سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۹:۲۶Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قیمت گذاری خودرو»

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نظر نمایندگان مجلس بر عرضه تمامی محصولات خودروسازان در بورس است اما وزارت صمت روی این موضوع بحث دارد و هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده ایم.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت گذاری باید ضمن رعایت حقوق مصرف کننده و تولیدکننده به سمت واقعی شدن رفته و به حذف واسطه گری از بازار بیانجامد.
قلم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
یک تحلیلگر بازار خودرو با اشاره به روند کاهش قیمت ها در این بازار گفت: اگر سیاستگذاران بر تصمیمات مرتبط با ارز و قیمت گذاری خودرو ثبات داشته باشند می توان امیدوار بود که صنعت و بازار خودرو به ثبات خواهد رسید.
ایران جیب   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
در شرایطی که در پاسخ به نارسایی های صنعت و بازار خودرو، مجلس طرح سامان دهی صنعت خودرو را با محوریت عرضه خودرو در بورس به ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - نحوه تعیین قیمت و فروش مواد اولیه فولادی مورد استفاده قطعه سازان همواره مورد اعتراض این قشر از صنعتگران بوده است. سازندگان قطعات خودرو با اعتراض به آنچه سودهای بالای صنایع پایین دستی صنعت خودرو عنوان می کنند، می گویند در شرایطی که شورای رقابت وظیفه نظارت بر کل زنجیره تولید خودرو را دارد ...
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
پدال نیوز: در حالی شرایط عرضه خودرو در بورس با اصلاحات انجام شده در طرح ساماندهی صنعت خودرو با تغییراتی همراه شده که شورای رقابت همچنان نقش تعیین کننده ای داشته و به نظر می رسد هدف اصلی اجرای این طرح که کشف قیمت بر اساس عرضه و تقاضا بوده، چندان محقق نخواهد شد.
طرح وزارت صمت برای جهش تولید خودرو در صورت تصویب در ستاد اقتصادی دولت به طور حتم می تواند چرخ تولید در شرکت های خودروساز را به دور تند گذشته بازگرداند.
با دستور حسن روحانی رئیس جمهوری به وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) مبنی بر تحقق جهش تولید در خودروسازی، حالا این پرسش پیش آمده که الزامات ومولفه های موردنیاز برای رشد تیراژ در صنعت خودرو چیست؟
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: یک کارشناس صنعت خودرو گفت: در سال های اخیر با وجود افزایش تولید خودروسازان، به دلیل عملکرد نادرست شورای رقابت در موضوع قیمت گذاری، این شرکت ها تبدیل به شرکت های زیان ده شده اند.
یک کارشناس اقتصادی گفت: اقتصاد سیاسی، منافع برخی امضا های طلای و انحصار طلبی مانع رشد اقتصادی و رونق کسب و کار در کشور است.
به رغم توصیه کارشناسان اقتصادی، دولت و مجلس با رویگردانی از طرح آزادسازی قیمت خودرو هم اکنون واقعی سازی قیمت را با ارائه طرح هایی به شورای هماهنگی سران سه قوه و همچنین بورس کالا دنبال می کنند.
اقتصاد آنلاین / فرادید   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۸:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
نزدیک سه دهه پس از انقلاب، خودروسازان داخلی با گروگان گرفتن خیل عظیم جمعیت شاغل در این صنعت، به سیاست گذاران گوشزد می کردند که هر گونه انحصارزدایی از این صنعت و باز کردن درهای بازار بر روی خودروهای خارجی، به بیکاری گسترده یا حتی بروز بحران های اجتماعی منجر خواهد شد.
رکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: روح الله ایزدخواه ، مسئول کارگروه خودرو در کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: بررسی طرح ساماندهی عرضه خودرو در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن قرار گرفت و کلیات این طرح به تصویب اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی رسید.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
بالاخره طرح عرضه خودرو در بورس در کمیسیون صنایع مجلس یازدهم تصویب شد. از حالا به بعد در آشفته بازار بورس باید منتظر قیمت گذاری خودرو هم باشیم، طرحی که به گواه کارشناسان اقتصادی نه به بازار بورس کمکی خواهد کرد و نه به بازار خودرو.
