سه شنبه ۰۸ خردادساعت ۲۳:۱۹May 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «متروی قم»

ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: خط دوم متروی قم در مطالعات امکان سنجی به 28 کیلومتر رسیده و 21 ایستگاه برای آن جانمایی شده است.
شهر بیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با تأکید بر اینکه دولت به راه اندازی مترو در شهر قم کمک کند زیرا هزینه آن از عهده شهرداری خارج است، به پروژه مونوریل قم نیز اشاره کرد و گفت: هزینه نگهداری مونوریل بسیار زیاد بوده و نمی توان به عنوان مترو از آن استفاده کرد و بسیار زود از چرخه حمل ونقلی خارج خواهد شد ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تکمیل و بهره برداری از خط یک قطار شهری قم، از ثبت سفارش و صدور مجوز خرید واگن های مترویی از شرکت پوژن چین در سال 1402 خبر داد.
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله سید ابراهیم رئیسی با تاکید بر اهتمام دولت برای راه اندازی متروی قم گفت: واگن متروی قم یا از طریق استقراض از مشهد و یا تهران تأمین خواهد شد و منوریل نیز باید از این وضعیت خارج شده و تعیین تکلیف شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
قم- افتتاح پروژه متروی قم به عنوان یک طرح مهم در حوزه حمل و نقل ریلی به دلیل نبود واگن با وجود تکمیل به دور دوم سفر رییس جمهور به این استان هم نرسید.
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۶:۵۵    
قرار بود پروژه متروی قم سال 1396 به بهره برداری برسد اما برخلاف وعده وعیده های بسیار همچنان ناکامل است.
شهر بیست   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۲۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
شهردار قم با بیان اینکه دولت و شهرداری در موضوع مونوریل اختلافی ندارند و بحث ها درباره مونوریل تماماً فنی است و سمت وسوی دیگری ندارد، در خصوص اینکه آیا با اجرای مونوریل، خط B متروی قم حذف خواهد شد گفت: به هیچ وجه نمی خواهیم یک پروژه راه بیفتد و یک پروژه تعطیل شود ...
شهر بیست   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۲۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
در آستانه سفر ریاست جمهوری، استاندار و شهردار قم از پروژه مونوریل و ایستگاه متروی قم در میدان شهید مطهری بازدید کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۲۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
استاندار قم گفت: دولت سیزدهم برای پروژه متروی قم 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت تخصیص داده است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
استاندار قم گفت: دولت برای متروی قم هزار و 500 میلیارد تومان و برای منوریل هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت در نظر گرفته است.
شهر بیست   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر منطقه یک شهرداری قم با بیان اینکه سه ایستگاه مترو در فاز دو خط A متروی قم برای این منطقه تعریف شده است، گفت: ابتدای میدان پلیس، نزدیکی بیمارستان نکویی و ابتدای کوی درخت پیر برای ایستگاه مترو جانمایی شده است.
شهر بیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۲۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی شورای شهر قم در خصوص سفر اسفندماه جمعی از مدیران شهری به یکی از کشورهای اروپایی که به منظور خرید تجهیزات تکمیلی و ماشین آلات موردنیاز خط یک پروژه متروی قم انجام شد ...
شهر بیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۲۰:۳۳    
رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر قم با بیان اینکه درباره نحوه اجرای مونوریل باید بحث و تبادل نظر کرد، گفت: خط B متروی قم را برای آینده شهر ضروری می دانیم و هیچ گاه نباید آن را کنار بگذاریم.
شهر بیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۸:۴۸    
رئیس شورای شهر قم با بیان اینکه اعضای شورا برای حفظ خط B متروی قم هم نظرند اما در مورد نحوه ادامه مونوریل اجماع کاملی وجود ندارد، گفت: ما تحت فشاریم، دولت به دنبال اجرای مونوریل است و نگرانی جدی برای خط B متروی قم وجود دارد و صراحتاً در یک صورت جلسه توقف خط B مترو را ابلاغ کردند و کسانی که می گفتند ...
شهر بیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم گفت: با اجرای مونوریل امکان اجرای خط دوم مترو وجود ندارد و با توجه جمعیت منطقه پردیسان در افق پانزده ساله، مونوریل نمی تواند بار سفر این منطقه را بر دوش بگیرد.
