سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۰۸:۴۳Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روانشناسی»

تست های روانشناسی و شخصیت شناسی قادر هستند زوایای مخفی شخصیت هر کسی را برملا کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
تحقیقات روانشناسی چنین مطرح می کند که در جلسات هم اندیشی مجازی، ایده های با کیفیت تری خلق می شود.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۶    
نگاهی به آثار و زندگی ادگار آلن پو ؛ نویسنده ای که برخی به نبوغ و برخی به جنون وی اعتقاد دارند
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی در جدیدترین گفت و گویش اظهار کرده: داده های حمل و نقلی نشان می دهد خانم ها نسبت به آقایان در رانندگی منضبط تر و بیشتر مقید به قواعد هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
باید پیش از آن که دیر شود چندین موضوع اجتماعی و خانوادگی و رفتاری مردم را تحت بررسی و پژوهش قرار داد و نه فقط یک بار که در هر فصل تکرار و تغییرات آن را نیز رصد کرد. البته این مطالعات نباید به نظرسنجی محدود شود بلکه شیوه های دیگر پژوهش و در حوزه های گوناگون روانشناسی و اقتصادی و.. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نشر معارف کتاب سرشناسی همسرشناسی را با تمرکز بر آمادگی نسل جوان برای ازدواج با رویکرد روانشناسی و تعالیم اسلامی منتشر کرد.
اقتصاد آنلاین / اول فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۰:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
گاهی احساس تحریک پذیری ما در سطح بالایی قرار دارد و مشکلاتی زیادی در زندگی و روابط مان ایجاد می کند.
فرادید   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۷:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
داشتن دوست به اندازه ترک سیگار بر سلامت انسان تاثیرگذار است. این حرف های ژولین هلت لونتستاد است، روانشناسی که اعتقاد دارد اجتماعی بودن تاثیرات مثبت بسزایی بر سلامت انسان دارد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۷:۰۰    
یکی از کلیدهای تأدیب کودکان نوپا و پیش دبستانی این است که همه چیز را ساده اجرایی کنید. بر اساس مطالعه ی سوزان لری، پروفسور روانشناسی در دانشگاه ایالتی نیویورک استونی بروک، مادرانی که توبیخ های طولانی نسبت به فرزندانشان اعمال می کنند در مقایسه با آن هایی که توبیخ های کوتاه و مستقیم اعمال می کنند ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۴:۰۸    
غلامحسین حقانی با اشاره به حضور داوطلبین روحانی و بسیجی در بیمارستان های افضلی پور و شفا در شهر کرمان گفت: از دیگر اقدامات انجام شده می توان به ارائه خدمات روانشناسی اسلامی توسط روحانیون مجرب برای بیمارانی که دچار مشکل شده اند و نیاز به روحیه بخشی دارند، اشاره داشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه پیام نور استان تهران گفت: ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد این دانشگاه هم زمان با سراسر کشور تا 12 آذرماه ادامه دارد که برای اولین بار در رشته روانشناسی اجتماعی در واحد تهران جنوب دانشجو پذیرفته می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
در اولین روزهای زندگی مشترک نکاتی را باید رعایت کرد تا طعم شیرینی زندگی ماندگار شود و یادمان باشد تصویر شما از اولین روزهای زندگی مشترک، همواره در ذهن همسرتان خواهد ماند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۱۶    
به مناسبت روز جهانی معلولین کانون شب های روشن با همکاری انجمن علمی دانشجویی روانشناسی دانشگاه خوارزمی، نشست برخط بازگشت به قدرت بیشتر را برگزار می کند.
رییس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در دیدار با رییس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا آمادگی متخصصان و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته روانشناسی دانشگاه را برای حضور در نقاهتگاه ها و محل های قرنطینه، جهت افزایش تاب آوری و حمایت های روانی از افراد نیازمند، اعلام کرد.