در حالی که این روزها همچنان شکاف بسیار بزرگی بین نرخ کارخانه و بازار خودروهای داخلی به دلیل اعمال نرخ گذاری دستوری، به چشم می آید، رضا شیوا رئیس شورای رقابت باز هم از این سیاست دفاع و به نوعی مخالفت خود را با طرح های دولت و مجلس شورای اسلامی برای تغییر روش قیمت گذاری، اعلام کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۳:۲۶    
قیمت گذاری خودرو یکی از مسائلی هست که تولید کننده، مصرف کننده و نهاد قیمت گذار همیشه بر سر آن اختلاف نظر دارند. در حالیکه برخی از کارشناسان حوزه خودرو افزایش نرخ ارز را مهم ترین عامل افزایش قیمت خودرو می دانند، رئیس شورای رقابت علت نوسان قیمت را تغییر در قیمت نهاده های تولید می داند.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۱۰   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس شورای رقابت معتقد است که واردات خودرو از طریق بدون انتقال ارز پیشنهادی است که می تواند به ایجاد رقابت و بهبود وضعیت موجود بازار منتهی شود. به گزارش پیام فوری به نقل از ایسنا، رضا شیوا در نشستی خبری با اشاره و جریان قیمت گذاری خودرو و انتقاداتی که نسبت به آن مطرح است ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۲۱:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی: واگذاری قیمت گذاری خودرو به خودروسازان، فروش اوراق بدهی، جهش نرخ دلار و راه اندازی بازار معاملات جدید ارزی همه ساز و کار هایی برای تحریک تقاضای جدید برای دلار است؛ و در واقع نوعی مقاومت سازمان یافته علیه کاهش حباب نرخ دلار است ...
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۶:۴۱    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت مدیره انجمن همگن قطعه سازان استان تهران واگذاری قیمت گذاری بخشی از خودروها به هیأت مدیره خودروسازان را گامی مثبت در جهت رفع التهابات صنعت خودرو دانست.
خودرو تک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
با منتفی شدن عرضه خودرو در بورس اکنون بحث اصلی میان خودروساز و سیاستگذار ، قیمت گذاری خودرو است. هر چند فرم ایده آل آزادسازی قیمت خودرو است اما به نظر می رسد هنوز تا واقعی سازی قیمت خودرو راه درازی در پیش باشد. به تازگی فرمول پیشنهادی سایپا برای قیمت گذاری خودرو مورد توجه قرار گرفته است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی با بیان اینکه در روش جدید قیمت گذاری خودرو ها توزیع رانت همچنان ادامه دار خواهد بود، گفت: آزادسازی قیمت 50درصد محصولات اقدام خوبی است اما در مورد 50درصد مابقی همچنان شاهد رانت بازی خواهیم بود.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۲:۵۷    
بعد از مصوبه شورای رقابت ، افزایش 25 درصدی قیمت خودرو در پاییز قطعی شد. به گزارش کاماپرس، شورای رقابت اردیبهشت ماه گذشته تصویب کرد خودروسازان مطابق با نرخ تورمی بخشی که بانک مرکزی اعلام می کند، اجازه دارند در 3 ماهه سوم سال قیمت خودروهای تولیدی را 25 درصد افزایش بدهند. ...
