جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۱۴:۰۳May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید نفت»

اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۰۰:۳۷    
گزارش اوپک نشان از افزایش تولید نفت ایران و قرار گرفتن در جایگاه چهارم تولیدکنندگان این سازمان می دهد.
تیک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۲۳:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
تولید نفت خام ایران در ماه آوریل (فروردین ماه - اردیبهشت ماه) با افزایش 73 هزار بشکه ای به 2 میلیون و 393 هزار بشکه رسید و این آمار ایران را در جایگاه چهارمین تولیدکننده اوپک قرار داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران نقش این شرکت در تولید نفت و گاز را مهم و حیاتی توصیف کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
کاهش محدودیت های کرونایی در اقتصادهای بزرگ جهان باعث تداوم روند بهبود تقاضا و قیمت نفت شده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۷:۵۰    
بنابر گزارش اوپک، تولید نفت ایران با وجود تحریم ها روند افزایشی دارد و در ماه اپریل نزدیک به دو میلیون و چهارصد هزار بشکه در روز تولید کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
سطح تولید نفت ایران در ماه مارس در حدود 2.3 میلیون بشکه در روز بود که بالاترین سطح از ماه می 2019 است، افزایشی که نشان می دهد چگونه صادرات نفت ایران با وجود تحریم های آمریکا بهبود یافته است.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد که کاهش تولید نفت این کشور در سال 2021 بیش از برآورد پیشین این نهاد خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از عرضه نفت این کشور را در سال جاری میلادی 20000 بشکه در روز پایین آورده و 11.02 میلیون بشکه در روز اعلام کرده است.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۴۷   + ۴۸ سایت دیگر  
تولید نفت خام ایران بر اساس تازه ترین گزارش اوپک، در ماه آوریل (فروردین ماه - اردیبهشت ماه) با افزایش 73 هزار بشکه ای به 2 میلیون و 393 هزار بشکه رسید و با پشت سرگذاشتن کویت در جایگاه چهارمین تولیدکننده نفت اوپک قرار گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
پیش بینی می شود در صورت برداشته شدن تحریم های آمریکا، تولید نفت ایران تا 2022 به سطح قبل از بحران کرونا یعنی حدود 3.9 میلیون بشکه در روز و صادرات نفت خام و میعانات گازی این کشور به 1.5 میلیون بشکه در روز برسد.
الف   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۳:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ایران علی رغم تحریم ها همچنان به افزایش تولید نفتش ادامه می دهد و این رقم به 2 میلیون و 393 هزار بشکه در روز در ماه آوریل (اردیبهشت 1400) رسیده و جایگاه چهارمی تولید در میان اوپکی ها را از آن خود کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ایران علی رغم تحریم ها همچنان به افزایش تولید نفتش ادامه می دهد و این رقم به 2 میلیون و 393 هزار بشکه در روز در ماه آوریل (اردیبهشت 1400) رسیده و جایگاه چهارمی تولید در میان اوپکی ها را از آن خود کرده است.
پرسش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۳:۰۵    
در این گزارش به نقل از منابع ثانویه اوپک گفته شده ایران در ماه آوریل بطور متوسط روزانه حدود 2 میلیون و 393 هزار بشکه نفت خام تولید کرده است؛ در ماههای مارس و فوریه میزان تولید نفت این کشور به ترتیب 2 میلیون و 320 هزار بشکه و دو میلیون و 176 هزار بشکه اعلام شده بود.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۱۲    
در طی یک قرن گذشته بعد از فروپاشی عثمانی، خاورمیانه به نوعی بین انگلستان و فرانسه تقسیم شد. امروز هم این دو قدرت اروپایی در خاورمیانه حضور و نفوذ دارند و به تبع آن منافع خاص خود را پیگیری می کنند ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
آمارهای تحقیقاتی و رهیابی نفتکش ها نشان می دهد علی رغم تحریم ها، تولید نفت ایران در ماه آوریل به حدود 2.5 میلیون بشکه در روز رسیده و ایران از کویت به عنوان چهارمین تولید کننده بزرگ نفت اوپک پیشی گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۲۳    
در حالیکه تولید نفت ایران به بالاترین رقم 2 سال گذشته رسیده و از مرز 2.3 میلیون بشکه رد شده، حسینی کارشناس انرژی می گوید بازارهای نفتی ایران در حال احیا شدن است و تحریم ها دیگر قدرت گذشته را ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
