دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۲۳:۵۸Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای اقتصاد»

سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در نشست مشترک با مدیران کل بهزیستی، کمیته امداد حضرت امام (ره) و اوقاف و امور خیریه، با تشریح جزئیات تفاهم نامه گفت ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۵۷    
رضا کربلائی- روزنامه نگار هشتمین نشست کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد در سال1401 درخواست مشترک وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی را درخصوص طرح جایگزینی و نوسازی 85هزار دستگاه ناوگان دیزلی برون شهری مطرح و بررسی کرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه وشهرسازی از تعیین تکلیف سود وام نهضت ملی مسکن در روزهای آینده خبر داد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، مهرداد بذرپاش، وزیر راه وشهرسازی گفت: موضوع درصد سود تسهیلات، در جلسه شورای اقتصاد با حضور ریاست جمهوری بررسی شد، تاکید رئیس جمهور به بانک مرکزی هم همین بود ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از بررسی موضوع درصد سود تسهیلات، در جلسه شورای اقتصاد که با حضور رئیس جمهور تشکیل شد خبر داد و اظهار کرد: تاکید رئیس جمهور به بانک مرکزی هم همین بود که 23 درصد سود تسهیلات اصلاً قابل قبول نیست و حتما روزهای آینده (قبل از سال جدید) این درصد سود کاهش پیدا خواهد کرد و به میزان گذشته ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۲:۱۵    
وزیر راه و شهرسازی گفت: سود تسهیلات 700 میلیون تومانی مسکن یکی از مباحث مطرح در نشست شورای اقتصاد با ریاست رییس جمهور بود و در نشست با رییس کل بانک مرکزی تاکید شد این رقم در سال جاری کاهش یابد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۰:۴۶   + ۲۵ سایت دیگر  
بر اساس لایحه بودجه 1402، نرخ تعرفه شرکت های معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی توسط شورای اقتصاد تعیین می شود و مالیات کسب وکارهای اینترنتی در پلتفرم های داخلی نیز صفر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۰۱   + ۳۰ سایت دیگر  
بر اساس لایحه بودجه 1402، نرخ تعرفه شرکت های معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی توسط شورای اقتصاد تعیین می شود و مالیات کسب وکارهای اینترنتی در پلتفرم های داخلی نیز صفر شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۴۵   + ۲۰ سایت دیگر  
با نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال 1402 تعرفه شرکت های معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی توسط شورای اقتصاد تعیین می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس به شرکت های دولتی اجازه دادند تا سقف یکصد هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی برای طرح های مصوب شورای اقتصاد منتشر کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۷:۰۰    
احسان عسکری گفت: برخی از اعضای شورای اقتصاد دانش بنیان استان ، اطلاع کافی از دستورکار جلسه ندارند.
محسن خجسته مهر گفت: مصوبه ضوابط اجرایی راه اندازی انتشار گواهی سپرده کالایی نفت و معاملات مربوط به آن در بورس انرژی ایران طی نشست سیزدهم دی ماه امسال شورای اقتصاد مصوب و برای اجرا ابلاغ شد. به زودی معاملات گواهی سپرده نفت خام و میعانات گازی شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی ایران آغاز می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۷:۲۰   + ۲۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با انتشار اوراق مالی اسلامی تا سقف 100 هزار میلیارد ریال توسط شرکت های دولتی به منظور اجرای طرح های مصوب شورای اقتصاد موافقت کردند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۹:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اساسا اعتبار دولتی برای پروژه راه آهن سریع السیر تهران- قم- اصفهان نداریم و تا سقف 3.8 میلیارد یوآن در این پروژه کار شده و برای افزایش سقف آن شورای اقتصاد در حال بررسی موضوع است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۱:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، ضریب میانگین برداشت جهانی از چاه های نفت و گاز هم اکنون 35 درصد و این رقم در ایران 23.4 درصد ثبت شده و این در حالی است که تحقق افزایش تولید نفت و رسیدن به رقم شش میلیون 500 هزار بشکه در روز از برنامه های وزارت نفت درنظر گرفته شده که از ابتدای دولت سیزدهم برای اجرای آن ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
شانا : پنجمین نشست شورای اقتصاد در سال 1401 برگزار و درباره مصوبه ها و طرح های مربوط به وزارت نفت تصمیم گیری شد. در این نشست که به ریاست محمد مخبر و با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیران نفت، نیرو، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی، اقتصاد، تعاون ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۸:۴۵   + ۴۴ سایت دیگر  
در پنجمین جلسه شورای اقتصاد طرح تولید قوای محرکه کم مصرف در خودروهای داخلی مصوب شد.
