چهارشنبه ۲۹ دیساعت ۲۲:۳۸Jan 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید نفت»

سفیر اسبق ایران در مسکو به فرصت های همکاری ایران در حوزه های مختلف از جمله ترانزیت و نفت و گاز اشاره کرد و گفت: می توانیم از طریق همکاری با روسیه، تولید نفت خود را سر و سامان دهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماه ژانویه خود پیش بینی کرد که عرضه نفت از سوی کشورهای غیرعضو در سال 2022 روزانه 3 میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۰۳    
اوپک سازمان صادر کنندگان نفت اعلام کرد، قیمت و حجم تولید نفت ایران در سال 2021 رشد چشمگیری داشته است. تهران – اقتصاد برتر – 29 دی 1400 اوپک در تازه ترین گزارش خود از رشد چشمگیر قیمت و حجم نفت تولیدی ایران در سال گذشته میلادی خبر داده است ...
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
روسیه به دنبال افزایش تولید نفت و نزدیک کردن آن به سهمیه اش در قالب توافق اوپک پلاس است.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
تولید نفت خام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس تازه ترین گزارش این سازمان در ماه ژانویه (دی ماه - بهمن ماه) با افزایش 166 هزار بشکه ای از 27 میلیون بشکه در روز گذشت.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
از منظر برخی از ناظران، قیمت های بالای نفت، گاز و زغال سنگ یک پدیده کوتاه مدت است، اما عواملی در بازار وجود دارد که نشان می دهد این باور نادرست است. تأثیر سیاست های زیست محیطی بر کاهش سرمایه گذاری در بخش بالادستی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
روسیه احتمالا قادر خواهد بود فقط نیمی از افزایش تولید برنامه ریزی نفت خام را در شش ماه آینده محقق کند و به کشورهای دیگر اوپک پلاس ملحق شود که قادر نیستند تولیدشان را به میزان بیشتری افزایش دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ونزوئلا گفت اقتصاد کشورش به مسیر توسعه بازگشته و تولید نفت ونزوئلا به مرز یک میلیون بشکه در روز رسیده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- بانک جهانی پیش بینی خود را برای رشد اقتصاد عربستان به 4.9 درصد افزایش داد که نشان می دهد افزایش تولید نفت در این کشور با بهبود وضعیت بخش های غیرنفتی که تسریع واکسیناسیون در آن سهم داشت همراه بوده است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مددی، سخنگوی فلات قاره درباره زلزله در جزیره خارک و احتمال وارد شدن خسارت به تجهیزات نفتی گفت: فرایند تولید نفت در خارک ادامه دارد و تجهیزات نفتی این جزیره کاملا در مدار هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پالایشگاه قشم با وجود آنکه یک سال است از پیش راه اندازی آن می گذرد، امروز در دولت سیزدهم افتتاح رسمی شد تا علاوه بر افزایش ظرفیت تولید و صادرات قیر ایران، نفت فوق سنگین کشور را به نفت سبک تبدیل کرده و ظرفیت تولید آن را در کشور افزایش دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۲۰:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: تولید نفت از این استان در طول روز 150 هزار بشکه و روزانه 17 میلیون متر مکعب گاز است که در سه سال آینده بهره برداری 3 برابر خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۹:۴۴    
گزارش تحلیلی نفت و گاز ایران به انضمام اثر تحریم ها بر روی تولید نفت و گاز از سوی صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه منتشر شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۹:۰۶   + ۳۲ سایت دیگر  
مدتی است که خبرهای خوشی در حوزه تولید و فروش نفت به گوش می رسد، به تازگی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد که میزان ظرفیت تولید نفت تا پایان سال1400 به عدد قبل از تحریم ها باز می گردد ...
همت خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۴:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
با حفاری و راه اندازی یک حلقه چاه توسعه ای گاز در میدان شانول استان فارس، ظرفیت تولید گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران یک میلیون متر مکعب در روز افزایش یافت.
شانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۴:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان و برنامه و بودجه در گزارشی اعلام کرد که با اختصاص منابع در بودجه 1401 ظرفیت تولید نفت خام و میعانات گازی 144 هزار بشکه افزایش می یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۳:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
با اختصاص منابع در بودجه 1401, ظرفیت تولید نفت خام و میعانات گازی, 144 هزار بشکه افزایش پیدا خواهد کرد.