شرکت نفت دولتی ونزوئلا تخمین می زند کشورش به 58میلیارد دلار سرمایه گذاری برای احیای تولید نفت خام تا سطح سال 1998 نیاز داشته باشد و سعی دارد این رقم را با استفاده از قراردادهای خدمات تولید به دست آورد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
بررسی ماهانه موسسه پلتس نشان داد که مجموع تولید نفت خام کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس در ماه آوریل در پی افزایش تولید نفت ایران و روسیه به بالاترین سطح سه ماه اخیر رسید.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۲   + ۵۶ سایت دیگر  
تسنیم: ایران در ماه میلادی گذشته 2.35 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده که این بالاترین تولید نفت ایران از ماه مه 2019 است. به گزارش اویل پرایس، تخمین زده می شود به خاطر افزایش تولید نفت ایران، تولید نفت اوپک هم در ماه آوریل به بالاترین رقم طی سه ماه گذشته یعنی 24 ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
شرکت نفت این مشور اعلام کرد که آتش محدودی به میدان بزرگ نفتی برقان سرایت کرده و دو تن از کارکنان این میدان زخمی شده اند. بر اساس این گزارش آتش فورا مهار شده و تاثیری بر عملیات تولید نداشته است. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۶:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- شرکت نفت کویت، امروز(دوشنبه)، از آتش سوزی محدود در میدان بزرگ نفتی برقان خبر داد که موجب مصدومیت دو تن از کارگران شده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسپوتنیک عربی، رویترز به نقل از خبرگزاری رسمی کویت گزارش داد که آتش، فورا و بدون آن که بر روند تولید نفت اثری بگذارد، مهارشد. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، موسسه اس اند پی گلوبال در تازه ترین ارزیابی خود گزارش داد که ایران در ماه آوریل (فروردین/ اردیبهشت) در میزان تولید نفت طی دو سال گذشته رکوردشکنی کرده است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۲:۲۱    
تولید نفت ایران ماه میلادی گذشته به 2.35 میلیون بشکه در روز رسید. ( منبع )
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۸:۵۱   + ۲۶ سایت دیگر  
باید دید بیماری کرونا تا کجا پیش می رود و از این به بعد ما شاهد رشد خواهیم بود یا باز مثل جهش در هند مسایل دیگری در پیش داریم، از سوی دیگر تولید نفت و عرضه کم شود چاه های نفت سالیانه 6 تا 10 درصد کاهش تولید دارند و در یکسال گذشته شاهد عرضه کم هستیم و نفت شیل هم به خاطر قیمت ها کاهش داشته است و ...
شرکت ملی نفت ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۸:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
27 پروژه با هدف حفظ، نگهداشت و افزایش تولید نفت و گاز در دستور کار شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار دارد.
براساس سازمان اطلاعات انرژی آمریکا تولید حامل های انرژی آمریکا در سال2020 به میزان 5درصد کاهش داشته است.
اقتصاد آنلاین / روزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۳:۵۷   + ۲۷ سایت دیگر  
تحلیلگران ژئوپلیتیکی واشنگتن به میزان فزاینده ای انتظار دارند آمریکا و ایران تا پایان ماه میلادی جاری به توافقی برسند که به رفع تحریمها علیه نفت، پتروشیمی، کشتیرانی و سایر بخشهای کلیدی تا سه ماهه سوم سال2021 منتهی می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۴۲   + ۹۱ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون شاخص کل بورس مثبت بسته شد، یک سهم جدید برای سهام عدالتی ها، از بازار ارز های دیجیتالی چه خبر؟، شاخص های سهام اروپا جهش کردند، تولید نفت اوپک در آوریل 2021 ثابت ماند ...
اقتصاد آنلاین / شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۳:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
تولید نفت ماه آوریل کشورهای عضو پیش از آغاز افزایش تولید در ماه مه ثابت ماند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
به دنبال این حملات، شماری از نیرو های امنیتی و پلیس حفاظت از میادین هم کشته و زخمی شدند، ولی آمار دقیقی از تعداد تلفات منتشر نشده است. شبکه خبری الجزیره هم به نقل از منابع امنیتی خبر داد، تولید نفت در دو چاه نفتی در شمال غرب کرکوک متوقف شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۰:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ایرنا : بنابر اعلام وزارت دارایی عربستان سعودی، درآمدهای نفتی عربستان سعودی به دلیل کاهش تولید نفت خام بر اساس توافق اوپک پلاس، 9 درصد کاهش داشته و به رقم 31.1 میلیارد دلار رسیده است.