شهر بیست   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۸:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با بیان اینکه در روزهای پایانی سال گذشته نگرانی هایی نسبت به کاهش 1300 میلیارد تومانی مبلغ اوراق مشارکت قطار شهری قم وجود داشت، گفت: در نهایت با پیگیری های صورت گرفته در ساعات پایانی 28 اسفند سال 1402 ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۲:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: با وجود صدور مجوز 2500 میلیارد تومانی اوراق مشارکت پروژه متروی قم در سازمان شهرداری ها، سازمان برنامه و بودجه کشور کمتر از نیمی از این مبلغ را برای این کلان پروژه شهری قم برای سال 1403 در نظر گرفته است.
شهر بیست   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۲۱:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
شهرداری قم در بیانیه ای به تشریح جزئیات سفر جمعی از مدیران شهری به یکی از کشورهای اروپایی برای خرید تجهیزات تکمیلی و ماشین آلات موردنیاز خط یک پروژه متروی قم پرداخت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۵:۱۴    
مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: در حال حاضر اولویت سازمان قطار شهری قم، پیگیری تکمیل خط اول مترو به سمت مسجد مقدس جمکران است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۸:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: سال 1401 شهرداری قم به وزارت کشور تعهد داد که در صورت تامین واگن در سال 1402، فاز نخست متروی قم را راه اندازی کند که هم اکنون آماده هستیم.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
شهردار قم گفت: منوریل مشکلی از ترافیک شهر قم حل نمی کند، از طرفی امتداد منوریل تا پردیسان ممکن است موجب حذف خط دوم متروی قم شود که شهرداری اظهار نظر درباره این مسئله را به مطالعات کارشناسی واگذار کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۶:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
قم - ایرنا - با حضور مدیرعامل سازمان قطار شهری قم عوامل عقب ماندگی مترو قم از زمانبدی اولیه خود و برخی موضوعات مطرح شده در خصوص احتمال سوء جریان در این پروژه شهری بررسی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله اعرافی با حضور در ایستگاه متروی شهید مطهری در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ خط یک متروی قم قرار گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۸:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
امام جمعه قم گفت: در بازدید از پروژه قطار شهری قم شاهد بودیم که این پروژه از هر نظر آماده است و برای راه اندازی تنها به واگن نیاز دارد که امیدواریم تأمین شود.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۲:۳۲    
مترو یا همان قطار شهری قم بیش از 13 سال پشت دیوار وعده های مسئولان بلاتکلیف مانده در حالی که از پروژه های مهم قم و دارای نقش مهمی در کاهش ترافیک و محرکی برای توسعه گردشگری است.
شهر بیست   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۱:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
شهردار قم از پیگیری وزارت کشور برای تأمین واگن پروژه متروی قم خبر داد و گفت: 55 واگن توسط شرکت چینی ساخته شده و اگر نتوانیم واگن از مشهد قرض کنیم، در بازه حدوداً یک ساله واگن های خریداری شده به قم می رسد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان قطار شهری قم گفت: برای پروژه متروی قم هفت هزار میلیارد تومان هزینه شده و راه اندازی فاز اول به واگن نیاز دارد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۴:۰۷    
استاندار قم با تاکید بر اینکه در مناطق پرجمعیت شهر وجود مترو ضروری است، گفت: مسیر درستی برای متروی قم در نظر گرفته شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۰۷:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
قم- ایرنا - استاندار قم با تاکید بر احصای راه کارهای موثر برای بهره برداری هر چه سریع تر طرح قطار شهری قم گفت: طولانی شدن پروسه اجرای متروی قم باعث استهلاک سازه های این طرح می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: اوراق مشارکت پروژه کلان متروی قم با افزایش قابل توجه 500 درصدی، معادل مبلغ 25 هزار میلیارد ریال توسط وزارت کشور تعیین شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۸:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
شهردار قم با اشاره به اینکه متروی قم به طول 6 کیلومتر کاملا آماده شده است، خاطرنشان کرد: مسؤولیت تهیه واگن با وزارت کشور است و ما امروز برای راه اندازی متروی قم فقط مشکل تامین واگن داریم؛ برای احداث فاز دوم مترو نیز برای سال آینده دو هزار و 500 میلیارد تومان اوراق اختصاص داده شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۰۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
12 سال از آغازین روز های پروژه ساخت متروی قم برای باز کردن گره ترافیکی شهر می گذرد، حالا اما بهره برداری خط یک آن لنگ تامین واگن است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اعضای شورای اسلامی شهر قم به دو لایحه شهرداری در زمینه متروی قم رأی نداده و آن ها را به شهرداری عودت دادند.