ارانیکو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۳:۳۷    
با اختصاص منابع در بودجه 1401 ظرفیت تولید نفت خام و میعانات گازی 144 هزار بشکه افزایش پیدا خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
با اختصاص منابع در بودجه 1401 ظرفیت تولید نفت خام و میعانات گازی 144 هزار بشکه افزایش پیدا خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
تولید روزانه نفت و میعانات گازی قزاقستان اوایل ژانویه که اعتراضات گسترده ضد دولتی سراسر این کشور را فرا گرفت، شش درصد در مقایسه با سطح دسامبر کاهش پیدا کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۹:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
اعتراضات خشونت آمیز قزاقستان تولید نفت و میعانات گازی این کشور را 6 درصد در 9 روز اول سال جدید میلادی نسبت به ماه گذشته پایین آورده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۹:۱۲    
بسیاری از کارشناسان معقتدند که چنانچه تولید نفت خام، گاز طبیعی و اورانیوم در قزاقستان دچار اختلال شود عوارض اقتصادی آن به مراتب از موارد و اعتراضات سیاسی داخلی فراتر خواهد رفت ...
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر اختلالات عرضه در قزاقستان و لیبی که نگرانی های ناشی از افزایش سریع موارد ابتلا به اومیکرون در سطح جهان را جبران کرد، افزایش یافت.
مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: فروش نفت و میعانات گازی افزایش خوبی داشته و پول نفت صادراتی وصول می شود و برنامه داریم که ظرفیت تولید نفت را تا پایان سال 1400 به عدد قبل از تحریم ها بازگردانیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۲:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
تقاضای آسیا برای نفت پس از یک دوره طولانی رشد متغیر، ممکن است سرانجام روند صعودی پایداری پیدا کرده باشد اما این که اعضای اوپک پلاس چگونه سیاست تولید خود را تنظیم می کنند، برای حمایت از این روند احیا حائز اهمیت خواهد بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۰:۲۸    
زهره علامی : همگام با کاهش تولید و صادرات نفت در سه سال گذشته، فعالیت شرکت های E&P (اکتشاف و تولید) نفت هم افت کرد و در حال حاضر فعالان این حوزه از نداشتن دورنمایی از آینده، ابراز نارضایتی می کنند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : پس از مدت ها که تقریبا مهم ترین عامل سیاسی بازار نفت احتمال احیای تجارت بین المللی ایران به واسطه توافق بالقوه هسته ای بود، در هفته گذشته ریسک های ژئوپلیتیک به این بازار بازگشت و زمینه صعود قیمت نفت را برای سومین هفته متوالی فراهم کرد ...
هوای بسیار سرد باعث شده تا تولید نفت در برخی مناطق آمریکا و کانادا کاهش یابد.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب توان تولید کنونی این شرکت را حدود 3 میلیون بشکه اعلام و با بیان اینکه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برای تولید 3 میلیون بشکه تولید نفت تا پایان امسال آمادگی دارد ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۸:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
افزایش ظرفیت فروش نفت ایران، سالگرد فوت مرحوم هاشمی رفسنجانی و دعوت مردم به تزریق دوز سوم واکسن تیتر نخست اغلب روزنامه های امروز بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۰:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
شانا : عرضه نفت عراق در ماه دسامبر افزایش یافت و به 4 میلیون و 230 هزار بشکه در روز نفت رسید. به گزارش خبر گزاری رویترز، سازمان دولتی بازاریابی نفت عراق موسوم به سومو (SOMO) اعلام کرد که عرضه نفت این کشور در ماه دسامبر 4 میلیون و 230 هزار بشکه در روز بوده است که 17 هزار بشکه در روز بیشتر از ماه ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۲۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که حمله از سوی نیروهای ناشناس به تاسیسات آرامکو در سال 2019 باعث شد تولید نفت عربستان هفته ها پس از حمله به نصف کاهش یابد، معلوم نیست که اصابت موشک های راهبردی ایران و زرادخانه موشکی حزب الله به اهداف خود در اسرائیل چه پیامدهایی را خواهد داشت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۷:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مهر نوشت: معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به شتاب گرفتن فعالیت های اقتصادی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده میزان تولید نفت در اسفند ماه به قبل از تحریم ها خواهد رسید.