قم فردا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، هر شخصی در این کره خاکی از ویژگی های روانشناختی خاص و روحیاتی کاملا متفاوت برخوردار است و لازم است که خصوصیات رفتاری، حسی و... خود را بشناسد تا مناسب رفتار کند. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۱۷    
شیوع بیماری کرونا موجب شده تا شاهد اعمال محدودیت هایی برای کاهش روند ابتلا و مرگ و میر این بیماری باشیم، در چنین وضعیت حساسی عده ای به این محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی بی توجه هستند که بررسی علت این نوع رفتارها از بُعد روانشناسی حائز اهمیت است.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۲۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، ما می توانیم با عادات خوب و تفکری مثبت بسیاری از روحیات منفی و دگرگون کننده خود را دچار تغییر کنیم تا در آینده از زندگانی لذت بیشتری ببریم. تست روانشناسی زیر شما را با روحیات خود آشنا می کند فقط کافیست یکی از تصاویر را انتخاب کنید. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
وقتی نام فیلم های ترسناک مطرح می شود، بیشتر مردم از آثاری مانند جن گیر یا طالع نحس سخن می گویند. اما سینمای ترس در چند سال اخیر تغییرات بسیاری را تجربه کرده و با عناوین نوظهوری مواجه هستیم که صرفا ترسناک نیستند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی روانشناسی دانشگاه خوارزمی وبینار مفاهیم و کاربردهای نظریه های روابط ابژه در آسیب های روانی و روان درمانی را برگزار می کند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سیدمهدی موسوی تبار با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه تقاطع فرهنگ رادیو گفت وگو، با اشاره به افزایش فروش طرح پاییزه کتاب در سالجاری اظهار کرد: عموم مخاطبان تصور دارند قادر به مطالعه کتب روانشناسی هستند ولی وقتی به خوانش چنین کتبی مبادرت می کنیم ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
برنامه روزنه با موضوع بحران کرونا و افزایش استرس در جامعه، در ارتباط تلفنی با دکتر امین رفیعی پور (پزشک، روانشناس سلامت و معاون آموزش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور) از شبکه رادیویی گفت وگو روی آنتن رفت. ...
فرهنگ امروز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۳۰    
فرهنگ امروز/ سیدحسین امامی پروفسور دکتر حمیدرضا یوسفی، استاد تاریخ تفکر و روانشناسی تعامل در دانشگاه پُتسدام آلمان و از صاحب نظران حوزه های مختلف روانشناسی و آسیب شناسی اجتماعی است که آثار متعددی ازجمله مبانی علم روان درمانی، نقش فرهنگ در روان درمانی، افسردگی در غربت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
اگر چه پس از سال 84 تصادفات رانندگی کاهش بسیاری داشتند اما ابعاد ثانویه هر تصادف آنچنان وسیع است که باید برای کاهش هر یک تصادف، تلاش کنیم. به عنوان مثال آسیب های اجتماعی ناشی از مصدومیت های شدید و معلولیت ها، فقر اقتصادی ناشی از جانباختن سرپرست خانواده ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۹:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران از پذیرش دانشجو در 124 رشته تحصیلی پیام نور این استان خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور برای اولین بار در رشته روانشناسی اجتماعی در مرکز تهران جنوب دانشجو می پذیرد.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۸:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رنگ لباس افراد، بیش تر از همه، بر هیجانات تاثیر می گذارد. هیجانات، رفتار افراد را به طور غیر مستقیم، تحت تسلط خود قرار خواهد داد. هر رنگ، شخصیت روان شناختی مستقل دارد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
دکتر کولیوند رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا در راستای توسعه اهداف این قرارگاه و بررسی نحوه همکاری با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، با دکتر خانکه رئیس آن دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نشست هماهنگی نظام روانشناسی آذربایجان شرقی و بهزیستی استان در راستای ارتقای هماهنگی بین ارگانها برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
معصومی با بیان اینکه به بهزیستی از زنان خشونت دیده در خانواده حمایت می کند، گفت: خدمات مشاروه تلفنی، ارائه خدمات مددکاری و روانشناسی حقوقی و غیره از جمله اقدامات بهزیستی به شمار می رود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رئیس انجمن روانشناسی اجتماعی ایران گفت : تعارف و رودربایستی یکی از علل اصلی حضور در اجتماعات و مهمانی های خانوادگی است که احتمال شیوع ویروس کرونا را افزایش می دهد.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
“ازدحام بی کسی” مجموعه اشعار وحیده تقی پور شامل 44 غزل و غزل مثنوی در 110 صفحه توسط نشر شانی وارد بازار کتاب شد. وحیده تقی پور شاهشکوهی متولد ششم آذر 1358 و دارای مدرک کارشناسی روانشناسی عمومی است. او معلم و دبیر انجمن شعر و ادب شیدا بندرانزلی است. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مصطفی سلیمانی، نویسنده و پژوهشگر در حوزه روانشناسی شخصیت، وجود قوانین نابرابر مردان و زنان، تخصیصِ اختیارات حساب نشده به مردان و ناآگاهی زنان به حقوق اولیه را از عوامل اصلی خشونت علیه زنان می داند.