اندیشه کیش   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۱:۳۱    
بالاخره پس از گذشت حدود 6سال، ماده23 قانون برنامه ششم توسعه با تایید شورای اقتصاد و مصوبه هیات دولت و براساس بند(ز) تبصره(18) قانون بودجه سال 1401، از اواخر آبان ماه سال جاری وارد مدار اجرا شد و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ذیل وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه انتشار اوراق ارزی اقدام جدیدی است که تشریفات قانونی آن طی شده و مصوبه شورای اقتصاد دریافت و هماهنگی ها برای انتشار انجام شده است ...
حیات   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۴:۴۱    
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: انتشار اوراق ارزی اقدام جدیدی است که برای آن مصوبه شورای اقتصاد نیز اخذ شده است و در اولین زمان در مرحله نخست از طریق این اوراق، نفت به فروش خواهد رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۲:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: تمامی تشریفات قانونی برای انتشار گواهی سپرده کالایی نفت انجام، مصوبه شورای اقتصاد اخذ و تمامی هماهنگی ها با بورس، بانک مرکزی و سایر مراجع ذیربط انجام شده است.
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۱۴   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: انتشار اوراق ارزی اقدام جدیدی است که مصوبه شورای اقتصاد نیز اخذ شده است و در اولین زمان در مرحله نخست از طریق این اوراق، نفت به فروش خواهد رسید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دغدغه فعالان بخش خصوصی اصفهان درخصوص آخرین وضعیت قطار سریع السیر اصفهان-تهران بیان داشت: موضوع قطار سریع السیر در جلسه شورای اقتصاد مطرح شده است.
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
هفتمین جلسه کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد در سال جاری، به ریاست پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور اعضای این کمیسیون، نمایندگان امورهای تخصصی سازمان مذکور و نمایندگان دستگاه های اجرایی ذی ربط برگزار شد.
بویر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۱:۰۲    
پایگاه خبری تحلیلی بویرنیوز: سرمای امسال در کشور باعث شد مصرف گاز روند افزایشی قابل توجهی به خود بگیرد. این افزایش مصرف در کنار مصوبه شورای اقتصاد و هیئت وزیران در خصوص تغییرات جدید قیمت گاز که از 16 آذر 1401 اعمال شده باعث شد فیش جدید گاز برخی مشترکان میلیونی شود. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۲۲:۱۰   + ۳۷ سایت دیگر  
تنظیم گری شبکه بانکی کشور بر عهده بانک مرکزی است. همین الان هم می گویم نرخ جدید سود بانکی اعلام می شود اما زمان آن را باید آقای رییس کل بانک مرکزی اعلام کند.
صنایع   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۱۶    
مدیرعامل شرکت ملی نفت از معرفی اوراق ارزی فروش نفت در آینده نزدیک در مراسمی در هماهنگی با دولت خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۸:۱۰    
شورای اقتصاد به خط مترو شهر جدید بهارستان 250 میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی اختصاص داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر نفت در حاشیه هیات دولت گفت: 50جایگاه سی ان جی جدید احداث می شود و مجوز آن در شورای اقتصاد مصوب خواهد شد؛ این 50 جایگاه سی ان جی تمام تجهیزاتش را رایگان دولت در اختیار داوطلبانی که برای احداث جایگاه سی ان جی خواهند داشت قلمداد خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از ممیزی و غربال 700 حلقه چاه کم بازده یا غیرفعال خبر داد و گفت: شورای اقتصاد نیز اجرای طرح احیای این چاه ها را با ارزش 500 میلیون دلار تصویب کرد که پس از آن کار را به پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز سپردیم تا دچار تشریفات مناقصات نشویم.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۸   + ۴۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت از معرفی اوراق ارزی فروش نفت در آینده نزدیک خبر داد. خبرگزاری میزان- محسن خجسته مهر، در جمع خبرنگاران درباره اوراق ارزی فروش نفت گفت: این اوراق ارزی هستند و قابلیت تسعیر به نرخ ای تی اس و معامله در بازار ثانویه دارند و خوشبختانه مصوبه شورای اقتصاد برای آن دریافت شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: در دولت سیزدهم اجرای چند کلان پروژه در قالب نیروگاه های تجدیدپذیر به ظرفیت بیش از چهار هزار مگاوات با مصوبه شورای اقتصاد در کشور در حال ساخت هست که 325 مگاوات آن مربوط به سیستان و بلوچستان است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۹:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به مجوز 500 میلیون دلاری شورای اقتصاد برای احیای چاه های کم بازده، گفت: تا 8 سال آینده 5.7 میلیون بشکه نفت در ایران تولید خواهد شد.
شانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۵۶   + ۴۶ سایت دیگر  
وزیر نفت با تأکید بر اینکه یکی از مشکلات اساسی در سیستان و بلوچستان کمبود جایگاه های عرضه فرآورده های سوخت است، اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی ساخت 40 تا 50 جایگاه سوخت و سی ان جی در این استان طی نشستی در استانداری مطرح و در صورت تصویب در شورای اقتصاد کمبود در این زمینه برطرف می شود.