عصر خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۱:۳۵   + ۳۱ سایت دیگر  
عصر خودرو- دبیر انجمن قطعه سازان گفت: اگرچه مطالب بسیاری در جلسات تعیین تکلیف قیمت گذاری خودرو، مطرح شده اما هنوز چیزی به تصویب نهایی نرسیده است.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۰۰:۳۳   + ۳۴ سایت دیگر  
شورای رقابت دوشنبه گذشته با توجه به تورم بخشی خودرو که از سوی بانک مرکزی به طور ماهانه منتشر می شود، سومین مجوز افزایش قیمت (25 درصدی) محصولات خودروسازان را صادر کرد ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدل قیمت گذاری خودرو تغییر می کند. خودروهای پرمصرف بازار توسط شورای رقابت و خودروهایی که قیمت های بالاتری دارند، توسط هیات مدیره خودروسازان تعیین قیمت می شود. ...
تیتر20   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۴:۳۳    
اصل سیاست نرخگذاری دستوری (خواه سالانه باشد و خواه فصلی)، ذاتا دلال پرور و رانت زاست و این موضوع در همین چند ماه گذشته نیز اثبات شد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۴:۰۳   + ۳۹ سایت دیگر  
ساعت24-به گفته سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، در آخرین جلسه ای که میان مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور و مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) برگزار شده ...
اسب بخار پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۰۵    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، روح الله ایزدخواه ، از توافق کمیسیون متبوعش و وزارت صمت برای قیمت گذاری خودرو خبر داده و گفته است: پیرو طرحی که در کمیسیون صنایع و معادن مجلس در دست تکمیل داریم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۶:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت گفت: در بحث قیمت گذاری خودرو، در تعامل با شورای رقابت برای منطقی کردن قیمت ها هستیم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۲:۴۷    
امسال مطابق با دستور العمل قیمت گذاری خودرو مصوب شورای رقابت هر سه ماه یکبار قیمت انواع محصولات داخلی متناسب با نرخ تورم بخشی که از بانک مرکزی اعلام می شود تغییر خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن قطعه سازان با بیان اینکه آدرس گرانی خودرو، فولادسازان هستند، گفت: سناریوهای مختلفی برای قیمت گذاری خودرو مطرح است و ایرادات هر کدام در حال بررسی است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: مدیریت بازار در دست فعالین بازار است، اما نکته ای که فضای بازار خودرو را از فضای بازار آزاد اقتصادی خارج کرده بحث ممنوعیت واردات خودرو است ...
روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۲:۳۳    
افزایش حداکثر 25 درصدی قیمت کارخانه ای خودرو در پاییز امسال / امسال مطابق با دستور العمل قیمت گذاری خودرو مصوب شورای رقابت هر سه ماه یکبار قیمت انواع محصولات داخلی متناسب با نرخ تورم بخشی که از بانک مرکزی اعلام می شود تغییر خواهد کرد.
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۲۰:۳۳   + ۳۵ سایت دیگر  
10 آبان 1399 - 19:44 افزایش حداکثر 25 درصدی قیمت کارخانه ای خودرو در پاییز امسال / امسال مطابق با دستور العمل قیمت گذاری خودرو مصوب شورای رقابت هر سه ماه یکبار قیمت انواع محصولات داخلی متناسب با نرخ تورم بخشی که از بانک مرکزی اعلام می شود تغییر خواهد کرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۵۱    
قیمت گذاری خودرو در کشور ما به هزارتویی می ماند که به هر طریق پیموده می شود، به بن بست می رسد. طرح های مجلس، وزارت صمت و تلاش خودروسازان برای نرخ گذاری به شیوه ای که منافع مصرف کننده و تولیدکننده را همزمان مدنظر داشته باشد نیز تاکنون به جایی نرسیده و به سردرگمی بیشتر در پیچ وخم این مسیر منجر شده ...
ظاهراً قرار است قیمت بخشی از سبد محصولات خودروسازان بزرگ که شامل خودرو های کم تیراژتر آن ها می شود، توسط هیات مدیره شرکت ها تعیین و قیمت گذاری خودرو های پرتیراژ نیز همچنان در اختیار شورای رقابت باشد.
