال باید محقق شود و انتظار داریم امکانات، تجهیزات و منابع انسانی شهرداری برای عملیاتی شدن آغاز بهره برداری از قطار شهری بسیج شوند تا انتظاری طولانی و طاقت فرسا به ایستگاه پایانی برسد
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۵:۱۲    
سلیم نژاد با اشاره به اجرای عملیات احداث خط 2 قطار شهری کرج با 27 کیلومتر مسافت و 27 ایستگاه که از سال 85 آغاز شده است گفت: هفت کیلومتر از خط قطار شهری کرج تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر کرج اعلام کرد که برای خدمات رسانی مناسب به مردم 6.5 کیلومتر از خط 2 قطار شهری کرج تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد گفت: شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد با ستاد فناوری های فضائی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ساخت واگن ملی مشارکت خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۷    
گروه استان ها- به مناسبت هفته دفاع مقدس پیش از ظهر امروز فاز دوم ایستگاه مترو میدان امام حسین(ع) با حضور امام جمعه شیراز، استاندار فارس، شهردار شیراز و دیگران مدیران افتتاح شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس در بزرگداشت هفته دفاع مقدس، گالری ورودی ایستگاه قطار شهری امام حسین(ع) شیراز با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار و مقام های ارشد استانی در فارس و شیراز، افتتاح شد.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، شهبازی در بازدید از ایستگاه اف تا کا قطار شهری کرج که روز یکشنبه با همراهی رییس شورای اسلامی شهر و شهردار کرج صورت گرفت، با اشاره به اینکه این پروژه از سال ها پیش در دستور کار قرار گرفت ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج گفت: دو ایستگاه از خط دوی قطار شهری کرج تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بهره برداری شرکت قطار شهری شهرداری مشهد از جابجایی بیش از9 میلیون و 400 هزار مسافر توسط خطوط قطار شهری طی شش ماه اول امسال خبرداد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۲۰:۳۱    
اهواز - خبرنگار کیهان: تفاهم نامه پروژه خط یک قطار شهری اهواز با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان میان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و شهرداری اهواز امضا شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۹:۱۹    
کارگاه اورهال یا تعمیر اساسی واگن های خط یک قطارشهری مشهد، این مجموعه را بی نیاز از بسیاری قطعه خارجی مشابه کرده است.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۸:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در مترو توسط مسافران تاکید کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
ریاضی با بیان اینکه تا پایان این دوره مدیریت شهری پنج کیلومتر از خط 3 قطار شهری را به بهره برداری می رسانیم، گفت:تحقق شهر هوشمند در عرصه حمل و نقل، شهر پاک و شهر انسان مدار از مهمترین رویکردهای است که در راستای حمل و نقلی مناسب برنامه ریزی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار اهواز گفت: برای نخستین بار از سوی شهرداری این شهر اوراق مشارکت ساخت قطار شهری منتشر شد.