پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۸:۱۹May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای رقابت»

آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
هرچند این روزها خودروسازان و شورای رقابت خلاف جهت روند نزولی نرخ ارز حرکت می کنند و مدام به دنبال افزایش قیمت خودرو هستند اما نرخ ها در بازار خودرو همچنان کاهش اندکی دارند و خریداران منتظر تداوم ریزش قیمت ها هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: عده ای به دنبال آن هستند که قیمت خودرو را به انجام مذاکرات پیوند بزنند و این یک توطئه خطرناک است که معیشت و زندگی مردم را به سمت معامله های سیاسی خود می برند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۵۶    
سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: شورای رقابت با افزایش قیمت خودرو نشان داد که شورای حذف رقابت است و آنان باید بدانند که به هیچ وجه نباید دستوری قیمت خودرو را تعیین کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۵۷   + ۳۲ سایت دیگر  
هرچند این روزها خودروسازان و شورای رقابت خلاف جهت روند نزولی نرخ ارز حرکت می کنند و مدام به دنبال افزایش قیمت خودرو هستند، اما نرخ ها در بازار خودرو همچنان رو به کاهش است و خریداران منتظر تداوم ریزش قیمت ها هستند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۵۶   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس کمیته خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: ما با شیوه قیمت گذاری شورای رقابت مخالف هستیم چراکه نتوانسته تعادل را در بازار خودرو ایجاد کند، مصرف کننده و تولیدکننده هردو ناراضی هستند.
اقتصاد ایران: شورای رقابت اعلام کرد دستورالعمل نحوه تعیین قیمت را صرفا برای خودروهای پر تیراژ سواری مصوب کرده ایم و به هیچ وجه خودروهای غیر سواری (وانت) از جمله زامیاد را شامل نمی شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تسنیم ، شورای رقابت اعلام کرد دستورالعمل نحوه تعیین قیمت را صرفا برای خودروهای پر تیراژ سواری مصوب کرده ایم و به هیچ وجه خودروهای غیر سواری (وانت) از جمله زامیاد را شامل نمی شود. در اطلاعیه شورای رقابت آمده است: ...
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۴    
روز گذشته روابط عمومی شورای رقابت در اطلاعیه ای اعلام کرد که دستور العمل قیمت گذاری جدید فقط برای خودروهای پر تیراژ سواری است. همین امر باعث شد تا ابهام ها و سوالات زیادی درباره نحوه قیمت گذاری خودروهای کم تیراژ ایجاد شود. اینکه آیا آزادسازی قیمت خودروهای کم تیراژ و غیر سواری رخ داده است
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تصمیمات خلق الساعه و اظهارنظر های مختلف برای خودرو از سوی ارگان های مختلف در بازاری که گفته می شود در رکود کامل به سر می برد به سوالات و ابهامات زیادی دامن زده است ...
خودرو تک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۳۴    
سهیل معمارباشی مدیرکل صنایع حمل ونقل وزارت صمت می گوید هیچ افق روشنی پیش روی شیوه فعلی فعالیت شورای رقابت نیست و عملا این بحث از ابتدا مشکل دارد. به گزارش خودروتک به نقل از اقتصاد آنلاین ، به گفته او، در اقتصادی که قیمت ها به شکل مداوم افزایش پیدا می کنند، نمی توان با احتساب اعداد چند ماه قبل ...
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۰۴    
پدال نیوز: رکود ایجاد شده در بازار خودرو گره کوری است که با دستور العمل های شورای رقابت هم باز نمی شود. بی تردید اعمال سیاست های دستوری در شرایط فعلی بر شدت رکود می افزاید.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۵۴    
به گزارش خبرخودرو، رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو ضمن اشاره به عقب نشینی خریداران از بازار خودرو به دنبال کاهش 4 هزار تومانی نرخ ارز گفت: افزایش 8 درصدی قیمت خودرو از سوی شورای رقابت تاثیر چندانی بر بازار نداشته است.
خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو ناظر مجلس در شورای رقابت تصمیم این شورا مبنی بر افزایش 8 درصدی قیمت خودرو تا پایان شهریور ماه سال جاری را نادرست خواند و گفت: این مصوبه بر خلاف منافع خودروسازان و مصرف کنندگان بوده و در مجلس تحت پیگیری قرار خواهد گرفت. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و یکمین روز اردیبهشت ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
وزارت صمت در حالی که انبوهی از وعده های خوب را به مردم داده بود، زیر وعده هایش زد و رسماً از افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت دفاع کرد.