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
پدال نیوز: با واگذاری تعیین قیمت خودرو به هیات مدیره شرکت های خودروسازی احتمال به هم ریختگی صنعت خودرو قوت گرفته چرا که واگذاری تعیین قیمت نیمی از خودروها به شورای رقابت می تواند زیاندهی صنعت خودرو را تداوم ببخشد و در این شرایط خودروسازان برای جلوگیری از زیان بیشتر اقدام به افزایش قیمت خودروهای تحت ...
اقتصاد آنلاین / خودرو تک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
اگر چه هفته گذشته اظهار نظرهای پراکنده ای پیرامون تغییر مرجع قیمت گذار خودرو مطرح بود، با این حال علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت پنج شنبه گذشته بر رویه جاری تعیین قیمت ها تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس صنعت خودرو گفت: خودروسازان برای ارسال دعوتنامه منتظر قیمت نهایی بودند که شورای رقابت تایید کند، اما این شورا قیمت گذاری را 40 روز به تعویق انداخت.
باشگاه خبرنگاران: علیرضا رزم حسینی گفت: بابت خودرو های بی کیفیت از مردم عذرخواهی می کنم و شرمنده ایم که نتوانستیم برای مردم خودرو باکیفیت تولید کنیم. علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت معدن تجارت گفت: قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت تعیین می شود و تغییر نخواهد کرد. ...
راه امروز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۵:۲۰    
دولت تصمیم گرفته طرح جدیدی برای قیمت گذاری خودروها اجرا کند که براساس آن، 50 درصد تولیدات شرکت های خودروساز توسط هیات مدیره این شرکت ها قیمت گذاری می شود و قیمت 50 درصد بقیه نیز توسط شورای رقابت تعیین خواهد شد که احتمالا برای عرضه این خودروها روش قرعه کشی اجرایی می شود.
برترین ها / اسب بخار پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: علی جدی، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره قیمت گذاری خودرو اظهار داشت: نظر کمیسیون صنایع مجلس این است که قیمت گذاری خودرو در شورای رقابت باشد اما با همان فرمول قیمت گذاری که هیات تعیین قیمت ها متشکل از چهار وزارت خانه مقرر می کنند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مجلس قصد دارد طرحی برای قیمت گذاری خودرو ارائه دهد. قیمت گذاری محصولی که به طور مستقیم بر ایجاد تورم در جامعه مؤثر است اما به اندازه قیمت گوشت، مرغ و تخم مرغ سبد خانوار را متأثر نمی کند ...
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۲:۱۰   + ۳۹ سایت دیگر  
قیمت خودروها طی روزهای اخیر در حالی در مسیر کاهشی قرار گرفته که رییس شورای رقابت به تازگی اعلام کرد خودروسازان می توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورمِ بخشی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت ها را اعمال کنند.
خبر ماشین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۸:۴۳   + ۵۹ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی گروه صنعتی ایران خودرو در اطلاعیه ای، مطالب منتشر شده در برخی رسانه ها به ویژه پیام رسان های اجتماعی مبنی بر تصویب شیوه جدید قیمت گذاری خودروهای داخلی را انتشار اخبار غیرواقع خواند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کننده در قیمت گذاری خودرو به اسناد حسابداری خودروسازی ها توجه می کند در حالی که این اسناد با هزینه های سربار آنها محاسبه می شود.
برترین ها / مرآت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۵۵   + ۴۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو گفت: تاکنون هیچ طرحی برای قیمت گذاری خودرو تهیه نشده بلکه به دنبال تهیه یک طرح موقتی برای قیمت گذاری هستیم تا طرح مجلس نهایی شود. ...
ایران جیب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۶:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از توافق کمیسیون متبوعش و وزارت صمت برای قیمت گذاری خودرو خبر داد و گفت: قیمت گذاری خودرو ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۶:۰۹    
محمد رضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور در خصوص حدود چهارصد واحد تعطیل و نیمه تعطیل قطعه سازی در سطح کشور به بازار گفت: اگر بخواهیم ریشه ای به این موضوع نگاه کنیم ...