سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۱۸:۱۲Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید نفت»

حملات یمنی ها به تاسیسات شرکت آرامکو که به طور گسترده از سال گذشته شروع شد علاوه بر آسیب به زیرساخت های نفتی این کشور، ارزش سهام این شرکت را کاهش داده است.
آقای خبر   ۹ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اوپک و متحدانش جهت آماده کردن زمینه برای اجلاس وزارتی هفته آینده، یک هفته جلسات فنی در این هفته برگزار می کنند ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد که در پی کشف های جدید نفتی در این کشور، ظرفیت تولید نفت ادنوک به 5 میلیون بشکه در روز می رسد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۴   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری امارات متحده عربی از تصویب هزینه سرمایه گذاری این کشور برای افزایش تولید نفت در پنج سال آینده خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
ابوظبی با وجود محدودیت عرضه فعلی اوپک، 448 میلیارد درهم (122 میلیارد دلار) به منظور افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز طبیعی در پنج سال آینده سرمایه گذاری خواهد کرد.
ابوظبی با وجود محدودیت تولید اوپک، 448 میلیارد درهم (122 میلیارد دلار) در بخش نفت و گاز طبیعی طی 5 سال آینده هزینه می کند تا ظرفیت تولید خود را افزایش دهد.
پس از آنکه در یک دهه گذشته نفت شیل بازار را زیر و رو کرد، حالا دو کشور کوچک آمریکای لاتین به نام گویان و سورینام به عنوان منبع جدید تولید نفت دنیا شناخته می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تاجران نفت می گویند نشانه های اولیه حاکی از آن است که بازار توانسته تولید نفت لیبی را بدون ایجاد یک شوک بزرگ جذب کند.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۹:۱۹    
نفت خام شیل، ضربه مهلکی برای سازمان اوپک و تولید کنندگان غیر اوپک بود. هنگامی که اولین بشکه های نفت خام های غیرمتعارف شیل در اوایل دهه 2000 وارد بازار شد، کسی آن را جدی نمی گرفت ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
المرزوعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد که کشورش عضو متعهد اوپک است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر یکی از پالایشگاه های نفت ژاپن پیش بینی کرد که اوپک پلاس برنامه تسهیل کاهش تولید نفت خود در ماه ژانویه را به تأخیر بیندازد.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۹:۳۳   + ۲۲ سایت دیگر  
کارشناس حوزه بین الملل نفت سناریوهای پیش روی بازار جهانی نفت با روی کار آمدن جو بایدن در کاخ سفید را تشریح و گفت: تیم اقتصادی بایدن تمایلی به توسعه و رونق صنعت نفت ندارد. ...
خبرها از درون حاکمیت امارات متحده عربی از بررسی خروج این کشور از اوپک حکایت دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۴:۰۱    
در حالی که فرآیند تولید نفت به طور طبیعی میلیون ها سال طول می کشد، محققان گیلانی در 20 دقیقه از گیاه آزولا که گونه ای مهاجم است، نفت تولید کرده اند ؛ کاری که برای نخستین بار در دنیا انجام شد.
اقتصاد آنلاین / الف   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۶:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
مردم ونزوئلا که مدتهاست از کمبود بنزین رنج می برند، نفت را از میادین نفتی که فعالیت ندارند، دزدیده و بنزین دست ساز تولید می کنند.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نباء خبر، امارات متحده عربی با مطرح کردن امکان خروج از اوپک پلاس، تنش با عربستان را تشدید کرده است. به نقل از میدل ایست نیوز ، مطرح شدن خروج امارات متحده عربی از اوپک پلاس ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان در همایش چشم انداز صنعت نفت و گاز ایران، ذخایر نفت و گاز را موتور محرکه اقتصاد کشور عنوان کردند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
عربستان سعودی از اوپک پلاس خواست که با انعطاف پذیری بیشتری تمدید کاهش عرضه کنونی نفت این ائتلاف را بررسی کنند.