صادرات نفت ایران همزمان با مذاکرات وین برای احیای توافق برجام 2015 که به صادرات بیشتر نفت ایران به بازار جهانی منتهی می شود، افزایش پیدا کرده که طبق گفته کارشناسان این موضوع موجب نگرانی غول های نفتی شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
روسیه در ماه گذشته میلادی طبق قرارداد اوپک پلاس بر تولید خود افزوده و حدود 42.81 میلیون تن نفت خام و میعانات گازی تولید کرده است
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
میزان تولید نفت جهان روزانه 80 میلیون بشکه است که کشور های عمده تولید کننده عبارتند از آمریکا 12.2 روسیه 10.2 عربستان 8.3 عراق 4.5 چین 4 و کانادا 3.6 میلیون بشکه در روز می باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سلطانی، کارشناس انرژی و نفت گفت: قراین و شواهد نشان می دهد که تولید نفت ایران تقریبا به بالاترین میزان دو سال اخیر رشد کرده و به بالای یک میلیون بشکه در روز رسیده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
گزارش سه ماهه نخست سال جاری میلادی اوپک نشان می دهد که تولید نفت ایران روند افزایشی یافته به میزان دوسال گذشته رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
تولید نفت و میعانات روسیه در آوریل با دو درصد افزایش نسبت به مارس، به 10.46 میلیون بشکه در روز رسید.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز از افزایش تولید نفت ایران در ماه گذشته میلادی خبر داد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۵:۰۴    
خبرگزاری رویترز نوشت تولید نفت ایران با ثبت بیشتر افزایش در میان اعضای اوپک، به صورت میانگین در ماه آوریل نسبت به ماه مارس روزانه 200 هزار بشکه بیشتر صادرات داشته است.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
تولید نفت خام ایالات متحده آمریکا به کمترین مقدار از سال 2017 میلادی رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۰:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
بررسی ماهانه رویترز نشان می دهد که تولید کل نفت خام اوپک در ماه آوریل به علت افزایش تولید ایران، که از توافق کاهش تولید اوپک پلاس معاف است، بالا رفته است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
سهام داران هفته گذشته کمی به روند بازار امیدوار شدند. باید دید که روند مثبت بازار امروز هم ادامه پیدا می کند؟ آخرین اخبار برای سهامداران چه سیگنال هایی را دارد؟ ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۳:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا از تارنمای وزارت نفت عراق، “احسان عبدالجبار” گفت: احتمالا تولید نفت عراق در سال 2025 به چهار میلیارد فوت مکعب افزایش یابد. براساس بیانیه وزارت نفت عراق، تولید کنونی نفت عراق 2 میلیارد و 700 میلیون فوت مکعب برآورد می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۰:۵۰   + ۲۷ سایت دیگر  
آمار صندوق GGFR بانک جهانی نشان داد در سال 2020 که سال کم سابقه ای برای صنعت نفت و گاز بود، تولید نفت هشت درصد کاهش یافت در حالی که مشعل سوزی جهانی به میزان پنج درصد کاهش پیدا کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۰:۴۶   + ۳۰ سایت دیگر  
نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در آوریل تحت تاثیر عرضه بالاتر از سوی ایران که محدودیت عرضه داوطلبانه سایر اعضای این گروه را جبران کرد، افزایش یافت.
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در گفت وگوی تازه منتشر شده خود با سعید لیلاز، به نکته نفتی کمتر دیده شده ای اشاره می کند که با بررسی آن می توان دید روشن تری نسبت به استراتژی عربستان در سال 2014 داشت.
ایران از فصل آخر سال گذشته میلادی به طور مداوم در حال افزایش تولید خود بوده که می تواند نشانه ای از رشد صادرات نیز باشد که در گزارش های متعدد جداگانه مورد تایید منابع معتبر قرار گرفته است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۷:۳۰   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز روز جمعه در گزارشی، به بالا رفتن تولید نفت ایران در ماه آوریل (25فروردین – 10اردیبهشت 99) به عنوان نشانه افزایش صادرات نفت خام ایران در سال2021 اشاره کرد.
کاهش تولید اوپک پلاس، تلاش های عربستان برای پایین آوردن صادرات به آمریکا و افزایش تولید نفت آمریکا در سال های اخیر باعث شده واردات این کشور از اوپک به پایین ترین رقم طی حدود 50سال گذشته برسد.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
اوپک و متحدانش در شامگاه سه شنبه تایید کردند تصمیم قبلی مبنی بر افزایش تولید نفت طی سه ماه آینده به میزان بیش از 2 میلیون بشکه در روز پابرجا باقی می ماند ...