قم فردا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، شخصیت هر انسانی لایه های عمیقی دارد که برای درک آن ها باید کار های خاصی را انجام داد و این کار های خاص می تواند آزمون دادن و یا شرکت در انواع جلسات مشاوره روانشناسی باشد تا روانشناسان با گرفتن یک تست شخصیت از این لایه های عمیق پرده بردارند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه خوارزمی گفت: مهم ترین دشواری ما، غفلت از مسأله دوران کودکی است. بررسی تحولات روانکاوی، رشد و روانشناسی کودکی، مسأله کودکی را هم در ایران و هم در جهان پیچیده تر کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۱    
سیامک نویری - دکترای روان شناسی بالینی
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۷:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درباره روانشناسی شبه علمی گفت: عمدتا، افرادی که به شبه علم می پردازند، کسانی هستند که کار تجاری می کنند و دیگران را ترغیب می کنند که به صورت موقت و برای یک مدت کوتاهی حال خوب را تجربه کنند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
دو سه روز پیش بود که آمار کلی فروش طرح پاییزه کتاب اعلام شد و براساس آن میزان فروش کتاب ها نسبت به سال 97 و 98 افزایش داشته است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
نکات روانشناسی قید شده دراین نوشتار به شما کمک می کند که درک بهتری نسبت به خودتان و دنیای اطراف تان داشته باشید. 1. اعتماد به نفس از ظاهر مهمتر است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۳    
حتی اگر زمین و زمان هم به هم دست بدهند و بدترین بحران ها را رقم بزنند، باز هم راهی برای کسب درآمد و رشد اقتصادی هست. احتمالا با این جملات مخالفید و آنها را بیشتر شبیه حرف های یک کارشناس روانشناسی در سمینارهای رسیدن به موفقیت می دانید.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام بهمن اکبری با تصریح بر اینکه مبحث رابطه دین و معنویت همزمان در روانشناسی و فلسفه قرار دارد، تصریح کرد: این موضوع محدود در حوزه الهیات نیست و در حوزه ادبیات می توان آن را یافت و به این مسئله ورود کرد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۳۸    
کانون دانشجویی روانشناسی رایا به طور رسمی و با همراهی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق آغاز به کار کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۴:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه روانشناسی بالینی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درباره ی عواقب گسترش روانشناسی شبه علمی در فضای مجازی گفت: توصیه ها و راهنمایی های غلط، در کوتاه مدت آسیب خود را نشان می دهد. این توصیه ها، پیامدهایی دارند که اصطلاحاً دود آن به چشم خود مخاطبین می رود.
برترین ها / تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۷:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
وب سایت غذالند: علم روانشناسی قادر است که افراد مختلف را با توجه به ذائقه غذایی شان شناسایی و ویژگی های شخصیتی شان را بیان کند. در واقع شخصیت افراد را می توان از طریق ذائقه غذایی و علاقه آن ها نسبت به خوراکی هایی که دوست دارند، مشخص نمود ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۲۲    
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی تعداد 1500 جلد کتاب در حوزه کودک، قرآن و روانشناسی به مردم شهرستان بهارستان اهدا گردید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
دستگاه رهگیر چشمی (Eye Tracking System) که در تحقیقات روی سیستم بینایی در آزمایشگاه های علوم اعصاب و روانشناسی کاربرد دارد، در آزمایشگاه رباتیک پیشرفته دانشگاه تهران کاربردی شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
درحالی که دانشگاه آزاد ساعات دروس کارورزی و عملی دانشجویان روانشناسی بالینی را افزایش داده؛ اما شورای گسترش و برنامه ریزی وزارت علوم تغییری در سرفصل و ساعات درسی این رشته نداده است.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۱۹    
برخی از آزمون ها برای تعیین ضریب هوشی، برخی دیگر برای شخصیت و برخی دیگر برای موارد دیگری مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجا که آزمون های بسیار متنوعی در دسترس است، توجه به این نکته مهم است که همه آن ها از شواهد تحقیقاتی یکسانی برخوردار نیستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۰    
انجمن علمی مشاوره دانشگاه شهید بهشتی با همکاری سایر انجمن های علمی مشاوره و روانشناسی کشور، کارگاه مصاحبه تشخیصی را برگزار می کند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، به همت اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و با همکاری گروه تبلیغی رشد، جلسه توجیهی طرح “تبلیغ جهادی در بیمارستان ها ویژه ایام کرونا ” با حضور جمعی از طلاب و گروه های جهادی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
رادیو معارف از 4 آذر در برنامه سلام زندگی ویژگی خانواده شاد را از منظر روانشناسی بازگو می کند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه سلام زندگی از 4 آذر به تبیین ویژگی های شادی در خانواده و راهکارهای شاد بودن در خانواده اختصاص دارد ...
صبا ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
در این مطلب حقایق جالبی از علم روانشناسی را با شما در میان می گذاریم.