تولید نفت دور از ساحل برزیل در حال تبدیل شدن به یک پدیده جهانی است و بحران قیمت نفت و پاندمی کرونا نتوانسته اند جلوی پیشرفت آن را بگیرند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۲۶    
می متالز - کاهش تولید نفت ائتلاف اوپک پلاس و محدودیت فعالیت پالایشگاه ها تعادل را به بازارهای نفت بازگردانده و باعث شده ذخایر نفت آمریکا هم به تدریج به حد طبیعی بازگردند ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۹:۰۲   + ۲۶ سایت دیگر  
به دنبال افزایش امیدها نسبت به ساخت واکسن کرونا و اینکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه در سال آینده نیز تولید نفت خود را محدود خواهند کرد، قیمت هر دو شاخص نفتی طی هفته گذشته بیش از 8 درصد رشد داشت. ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
یک منبع اعلام کرد که پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید این ائتلاف در ماه اکتبر 96 درصد بود.
سیاست نفت بایدن باعث می شود تولید نفت شیل آمریکا 300 تا 500 هزار بشکه در روز کاهش یابد که افزایش قیمت نفت خام را با بیرون آمدن دنیا از بحران کرونا طی چند سال آینده به دنبال خواهد داشت.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
فارس: به نقل از رویترز ، از آن جایی که امید به حفظ میزان کنونی کاهش تولید اوپک پلاس ، نگرانی ها در مورد تقاضا ضعیف تر برای سوخت را جبران می کند، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه افزایش یافت. افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و افزایش تولید نفت لیبی، سبب کاهش تقاضا برای سوخت شده است. ...
ذخایر نفت خام و محصولات نفتی آمریکا خارج از ذخایر استراتژیک این کشور، 11 میلیون بشکه در هفته گذشته کاهش یافت و در کل 96 میلیون بشکه طی 16 هفته گذشته پایین آمده است.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۱۲    
نشانه های اولیه حاکی از این است که اوپک پلاس ممکن است کاهش برنامه ریزی شده محدودیت های تولید را سه تا شش ماه به تعویق بیندازد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۵:۴۰    
هفنه پُرنوسان نفتی در حالی با رشد 8 درصدی قیمت به پایان رسید که در روز آخر شاهد افت ارزش شاخص های نفتی به واسطه افزایش تولید لیبی و همچنین تشدید پاندمی کرونا افت کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) با انتشار گزارشی اعلام کرد که عراق، لیبی و نیجریه در ماه اکتبر (مهر و آبان) تولید نفت خود را افزایش دادند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۳۹    
قیمت نفت اگرچه در آخرین معاملات خود، تحت تأثیر افزایش تولید نفت لیبی و ترس از شیوع بیشتر کرونا در جهان نزدیک به دو درصد کاهش یافت اما هر دو شاخص نفت خام برنت و نفت خام وست تگزاس بازده بیش از 8 درصدی را برای هفته گذشته به ثبت رساندند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
منابع اوپک پلاس گفتند اعضای این گروه در ماه اوپک 101 درصد به توافق کاهش تولید پایبند بوده اند که نشان از سطح بالایی از پایبندی به توافق دارد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
یک منبع صنعت نفت لیبی اعلام کرد که تولید نفت این کشور به بیش از یک میلیون و 200 هزار بشکه در روز رسیده است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
برخی منابع اعلام کردند که سطح پایبندی ائتلاف اوپک پلاس به توافق کاهش تولید نفت در ماه اکتبر امسال 101 درصد بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
یک منبع آگاه لیبیایی گفت تولید نفت این کشور به 1.215 میلیون بشکه در روز افزایش یافته و به سطح پیش از محاصره تاسیسات نفتی این کشور بازگشته است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۴:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس آمارها، طوفان های موسمی در قاره آمریکا در سال جاری میلادی بیشترین ضربه را به تولید نفت فراساحل در یک دهه گذشته وارد کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۷:۲۶   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مذاکرات میان اوپک و متحدانش در خصوص به تاخیر انداختن برنامه افزایش تولید نفت در ابتدای سال آینده به تاخیر سه تا شش ماهه افزایش تولید متمرکز شده است. ...