روز گذشته روابط عمومی شورای رقابت در اطلاعیه ای به اعلام خودروهای مشمول قیمت گذاری پرداخت.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
وزارت صمت در حالی که انبوهی از وعده های خوب را به مردم داده بود، زیر وعده هایش زد و رسماً از افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت دفاع کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۲:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
وضعیت بازار خودرو در حدود یک ماه منتهی به انتخابات ریاست جمهوری، بیشتر به وضعیت یک بام و دو هوا شباهت دارد. از طرفی شورای رقابت فرمول تازه قیمت گذاری را ابلاغ می کند و از طرف دیگر، نرخ ارز متاثر از احتمال نهایی شدن مذاکره ایران با غربی ها کماکان افت کرده و باعث شده تا قیمت خودرو هم پایین بیاید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
شورای رقابت که تا پیش از این ذوق زده از برگشت به قیمت گذاری خودرو بود و از عملکرد خود دفاع می کرد، این روزها با صدور دستورالعمل جدید برای افزایش قیمت خودرو و انتقاداتی که به همراه داشت ترجیح بر سکوت داده و هیچ واکنش و پاسخی نسبت به اذهان عمومی در رابطه با چرایی این تصمیم نداشته است.
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
پدال نیوز: روابط عمومی مرکز ملی رقابت اعلام کرد: شورای رقابت دستورالعمل چگونگی تعیین قیمت را فقط برای خودروهای پُرتیراژ سواری مصوب کرده است و به هیچ وجه خودروهای غیرسواری از جمله زامیاد را شامل نمی شود.
مرکز ملی رقابت اعلام کرد: شورای رقابت دستورالعمل چگونگی تعیین قیمت را فقط برای خودروهای پُرتیراژ سواری مصوب کرده است و به هیچ وجه خودروهای غیرسواری از جمله زامیاد را شامل نمی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روابط عمومی مرکز ملی رقابت اعلام کرد: شورای رقابت دستورالعمل چگونگی تعیین قیمت را فقط برای خودروهای پُرتیراژ سواری مصوب کرده است و به هیچ وجه خودروهای غیرسواری از جمله زامیاد را شامل نمی شود.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، مدیرکل صنایع حمل ونقل وزارت صمت گفت: با توجه به افزایش شدید نرخ مواد اولیه و رشد مداوم هزینه های تولید خودرو، شیوه قیمت گذاری شورای رقابت مبتنی بر شرایط تولید در گذشته بوده و دارای اشکال است.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت خودرو مورد قبول نمایندگان مجلس نیست با این حال شورای رقابت این اقدام را انجام داده است.
اقتصاد آنلاین / پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۸:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
منحنی قیمت خودرو در بازار در حالی طی یک سال گذشته 6 نقطه عطف را به ثبت رسانده است که قله آن به آبان و پس از کاهش ریسک های غیراقتصادی مربوط می شود و دره آن نیز در اسفند ایجاد شده است.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
قیمت ارز طی یک هفته اخیر روند کاهشی پیدا کرد و وارد کانال 20هزار تومانی شد. این روند کاهشی باعث شد تا حتی افزایش 9 درصدی قیمت خودرو توسط شورای رقابت هم بر بازار تاثیر محدودی داشته باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
هرچند با رسیدن به هفته های پایانی دولت دوازدهم بعید به نظر می رسد مقامات تصمیم گیر در این دولت حکم به تغییرات ساختاری در بازار خودرو بدهند اما آنچه که تردیدی در آن وجود ندارد، نارضایتی تمام طرف ها از تصمیمات شورای رقابت است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۸:۰۲   + ۳۸ سایت دیگر  
دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار داشت: وقتی بانک مرکزی تورم بخشی را 14 درصد اعلام می کند به این معنا است که افزایش ها و حتی کاهش های قیمت ارز در آن منظور شده است. ولی شورای رقابت سیاسی برخورد کرده و افزایش قیمت خودرو را اعمال نکردند.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۵:۴۹    
قیمت خودرو همچنان چالش برانگیزترین بخش در صنعت خودرو است؛ مجوزهای افزایش قیمتی که از سمت شورای رقابت تعیین می شود، هیچگاه مورد رضایت نبوده است؛ مجلس از این که قیمت ها افزایش پیدا می کند، ناراضی است.