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۳:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با تشریح مهم ترین اقدام های این شرکت در سه ماهه اخیر از تدوین و ارائه برنامه پنج ساله نفت خیز جنوب به شرکت ملی نفت ایران خبر داد و گفت: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برای تولید 3 میلیون بشکه نفت تا پایان امسال آمادگی دارد و سرمایه گذاران خارجی پای کار آمدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۱:۰۳   + ۵۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: فروش نفت و میعانات گازی ایران افزایش خوبی داشته است و پول نفت صادراتی وصول می شود. برنامه داریم که ظرفیت تولید نفت را تا پایان سال 1400 به عدد قبل از تحریم ها بازگردانیم.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
محسن خجسته مهر افزود: میزان تولید نفت کشور در حال حاضر متناسب با نیاز داخلی و بازار صادراتی است و محدودیتی برای تولید نفت نداریم. افزایش تولید نفت نیز مستلزم اجرای یکسری طرح های چاه محور است. ...
ایفنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۰:۰۸    
پایگاه خبری فولاد ایران - میدان نفتی مهم قزاقستان تحت تاثیر اعتراضات قرار گرفت و قیمت نفت خام روز پنجشنبه به شدت جهش کرد و روز جمعه پس از گزارش هایی مبنی بر اینکه اعتراضات در قزاقستان تولید در بزرگترین میدان نفتی این کشور، تنگیز را مختل کرده است، این قیمت همچنان بالا بود ...
قیمت نفت در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانیهای عرضه در بحبوجه افزایش ناآرامیها در قزاقستان و اختلالات در لیبی، افزایش یافت و به سوی بزرگترین رشد هفتگی از اواسط ماه دسامبر پیش می رود.
ایلنا: رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئیس اظهار داشت: موضوع مورد اهمیت انتقال تکنولوژی است که ما نمی توانیم با روش تهاتر آن را وارد کشور کنیم. کشورهای صاحب تکنولوژی قبول نخواهند کرد که در مقابل نفت به ایران تکنولوژی دهند. ...
عراق در ماه دسامبر 4.23 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده و 102 درصد به قرارداد اوپک پلاس پایبند بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۰۸:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آمارهای اوپک و نمایه های اقتصادی ایران نشان می دهد که تولید و صادرات نفت در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است و حالا آن گونه که مدیرعامل شرکت ملی نفت اعلام کرده، ایران به دنبال افزایش تولید روزانه نفت به میزان پیش از تحریم ها و تا 3.8 میلیون بشکه در روز است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۰۹:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
تولید نفت اوپک ماه میلادی گذشته به دلیل اختلالات پیش آمده در تولید دو عضو آفریقایی این گروه به میزانی کمتر از سطح مصوب، افزایش یافت.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۱:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیران اوپک پلاس در دیدار روز سه شنبه خود با پیش بینی موقتی بودن تاثیر شیوع اومیکرون بر تقاضا، ادامه افزایش تدریجی تولید در فوریه را تصویب کردند.
خجسته مهر گفت: با اجرای پروژه های چاه محور، ظرفیت تولید نفت کشور به قبل از زمان تحریم ها بر خواهد گشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۹:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
یک منبع آگاه در سازمان اوپک اعلام کرد که نشست وزیران اوپک و غیراوپک که روز سه شنبه حدود نیم ساعت به طول انجامید، به افزایش تولید نفت به میزان 400 هزار بشکه در روز در ماه فوریه چراغ سبز نشان داد.
ایفنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۷:۳۸    
پایگاه خبری فولاد ایران - با توجه به ادامه فروش بالا و ثابت نفت خام به چین و سایر کشورهای آسیایی و احتمال توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، ایران هفته گذشته برنامه هایی را برای تقویت تولید نفت از میدان نفتی بزرگ آزادگان جنوبی به حداقل 320000 بشکه در روز تا اواسط سال 2023 از 140000 بشکه در روز ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۱:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری اویل پرایس در گزارشی با اشاره به طرح توسعه میدان نفتی عظیم آزادگان جنوبی و مذاکرات هسته ای، تاثیر آن بر قیمت نفت در بازار جهانی را بررسی کرد. ...
منابع آگاه اوپک پلاس روز سه شنبه به رویترز گفته اند که این گروه تولید کنندگان عمده نفت به علت پیش بینی تاثیر کوتاه مدت گونه اومیکرون ویروس کرونا بر تقاضای جهانی، بر پایبندی به ادامه افزایش ماهانه تولید نفت برای ماه فوریه (بهمن - اسفند) توافق کرده اند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه از افزایش تولید نفت کشورش در ماه فوریه (ماه آینده میلادی) خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۲۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی:23 کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) بر سر افزایش 400 هزار بشکه ای تولید روزانه در ماه فوریه (بهمن- اسفند) به توافق رسیدند ...