برترین ها / دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۷:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
دیپلماسی ایرانی: اکنون که جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهوری امریکا در دروان ریاست جمهوری باراک اوباما و نامزد حزب دموکرات امریکا به کرسی ریاست جمهوری نزدیک تر شده، زمان مناسبی است تا چگونگی رویکرد امریکا به ایران را بررسی کنیم. ...
برترین ها / خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۰:۴۹   + ۴۱ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت: دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) اعلام کرد: 13 عضو اوپک بر اساس تازه ترین گزارش دبیرخانه این سازمان که امروز (چهارشنبه، 21 آبان ماه) منتشر شد، در ماه اکتبر سال 2020 میلادی روزانه 322 هزار بشکه بیشتر از روزانه 24 میلیون و 64 هزار بشکه ماه سپتامبر ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۱:۲۷   + ۳۳ سایت دیگر  
ایسنا: جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان داد قیمت نفت سنگین ایران در ماه میلادی گذشته یک دلار و 69 سنت معادل چهار درصد نسبت به سپتامبر کاهش پیدا کرد. قیمت نفت سنگین ایران در اکتبر به 40 دلار و 24 سنت در هر بشکه رسید که در مقایسه با قیمت 41 دلار و 93 سنت در سپتامبر ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۹:۰۷    
عدم ثبات شرکت های نفت و گاز در بازارهای سهام جهان مشهود است، فشار رو به رشد سرمایه گذار برای الزام تعهد به اهداف کم کردن انتشار کربن و در نهایت لغو پروژه ها باعث شده است که موسسات مالی، سیاست های محدود کردن بودجه جدید را تنظیم کنند ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
روسیه اعلام کرد که زمان اظهارنظر برای تغییر توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس فرا نرسیده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار دشت آزادگان از شرکت های نفتی فعال در این منطقه که در زمینه اکتشاف و تولید نفت فعالیت می کنند خواست زمینه اشتغال را برای جوانان بومی منطقه فراهم کنند.
گلدمن ساکس گفته است که رشد قیمت نفت سرعت خواهد گرفت درحالی که BMO Capital Markets معتقد است هنوز برای قیمت نفت 50 دلاری خیلی زود است، چراکه بازار با افزایش تولید نفت لیبی هم مواجه شده است.
عمان در آخرین اقدام خود جهت برطرف کردن کسری بودجه، قصد دارد 60 درصد سهام خود در بزرگترین منطقه تولید نفت کشور با عنوان بلوک 6 را به یک شرکت جدید واگذار کند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
مردم نیوز :به نقل از رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می رود تولید نفت خام این کشور 860000 بشکه در روز در 2020 کاهش یافته و به 11.39 میلیون بشکه در روز برسد. این در حالی است که قبلا پیش بینی می شد کاهش تولید آمریکا برابر با 800 هزار بشکه در روز باشد. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۳:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد تولید نفت این کسور در سال 2020 به میزان 860 هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به 11.39 میلیون بشکه در روز می رسد که بالاتر از پیش بینی قبلی کاهش 800 هزار بشکه در روز است.
نبض بورس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۲۲:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
جدیدترین نظرسنجی پلاتس نشان داد که تولید نفت اوپک پلاس در اکتبر 210 هزار بشکه در روز در مقایسه با سپتامبر افزایش یافت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۷:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
صنع الله، مدیرعامل شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که این کشور تا تثبیت تولید نفت به نظام سهمیه بندی برای کاهش تولید اوپک ملحق نمی شود.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
می متالز - رئیس شرکت تجاری گانوور گفت: بازار نفت تا یک سال آینده به سطح 2019 باز نخواهد گشت و اوپک و متحدانش احتمالاً قرارداد کاهش تولید را در سه ماهه اول 2021 ادامه می دهند.
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد در ماه های مارس و آوریل گذشته با کاهش ناگهانی قیمت نفت و تعطیلی دکل های حفاری و ورشکستگی برخی شرکت های نفت شل ...