شرکت گاز استان اصفهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
موضوع:: اجرای عملیات شبکه گذاری پراکنده فولادی 2تا 8اینچ جمعاً به متراژ حدوداً 1800متر و عملیات لوله گذاری خط تغذیه 6 تا 8 اینچ جمعا به متراژ حدوداً 372مترو شبکه های پراکنده پلی اتیلن 63 تا 160میلی متر به متراژ حدوداً 5162 متر و ساخت، نصب ، جابه جایی و جمع آوری انشعابات فولادی ،پلی اتیلن ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۹:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
براساس مصوبه شورای اقتصاد تعداد 16 هزار دستگاه اتوبوس، 30 هزار دستگاه مینی بوس، 160 هزار تاکسی ون و سدان و 120 هزار دستگاه موتورسیلکت فرسوده، از رده خارج می شود.
خبرشهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مصوبه شورای اقتصاد برای جایگزینی 346 هزار دستگاه خودروی حمل و نقل عمومی با هدف بهبود هوای پاک در کلانشهرها با ابلاغ سیدمسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در مسیر اجرا قرار گرفت.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۷:۱۰    
شرکت عمران شهر های جدید با هدف تأمین مالی راه اندازی قطار حومه ای مشهد-شهر جدید گلبهار با مجوز شورای اقتصاد دولت تا سقف 300 میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی عرضه می کند.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۲:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
رکنا سیاسی : سخنگوی دولت در تشریح جزئیات مصوبات هیأت دولت از تصویب عضویت اعضای جدید شورای اقتصاد دیجیتال و اصلاح آیین نامه سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۰۰:۰۵    
یادداشت های علم: روزی که بنا بر امر و اراده خودش نصرت الله معینیان، رئیس دفتر مخصوص را معرفی می کردم، یک سال قبل اوامری به او فرمود که بالصراحه قطع پر و بال وزیر دربار خودش بود ...
شانا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۰۹:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
شورای اقتصاد با طرح توسعه، بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره برداری میدان نفتی شادگان با سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری موافقت کرد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۰۸:۵۵   + ۳۷ سایت دیگر  
[ شهروند] روز گذشته معاون اول رئیس جمهوری در چهار جلسه متفاوت به بررسی و حل مشکلات، چالش ها و مسائل اصلی در حوزه های مختلف به ویژه آلودگی هوا، آب، انرژی، راه و خطوط ریلی پرداخت ...
سراج24   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۹:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
وزارت نفت در جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رئیس جمهور جزییات برنامه ریزی خود برای آغاز عملیات اجرایی توسعه میدان نفتی آزادگان که تفاهم نامه سرمایه گذاری مشترک آن به مبلغ 7 میلیارد دلار پیش از این امضا شده بود، تشریح کرد.
جلسه شورای اقتصاد ظهر امروز(سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد و برخی از طرح های مهم و اولویت دار دولت سیزدهم مورد تصویب قرار گرفت.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ؛ قباد میمنت آبادی با اشاره به بررسی این طرح ها در شورای اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد گفت: از میان این 15 طرح نیز سه طرح برای بهره مندی از تسهیلات و اقدام عملیاتی به بانک ها معرفی شد . ...
دولت   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ششمین جلسه کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد به ریاست معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور اعضای این کمیسیون، نمایندگان امورهای تخصصی سازمان مذکور و نمایندگان دستگاه های اجرایی ذی ربط در محل سالن یاران بهشتی این سازمان برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۲:۲۰    
شورای اقتصاد دیجیتال بریتانیا با انتشار گزارشی مدعی شد که انگلیس رتبه نخست کشورهای اروپایی در زمینه اقتصاد دیجیتال را در اختیار داشته و دو کشور آمریکا و چین رقبای اصلی لندن در این زمینه هستند.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۰۰:۲۰    
راضیه فلاح، خبرنگار: یکی از مشکلات اساسی دانشگاه ها، وابستگی به شهریه های دانشجویی است. در حال حاضر به دلیل تغییر ترکیب جمعیت دانشجویان متقاضی تحصیلات مقطع کارشناسی به بالا پیش بینی می شود تعداد آنها کاهش یابد و با کاهش درآمدهای دانشگاه از محل شهریه مواجه شویم ...
نبض بورس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
خجسته مهر به نبض بورس گفت: ما در حال اخذ مصوبه شورای اقتصاد برای انتشار اوراق گواهی سپرده کالایی هستیم که این اقدام خوبی برای همکاری حوزه نفت با بازار سرمایه خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: در حال حاضر 613 واحد از صنایع طبق مصوبه شورای اقتصاد در همدان گازدار شده و 76 صنایع نیز در دست اجرا قرار دارند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: رئیس شورای اقتصاد سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه نظام برنامه ریزی برنامه هفتم مسئله محور است و متفاوت از دوره های قبل خواهد بود، گفت: آسیب شناسی برنامه ششم در حوزه بهبود محیط کسب و کار نشان می دهد که ضمانت اجرایی خوبی دیده نشد.