برترین ها / روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۵۲   + ۲۸ سایت دیگر  
ایلنا: نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران اظهار داشت: قیمت خودروها اکثرا نسبت به یک هفته گذشته 3 تا 5 میلیون تومان یا حدود 4 تا 5 درصد کاهش داشته است ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۶:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش تسنیم ، محمد رضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور، با ابراز تاسف از جسارت مسئولان در تصمیم گیری و اعلام مواضع در مورد لغو نرخ گذاری دستوری خودرو گفت: اگر چه با تصمیم شورای رقابت و افزایش متوسط 9 درصدی قیمت محصولات خودروسازان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
تعلل شرکتهای خودروساز در عدم اجرای مصوبه شورای رقابت به بهانه عدم ابلاغ آن زمزمه افزایش بیشتر قیمتها را به گوش می رساند اما مجلس موافق این موضوع نیست و شورای رقابت نیز به عنوان مرجع تصمیم گیری درمورد قیمت خودرو نظر خود را اعلام کرده است
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۲۶    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم از مخالفت کمیسیون متبوعش با هرگونه افزایش قیمت خودرو خبر داد و گفت: اقدام شورای رقابت با افزایش قیمت خودرو، بازار را متشنج و بی ثبات می کند.
برترین ها / خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۴:۲۸   + ۴۵ سایت دیگر  
خبرآنلاین: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کمیسیون متبوعش در شرایط فعلی و تا تعیین تکلیف و تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس، با هر گونه افزایش قیمت خودرو مخالف است. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: با توجه به تلاطم قیمت دلار و طلا و امیدواری های ایجاد شده برای بالا رفتن ارزش پول ملی، بسیاری امیدوارند تا قیمت خودرو هم تکانی بخورد و کاهش پیدا کند ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
درحالی امروز خرید و فروش خودرو در بازار رسمی آغاز شده است که بازار معاملات کساد است و همه در انتظار کاهش بیشتر قیمت هستند. در این وضعیت شورای رقابت وکیل مدافع خودروسازان شده و افزایش قیمت را مصوب کرده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه جدید شورای رقابت قیمت خودروهای دو شرکت خودروسازی سایپا و ایرانخودرو افزایش پیدا کرد.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
در این گزارش به بررسی آثار مصوبه جدید شورای رقابت مبنی بر گرانی نزدیک به 10 درصدی خودروهای داخلی در بخش عرضه و تقاضا می پردازیم.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۲۱    
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن خودروسازان ایران با اشاره به اینکه متاسفانه صنعت خودروی کشور به یک صنعت سیاسی تبدیل شده است، گفت: مدیران و سیاست گذاران کشور تا چه زمانی می خواهند، نظاره گر ضرر و زیان وارده از ناحیه قیمت های دستوری به شرکت های خودروسازی باشند.
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۹    
پدال نیوز: افزایش قیمت خودرو از سوی شورای رقابت مورد انتقاد مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است. مجلس معتقد است شورای رقابت باید در تصمیم خود تجدید نظر کند. اما بدون شک ورود مجلس به بازار خودرو تبعاتی به همراه خواهد داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۸    
ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: شورای رقابت طبق قوانین مسئول تنظیم بازار هست اما قیمت گذاری که انجام می دهد به دلیل اینکه مبنای قابل دفاعی ندارد، باید تغییر کند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۳۹    
به گزارش دیار آفتاب ؛نمونه ای از تلاش شورای رقابت برای کنترل قیمت خودرو کارتونیست: عباس گودرزی
خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اسبق سایپا گفت: دریافت تسهیلات بانکی موجب افزایش قیمت تمام شده می شود و تعدیل قیمت خودرو زمینه خروج خودروسازان از مدار زیان دهی را فراهم می سازد. ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۶:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
رکود در بازار خودرو به قدری عمیق شده که حتی خبر افزایش میانگین 9 درصدی قیمت خودروهای کارخانه ای توسط شورای رقابت نیز که در هفته گذشته رسانه ای شد، نتوانسته تحرکی در این بازار ایجاد کند.
خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۶:۰۴   + ۴۷ سایت دیگر  
با وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند. ...
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۳:۰۷    
روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی همچون مقاومت بازار در مقابل کاهش دلار، ورود مجلس به مصوبه افزایش قیمت خودور شورای رقابت و کاهش شاخص بورس پرداختند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
شورای رقابت باید در تصمیمش تجدیدنظر و لغو کند، باید مشخص شود این شورا بر چه اساسی به خودروسازان اجازه افزایش قیمت داده است
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
قاسمی ده چشمه، قائم مقام شرکت پخش و پالایش با بیان اینکه تولید هر خودروی دوگانه سوز هفت میلیون تومان به زیان خودروساز است گفت: به همین دلیل تمایلی به تولید این خودروها وجود ندارد.
برترین ها / نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۱:۴۳   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرآنلاین: هفته گذشته شورای رقابت درباره قیمت خودروهای تولید داخل تصمیم گیری کرد و به طور متوسط 8.2 درصد برای محصولات گروه ایران خودرو و همچنین 8.9 درصد بر قیمت محصولات گروه سایپا افزود. ...