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۸:۴۲    
متروی قم یکی از بزرگترین پروژه های قم می باشد که با گذشت 13 سال از کلنگ احداث آن ، نیاز به عصای موسی دارد تا بر ریل های وعده و وعیدهای مسئولان استانی و ملی حرکت کند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۷:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; محمدرضا انگشت باف با اشاره به اهمیت تدوین پیوست فرهنگی در ابر پروژه های شهری اظهار کرد: این موضوع در بیانات مقام معظم رهبری نیز تأکید شده و مدیریت شهری نسبت به آن حساس است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر منطقه شش شهرداری قم از تملک 30 هزار مترمربع زمین برای دپوی فاز نخست متروی قم در این منطقه خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۰:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم گفت: معضلات قراردادی و قطعی بودن قیمت قرارداد با توجه به شرایط تورمی کشور، از مهم ترین معضلات متروی قم است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۰۷:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
قم- ایرنا- مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: احداث خط دوم متروی قم به طول 28 کیلومتر، 600 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
در این بسته خبری از طول مسیر خط دوم متروی قم 13 کیلومتر افزایش یافت تا بزرگ ترین تقاطع چهارسطحی شرق کشور در مشهد به بهره برداری رسید و آغاز طراحی نقشه 11 پل و تقاطع غیرهمسطح در قزوین را بخوانید.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون حمل ونقل شورای شهر قم با بیان اینکه در خصوص بهره برداری از پروژه مونوریل شاید با تسامح و تساهل بشود عذر مدیریت شهری را پذیرفت، تاکید کرد: اما شهرداری در پاسخ ناکامی هایش در موضوع مترو هیچ پاسخ قانع کننده ای برای اقناع افکار عمومی و دستگاه های نظارتی ندارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۰۸:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
قم-ایرنا- مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم گفت: در طرح امکان سنجی خط دوم مترو قم به پردیسان طول مسیر از 15 کیلومتر به 28 کیلومتر و تعداد ایستگاه ها از 12 به 21 ایستگاه افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
شهردار قم از پیگیری مستمر مسئولان کشوری و استانی برای تأمین واگن متروی قم خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۴:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دیوان محاسبات استان قم با حضور در ایستگاه میدان مطهری در جریان آخرین وضعیت پیشرفت ساخت و متروی قم قرار گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
طرح متروی قم که بیش از دو دهه از آغاز عملیات اجرایی آن می گذرد، این روزها درگیر بعضی حواشی شده است و مدیران استان می گویند اگر واگن تامین شود، بهره برداری از فاز نخست قطار شهری قم در دهه فجر دور از ذهن نیست.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با اشاره به تصویب بازنگری مطالعات خط دوم متروی قم گفت: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروی قم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالادستی قطعی است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ;عماد معینی با اشاره به حفاری تونل مترو قم اظهار داشت: عملیات حفاری مکانیزه تونل متروی قم که در شهریورماه سال 1392 آغاز شد بود، در بهمن ماه سال 1395 با 10 هزار و 283 متر حفاری به پایان رسید. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۰۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
اعتماد نوشت: پروژه متروی قم که قرار بود سال 1396 به بهره برداری برسد، همچنان ناکامل است و خیز اعضای شورای شهر قم برای تحقیق و تفحص از روند پیشرفت و هزینه های آن هفته گذشته با 6 رای موافق در برابر 6 رای مخالف و یک رای ممتنع ناکام ماند تا شهردار قم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/قم معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم گفت: کمک دولت به تأمین تجهیزات قطار شهری قم در ردیف بودجه، رقم 54 میلیارد تومان و 50 درصد اوراق مشارکت است که این رقم به میزانی نیست که بتوان قطار شهری را تأمین کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۰۰:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
شهردار قم گفت: سناریو هایی که برای پروژه مونوریل در ورود به بلوار امین و بلوار غدیر مطرح می شود با فرهنگ قم سازگار نیست، اگر قرار باشد مونوریل جایگزین خط B متروی قم شود، برای قم خسارت ایجاد می کند.